O swoje 40. ligowe zwycięstwo nad Górnikiem Zabrze powalczy dzisiaj krakowska Wisła w meczu w ramach 21. kolejki Lotto Ekstraklasy. Jak na razie bilans bezpośrednich starć korzystniejszy mają zawodnicy teamu z Górnego Śląska.

Jarosław Przybył sędzią meczu Górnik Zabrze – Wisła Kraków

Górnik z Wisłą rywalizował w rozgrywkach ligowych 111 razy. Co prawda zabrzanie ostatni mecz przegrali z krakowską ekipą 0:3, ale wcześniej zanotowali trzy z rzędu zwycięstwa nad „Białą Gwiazdą”.

Na swoim stadionie Górnik nie przegrał z krakowską ekipą od trzech spotkań. Kibice teamu z Grodu Kraka jednak doskonale pamiętają ostatnie zwycięstwo w Zabrzu swoich pupili, , które miało miejsce 19 października 2014 roku, bo była ta wygrana aż 5:0. Hat-trickiem popisał się wówczas Paweł Brożek, a dwa trafienia zaliczył Semir Stilić.

W trakcie trwającej kampanii obie drużyny w tabeli polskiej ekstraklasy dzieli różnica 12 punktów. Wiślacy plasują się aktualnie na dziewiątej pozycji z dorobkiem 29 punktów na koncie, walcząc dzisiaj o swoje dziewiąte zwycięstwo w sezonie.

Z kolei tuż nad strefą spadkową plasują się zabrzanie, którzy legitymując się tylko trzema wygranymi meczami w tej kampanii.