Już w najbliższy weekend piłkarze krakowskiej Wisły rozegrają mecz w ramach trzeciej kolejki polskiej ekstraklasy, w którym zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Dla podopiecznych Macieja Stolarczyka będzie to pierwsze wyjazdowe spotkanie w sezonie. Tymczasem poniżej szczegóły ligowych starć z udziałem obu ekip.

Damian Korczyk: Kraków to mój dom [wideo]

„Biała Gwiazda” z „Dumą Podlasia” o ligowe punkty mierzyła się jak dotąd 38 razy. Aktualnie to wiślacy mogą pochwalić się lepszym bilansem bezpośrednich spotkań, bo wygrali 19 razy, przy 11 wygranych meczach z udziałem Jagiellonii. Pozostałe osiem meczów zakończyło się kompromisem.

W poprzedniej kampanii obie drużyny rywalizowały ze sobą trzykrotnie. Raz górą była Wisła, która pokonała białostoczan na ich terenie. Z kolei „Żółto-czerwoni” wygrali na stadionie im. Henryka Reymana. O ile krakowianie zwyciężyli w swoim spotkaniu 1:0 po trafieniu Zorana Arsenicia, to „Duma Podlasia” wygrała 2:0 po golach Przemysława Frankowskiego i Nemanji Mitrovicia.

W pierwszym boju poprzedniego sezonu z udziałem Wisły i Jagiellonii miał miejsce bezbramkowy remis.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy o ligowe punkty obie ekipy rywalizowały ze sobą w ramach kampanii 1985/86 i górą w tym starciu byli zawodnicy „Białej Gwiazdy”, którzy na stadionie w Białymstoku wygrali 1:0.

Trzeba zaznaczyć, że w ostatnim czasie obiekt w stolicy Podlasia nie był szczęśliwy dla Wisły. Co prawda krakowianie w ostatnim spotkaniu rozegranym na tym stadionie wygrali, ale wcześniej zaliczyli trzy z rzędu porażki, w tym dwa razy po 0:2.

Z milszych akcentów związanych ze stadionem Jagi jest z pewnością mecz z 23 października 2015 roku, gdy Wisły pokonała ekipę dowodzoną wówczas przez Michała Probierza 4:1. Dwa gole w tym starciu strzelił dla krakowskiej ekipy Maciej Jankowski, a po jednym trafieniu zanotowali Paweł Brożek i Wilde-Donald Guerrier.