Dzisiejszy mecz pomiędzy Jagiellonią Białystok a Wisłą Kraków będzie 43 spotkaniem o ligowe punkty między oboma zespołami. Częściej górą w tego typu potyczkach byli zawodnicy „Białej Gwiazdy”. Ostatni sezon udowodnił natomiast, że w bojach z udziałem obu teamów pada dużo goli.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Jagiellonią

Wiślacy wygrali jak na razie 20 meczów, 13 razy górą byli zawodnicy teamu z Podlasia i dziewięć spotkań zakończyło się kompromisem.

W poprzedniej kampanii obie ekipy grały ze sobą dwukrotnie. Jaga w roli gospodarza wygrała z zespołem z Małopolski 3:2. Z kolei team z Grodu Kraka przed własną publicznością rozbił białostoczan, wygrywając 3:0.

Warto zaznaczyć przed dzisiejszym starciem, że Jagiellonia na swoim stadionie przegrała z Wisłą tylko raz w sześciu ostatnich meczach, notując pięć zwycięstw. Krakowski team po raz ostatni pokonał „Dumę Podlasia” na jej obiekcie 29 kwietnia 2018 roku, gdy wiślacy wygrali 1:0 po trafieniu Zorana Arsenicia.

Kibice „Białej Gwiazdy” z pewnością najchętniej wracają pamięcią do starcia z Jagiellonią z sezonu 2015/2016, gdy Wisła pokonała w Białymstoku aż 4:1 team z północno-wschodniej Polski. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Maciej Jankowski, a po jednym trafieniu dołożyli: Wilde-Donald Guerrier i Paweł Brożek.