Dzisiejszy mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków będzie 117 spotkaniem o ligowe punkty między oboma zespołami. Częściej górą w tego typu potyczkach byli zawodnicy teamu z Górnego Śląska. Ostatni sezon udowodnił natomiast, że w bojach z udziałem obu teamów pada dużo goli.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków. Zapowiedź, typy, kursy

Wiślacy wygrali jak na razie 42 mecze, 46 razy górą byli zawodnicy Górnika i 28 spotkań zakończyło się kompromisem.

W poprzedniej kampanii obie ekipy grały ze sobą trzykrotnie. Wisłą w roli gospodarza wygrała raz z zespołem z Zabrza 1:0 i raz w roli gościa z takim samym rozstrzygnięciem. Z kolei team z siedzibą na Arena Zabrze przed własną publicznością zwyciężył z wiślakami 4:2.

Warto zaznaczyć przed dzisiejszym starciem, że w sześciu ostatnich starciach z udziałem obu teamów na obiekcie w Zabrzu cztery razy górą był Górnik, a dwukrotnie wygrywali piłkarze Wisły. Krakowski team po raz ostatni pokonał spadkobierców 14-krotnych mistrzów na ich obiekcie 27 czerwca tegi roku, gdy wiślacy wygrali 1:0 po trafieniu Alona Turgemana.

Kibice „Białej Gwiazdy” z pewnością najchętniej wracają pamięcią do starcia z Górnikiem z sezonu 2014/2015, gdy Wisła pokonała w Zabrzu aż 5:0 team z południa Polski. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Semir Stilić, a hat-tricka skompletował Paweł Brożek.