Wisła Kraków w sobotę wieczorem zmierzy się w spotkaniu 12. kolejki PKO Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Będzie to jednocześnie 13. mecz Adriana Guli w roli opiekuna „Białej Gwiazdy”. Jak dotychczasowy bilans spotkań wygląda na tle jego poprzednika Petera Hyballi? Porównujemy obu trenerów przed kolejnym ligowym bojem wiślaków.

Wisła Kraków na początku czerwca zdecydowała się na zmianę szkoleniowca. W miejsce Petera Hyballi, który w powszechnej opinii przyczynił się do tego, że w szatni krakowskiej ekipy nie panowała dobra atmosfera, zatrudniony został Adrian Gula.

Słowak w ekipie z Krakowa miał za zadanie przywrócić grę ładną dla oka, która miała przyciągać kibiców na trybuny. Trzeba przyznać, że w kilku spotkaniach udało się to Guli. Między innymi w starciu z Legią Warszawa, gdy „Biała Gwiazda” momentami dominowała nad swoimi rywalami i ostatecznie wygrała 1:0.

Jak na razie były opiekun Viktorii Pilzno prowadził Wisłę w dwunastu meczach. Zaliczył pięć zwycięstw i pięć porażek. Ponadto dwa spotkania jego zespół zremisował. Najbardziej nieudany mecz Wisła pod wodzą Guli zaliczyła z aktualnym liderem rozgrywek Lechem Poznań, przegrywając wysoko 0:5. Najlepszy prawdopodobnie z Legią, gdy krakowski team zwyciężył dzięki bramce zdobytej przez Felicio Brown Forbesa. Średnia punktów Guli to jak na razie 1,42 na mecz.

Dla porównania Hyballa w 12 z 18 łącznie spotkań jako trener Wisły zaliczył cztery porażki, pięć zwycięstw i trzy remisy. Pod wodzą Niemca krakowska ekipa miała też serię czterech meczów bez porażki, co jak na razie nie udało się jeszcze Guli, któremu na przeszkodzie do tego osiągnięcia stanął Kolejorz, gromiąc Wisłę na swoim stadionie. Średnia punktów wywalczonych przez Hybalę to z kolei 1,5 na mecz w 12 spotkaniach. Później było już gorzej i ostatecznie Niemiec zakończył swoją pracę w klubie z Krakowa ze średnią 1,18 punktu na mecz.

Można zatem przypuszczać, że zbliża się czas, w którym rozliczany będzie ze swojej pracy w Wiśle trener Gula. Krakowską drużynę czekają spotkania kolejno z: Śląskiem Wrocław, Wisłą Płock, GKS-em Tychy i Cracovią. Jak będzie wyglądała sytuacja „Białej Gwiazdy” w trakcie przerwy na mecze reprezentacyjne? Przekonamy się wkrótce.

Czytaj więcej: Piotr Lasyk sędzią meczu Wisła Kraków – Śląsk Wrocław