W ostatnim sobotnim spotkaniu Lotto Ekstraklasy nie brakowało emocji. Wisła Kraków po świetnym meczu pokonała na swoim stadionie Lechię Gdańsk 5:2, wskakując na pierwsze miejsce w tabeli.

Według wielu opinii najciekawszy mecz w ramach ósmej kolejki polskiej ekstraklasy miał mieć miejsce w Krakowie. Drużyny przystępujące do potyczki na stadionie im. Henryka Reymana nie rozczarowały i łącznie kibice zgromadzeni na trybunach mogli zobaczyć siedem goli.

Pierwsze trzy kwadranse rywalizacji były na remis. Chociaż już w szóstej minucie na prowadzenie gości wyprowadził Patryk Lipski, popisując się pięknym strzałem z rzutu wolnego, to już w 18. minucie do wyrównania doprowadził niezawodny w tej kampanii Zdenek Ondrasek. Czech stał w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i mieliśmy 1:1.

Jeszcze przerwą obie ekipy zanotowały po jednym trafieniu. Najpierw dla gdańszczan drugiego gola strzelił Flavio Paixao, wykorzystując rzut karny za faul Vullneta Bashy na Arturze Sobiechu. Z kolei rzutem na taśmę przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie do remisu doprowadził Jakub Bartkowski i do przerwy było 2:2.

W drugiej odsłonie wiślacy wzięli solidniej do pracy i efekty przyszły szybko, bo już w 64. minucie, gdy Dawid Kort zdobył bramkę na 3:2 dla gospodarzy. Tymczasem w 74. minucie na boisku zameldował się Kamil Wojtkowski i już minutę później młody zawodnik Wisły mógł się cieszyć z gola po podaniu Rafała Boguskiego.

Na prowadzeniu 4:2 gospodarze nie chcieli poprzestać. Okazję na jego podwyższenie miał w 82. minucie Maciej Sadlok, egzekwując rzut karny za faul Stevena Vitorii na Jesusie Imazie, ale intencje strzelającego wyczuł Dusan Kuciak. Chwilę później Słowak jednak i tak został zmuszony do kapitulacji, gdy bramkę zdobył Boguski i Wisła wygrała 5:2.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 5:2 (2:2)

0:1 Lipski 6 min
1:1 Ondrasek 18 min
1:2 Flavio Paixao 38′ (k.)
2:2 Bartkowski 45+2 min
3:2 Kort 64 min
4:2 Wojtkowski 75 min
5:2 Boguski 83 min