Niestety nie udało się odnieść trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Podopieczni Kiko Ramireza ulegli 2:3 na wyjeździe Górnikowi Zabrze. Wszystkie trzy gole dla rywali zdobył Igor Angulo. Do siatki Górnika trafiali Rafał Boguski i Jakub Bartosz.

Relacja “minuta po minucie” była prowadzona tutaj >>

Wiślacy od pierwszych fragmentów rywalizacji starali się narzucić swoje tempo gry. Tym samym widoczna była większa kultura gry i pewność siebie w szeregach teamu dowodzonego przez Kiko Ramireza. Już w czwartej minucie piłkę do siatki gospodarzy skierował Carlos Lopez, ale Hiszpan znajdował się na pozycji spalonej i jego trafienie nie zostało uznane.

Kolejna groźna akcja Wisły miała miejsce w 13. minucie. Ładnym rajdem na boku boiska popisał się Patryk Małecki, następnie piłka trafiła pod nogi Kamila Wojtkowskiego, który oddał strzał sprzed pola karnego. Ostatecznie jednak próba 19-latka była niecelna i rezultat rywalizacji się nie zmienił.

Po natarciu krakowian sprawy w swoje nogi postanowił wziąć Igor Angulo. Hiszpan podejmował próby zdobycia bramki sprzed pola karnego i z jego obrębu, marnując dwie szansy. Stare powiedzenie mówi jednak, że do trzech razy sztuka i Angulo się jemu podporządkował, strzelając gola w 38. minucie. Asystę zaliczył Rafał Kurzawa.

Niedługo po tym, jak piłkarze krakowskiej Wisły zaczęli drugą połowę do kapitulacji został zmuszony Tomasz Loska. Po świetnym odbiorze w środku pola Biała Gwiazda ruszyła z kontrą. W końcu strzał na bramkę rywali oddał Wojtkowski, ale piłka odbiła się od słupka. W odpowiednim miejscu był jednak Rafał Boguski i zaliczył trafienie wyrównujące.

Radość z doprowadzenia do remisu trwała w szeregach gości jednak tylko chwilę. Wszystko dlatego, że najlepszy strzelec Nice I Ligi z poprzedniej kampanii zrobił swoje show. Angulo w dwie minuty zdobył dwie bramki i Górnik wyszedł na prowadzenie 3:1. Hiszpan najpierw strzelił gola głową, a później pokonał Juliana Cuestę, oddając strzał w długi róg.

Tymczasem w 63. minucie rozjemca zawodów był zmuszony do przerwania spotkania, gdyż szalikowcy gości wrzucili na murawę race. Po krótkiej przerwie sytuacja została jednak opanowana i oba zespoły mogły wrócić do gry. Ekipę ze stolicy Małopolski stać było jednak tylko na strzelenia gola zmniejszającego porażkę za sprawą Jakuba Bartosza.

GÓRNIK ZABRZE – WISŁA KRAKÓW 3:2 (1:0)
1:0 Igor Angulo 38 minI
1:1 Rafał Boguski 48 min
2:1 Igor Angulo 52 min
3:1 Igor Angulo 54 min
3:2 Jakub Bartosz 87 min

żółte kartki: Gonzalez, Głowacki, Brlek, Velez (Wisła)

Górnik: Tomasz Loska – Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj – Damian Kądzior (68 min – Szymon Matuszek), Maciej Ambrosiewicz (81 min – Konrad Nowak), Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa – Łukasz Wolsztyński (66 min – David Ledecky), Igor Angulo

Wisła: Julian Cuesta – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok – Fran Velez (84 min – Tibor Halilović), Petar Brlek – Rafał Boguski (70 min – Jakub Bartosz), Kamil Wojtkowski (57 min – Paweł Brożek), Patryk Małecki – Carlos Lopez