W niedzielnym meczu w ramach 18. kolejki polskiej ekstraklasy przeciwnikiem krakowskiej Wisły będzie Górnik Zabrze. Mimo że drużyna z Górnego Śląska to beniaminek rozgrywek, to nie przeszkadza mu to, aby wygrywać mecz za mecze. Taki stan rzeczy sprawia, że „Biała Gwiazda” zmierzy się dzisiaj z liderem Lotto Ekstraklasy.

Synonim postawy zabrzan w trakcie trwającej kampanii jest walka, ambicja i zaangażowanie. Pod batutą Marcina Brosza zabrzańska ekipa działa jak szwajcarski zegarek. Nie tylko imponuje ofensywa z niezawodnym Igorem Angulo, ale także linia obrony budzi zachwyty.

W trakcie trwającej kampanii „Górnicy” jak na razie zgromadzili 32 punkty. Chociaż niedawno przedstawiciele 14-krotnych mistrzów Polski ulegli Legii Warszawa to bez względu na to, jak zakończy się dzisiejsza potyczka na stadionie im. Henryka Reymana, to i tak team z Zabrza będzie liderem rozgrywek.

W minionej serii gier Górnik na swoim stadionie pokonał Jagiellonię Białystok, aplikując „Dumie Podlasia” trzy gole. Tym samym najlepsza w tym sezonie ekipa pod względem bilansu swoich meczów na wyjeździe, musiała na Śląsku przełknąć gorycz porażki.

Warto zaznaczyć, że w czterech ostatnich meczach ligowych zabrzanie przegrali tylko raz, odnosząc trzy zwycięstwa. Oprócz wygranej z Jagiellonią na tarczy starcia z Górnikiem kończyli zawodnicy Sandecji Nowy Sącz i Lecha Poznań.

W delegacji ostatnio zabrzanie prezentują sinusoidalną dyspozycję, mając na swoim koncie w ostatnich pięciu spotkaniach trzy wygrane mecze i dwie porażki.

W dzisiejszym boju z udziałem obu uwaga większości kibiców polskiej piłki zwrócona będzie zapewne na Hiszpana Angulo, który z dorobkiem 18 trafień przewodzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko na doświadczonym napastniku opiera siła „Górników”. Mocnymi punktami zabrzan są także tacy piłkarze jak Rafał Kurzawa, czy Damian Kądzior. Również partner Angulo w ataku w osobie Łukasza Wolsztyńskiego więc na czym polega zdobywanie bramek.

Przewidywany skład Górnika Zabrze na mecz z Wisłą Kraków:

GÓRNIK (4-4-2): Loska – Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj, Matuszek, Żurkowski, Kądzior, Kurzawa, Wolsztyński, Angulo.

CIEKAWOSTKI:

Jak dotąd drużyny Kiko Ramireza i Marcina Brosza mierzyły się ze sobą tylko raz i górą w tym boju była ekipa aktualnego opiekuna Górnika.

W ostatnich dziesięciu spotkaniach z udziałem Wisły i Górnika trzy razy górą była Wisła, cztery mecze zakończyły się remisem, a trzy razy szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili zabrzanie.

Według informacji Ekstrastats.pl zabrzanie zdobyli 11 bramek po rzutach rożnych, przy jednym trafieniu “Białej Gwiazdy” po takim stałym fragmencie gry.

Kurzawa zaliczył już pięć asyst po stałych fragmentach gry.

Opracował ŁP