Gazeta Krakowska: Piłkarze Wisły nie przeszli testów na koronawirusa

0
5179
Stadion Miejski im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełzek

Piłkarze Wisły Kraków przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli w ubiegłym tygodniu. Jak informuje “Gazeta Krakowska”, nie poprzedziły ich testy na zakażenie koronawirusem. Te dopiero przed zespołem “Białej Gwiazdy”.

Patrząc na sytuację w innych klubach PKO Ekstraklasy, nie ma wątpliwości, że jest to dość ryzykowne posunięcie. W ostatnich dniach o zakażeniu koronawirusem jednego z zawodników swoich zespołów poinformowały Wisła Płock i Lechia Gdańsk. W efekcie obie drużyny musiały przerwać przygotowania do nowego sezonu.

Zespół Wisły jak na razie nie był poddany testom, ale ma się to zmienić. – Badania w naszym klubie zaplanowane są w najbliższych dniach – poinformowała w rozmowie z “Gazetą Krakowską”, rzecznik prasowa klubu, Karolina Biedrzycka.

Przypomnijmy, że Wisła rywalizację w nowym sezonie rozpocznie od spotkania I rundy Pucharu Polski, w którym zmierzy się z KSZO Ostrowiec Dokładny termin meczu nie jest znany, ale prawdopodobnie odbędzie się on w weekend 15-16 sierpnia. Tydzień później wiślacy rozegrają pierwsze spotkanie w nowym sezonie PKO Ekstraklasy, a ich rywalem będzie Jagiellonia Białystok.