Fundusz inwestycyjny z kapitałem z Kambodży, a być może również z kapitałem szwedzkim ma przejść piłkarską Wisłę Kraków – poinformowała “Gazeta Krakowska”.

W ostatnich dniach prowadzone były intensywne rozmowy w sprawie sprzedaży Wisły, do tej pory nie ujawniona została nazwa potencjalnego nabywcy. Wszystko za sprawą klauzuli poufności zawartej między stronami. Według “Gazety Krakowskiej” tropy prowadzą do Kambodży i Szwecji.

We wtorek przedstawiciele obecnego właściciela Wisły Kraków SA – członkowie zarządu TS Wisła Kraków Marzena Sarapata, Szymon Michlowicz i Rafał Wisłocki udali się do Szwajcarii, gdzie miały być finalizowane rozmowy w sprawie sprzedaży klubu. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że doszło do podpisania umowy.

Według informacji “Gazety Krakowskiej” nowy właściciel miał zobowiązać się do szybkiego przelania 12 milionów złotych, które miały pokryć zaległości licencyjne, w tym pensje zawodników oraz sztabu szkoleniowego.

Wkrótce można spodziewać się również rezygnacji z zajmowanych stanowisk przez Marzenę Sarapatę oraz Daniela Gołdę. Rezygnację mają złożyć również członkowie rady nadzorczej klubu.