Kamil Wojtkowski

W drugim sparingowym spotkaniu podczas przygotowań do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy, Wisła musiała uznać wyższość pierwszoligowej Garbarni Kraków. Spotkanie zakończyło się wygraną 3:2 gości.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla naszego zespołu, który już w dziewiątej minucie objął prowadzenie. Do bramki Garbarni trafił Krzysztof Drzazga. Pierwszoligowiec zdołał doprowadzić tuż przed przerwą, po ładnym strzale Patryka Serafina.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak zakończyła się pierwsza, czyli od gola dla Garbarnii. Rywali na prowadzenie wyprowadził Sergiej Krykyn. W 66. minucie Garbarnia prowadziła już 3:1, a tym razem błąd defensywy Wisły wykorzystał Wojciech Wojcieszyński.

W 80. minucie padła kontaktowa bramka dla Wisły. Do siatki trafił wówczas Kamil Wojtkowski.

Wisła Kraków – Garbarnia Kraków 3:2 (1:1)
1:0 Krzysztof Drzazga 8 min
1:1 Patryk Serafin 45 min
1:2 Siergiej Krykun 50 min
1:3 Wojciech Wojcieszyński 66 min
2:3 Kamil Wojtkowski 80 min

Wisła (I połowa): Buchalik – Palcić, Wasilewski, Hoyo-Kowalski, Korczyk – Błaszczykowski, Plewka, Szot, Lucas Guedes, Słomka – Drzazga

Wisła (II połowa): Lis – Burliga, Świątko, Laskoś, Pietrzak – Morys, Basha, Moskiewicz, Lucas Guedes (72 min – Kasia), Malik – Wojtkowski

Występy Błaszczykowskiego, Lucasa Guedesa i Burligi

W zespole Wisły od pierwszej minuty po raz pierwszy wystąpił Jakub Błaszczykowski, który wszystko wskazuje na to, że od wiosny ponownie będzie występował w naszych barwach. Na początku pierwszej połowy na boisku pojawił się także Lucas Guedes, który rozpoczął testy w Wiśle.

W drugiej połowie zaprezentował się z kolei Łukasz Burliga, który wkrótce powinien podpisać umowę z „Białą Gwiazdą”.

Przed Wisłą kolejne sparingi i zgrupowanie w Turcji

Przypomnijmy, że w pierwszym sparingowym spotkaniu drużyna Macieja Stolarczyka pokonała 3:2 Wisłę Sandomierz. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej wiślaków czeka jeszcze kilka sparingowych spotkań. W najbliższy wtorek Wisła zagra z Puszczą Niepołomice, a dzień później uda się na tygodnie zgrupowanie do Turcji, gdzie zagra z drużynami z Bułgarii i Niemiec.