Trenerowi Wisły Kiko Ramirezowi podczas konferencji przed sobotnim meczem z Górnikiem Zabrze towarzyszył pomocnik “Białej Gwiazdy” Fran Velez.

Hiszpan był między innymi poproszony o porównanie ligi polskiej do ligi hiszpańskiej, w której dotychczas występował. – Tutaj jest bardzo mocno zaznaczony duch rywalizacji, co mnie bardzo zaskoczyło, jeżeli chodzi o Ekstraklasę. Trzeba bardzo uważać, nie można lekceważyć żadnej drużyny. W tym sensie te ligi są podobne. W Segunda Division duch rywalizacji również jest bardzo mocno zaznaczono. Chciałbym jednak zaznaczyć, że są tutaj także zespoły, które z powodzeniem mogłyby grać w pierwszej lidze hiszpańskiej – powiedział Velez.

Pomocnik Wisły przyznał, że bardzo pasuje my fizyczna gra na boiskach Ekstraklasy. – Tak, to bardzo mi się podoba. Fizyczny charakter rozgrywek w Ekstraklasie to jest coś, w czym się bardzo czuję. Dobrze się w tym odnajduję – mówił.

Pytany o występującego w Górniku Zabrze swojego rodaka Igora Angulo odpowiedział: – Osobiście go nie znam, ale wielokrotnie widziałem jak gra. To na pewno niebezpieczny zawodnik, nie można go lekceważyć. Trzeba się do niego przykleić i bardzo go pilnować.