The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Reklama

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wiesniak842
Senior Member

Od: 01.2015

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.07.2018, 22:04. Socios (komentarze, propozycje itp)
Drodzy Bracia i Siostry, w jedynej, słusznej, wiślackiej wierze. Jak mówi stare, mądre porzekadło: "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Każdy już chyba zdaje sobie sprawę z tego, że bieda zagląda klubowi w oczy. Problemy ze stadionem, wiele innych wierzytelności do spłacenia, koszta bieżące (wynagrodzenia piłkarzy, trenerów, pracowników etc.). Niestety na to wszystko potrzeba pieniążków, których obecnie nie ma. Zapomnijmy na chwilę o przeszłości - kto jest temu winien, co złego zrobił zarząd, jakie popełniono błędy. W zamian, zastanówmy się nad przyszłością i jaki możemy mieć na nią wpływ jako kibice.
Ogólnie rozchodzi się o formę wspomożenia klubu na wzór sławetnego SOCIOS. Pokrótce, kibice, dzięki comiesięcznym, regularnym wpłatom, przeznaczają zebraną kwotę na wcześniej założone cele. Dla przykładu, Górnik Zabrze - sponsor grup młodzieżowych. Z czym wiązać może się taka inicjatywa? Zniżki na karnety dla członków, zniżki na gadżety klubowe, prawo wyborcze do zarządu klubu - to tylko kilka przykładów. Oczywiście wszystko zależeć będzie od tego jak byśmy się ze sobą porozumieli, od negocjacji z zarządem. Ogólnie, póki co to jest sama inicjatywa mająca na celu zebrać jak największą liczbę osób chętnych do wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu. Za tydzień będzie spotkanie z zarządem, można by było na początek przedstawić naszą inicjatywę i sprawdzić jak w ogóle zarząd by się do tego odniósł.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Stary 19.07.2018, 22:05
Tak jak w temacie. Tutaj wszelkie propozycje, wnioski, komentarze na temat naszego pomysłu.
Odpowiedz cytując
OSC.N.
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 19.07.2018, 22:46
Ja mimo wszystko byłbym za zróżnicowaniem wysokości abonamentów, co ktoś już w dotychczasowej dyskusji sugerował (rav?).

Uważam, że w obecnej sytuacji nie ma co zamykać się na jakiekolwiek osoby chcące wpłacać choćby niskie kwoty, bo w ilości siła. Z drugiej strony nie ma co ograniczać się do kwoty 100, czy 200zł/miesiąc, bo może znalazłyby się osoby, które mogłyby zadeklarować większą sumę, różni biznesmeni związani z Klubem (ja, przynajmniej na dzień dzisiejszy mógłbym).

Myślałem o czymś w tym typie już ponad rok temu, jak sytuacja nie była aż tak dramatyczna jak dzisiaj (a przynajmniej o tym nie wiedzieliśmy) i miałem pomysł, żeby składki ustalić jakoś symbolicznie:
1 grupa - 1906zł/mies.
2 grupa - 190,6zł/mies.
3 grupa - 19,06zł/mies.
W nazwę organizacji (stowarzyszenia?) też gdzieś wstawić "1906"

Powołać kilkuosobowy zarząd organizacji, do którego każda z grup mogłaby desygnować określoną ilość osób np. na podstawie łącznej kwoty jaką wpłaca dana grupa.

Jak chodzi o współpracę z Klubem, to na początek w ramach "poznawania" się proponowałbym aby przedstawiciel Socios wchodził w skład Rady Nadzorczej lub ewentualnie Członka Zarządu bez prawa głosu. Jako pierwszy krok myślę, że byłoby to prędzej akceptowalne niż domaganie się od razu prawa do zarządzania klubem w sytuacji, kiedy nawet nie wiemy na jaką sumę możemy się deklarować. To z jednej strony pozwoliłoby nam patrzeć Zarządzającym na ręce i mieć bieżący obraz sytuacji, a z drugiej strony nie dawałoby wrażenia, że jesteśmy kolejnymi w trudnej sytuacji klubu, którzy chcą dorwać się do władzy i wydrzeć jakiś kawałek tortu dla siebie.

W obecnej sytuacji środki oczywiście powinny być przeznaczone na ratowanie Klubu plus ewentualnie jakaś część na Akademię, żeby nie zapominać o przyszłości, a jeśli daj Bóg sytuacja kiedyś się poprawi, to przedstawiciel Socios mógłby wchodzić w skład np. komitetu transferowego i te środki przeznaczać wtedy na jakiś transfer lub kontrakt zawodnika potrzebnego drużynie.

Pozdr
OSC.N.
BEZ PODPISU...
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Stary 19.07.2018, 22:54
Wszystko sie zgadza, ale na ta chwile to sa dalekosiezne plany. Poki co skupmy sie na osobach chetnych poprzec taka inicjatywe. Co do skladek to w sumie tak samo. Nic nie jest przesadzone W drugim temacie po prostu zaproponowalem minimalna skladke. To "grupowamie", ktore zaproponowales w sumie bardzo mi sie podoba. Kazdy moglby pomoc, bez wzgledu na swoja sytuacje finansowa.
Ogolnie to fajnie by bylo na poczatek stworzyc jakies podwaliny pod taki plan. Jesli zebralaby sie jakas fajna liczba osob, moznaby bylo pomyslec o jakims zamknietym forum, ircu, moze nawet stronie, zeby wszystko organizowac od wewnatrz.
Poki co, tak jak wspomnialem, to jest sama inicjatywa, ale z zastrzezeniem, ze realnie mozemy ja przedstawic zarzadowi.
Odpowiedz cytując
art.b
Junior Member

Od: 10.2006

Stary 19.07.2018, 23:06
Cześć jestem kibicem Wisły od ponad 40 lat. Uważam że najwyższa pora przekuć entuzjazm kibiców w coś trwałego i stabilnego,,, Myślę że jest wielu chętnych którzy byliby gotowi zadeklarować i wpłacać co miesiąc jakąś tak kwotę. Ja również jestem gotów wpłacać od 50-100 złotych miesięcznie co w skali roku dałoby sporą sumę....
Odpowiedz cytując
wester
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 19.07.2018, 23:14
Tak jak napisałem już w jednym z tematów. Klucz do sukcesu leży w informatyzacji tego przedsięwzięcia. Czyli żeby to wszystko było można było łatwo, szybko, transparentni sobie ustawić. Jeszcze najlepiej korzystając z telefonu. Tak aby ludzie w drodze wypełniania tego wszystkiego "nie odpadali". No i najlepiej aby na czele tego przedsięwzięcia nie stało SKWK tylko ktoś mniej radykalny, nie żebym zarzucał złą wolę lecz PRowo byłby to strzał w stopę.
Ostatnio edytowane przez wester : 19.07.2018 o godz. 23:25.
Odpowiedz cytując
koyoot
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 19.07.2018, 23:15
Na Twitterze od dłuższego czasu już proponuję by ogarnąć temat Socios klubowych i od dłuższego czasu myślałem nad zasadami na jakich miałoby się to opierać. Nie myślałem jednak by wrócić po dłuższej przerwie choćby na chwilę na wasze forum by podyskutować na ten temat, ale wasz temat trochę otworzył dyskusję, so - here goes kilka moich przemyśleń na temat Socios.

Idea Socios istnieje w pewnej formie w TSie. Można zapisać się do stowarzyszenia do odpowiedniej sekcji, odprowadzać składki i można zostać wybranym na zebranie TSu.
Tutaj pojawia się problem. Chcąc to samo otrzymać w Wiśle Kraków SA, która jest podmiotem podległym TSowi, niestety jest to niemożliwe. Nie można zostać członkiem sekcji piłkarskiej SA, nawet odprowadzając składki.

Przejdźmy do propozycji zasad Socios.

1. Socios może zostać każdy człowiek, posiadający Kartę Kibica Wisły Kraków i opłacający składkę Roczną.
2. Składka roczna wynosi 400 PLN, w pierwszym roku, przy przedłużeniu składka zostaje obniżona do 360 zł(10% rabat).
3. Składka Socios pozwala na 20% zniżkę na karnet na Wiśle, 20% zniżkę na gadżety klubowe, dostęp do biletów w przedsprzedaży, znacznie wcześniej niż będą mieć do nich dostep osoby nie będące Socios, oraz bezpłatny wstęp do muzeum Wisły, kiedy ono powstanie, o ile zarząd dotrzyma swoich obietnic.
4. Składka Socios pozwala na głos w dyskusji na walnym zgromadzeniu, proponowanie zmian dotyczących polityki klubu, oraz wgląd w działania klubu dotyczące strategii sportowej oraz finansowej, oraz wyrażenie votum zaufania, lub nieufności wobec działań zarządu klubu Wisła Kraków SA.
5. Spośród Socios wybierany także będzie przedstawiciel na zgromadzenie TSu.

To chwilowo tyle propozycji. Idea Socios mogłaby umożliwić wybór prezesa zarządu spośród kibiców jeśli ten przedstawi konkretny plan działań, sposób egzekucji danej strategii, lub polityki sportowej. Oczywiście musi taka osoba spełniać określone wymagania. Sama ta idea jest dobrym początkiem do dyskusji na temat zmian dotyczących tego klubu.

Ma na celu transparentność oraz zwiększenie jawnego wkładu kibiców w działania klubu oraz kierowania go we właściwym kierunku, jeśli jest tego taka potrzeba.

Wszyscy w końcu jesteśmy fanami sportu. I on powinien być na pierwszym miejscu, zawsze.

I proszę skupmy się tylko na tym, by doprowadzić Socios do powstania w SA. Nie skupiajmy się na problemach lub przeszkodach w postaci nie wystarczającej liczby chętnych.

Na początek wystarczy nam 2-3 tysiące osób które by chciały kreować ten klub, oraz w drobny sposób wspomóc finansowo klub.
Odpowiedz cytując
Radwi
Member

Od: 09.2005

Stary 19.07.2018, 23:25
2-3 tys członków - szybko nie uzbieramy, ale 500 do końca roku? Czemu nie. W Górniku jest ich na dzień dzisiejszy bodajże 1 tys, a zaczęli w 2014 roku. Myślę, że warto byłoby postarać się o przyciągnięcie medialnych i znanych osób (może nie koniecznie polityków...), np. Marcin Daniec, albo - a niech pomarzę - Kuba Błaszczykowski. To byłaby dobra reklama i przyciągałaby potencjalnych członków.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 19.07.2018, 23:28
Prośba udostępniajcie gdzie się da.
Dla mnie składka powinna być maksymalnie zróżnicowana od 20 do 2 000 zł a nawet 20 000 zł. Rożni jesteśmy rózne mamy możliwości.
Odpowiedz cytując
koyoot
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 19.07.2018, 23:30
Jeżeli chcemy mieć zróżnicowane składki - ok jasne.

Ale niech to nie będzie na takiej zasadzie, że dając więcej stajemy się ważniejsi/lepsi od tych którzy dają mniej.

Właśnie o to chodzi w idei Socios.
Odpowiedz cytując
art.b
Junior Member

Stary 19.07.2018, 23:40
Dwa a nawet trzy tysiące Socios byłoby wspaniale, ale na początek dobrze będzie gdy uzbiera się połowa tz ok. 1500 osób. Trzeba "kuć żelazo, póki gorące" i póki jest zapał do działania....
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 19.07.2018, 23:43
Dotychczas nikt poważny z taką inicjatywą nie wychodził (ja przynajmniej nie pamiętam), ale skoro administracja i myślący użytkownicy są za podjęciem tematu, to znaczy, że powinniśmy poważnie porozmawiać.

Nie chcę się narzucać, ale może uporządkowalibyśmy na początek dyskusję? Poniżej moje propozycje tego uporządkowania, jeżeli się przydadzą - będzie mi bardzo miło. Ja chętnie wesprę klub, ale najpierw chciałbym wiedzieć, w jakiej formie.

Moim zdaniem ktoś (wieśniak w porozumieniu z moderatorami?) powinien najpierw określić, w jaki sposób obradujemy na forum. Co ustalamy najpierw, a co później (już jako szczegóły wybranego modelu działania). Jak prowadzimy dyskusję, jak wybieramy. Kto prowadzi tę inicjatywę dalej.

Może, żeby nie przeciągać dyskusji, najpierw ustalimy, czego chcemy i który model jest w tym kontekście najłatwiejszy do zrealizowania od strony formalnej i praktycznej, a kwestie takie, jak wysokość składki czy harmonogram opłat zostawimy na koniec, bo to detal.

Czego chcemy? Przedstawiciela w zarządzie czy w radzie nadzorczej (i jak chcemy to zrealizować: formalnie czy nieformalnie)? A może po prostu programu lojalnościowego dla kibiców premium? Gdy odpowiemy sobie na te pytania, trzeba będzie się zastanowić, jak to zrealizować od strony prawnej i jakie są ew. konsekwencje podatkowe. I przede wszystkim, czy to jest realne, bo np. powołanie stowarzyszenia, które odkupi część akcji od TS nie wydaje mi się prawdopodobne.

Gdy już będziemy mieć model, osoby, które podejmą się prowadzenia inicjatywy (wieśniak? moderatorzy? R22?) wysondują, co na to klub. Wrócą, przedstawią zdanie klubu i albo przejdziemy do szczegółów, albo dokonamy korekty modelu, albo odpuścimy temat.

Dyskusji nie wolno prowadzić: dajemy kasę i zmuszamy do czegoś zarząd klubu, bo osoby koordynujące tę inicjatywę zostaną szybko spuszczone na drzewo, no i nie wyjdzie to poważnie.

Zastanowiłbym się też nad zamknięciem tematu dla osób z zewnątrz i chwilowe zamknięcie rejestracji na forum - ale nie wiem, czy to coś da i ma sens.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Rafal-SWL
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 19.07.2018, 23:47
Stawka powinna być zróżnicowana.
Uważam że 400 zł w skali roku, to jest zdecydowanie zbyt mało.
Podobała mi się opcja grupowania - 19,06 lub 190,6 lub 1906 zł (oczywiście w skali miesiąca).

Zgadzam się również że nie ma sensu domagać się miejsca w zarządzie, już na samym początku funkcjonowania soccios.
Najpierw pokażmy że jesteśmy rzetelnym i godnym zaufania partnerem, który swoimi środkami będzie łakomym kąskiem dla zarządu.

Na start wystarczyłyby bonifikaty, w postaci kolacji z zespołem lub wspólnym oglądaniem wybranych meczy z loży VIP, lub zniżki na koszulki itd.
Dajmy sobie czas aby się poznać nawzajem. Dobrym pomysłem jest zamknięte forum, najlepiej z comiesięczną aktualizacją hasła dostępu. Tak aby nieopłacenie składki ponosiło za sobą jakieś negatywne skutki.
Odpowiedz cytując
art.b
Junior Member

Stary 19.07.2018, 23:55
Żeby dotrzeć do szerszej grypy, trzeba jakoś się zorganizować i opublikować jakiś komunikat aby dotrzeć do jak największej liczby osób . Trzeba też by chętni złożyli jakieś deklaracje co pozwoli oszacować liczbę chętnych
Odpowiedz cytując
Rafal-SWL
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 20.07.2018, 00:15
Dodam jeszcze, że jak dla mnie najlepszym partnerem do założenia socios, jest grupa ReymonTTa22.
Widać że są tam ludzie z Wisłą w sercu!
Dodatkowo mają już kontakt z zarządem, są wiarygodni, jest tam dwóch prawników i przede wszystkim mają zapał!

Odpowiedz cytując
serek.c2
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 20.07.2018, 00:30
art.b napisał(a):Wyświetl post
Trzeba też by chętni złożyli jakieś deklaracje co pozwoli oszacować liczbę chętnych
Jest odpowiedni temat do tego.

Rafal-SWL napisał(a):Wyświetl post
Dodam jeszcze, że jak dla mnie najlepszym partnerem do założenia socios, jest grupa ReymonTTa22.
Widać że są tam ludzie z Wisłą w sercu!
Dodatkowo mają już kontakt z zarządem, są wiarygodni, jest tam dwóch prawników i przede wszystkim mają zapał!
Jesteśmy w kontakcie z chłopakami z grupy ReymonTTa22
Twingo SQUAD 1995
Odpowiedz cytując
sibalba
Junior Member

Od: 11.2005

Stary 20.07.2018, 00:31
Odnośnie potencjalnych zysków z bycia w grupie socios. Pojawiają się pomysły materialnych benefitów np. zniżek, nawet zniżek na członkostwo w kolejnych latach. Moim zdaniem nie powinniśmy iść w tę stronę. Uważam, ze jeśli ktoś decyduje się na comiesięczne wsparcie klubu to nie robi tego dla zysku. Jeśli ktoś jest skłonny wydać 1200 zł w skali roku to nie potrzebuje zniżki na koszulkę klubowa w wysokości 30 zł (10%). Przynajmniej nie teraz kiedy każdy z nas widzi w jakiej kondycji finansowej jest nasz klub. Dla mnie głównym zyskiem z bycia w tej grupie powinno być poczucie dumy, ze się w niej jest. Dumy z tego, ze się wspiera swój klub! Trzeba robić wszystko, żeby osoby, które w tym projekcie będą uczestniczyć czuły się, ze faktycznie pomagają klubowi i ze robią coś "wielkiego". Jak to osiągnąć? zdefiniować jasno wartości i cele, które nam będą przyświecać. W tym roku takim celem może być to co właśnie robimy - partycjonowanie w kosztach wynajmu stadionu. Sama myśl, że może nam się udać pokryć np. połowę kosztów jakie klub ponosi za roczne wynajęcie stadionu mnie już wystarcza Zysk nie musi być materialny i kosztowny dla kluby, specjalne spotkania z piłkarzami wpisują się jak najbardziej w ten model. Kibic ma się czuć doceniony i ważny, nie trzeba mu dawać kasy bo on tę kasę właśnie chce dać klubowi. Poczucie ważność można osiągnąć przez proste wysłanie kartki na święta (np. ręcznie napisanej przez piłkarzy) czy przygotowanie karty kibica ze specjalnym, unikalnym wzorem. Wśród nas są osoby, które mają zdolności graficzne i mogłyby zaprojektować coś wyjątkowego. Przynajmniej warto dać im szanse. Karta automatycznie powinna traci ważność jak składka nie jest opłacana.
Jeśli chodzi natomiast o samą wysokość składki, to nie schodziłbym z nią poniżej 50 zł (bardziej przychylam się do kwoty 100 zł na miesiąc). Może jedynie dla młodych kibiców (poniżej 18? 21? roku życia) można by było wprowadzić opcje mniejszej składki np. 10 zł miesięcznie. Tak, żeby dać możliwość bycia w grupie już od najmłodszych lat.
Odpowiedz cytując
wester
Senior Member

Stary 20.07.2018, 00:37
Można spróbować gdzieś "podkraść" system informatyczny do całego przedsięwzięcia. Chociażby znalazłem coś takiego:
https://fcbayern.com/en/club/become-a-member
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 20.07.2018, 00:44
Ale co chcesz kraść? Lay-out? Kod źródłowy?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
wester
Senior Member

Stary 20.07.2018, 00:50
czaro napisał(a):Wyświetl post
Ale co chcesz kraść? Lay-out? Kod źródłowy?
Narazie można zorientować się luźno w samych konceptach. Jeśli ktoś wynajdzie coś lepiej skrojonego może zapodać zawsze link. Myślę, że jest to mniej roboty jak się zerknie na kogoś kto już to zrobił aczkolwiek nie jestem informatykiem.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 20.07.2018, 00:59
Ja też nie, ale lay-out i kod źródłowy są przedmiotem ochrony prawa autorskiego. No, i wydaje mi się, że forma komunikacji stowarzyszenia, czy jakiej formy organizacyjnej by to nie przyjęło, jest problemem drugorzędnym. Najpierw należy ustalić cele i sposób działania.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Senior Member

Stary 20.07.2018, 01:29
Krotko. Na ta chwile cel jest taki, zeby zrobic liste chetnych osob. Na dniach, calkiem mozliwe, temat rozniesie sie po mediach spolecznosciowych i chetnych przybedzie. Nastepnym krokiem bedzie spotkanie z zarzadem i przedstawienie mu naszej inicjatywy. Pozniej:
droga jednokierunkowa - zarzad ma na nas wywalone jaja ( w co bardzo, ale to bardzo nie chcialbym wierzyc ) aczkolwiek dalej mozemy kontynuowac inicjatywe na wlasna reke
droga dwukierunkowa - zarzad bierze pod rozwage fakt, ze sa ludzie dobrej woli i jedziemy z tematem wspolnie z zarzadem
Temat = cel zalozony przez ludzi wplacajacyh pieniadze miesiecznie, moze to byc splata zobowiazan wzgledem miasta, moze to byc wplata na Akademie, moze to byc zbiorka na nowy sklep, opcji jest wiele
Skupmy sie na zebraniu chetnych osob.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Od: 03.2003

Stary 20.07.2018, 02:17
Jeśli to o czym piszemy ma być poważne to musi mieć to charakter formalny. Jeśli są ludzie w ilości minimum 7, którzy myślą podobnie to mogą wspólnie razem utworzyć stowarzyszenie.

Stowarzyszenie to taka organizacja w której każdy ma taki sam głos, każdy może zaproponować coś, każdy może się z drugim zjednać i wspólnie coś zrobić. Dzięki osobowości prawnej stowarzyszenia można zgodnie z prawem zbierać pieniądze i nimi dysponować.

Stowarzyszenie ustala obowiązkowo dla członków stowarzyszenia składki najprościej jest gdy takie składki są jednak jednakowe dla wszystkich. Jeśli ktoś chce wpłacić więcej na rzecz stowarzyszenia po prostu robi wtedy darowiznę na cele statutowe i w ten o to sposób wspiera dodatkowo tyle ile chce wtedy kiedy chce.

Jest jednak pewien problem zebrane pieniądze przez organizacje społeczną mogą wspierać wyłącznie cel społeczny a.... Wisła Kraków SA prowadzi działalność gospodarczą.... Oczywiście Spółka Akcyjna może wpisać do swojego Statutu, że nie działa dla zysku i nie dzieli zysku oraz nadwyżki bilansowej pomiędzy akcjonariuszy i wtedy staje się podmiotem prowadzącym działalność społeczną tj. w rozumieniu ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie działalnością w sferze pożytku publicznego. Spółka nie działająca dla zysku jest zdefiniowana w Art 3 ust 3 pkt 4 tej ustawy. By było jeszcze ciekawej taka spółka akcyjna może być organizacją 1%

Jeśli jednak Wisła Kraków SA nie chciałaby by pójść tą drogą to najprostszym sposobem przekazania pieniędzy spółce jest zakup reklamy stowarzyszenia na stadionie... Tak czy siak by można było zebrane pieniądze poprzez reklamę przekazać trzeba mieć stowarzyszenie, które chętnie pomogę założyć tym bardziej, że to mój chleb powszedni.
My Kibice Wisły Kraków, nierzadko różniący się między sobą w wielu sprawach lecz zgodni co do tego, że dobro Wisły Kraków, pielęgnowanie tradycji i historii Klubu a także troska o jego działalność i rozwój jest dla każdego z nas wartością szczególnie ważną, przekonani o słuszności takich wartości jak transparentność i wiarygodność niniejsze Stowarzyszenie powołujemy.

Rozwój polega na powiększaniu zasobów od których zależą możliwości klubu/ człowieka/ firmy *

*niepotrzebne skreślić
Odpowiedz cytując
Dariook
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 20.07.2018, 07:25
Wklejajcie gdzie sie da. Jest zapewne wielu Wislakow zainteresowanych pomyslem a nie ma konta na forum. Im nas wiecej tym wieksza szansa na powstanie projektu.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 20.07.2018, 08:03
Taka moja uwaga na późniejszy etap. Co do wysokości składki członkowskiej, ktoś tu pisał o minimalnych kwotach - 50 zł, 100 zł. Ja bym się nie zamykał jakimiś progami. Te 3 zaproponowane grupy faktycznie są dobrym pomysłem. Nie zapominajmy, że ludzie mają różną sytuację (najczęściej przejściowo), a liczy się chęć pomocy i jakiś sposób dowartościowania się. Dla jednego składka 20 zł będzie takim wydatkiem jak dla innych 200 czy 1000. Wraz z polepszeniem sytuacji materialnej pewnie i składka od takiej osoby by wzrosła, a jej wyeliminowanie na starcie (przez minimalny próg) może skutkować dużym zniechęceniem i poczuciem wykluczenia, a to kompletnie odwrotne odczucia od tych zakładanych.
Odpowiedz cytując
dawiss
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 20.07.2018, 08:20
tas de fleia napisał(a):Wyświetl post
Taka moja uwaga na późniejszy etap. Co do wysokości składki członkowskiej, ktoś tu pisał o minimalnych kwotach - 50 zł, 100 zł. Ja bym się nie zamykał jakimiś progami. Te 3 zaproponowane grupy faktycznie są dobrym pomysłem. Nie zapominajmy, że ludzie mają różną sytuację (najczęściej przejściowo), a liczy się chęć pomocy i jakiś sposób dowartościowania się. Dla jednego składka 20 zł będzie takim wydatkiem jak dla innych 200 czy 1000. Wraz z polepszeniem sytuacji materialnej pewnie i składka od takiej osoby by wzrosła, a jej wyeliminowanie na starcie (przez minimalny próg) może skutkować dużym zniechęceniem i poczuciem wykluczenia, a to kompletnie odwrotne odczucia od tych zakładanych.
Ja jestem za sztywną składką 100zł, jeśli zbierze się nas 100-200 osób to przy składce 100 zł, uzbieramy rocznie od 120 do 240 tyś - nie oszukujemy się jest to kwota niska jak na działanie klubu. Przy składce 50zł jest to ledwie połowa. Z tego co zdażyłem się zorientować to grupa ta ma na celu realną pomoc spółce piłkarskiej w długim okresie czasu oraz uzyskanie wpływu na to jak wygląda zarządzanie spółką czy to poprzez swojego członka w zarządzie czy też wpływ na wybór prezesa.

tes de fleia, jeśli ktoś chce wspomóc kwotą niższą to może przecież.wpłacić na cele statutowe, tak jak to teraz dzieje się przy akcji SKWK.
Odpowiedz cytując
AlvaroTS
Member

Od: 12.2015

Stary 20.07.2018, 08:27
Pomysł świetny. Tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Jaki udział procentowy na walnym zgromadzeniu miałaby ta grupa. Chodzi o realny wpływ na to co dzieje się w klubie?!
Odpowiedz cytując
Booze1988
Junior Member

Od: 05.2018

Stary 20.07.2018, 08:42
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Prośba udostępniajcie gdzie się da.
Dla mnie składka powinna być maksymalnie zróżnicowana od 20 do 2 000 zł a nawet 20 000 zł. Rożni jesteśmy rózne mamy możliwości.
Trochę zbyt zróżnicowana ta stawka. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie stawki zasadniczej dla wszystkich pracujących i powiedzmy pomniejszoną o połowę dla uczniów/studentów. jakby ktoś chciał płacić więcej, to oczywiście mógłby dokonywać dobrowolnych wpłat, ale już poza składką obowiązkową.
Ostatnio edytowane przez Booze1988 : 20.07.2018 o godz. 08:45.
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 20.07.2018, 08:58
Jedna rzecz, o której się już przekonałem kilka razy - łatwo się zapisać na listę, potem jak przychodzi do konkretów - płatności, to już nie jest tak fajnie.
Bo nie mam, bo wyjechałem, bo potrzebowałem, bo nie.

Dlatego powinni się wpisywać na listę tylko ci na 1000% pewni, że będą wpłacali co miesiąc określoną kwotę.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
Booze1988
Junior Member

Od: 05.2018

Stary 20.07.2018, 09:17
Mam dostęp do fp "Piłka nożna po polsku" - zasięg około 93 tys. użytkowników FB. Jak już będziemy mieć coś konkretnego, wrzucę tam info.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów