The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
W.S
Senior Member

Od: 12.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.11.2017, 18:27. [XVII KOLEJKA] Bruk-Bet Termalica - WISŁA Kraków, 27 Listopada, godz. 18:00

Tekst/Staty: obikenobi

Jesteśmy na początku rundy rewanżowej w Ekstraklasie. Wiślacy zaczęli ją przyzwoicie, notując drugi raz z rzędu trzy punkty (ostatni raz udało się wygrać dwa razy z rzędu w czwartej i piątej kolejce). Czas na ostatni wyjazd w tym roku. Armia Białej Gwiazdy na szczęście nie będzie miała daleko.

Polsko-hiszpańsko-chorwacka Inkwizycja Ramireza jedzie do Niecieczy, by tam zmierzyć się z Bruk-Betem Termalicą. Mecz odbędzie się w poniedziałek 27 listopada. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godzinie 18.

Skromna historia

Bruk-Bet Termalica dopiero od dwóch lat uczestniczy w rozgrywkach Ekstraklasy, a to powoduje, że oba zespoły mierzyły się ze sobą niewiele razy. Konkretnie - rozegrano dotychczas siedem spotkań. Bilans tych starć jest korzystny dla Wisły. Cztery zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka na zakończenie ubiegłego sezonu.

Co słychać w Niecieczy?

Szum kukurydzy na wietrze. A tak na poważnie. Niecieczanie zaczęli rozgrywki bardzo słabo. Mariusz Rumak przez dziewięć kolejek ugrał całe pięć punktów, zaliczając jedno zwycięstwo i dwa remisy. Były szkoleniowiec Lecha i Śląska stracił pracę po porażce w „derbach Niecieczy”, kiedy to Słoniki uległy beniaminkowi z Nowego Sącza. Nowym trenerem Bruk-Betu został Marcin Bartoszek - najlepszy trener poprzedniego sezonu.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pod wodzą byłego opiekuna Korony Kielce niecieczanie zaczęli regularnie punktować - trzy zwycięstwa, trzy remisy i porażka świadczą o tym, że Termalica kryzys ma już za sobą.

Powyższe wyniki to także skutek walki do samego końca. Wszystkie te zwycięstwa (z Lechią, Pogonią i Piastem) zostały odniesione po golach po 90. minucie.

Na kogo zwrócić uwagę?

Znakomicie w bramce prezentuje się Jan Mucha. To w głównej mierze dzięki niemu pozycja Bruk-Betu nie jest jeszcze gorsza. Natomiast z przodu najgroźniejszym piłkarzem Słoników jest Łukasz Piątek - autor trzech goli i dwóch asyst w tym sezonie.

Tymczasem w Krakowie - Wasyl na pokładzie!

W ostatnich dniach nasz Klub odpalił dwie bomby. Mniejsza była spodziewana - kontrakt z Wisłą Kraków przedłużył Patryk Małecki. „Mały” będzie bronił barw Białej Gwiazdy przynajmniej do 2020 roku. Większa natomiast odbiła się szerokim echem w Polsce. Do drużyny dołączył były reprezentant Polski, czterokrotny mistrz Belgii i mistrz Anglii - Marcin Wasilewski. 37-latek podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy. Świetny ruch pod względem marketingowym, a także alternatywa na środku obrony w obliczu kontuzji Gonzaleza i już sześciu żółtych kartek Głowackiego.

Wiślacy tradycyjnie przygotowują się do meczu w Myślenicach. Korzystając z faktu, że do starcia w Niecieczy jest dużo czasu (w piątek graliśmy z Pogonią, dopiero w poniedziałek z Bruk-Betem), sztab szkoleniowy zorganizował sparing z Puszczą Niepołomice. W składzie znalazło się miejsce dla m.in. Wasilewskiego, który rozegrał dobre 60. minut. Trochę gorzej z wynikiem - Wisła przegrała 2:3. Gole dla Białej Gwiazdy zdobyli Tibor Halilović i Kamil Wojtkowski.

Zagra, nie zagra?

Urazu w sparingu doznał Denis Bałaniuk, ale Goncalo Feio stwierdził, że nie wygląda to na poważny uraz. Do treningów z zespołem wrócił Paweł Brożek, który może znaleźć się w osiemnastce meczowej, aczkolwiek sztab szkoleniowy raczej będzie ostrożny przy wprowadzaniu go do gry. Do zdrowia wraca też Pol Llonch, ale i jego nie zobaczymy na boisku. Ponadto nieobecni będą oczywiście Fran Velez, Ivan Gonzalez, Marko Kolar i Zdenek Ondrasek.

Jeżeli chodzi o naszych rywali, to Bartosza Szeligę, Bartłomieja Smuczyńskiego oraz Vladislavsa Gutkovskisa wykluczyły kontuzje.

Jeżeli chodzi o zagrożonych - w Wiśle uważać musi i tak nieobecny w poniedziałek Pol Llonch. Lista zagrożonych jest znacznie dłuższa u naszych rywali. Maksimenko, Słaby, Miković i Śpiączka mają już po trzy żółte kartki.

Zapraszamy do dyskusji.
Ostatnio edytowane przez W.S : 22.11.2017 o godz. 18:54.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 22.11.2017, 18:39
To może być bardzo ważne zwycięstwo, jak każde ;D

Musimy jednak zagrać na podobnym poziomie co ostatnio (SAN i POG) a będzie dobrze.

JJBG

ps Ciekawe czy Wasyl znajdzie się w kadrze?
Ostatnio edytowane przez krzaq12 : 22.11.2017 o godz. 18:47.
Odpowiedz cytując
badyll1906
Member

Od: 08.2010

Stary 22.11.2017, 18:53
Na drugiej grafice błąd w wyniku ostatniego meczu z Bruk-Betem i w ich miejscu w tabeli

A co do meczu to przerwiemy ich niezłą passę i wygramy
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 22.11.2017, 18:53
Bardzo ważny dla nas mecz. W tabeli ciasno, komplet punktów potrzebny. Zdecydowanie stać nas na zwycięstwo, chociaż Termalica łatwo 3 punktów nie odda. Liczę, że zdominujemy Termalice. Szybko strzelona bramka będzie kluczowa, koniecznie w pierwszej połowie. Inaczej obawiam się bicia głową w mur.
Co do składu, mój typ:
Buchalik - Bartkowski, Głowa, Arsenic, Sadlok - Basha, Wojtkowski, Perez - Imaz, Carlitos, Małecki/(Boguski)
Odpowiedz cytując
Charlie
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 22.11.2017, 19:12
Termalica za Bartoszka jeszcze nie przegrała. Będzie ciężko, żaden wynik mnie nie zdziwi. Oby skuteczność była lepsza niz z Pogonią. Licze na Wojtkowskiego za Halilovica i ewentualnie Małego za Bogusia.
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski,
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 22.11.2017, 19:18
@Charlie raz już przegrała

Tak czy siak jak ktoś sądzi że mecz będzie spacerkiem i łatwym zwycięstwem to jest w grubym błędzie

Skłaniam się do tego, że nie wywieziemy zwycięstwa z Niecieczy. Przeczucie.
Odpowiedz cytując
Charlie
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 22.11.2017, 21:22
Karherop napisał(a):Wyświetl post
@Charlie raz już przegrała
Faktycznie, choć było to dawno, bo 1 pąździernika. Są cholernie groźni w końcówkach - z Lechią gol w 90, z Pogonią w 89 (a wcześniejszy w 82), z Pasami w ostatniej, z Piastem w ostatniej doliczonego czasu gry (i straceniu gola minute wcześniej).
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski,
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 22.11.2017, 21:38
Wygląda na to, że trener Bartoszek jest największym zagrożeniem dla Wisły. Ale liczę na 3 punkty.

http://weszlo.com/2017/11/20/bartoszek-znaczy-postep/
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 23.11.2017, 00:35
badyll1906 napisał(a):
Na drugiej grafice błąd w wyniku ostatniego meczu z Bruk-Betem i w ich miejscu w tabeli
Akurat wynik się zgadza, tu chodzi o ostatni mecz rozgrywany w Niecieczy
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 23.11.2017, 06:18
W tym meczu akurat spodziewam sie kopaniny. Ladnej gry jak z Pogonia i Sandecja raczej nie bedzie. Wynik pozostaje kwestia losowa (chybil/trafil, kto wiecej szczescia i wiecej strzeli, ten wygra, cos jak wiekszosc naszych meczow za Kiko do tej pory oprocz dwoch ostatnich).
Odpowiedz cytując
badyll1906
Member

Od: 08.2010

Stary 23.11.2017, 06:24
obikenobi napisał(a):Wyświetl post
Akurat wynik się zgadza, tu chodzi o ostatni mecz rozgrywany w Niecieczy
W takim razie mój błąd, brałem ostatni mecz z Bruk-Betem ogólnie
Odpowiedz cytując
jacek67
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 23.11.2017, 07:26
Po dwoch ostatnich wygranych meczach i w miare ladnej grze mecz z Termalica pokaze czy faktycznie byly to wypadki przy pracy czy wskoczylismy na wyzszy poziom
Ogolnie uwazam ze to bedzie ciezki mecz i zadecyduje 1 bramka ( obym sie mylil )
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 23.11.2017, 08:50
Beda graly ze soba druzyny, ktore walcza do konca dlatego bedzie trzeba byc uwaznym do ostatniego gwizdka zeby nie bylo takich nerwow jak w koncowce meczu z Pogonia Szczecin. To spotkanie raczej nie bedzie nalezalo do wybitnych, tak jak inni twierdze, ze moze tutaj zadecydowac jeden moment, jedna akcja, gra raczej powalac nie bedzie jak to zwykle bywa w meczach poniedzialkowych tak wiec lepiej sobie przygotowac wieczorna kawke zeby nie usnac Mimo tego licze, ze w koncowce to my bedziemy cieszyli sie najbardziej
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 23.11.2017, 10:27
jacek67 napisał(a):Wyświetl post
Po dwoch ostatnich wygranych meczach i w miare ladnej grze mecz z Termalica pokaze czy faktycznie byly to wypadki przy pracy czy wskoczylismy na wyzszy poziom
Ogolnie uwazam ze to bedzie ciezki mecz i zadecyduje 1 bramka ( obym sie mylil )
Jak Carlitos nie będzie obijał słupków i poprzeczek to powinno być spoko. Miejmy nadzieję, że miał trening strzelecki w tym tygodniu .
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 23.11.2017, 10:35
Ciężki mecz i wydaje mi się, że sporo okazji dla obu zespołów będzie.

Obstawiałbym remis typu 2:2 czy 3:3. W Niecieczy zazwyczaj mamy pingpong z nimi.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 23.11.2017, 10:45
Jak słyszę, że gramy z Niecieczą to od razu przypomina mi się Odra Wodzisław.. Takie jakieś dziwne skojarzenia mam. Chyba ze względu na to, że od awansu Niecieczy do Ekstraklasy nie potrafimy z nimi wygrać zdecydowanie..

Obstawiam ciężki mecz i każdy punkt będzie tam dobry, liczę jednak na to, że znając wyniki wszystkich spotkań w tej kolejce nasi piłkarze podejdą do tego meczu całkiem poważnie i uda się nam wywieść komplet punktów.

Ciekawe czy Małecki dostanie szansę od początku i czy w końcu Bałaniuk pojawi się na boisku.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 23.11.2017, 10:58
Wg mnie możemy zagrać w identycznym zestawieniu jak w ostatnim meczu. O ile wszyscy będą zdrowi. Jedyna mozliwa zmiana to Małecki<->Boguski.
Uważam ponadto, że Wasyl znajdzie sie w kadrze meczowej, wg mnie kosztem Cywki.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 23.11.2017, 11:17
Wasyl uprawniony czyli może grać! Mecz z serii kopiemy się po czole,ale wygramy 0-1 i tak pewnie będzie
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 23.11.2017, 11:59
WISŁAZWE napisał(a):Wyświetl post
Ciekawe czy Małecki dostanie szansę od początku i czy w końcu Bałaniuk pojawi się na boisku.
Bałaniuk doznał kontuzji w meczu sparingowym, więc pewnie nawet go nie będzie na ławce.

Podobnie jak większość, uważam, że będzie to kopanina i niestety może się skończyć remisem.

MÓJ SKŁAD:

Buchalik - Bartkowski, Głowacki, Arsenic, Sadlok - Imaz, Basha, Perez, Małecki - Wojtkowski - Carlitos.

Jedyna zmiana jaka może według mnie być to Boguski/Bartosz za Małeckiego. Wasyl pewnie wskoczy na ławkę.
Ostatnio edytowane przez X-Ray : 23.11.2017 o godz. 12:23.
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Głupia kobieta myśli „grubas, ciągle pije piwo”. A mądra zastanawia się, skąd on ma na to piwo.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 23.11.2017, 12:09
Bartoszek to obok Ojrzyńskiego jedyny reprezentant PMŚ którego bym ewentualnie przełknął jakby Dukat nie wytrzymał w końcu presji Tiradosłubic

Vamos Wisła, Vamos Kiko !
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 23.11.2017, 12:18
X-Ray napisał(a):Wyświetl post
Bałaniuk doznał kontuzji w meczu sparingowym, więc pewnie nawet go nie będzie na ławce.

Podobnie jak większość, uważam, że będzie to kopanina i niestety może się skończyć nawet remisem.

MÓJ SKŁAD:

Buchalik - Bartkowski, Głowacki, Arsenic, Sadlok - Imaz, Basha, Perez, Małecki - Wojtkowski - Carlitos.

Jedyna zmiana jaka może według mnie być to Boguski/Bartosz za Małeckiego. Wasyl pewnie wskoczy na ławkę.

https://twitter.com/KiewiczKrz/statu...04776878628864
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 23.11.2017, 12:20
Właśnie przeczytałem i leciałem z edycją postu, ubiegłeś mnie. Oby było tak jak napisał Krzysiek.
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Głupia kobieta myśli „grubas, ciągle pije piwo”. A mądra zastanawia się, skąd on ma na to piwo.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 23.11.2017, 12:25
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Bartoszek to obok Ojrzyńskiego jedyny reprezentant PMŚ którego bym ewentualnie przełknął jakby Dukat nie wytrzymał w końcu presji Tiradosłubic
Bartoszek i Ojrzyński w Wiśle?
Kiedykolwiek?
Chyba, że do przynoszenia bidonów i ustawiania słupków na rozgrzewce.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 23.11.2017, 12:36
Ojrzyńskiego nigdy w życiu nie przełknę - już bardziej strawny był Wdowczyk od tej k. kieleckiej....

Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 23.11.2017, 13:23
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Ojrzyńskiego nigdy w życiu nie przełknę - już bardziej strawny był Wdowczyk od tej k. kieleckiej....
No koledze faktycznie słoneczko przygrzało dzisiaj ze z takimi asami wyskakuje.

Bartoszek ma odzywki jak prowincjonalny wuefista. Kiedyś gdzieś była jakaś liga od kuchni czy inne bzdety to ręce opadają ze ktoś taki pracuje i do tego ma jeszcze jakieś tam wyniki.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 23.11.2017, 15:21
Ojrzyński to może jedynie drwali trenować Arka-Korona etc
Bartoszek tak jak go lubiłem tak przestałem go lubić po pamiętnej konferencji meczowej z wiosennego meczu Korona Wisła w Kielcach, gdzie nieudaczny cyrkowiec z podkoszalińskich pastwisk wydymał Wiślaków kilka razy, a Bartoszek stwierdził, że wygrana jego zespołu była w całości zasłużona.... W LE + Extra jak gościł to też słoma (albo śmieci bo zdaje się że tym się parał w przerwie w trenerce) wystawały mu z butów.....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 23.11.2017, 15:37
Jemu chodziło o Bartoszka....
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 23.11.2017, 15:40
WISŁAZWE napisał(a):Wyświetl post
Jak słyszę, że gramy z Niecieczą to od razu przypomina mi się Odra Wodzisław.. Takie jakieś dziwne skojarzenia mam. Chyba ze względu na to, że od awansu Niecieczy do Ekstraklasy nie potrafimy z nimi wygrać zdecydowanie..
Tyle ze bilans w Niecieczy mamy dobry. Nigdy tam nie przegraliśmy, a co więcej mamy same wygrane (o ile się nie mylę). Zdecydowanie wygraliśmy z nimi za debiutu wdowczyka.

Obecnie wydaje mi się że najbardziej "przeklęte" tereny to Kielce i Gdynia.
Odpowiedz cytując
Now
Member

Od: 08.2016

Stary 23.11.2017, 16:18
Mecze w Niecieczy zawsze mi się dobrze kojarzą, zwłaszcza bodajże ostatni nasz mecz na ich stadionie i bramka Zachary w ostatnich minutach, albo wygrana 2-4 wcześniej. Na pewno łatwo nie będzie ale wierze w tą naszą elite.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 23.11.2017, 16:55
Dokładnie dziwne jest to, ze z Nieciecza mamy lepszy bilans na wyjeździe niż u siebie, ale dla Wisły każdy mecz teraz jest trudny. Będzie dobrze, potem znowu 2 mecze u siebie ..... i derby!!!!!
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów