The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 11.10.2019, 17:34
leszekm napisał(a):Wyświetl post
Pewne to jest że nic nie dostaniemy od komucha Majchrowskiego.
Dostaniemy? Przecież on najchętniej Wisłę pogrzebie, stadion zburzy i odda deweloperom. Im mniej się o stadionie mówi tym lepiej dla niego i jego przydupasów.
Stadion Wisły to jest Miś na miarę dawnych czasów.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 11.10.2019, 20:35
Czerwoni towarzysze M i F smieja sie z tego
Odpowiedz cytując
nieznajomy
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 11.10.2019, 20:37
Każdy niech głosuje według swojego uznania. Dla mnie Wisła Kraków zawsze była i jest najważniejszą wartością w życiu i jak jest cień szansy, że głos na Jarosława Gowina może jej w jakiś sposób pomóc to zagłosuję na niego. Być może nic to nie da, ale i tak spróbuje, na pewno nie zaszkodzi jak inne głosy np.na pewnego radnego (o ironio z Prądnika Czerwonego) który chciał burzyć nam stadion. Nasze władze niestety nie są partnerami dla Majchrowskiego i jego świty (będą i tak realizować swoje pomysły wbrew interesom klubu) i potrzeba równie mocnego gracza. Nie wiem czy Pan Gowin nim jest i coś pomoże ale i tak spróbuje.

Pozdrawiam Wiślacką Brać
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 16.10.2019, 14:12
Hyde Park z Szymonem Jadczakiem

https://weszlo.fm/audycje/hyde-park-507/
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 20.10.2019, 17:53
Naprawdę zero komentarzy po książce?
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 20.10.2019, 22:10
Czego oczekujesz ?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 20.10.2019, 22:32
Gówno. Koniec recenzji.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 20.10.2019, 22:49
Nie czytałem i czytać nie zamierzam. Jakby były tam jakieś rzeczy dodatkowo nas obciążające to pewnie już byłoby o tym już głośno na forum. Zapewne jest tam trochę prawdy, trochę fikcji i bardzo dużo przesady. Sensacja się dobrze sprzedaje i Jadczak zbija na tym kapitał. Teraz są nowe władze, więc nie mam ochoty się taplać w bagnie przeszłości ani czytać o domniemanych porachunkach kibolsko - gansterskich. Nawet jeśli naprawdę miały miejsce.

Jak ktoś chce Jadczakowi kabzę nabijać to proszę bardzo, ja osobiście nie zamierzam.
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 21.10.2019, 11:14
Jeśli chodzi o informację, to jak ktoś chociaż trochę się interesował co się dziej w Krakowie, to podejrzewam, że o większości rzeczy słyszał / czytał na necie.

Część informacji to bajdurzenie jadczaka, spora część przepisana na żywca z akt, trochę historyjek opowiadanych przy piwie (przez Tyce?), nie koniecznie tak jak było.

Książka jest napisana fatalnie stylistycznie, sporo powtórzeń, które tylko zapełniają strony.

Sporo jadczakowych wstawek w stylu "jaki jestem super" i jakieś bezsensowne wycieczki personalne do ludzi z tt.

Oczywiście nie warto kupować. Jak ktoś chce przeczytać to można znaleźć pdfa w necie.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 21.10.2019, 22:38
Dla zwykłego człowieka to będzie: "łał naprawdę takie niepojęte rzeczy działy się w jednym z najlepszych klubów w Polsce?"
A uwierzcie dużo będzie takich czytać. Tak jak wyżej, książka napisana fatalnie, mieszanie wątków na poziomie opowiadania dziecka z podstawówki. Wydaje mi się dużo koloryzowania, debilne pytania retoryczne, dużo niedopowiedzeń i nie do końca wyjaśnionych myśli czy sytuacji.

Redaktorem śledczym można nazwać Sumlińskiego, a nie Jadczaka który na Wiśle nabija sobie fejm i udziela wywiadów na prawo i lewo.

Po tygodniu od wydania książki ponoć już wiadomo gdzie jest nóż który godził w głowę Dino Baggio
po dwóch ponoć ma być wiadomo gdzie jest złoty pociąg
a po miesiącu gdzie Bursztynowa komnata.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 21.10.2019, 22:57
Tu macie recenzję napisaną przez Stano:
http://weszlo.com/2019/10/21/stanows...platanych-rak/

Z tego co widzę nie ma odpowiedzi co robiła przez lata policja i prokuratura.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
SlawekS
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 22.10.2019, 01:45
A tu jest recenzja na stronie naszego głównego, "koszulkowego" sponsora:
https://laczynaspasja.pl/wisla-w-ogn...ie-o-kibicach/
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 22.10.2019, 07:19
SlawekS napisał(a):Wyświetl post
Cytat:
Abstrahując od tematu: to książka cholernie dobrze napisana.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 22.10.2019, 07:44
SlawekS napisał(a):Wyświetl post
a jest w książce cos o tym jak Marzena z towarzystwem (nomen omen) LV Bet klepneli ?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 22.10.2019, 11:13
Coglin napisał(a):Wyświetl post
Też mnie to rozwaliło.

Stanowski nie ma oporów przed artykułami sponsorowanymi. To tak jak z Turbogrosikiem...
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 22.10.2019, 11:14
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Też mnie to rozwaliło.

Stanowski nie ma oporów przed artykułami sponsorowanymi. To tak jak z Turbogrosikiem...
A co ma Stanowski do recenzji na stronie LVbeta?
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 22.10.2019, 11:15
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
A co ma Stanowski do recenzji na stronie lvbeta?
To nie jest felieton Stanowskiego? Sorry, nie wchodziłem na link, a czytałem jego felieton i brzmiał podobnie.
Wybacz, mój błąd.

Stanowski napisał(a):
Niemniej – jest to książka bardzo mocna, o zdumiewającym stopniu szczegółowości, porywająca. Odważna.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 22.10.2019 o godz. 11:24.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 22.10.2019, 12:13
ta ksiązka, ten zbitek papieru to jest przedruk z akt + nocne mocne opowieści ludzi ktorzy siedzili obok ludzi którzy coś widzieli.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 22.10.2019, 13:56
Zarzuci mi ktoś linka do pdfa na priv?
Najbardziej interesuje mnie co on tam nawywijał od tych swoich 'informatorów'.Mieliśmy na serio o ekshumacji pewnego jegomościa. We fragmentach książki widzę że to już bekę sobie chłopaki kręcili. Teraz mamy np. 'robienie dziecka'.

Aż normalnie zwizualizowałem to sobie.Wielki wódz Misiek przemawia do kandydatów. 'Chcecie być w Sharksach? Musicie zrobić chociaż jedno dziecko tzn tak obrobić delikwenta żeby mu wszystkie flaki na zewnątrz wyszły. Do roboty!"
Powód: dopisanie
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 22.10.2019 o godz. 13:57.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Stary 22.10.2019, 14:28
To nie jest felieton Stanowskiego? Sorry, nie wchodziłem na link, a czytałem jego felieton i brzmiał podobnie.
Wybacz, mój błąd.
Śmieszne bo jakoś pominąłeś jak ją krytykuje:

Cytat:
Czy czegoś mi zabrakło? Tak, myślę, że kilka razy autor przesadnie dba o swoje bezpieczeństwo procesowe, czego efektem są niedopowiedzenia lub też anonimowość postaci, o których chciałbym jednak dowiedzieć się trochę więcej. Myślę też, że nie wszystkie mechanizmy zrozumiałem, nie wiem, jakiego rzędu pieniędzmi obracały krakowskie gangi i jaka jest skala ich biznesu, nie wiem, jak ukrywali majątek. Ale wiem nieporównywalnie więcej niż wiedziałem przed lekturą. To, że z kilkoma szczegółami się nie zgadzam nie ma dla mnie większego znaczenia – nie muszę się zgadzać. Brakuje mi mocniejszego wglądu w etap sprzedaży klubu oszustom i odzyskiwania go. Zgaduję, że autor chciał uniknąć zarzutów, iż opisuje coś, co wszyscy już wiedzieli i postawił wyłącznie autorskie informacje, ale wydaje mi się, że czasami dla zachowania kompozycji książki po prostu trzeba i schylić się po takie troszkę bardziej znane treści. Chciałbym czasami dostać jakąś postać „odmalowanąâ€ literacko, by lepiej ją zrozumieć (a cała historia pełna jest postaci tragicznych, wciągniętych w gangsterski wir wcale nie na swoje życzenie).
Ja bym nie zapłacił za taki "artykuł sponsorowany".
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 22.10.2019 o godz. 14:31.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Stary 22.10.2019, 15:04
Wybacz, mój błąd.
Tu masz wypowiedź Stanowskiego: http://weszlo.com/2019/10/21/stanows...platanych-rak/
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 22.10.2019, 15:17
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Śmieszne bo jakoś pominąłeś jak ją krytykuje:

Ja bym nie zapłacił za taki "artykuł sponsorowany".
wydaje mi sie ze wolfy oceniał ogół, tzn. Ja bym zapłacił za taki artykuł sponsorowany. Dlaczego? dlatego iż wcześniej miała miejsce potężna kampania która chwile trwałą, wiec te kilka zdań wersus setki nakręconych ludzi....tak, uważam ze to kurewsko mały koszt, te kilka zdań recenzji....

To tak jakbym przez miesiąc mówił i głosił wszesm i wobec, ze Audi to najlepszy producent samochodów na świecie. A potem napisał ze dużo pali
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Stary 22.10.2019, 15:41
szprotson napisał(a):Wyświetl post
wydaje mi sie ze wolfy oceniał ogół, tzn. Ja bym zapłacił za taki artykuł sponsorowany. Dlaczego? dlatego iż wcześniej miała miejsce potężna kampania która chwile trwałą, wiec te kilka zdań wersus setki nakręconych ludzi....tak, uważam ze to kurewsko mały koszt, te kilka zdań recenzji....

To tak jakbym przez miesiąc mówił i głosił wszesm i wobec, ze Audi to najlepszy producent samochodów na świecie. A potem napisał ze dużo pali
Zaraz się okaże, że cała pomoc Stanowskiego i Leśnodorskiego w styczniu była tylko i wyłącznie po to, żeby lepiej się książka Jadczaka sprzedała.

Z tą książką to w ogóle śmieszna sprawa. Z jednej stronie to stek bzdur wymyślonych przez Jadczaka, a z drugiej strony "nie ma tam nic nowego, osoby z Krakowa od dawna o wszystkim wiedziały". To jak w końcu jest? Drugi zarzut do książki do styl, jakby w w reportażu śledczym styl był w jakimkolwiek stopniu ważny. Po trzecie to niby każdy przeczytał i recenzuje, a jak przychodzi co do czego to "podrzućcie linka do PDF". Nie mówię tylko o forum, a o ogólnej reakcji na książki.

Ja kupiłem, przeczytałem i uważam, że jak zwykle prawda leży po środku. Mało konkretów, mało nazwisk przez co odbiór ksiażki jest taki sobie, ale według mnie warto przeczytać. Szczególnie, że Jadczak w ostatnich latach w temacie Wisły rzadko się mylił, mimo że jego zarzuty na początku wydawały się absurdalne.

PS. Przecież Stanowski podobno dowodzi od paru lat spiskiem, który ma na celu wykończyć Wisłę, myślicie że zrobiłby takiej kampanii pro bono? Dla satysfakcji własnej?
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Stary 22.10.2019, 19:27
"Podrzućcie linka do PDF" , chyba normalka, nie mam zamiaru wspierać tego pajaca ale z chęcią przeglądnę co on tam naskrobał. Domyślam się że to przeróbki zdarzeń, które szeroko był opisywane przez media+ jakiś dostęp do akt no i 'opowieści dziwnej treści' - .... wi kogo.

Nie sądzę też że Stano i Weszło jakoś promowało tak jego jak i książkę. Tak czytając same recenzje, wygląda na to że nie ma tam żadnych szczegółów.A już robie z rekinów mafii....już gang brzmiało no, dosyć za grubo a mafia?.Szkoda gadać.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Stary 22.10.2019, 19:48
1q2 napisał(a):Wyświetl post
"Podrzućcie linka do PDF" , chyba normalka, nie mam zamiaru wspierać tego pajaca ale z chęcią przeglądnę co on tam naskrobał. Domyślam się że to przeróbki zdarzeń, które szeroko był opisywane przez media+ jakiś dostęp do akt no i 'opowieści dziwnej treści' - .... wi kogo.

Nie sądzę też że Stano i Weszło jakoś promowało tak jego jak i książkę. Tak czytając same recenzje, wygląda na to że nie ma tam żadnych szczegółów.A już robie z rekinów mafii....już gang brzmiało no, dosyć za grubo a mafia?.Szkoda gadać.
Przeciez sam Jadczak to tłumaczy czemu nazywa Sharksow mafia (powiązania z władzami) i trudno się nie zgodzic z jego interpretacja. To nie jest tak, że mafia to "duży gang" wbrew temu co się ludziom wydaje.

No chyba że ktoś faktycznie wierzy, że oni sobie tak tylko dilowali narkotykami i utrzymali się "na rynku" tyle lat nie mając żadnych wtyków w policji i ratuszu. Wtedy ja nie mam więcej pytań.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 22.10.2019 o godz. 19:52.
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Stary 22.10.2019, 20:11
W policji pewnie mieli, każdy ma co robi jakąś lewiznę...Przez rok chodziłem do pracy gdzie widziałem jak lewe fajki sprzedawano praktycznie na legalu. Z jakiegoś artykułu wyszło że ponoć Szarki to 'chroniły' ale bez jaj...w ratuszu?. Gdzie niby wielkim bosom przywalili prawie pół roku za jakieś 3 karczowniki?. Pomijam że potem prawo się zmieniło ale nie miało przecież to żadnego związku.

Nikogo nie usprawiedliwiam ale to jakaś kpina gdy Szymuś chce zakazać 'rekina'

ps. Jego wiarygodność jak dla mnie jest zerowa, co nie zmienia faktu że część rekinów przyczyniła się do (prawie) upadku Wisły, do tego zajmowali się nielegalnymi rzeczami.. Nie przypadkowo siedzą teraz w pierdlu.
Powód: ps
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 22.10.2019 o godz. 20:22.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Kaan
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 23.10.2019, 12:42
Czy czytał ktoś książkę Jadczaka i może napisać czy są tam jakiekolwiek kulisy próby przejęcia Klubu przez Stechert Gruppe?
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami

To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern
Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2011

Stary 23.10.2019, 12:50
Nie ma o tym ani słowa.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 23.10.2019, 13:04
Przecież wiadomo kto za tym "przejęciem" stał.
Odpowiedz cytując
WRANGLER
Junior Member

Stary 23.10.2019, 16:05
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Przecież wiadomo kto za tym "przejęciem" stał.
Komu wiadomo? Ja nie wiem
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów