The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 32 24,06%
osłabi 82 61,65%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 19 14,29%
Głosujących: 133. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
syryls
Senior Member

Od: 10.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.05.2012, 13:46
Jakby wypożyczyć takiego Szewczyka czy Karłowicza rok temu to dziś nawet by nie powstał taki temat jak Zieńczuk który prócz tego że potrafi wrzucić to jest niedołęgą jeśli chodzi o wiek+forma fizyczna, i co Bednarz mówił że chce stawiać na polaków, w dodatku młodych, wydawało mu się że prawie każdy transfer młodego zawodnika okaże się 100%, nawet nie ma kogo zatrudnić, trzeba szukać zagranicą, którzy kończą się kontrakty, jak Ilievowi
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.05.2012, 13:47
lepszy 34 letni Zieniu niż 28 letni Kirm,Jirsak i Garguła razem wzięci.Tez bym wolała kogoś młodszego ale co zrobic jak wielkich pieniędzy nie ma na transfery ? A tych młodych talentów z niższych lig jakoś nie mogą nasi skauci wyłowic
Ostatnio edytowane przez AYALA : 19.05.2012 o godz. 13:53.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 19.05.2012, 13:48
Cytat:
Na razie czekam aż zgodnie z tym co kiedyś pisałeś ktoś z Rumunii porwie taki diament jak Jaliens.
Cytat:
Nie naciągnąwszy Wisły na siebie na pewno znalazłby inny klub w tej części Europy. W takiej Rumunii pewnie przyjęto by go z pocałowaniem ręki.
Rozumiesz moją konstrukcję zdania? Czas przeszły, bo pisałem o Jaliensie-rok-temu a nie o tym co obecnie biega po Bonarkach. Całkiem regularny zawodnik w Alkmaar na pewno znalazłby zatrudnienie gdzieś indziej w tamtej sytuacji. Koniec tematu, jeżeli masz robić podśmiechujki pod każdym moim postem zahaczającym o KJ to przynajmniej zeskanuj żółte papiery.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 19.05.2012, 13:53
Watts napisał(a):Wyświetl post
jeżeli masz robić podśmiechujki pod każdym moim postem zahaczającym o KJ to przynajmniej zeskanuj żółte papiery.
Chyba twoje.

Nie pozwalaj sobie za bardzo. Co to tylko masz prawo do podśmie.....k?

Całkiem regularny zawodnik w Alkmaar na pewno znalazłby zatrudnienie gdzieś indziej w tamtej sytuacji. Koniec tematu, [/B].
Taaa chyba tylko u Valcxsa. Bez kitów kolego. Za taką kasę nigdzie. Ale faktycznie - koniec tematu. Szkoda czasu na niepotrzebną kłótnie
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 19.05.2012, 13:56
Jaliens miał oferty z wielu klubów z Holandii w tym Polski. Ten chłop grał w meczu z Argentyną cały mecz na prawej obronie, i radził sobie bardzo dobrze. W Alkmaar gdyby nie wiek to grał by dalej.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 19.05.2012, 13:57
syryls napisał(a):Wyświetl post
Jaliens miał oferty z wielu klubów z Holandii w tym Polski. Ten chłop grał w meczu z Argentyną cały mecz na prawej obronie, i radził sobie bardzo dobrze. W Alkmaar gdyby nie wiek to grał by dalej.
Czyli jest szansa że odejdzie? Oby.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 19.05.2012, 13:58
To czekamy na przymiarkę trenera Macieja Skorży do Wisły? Ponoć latem będzie wolny....

Ostatnio edytowane przez R33 : 19.05.2012 o godz. 14:00.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 19.05.2012, 14:02
Cytat:
FraMat napisał(a):
Pomijam fakt, czy Cupiał chce mieć w druzynie kolejnego gracza, który w Wiśle będzie mu się kojarzył z fatalnie przegranymi eliminacjami: Levadia, Karabach i z nieudacznictwem.
Podstawowa sprawa że gdyby nie Brożek to tej Levadi prawdopodobnie by nawet nie było bo do mistrzostwa prowadziły nas gole tego piłkarza.
Kolejna sprawa, że nie pamiętasz lub po prostu nie chcesz pamiętasz że ten zawodnik którego kojarzysz z nieudacznictwem grał również dobrze w pucharach o czym wielokrotnie wspominałem, przytaczając przykłady goli z Panathinakosem, Strzelaniem goli w grupie pucharu UEFA (najlepszy strzelec grupy) jeden z lepszych zawodników dwu meczu z Beiatarem czy Barceloną. Strzelec oraz asystet goli z Tottenhamem. Bądź co bądź to on też zrobił gole w katastrofach z Levadią czy Karabachem, czy nawet w tej głupiej Levadii wyłożył piłkę Kirmowi przy stanie 0:0. Odopowiedzialność za te porażki spoczywa jednak nie tylko na zawodnikach którzy wtedy zagrali lecz na zarządcach klubu, trenerze, braku atutu własnego boiska itp.

Jak już pisałem jeśli w tym klubie ma się ściągać zawodników pokroju Genkova, Bitona czy najlepszego napastnika ligi Piecha to zdecydowanie jestem za Pawłem. Patrząc na jego pobyt w Wiśle skanadaliczna sprawą było to, że nikt mu nie potrafił zorganizować przez tyle lat żadnej konkurencji, w normalnych klubach jest w kadrze 4 napastników. U nas był Brożek... i długo długo nic, na tyle eksploatowany że grał na środkach przeciwbólowych bo nie było kogo wystawić. Nie poradził sobie zagranicą ? OK ale Yilmaza chce Real czy Barcelona to dużo mówi o tym z kim musiał rywalizować.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 19.05.2012 o godz. 14:15.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 19.05.2012, 14:20
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Podstawowa sprawa że gdyby nie Brożek to tej Levadi prawdopodobnie by nawet nie było bo do mistrzostwa prowadziły nas gole tego piłkarza.
Problem w tym, czy my myślimy długofalowo, czy tylko terminowo na jeden sezon. Twoje myślenie jest właśnie to drugie, czysto doraźne. Osobiście, co jeszcze raz podkreślę - nie podoba mi się pomysł sprowadzenia Brożka. Wolałbym by znaleziono jakiegoś młodego zdolnego piłkarza za stosunkowo niewielkie pieniądze, ale by później rzeczywiście dano mu szansę na zaistnienie w Ekstraklasie. Tego bym chciał, a nie odgrzewania starych kotletów. Jeszcze raz powiem, gdyby Brożek do nas wrócił, nie zarabiałby jedynie na przysłowiowe "waciki". Znając życie byłby najdroższym piłkarzem w naszej drużynie. Na to się zgodzić nie mogę, bo sam Paweł, z całym szacunkiem do jego bramek, ale nie jest tego wart.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 19.05.2012, 14:21
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Marek Zieńczuk?
Ja p...!!!
Ten, który co 4 -5 lat ma sezon konia?
Przypomnę, że miał udane wystepy w latach 2002/03 potem w Wisle 2007/08 i ostatnio w Ruchu 2011/12.
Nastepny, w miarę dobry sezon trafi mu się w 2015/16.
Ale to chyba trochę za późno jak na piłkarza, który ma dziś 34 lata?

Pomysłodawcom sprowadzania Głowackiego, Brożka i Zieńczuka życzę, zeby Cupiał sie obudził ze snu.
Co oni jeszcze dadzą Wiśle więcej od tego, co dali wcześniej? O ile jeszcze jestem w stanie uwierzyc, że 33 letni Głowacki będzie w stanie jakoś utrzymać naszą defensywę, to Brożek i Zieńczuk są dla mnie sabotażem.
Panie Cupiał, obudź się, ktoś chce Pana okraść.
No chyba, że Pan wie o tym i się na to zgadza.
Brożek to sabotaż. Głowacki... mam mieszane uczucia. Może być wzmocnieniem ale raczej w sanatorium przy R22. Zieńczuk... z braku laku to na razie najlepszy grajek jaki pojawia się w mediach. Jest lepszy od Ilieva i Małeckiego razem wziętych. Nie liczę Nuneza, Jirsaka, Garguły czy Kirma bo ta czwórka może Zieniowi buty czyścić.

FraMat napisał(a):Wyświetl post
Pomijam fakt, czy Cupiał chce mieć w druzynie kolejnego gracza, który w Wiśle będzie mu się kojarzył z fatalnie przegranymi eliminacjami: Levadia, Karabach i z nieudacznictwem.
Jak dla mnie Levadia czy Qarabaq to pikuś przy jesiennych derbach. Poza tym zejdźmy na ziemię. Wisła w Europie to grała kiedyś. W przyszły sezonie kwalifikacja do LE będzie cudem. Łysy legionista zapowiedział przecież zmianę celów.

Partaczami i nieudacznikami są ci, którzy się skompromitowali na Kałuży: Pareiko -Jaliens, Chavez (Jirsak 60'), Diaz, Jovanović, Nunez (Jirsak 77'), Wilk, Kirm, Garguła (Genkow 37'), Iliew, Biton, - To są partacze i nieudacznicy. Pareikę jako jedynego można wykluczyć z tej listy hańby.
Ostatnio edytowane przez thechris : 19.05.2012 o godz. 14:44.
Odpowiedz cytując
tormenthor
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 19.05.2012, 14:26
Brożkowi jak się będzie chciało, jak złapie formę i ominą go kontuzje, to będzie o klasę lepszy od Piechów, Bitonów czy Ljubojów. To że sobie nie poradził w Turcji i Szkocji, to raczej wynik jego psychiki, charakteru a nie umiejętności piłkarskich.

Dla Wisły opcja z 3 - 4 doświadczonymi Polakami, 3 - 4 gwiazdami z zachodu oraz 2 - 3 młodymi Polakami w składzie wydaje się najbardziej optymalna.

Pomysł z Zieńczukiem bardzo dobry, gdyż w naszej lidze nie ma piłkarza, który choć w połowie miałby tak dobrą wrzutkę z bocznej strefy boiska. Jeżeli nie będziemy mieli skrzydłowych i bocznych obrońców z dośrodkowaniem ,to nie wykorzystamy potencjału Genkova - kolesia, który gra w powietrzu na poziomie najlepszych napastników Premiership (oczywiście nigdy nie zagra w tej lidze, bo jest zbyt wolny). Dlatego w tym sezonie strzeliliśmy tak mało goli, bo po prostu w bocznych strefach boiska grali piłkarze bez dośrodkowania, a Genkov, czy Biton nie nadawali się na kontry, nie potrafili sami zrobić akcji bramkowej.

A tak w ogóle to nasza liga jest żenująca, gdyż nie ma w niej ani jednego sensownego bocznego obrońcy oraz bocznego pomocnika. Same półprodukty piłkarskiei. Czy to tak dużo dla piłkarza - wypracować 2, 3 zwody i celne kopnięcie z boku boiska? Śmiech na sali.
Ostatnio edytowane przez tormenthor : 19.05.2012 o godz. 14:31.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 19.05.2012, 14:27
thechris napisał(a):Wyświetl post
Brożek to sabotaż. Głowacki... mam mieszane uczucia. Może być wzmocnieniem ale raczej w sanatorium przy R22. Zieńczuk... z braku laku to na razie najlepszy grajek jaki pojawia się w mediach. Jest lepszy od Ilieva i Małeckiego razem wziętych. Nie liczę Nuneza, Jirsaka, Garguły czy Kirma bo ta czwórka może Zieniowi buty czyścić.
I wypowiada się ten co napisał że nie chce młodych utalentowanych piłkarz w Wiśle bo mają lepsze perspektywy w innych kubach.
Zieńczuk to raczej plotka do tego co on takiego pokazał wrzucił kilka razy piłkę z miejsca padły z tego bramki i zrobiono z niego geniusza. Świadczy to jedynie o słabości naszej ligi że wystarczy bić dobrze stałe fragmenty gry aby wybijać się ponad przeciętność. Faktem jest, niestety to, że patrząc na nasze skrzydłowych Marek grałby w pierwszym składzie. :/
Jak to było Melikson się nie nadaje, Iliev to serbki Łobo a Wiłk to najgorszy DP w lidze. Pominąłem jakaś prowokacje ?

thechris: nie mam zamiaru nawet komentować Twoich ściem. Jak ryba pływa w wodzie tak Ty pływasz w fałszu i kłamstwie.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 19.05.2012 o godz. 14:46.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Stary 19.05.2012, 14:39
I wypowiada się ten co napisał że nie chce młodych utalentowanych piłkarz w Wiśle bo mają lepsze perspektywy w innych kubach.
Zieńczuk to raczej plotka do tego co on takiego pokazał wrzucił kilka razy piłkę z miejsca padły z tego bramki i zrobiono z niego geniusza. Świadczy to jedynie o słabości naszej ligi że wystarczy bić dobrze stałe fragmenty gry aby wybijać się ponad przeciętność.
Jak to było Melikson się nie nadaje, Iliev to serbki Łobo a Wiłk to najgorszy DP w lidze.
Jesteś tępy czy tylko prowokujesz? W którym miejscu napisałem, że nie chcę? Napisałem, że tacy piłkarze mają kilka opcji i wcale nie muszą wybrać Wisły. I z tego wywnioskowałeś, że ja ich nie chcę? Gratuluję. W czym Wisła ma przewagę nad polskimi klubami co grają w pucharach?

Melikson nie pasuje do Wisły. Jest o dwa poziomy wyżej od pozostałych najlepszych zawodników z pola. Nie ma z kim grać. Reszta leserów będzie go ciągnęła w dół i facet szybko się dostosuje do ich nędznego poziomu. Już go sprowadziła na ziemię. Melikson zagrał dwa dobre mecze na wiosnę. Z Zagłębiem i Cracovią. W pozostałych był tak samo beznadziejny jak reszta.

Iliev to jesienią był dla mnie takim serbskim Łobodziński. Po rundzie wiosennej uważam, że jednak Łobodziński jest lepszym grajkiem i dzisiaj Wisła miałaby z niego więcej pożytku niż z gry Ilieva.

Wilk - bardzo, bardzo słaby piłkarz. W obydwu meczach derbowych nie radził sobie z piłkarzami Cracovii więc trudno go jakkolwiek bronić...
Ostatnio edytowane przez thechris : 19.05.2012 o godz. 15:13.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 19.05.2012, 14:40
tormenthor
Jak nie często, tak teraz zgadzam się z Tobą. Nam potrzebny jest zespół zrównoważony. Ani zespół juniorów, ani zespół weteranów. Ani samych Polaków, ani samych obcokrajowców. Droga środka, żadnych skrajności

Ja jak westersyl jestem wielkim zwolennikiem powrotu Pawła Brożka. Uważam że w formie (czyli bez kontuzji) będzie czołowym napastnikiem ligi. I nie ma znaczenia że gdzieś sobie nie poradził. Nie on jeden.

Ale na razie nie ma o czym pisać. Na ten moment Paweł jest piłkarzem Trabzonu.
Odpowiedz cytując
lorddavy
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 19.05.2012, 14:45
Kolejna sprawa, że nie pamiętasz lub po prostu nie chcesz pamiętasz że ten zawodnik którego kojarzysz z nieudacznictwem grał również dobrze w pucharach o czym wielokrotnie wspominałem, przytaczając przykłady goli z Panathinakosem, Strzelaniem goli w grupie pucharu UEFA (najlepszy strzelec grupy) jeden z lepszych zawodników dwu meczu z Beiatarem czy Barceloną. Strzelec oraz asystet goli z Tottenhamem. Bądź co bądź to on też zrobił gole w katastrofach z Levadią czy Karabachem, czy nawet w tej głupiej Levadii wyłożył piłkę Kirmowi przy stanie 0:0. Odopowiedzialność za te porażki spoczywa jednak nie tylko na zawodnikach którzy wtedy zagrali lecz na zarządcach klubu, trenerze, braku atutu własnego boiska itp.

Jak już pisałem jeśli w tym klubie ma się ściągać zawodników pokroju Genkova, Bitona czy najlepszego napastnika ligi Piecha to zdecydowanie jestem za Pawłem. Patrząc na jego pobyt w Wiśle skanadaliczna sprawą było to, że nikt mu nie potrafił zorganizować przez tyle lat żadnej konkurencji, w normalnych klubach jest w kadrze 4 napastników. U nas był Brożek... i długo długo nic, na tyle eksploatowany że grał na środkach przeciwbólowych bo nie było kogo wystawić. Nie poradził sobie zagranicą ? OK ale Yilmaza chce Real czy Barcelona to dużo mówi o tym z kim musiał rywalizować.
Szkoda pisać u nas "znawcy" swoje wiedzą. Przecież Brożek emeryt- ma już 29(!) lat. Ja się obawiam, że temat Brożka i tak jest wałkowany niepotrzebnie bo po ME może być nas na niego zwyczajnie nie stać. Plotki o przyjściu Zieńczuka traktuję w kategoriach kiepskiego żartu.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 19.05.2012, 15:01
Brożek odchodził półtora roku temu - płacz
Brożek przychodzi ( oby ) płacz

dlaczego Wisła zawsze była magnesem dla perspektywicznych polskich ( i nie tylko) zawodników ? bo m.i. przychodząc do niej mieli się od kogo uczyć . W drużynie musi być miejsce dla 5-6 doświadczonych zawodników w okolicach 29-35 lat, młodsi muszą mieć z kogo brać przykład . Muszą mieć autorytety , nie tylko czystko piłkarskie .

kogo takiego w tej chwili mamy w drużynie ?

Sobolewski , Pareiko , Iliev *

i dalej twierdzicie że Wisła to klub emerytów ? To nie Milan gdzie graczy po 29 roku życia jest 12

czy nie ma w drużynie miejsca dla Głowackiego , Brożka , a nawet i Zieńczuka ? pewnie że jest . Nie musza grać po 90 minut w każdym meczu . Dla młodych też się znajdzie miejsce .

Bardzo możliwe zresztą że w nowym sezonie połowę naszej kadry będą stanowić zawodnicy poniżej 23 roku życia .

PS. Nie liczę zawodników na wylocie z klubu jak Jaliens czy Garguła .
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 19.05.2012, 15:04
Jak dla mnie Levadia czy Qarabaq to pikuś przy jesiennych derbach. Poza tym zejdźmy na ziemię. Wisła w Europie to grała kiedyś. W przyszły sezonie kwalifikacja do LE będzie cudem. Łysy legionista zapowiedział przecież zmianę celów.

Partaczami i nieudacznikami są ci, którzy się skompromitowali na Kałuży: Pareiko -Jaliens, Chavez (Jirsak 60'), Diaz, Jovanović, Nunez (Jirsak 77'), Wilk, Kirm, Garguła (Genkow 37'), Iliew, Biton, - To są partacze i nieudacznicy. Pareikę jako jedynego można wykluczyć z tej listy hańby.
\
http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=609137

Tutaj też grał Paweł.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 19.05.2012, 15:22
Przypominam, ze Iliev to rocznik 79, a Zieńczuk 78 , bo niektorzy pisza w oderwaniu od rzeczywistosci...nie wspominajac o tym, ze Ivica ma wydolnosc na poziomie 40-latka i po 60 minutach polozylby sie na murawie. Dla obu nie widze miejsca w Wisle. Podobno zreszta mielismy sciagac mlodych pilkarzy ...czyzby nie bylo na to pieniedzy?
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Stary 19.05.2012, 15:24
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Przypominam, ze Iliev to rocznik 79, a Zieńczuk 78 , bo niektorzy pisza w oderwaniu od rzeczywistosci...nie wspominajac o tym, ze Ivica ma wydolnosc na poziomie 40-latka i po 60 minutach polozylby sie na murawie.
Przypominam, że podczas gdy Iliev objechał pół Europy i wygrał króla strzelców rok temu, Zieniu jest jedynie solidnym wyrobnikiem w Ruchu. Iliev u nas zostanie, a MZ musielibyśmy zapłacić (Ruchowi też?), dlatego lepszą opcją byłoby sprowadzenie kogoś młodszego, nawet z I ligi, niż utrzymywanie dwóch dziadów na skrzydle naraz.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 19.05.2012, 15:30
Przypominam, że podczas gdy Iliev objechał pół Europy i wygrał króla strzelców rok temu, Zieniu jest jedynie solidnym wyrobnikiem w Ruchu. Iliev u nas zostanie, a MZ musielibyśmy zapłacić (Ruchowi też?), dlatego lepszą opcją byłoby sprowadzenie kogoś młodszego, nawet z I ligi, niż utrzymywanie dwóch dziadów na skrzydle naraz.
I to jest argument? Ze kiedys Iliev cos tam pogral? Ja wole opierac sie na faktach i tym co prezentuje teraz, a na dzisiaj to absolutnie trzeba sie go pozbyc. Nie wyobrazam sobie, zeby gral u nas taki emeryt kasujacy po 300-400 tys. euro/sezon i nic nie dajacy druzynie(patrzac na statystyki, a takze sama gre, to jest tragedia...gosc, ktory debiutuje w ekstraklasie - Patejuk, zjada go na sniadanie). Dlatego wyraznie zaznaczylem NIE dla obu panow.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Stary 19.05.2012, 15:40
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
I to jest argument? Ze kiedys Iliev cos tam pogral? Ja wole opierac sie na faktach i tym co prezentuje teraz, a na dzisiaj to absolutnie trzeba sie go pozbyc. Nie wyobrazam sobie, zeby gral u nas taki emeryt kasujacy po 300-400 tys. euro/sezon i nic nie dajacy druzynie(patrzac na statystyki, a takze sama gre, to jest tragedia...gosc, ktory debiutuje w ekstraklasie - Patejuk, zjada go na sniadanie). Dlatego wyraznie zaznaczylem NIE dla obu panow.
Nie da się inaczej poprzeć mojej subiektywnej oceny, że Iliev jest w stanie w odpowiednich momentach dać obecnej Wiśle więcej niż Zieńczuk. Dlatego gdybyśmy awansowali do pucharów, w mojej opinii dyskusja o Marku byłaby w ogóle bezzasadna.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Stary 19.05.2012, 15:42
@For_FuN_ Zaraz się pojawi westersyl i Ciebie zje za tego dziada o Ilievie

Zieńczuk pomimo, że też już jest jedną nogą na emeryturze zjada na śniadanie nie tylko Ilievia ale nawet Meliksona, który w tym sezonie pograł trochę w el. LM a potem bawił się w handlowanie swoją ojczyzną (Zagram dla Polski! A nie... może jednak nie, niech będzie ten Izrael...). Facet zagrał dwa dobre mecze na wiosnę. Jak dla mnie może spokojnie odejść, nie będzie mi go żal. Widać, że nie ma motywacji do gry w tak słabym zespole jak Wisła. Spiął się na derby i wygrał je w pojedynkę. Możliwości ma niesamowite ale jak jego serce nie bije nawet dla ojczyzny to tym bardziej nie będzie biło dla Wisły w każdym meczu. Melikson ma jakiś problem z głową lub miesza mu w niej menadżer ale na boisku ma również mentalność zwycięzcy i widać, że gra dobrze jak drużynie też idzie dobrze. Jak drużyna gra marnie, przegrywa... to on wie, że sam wszystkich meczów nie wygra. Jest świetnym grajkiem ale nie aż tak żeby zawsze grać za trzech.
Ostatnio edytowane przez thechris : 19.05.2012 o godz. 15:52.
Odpowiedz cytując
krowczax
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 19.05.2012, 15:58
Zapewne znasz Meleksa osobiście, i to nie są jedynie Twoje osobiste domysły, czyż nie ? ;>
Jak długo na Wawelu...
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 19.05.2012, 16:22
Cytat:
@For_FuN_ Zaraz się pojawi westersyl i Ciebie zje za tego dziada o Ilievie
? zaraz to bakteria.
Zgadzam się z ForFun że Iliev nie ma kondycji bo to wszyscy widzmy, natomiat jest to świetny inteligenty piłkarz który mógłby być lepiej wykorzystany. Co do zarobków to nie wiem ilie zarabia, nie mam wglądu do kontraktów piłkarzy. Spłaciłby się gdyby w Nikozji potrafili zamurować bramkę na te ostatnie 5 minut bo piłkę do Wilka rzucił właśnie Iliev.
Cytat:
Zapewne znasz Meleksa osobiście, i to nie są jedynie Twoje osobiste domysły, czyż nie ? ;>
Raczej domysły pana Stanowskiego.

Cytat:
Hmm... świetny inteligenty piłkarz - rozumiem, że znasz go osobiście?
Oceniam go jako piłkarza nie człowieka.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 19.05.2012 o godz. 16:44.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 19.05.2012, 16:24
Sprostowanie: Zieńczuk jest do wzięcia "za darmo", skończył mu się kontrakt w Ruchu. Podobnie jak Kosowski. Obaj by się przydali, do szatni i na jokerów. Obaj też mogliby w klubie zostać po zakończeniu kariery. Jednak ważne jest ściąganie co najmniej 10 lat młodszych piłkarzy. Jednak możemy sobie pozwolić na góra 6 piłkarzy >30 lat.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Stary 19.05.2012, 16:30
? zaraz to bakteria.
http://pl.wiktionary.org/wiki/zaraz

? zaraz to bakteria.
Zgadzam się z ForFun że Iliev nie ma kondycji bo to wszyscy widzmy, natomiat jest to świetny inteligenty piłkarz który mógłby być lepiej wykorzystany.
Ostatnio edytowane przez thechris : 19.05.2012 o godz. 16:32.
Odpowiedz cytując
rw88
Senior Member

Od: 01.2010

Stary 19.05.2012, 16:32
tormenthor napisał(a):Wyświetl post
Brożkowi jak się będzie chciało, jak złapie formę i ominą go kontuzje, to będzie o klasę lepszy od Piechów, Bitonów czy Ljubojów. To że sobie nie poradził w Turcji i Szkocji, to raczej wynik jego psychiki, charakteru a nie umiejętności piłkarskich.
Brawo za rozsądną wypowiedź. Tak się zastanawiam, czego od Brożka ludzie oczekują? Jakimi umiejętnościami musiałby się legitymować Paweł żeby w Trabzonie ze składu wyrzucić Buraka Yilmaza, który w sezonie zasadniczym strzelił (!) 32 gole w 30 spotkaniach! I dorzucił do tego 8 asyst! Przypominam, że Trabzonspor gra tylko jednym napastnikiem. Więc odpowiedzcie mi, czy w takiej rywalizacji miał JAKIEKOLWIEK szanse powodzenia?

Poszedł więc do Szkocji, w środku sezonu, po roku grzania ławy i co, wypożyczony 29-letni Polak miał wywalić ze składu Hooper'a, który strzelił 24 gole w ubiegłym sezonie, czy 23-letniego Stokes'a, który miał 11 goli i 12 asyst? A jest jeszcze Samaras, który w reprezentacji Grecji gra na pozycji napastnika, a w Celticu jest bardzo ofensywnie ustawionym skrzydłowym. Prawda jest taka, że Paweł trafił w dobre miejsca, ale w złym czasie i na odwrót - kiedy był jego czas, z różnych powodów nie robił tego kroku naprzód. Niemniej jednak jak dla mnie jest od pod względem umiejętności takim zawodnikiem, jakim przykładowo Piech raczej nigdy nie będzie - to, co dla Piecha jest sufitem, dla Brożka jest podłogą.

Mimo, że Brożek grał w kratkę, albo w ogóle w ostatnim roku, to na poziomie międzynarodowym, reprezentacyjnym nie zawodził - miał bodaj 5 bramek i asystę, czy dwie. Poza Lewandowskim jest najlepszym strzelcem kadry Smudy, o ile się nie mylę. A jeśli wierzyć mediom, to na treningach przed EURO Paweł należy do najlepszych. Moim zdaniem Brożek po powrocie z pewnością byłby w tej lidze bliższy osiągnięciom Frankowskiemu, niż Mięcielowi. Pod względem umiejętności, predyspozycji Paweł Brożek odpowiednio wykorzystany jest piłkarzem nietuzinkowym. Pamiętajmy, że w słabym sezonie dla siebie strzelił w tej lidze 10 goli i dorzucił 11 asyst.

Dla Wisły opcja z 3 - 4 doświadczonymi Polakami, 3 - 4 gwiazdami z zachodu oraz 2 - 3 młodymi Polakami w składzie wydaje się najbardziej optymalna.
Nic dodać, nic ująć.

A tak w ogóle to nasza liga jest żenująca, gdyż nie ma w niej ani jednego sensownego bocznego obrońcy oraz bocznego pomocnika. Same półprodukty piłkarskiei. Czy to tak dużo dla piłkarza - wypracować 2, 3 zwody i celne kopnięcie z boku boiska? Śmiech na sali.
Spokojnie. Z obrońców Magiera ma bodaj 8 asyst i trudno mieć do niego pretensje o jakość jego dośrodkowań, taką samą ilość asyst ma Dudu, a Wawrzyniak bodaj 5 czy 6 razy zaliczał ostatnie podanie, 4 asysty miał Golański. Z bocznych pomocników świetne dośrodkowanie miał Rybus, celnymi podaniami na głowę popisywali się Kupisz, Możdżeń, Janoszka czy Wróbel, którzy mieli po kilka asyst. A to tylko przykłady. To że Wisły na pewne rozwiązania nie stać nie znaczy że obrazuje to stan całej ligi.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 19.05.2012, 16:35
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Chyba twoje.

Nie pozwalaj sobie za bardzo. Co to tylko masz prawo do podśmie.....k?
Ale on nie kłamie w żywe oczy, w odróżnieniu od Ciebie. A jest zasadnicza różnica między: "kupiłby Jaliensa po słabym sezonie w Holandii" a "kupiłby Jaliensa po słabym sezonie w Holandii i takim sobie w Polsce".

Więc jeżeli ktoś tu sobie na za dużo pozwala, to Ty.

-----------------------------------------------------------

Po Bednarzu można spodziewać się dwóch rzeczy: kupowania "nazwisk" klasy Łobodzińskiego czy Garguły oraz testów rozmaitych ogórów (zbyt wielu by wymieniać). Wszyscy zaskoczeni którzy kibicują Wiśle dłużej niż pięć lat niech lepiej zgłoszą się do neurologa - to mogą być początki Alzheimera. Swoją drogą, jak można poważnie traktować kogoś kto powiedział publicznie, w obecności dziennikarzy, że Brud będzie naszych Gerrardem?!

Dla odmiany: wszystkim piszącym o rozwoju Wisły i planach budowy drużyny również radzę niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą. Sprawa jest poważna: amnezja lub wspomniany Alzheimer. Jak się nie sięga pamięcią trzy miesiące wstecz...

Paradoksalnie Zieńczuk, Brożkowie i Głowacki to mogą być silne punkty naszego składu. Sorry, ale menedżerowie zbyt rzadko wysyłają do nas DVD gości umiejących grać w piłkę.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 19.05.2012 o godz. 18:26.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
zgrybus
Senior Member

Od: 04.2011

Stary 19.05.2012, 16:46
A po co ma go znac aby cos takiego mowic? Inteligenty pilkarz --> mysli na boisku , rozglada sie , szuka dobrego zagrania . Troszke rusz glowka
"Przyjaciele , Rodzina i Wisła"
Odpowiedz cytując
comek
Senior Member

Od: 03.2012

Stary 19.05.2012, 16:47
hm... myślę że taki klub jak Wisła powinna grać dwoma napastnikami, jesteśmy jedną z najlepszych drużyn w lidze, mamy zazwyczaj 60-70% posiadania tylko nie stwarzamy sobie sytuacji.
Brożek doskonale uzupełniałby się z Genkovem, Bułgar potrafi wygrać pojedynek główkowy, a brożek jest szybki i potrafi wykończyć sytuację.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów