The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.03.2012, 10:05
Martinus napisał(a):Wyświetl post
.Po pierwszym meczu z Apoelem Valckx był Bogiem, który ma wizję budowy Wielkiej Wisły,.
tylko że ta wizja jest bardzo kosztowna,bo wszyscy wiemy ile zarabia Jaliens,Lamey,Illiev.Pozatym nigdzie sie już ich nie sprzeda za 2-3 mln € jak Legia Rybusa czy Borysiuka i o to pewnie też chodzi Panu Cupiałowi.

Licze że Żuraw zostanie nowym dyrektorem sportowym jeśli Stan Boguś zwolni.
Ostatnio edytowane przez AYALA : 14.03.2012 o godz. 10:13.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 14.03.2012, 10:12
Za pisanie o Kapce w aspekcie prezesury powinien być roczny ban z automatu ... chyba że to nazwisko wraz z odpowiednim epitetem to automatyczna nagroda.

I tak już styl zarządzania jest pośmiewiskiem w całej Polsce ale jeszcze trzeba mieć odrobinę szacunku dla siebie.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Martinus
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 14.03.2012, 10:14
AYALA napisał(a):Wyświetl post
tylko że ta wizja jest bardzo kosztowna,bo wszyscy wiemy ile zarabia Jaliens,Lamey,Illiev.Pozatym nigdzie sie już ich nie sprzeda za 2-3 mln € jak Legia Rybusa czy Borysiuka i o to pewnie też chodzi Panu Cupiałowi.
A czy to czasem nie dzięki tej wizji zarobiliśmy 2,1 mln euro za IV Rundę LM i dalsze pieniądze z LE.No, ale zawsze możemy zrezygnowac z tych niepotrzebnych wydatków na rzecz chwalebnych meczów z Levadią i Karabachem Ja wiem, że najlepiej byłoby żeby dopłacali do swojej gry, ale takich piłkarzy niestety trudno znalezc.
A co do Rybusów i Borysiuków to jasne tylko jak mamy ich w obecnych warunkach sobie wychowac? To już jest sprawa tej mitycznej Akademii o której wałkujemy 15 lat.Dopóki ona nie powstanie jesteśmy zmuszeni szukac zawodników po innych klubach.
Eppur si muove!
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 14.03.2012, 10:26
Myślałem że na forum będzie euforia co ze słynnym "Ba$ałaj $pierdalaj"?
Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 14.03.2012, 10:42
Jak Stana można tak negatywnie oceniać to mi się w głowie nie mieści. Gość miał właściwie tylko dwa okienka i nie dość że wzmocnił Wisłe po masowych odejściach przed swoim przyjściem, to jeszcze zarobił pieniądze. Ktoś pisze że zawodnicy mają wysokie kontrakty, ale po pierwsze w Warszawskich klubach płacą więcej od nas po drugie ci co mają najwyższe kontrakty mają krótkie umowy.

Pierwsze okienko:
Branco i Boukhari, ok szrot, ale to trudno właściwie mówić o okienku, sprowadzeni tylko dlatego, że nagle się okazało że Kapka zrobił taką rewolucje że piłkarzy do grania nam właściwie brakuje. W dodatku Branco to już przychodził po okienku, jak już nikogo normalnego nie można było wziąść.
Drugie okienko:
Sprowadzenie Meliksona, Genkova, Jaliensa, Pareiki. Każdy z nich był wzmocnieniem i to właśnie dzięki Staszkowi zdobyliśmy tytuł mistrzowski. CZy oni dużo kosztowali? Nie powiedziałbym. Po pierwsze Staszek sam wygenerował środki na te transfery poprzez sprzedaż. Po drugie Sergiej za darmo i to nasz najlepszy bramkarz od lat, Melikson tyle co Jirsak a w sezonie mistrzowskim absolutna gwiazda, Jaliens z takimi papierami każdy dyrektor sportowy w Polsce by chciał go sprowadzić jeśli miałby okazje, Genkov za te 0,5 mln euro trudno mi sobie wyobrazić byśmy sprowadzili kogoś lepszego, w dodatku bardzo ważne gole nam strzelił dające mistrza. Nawet Sivakov był w miare wporządku.
trzecie okienko (tu mam mieszane uczucia):
Jovanovic - perspektywiczny i w przyszłości można zarobić
Iliev - solidny dżoker jak dla mnie, nic ponadto z taką kontycią
Lamey - jak na rezerwowego solidny, ale jednoczesnie za drogi w utrzymaniu
Biton - przypominam, że to dopiero nasza bodaj trzecia opcja była na pozycje napastnika
Diaz - solidny i niedoceniany według mnie
Nunez - z wieloma wadami, ale nie aż tak słaby jak niektórzy go oceniają
Te okienko widać że została zmieniona polityka w stosunku do poprzedniego okienka na sukces tu i teraz i rzeczywiście byliśmy blisko od tego sukcesu. Niestety tylko jeden zawodnik rokuje z tego składu, bo reszta stara lub wypożyczona.
czwarte okienko - tu już zero kasy i zablokowanie jakichkolwiek dzialań.

Podsumowując: rewelacyjne drugie okno jakiego w Polsce nie przeprowadził żaden klub od wielu lat. Trzecie okno już gorsze nastawione na szybki sukces. Należało dać dla Stana teraz jeszcze z jedno okienko by zrobić korekte z obecnym składem zważywszy że już nie będziemy walczyć o LM, to i transfery by pewnie zrobił zawodników bardziej perspektywicznych. Trzeba też jeszcze dodać o trzech rzeczach:
- transfery jakie robił były zawsze na czas. Właściwie przed LM każdy zawodnik już solidnie pracował z drużyną na obozach. Pamiętacie Bednarza i jego transfer Kirma bodaj 3-4 dni przed Levadią, a Alvareza dopiero po Levadii.
- Przygotowanie na każdą pozycje po kilku zawodników przecierz na początku do ataku miał przyjść do nas Serb który dużo goli strzelał w SEgunda Division, ale w ostatniej chwili wybrał Chiny to niemal od razu zakontraktowano Bitona. Nie było tak że jak się z kimś nie dogadali to całye okno w ....u tylko byli już przygotowani w zanadrzu zawodnicy z planu B, C itd.
- brak komprommitujących testów
Odpowiedz cytując
Henio1
Member

Od: 04.2011

Stary 14.03.2012, 10:50
Jak Ja bym chciał powrotu Tadzia Czerwińskiego . . . ehh dobrze , że za marzenia się nie płaci
Odpowiedz cytując
borys
Banita

Od: 07.2010

Stary 14.03.2012, 10:54
Basalaj ideałem nie był. Wg. mnie i tak za dlugo czekał z rezygnacją i dal sie traktować jak szmata. Kazdy z byłych i następnych prezesow to pionki Cupiała ale czasem przynajmniej udawalo sie zachowac pozory posiadania prawa decyzji. Odejscie Basalaja to koniec projektu pt. Profesjonalna Wisla. Ktos powie, ze bywala tak a nawet gorzej w przeszlosci. Trudno sie z tym nie zgodzić ale w przeszlosci takie rewolucje mialy mniejsze konsekwencje ze wzgledu na slabosc konkurencji, teraz to bezbolesnie nie przejdzie, dostaniemy bardzo mocnego kopa w dupe, ktory zepchnie nas w najlepszym wypadku w srodek stawki.

Kolejny bedzie Valckx, bo co on niby mial by w tym bagnie robic.

Jesli ktos mysli, ze klub(Cupiał) nazwijmy to "opamieta sie" np. patrzac na spadajaca frekwencje, ergo bedzie sie w jakimkolwiek stopniu liczył ze zdaniem kibiców jest w glebokim błedzie, on ma to w dupie, jego stac na taka strate, bo liczy sie dobra zabawa....
Nie tak dawno wysmiewaliśmy JW, szczerze to potrafie zrozumiec jego fanaberie bardziej niz Cupiała. JW jak kogos wypier... to na amen bo jak zawiodl raz to o raz za duzo(nie wnikam czy decyzja prawidlowa czy nie). Mozna zarzucic JW ze straszy ze pojdzie w ....u i zgasi swiatlo. A mamy pewnosc, ze Cupial tego kiedys nie zrobi? on poprostu sie glosno nie wypowiada.

Nic nie ma się tu prawa zmienić ku dobremu dopóki mamy takiego właściciela. Pozostało się modlić, że kiedyś trafi sie ktoś kto ten klub wykupi, rozwali panujace uklady w ....u i zaczniemy od nowa.
Odpowiedz cytując
*KoTeK*
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 14.03.2012, 11:02
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Myślałem że na forum będzie euforia co ze słynnym "Ba$ałaj $pierdalaj"?
Ja tam jestem w euforii
Czekam jeszcze, aż wyje*** Naszego zajebistego spikera

Żebyśmy czasem w nagrodę nie dostali Basałaja 2 :]
Ostatnio edytowane przez *KoTeK* : 14.03.2012 o godz. 11:19.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 14.03.2012, 11:12
Basałaj miał zadanie. Zapełnić stadion. To dziś podstawa egzystencji każdego klubu. Brak wyobraźni, może doświadczenia spowodował ze połowa miejsc świeci pustkami. A za najem trzeba płacić. Historia oddawania stadionu, wykończenia, parkingów, biletów, odstępowania karnetów o choćby planach poprawy bazy nie wspominając. Trochę dużo tych powodów żeby nie płakać.

Nie mamy pojęcia co się dzieje z kasą w klubie, dlatego ciężko o czymkolwiek mówić.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
zybert77
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 14.03.2012, 11:26
pozowski napisał(a):Wyświetl post
To od lipca rozpoczynamy nowy sezon znanego nam serialu: Budowa wielkiej Wisły (które to już podejście, liczy ktoś?). Przyjdzie nowy prezes, dyrektor sportowy, może i trener posłuchamy o budowie boisk, szkoleniu młodzieży i oczywiście walki o LM. Tylko kto jeszcze się na to nabierze?

Anioł: Co to jest?! Stop! Dosyć! Dosyć! Ja wiedziałem, że tak będzie. Ja wiedziałem. Jeden mądry człowiek mnie ostrzegał! Wy jesteście pol... politycznie nieodpowiedzialni! To mogą być straszne konsekwencje. Straszne! To jest awanturnictwo! I tego... narażanie na szwank. Dlatego z chórem koniec!

Balcerkowa: No to do domu, już dzieci, do domu.

Anioł: Zaraz, kto powiedział koniec?!

Balcerkowa: Pan!

Anioł: Kto państwa zwolnił?! Siadać mnie! Próba będzie do dwudziestej pierwszej. Proszę państwa! Otóż, chóru nie będzie, będzie balet.

Balcerek zaczynając grać na harmonii - No i w dechę, białe tango, panie proszą panów.

Anioł: Dobra, dobra! Dosyć! Dosyć mówię! (Balcerek przerywa granie.) Będziemy tańczyć tańce ludowe. Za miesiąc mamy festiwal amatorskich zespołów tanecznych i jak się tak wszyscy przyłożymy to mamy szansę na chochoła przechodniego.

ps. Wszelkie podobieństwo do postaci rzeczywistych przypadkowe
Powód: wrzucony link do filmiku
Ostatnio edytowane przez zybert77 : 14.03.2012 o godz. 11:36.
Odpowiedz cytując
Bronex
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 14.03.2012, 11:37
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Basałaj miał zadanie. Zapełnić stadion. To dziś podstawa egzystencji każdego klubu. Brak wyobraźni, może doświadczenia spowodował ze połowa miejsc świeci pustkami. A za najem trzeba płacić. Historia oddawania stadionu, wykończenia, parkingów, biletów, odstępowania karnetów o choćby planach poprawy bazy nie wspominając. Trochę dużo tych powodów żeby nie płakać.

Nie mamy pojęcia co się dzieje z kasą w klubie, dlatego ciężko o czymkolwiek mówić.
Ogólnie to jest dobrze ,że ten stadion mamy. Tylko Wisła nie dorosła systemowo do tego aby jego potencjał wycisnąć do ostatniej kropli. Tutaj pada kolejny mit wałkowany przez wiele lat w Polsce ,że jak już będą stadiony to polska piłka przekształci się w drapieżnego tygrysa. Już podczas budowy "naszego" obiektu byłem święcie przekonany ,że przy takiej polityce jaką prowadzi Wisła od lat ,z frekwencją będzie krucho. Zapełnienie tego obiektu po brzegi ,raczej będzie miało miejsce od wielkiego dzwonu.
Ostatnio edytowane przez Bronex : 14.03.2012 o godz. 11:40.
Odpowiedz cytując
Cisse99
Member

Od: 11.2011

Stary 14.03.2012, 11:53
Ja z wielką chęcią widziałbym powrót Grzesia Mielcarskiego nawet w roli prezesa zarządu.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 14.03.2012, 12:05
Cisse99 napisał(a):Wyświetl post
Ja z wielką chęcią widziałbym powrót Grzesia Mielcarskiego nawet w roli prezesa zarządu.
Mowisz o tym, ktory na kazdym kroku jedzie na Wisłe kiedy tylko moze? Jak ten to fajny wybor, nie powiem. Ja mam goscia dosc jak słucham komentarzy w C+ a co dopiero jak bedzie w Wisle
Odpowiedz cytując
Babba
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 14.03.2012, 12:06
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Historia oddawania stadionu, wykończenia, parkingów, biletów, odstępowania karnetów o choćby planach poprawy bazy nie wspominając. Trochę dużo tych powodów żeby nie płakać.
Ale co ma Basałaj do budowy stadionu? Za to odpowiada miasto, a realizacją zajmował się ZIKiT, nie Pan Prezes.
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 14.03.2012, 12:12
Cisse99 napisał(a):Wyświetl post
Grześ Mielcarski prezesem zarządu

Ja bym jednak wolał kogoś trzeźwo myślącego. A kogo? Kogoś dążącego do szeroko pojętego kompromisu, a nie zapatrzonego w siebie bufona.

Kimś takim dla mnie był Czerwiński, przyjemny człowiek, dla którego Wisłą miała jakąś wartość a tak przynajmniej wyglądało i potrafił zjednywać sobie ludzi.

Pytanie jest czy ta czystka była potrzebna, dla mnie jednoznacznie tak. Czy znajdziemy lepszych zastępców, tego nie wiem, ale nie sądzę aby mogli być dużo gorsi.

Basałaj ze swoim podejściem kibic-klient jak widać przegrał, a czemu? Bo pomyliła mu się polska z anglią czy usa. Nie zapełnisz stadionu walcząc z jego częścią, z częścią głośną i czy to ci się podoba czy nie mającą sporą "siłę".

Jeszcze na mojej krótkiej liście są dwie persony, rzecznik i Antkowiak. Ale jeśli nowy prezes będzie chciał dobrze zacząć to Antkowiak jest pierwszy w kolejce.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
pozowski
Member

Od: 03.2010

Stary 14.03.2012, 12:16
MatMario napisał(a):Wyświetl post
Jeszcze na mojej krótkiej liście są dwie persony, rzecznik i Antkowiak. Ale jeśli nowy prezes będzie chciał dobrze zacząć to Antkowiak jest pierwszy w kolejce.
Jak jest moda na powroty do Wisły to proponuję Jurczyński Jerzy
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 14.03.2012, 12:18
Ktoś jeszcze poza Moskalem i Basałajem był przeciwko Małeckiemu

Chyba w klubie chcą zastosować taktykę - tonący brzytwy się chwyta.
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Stary 14.03.2012, 12:18
EEE no aż tak to nie
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 14.03.2012, 12:19
Babba napisał(a):Wyświetl post
Ale co ma Basałaj do budowy stadionu? Za to odpowiada miasto, a realizacją zajmował się ZIKiT, nie Pan Prezes.
A do czego miał cokolwiek Basałaj? Stadion budowało miasto, bazy też nie mógł poprawić bo właściciel nie dał kasy, co robił Pan Prezes przez prawe dwa lata? Jedno co to Małeckiego zawiesił, szczere gratulacje.

Co z hasiokiem obok trybuny północnej? To też nie prezes? To ja dziękuję za takiego prezesa.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
nh79
Senior Member

Stary 14.03.2012, 12:22
Baala napisał(a):Wyświetl post
Jak Stana można tak negatywnie oceniać to mi się w głowie nie mieści. Gość miał właściwie tylko dwa okienka i nie dość że wzmocnił Wisłe po masowych odejściach przed swoim przyjściem, to jeszcze zarobił pieniądze. Ktoś pisze że zawodnicy mają wysokie kontrakty, ale po pierwsze w Warszawskich klubach płacą więcej od nas po drugie ci co mają najwyższe kontrakty mają krótkie umowy.

Pierwsze okienko:
Branco i Boukhari, ok szrot, ale to trudno właściwie mówić o okienku, sprowadzeni tylko dlatego, że nagle się okazało że Kapka zrobił taką rewolucje że piłkarzy do grania nam właściwie brakuje. W dodatku Branco to już przychodził po okienku, jak już nikogo normalnego nie można było wziąść.
Drugie okienko:
Sprowadzenie Meliksona, Genkova, Jaliensa, Pareiki. Każdy z nich był wzmocnieniem i to właśnie dzięki Staszkowi zdobyliśmy tytuł mistrzowski. CZy oni dużo kosztowali? Nie powiedziałbym. Po pierwsze Staszek sam wygenerował środki na te transfery poprzez sprzedaż. Po drugie Sergiej za darmo i to nasz najlepszy bramkarz od lat, Melikson tyle co Jirsak a w sezonie mistrzowskim absolutna gwiazda, Jaliens z takimi papierami każdy dyrektor sportowy w Polsce by chciał go sprowadzić jeśli miałby okazje, Genkov za te 0,5 mln euro trudno mi sobie wyobrazić byśmy sprowadzili kogoś lepszego, w dodatku bardzo ważne gole nam strzelił dające mistrza. Nawet Sivakov był w miare wporządku.
trzecie okienko (tu mam mieszane uczucia):
Jovanovic - perspektywiczny i w przyszłości można zarobić
Iliev - solidny dżoker jak dla mnie, nic ponadto z taką kontycią
Lamey - jak na rezerwowego solidny, ale jednoczesnie za drogi w utrzymaniu
Biton - przypominam, że to dopiero nasza bodaj trzecia opcja była na pozycje napastnika
Diaz - solidny i niedoceniany według mnie
Nunez - z wieloma wadami, ale nie aż tak słaby jak niektórzy go oceniają
Te okienko widać że została zmieniona polityka w stosunku do poprzedniego okienka na sukces tu i teraz i rzeczywiście byliśmy blisko od tego sukcesu. Niestety tylko jeden zawodnik rokuje z tego składu, bo reszta stara lub wypożyczona.
czwarte okienko - tu już zero kasy i zablokowanie jakichkolwiek dzialań.

Podsumowując: rewelacyjne drugie okno jakiego w Polsce nie przeprowadził żaden klub od wielu lat. Trzecie okno już gorsze nastawione na szybki sukces. Należało dać dla Stana teraz jeszcze z jedno okienko by zrobić korekte z obecnym składem zważywszy że już nie będziemy walczyć o LM, to i transfery by pewnie zrobił zawodników bardziej perspektywicznych. Trzeba też jeszcze dodać o trzech rzeczach:
- transfery jakie robił były zawsze na czas. Właściwie przed LM każdy zawodnik już solidnie pracował z drużyną na obozach. Pamiętacie Bednarza i jego transfer Kirma bodaj 3-4 dni przed Levadią, a Alvareza dopiero po Levadii.
- Przygotowanie na każdą pozycje po kilku zawodników przecierz na początku do ataku miał przyjść do nas Serb który dużo goli strzelał w SEgunda Division, ale w ostatniej chwili wybrał Chiny to niemal od razu zakontraktowano Bitona. Nie było tak że jak się z kimś nie dogadali to całye okno w ....u tylko byli już przygotowani w zanadrzu zawodnicy z planu B, C itd.
- brak komprommitujących testów

niepotrzebnie kopiesz sie z koniem.bedzie jak z Petrescu.Stan pojdzie gdzies do normalnego klubu, zrobi kawal dobrej roboty i zaraz tu wiekszosc zapomni co pisala i beda pisac Stan wroc, 1906 % poparcia i takie tego typu .......y....
Odpowiedz cytując
Arapaho
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 14.03.2012, 12:26
Babba napisał(a):Wyświetl post
Ten "Pan Prezes" i poprzedni mogli ruszyć dupę i się zainteresować budową stadionu który potem ma zapełnić. Od jego wyglądu zewnętrznego - po funkcjonalność. A nie po zakończeniu budowy płakać że to za małe, tamtego nie ma, a wygląd jak po II wojnie. Wiele rzeczy można było poprawić w trakcie budowy o czym była mowa przez lata nawet na tym forum- w odpowiednim temacie
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 14.03.2012, 12:28
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Ktoś jeszcze poza Moskalem i Basałajem był przeciwko Małeckiemu

Chyba w klubie chcą zastosować taktykę - tonący brzytwy się chwyta.
yyyy cały zarzad klubu? Tak mi sie wydaje
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 14.03.2012, 12:33
Sciagniecie do klubu Bednarza (tragiczny nie byl jednak w stosunku do Stana to krok wstecz) pokazuje jak ograniczone i hermetyczne jest srodowisko dzialaczy/dyrektorow izwiazanych z pilka w Polsce. Odejscie najpierw Maaskanta a w niedalekiej przyszlosci SV jest wielkim sukcesem wlasnie lesnych dziadkow, fryzjerow itp. Zwal jak zwal ale trzeba im oddac ze zrobili swietna robote potrafili uderzyc w podstawy klubu, ktory osiagnal jak na nasze polskie warunki niepodwazalny sukces i to osiagnal go z AUTOMATU.

Wisla rozbita po Kasperczaku przychodzi Maaskant. Nie wie jak to ogarnac, transfery Brozkow z klubu, pozniej transfery Stana do klubu. Wygrane mistrzostwa (na 3 kolejki przed koncem !!!). Skonto, Litex, Apoel 5 wygranych jedna porazka (porazka gdzie na 3 minuty przed koncem bylismy w LM 3 minuty).
Tu zadam pytanie jezeli Holendrom w ciagu roku zabraklo 3 minut do LM ile mogloby im brakowac za rok biorac pod uwage wplywy z LE (tu nagle pojawia sie Madziara i blokuje srodki...), pion sportowy ktory oglada zawodnikow itp... Zaczyna sie dziwna nagonka na Wisle ktora gra bez 3 podstawowych (dla wyniku w Europie) pilkarzy Sobolewski, Melikson, Malecki winny trener ktory zostaje odstrzelony... 1+2+3 =

To co dzialo sie w Wisle przez ostatnie pare miesiecy to wielki sukces "lesnych dziadkow" nic sie nie zmieni, nic nie przyjdzie ze zgnilego zachodu - cale flashe na Legie bo ona mloda i Polska i tak ma u nas wygladac budowa druzyny to jedyna sluszna droga.

Zadajmy sobie pytanie czy osoba pelniaca stanowisko prezesa (czyli glownego menadzera klubu) musi wybitnie znac sie na pilce (czytaj musi byc z szerokiego ukladu) ?
Otoz wlasnie moim zdaniem nie musi.
Dlatego dzis Wisla powinna dac szanse osobie sukcesu, ktora sprawdzila sie jako dyrektor w innej firmie, ze swoboda w doborze pracownikow (w tym dyrektora sportowego).
Niestety tak sie nie stanie bedziemy miec za to Bednarza ktorego juz mielismy i faktem jest to ze wybija sie on (pozytywnie) na tle reszty rodzimego talatajstwa jednak nic wiecej - sytuacja analogiczna do naszej PMS Skorza, Zielinski, Michniewicz czy teraz Proberz to koty na nasza lige i chocby nadal zaklinali rzeczywistosc nic sie nie zmieni.

P.s. Moge poprosic bana na miesiac.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Wertian
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 14.03.2012, 12:35
Arapaho napisał(a):Wyświetl post
Ten "Pan Prezes" i poprzedni mogli ruszyć dupę i się zainteresować budową stadionu który potem ma zapełnić. Od jego wyglądu zewnętrznego - po funkcjonalność. A nie po zakończeniu budowy płakać że to za małe, tamtego nie ma, a wygląd jak po II wojnie. Wiele rzeczy można było poprawić w trakcie budowy o czym była mowa przez lata nawet na tym forum- w odpowiednim temacie
Hah, przepraszam, ale na tym forum to mówi się dużo, i tego akurat za wyznacznik czegokolwiek bym nie przyjmował. Stadion budowało miasto i to w sytuacji gdy pieniędzy w budżecie zaczynało już brakować nie tylko na infrastrukturę... dodatkowo dokładanie do stadionu stało się bardzo niemodne i politycznie niepopularne. Tutaj sam Chrystus by Miasta nie przekonał by dołożyć coś jeszcze... a co dopiero Basałaj. Badźmy uczciwi w ocenie, apeluję.
"Not to touch the earth not to see the sun"
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Stary 14.03.2012, 12:39
A może coś przeprojektować, przekonać do lepszej koncepcji? W ogóle przedstawić swoją koncepcję, jakąkolwiek?
Odpowiedz cytując
Wertian
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 14.03.2012, 12:46
Przeprojektować? - Do dziś stadionu by nie oddali.
Powód: literówka
Ostatnio edytowane przez Wertian : 14.03.2012 o godz. 12:55.
"Not to touch the earth not to see the sun"
Odpowiedz cytując
zybert77
Senior Member

Stary 14.03.2012, 13:56
Arapaho napisał(a):Wyświetl post
Nie rozśmieszaj mnie. Stadion już wtedy stał. Tu masz galerię jak zmieniał się stadion, sam sobie poszukaj tej z momentu kiedy Basałaj przychodził.

http://www.wisla.krakow.pl/pl/budowa_stadionu/

Na tym etapie to możesz sobie przeprojektować ścianki działowe. Pod warunkiem, że zapłacisz za zburzenie tych, które tam już stały.

Chcesz kogoś obarczyć winą? Proponuję Wisłę Kraków i Cupiała. Podpowiedź - w czasie kiedy stadion był ostatni raz przeprojektowywany (bo Majchrowski liczył na Euro 2012) w klubie prezem był Wilczek. I to był jedyny, funkcyjny pracownik tego klubu, a dla klubu to była ostatnia szansa żeby coś z tego projektu uratować. Wszyscy inni pracownicy (włączając sprzątaczki) zostali zwolnieni kiedy klub zaliczył kolejną wtopę w pucharach.

Ot Cupiał dostał kolejnej amby... jak widać nic się nie nauczył do dziś.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 14.03.2012, 14:01
Postanowiłem sobie przypomnieć transfery Bednarza i podzielić je z perspektywy czasu na osiągnięcia i porażki. Nie był na pewno lepszy od Stana, ale czy był znacznie słabszy? Klasyfikacja z pewnością dla sporej części wyda się kontrowersyjna, ale mimo wszystko porównajmy te transfery z obecnym stanem rzeczy. Nie znamy także sum jakie pobierali z kasy poszczególni zawodnicy, a jakie pobierają teraz.

Sukcesy i sukcesiki:
- Marcelo (hit porównywalny do Maora)
- Diaz (kupiony za 300.000 euro, odsprzedany za prawie milion)
- Kirm (mimo wszystko za 400.000 euro niezły transfer, po ostatnim sezonie moglibyśmy za niego wziąć pewnie z milion, reprezentant Słowenii)
- Garguła (kto mógł przewidzieć kontuzję, wygraliśmy wyścig z Legią)
- Singlar (przyzwoity zmiennik)

W Wiśle słabo, lecz po odejściu okazali się znacznie lepsi:
- Niedzielan (podobnie jak w przypadku Garguły kontuzja, przed którą prezentował się dobrze, po kontuzji i odejściu z Wisły dobra gra)
- Dudu (po odejściu z Wisły prezentował się nieźle)

Ciężko ocenić:
- Jirsak (gdyby ten zawodnik przyszedł za połowę ceny zaliczałby się do sukcesów Bednarza. Kto wie jak potoczyłaby się jego kariera gdyby ktoś na niego naprawdę postawił)
- Cebanu (nic na nim nie straciliśmy, odszedł do Rubina Kazań, zawsze trzeci bramkarz i chyba niezbyt drogi w utrzymaniu)

Pomyłki transferowe, o których przekonaliśmy się po jakimś czasie (reprezentanci Polski, po niektórych można było się spodziewać więcej):
- Łobodziński (reprezentant Polski do wyjęcia za 400 tysięcy euro, dał ważne bramki w Gdańsku)
- Matusiak (jednak miał prawo spodziewać się więcej po nim)
- Jop (wiadomo ile odebrała nam jego główka, wiadomo także jak prezentował się wcześniej, jednak po kilku latach gry w Rosji nie wydawałby się to zły transfer, on miał być rezerwowym stoperem)

Totalne pomyłki transferowe:
- Beto
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 14.03.2012 o godz. 14:06.
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 14.03.2012, 14:03
a czy w naszym klubie pracuje jeszcze Jakub Jarosz? Czym on sie zajmuje? nie przypadkiem transferami? Jeżeli tak to mamy już od tego 3 osoby+skauci... ale w lecie będzie wzmocnień
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 14.03.2012, 14:09
Pero napisał(a):Wyświetl post
a czy w naszym klubie pracuje jeszcze Jakub Jarosz? Czym on sie zajmuje? nie przypadkiem transferami? Jeżeli tak to mamy już od tego 3 osoby+skauci... ale w lecie będzie wzmocnień
Zastępca dyrektora sportowego: Jakub Jarosz
http://www.wisla.krakow.pl/pl/klub/Informacje/
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów