The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.05.2019, 20:14. Kibice współwłaścicielami Wisły Kraków S.A.
Z radością zawiadamiam, że - trzymając jak zwykle rękę na pulsie - w dniu dzisiejszym odnotowałem wpis w KRS dotyczący (m.in.) zarejestrowania przez sąd podniesienia kapitału zakładowego Wisły Kraków S.A. o kwotę 4.000.000,00 zł.

Oznacza to, że nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na listonosza z akcjami, ponieważ zarząd może je wreszcie ważnie wystawić.

P.S. Dziennikarzu, nie bądź świnia, podaj źródło informacji jak ją przepiszesz
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 15.05.2019, 08:27
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Z radością zawiadamiam, że - trzymając jak zwykle rękę na pulsie - w dniu dzisiejszym odnotowałem wpis w KRS dotyczący (m.in.) zarejestrowania przez sąd podniesienia kapitału zakładowego Wisły Kraków S.A. o kwotę 4.000.000,00 zł.

Oznacza to, że nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na listonosza z akcjami, ponieważ zarząd może je wreszcie ważnie wystawić.

P.S. Dziennikarzu, nie bądź świnia, podaj źródło informacji jak ją przepiszesz
Ale nie Ty pierwszy zauważyłeś tę informację. Na tt krążyła wczoraj wieczorem cały czas.

Fajnie będzie dostać te akcje, choć nie ma w tym żadnej winy Wisły to fakt przeciągania powodywał jednak spore zniecierpliwienie.

Czy ktoś wie jak wygląda kwestia(proces) ewentualnej sprzedaży?
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 15.05.2019, 17:54
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Ale nie Ty pierwszy zauważyłeś tę informację. Na tt krążyła wczoraj wieczorem cały czas.
Skoro tak twierdzisz, nie będę oponował. Ja przed swoim postem nigdzie niczego takiego nie zauważyłem, co wszelakoż wcale nie oznacza, że tego nie było

Mniejsza o to.

Cytat:
Czy ktoś wie jak wygląda kwestia(proces) ewentualnej sprzedaży?
Wbrew pozorom z grubsza tak samo, jak w przypadku Hartlinga i spółki. Negocjuje się warunki brzegowe, podpisuje umowę (względnie składa stosowne oświadczenie na samym dokumencie akcji), wydaje posiadane akcje (zwykle w zamian za kasę) i gotowe. Co do odmienności, na których skomplikowaniu wyłożyli się Hartling i spółka, to po pierwsze warto zapłacić oraz spełnić inne zastrzeżone w umowie warunki zawieszające, po wtóre zgłosić się potem do zarządu spółki z wnioskiem o wpisanie do księgi akcyjnej. Z informacji z emisji wynika, że statut nie przewiduje żadnych innych ograniczeń dotyczących rozporządzania akcjami.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 16.05.2019, 16:07
Zadnych akcji nikt nie dostanie tylko certyfikaty posiadania akcji
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 16.05.2019, 19:02
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Zadnych akcji nikt nie dostanie tylko certyfikaty posiadania akcji
Z tego, co było wrzucone na beesfund wynika, że będą odcinki zbiorowe akcji, czyli pełnoprawne dokumenty akcji.

A nawet jakby były jakieś bliżej nieokreślone certyfikaty, to po upływie miesiąca od rejestracji podwyższenia, na każde żądanie akcjonariusza, psim obowiązkiem spółki jest mu wydać akcje.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 16.05.2019, 19:28

Co do tego okresu, to ponoc 60 dni, a nie miesiac (wg beesfund).
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 16.05.2019, 21:23
Że sobie ktoś to nazwał certyfikatem, wcale nie oznacza, że to jest jakiś certyfikat

A co do terminu, to przepis brzmi tak:
Akcjonariusz nabywa roszczenie o wydanie dokumentu akcji w terminie miesiąca od dnia rejestracji spółki. Zarząd zobowiązany jest wydać dokumenty akcji w terminie tygodnia od dnia zgłoszenia roszczenia przez akcjonariusza.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 16.05.2019, 21:46
No to pisz do beesfund, bo wszystkie informacje, o ktorych ja wspomnialem, pochodza od nich
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 16.05.2019, 22:13
60 dni może być wewnętrznym terminem między Beesfund a Wisłą, ja tam piszę jak jest w naszych relacjach ze spółką.

Co do certyfikatu, to w zacytowanym fragmencie jest w pierwszej kolejności o "dokumentach akcji" (czyli poprawnie), więc wolę pisać jednak do Ciebie, skoro stwierdziłeś, że
Cytat:
Zadnych akcji nikt nie dostanie
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 16.05.2019, 22:32
No bo nikt nie dostanie akcji, w trakcie wysylki z innymi nagrodami. Dostanie certyfikat o ich posiadaniu. To, ze na zadanie bedzie mogl je dostac to odrebna sprawa. O to mnie sie rozchodzi, gdyz wiele osob uwaza, ze klub bedzie wysylal akcje
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 16.05.2019, 22:44
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
No bo nikt nie dostanie akcji, w trakcie wysylki z innymi nagrodami. Dostanie certyfikat o ich posiadaniu. To, ze na zadanie bedzie mogl je dostac to odrebna sprawa. O to mnie sie rozchodzi, gdyz wiele osob uwaza, ze klub bedzie wysylal akcje
Ależ będzie rozsyłał. I dostanie każdy. Pojedynczą akcję lub, w przypadku zakupienia większych pakietów, odcinek zbiorowy akcji.

Nie siej fermentu.

Ze strony Beesfund:

Wszystkie akcje oferowane w serwisie Beesfund są imiennymi akcjami papierowymi. Projektodawca po zakończeniu projektu wysyła do użytkowników numerowane, ostemplowane i podpisane dokumenty akcji. Dodatkowo każdy inwestor jest wpisany do księgi akcjonariuszy.

Dla ułatwienia dodam, że uczestniczyłem już w innych emisjach na Beesfund i przychodziły najnormalniejsze na świecie akcje.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Stary 16.05.2019, 22:50
Poczekamy, zobaczymy. Poki co niech powysylaja do wszystkich pamiatki z Kuba
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 01.06.2019, 14:59
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Ależ będzie rozsyłał. I dostanie każdy. Pojedynczą akcję lub, w przypadku zakupienia większych pakietów, odcinek zbiorowy akcji.

Nie siej fermentu.

Ze strony Beesfund:

Wszystkie akcje oferowane w serwisie Beesfund są imiennymi akcjami papierowymi. Projektodawca po zakończeniu projektu wysyła do użytkowników numerowane, ostemplowane i podpisane dokumenty akcji. Dodatkowo każdy inwestor jest wpisany do księgi akcjonariuszy.

Dla ułatwienia dodam, że uczestniczyłem już w innych emisjach na Beesfund i przychodziły najnormalniejsze na świecie akcje.
Pierwszy raz w tym uczestniczyłem, ale na stronie beesfund na tym dokumencie jest napisane "odcinek akcji zwykłych". Możliwe więc, ze nad przyjdą dokumenty potwierdzające nasze prawo do akcji o takim numerze, a oryginał zostanie zdeponowany w SA. Przecież powstałby niezły .......nik, gdyby ponad 9000 osób musiało się udać do siedzimy celem zwrotu akcji, jeżeli znajdzie się potencjalny kupiec. A tak zostaną poinformowani o fakcie dokonanym, a ten papierek będzie pamiątką.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 03.06.2019, 10:19
PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Pierwszy raz w tym uczestniczyłem, ale na stronie beesfund na tym dokumencie jest napisane "odcinek akcji zwykłych". Możliwe więc, ze nad przyjdą dokumenty potwierdzające nasze prawo do akcji o takim numerze, a oryginał zostanie zdeponowany w SA.
Odcinek zbiorowy akcji to, tłumacząc to najprościej jak się da, pełnoprawny dokument akcji zrobiony "zbiorczo" aby właśnie uniknąć konieczności wydawania pojedynczych akcji. Traktuje się go jak każdą pojedynczą akcję, jest oryginałem, papierem wartościowym (a nie "pamiątką"), tyle tylko, że w danym dokumencie znajduje się wskazana, większa od jednej, liczba akcji o wskazanych seriach i numerach. Można nim posługiwać się w obrocie dokładnie tak samo jak każdą inną akcją.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów