The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
syryls
Senior Member

Od: 10.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.07.2012, 09:41
Właśnie tu przydałby się skrzydłowy z prawdziwego zdarzenia który potrafi dośrodkować na centymetry Genkova, my gramy za dużo środkiem i chcemy kombinacyjnie ale mało treningów to takiej typu gry.
.
Odpowiedz cytując
murray
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 12.07.2012, 13:33
Wisła ma grać z Fenerbahce na drugim obozie?
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 12.07.2012, 14:05
Arked napisał(a):Wyświetl post
To ładnie przywaliłeś. Ten bułgarski kołek, jeśli tylko szcześcliwie dostanie jakieś przyzwoite podanie, to najczęściej strzela bramki. Problem polega na tym, że często dostaje w meczu piłkę raz albo dwa. A tak to walczy o jakieś świece na wysokości 1 pięra albo próbuje dojść do niedokładnych podań. Traci non stop piłki, no nie mam pytań...
Hmm.Mecze Wisły ogląda w ogóle ?
A kombinacyjnie Genkov grać umie ? Nie umie. Drybling jakiś ma, szybkość ? Nie ma. Uderzenie ponad 11 metrów ? Też nie. No to co takiemu zostaje jak nie walka o "świecie" ? To, albo czekanie cały mecz na piłkę w polu karnym.
Przypieszenia na pierwszych metrach nie ma, żeby wyprzedzić obrońcę i być na krótkim słupku przed nim przy dośrodkowaniach po ziemi. Nic dziwnego w takim razie, że ma futbolówkę ze 2 razy na mecz. Przy naszej "kreatywnej" pomocy ?

Zakładając, że chcemy grać 1 napastnikiem i przy takiej linii pomocy jaka jest obecnie nam jest potrzebny zawodnik szybki, co się potrafi urwać, zrobić drybling, uderzyć z odległości >12-18metrów precyzyjnie i mocno. Jak naszym podstawowym napastnikiem ma być Genkow i grać sam, to ja tego nie widzę. Taki kołek może się sprawdzi grając z kimś szybkim. Jest to droższa wersja Rasiaka, więc potrzeba tu kogoś o parametrach Niedzielana do pary
Ostatnio edytowane przez tofik : 12.07.2012 o godz. 14:11.
..
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 12.07.2012, 14:43
"Dzisiejszych zajęć nie dokończył Rafał Boguski, u którego pojawił się uraz mięśniowy. Mamy nadzieję, że to nic groźnego tym bardziej, że „Boguś” do czasu opuszczenia treningu był wyróżniającym się zawodnikiem w wewnętrznych gierkach."
Mamy nadzieję ...
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 12.07.2012, 14:44
http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=27013
"Dzisiejszych zajęć nie dokończył Rafał Boguski, u którego pojawił się uraz mięśniowy. Mamy nadzieję, że to nic groźnego tym bardziej, że „Boguś” do czasu opuszczenia treningu był wyróżniającym się zawodnikiem w wewnętrznych gierkach."
Mamy nadzieję ...
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 13.07.2012, 11:49
tofik napisał(a):Wyświetl post
A kombinacyjnie Genkov grać umie ? Nie umie. Drybling jakiś ma, szybkość ? Nie ma. Uderzenie ponad 11 metrów ? Też nie. No to co takiemu zostaje jak nie walka o "świecie" ? To, albo czekanie cały mecz na piłkę w polu karnym.
Przypieszenia na pierwszych metrach nie ma, żeby wyprzedzić obrońcę i być na krótkim słupku przed nim przy dośrodkowaniach po ziemi. Nic dziwnego w takim razie, że ma futbolówkę ze 2 razy na mecz. Przy naszej "kreatywnej" pomocy ?

Zakładając, że chcemy grać 1 napastnikiem i przy takiej linii pomocy jaka jest obecnie nam jest potrzebny zawodnik szybki, co się potrafi urwać, zrobić drybling, uderzyć z odległości >12-18metrów precyzyjnie i mocno. Jak naszym podstawowym napastnikiem ma być Genkow i grać sam, to ja tego nie widzę. Taki kołek może się sprawdzi grając z kimś szybkim. Jest to droższa wersja Rasiaka, więc potrzeba tu kogoś o parametrach Niedzielana do pary
Oglądam wszystkie mecze Wisły i mam swoje zdanie Jeśli gra się jednym zawodnikiem na szpicy to właśnie takim jak Genkov: silnym, skutecznym, czekającym na podania prostopadłe i dogrania skrzydłowych. Że z tym jest kiepsko to już nie jego wina. Moim zdaniem Cwetan jest świetnym napastnikiem i przy odpowiedniej grze zespołu materiałem na króla strzelców. Oczywiście pełna zgoda, że Genkov z jakimś ruchliwym i kreatywnym partnerem w ataku mógłby grać lepiej.
Ostatnio edytowane przez Arked : 13.07.2012 o godz. 11:52.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 13.07.2012, 12:12
Boguski do kiedy ma kontrakt w Wisle ?
Odpowiedz cytując
gypsy
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 13.07.2012, 12:48
Gwiaździsty, bodaj do czerwca 2015... Czyli jeszcze trzy lata. Gdybyśmy z nim nie przedłużali dwa lata temu, to dziś byłby wolnym zawodnikiem.
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Stary 13.07.2012, 12:56
Idealnie gra Chrapek wie kiedy zwolnić, kiedy rozpocząc kontrę, zmienia tempo gry, wielki talent, wiek w sam raz, byle tylko grał, nie można już go wypożyczać, dać mu grać, wolę piłkarza na lata niż Meliksona na 2-3 sezony. Wogóle cała młoda gra fajną piłkę, chciałbym sprawdzić młodych ze starszymi, tzn Wisła VS Wisła ME. Niech Probierz wpuści jeszcze Karłowicza, to też podobno wielki talent chociaż nie miałem go jeszcze przyjemności oglądać. Buras może słabiej ale to też dla niego duży transfer, z niskiej ligi praktycznie do Ekstraklasy dać mu czas, wypożyczyć jak Chrapka to 1-ligi podobnie z Kolanko czy innymi. Młoda Ekstraklasa to bez sens, zrobić Wisła Kraków II do 2 ligi i tam dać młodym szansę rozwoju.
Ostatnio edytowane przez syryls : 13.07.2012 o godz. 12:59.
.
Odpowiedz cytując
licoo
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 13.07.2012, 14:59
Jak się prezentowali nasi boczni obrońcy? Najbardziej mnie interesuje Burliga. Robił jakieś akcje ofensywne? Były jakieś wrzutki, czy tylko pilnował własnej pozycji? Jak jego gra defensywna? Z góry dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz cytując
stalsanok1946
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 13.07.2012, 15:52
licoo napisał(a):Wyświetl post
Jak się prezentowali nasi boczni obrońcy? Najbardziej mnie interesuje Burliga. Robił jakieś akcje ofensywne? Były jakieś wrzutki, czy tylko pilnował własnej pozycji? Jak jego gra defensywna? Z góry dzięki za odpowiedź.
Wyróżnił się Bartłomiej Kolanko i zagrał bardzo dobrze, reszta bez komentarza
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 13.07.2012, 16:20
Burliga był widzoczny, zaliczył kilka kiepskich dośrodkowań, a w drugiej połowie przeszedł na lewą obronę i zaliczył asystę przy bramce Genkova (ładne dośrodkowanie).
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 13.07.2012, 16:25
No i bułgarski kołek skompletował dziś hattricka. Zaraz się zaczną głosy, że tylko dlatego, że graliśmy z lemingami.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 13.07.2012 o godz. 16:43.
Odpowiedz cytując
WhiteStarDvisionTheBest
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 13.07.2012, 17:52
syryls napisał(a):Wyświetl post
Idealnie gra Chrapek wie kiedy zwolnić, kiedy rozpocząc kontrę, zmienia tempo gry, wielki talent, wiek w sam raz, byle tylko grał, nie można już go wypożyczać, dać mu grać, wolę piłkarza na lata niż Meliksona na 2-3 sezony. Wogóle cała młoda gra fajną piłkę, chciałbym sprawdzić młodych ze starszymi, tzn Wisła VS Wisła ME. Niech Probierz wpuści jeszcze Karłowicza, to też podobno wielki talent chociaż nie miałem go jeszcze przyjemności oglądać. Buras może słabiej ale to też dla niego duży transfer, z niskiej ligi praktycznie do Ekstraklasy dać mu czas, wypożyczyć jak Chrapka to 1-ligi podobnie z Kolanko czy innymi. Młoda Ekstraklasa to bez sens, zrobić Wisła Kraków II do 2 ligi i tam dać młodym szansę rozwoju.
Dokładnie mam takie same spostrzeżenia co do Chrapka,na razie zaskakuje mnie bardzo pozytywnie,nie spodziewałem się po nim takiej gry,Dobrze dziś zagrał też boczny obrońca Kolanko,z tego co przeczytałem ma dopiero 17 lat. Napastnik z nr 54, nie chce nazwiska przekręcić jest bardzo szybki ale z wykańczaniem akcji to u niego problem strasznyyy..
Odpowiedz cytując
najm
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 13.07.2012, 19:43
ten napastnik z nr 54 to Kamiński. Nie jest moze skuteczny, ale fajnie sie ustawia - ile dostal pilek sam na sam przez to ze dobrze wychodzil w tempo, choc kilka spalonych bylo. Tez ma chyba 17 lat.
Kolanko dobry, ale za maly jeszcze na powazna pilke - bez masy to go nawet w pierwszej lidze zalatwia.

W ogole ogladajac mlodsza Wisle to widzialem krakowska szkole - duzo podan w srodku pomocy (ale nie w obronie). Kirm sie tylko wylamywal i duzo sam biegal.
Natomiast pierwsza Wisla w srodku to tak bez rewelki - zwlaszcza pamietna akcja Garguly gdzie przyspieszyl, zmeczyl sie, stanal na srodku a potem oddal przeciwnikowi bo nie wiedzial co zrobic z pilka.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 13.07.2012, 21:08
Kolanko , Kamiński to ewidentnie talenty , ale jeszcze nie na grę w ekstraklasie . Nabiorą masy , taktycznie ktoś ( ? ) ich poukłada i będą grajki na lata . Mogli się dzisiaj podobać .

Natomiast Szewczyk i Chrapek to grajki na już . Będą wchodzic z ławki , ale w trakcie sezonu sądzę że zagrają kilka razy w 1 składzie . Pokładam w nich wielkie nadzieje .

A co do pytań o bocznych obrońców to dzisiaj było widać piękne zachowanie Burligi gdy Czekaj sprokurował karnego . Totalnie zgubił zawodnika niczym junior , dla mnie to on się totalnie nie nadaje na bocznego obrońcę , na pomocnika ... może . Nie ma zadnej odpowiedzialności za swoją grę .

Bunoza średnio dzisiaj wypadł , gubi się na tej pozycji . Chyba rzeczywiście będziemy grali Żemło na tej pozycji i chłopak ma nawet ku temu warunki , fizycznie jest na pewno lepiej przygotowany niż Kolanko po drugiej stronie , ale talent chyba trochę mniejszy .

Swoją drogą ciekaw jestem jak drużyna ME wypadnie w tym sezonie , poprzedni był fatalny , ale patrzac na starania młodych chłopaków na treningach pierwszej drużyny .. może być wyłącznei lepiej .
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 14.07.2012, 08:15
Czekaj też żadnej odpowiedzialności nie ma. Albo kogoś skosi i dostanie czerwoną/sprokuruje karnego, albo sam złapie kontuzję lecąc jak kamikadze.
..
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Stary 14.07.2012, 09:45
Właśnie teraz byłby dylemat co do Czekaja, swoje lata jak na młodziaka ma, natomiast warto by go ograć w najwyższej lidze czy ekstraklasie ale w 1 lidze też nabrałby doświadczenia.
.
Odpowiedz cytując
riv
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 14.07.2012, 11:34
Czekaj na boisku nie myśli tylko napier*ala. Tzw 'gorąca głowa'. Jedynym lekiem na to jest regularna gra i nabycie doświadczenia. Tyle, że będzie przy tym łapał czerwone kartki, prokurował karne i robił inne niemądre rzeczy na boisku. Wolałbym, żeby nie robił tego w Wiśle, dlatego jak dla mnie jedyną możliwością aby zrobić z Czekaja dobrego zawodnika jest natychmiastowe wypożyczenie go do klubu 1, nawet 2 ligi na 1 czy 2 sezony. Tam gra nie jest tak szybka, bardziej siłowa niż w Ekstraklasie i chłopak miałby czas zastanowić się nad swoimi boiskowymi decyzjami, wyrobić odpowiednie odruchy. Inaczej nie widzę go na ekstraklasowym poziomie.

Odpowiedz cytując
najm
Senior Member

Stary 14.07.2012, 16:11
skoro Czekaj zostal uznany za 4 tego kapitana to raczej nie pojdzie na wypozyczenie, a szkoda.
Odpowiedz cytując
markowywislak
Senior Member

Stary 14.07.2012, 21:31
Masa musi być,kolanko takiej masy nie ma ale ma wielki talent. To samo Termanowski z Mesy-ja piernicze to jest dopiero talent ale jak chłop wygląda-165 i 55 kg coś koło tego. Jeżeli nabierze masy i przedewszystkim nie zaopiekują się nim "koledzy%" to wielką kariere mu wróżę.
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Stary 15.07.2012, 08:11
Na szczęście jest Głowacki który będzie liderem defensywy, więc Uryga i Czekaj będą mieli się od kogo uczyć
Tak wogóle na Słoweni zagramy z:
Hannover '96 (gra tam Sobiech)
Hapoel Tel Aviw (wicemistrz Izraela)
Fenerbahce Stambul (wicemistrz Turcji)
I z jakimś zespołem z czeskiej ligi
Ostatnio edytowane przez syryls : 15.07.2012 o godz. 08:46.
.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 15.07.2012, 09:00
tofik napisał(a):Wyświetl post
Pewnie ogląda tyle, że na stadionie. Pan pewnie lepiej widzisz na powtórkach w TV.
Innym polecam prześledzić logi naszego czołowego malkontenta w trakcie trwania meczów Wisły.
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 15.07.2012, 09:15
Na szczęście jest Głowacki który będzie liderem defensywy, więc Uryga i Czekaj będą mieli się od kogo uczyć
Tak wogóle na Słoweni zagramy z:
Hannover '96 (gra tam Sobiech)
Hapoel Tel Aviw (wicemistrz Izraela)
Fenerbahce Stambul (wicemistrz Turcji)
I z jakimś zespołem z czeskiej ligi
Fajne ekipy brawo za zorganizowanie takich spotkań.
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Stary 15.07.2012, 11:41
Ale sparingi z lepszymi mają to do siebie że raczej oni wystawiają młodzież ze słabszymi a z mocniejszymi pierwszą jedenastkę, tak będzie z Fene... i z zespołem Sobiecha
.
Odpowiedz cytując
najm
Senior Member

Stary 15.07.2012, 15:48
syryls - w sumie to kazdy by sie z toba zgodzil, ale .. Wisla nie ma ławki rezerwowych, wiec musi postawic tez na mlodziez. Zreszta wydaje mi sie, ze po to sa plany by wziac mlodych do Slowenii by i tam pograli. To sa tylko sparingi i nie mozna wyciagac wnioskow po wynikach. Raczej wazne jest jak graja.
Odpowiedz cytując
albert02
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 15.07.2012, 17:58
markowywislak napisał(a):Wyświetl post
Masa musi być,kolanko takiej masy nie ma ale ma wielki talent. To samo Termanowski z Mesy-ja piernicze to jest dopiero talent ale jak chłop wygląda-165 i 55 kg coś koło tego. Jeżeli nabierze masy i przedewszystkim nie zaopiekują się nim "koledzy%" to wielką kariere mu wróżę.
Dobrze, ze nie odpowiadasz za dobor pilkarzy w Hiszpanii, bo Iniesty czy Xaviego to pewnie nawet na boisko bys nie wpuscil
Dzisiaj WISŁA KRAKÓW żegna się z Mistrzem Polski 2010/11. Możecie mnie wyzwać od jakich tylko. Zobaczycie!!! Wspomnicie me słowa!!!
Odpowiedz cytując
markowywislak
Senior Member

Stary 15.07.2012, 18:49
Grantar napisał(a):Wyświetl post
Oglądnąłem dzisiejszy sparing ( co się dało )
Mało budująca pierwsza połowa. Ani Melikson, ani Garguła nie potrafili rozegrać piłki w środku ... Bunoza jak nowicjusz ....
Jeśli na siłę szukać pozytywów to:
- wyrównana gra w drugiej połowie
- przyzwoicie Chrapek nic nie wypracował ale przynajmniej ładnie panował nad piłką (widać że jest przyzwyczajony do kiepskich boisk)
- przyzwoicie Boguski
- dobrze Chavez i Głowacki
- bardzo dobrze Pereiko
albert02 napisał(a):Wyświetl post
Dobrze, ze nie odpowiadasz za dobor pilkarzy w Hiszpanii, bo Iniesty czy Xaviego to pewnie nawet na boisko bys nie wpuscil
co ty chłopie porównujesz...Iniesta i Xavi do goście z innej planety osoby które skrupulatnie dbają o to aby być jeszcze lepszymi.A tutaj masz chłopaczków młodych którzy nie wiedzą jeszcze co to zawodowa piłka.
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 15.07.2012, 20:33
Ale sparingi z lepszymi mają to do siebie że raczej oni wystawiają młodzież ze słabszymi a z mocniejszymi pierwszą jedenastkę, tak będzie z Fene... i z zespołem Sobiecha
No i paradoksalnie może wyjść to Wiśle na plus, bo "gwiazdy" i tak by odpuszczały w sparingach. Napastnik numer 2 lub 3 to z kolei większa gwarancja zaangażowania. Na poziomie się to nie odbije jakoś bardzo, bo rezerwa Fenerbance czy solidnej niemieckiej ekipy to w sam raz rywal dla naszych grajków.

Dlatego jestem dość zadowolony.
Odpowiedz cytując
sonofgloin
Junior Member

Od: 08.2009

Stary 18.07.2012, 12:09
Jest jakaś szansa na transmisję dzisiejszego sparingu z Czechami?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów