The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
TommyTSW
Senior Member

Od: 10.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.08.2011, 14:03
olek0 napisał(a):Wyświetl post
Mam pytanie znalazl ktos jakas linie lotnicza co wogule lata do nikozji ?
http://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=8214
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 06.08.2011 o godz. 14:06.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 06.08.2011, 14:54
Dobre losowanie dla nas. Po pierwsze primo () przeciwnik nie straszy nazwą, żadnego wrażenia na naszych nie zrobi. Więc piłkarze nie będą mieli spętanych nóg
Po drugie primo nie są to ogóry, ale też nie klub ponad nasze możliwości. Byli mocni za czasów Kosy, to fakt. Ale nie sądzę, by byli mocniejsi teraz. Raczej trzymają ten sam poziom, albo odrobinę się jednak osłabili.
Po trzecie primo ultimo uczestnik fazy grupowej ligi mistrzów takich przeciwników powinien łykać. Bo to nie jest nawet przeciętny klub europejski. Jak ich nie pokonamy, to znaczy, że nie zasługujemy na LM i tyle, że drużyna nie jest gotowa na takie wyzwanie. Bo co byśmy tam odstawili w grupie ? Pojechalibyśmy na Emirates czy do innego potentata i 0:8 jak kiedyś Turasy zebrały bodaj z Besiktasu. Mnie się nie uśmiecha, żeby Świat z takiego "popisu" Wislę kojarzył.
..
Odpowiedz cytując
Filippo
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 06.08.2011, 16:12
tofik napisał(a):Wyświetl post
Dobre losowanie dla nas. Po pierwsze primo () przeciwnik nie straszy nazwą, żadnego wrażenia na naszych nie zrobi. Więc piłkarze nie będą mieli spętanych nóg
Po drugie primo nie są to ogóry, ale też nie klub ponad nasze możliwości. Byli mocni za czasów Kosy, to fakt. Ale nie sądzę, by byli mocniejsi teraz. Raczej trzymają ten sam poziom, albo odrobinę się jednak osłabili.
Po trzecie primo ultimo uczestnik fazy grupowej ligi mistrzów takich przeciwników powinien łykać. Bo to nie jest nawet przeciętny klub europejski. Jak ich nie pokonamy, to znaczy, że nie zasługujemy na LM i tyle, że drużyna nie jest gotowa na takie wyzwanie. Bo co byśmy tam odstawili w grupie ? Pojechalibyśmy na Emirates czy do innego potentata i 0:8 jak kiedyś Turasy zebrały bodaj z Besiktasu. Mnie się nie uśmiecha, żeby Świat z takiego "popisu" Wislę kojarzył.
No nazwą nie straszy, może jak ją zmienią na Nikosia Warriors będzie bardziej groźnie..Straszy natomiast Wisła, ostatnimi laty biła wszystkich i wszedzie w pucharach, także piłkarze naszego rywala nogi spetane miec będą..wystarczy ze zerkną na nasze wystepy w ostatnich 3-4 latach i strach w oczach gwarantowany(!)

Uczestnik grupowych rozgrywek LM powinien ich łykac bo inaczej znaczy ze są cieniasami (czytaj Chelsea czy Atletico - mega cieniasy).

Na razie to swiat Wisły w ogole nie kojarzy...kurde chyba porazki z Levadia i Karabachem nam nie pomogły. Na razie to Polacy marzą o LM od 15 lat, a grają tam własnie cieniasy z Cypru czy biedaki z Ziliny...
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Stary 06.08.2011, 18:48
Ale coś chciałeś konkretnego ? Czy się czepiasz o psi chu.j za przeproszeniem ?
Na pewno lepiej grać z nimi niż z Arsenalem czy Realem, jak kiedyś trzeba było. Więc nie jęcz już.
Ostatnio edytowane przez tofik : 06.08.2011 o godz. 18:57.
..
Odpowiedz cytując
Filippo
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 06.08.2011, 19:13
Ale coś chciałeś konkretnego ? Czy się czepiasz o psi chu.j za przeproszeniem ?
Na pewno lepiej grać z nimi niż z Arsenalem czy Realem, jak kiedyś trzeba było. Więc nie jęcz już.
Nie czepiam się, oceniam to co napisałeś i bynajmniej ciezko znalezc w tym jakies konkrety z Twojej strony. Lekcewazenie rywala na podstawie, no własnie czego? Nazwy klubu?Kraju pochodzenia? Wszystko co napisałeś o APOELU można odwrócić o 180 stopni i powiedziec o Wiśle, tyle że Cypryjczycy osiągali ostatnio znacznie wiecej od nas w pucharach..

Po obejrzeniu meczu Polonia-Wisła pewnie juz sie zaczynają modlić by nie dostać piątki w Krakowie..
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Stary 06.08.2011, 19:27
No można odwrócić i napisać to samo o nas. Ameryki nie odkryłeś.
Ale o co Tobie chodzi Wg ciebie chujowe losowanie ? Przecież nie dało się wylosować Valetty czy Tre Fiori w rundzie play off. Trzeba pokonać kogoś kto coś potrafi żeby się tam dostać, trzeba reprezentować jakiś poziom.
Nie lekceważę ich. Czy ja napisałem, że ich gładko przejdziemy ? tylko...Jak ich nie ogramy to czego mielibyśmy szukać w grupie ?
Ostatnio edytowane przez tofik : 06.08.2011 o godz. 19:32.
..
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 06.08.2011, 19:41
Przecież nie dało się wylosować Valetty czy Tre Fiori w rundzie play off. Trzeba pokonać kogoś kto coś potrafi żeby się tam dostać, trzeba reprezentować jakiś poziom.
Nie lekceważę ich. Czy ja napisałem, że ich gładko przejdziemy ? tylko...Jak ich nie ogramy to czego mielibyśmy szukać w grupie ?
To jest prawda - tak jak byśmy nie przeszli Bułgarów to było by jasne ze LE to dla nas za wysokie progi, tak jak nie przejdziemy Cypryjczyków to będzie oznaczało że LM nie dla nas
Rywal ciężki(jak dla nas) ale jak się chce grać w LM to trzeba go przejść
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
delukas96
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 06.08.2011, 20:49
Kurczę, ludzie! Nie lamentujcie tak z tym APOEL-em! Rywal oczywiście jest bardzo wymagający, to fakt. Ale czy my czasem nie mierzymy w LM, gdzie nie ma już słabeuszy? No to jeśli chcemy awansować do tego "raju" to trzeba ruszyć du.ę i zapier..lać na całego. Przecież mamy jedną z niepowtarzalnych szans! Roberto musi wykminić taktykę, piłkarze muszą ją zrealizować, a my, kibice przynajmniej na R22 musimy im pomóc! O to przecież w sporcie chodzi. Zgrany kolektyw to podstawa! Wtedy możemy myśleć o LM! I tylko wtedy. Nasi zawodnicy muszą zagrać na maksa, a wtedy o wynik nie będę musiał się bać. JAZDA, JAZDA, JAZDA!!!
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 06.08.2011, 23:57
Apoel to ani potentat ani ogórek.

Jak dla mnie sprawa jest prosta.Mamy juz grupe LE i zapewnione wojaze po Europie do zimy.Teraz od dwu meczu z Cypryjczykami zalezy czy to bedzie LM albo nie.

Apoel to dobry wyznacznik czy bysmy tam pasowali,wiem ze kazdy marzy o LM,ale z drugiej strony dostawac baty w meczach grupowych to tez nic dobrego,dlatego zgadzam sie tutaj z Tofikem.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
kot
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 07.08.2011, 01:49
Krótko i na temat "o co walczy Wisła"

Wisła już zarobiła 1 mil € wchodząc do fazy grupowej LE.
Może zarobić jeszcze ok. 1 mil € w grupach LE lub trochę więcej po przepustce z tych grup ( bilety i prawa TV ).
Wchodząc do fazy grupowej LM - może zarobić ok. 7 mil € lub dużo więcej, grając na wiosnę w LM lub ewentualnie w LE().

Za wejście do fazy grupowej LE - Wisła nie dostaje ekstra punktów do rankingu klubowego. Jednak potem już za każdy nieprzegrany mecz zalicza przynajmniej po 1 punkcie ( Amica w zeszłym roku ugrała ponad 10 punktów wyłącznie w LE)
Zaś za wejście do grupy LM - Wisła dostaje ekstra bonus aż 4 punktów do rankingu . Dodając do tego tylko 5 punktów z gry, czyli połowę mniej niż Amica w zeszłym roku, także mamy raczej pewne, przyszłoroczne rozstawienie w IV rundzie tak LM, jak i LE ( potrzebujemy ok.7-8 punktów do rozstawienia).

Rachunek jest prosty. Wisła walczy o LM, jak o szansę na ogromny sukces czyli na stabilną przyszłość, tak finansową, jak i sportową. Pokonanie Apoelu daje Wiśle ogromne pieniądze i punkty w rankingu, gwarantujące przyszłoroczne rozstawienie we wszystkich rundach wstępnych do LM i LE. Jednakże, trzeba dodać, że nawet odpadnięcie z Apoelem, pozwala Wiśle zarobić i tak niezłą kasę w LE oraz zdobyć punkty rankingowe dzięki dobrej grze w LE, rozstawiające ją w IV rundzie przyszłorocznych pucharów. No i ten prestiż, jak go ładnie ujął Iliev ................. " Nie tylko kibice Wisły, ale i z całej Polski tak długo czekają na Ligę Mistrzów. My chcemy tam trafić i pokazać, że tam jest miejsce Wisły"

Szansa jest ogromna, jak nigdy dotąd. Pomóżmy Wiśle ją tym razem wygrać. Wszyscy na R22 a także w rewanżu w meczu z Apoelem dają z siebie wszystko. Tak piłkarze, jak i kibice. To najważniejszy dwumecz ostatnich lat dla Wisły. Zawalczmy wreszcie o swoje i zaróbmy sami na lepszą Wisłę. Zarząd także powinien dokonać jeszcze teraz - ze dwa choć klasowe wzmocnienia, niezbędne, aby nie tylko wykorzystać zdobyty już awans pucharowy, ale także wygrać ponownie ligę i skorzystać z ewentualnego rozstawienia w przyszłym sezonie (Amica miała w tym sezonie rozstawienie w IV rundzie rozgrywek pucharowych, lecz nie mogła z niego skorzytać, bo w lidze zwaliła wszystko z powodu zbyt słabej i krótkiej, ławki piłkarzy rezerwowych ).
Ostatnio edytowane przez kot : 07.08.2011 o godz. 22:35.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując
Krzyma
Member

Od: 11.2007

Stary 07.08.2011, 08:56
znalazłem fajną stronkę z rankingiem klubowym oraz krajowym co jest na bieżąco aktualizowany http://blog.kalendarz-kibica.pl/2011...ing-uefa-2012/ , mam pytanko czy jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć jak są liczone te punkty ? Wisła zdobyła 2.4250 pkt po meczach ze Skonto i Liteksem, w jaki sposób ?
JESTEŚMY DUMĄ TEGO MIASTA !!
A W NASZYCH SERCACH BIAŁA GWIAZDA !!

Odpowiedz cytując
Maciuś
bananowy chłopiec

Od: 07.2006

Stary 07.08.2011, 08:58
Awansujac do LM zostawiamy na lata Lecha w tyle z jego Wilkami i innymi Ubiparicośtam oraz Legie ze Skorżą i Jozwiakiem.
Odpowiedz cytując
Sheva_gol
Member

Od: 07.2004

Stary 07.08.2011, 09:05
Pisałem wczoraj do znajomego z Cypru, kibica Omonoi, wypytywałem się o Apoel, dzisiaj mówi, że grają mecz o super puchar i że trzeba koniecznie uważać na jednego zawodnika Ailton Almeida http://www.youtube.com/watch?v=2CT9mKa7jD8, pisał także, że fani są niczego sobie, ale pokazałem mu hsv Wisły to był pod wrażeniem! Ciekawe jak zagrają w tym pucharze, Chavez plaster dla Almeidy i mu się odechcę grać!!!
Odpowiedz cytując
sportnh
Senior Member

Stary 07.08.2011, 09:21
Maciuś napisał(a):Wyświetl post
Awansujac do LM zostawiamy na lata Lecha w tyle z jego Wilkami i innymi Ubiparicośtam oraz Legie ze Skorżą i Jozwiakiem.
w jakim sensie? masz na mysli wzbogacenie sie a co za tym idzie konkretne transfery w kolejnych okienkach robiace przepasc miedzy Wisla a reszta?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 07.08.2011, 09:31
Pieprzenie ... czy na Słowacji Artmedia odstawiła konkurencje na kilometr ? podajcie mi przykład kraju gdzie drużyna wchodząca do LM odstawiła krajową czołołówke na lata .

Nikt nie ma monopolu na wygrywanie , jak się komuś wydaje że przez najbliższe 10 lat rok w rok Wisła będzie mistrzem to niech może od razu odłoży te dragi

Ja jestem zdania że Wisła wchodząc do LM w tym roku , nie wywalczy tytułu . Będziemy na pudle co jest priorytetem , ale to tak naprawde nie ma w tej chwili znaczenia . Jeden udział w LM będzie lepiej smakował niż 2 ostatnie mistrzostwa , taka prawda . Będziemy to wspominać jak Schalke i Parme , już legendarne spotkania . O takich rzeczach się bardziej pamięta , niż o MP w X roku .
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 07.08.2011, 09:41
Udział w LM ma też znaczenie marketingowe i PR-owe. Nie tylko mistrzowie swojego podwórka ale zespół który gra z najlepszymi. Zgadzam się z Karherop. Nikogo nie zdominujemy. Przykład Debrecyna, Cluju, Petrzałki, Żyliny itd. Natomiast na pewno odetchniemy finansowo - no i może powstanie ta wymarzona baza treningowa z prawdziwego zdarzenia za pieniądze z LM?

I najważniejsza rzecz - Boguś nie będzie rozczarowany "tylko" MP które zdobywamy
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Zbychu
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 07.08.2011, 11:16
http://sport.wp.pl/kat,1752,title,Wi...wiadomosc.html

A miał być gotowy rok temu...
By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.
Odpowiedz cytując
delukas96
Senior Member

Stary 07.08.2011, 11:29
Przyjmijmy do wiadomości, że w tym roku trudniej będzie o MP, ponieważ co najmniej połowę sezonu spędzimy na europejskim podwórku, co może nas zmęczyć na ligę. Ale jak to się mówi - co nas nie zabije, to nas wzmocni. Poza tym mamy silną kadrę, co może ułatwić nam grę na kilku frontach. Teraz dopiero zaczyna się granie
Odpowiedz cytując
Ciastek1
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 07.08.2011, 11:30
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Pieprzenie ... czy na Słowacji Artmedia odstawiła konkurencje na kilometr ? podajcie mi przykład kraju gdzie drużyna wchodząca do LM odstawiła krajową czołołówke na lata .

Nikt nie ma monopolu na wygrywanie , jak się komuś wydaje że przez najbliższe 10 lat rok w rok Wisła będzie mistrzem to niech może od razu odłoży te dragi

Ja jestem zdania że Wisła wchodząc do LM w tym roku , nie wywalczy tytułu . Będziemy na pudle co jest priorytetem , ale to tak naprawde nie ma w tej chwili znaczenia . Jeden udział w LM będzie lepiej smakował niż 2 ostatnie mistrzostwa , taka prawda . Będziemy to wspominać jak Schalke i Parme , już legendarne spotkania . O takich rzeczach się bardziej pamięta , niż o MP w X roku .
Pieprzenie taka Artmedia na Słowacji nigdy nie dominowała ani nie zdobywała mistrza seryjnie to samo sie tyczy Debreczynu itp . Są to zespoły którym po prostu przyfarciło się z mistrzostwem w swoim kraju a później na jeszcze większym fuksie weszły do LM . Właściciele się nachapali kasą a kluby finansowo i organizacyjnie zaczęły pikować .Chcesz dobry przykład ? Kopenhaga która była największą siła w swojej lidze a dokładając do tego wpływy finansowe i doświadczenie z LM zdystansowały swoją ligę . Swego czasu Sparta Praga budowana od lat zaczęła wchodzić seryjnie do LM i jakoś nie spowodowało to przerwania jej hegemoni dopiero po kilku latach dopadł ją kryzys ale nie ma to związku z gra w pucharach.Następny przykład może nie ta półka co Wisła ale Anderlecht który dzielił i rządził w lidze belgijskiej wiele lat i dopiero teraz do głosu zaczęły dochodzić inne kluby .
Dlaczego każdy przywołuje na przykład Artmedie czy Debreczyn które były finansowymi i organizacyjnymi trupami bez odpowiedniej infrastruktury . Gdyby taka Odra Wodzisław na farcie weszła do LM to również tam kasa by się w magiczny sposób rozeszła . Natomiast Wisła która jest budowana całkiem poprawnie od kilku lat , mająca infrastrukturę , kibiców oraz widoki na rozwój z odpowiednim zarządzaniem może stać się zespołem na poziomie Kopenhagi .Nie ma podstaw aby twierdzić , że staniemy się druga Artmedią .
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2011, 11:52
Ciastek1 napisał(a):Wyświetl post
Natomiast Wisła która jest budowana całkiem poprawnie od kilku lat , mająca infrastrukturę , kibiców oraz widoki na rozwój z odpowiednim zarządzaniem może stać się zespołem na poziomie Kopenhagi .Nie ma podstaw aby twierdzić , że staniemy się druga Artmedią .
wszystko OK , tylko patrz jakie kluby mamy teraz w Polsce

Lech Poznań - utrzymał skład , będzie grał TYLKO w lidze polskiej , ma wielki stadion i również bardzo stabilny budżet
Legia Warszawa - coraz lepsze zarządzanie , bardzo medialna marka , tani a bardzo dochodowy stadion , szeroka kadra

finansowo to nie będziemy w stanie konkurowac z rywalami , gdzie właściciel nie liczy się z kasą .Tak jak w Polonii Warszawa . Nie zidziwi mnie to jak na późną jesień/wiosne Wojciechowski wynajmie na najważniejsze spotkania stadion narodowy i stale będą na nim chcieli grać . Wszystkiego się można po nim spodziewać .

O Lechi czy Śląsku juz nawet nie wspominam , bo to tylko kwestia czasu aż zbudują sobie tak mocną pozycje w piłce jak ma Wisła , Lech i Legia .

Nasze wejście do LM , z miejsca spowoduje ni mniej ni więcej to że KAŻDY ligowy rywal będzie się na nas spinał 150% bardziej niż na Bełchatów czy Korone , w myśl zasady Bij Mistrza . Kto by nie chciał wygrac z uczestnikiem Ligi Mistrzów ?

Choć jesteśmy silniejszą drużyną niż rok temu , w lidze przydarzy się nam mniej wpadek , jednak o mistrzostwo będzie nam o wiele trudniej niż się może wydawać .
Odpowiedz cytując
mARCEL82
Junior Member

Od: 08.2008

Stary 07.08.2011, 12:23
Dzisiaj o g. 19.00 będzie można (mam nadzieję, że znajdą się linki bliżej rozpoczęcia meczu) obejrzeć najbliższego rywala Wisły w el. do LM: APOEL - Omonia - Superpuchar Cypru.
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 07.08.2011, 12:43
wszystko OK , tylko patrz jakie kluby mamy teraz w Polsce

Lech Poznań - utrzymał skład , będzie grał TYLKO w lidze polskiej , ma wielki stadion i również bardzo stabilny budżet
Legia Warszawa - coraz lepsze zarządzanie , bardzo medialna marka , tani a bardzo dochodowy stadion , szeroka kadra
Tylko zobacz jaką kadrę jaką ławkę miała Amika w mistrzowskim poziomie.Uważasz, że 13,14 piłkarzy jest w stanie grać na 2 frontach (Oczywiście z wyjątkami zespołów na najwyższym poziomie)Amika ma wielki stadion, ale nie wiadomo, czy w dłuższej perspektywie będzie 5 kolem u wozu, bo stadion jak na swoje możliwości mają za duży, na dodatek to jeden wielki architektoniczny bubel.
Rutkowski nie wiem czy wiesz, ale chciał Amikę sprzedać 2 lata temu i zdania swojego nie zmienił-tylko, że nie ma chętnych.
Legia jest świetnie zarządzana?To spytaj się o zdanie kibiców Legii, co sądza o Józwiaku czy Miklasie.Powiedzą Ci jak jest świetnie zarządzana.A stadion zbudowany dla Legii to wałek na kilometr.Legia oczywiście będzie zarabiać na nim bardzo dużo, ale nie wiadomo,czy np po nowych wyborach sprawa stadionowa nie wyjdzie na wierzch, bo równie dobrze można wytoczyć proces urzędnikom z Warszawy odpowiedzialnym za podpisywanie umowy z ITI o działanie na szkodę miasta.
finansowo to nie będziemy w stanie konkurowac z rywalami , gdzie właściciel nie liczy się z kasą .Tak jak w Polonii Warszawa . Nie zidziwi mnie to jak na późną jesień/wiosne Wojciechowski wynajmie na najważniejsze spotkania stadion narodowy i stale będą na nim chcieli grać . Wszystkiego się można po nim spodziewać .
koleżko, za sam awans do LM jest 7 mln EURO czyli 28,231 mln złotych. a nie zapominaj, że jest opcja na 3 miejsce w grupie, gdzie dojdzie dodatkowa kasa. Nie wierzę, że w przypadku awansu nie zyskamy nowego sponsora strategicznego, do tego dojdą prawa telewizyjne, kasa ze sprzedaży biletów, skyboksów,zawodników.
Wisła może finansowo odskoczyć na lata świetlne innym polskim drużynom i tylko od Cupiała zależy ile sobie z tej kasy wezmie a ile przeznaczy na wzmocnienia.
Mając takich fachowców jak Valckx, zaczelibyśmy ściągać zawodników dla nas wczesniej niedostępnych zastępując nimi tych graczy, którzy wczesniej odeszli za grube milony.Organizacyjnie Wisła bije zdecydowanie każdy inny polski zespól.
O Lechi czy Śląsku juz nawet nie wspominam , bo to tylko kwestia czasu aż zbudują sobie tak mocną pozycje w piłce jak ma Wisła , Lech i Legia .
To prawda, może tak być, ale jeśli my będziemy stali w miejscu.

Nasze wejście do LM , z miejsca spowoduje ni mniej ni więcej to że KAŻDY ligowy rywal będzie się na nas spinał 150% bardziej niż na Bełchatów czy Korone , w myśl zasady Bij Mistrza . Kto by nie chciał wygrac z uczestnikiem Ligi Mistrzów ?
To takie .......enie.A teraz się nie spinają tak?Wisła jest zdecydowanie najlepszym klubem ostatniej dekady.Za Ery Cupiała zdobyliśmy tyle MP co Legia przez całą swoją historię, my juz nie musimy nic udowadniać.Kluby i tak na nas maksymalnie się spinają, a doświadczenie z Europy może tylko zaprocentować.Nasi kopacze mogą grać z elitą futbolowego świata, gdzie każde kopnięcie piłki uczy czegoś nowego.Ja bym się bał tylko o "głowy" zawodników.
Choć jesteśmy silniejszą drużyną niż rok temu , w lidze przydarzy się nam mniej wpadek , jednak o mistrzostwo będzie nam o wiele trudniej niż się może wydawać .
To się jeszcze okaże.Po 2 kolejkach i z meczu na mecz widać, że Wiła gra coraz lepiej.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Stary 07.08.2011, 12:51
NAsi się nie zdołali jeszcze zmęczyć, a punkty w lidze gubią. Więc co tu ma za znaczenie ławka ? Problem jest w mentalnym przygotowaniu do meczów ligowych. Myślę, że w Lechu było to samo. Inne podejście do meczów ligowych, myśleli "jakoś to będzie", "mamy czas", "w końcu wygramy, mamy najsilniejszą drużynę" i tak uciekały punkty, aż było za późno.
I u nas będzie podejrzewam to samo. Bo zawsze tak jest, jak czemuś poświęcasz maksimum uwagi, wtedy reszta schodzi na dalszy plan.
Przynajmniej do dwumeczu z APOELEM. Później to już zależy, gdzie będziemy grali i o jakie pieniądze
Ostatnio edytowane przez tofik : 07.08.2011 o godz. 12:56.
..
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 07.08.2011, 14:44
Cytat:
Wisła może finansowo odskoczyć na lata świetlne innym polskim drużynom i tylko od Cupiała zależy ile sobie z tej kasy wezmie a ile przeznaczy na wzmocnienia.
Mając takich fachowców jak Valckx, zaczelibyśmy ściągać zawodników dla nas wczesniej niedostępnych zastępując nimi tych graczy, którzy wczesniej odeszli za grube milony.Organizacyjnie Wisła bije zdecydowanie każdy inny polski zespól.
To wyobraź sobie taki scenariusz:
wchodzimy do grupy LM, inkasujemy nawet 10 baniek euro, potem zajmujemy w lidze 5-6 miejsce nie łapiemy się do pucharów, połowa kasy idzie na łatanie tzw. dziury budżetowej reszta kasy idzie na wykupienie powiedzmy Nuneza, Bitona + ze dwa inne transfery, bo ktoś odejdzie, kontrakty niektórym się kończą
A tak w ogóle to skonczcie gadać o jakimś odjeżdżaniu, w tej lidze mistrzow to nie placa 100 mln tylko powiedzmy 10 mln - czy to tak duzo we wspolczesnej pilce, gdzie polskie kluby placa juz po graczy okolo milion euro? nie sadze
odjechac to mozemy tylko i wylacznie regularnie grajac w pucharach
jednorazowy wyskok nic nie zmieni
Odpowiedz cytując
albert02
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 07.08.2011, 15:25
W erze Wojciechowskich 10mln to jest nic. Jesli ktos taki jak JW zauwazy, ze go odstawiamy i bedzie mial taki kaprys to wylozy te pieniadze.
Dzisiaj WISŁA KRAKÓW żegna się z Mistrzem Polski 2010/11. Możecie mnie wyzwać od jakich tylko. Zobaczycie!!! Wspomnicie me słowa!!!
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 07.08.2011, 15:36
Biadolicie. Najpierw wejdźmy (choć raz) do LM a potem niech nas głowa boli od urodzaju. Póki co to dzielimy skórę na niedźwiedziu i jeszcze stać nas na zdania w stylu 'nic to nie zmieni'.

Dla malkontentów - wystarczy ze LM/LE zmieni nasze finanse na tyle by ponownie być mistrzem kraju. Tyle wystarczy jak dla mnie i jest to realne. Jak uda się jeszcze dzięki tej kasie zatrzymać Stana i Roberta i odrobinę poprawić infrastrukturę to będzie fantastycznie.
Odpowiedz cytując
JOSE 841
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 07.08.2011, 15:49
Propo stadionu wiadomo coś na temat rezerwowego stadionu w przypadku awansu Wisły i dalszej gry w Champions League?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2011, 16:10
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Tylko zobacz jaką kadrę jaką ławkę miała Amika w mistrzowskim poziomie.Uważasz, że 13,14 piłkarzy jest w stanie grać na 2 frontach (Oczywiście z wyjątkami zespołów na najwyższym poziomie)Amika ma wielki stadion, ale nie wiadomo, czy w dłuższej perspektywie będzie 5 kolem u wozu, bo stadion jak na swoje możliwości mają za duży, na dodatek to jeden wielki architektoniczny bubel.
Rutkowski nie wiem czy wiesz, ale chciał Amikę sprzedać 2 lata temu i zdania swojego nie zmienił-tylko, że nie ma chętnych.
takie .....lenie , nie takie drużyny jak Lech zdobywało mistrzostwo i nie takie drużyny jak Wisła je przegrywały . Popatrz sobie jaki mieliśmy skład w sezonie 06/07 i jaki skład miało Zagłębie Lubin które zdobyło MP . Piłka nożna to nie matematyka , zakładając że Wisła jest w lepszej sytuacji niz Lech , powinieneś także założyc że Wisła odpadnie z APOELEm , wkońcu jako klub jesteśmy słabsi finansowo , mniej doświadczeni , przystępujemy z pozycji nierozstawionej drużyny i gramy drugi mecz na wyjeździe .

o architekturze innych stadionów jako Kibice Wisły nie powinniśmy mieć nic do gadania , patrzymy na siebie , w końcu strzeli nam niedługo 8 (!!!) rok budowy stadionu

Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
koleżko, za sam awans do LM jest 7 mln EURO czyli 28,231 mln złotych. a nie zapominaj, że jest opcja na 3 miejsce w grupie, gdzie dojdzie dodatkowa kasa. Nie wierzę, że w przypadku awansu nie zyskamy nowego sponsora strategicznego, do tego dojdą prawa telewizyjne, kasa ze sprzedaży biletów, skyboksów,zawodników.

To takie .......enie.A teraz się nie spinają tak?Wisła jest zdecydowanie najlepszym klubem ostatniej dekady.Za Ery Cupiała zdobyliśmy tyle MP co Legia przez całą swoją historię, my juz nie musimy nic udowadniać.Kluby i tak na nas maksymalnie się spinają, a doświadczenie z Europy może tylko zaprocentować.Nasi kopacze mogą grać z elitą futbolowego świata, gdzie każde kopnięcie piłki uczy czegoś nowego.Ja bym się bał tylko o "głowy" zawodników.
To się jeszcze okaże.Po 2 kolejkach i z meczu na mecz widać, że Wiła gra coraz lepiej.
radzę czasem zdjąć różowe okulary i pomyśleć co by było , gdyby Jovanica nie uratowała dwa razy poprzeczka w Łoweczu .

Jeszcze nie awansowaliśmy do LM , a tutaj 'koleżka ' juz mówi co będzie jak zajmiemy 3 miejsce w grupie
Odpowiedz cytując
CH.
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 07.08.2011, 16:21
Czarter dla Kibiców na Cypr
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...arter_na_cypr/
Odpowiedz cytując
Maciuś
bananowy chłopiec

Od: 07.2006

Stary 07.08.2011, 17:00
Za godzine Apoel gra superpuchar, macie jakiegos linka do meczu?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów