The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.12.2021, 13:20
grzesiek632 napisał(a):Wyświetl post
Jeśli zagramy z takim zaangażowaniem jak we wczorajszym meczu to powinno być dobrze. Jeśli chodzi o skład to zagrałbym Forbsem od początku i Kliment na zmianę. Dałbym znów szansę od pierwszej minuty Hugiemu i Savicowi.

Musimy wygrać, tak jak wyżej napisał Grisza1 - nie ważne jak. Walczymy o 3 punkty i w miarę spokojne zimowanie.

A odnosząc się do dziecinnych płaczy niektórych użytkowników na forum. Pamiętajmy, że rok do roku klub wychodzi na prostą - zmniejszamy ilość wierzycieli, spłacamy dług. Pomimo tymczasowego (!) gorszego wyniku sportowego moim zdaniem idziemy w dobrym kierunku. Gdy klub będzie czysty łatwiej będzie nim zainteresować potencjalnych sponsorów. Rozumiem, że większość z Was oczekuje wyniku tu i teraz - jednak to w sporcie tak nie działa. Jesteśmy w trakcie procesu budowanie klubu na nowo od momentu gdy byliśmy o krok od likwidacji. Dlatego proszę o cierpliwość i po prostu o kibicowanie.

tylko ja poprosze jakies twarde dane , na piśmie

bo póki co jedynym potwierdzeniem tego sa jakieś mętne wywiady właścicieli , które sa potem kolportowane na forum w tkaich postach j/w
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 13.12.2021, 13:36
Zapraszam do raportów finansowych publikowanych przez Wisłę. Klub z tego co pamiętam podawał jaka jest sytuacja finansowa. Padały konkretne liczby. Po za raportem za 2020. Jest też np taki artykuł gdzie również padają konkretne liczby. https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15535637
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 13.12.2021, 14:49
Termalica zmienia trenera, cały plan taktyczny Guli w tym momencie legł w gruzach, raczej nie wyrobi się pod "nowego przeciwnika".
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 13.12.2021, 15:10
silver03 napisał(a):Wyświetl post
Termalica zmienia trenera, cały plan taktyczny Guli w tym momencie legł w gruzach, raczej nie wyrobi się pod "nowego przeciwnika".
jaki plan taktyczny pod przeciwnika? , przeciez mowil w wywiadzie ze nie oglada meczy rywali
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 13.12.2021, 15:28
Niech się już kończy, a następna runda niech zacznie się jak najpóźniej..
Odpowiedz cytując
topamers
Member

Od: 06.2013

Stary 13.12.2021, 16:24
W Termalice trenerem został trener bramkarzy Zobaczymy kto ma lepszy warsztat
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 13.12.2021, 19:46
Niech każdy weźmie białą chusteczkę, będzie doskonała okazja pokazać dobitnie naszą opinię o trenerze. Nawet wymęczona wygraną niczego w tej opinii nie powinna zmienić.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 13.12.2021, 22:20
Ja bym sugerował 11 chusteczek żółtych od koloru getrów dla kopaczy i jedną chustkę niewidkę dla prezesa zarządu. Pozycja trenera w naszej szatni po telenoweli z Hyballą nie istnieje. Winni tej sytuacji dalej udają idiotów.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 14.12.2021, 00:23
Coraz mniej winię trenera.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 14.12.2021, 06:29
grzesiek632 napisał(a):Wyświetl post
Zapraszam do raportów finansowych publikowanych przez Wisłę. Klub z tego co pamiętam podawał jaka jest sytuacja finansowa. Padały konkretne liczby. Po za raportem za 2020. Jest też np taki artykuł gdzie również padają konkretne liczby. https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15535637
to jest link do twardych danych ?

jak dla mnie to link do tekstu pseudodziennikarzola karcza , który wie tyle ile na naszym forum przeczyta
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 14.12.2021, 07:33
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
Tak tak ,niczego nie wymagajmy, odgladajmy od 4 lat jak leją nas Radomiaki i Stale Mielec ,przeciez nic na szybko ,tu sie wyklepie,tam dyktą przyłozy sprowadzi kolejnego Dora Hugiego i paaaanie jakos to bedzie.
Akurat Radomniak i Stal zaczęli lać wszystkich w tej lidze. Tu nawet nie udało się nas ośmieszyć.

Natomiast "występy" takie jak z Wartą to skandal i niewiele zmieni że tego nie przegraliśmy.

Z TBB liczą się tylko punkty, niech wcisną bramkę nawet dupa. Nie intereauje mnie jak.

Jak ktoś nie ma zamiaru walczyć na boisku niech nawet nie wychodzi na murawę.
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 14.12.2021, 08:01
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
Nie kvrwa! Nie! Nie! I jeszcze raz NIE!
Wyniki mają być tu i teraz jak to forumowi klakierzy wymagają! Co roku mamy walczyć o mistrzostwo, co roku mamy je zdobywać, co roku mamy być w LM/LE, co roku mają być super transfery i co tydzień mamy klepać pozostałych w lidze po 5:0! Przecież jesteśmy ligową "potęgą" a wszystko co złe to zmowa Warszawy, pzpnu i złych ludzi!
Taka gra jak teraz doprowadzi Nas do spadku. Nie licząc pierwszych 6,7 kolejek jesteśmy najgorzej pkt drużyną w lidze. Spadek spowoduje bankructwo. Tragiczna gra i brak reakcji właścicieli (trzymanie Zulu Guli , deklaracje braku wzmocnień) spowodują pogorszenie się finansów( karnetów na wiosnę nikt nie kupi) i w perspektywie i tak bedą musieli dołożyć kasy by dograć sezon. Nikt nie liczy na LM - kibice, fanatycy , pikniki liczą ta walkę trenera, piłkarzy i właścicieli na 100%. W tej chwili tego nie widać !

aleksander buksa - prostytutka bez Honoru
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 14.12.2021, 09:17
TSWojtas napisał(a):Wyświetl post
Taka gra jak teraz doprowadzi Nas do spadku. Nie licząc pierwszych 6,7 kolejek jesteśmy najgorzej pkt drużyną w lidze. Spadek spowoduje bankructwo. Tragiczna gra i brak reakcji właścicieli (trzymanie Zulu Guli , deklaracje braku wzmocnień) spowodują pogorszenie się finansów( karnetów na wiosnę nikt nie kupi) i w perspektywie i tak bedą musieli dołożyć kasy by dograć sezon. Nikt nie liczy na LM - kibice, fanatycy , pikniki liczą ta walkę trenera, piłkarzy i właścicieli na 100%. W tej chwili tego nie widać !
Jak patrzę na tabelę to są za nami 4 drużyny i każda z nich z gorszą średnią niż my. Więc może trochę lodu. Rozumiem w.... po ostatnim meczu ale bez przesady.
Co więcej, mieliśmy co najmniej 3 sezony gorsze od obecnego, w tym dwa ostatnie. Opisałem to w statystycznym.
Kod:
#  zespół   mecze   punkty   bramki   średnia
14 Wisła      18       18      -12      1,00
15 Warta      18       15      -10      0,83
16 Górnik Ł   18       15      -18      0,83
17 Bruk-Bet   17       12       -9      0,71
18 Legia      16       12      -12      0,75
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
X. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa - nie w tym sezonie.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 14.12.2021, 10:04
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
to jest link do twardych danych ?

jak dla mnie to link do tekstu pseudodziennikarzola karcza , który wie tyle ile na naszym forum przeczyta
Na tę chwilę nie ma sensownych twardych danych, bo ostatnie dostępne dotyczą 2020 r., a za chwilę kończy się 2021 r., więc wszystko wyjaśni się dopiero po opublikowaniu sprawozdania finansowego pod koniec marca.

Z samych danych za 2020 wynika natomiast, że spłata długu stanęła w miejscu i nie sądzę, żeby to miało się drastycznie zmienić w 2021 r., bo pandemia ciągle robi swoje, a ponadto jakoś nie odnotowałem nadmiernego entuzjazmu kibiców, który miałby się przełożyć na istotne zwiększenie przychodów z biletów/karnetów/gadżetów, z pozycji w lidze też wielkich fruktów nie będzie, więc po prostu nie było z czego znacząco zmniejszać długu. Raczej kolejny rok rolowania istniejącego długu.
Odpowiedz cytując
ReMix
Member

Od: 07.2014

Stary 14.12.2021, 10:27
Czyli trio finansowo moze niewiele.. Jezeli finansowanie klubu chca oprzec glownie o wplywy od kibicow, przy dziadostwie sportowym.. cienko to widze.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 14.12.2021, 10:28
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Natomiast "występy" takie jak z Wartą to skandal i niewiele zmieni że tego nie przegraliśmy.
Nie wiem jak Warta grała przed meczem z Lechem, bo nie oglądałem. Ale mecz z Lechem uświadomił mi, że od patrzenia na Wisłę w starciu z Wartą będą krwawiły oczy i jeśli ktoś popełni błąd, będziemy to my. I stało się. Wczorajsze starcie ze Śląskiem tylko potwierdziło te obserwacje. Śląsk przez większość meczu nie radził sobie z atakiem pozycyjnym i wymieniał mnóstwo bezproduktywnych podań, a Warta kontrowała. Gdyby miała troszkę lepszych wykonawców, mogła strzelić spokojnie jeszcze 2-3 bramki.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 14.12.2021, 10:39
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Jak patrzę na tabelę to są za nami 4 drużyny i każda z nich z gorszą średnią niż my. Więc może trochę lodu. Rozumiem w.... po ostatnim meczu ale bez przesady.
Co więcej, mieliśmy co najmniej 3 sezony gorsze od obecnego, w tym dwa ostatnie. Opisałem to w statystycznym.
Kod:
Nie wiem czy akurat statystyka oraz fakt że są słabsze drużyny ma nas pocieszać. Jak sami nic nie zrobimy by utrzymać ligi to będziemy zdegradowani.

Przed meczem z Zagłębiem na pytanie Wójtowicza w którym umieścił frazę "walczymy o utrzymanie" Gula się tylko ironicznie uśmiechnął.

Facetowi wydaje się że sama nazwa Wisła nie pozwala jej spaść z ligi.

Jeszcze niech tak w Warszawie pomyślą a będziemy mieć klasyk ligi w 1 lidze.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 14.12.2021, 10:48
ReMix napisał(a):Wyświetl post
Czyli trio finansowo moze niewiele.. Jezeli finansowanie klubu chca oprzec glownie o wplywy od kibicow, przy dziadostwie sportowym.. cienko to widze.
Ano. Przy dziadostwie sportowym nie będzie ani kasy od kibiców, ani kasy od ligi.

Nie wspominając już o tym, że do dziadostwa sportowego spokojnie wystarczy połowa obecnego budżetu płacowego.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 14.12.2021, 13:02
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Na tę chwilę nie ma sensownych twardych danych, bo ostatnie dostępne dotyczą 2020 r., a za chwilę kończy się 2021 r., więc wszystko wyjaśni się dopiero po opublikowaniu sprawozdania finansowego pod koniec marca.

Z samych danych za 2020 wynika natomiast, że spłata długu stanęła w miejscu i nie sądzę, żeby to miało się drastycznie zmienić w 2021 r., bo pandemia ciągle robi swoje, a ponadto jakoś nie odnotowałem nadmiernego entuzjazmu kibiców, który miałby się przełożyć na istotne zwiększenie przychodów z biletów/karnetów/gadżetów, z pozycji w lidze też wielkich fruktów nie będzie, więc po prostu nie było z czego znacząco zmniejszać długu. Raczej kolejny rok rolowania istniejącego długu.
tak czekałem troche na Twwój post , bo zdążyłem zauważyć , że tematy finansowe nie sa ci obce

reasumując , czas już przestać powtarzać (zakłamaną) mantre "spłacamy długi" , czym usprawiedliwiana jest postępująca degrengolada sportowa
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 14.12.2021, 14:16
Tego meczu nie można przegrać! Jeśli przegramy, to wszyscy do wyjebania łącznie z trenerem! Chętnie wyjebałbym jeszcze trio za absolutny brak polityki kadrowej, co sezon powielamy te same błędy związane z zatrudnianiem amatorów na ławce trenerskiej i piłkarzy tylko z nazwy...
Ostatnio edytowane przez tomasz_19 : 14.12.2021 o godz. 14:22.
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 14.12.2021, 14:19
Kod:
Tabela od 7 kolejki do teraz .....

12 Zagłębie Lubin 12 14
13 Górnik Łęczna 12 13
14 Piast Gliwice 11 11
15 Bruk-Bet Termalica 12 10
16 Warta Poznań 12 9
17 Wisła Kraków 12 8
18 Legia Warszawa 12 6

aleksander buksa - prostytutka bez Honoru
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 14.12.2021, 14:32
7 ostatnich meczów:

9 pkt Łęczna
8 pkt Warta
5 pkt Termalika
5 pkt Zagłębie
4 pkt Wisła
3 pkt Legia

Serio myślałem, że Łęczna i Warta spadną z hukiem, a one... najlepiej pktują spośród drużyn, które walczą o utrzymanie!
Ostatnio edytowane przez tomasz_19 : 14.12.2021 o godz. 14:38.
Odpowiedz cytując
piotrek1803
Member

Od: 07.2007

Stary 14.12.2021, 15:33
do tego należy dodać tragiczną statystykę strzelonych bramek po meczu z Lechią. 5 bramek w tym 4 strzelone przez obrońców. Napastnik lub pomocnik ostatnio bramkę (nie licząc derbów) strzelił w meczu z legia w sierpniu.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 14.12.2021, 15:35
Panowie, Legii spokojnie można nie wliczać w tę stawkę - oni zaczną na wiosnę punktować, chyba nie myślicie że są kandydatem do spadku.

W mojej ocenie z Termaliką trzeba wygrać, to jest obowiązek. Na boisku oczekuję walki o każdy milimetr kwadratowy.

Obawiam się niestety, że Termalika się cofnie, odda nam piłkę, a my jak zwykle sami sobie wsadzimy.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 14.12.2021, 15:49
MaLk napisał(a):Wyświetl post

Hm, nie porównuj mimo wszystko 2020 do tego roku. W zeszłym miałeś dużo więcej obostrzeń, dużo dłużej trwaly restrykcje stadionowe, dużo mniej mieliśmy porozumień ze sponsorami (bo to w większości ten rok) i wciąz mieliśmy sporo 'nagłych' bieżączek do spłaty.

Jesli mam strzelać to spłata idzie w miarę równomiernie, spowolniona przez pandemię, ale nie w jakiś tragiczny sposób.

Ale do opublikowania wyników to jest czyste gdybanie.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.12.2021, 16:46
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem czy akurat statystyka oraz fakt że są słabsze drużyny ma nas pocieszać. Jak sami nic nie zrobimy by utrzymać ligi to będziemy zdegradowani.

Przed meczem z Zagłębiem na pytanie Wójtowicza w którym umieścił frazę "walczymy o utrzymanie" Gula się tylko ironicznie uśmiechnął.

Facetowi wydaje się że sama nazwa Wisła nie pozwala jej spaść z ligi.

Jeszcze niech tak w Warszawie pomyślą a będziemy mieć klasyk ligi w 1 lidze.
Jak dla mnie koleś jest totalnie odklejony. Ciekawe czy nadal będzie się ironicznie uśmiechał jak przejebiemy z Termaliką i zaczną się rozmowy motywacyjne z miłośnikami biegów i sportów walki. Może się to dla niego źle skończyć...

Osobna kwestia zresztą, kto jest bardziej oderwany o rzeczywistości: Gula który .......i jak potłuczony na konferencjach i uważa że jest ponad tą ligę mimo nieustannych dotkliwych porażek czy trio które go zatrudniło żeby budował "krakowską piłkę" na bazie czechosłowackiego szrotu i średnio (delikatnie ujmując) uzdolnionych juniorów. Myślę że jednak to zarząd mocno odpłynął.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.12.2021 o godz. 16:53.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 14.12.2021, 17:15
TSWojtas napisał(a):Wyświetl post
Tabela od 7 kolejki do teraz .....

12 Zagłębie Lubin 12 14
13 Górnik Łęczna 12 13
14 Piast Gliwice 11 11
15 Bruk-Bet Termalica 12 10
16 Warta Poznań 12 9
17 Wisła Kraków 12 8
18 Legia Warszawa 12 6
Tabela od 15 października do 13 grudnia. Wszystkie 8 meczów:
14 Śląsk - 7 pkt
15 Wisła - 7 pkt
16 BBT - 5 pkt
17 Zagłębie - 5 pkt
18 Legia - 3 pkt

Jak będziemy manipulować zakresem meczów to dostaniemy gów***ne wyniki.

tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post
7 ostatnich meczów:

9 pkt Łęczna
8 pkt Warta
5 pkt Termalika
5 pkt Zagłębie
4 pkt Wisła
3 pkt Legia

Serio myślałem, że Łęczna i Warta spadną z hukiem, a one... najlepiej pktują spośród drużyn, które walczą o utrzymanie!
kolejne gów***e wyniki. Jak wziąłem 8 meczów zamiast 7 to sytuacja się diametralnie zmieniła.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 14.12.2021 o godz. 17:18.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
X. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa - nie w tym sezonie.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 14.12.2021, 19:05
14 Śląsk - 7 pkt
15 Wisła - 7 pkt
16 BBT - 5 pkt
17 Zagłębie - 5 pkt
18 Legia - 3 pkt

kolejne gów***e wyniki. Jak wziąłem 8 meczów zamiast 7 to sytuacja się diametralnie zmieniła.
mało tego... każda drużyna grała z innym rywalem
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 14.12.2021, 19:44
FraMat napisał(a):Wyświetl post
mało tego... każda drużyna grała z innym rywalem
Domagam się odpowiedzi kto jest za to odpowiedzialny!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.12.2021, 19:44
14 Śląsk - 7 pkt
15 Wisła - 7 pkt
16 BBT - 5 pkt
17 Zagłębie - 5 pkt
18 Legia - 3 pkt

Jedyny wniosek to taki że jesteśmy na tym samym poziomie co najgorsze drużyny. Trzy punkty więcej to bardziej efekt farta niż jakiejś przewagi jakości. Jesteśmy jedną z kilku czerwonych latarni tej ligii.

Jeżeli dodamy do tego totalny brak ambicji, woli walki i ogólną ....owatość naszych piłkarzy - źle to wróży w kontekście walki na noże o utrzymanie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.12.2021 o godz. 19:47.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów