The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
xiondz77
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.01.2020, 12:04
Nunez orłem nie był, ale na dziś miałby pewny pierwszy plac.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 17.01.2020, 15:45
Szneka napisał(a):Wyświetl post
Do postu Bódynia- pewnie można byłoby dopisać jeszcze paru asów Jovanić Jovanović Nunez Quioto Belotte Thwaite
Nie wszystkich można ustawić w jednym rzędzie bo akurat z tej listy Jovanovic, Nunez obronili się sportowo. Thwaite pewnie by też mógł u nas dłużej zostać, ale grzalby ławę.

Największym niewypałem wśród GK nie był Hughes a Jovanic, który kosztował klub krocie, razem z jego płacą poszło w błoto 1 mln euro.
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 18.01.2020, 01:47
Nunez bronił się sportowo? Ten pozorant? No ....a tego to ja się je apodziewalem
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
siara
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 18.01.2020, 07:49
Kaczorowski,, Sikorski też były orły
Odpowiedz cytując
w0lno.
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 18.01.2020, 10:53
siara napisał(a):Wyświetl post
Kaczorowski,, Sikorski też były orły
I kozioł ofiarny na tym forum - Dawidowski
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 18.01.2020, 14:49
w0lno. napisał(a):Wyświetl post
I kozioł ofiarny na tym forum - Dawidowski
On po prostu miał przez większość kontraktu kontuzję, do tego chyba nasz sztab medyczny się wtedy nie popisał.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 18.01.2020, 18:50
Chodziło o najgorszą jedenastkę obcokrajowców, dlatego nie ma Kaczorowskiego.

PS nie nie rozumiem, jak mogło zabraknąć w tym zestawieniu Vidliczki
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 18.01.2020, 22:24
Zarówno Nunes jak i Jovanović to byli solidni na nasze warunki piłkarze.

Jovanović zanim złapał tą dziwną kontuzję / chorobę to miał pewny plac i grał wszystko od dechy do dechy. Jeden z lepszych bocznych obrońców jaki nam się trafił w tamtym okresie.

Nunes był u nas krótko bo chyba tylko 1 sezon i grał sporo pozostawiając po sobie niezłe wrażenie. Z tego co pamiętam był wypożyczony i nie zdecydowano się na wykup, bo kwota była za wysoka. Casus Andy Riosa, gdzie gdyby nie zaporowa kwota wykupu to każdy by go na następny sezon przyjął z otwartymi ramionami, ale nie był na tyle mocny, aby przesadnie szastać kasą. Nikt za nim nie płakał, ale też nikt nie wieszał na nim psów jak odchodził. Solidny defensywny pomocnik.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 19.01.2020, 14:51
Kapka byl na sparingu .... niezatapialny wraca ?
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 19.01.2020, 14:57
Junco tez byl
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 19.01.2020, 15:36
Fugiel napisał(a):Wyświetl post
Kapka byl na sparingu .... niezatapialny wraca ?
Wiadomo coś z jakiej paczki on się tam znalazł?
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 19.01.2020, 21:07
Jest kandydatem do rady nadzorczej z ramienia TS
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
Grisza1
Moderator

Od: 05.2005

Stary 27.01.2020, 19:52
Carlitos w Grecji https://www.youtube.com/watch?time_c...ature=emb_logo
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 29.01.2020, 08:43
Nie brakuje i nie brakowało u nas zawodników utalentowanych tylko chyba to co najbardziej szwankuje to wprowadzanie młodych do pierwszego składu. Mam nadzieje, że powoli się to będzie zmieniać.

Cytat:
Barnsley z Championship pyta o Alana Urygę, ale konkretów póki co brakuje. Czy odejdzie? Kwestia ceny.

– Na razie żadnej propozycji w sprawie Alana nie dostaliśmy. Były różne zapytania, ale bez konkretów – mówi prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski. – Jesteśmy takim klubem, który musi sprzedawać swoich graczy, żeby móc się rozwijać. W takiej sytuacji jesteśmy nie tylko my. Na dobrą sprawę każdy zawodnik w naszej ekstraklasie jest na sprzedaż, widać to po obecnym oknie transferowym. Pozostaje tylko kwestia ceny. U nas każda propozycja przekraczająca milion euro jest atrakcyjna. Podkreślam jednak, że na razie w kontekście Alana to gdybanie, bo ofi cjalnych rozmów w tym momencie nie prowadzimy – dodał prezes. Potencjalne odejście Urygi byłoby sporym osłabieniem, bo od jakiegoś czasu jest on liderem obrony płocczan. W tym sezonie wystąpił we wszystkich ligowych spotkaniach Wisły od pierwszej do ostatniej minuty. 25-latek jest też przydatny przy ofensywnych stałych fragmentach gry. Odkąd trafi ł do Wisły, strzelił już dziewięć goli w 74 występach i większość z nich padła po dośrodkowaniach z rzutów rożnych i wolnych.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 29.01.2020, 09:17
Akurat w przypadku Urygi był dosyć dobrze wprowadzany do składu u nas. Był gnojony, nawet przeze mnie, ale nie zapominajmy, że na początku grał u nas jako def.pomocnik gdzie się po prostu nie nadaje ze swoją zwrotnością. Był u nas w okresie gdzie się wydawało, że zaraz wrócimy do ligowej czołówki, presja była wobec niego bardzo wysoka.

Tutaj zawalili rządzący klubem w tym okresie, nie została z nim przedłużona umowa, myślę, że Wdowczyk nie miał wiele do powiedzenia czy go zostawić czy nie. Ciekawy jestem czy gdyby Uryga dostał od nas ofertę kontraktu na podobnym poziomie co w Płocku to czy by nie został wtedy u nas. Można było to rozegrać inaczej w tamtym okresie, ale to tak jak mówię, nieprzedłużanie z nim umowy to bardziej decyzja rządzących niż sztabu trenerskiego.
Odpowiedz cytując
Wiktor_KRK
Junior Member

Od: 01.2020

Stary 29.01.2020, 11:13
Żegnamy Jakuba Bartosza. Tak być musiało i wszyscy to wiemy.
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 29.01.2020, 11:15
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
Akurat w przypadku Urygi był dosyć dobrze wprowadzany do składu u nas. Był gnojony, nawet przeze mnie, ale nie zapominajmy, że na początku grał u nas jako def.pomocnik gdzie się po prostu nie nadaje ze swoją zwrotnością. Był u nas w okresie gdzie się wydawało, że zaraz wrócimy do ligowej czołówki, presja była wobec niego bardzo wysoka.

Tutaj zawalili rządzący klubem w tym okresie, nie została z nim przedłużona umowa, myślę, że Wdowczyk nie miał wiele do powiedzenia czy go zostawić czy nie. Ciekawy jestem czy gdyby Uryga dostał od nas ofertę kontraktu na podobnym poziomie co w Płocku to czy by nie został wtedy u nas. Można było to rozegrać inaczej w tamtym okresie, ale to tak jak mówię, nieprzedłużanie z nim umowy to bardziej decyzja rządzących niż sztabu trenerskiego.
akurat mam tą satysfakcję,że nigdy Alana nie "gnoiłem" raczej byłem skłonny do tego, by go bronic mając świadomość,ze do "dorosłej" piłki wszedł praktycznie odrazu na nie swoją pozycję...ale nie o tym. o ile się nie mylę był gdzieś chyba wywiad z Urygą w którym odpierał zarzuty, że gra na "alibi" do najbliższego, co zresztą i na tym forum mu często zarzucano. Otóż w tym wywiadzie wspominał on, że tak mu kazał grac Smuda.nic nie wymyślać tylko po odbiorze, przejęciu piłka do najbliższego doświadczonego zawodnika.Myślę,że właśnie to spowodowało, że Alan nie rozwinął sie u nas tak jak powinien.
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 29.01.2020, 11:56
Wiktor_KRK napisał(a):Wyświetl post
Żegnamy Jakuba Bartosza. Tak być musiało i wszyscy to wiemy.
To prawda. Sympatyczny chłopak i życzę mu przede wszystkim zdrowia i powodzenia w dalszej przygodzie z piłką.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 29.01.2020, 20:43
Być może problemem u nas z mlodymi zawodnikami jest to, że za bardzo nie ma kto nimi kierować, a presja w Wiśle na wyniki jest i często lubi się szukać winnego. Może nie wyrabiają psychicznie a jak odchodzą do mniejszego klubu gdzie nie skupia się na nich aż takich oczekiwań/z miejsca są gwiazdą/nadzieją to im to dodaje wiary we własne możliwości.
Bo to jest bardzo dziwne, że mamy sporo młodych chłopaków, którzy jakoś rokują, ale później nie robią wcale postępu, idą do innego klubu i ten postęp robią... Dziwne.

Niby w Lechu czy Legii młodziez daje radę, ale tam to raczej na młodzież się stawia, w młodzież się wierzy i jest od początku dobrze szkolona. U nas wszystko na dziko robione.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 29.01.2020, 21:08
Ale który nasz młody, który odszedł to jakś karierę robi? Chyba najlepiej Alan (Buksę pomijam), szału nie ma. Przecież wszyscy bodaj na wypożyczeniu obecnie głębokie rezerwy 2/3 ligi. Dla mnie ewenementem jest "sztandarowy"Tomek Zając. Oglądałem tych młodych czasem i jakoś rokował. A tu przez całą przygodę na razie 2 bramki w Stomilu bodaj, przecież to jest dramat jak dla ofensywnego piłkarza.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 30.01.2020, 21:24
Może nie, że mega karierę ale jeśli ktoś sobie radzi na poziomie e-klasy to jeśli mamy być szanującym się klubem to uważam, że powinniśmy umieć rozwinąć piłkarza do tego poziomu, który osiągnie on po ewentualnym transferze do innego klubu.
Dla mnie Mączyński, Uryga, Stolarski, Kurto, Nalepa
Pewnie jeszcze paru by się znalazło w ostatniej dekadzie. Nie wiem, dla mnie to jest słabe, że u nas można być talentem, wielkim talentem i się nagle albo ląduje w lipnym klubie i lipnej lidze = koniec kariery, albo gdzieś tam lepiej pójdą te chlopaki od nas jak wyżej wymienieni i karierę zrobią. A jeszcze Ćwielong mi się przypomina.

Czy u nas w ogóle przez ostatnie 10 lat był jakiś piłkarz mlody, obiecujący, który się rozwinął w Wiśle lub na wypożyczeniu i wrócił mocny do Wisły i został trzonem zespołu lub w ogóle mocnym punktem? Jedynie o Małeckim (o Brożkach już nie wspominam bo to stare chlopy juz i dawne lata) chyba tak można powiedzieć, ale tu tez beka bo chlop robił progres, później stanął w miejscu, a poźniej był mocny regres. Właśnie razem z Cwielongiem u nas startowali i też jeden musiał odejść, a drugi wyhamował z karierą i zrobił the end.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 30.01.2020, 21:34
Z Ćwielongiem? Chyba Ci się coś pomyliło Może o Chrapka Ci chodzi?
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 30.01.2020, 22:00
Tzn racja, Ćwielong nie tyle co gral u nas od młodych lat ale jako 20 latek przyszedł i też jakoś do nas nie pasował a dalej sobie w miarę poradził (tylko, że wtedy była trochę inna Wisła ), tak czy siak może trochę nie pasuje do mojego twierdzenia, że ktoś od mlodziaka w Wiśle startuje i dalej nici z gry u nas.

Ale chodziło mi o to, że własnie wtedy, niemal 15 lat temu Mały i Cwielong byli w Wiśle, startowali do pierwszego składu, a dalej wyszło jak wyszło.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 02.02.2020, 16:00
Przecież Ćwielong grał wszędzie tak samo.

U nas i potem w innych klubach. Nie było tak, że u nas grał muł a potem wystrzelił w innym klubie.

Kwestia raczej, że bardzo szybko osiągnął apogeum swoich możliwości i już później się nie rozwijał niestety.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 20.02.2020, 20:12
Pietrzak w Lechii

Czy mi się coś przyśniło czy on mówił, że nie odejdzie do żadnego polskiego klubu? Tzn odszedł za granicę, teraz "tylko" powrócił.

Ktoś orientuje się tej dziwacznej decyzji ?

Szkoda bo chłopa ceniłem.

Odpowiedz cytując
R33
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 21.02.2020, 00:14
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-14186941

Jednak moim zdaniem w tym wywiadzie mówi to bardziej w kontekście tamtego okienka. Nie wygląda mi to na deklarację, że nigdy w Polsce nie zagra nigdzie indziej.

A co do decyzji o powrocie to w wywiadach podawał, że wchodzą w grę sprawy osobiste.

Przypominam również, że jest on członkiem Socios oraz gdy w sezonie 18/19 piłkarze zaczęli dostawać pensje to on swoją część z ówczesnej grudniowej zbiórki na zaległe wypłaty oddał.
Ostatnio edytowane przez R33 : 21.02.2020 o godz. 00:23.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 21.02.2020, 08:05
a właśnie miałem pytac jak mu tam idzie za granicą

wogle , tylu tu userów którym sie najwyraźniej nudzi , może ktoś by robił np taki raport co miesiąc , jak tam idzie naszym stranieri ?
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 21.02.2020, 08:13
Szybko jakoś wraca, myślałem ze w takiej lidze dłużej bedzie w stanie pokopać. Decyzja pewnie w myślą o grze w kadrze,,, szkoda, że nie do nas...
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
Aalcman
Member

Od: 06.2008

Stary 21.02.2020, 10:32
Facet w wywiadzie chyba kilkukrotnie powtarza, że powodem powrotu były sprawy osobiste. Raczej nie sportowo nie przepadł. Zagrał w 15 meczach, miał 2 asysty.

W wywiadzie dla Weszło: Tak jak mówisz, jeśli chodzi o sprawy sportowe, to na pewno nie było źle, ale mam swoje osobiste sprawy i postanowiłem wrócić. Ciesze się, że znalazłem nowy klub. To wydarzyło się bardzo szybko i fajnie, że w momencie, kiedy ten powrót był mi potrzebny, znalazł się zainteresowany zespół.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 21.02.2020, 21:28
Oby to nie były "osobiste sprawy"/"rodzinne" takie jak miał Velez.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów