The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Pierwszy mecz na Reymonta zakończy się:
Zwycięstwem Wisły! 57 35,40%
Remisem! 42 26,09%
Porażką Wisły 62 38,51%
Głosujących: 161. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
qqq_b
Banita

Od: 07.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.07.2013, 14:39
Coś czuje, że strzelenie bramki przez Wisłę w meczu to będzie prawdziwy cud w tym sezonie. I powiedzcie Małeckiemu żeby nie wykonawał rożnych. Chłop kompletnie tego nie potrafi a robi to od .... zawsze. Czy wy tym Krakowie sami ślepi ludzie sa?
Odpowiedz cytując
majomajo
Member

Od: 04.2011

Stary 20.07.2013, 14:52
W moim odczuciu wynik na + (biorąc pod uwagę setki Górnika) i gra również na + w porównaniu do tego czego się spodziewałem. W porównaniu do ostatniego sezonu pozytywnie wypadła obrona, głównie przez grę Głowackiego, w miarę zagrał Stolarski i Bunoza. W ataku mizeria straszna, kasowali naszych jak chcieli widać że naszym kopaczom brakuje pewności, może się to zmieni.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 20.07.2013, 14:53
A mi sie Bunoza podobal. Oczywiscie nawet Stolarski to jakis kosmos przy Jovanoviciu, ten chlop mnie kiedys przyprawi o zawal serca.
Odpowiedz cytując
Maine_Coon
Member

Od: 05.2013

Stary 20.07.2013, 15:19
Ale Stolarski to nasz talent naprawdę dobrze się zapowiadający, więc nawet to troszke złe słowo; ) Tylko żeby Legia nam go nie podpieprzyła..
Odpowiedz cytując
Marcin_fan
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 20.07.2013, 15:23
majomajo napisał(a):Wyświetl post
W moim odczuciu wynik na + (biorąc pod uwagę setki Górnika) i gra również na + w porównaniu do tego czego się spodziewałem. W porównaniu do ostatniego sezonu pozytywnie wypadła obrona, głównie przez grę Głowackiego, w miarę zagrał Stolarski i Bunoza. W ataku mizeria straszna, kasowali naszych jak chcieli widać że naszym kopaczom brakuje pewności, może się to zmieni.
Że niby pewności brakuje?! Absolutnie nie. Chrapek kładzie w szesnastce dwóch zawodników Górnika i Ty to nazywasz brakiem pewności?! Hehe. Wg mnie brakuje skuteczności i troche umiejętności zachowania w sytuacji bramkowej i zimnej krwi.
Ostatnio edytowane przez Marcin_fan : 20.07.2013 o godz. 15:34.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 20.07.2013, 17:44
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
Malecki wczoraj to kompletna katastrofa. Strata, strata, strata.

Malecki i Jovanovic out z druzyny.
Może kolega przespał ostatnie lata ale Małecki na początku sezonu prawie nigdy nie błyszczał, dopiero potem odzyskiwał świeżość po ciężkich treningach. Tak już ma. A że bez szybkości traci 60% swojej wartości to wiadomo, stąd mnóstwo strat.

Odwrotnością Małeckiego był Kirm co pierwsze mecze błyszczał, a potem konsekwentnie gasł i znikał.

Po jednym meczu chyba trochę naiwnie psioczyć na piłkarza i go wywalać z zespołu? Taką cechę zawsze przypisywałem kibicom "sukcesu" a nie prawdziwym kibicom
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 20.07.2013, 20:36
A możesz wyjaśnic cel kopania piłki przez Małeckiego w trybuny z calej siły klika razy zamiast oddac strzał na bramke? Lub drybling sam ze sobą i sam siebie potrafil o dziwo okiwac. Patryk sie nie zmienił i nie zmieni. Po prostu jak zawsze ma ciąg. Szkoda, ze ten ciag jest bez celu. Holuje piłke dalej, strzela na bramkę z kazdej pozycji chociaż bramki strzela 1 bramka/1 rok.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 20.07.2013, 20:41
bódyń napisał(a):Wyświetl post
A możesz wyjaśnic cel kopania piłki przez Małeckiego w trybuny z calej siły klika razy zamiast oddac strzał na bramke? Lub drybling sam ze sobą i sam siebie potrafil o dziwo okiwac. Patryk sie nie zmienił i nie zmieni. Po prostu jak zawsze ma ciąg. Szkoda, ze ten ciag jest bez celu. Holuje piłke dalej, strzela na bramkę z kazdej pozycji chociaż bramki strzela 1 bramka/1 rok.
To samo pytanie zadałeś Stjepanovicovi albo Sarkiemu? Też z blisko połowy boiska "próbowali" swoich sił. Ale gola nie zdobyli z takiego dystansu.

Nic nie muszę wyjaśniać. Patryk zagrał słabo. Za kilka meczy będzie grał lepiej. Może nawet nawet wygra "sam" kilka meczy. Nie mamy wielu lepszych od niego piłkarzy żebym był tak nawiedzonym "wściekłym" jak kolega na jego punkcie (bez urazy)
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 20.07.2013, 23:55
takie moje sugestie odnośnie wczorajszego meczu który miałem okazje oglądać dopiero w powtórce

Waleczność , pressing - widać rękę Smudy . Można narzekać ( i słusznie ) na jego warsztat trenerski , ale porównując do Kulawika mamy niebo a ziemię . Może nie mamy świetnego trenera , ale mamy w końcu trenera który potrafi zmobilizować zawodników do biegania przez 90 minut , czego nie mogło dokonać kilku poprzedników .
I co też za tym idzie , nie ma już ( prawie ) rozmanierowanych gwiazd które 'nie muszą biegać ' albo 'biegają kiedy chcą ' bo swoją klasą piłkarską przykrywają czapką połowę ligi . Może i jestem teraz niepoprawnym optymistą , ale spodziewałem się porażki i bardzo słabej gry , a otrzymałem remis z przyzwoitą grą .

Jeśli chodzi o schematy gry to niestety mieliśmy zdecydowanie 2 słabe ogniwa z przodu - brak napastnika - Garguła który i tak grał lepiej niż zwykle ( czyli słabo , ale nie bardzo słabo ) i tutaj problem braku napastnika(ów) jest znaczący , oraz Małeckiego któremu w tym meczu wyszły słownie 3 pojedynki biegowe . Wątpię aby zaliczył chociazby statystykę 30% celnych podań . To był zdecydowanie nie jego mecz .

Sarki i Chrapek , dużo finezji w ataku i przy wsparciu solidnych zawodników , mogli by naprawdę stworzyć kolektyw który nie miałby problemów ze zdobywaniem bramek . Co jest tutaj najważniejsze . Są perspektywy że pograją z sobą najbliższe 3 sezony , to naprawdę w przyszłości może dobrze wyglądać.

Stolarski i Nalepa . 6 i 1 mecz w ekstraklasie . Dałby ktoś wiarę ? trzeba na nich chuchać i dmuchać , podobnie jak w przypadku dwójki wyżej możemy mieć zawodników na lata . Nie był to wybitny mecz , ale oni z każdym kolejnym spotkaniem powinni być lepsi , bardziej zgrani i pewni siebie .

Stjepanovic - nie był to wybitny mecz , zaliczył sporo strat , ale co ważne . Bierze na siebie grę i nie boi się odważnych rozwiązań . Będzie z niego pociecha.

Co się teraz tyczy środkowych pomocników , w końcu nie ma tak dużego problemu z przekroczeniem środkowej linii boiska i chociaz przesunięciem ciężaru gry na połowę przeciwnika. Z całym szacunkiem do Sobolewskiego i Wilka , to gdy grali razem ( a i każdy z osobna ) nie brał się za rozgrywanie piłki . Tym już teraz góruje nad nimi Stjepanovic i Nalepa . Widzę tutaj naprawdę spory progress . A może i Smuda zmobilizuje Wilka aby w końcu zaczął używać na boisku głowy ?

Obrona - Głowacki profesor , Jovanovic junior . Bunoza dobrze z fajnymi wejściami w ofensywę , Stolarski poprawnie , a miał naprzeciw siebie naprawdę trudnego przeciwnika który woził jak chciał lepszych od niego . W ofensywie rozwinie też czasem skrzydła . Tego jestem pewien.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 20.07.2013 o godz. 23:59.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 21.07.2013, 09:19
Oj bidulka. Patryk ci obiecał że się zmieni a teraz czujesz się oszukany.

WTF
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 21.07.2013, 10:18
Dariook napisał(a):Wyświetl post

WTF
Nie chodzi o to, że Mały zagrał słabo, tylko o to, że bezmyśłnie, that's the f.ck. W sumie nic nowego.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 21.07.2013, 10:23

WTF
Nie czuje oszukany. Po prostu po Patryku nie spodziewam sie niczego i dokladnie tyle dostaje. Zero rozczarowan. Wiadomo: pobiega duzo(a nie madrze), uderzy na bramke(a nie w bramke), strzeli w trybunu i do domu. Pan Patryk sie nie zmieni bo poziom jego IQ jest na poziomie rozmiaru jego buta.

Kiedyś byl jednym z najbardziej przecenianych pomocników ligi. teraz sie to zmieniło. Juz (prawie)nikt go nie ceni.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 21.07.2013, 10:32
Nie czuje oszukany. Po prostu po Patryku nie spodziewam sie niczego i dokladnie tyle dostaje. Zero rozczarowan. Wiadomo: pobiega duzo(a nie madrze), uderzy na bramke(a nie w bramke), strzeli w trybunu i do domu. Pan Patryk sie nie zmieni bo poziom jego IQ jest na poziomie rozmiaru jego buta.
Kiedyś byl jednym z najbardziej przecenianych pomocników ligi. teraz sie to zmieniło. Juz (prawie)nikt go nie ceni.
W tamtym sezonie był kilka razy najlepszym zawodnikiem Wisły.
Ten mecz może nie wyszedł ..ale nadal jest jednym z najlepszych w Wiśle ...
Moim zdaniem jest mądrzejszy niż niejeden piłkarz, tylko że mama go niepotrzebnie w takiej gorącej wodzie kąpała.
Ja mam do Patryka pytanie: kiedy ostatnio strzelił bramkę z ponad 25 metrów ? i dodatkowe: po co próbuje to zrobić.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 21.07.2013, 10:52
Grantar napisał(a):Wyświetl post
W tamtym sezonie był kilka razy najlepszym zawodnikiem Wisły.
Nawet tak słaby grajek nawet jeśli będzie najlepszy w tak słabiej drużynie jak Wisła, dalej będzie słaby.

W ogóle tytułowanie najlepszego grajka poprzedniego sezonu czy obecnego we Wiśle to jak wybieranie najmniej obciachowego hitu lata z radiem.

Wystarczy, że grajki są pośmiewiskiem przez 90 minut tygodniowo. Takie dyskusje na forum kto jest "najlepszy" sprawiają, że się inni śmieją jeszcze między meczami. I najgorsze, że mają rację więc... dajmy spokój z takimi tematami typu "kto jest najlepszy" bo w gruncie rzeczy to plebiscyt na to "kto jest najmniej żałosny".

A co do meczu. Wytrzymałem przed TV jakieś 65 minut i poszedłem karmić łabędzie.
Ostatnio edytowane przez thechris : 21.07.2013 o godz. 10:57.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 21.07.2013, 12:16
Wcześniej Małecki grał można powiedzieć na samowolce, teraz pewnie musi się trzymać założeń żeby się łapał do składu po perypetiach ze Smudą więc może jeszcze nie wszystko mu będzie wychodzić hehe
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 21.07.2013 o godz. 12:18.
Odpowiedz cytując
Paweł
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 21.07.2013, 13:25
TommyTSW napisał(a):Wyświetl post
Wcześniej Małecki grał można powiedzieć na samowolce, teraz pewnie musi się trzymać założeń żeby się łapał do składu po perypetiach ze Smudą więc może jeszcze nie wszystko mu będzie wychodzić hehe
A jaka jest dla niego alternatywa?
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 21.07.2013, 13:40
Baala napisał(a):Wyświetl post
- Obrona jak na ligę bardzo solidna. Głowacki gracz meczu. Stolarski jak na wiek i doświadczenie bardzo poprawnie choc czasami interwencje na za dużym szczęściu. Jovanović troche za bardzo chaotyczny choć ma szybkość. Bunoza mnie zaskoczył in plus bo i w obronie nieźle to i w ataku troche mieszał.
Złudne wrażenie, bo wystarczy że wyleci Głowacki (kontuzja) i od razu mamy jedną z najsłabszych obron w lidze. Brak jest jednego solidnego zmiennika, który właśnie odchodzi (Chavez).
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 21.07.2013, 13:52
thechris napisał(a):Wyświetl post

A co do meczu. Wytrzymałem przed TV jakieś 65 minut i poszedłem karmić łabędzie.
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
gypsy
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 21.07.2013, 14:26
Ja pierwszej połowy nie mogłam niestety zobaczyć, na szczęście udało mi się zdążyć na drugą, choć nie wiem, czy to rzeczywiście szczęście... Powiem tak - już dawno przestałam się spodziewać nie wiadomo czego, jak Wisła wygra, to jest święto lasu, więc cieszę się z tego remisu... Mogło być gorzej.
Odpowiedz cytując
qqq_b
Banita

Od: 07.2011

Stary 21.07.2013, 16:25
Mam pytanie. W trakcie transmisji w pewnym momencie było zbliżenie na Małeckiego, który w bardzo wulgarnych słowach się do kogoś "zwracał". Zdawało mi się, że to było do kolegi z zespołu. Wie ktoś może dokładnie o co temu inteligentowi chodziło?
Odpowiedz cytując
michu-k
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 21.07.2013, 16:31
Gratuluję. Ja odpadłem po pierwszej połowie. Nie będzie łatwo pobić Twojego osiągnięcia.
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 21.07.2013, 16:35
qqq_b napisał(a):Wyświetl post
Mam pytanie. W trakcie transmisji w pewnym momencie było zbliżenie na Małeckiego, który w bardzo wulgarnych słowach się do kogoś "zwracał". Zdawało mi się, że to było do kolegi z zespołu. Wie ktoś może dokładnie o co temu inteligentowi chodziło?

Do mnie bo akurat nie śpiewałem, ale sobie potem z Mały wyjaśniliśmy sprawę..

W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 21.07.2013, 17:37
qqq_b napisał(a):Wyświetl post
I powiedzcie Małeckiemu żeby nie wykonawał rożnych. Chłop kompletnie tego nie potrafi a robi to od .... zawsze. Czy wy tym Krakowie sami ślepi ludzie sa?
Może u ciebie w Pacanowie kibice mówią piłkarzom podczas meczu kto ma wykonywać rożne ale w takim Krakowie na Wiśle ustala to trener.

BTW
Garguła, Sarki, Chrapek nie robią tego lepiej niż Małecki - wybór żaden. Nie ma u nas specjalisty od stałych fragmentów gry więc po co ten płacz?
Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member

Stary 21.07.2013, 18:59
Cytat:
Garguła, Sarki, Chrapek nie robią tego lepiej niż Małecki - wybór żaden. Nie ma u nas specjalisty od stałych fragmentów gry więc po co ten płacz?

Hep, przypomnij mi, jak z drużynami Franza Biedrony było ze stałymi fragmentami gry?

Poza tym- Sarki akurat pier*dolnął z Jagą jedną z ładniejszych bramek sezonu z czego? Strzał życia? Hmm... wolę, by pare(naście/dziesiąt) razy jeszcze spróbował go powtórzyć, niż dać żujgumowi, Małeckiemu czy Gordanowi. Wtedy decydujemy się na przypadek i los, a nie na pewne wypie*rdolenie w trybuny.

Chyba, że to Wy łapiecie te piłki i tak ich bronicie. Chociaż, mógłby tak jak Illara wywalać podczas przedmeczowej rozgrzewki, a nie meczu. Więc i ten argument odpada.
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."

Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member

Stary 21.07.2013, 22:50
No to kilka słów, a raczej kilka stron słów ode mnie.
http://futboltotalny.blogspot.com/20...ziaa-cuda.html

Tak w skrócie, to mam wrażenie, że niektórym odbiło z tym optymizmem. Górnik jest w tej chwili jedną z gorszych drużyn w lidze, a przed nami bardzo trudny sezon. Jak dla mnie kluczem do wyników będzie Smuda, bo nasza obecna kadra już nie raz się skompromitowała i dalsza wiara pokładana w niektóre nazwiska to czysta naiwność.
Zapraszam na mojego piłkarskiego bloga - Futbol Totalny
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 21.07.2013, 23:04
Zobaczymy jak będzie z tym Górnikiem. Nie brałbym na poważnie rundy wiosennej gdzie rękami i nogami opierali się przed grą w pucharach, z dobrym skutkiem. Zespół w przebudowie. Ja stawiam na pierwszą 8. Ale wszystko wyjdzie w następnych meczach.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 22.07.2013, 05:25
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Zobaczymy jak będzie z tym Górnikiem. Nie brałbym na poważnie rundy wiosennej gdzie rękami i nogami opierali się przed grą w pucharach, z dobrym skutkiem. Zespół w przebudowie. Ja stawiam na pierwszą 8. Ale wszystko wyjdzie w następnych meczach.
A ja nie brał bym na poważnie rundy jesiennej, gdzie dzieki Milikowi i Prejusowi punktowali. Ich zabrakło i cały błysk znikł. Gówno grają i wróżę im grupę spadkową. A teza że odpuszczali gdyz nie chcieli grać w pucharach jest tak idiotyczna żę aż śmieszna. Przecież to zapierdala taką patologią ze aż żal. Jeśli to prawda to dziekuję Bogu że Nawałka nie został naszym trenerem. Kombinacje i brak ambicji...jeszcze tylko korupcji do tańca brakuje.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 22.07.2013 o godz. 05:38.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 22.07.2013, 18:09
No k... szykuje się dobry, obfity sezon dla łabędzi w tym roku
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 22.07.2013, 19:40
A ja nie brał bym na poważnie rundy jesiennej, gdzie dzieki Milikowi i Prejusowi punktowali. Ich zabrakło i cały błysk znikł. Gówno grają i wróżę im grupę spadkową. A teza że odpuszczali gdyz nie chcieli grać w pucharach jest tak idiotyczna żę aż śmieszna. Przecież to zapierdala taką patologią ze aż żal. Jeśli to prawda to dziekuję Bogu że Nawałka nie został naszym trenerem. Kombinacje i brak ambicji...jeszcze tylko korupcji do tańca brakuje.
Zapytaj prezesów biedniejszych klubów dlaczego nie chcą pucharów, a nie trenerów. Właściciel liczy kasę i kasy ma starczyć również na pensje dla trenera. Puchary by wydrenowały jeden z 3 najbiedniejszych klubów w ekstraklasie z kasy (Górnik). Zapytaj Moskala czemu nie mógł awansować z Termalicą do ekstraklasy. Ty pracodawcy powiedziałbyś w takiej sytuacji - ....... się wraz ze swoją kasą

W życiu niewielu kozaków w pracy spotkałem. Oczywiście poza kozakami w gębie jak przychodziło co do czego to podkulony ogon.....
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 22.07.2013, 21:00
Myślę, że Nawałka też nie płacze, że nie trafił do klubu skąd wywalono 7 czy 8 grajków z meczowej 16/18 a załatwiono Ostoję, 4 ligowca z Niemiec i dopiero dzisiaj Pawła.
Ogólnie rzecz biorąc prezes każe, pracownicy muszą, a jak nie to za drzwi to odnośnie tego, że nie chcieli się wystawić na wyrzucenie w powietrze paruset tysięcy pln w powietrze
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów