The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
maniak4
Junior Member

Od: 09.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.09.2011, 21:20
Ja uważam tak że to co jest teraz to jeszcze rozumiem mianowicie te remisy w lidze Z Koroną przegraną z Lechią..ok Zmęczenie psychiczne i może nawet kondycyjne.Ale przegrać z jakimiś kopaczami z drugiej ligi to przesada Wisła takim składem powinna ich oklepać przynajmniej 1-3 i to jeszcze z Palcem w d...... .Zobaczymy jeśli Wisła dozna Wysokiej porażki z Lechem mam na myśli 3-0 z wyż przegra mecz u siebie z nie tak mocnym Duńskim Ondense uważam że Duńczycy są słabsi od Apoelu i jeszcze gdy przegrają z Bełchatowem u siebie a nie chce słyszeć wytłumaczeń typu że nie dawno grali mecz w Lidze Europy to nie mają sił na Bełchatów. Bo jeśli będzie taka wtopa to powoli Pan Trener Może pakować walizki ...
Odpowiedz cytując
Chrisman
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 01.09.2011, 21:40
za niedlugo przegramy z Flota juz teraz szanse oceniam na 50/50
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 01.09.2011, 21:42
Maaskant u wielu ma wielka taryfe ulgowa, bo jest obcokrajowcem(i to jest bardzo dziwne, bo od tych profesjonalistow powinnismy oczekiwac cudow, prawda?)...Skorza bylby juz zwolniony 2 razy po takich wynikach i po tak fatalnym przygotowaniu zespolu do sezonu(bo chyba kazdy to widzi?). Szykuje sie powtorka wyniku z Amika z poprzedniego sezonu.
Odpowiedz cytując
someonewisp
Banita

Od: 09.2009

Stary 01.09.2011, 21:44
Chłopaki, nie załamywać się. Przecież mamy JAKOŚĆ. Trzeba wierzyć w naszego holenderskiego boga! Co tam porażka z Lechią czy z Rakowem, przecież nadal gramy w LE! I do tego pokonaliśmy takie tuzy piłkarskiej jak Skonto czy Litex! Przecież to też jest wielkie osiągnięcie! Piłkarze ostatnio ciężko pracowali - blamaż na Cyprze, w Gdańsku. Przecież muszą w końcu odpocząć bo tych trudach sezonu, prawda?
Odpowiedz cytując
Chrisman
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 01.09.2011, 21:50
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Maaskant u wielu ma wielka taryfe ulgowa, bo jest obcokrajowcem(i to jest bardzo dziwne, bo od tych profesjonalistow powinnismy oczekiwac cudow, prawda?)...Skorza bylby juz zwolniony 2 razy po takich wynikach i po tak fatalnym przygotowaniu zespolu do sezonu(bo chyba kazdy to widzi?). Szykuje sie powtorka wyniku z Amika z poprzedniego sezonu.
dokładnie
btw pokażcie mi jaki polski napastnik miałby taką taryfe ulgową w jednym z największym klubie w kraju taką
jak Genkov gdzie przez 10 meczów nie oddał celnego strzału na bramkę!!!!!!
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 01.09.2011, 21:57
Poproszę o bana na miesiąc.Bez sensu dawać ignora połowie wiecznie narzekającego forum, dlatego proszę o uszanowanie mojej prośby.Muszę "se dychnąć"

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 01.09.2011, 22:06
jak dla mnie Maskaant mógł przegrać w Częstochowie i wyżej. Prawdziwy test na mężczyznę będzie mieć miejsce w Poznaniu.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 01.09.2011, 22:09
a ja będę głosował, żeby w regulaminie forum pojawiła się możliwość banowania za kretyńskie posty. Te kilka nad Pablo84 to wyczerpują znamiona skretynienia. Jesteście jak chorągiewki, żałosni nieudacznicy, ktorzy chca wykorzystac okazję, by sobie samym udowodnić za wszelką cenę, że może nie jesteście tacy najgorsi skoro okazuje się, że mistrzowi Polski tez można dokopać.

Jak do tej pory nie kasowałem postów i nie dawałem banów za treść postów, ale za formę (inwektywy, wycieczki osobiste, oskarżenia), ale chyba na wszystko znajdzie się argument
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Stary 01.09.2011, 22:16
Wyglada na to, ze moderator(!!) sam lamie regulamin i obraza innych uzytkownikow forum...niezle "jaja". Jak ktos taki moze pilnowac porzadku!? Moze ktos sie tym powinien zainteresowac?
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 01.09.2011, 22:28
FraMat napisał(a):Wyświetl post
a ja będę głosował, żeby w regulaminie forum pojawiła się możliwość banowania za kretyńskie posty. Te kilka nad Pablo84 to wyczerpują znamiona skretynienia. Jesteście jak chorągiewki, żałosni nieudacznicy, ktorzy chca wykorzystac okazję, by sobie samym udowodnić za wszelką cenę, że może nie jesteście tacy najgorsi skoro okazuje się, że mistrzowi Polski tez można dokopać.

Jak do tej pory nie kasowałem postów i nie dawałem banów za treść postów, ale za formę (inwektywy, wycieczki osobiste, oskarżenia), ale chyba na wszystko znajdzie się argument
Jestem przyzwyczajony do wiecznego narzekanie na forum, ale to co się teraz dzieje przechodzi najśmielsze oczekiwania. Wkrótce, jeśli Mały zagra z kolegami na szkolnym boisku i nie strzeli bramki, będą rozlegały się zawodzenia, że Wisła umiera i zbliża się koniec świata. I, obowiązkowo, wszystkiemu będzie winny Maaskant .
Odpowiedz cytując
spirit
Senior Member

Od: 09.2003

Stary 01.09.2011, 22:31
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Wyglada na to, ze moderator(!!) sam lamie regulamin i obraza innych uzytkownikow forum...niezle "jaja". Jak ktos taki moze pilnowac porzadku!? Moze ktos sie tym powinien zainteresowac?
Skandal. Biegnij szybciutko i poskarż mamie.
Feci quod potui faciant meliora potentes
Odpowiedz cytując
piotrek_ksk
Junior Member

Od: 05.2011

Stary 01.09.2011, 22:36
też poproszę bana na miesiąc, chciałem spokojnie napisać pracę dyplomową. Z góry dziękuję.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 01.09.2011, 22:42
Smok napisał(a):Wyświetl post
No , nie wiem, czy wszyscy to wiedzą, bo czytałem tu wiele głosów stwierdzających, że mamy porównywalnych lub (sic!) lepszych piłkarzy, tylko niezgranych.
Smok napisał(a):Wyświetl post
A ja nie wiem co ma zgranie do tego, że cypryjczycy dryblowali naszych, jak cyrkowcy. O przyspieszeniu, zwrotności i szybkości już nie wspomnę z uwagi, że najbardziej rażąca róznica była w jakości podań.
Gdyby wszyscy byli od nas tak lepsi to wynik dwumeczy nie byłby 3-2 dla Apolelu ale 7-0.
Otóż uważam że powtarzanie tej bajki że wszyscy rywale są od nas lepsi (rozumiem że piłkarze Rakowa Częstochowa też) jest dość prymitywnym usprawiedliwianiem braku zgranej drużyny i słabej aktualnie pracy trenera. Mamy zlepek piłkarzy którzy zbyt często stoją i patrzą się na siebie zamiast wychodzić na pozycje i pokazywać sie do gry kolegom z drużyny. "Słynne" juz dośrodkowanie Genkowa z Apoelem jest tego symbolicznym dowodem, gdzie reszta piłkarzy Wisły stała sobie przed polem karnym i nikt nie pofatygował się zrobić paręnaście kroków do przodu. I nie ma to nic wspólnego z technika piłkarską tylko z poruszaniem sie piłkarzy po boisku, a ściślej ich przemieszczaniem się.

I mam takie pytanie do wszystkowiedzących naszych wiecznych narzekarzy.
W meczu finałowym w 2002 roku ekipa Niemiec dominowała niemal przez cały mecz wymieniali dziesiątki podań ....i nic, bo Brazylia wygrała 2-0. Dlaczego bo miała lepszych piłkarzy. Czyli to nie technika decydowała o przebiegu meczu tylko zgranie i siła fizyczna. I stąd dominacja Niemców, ale skuteczność była po stronie Brazylii bo miała lepszych piłkarzy. A pytanie brzmi:
Którzy piłkarze są lepsi technicznie, Brazylijczycy czy Niemcy, bo w meczu więcej podań wymienili Niemcy i to dużo więcej.

Nie mamy zgranej drużyny i to jest naglący problem, którego rozwiązanie niestety musi trochę potrwać. Banał... Hmm widac nie dla wszystkich.
Ostatnio edytowane przez milosz : 01.09.2011 o godz. 22:45.
Odpowiedz cytując
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 01.09.2011, 22:45
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Podejrzewam, że Barcelonę ogląda jeszcze dłużej, a mimo to niczego raczej z ich gry na nasz grunt nie przeniesie. Nie ten poziom wyszkolenia...

Ty za to jak zwykle trzymasz poziom mułu - przy.......enie się akurat do tego jednego słowa faktycznie jest sensowne i obiektywne. Otóż - nie ma znaczenia, czy to był ich najlepszy mecz od pięciu, dziesięciu lat, a może pół roku. Wychodziło im wszystko, tak jak nam w meczu z Beitarem. Byli lepsi, ale ewidentnie mieli też "swój" dzień.
Ten wywiad byl pelen takich bullshitow, a wyciagnalem najeciekawszy kwiatek

Dwa przegrane mecze i już pokemony jadą z trenerem. Co drugi pisze o stabilizacji, ale "niekoniecznie z Maaskantem" Jasne, jak trafi się nam trener który z miejsca zbuduje drużynę wygrywającą wszystko w pięknym stylu, to będzie można go tu trochę potrzymać. Tak, wtedy będzie stabilizacja. A jak nie, to (góra) półtora roku i wypierdalaj. I budujemy od nowa.
Masz takie silne przekonanie jakich to mamy beznadziejnych kopaczy choć de facto CV wielu z nich wygląda dużo lepiej niż CV naszego trenejro więc skąd przeświadczenie, że to własnie Maaskant jest właściwą osobą na właściwym miejscu ?

Nie wierzyłem w ADHD do czasu, aż zacząłem czytać Twoje posty.
a ja dalej nie wierzę, że można dostać ADHD od czytania czyichś postów
Przesłanie na nowy sezon para-ekstraklasy znalezione na innym forum po występach pucharowiczow:

Cytat:
Polscy piłkarze powinni być wyszydzani, poniżani i szmaceni za takie akcje na każdym meczu ligowym przez cały sezon. (...)
Odpowiedz cytując
bukaj22
Member

Stary 01.09.2011, 23:53
Czy Apoel nie pokazał miejsca w , którym obecnie jest Wisła? Naprawdę uważacie , ze nie było widać różnicy w wyszkoleniu technicznym między piłkarzami Apoelu i Wisły?

Jak dla mnie różnica była duża na korzyść Cypryjskiej ekipy , ale wcale mnie to nie zaskoczyło.
Wisła od dawna gra słaba piłkę , ale , że wyniki do tej pory broniły trenera , to niektórym się wydawało , że powstaje nowa potęga na miarę ekipy Kasperczaka.
Bzdura ! Obecna Wisła nie umywa się do tej drużyny Kasperczaka w żadnym aspekcie i dziwię się kibicom Wisły , że tak spokojnie patrzą i usprawiedliwiają trenera pod , którego skrzydłami zespół gra coraz gorzej. Dziwią mnie tez opinie dotyczące personaliów Wisły. Serio myślicie , ze Wisła ma personalnie najlepszy skład w Polsce? Ja tego na boisku jakoś nie widzę. I naprawdę niech wyniki EL LM nie przysłaniają nikomu obrazu , bo Wisła w tej chwili się uwstecznia pod względem gry. Co gorsze nie widać , żadnych przesłanek by miało się coś zmienić na lepsze , ale kto wie może Maaskant ma jakiś pomysł. Tylko pytanie brzmi. Czy ten trener potrafi wizję gry Wisły przelać z papieru na boisko?

Co do meczu z Rakowem , to był to mecz towarzyski i było , to Święto zespołu z Częstochowy , więc taki wynik nie powinien nikogo dziwić. Kto chciałby psuć Święto jubilatowi...
Odpowiedz cytując
snyrting
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 02.09.2011, 00:23
bukaj22 napisał(a):Wyświetl post
Jak dla mnie różnica była duża na korzyść Cypryjskiej ekipy , ale wcale mnie to nie zaskoczyło.
Wisła od dawna gra słaba piłkę , ale , że wyniki do tej pory broniły trenera , to niektórym się wydawało , że powstaje nowa potęga na miarę ekipy Kasperczaka.
Pozostaje tylko takim ludziom współczuć. O ile Wisły w najbliższym czasie nie przejmie jakiś arabski inwestor nie ma co marzyć o stworzeniu drużyny o takim potencjale jak Wisła Kasperczaka. Budżety ekstraklasowych klubów się wyrównały i nas zwyczajnie nie stać na ściąganie najlepszych zawodników od bezpośrednich konkurentów.

bukaj22 napisał(a):Wyświetl post
Bzdura ! Obecna Wisła nie umywa się do tej drużyny Kasperczaka w żadnym aspekcie i dziwię się kibicom Wisły , że tak spokojnie patrzą i usprawiedliwiają trenera pod , którego skrzydłami zespół gra coraz gorzej.
Nie traktowałbym tego artykułu jako prawdy objawionej, ale z pewnością stanowi on ciekawy materiał do przemyśleń.
http://www.taktycznie.net/2011/08/fo...2002-wisa.html
Ostatnio edytowane przez snyrting : 02.09.2011 o godz. 00:26.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 02.09.2011, 01:01
Ekipa Kasperczaka ...okay. No to obalmy kolejny mit że zgranie nie ma znaczenia, że liczą sie tylko ...gwiazdy (bo moim zdaniem mieliśmy ich wówczas max 4/5 (Żurawski, Kosowski, Szymkowiak, Uche i powiedzmy Głowacki) .

Na przykładzie meczu wyjazdowego z Schalke04. W bramce był Hugues (no to Ja wole (1) Parejkę), w obronie Jop ( aktualnie lepszy ...(2)Chavez), w pomocy był Strąg ( aktualnie lepsi i (3)Sobol i Wilk) ... cóż Kuźba grał świetnie tyle że u nas jeden sezon, Genkow tylko świetnie grał (bo i bramki strzelał) pół roku. Jest jeszcze aktualnie (4)Melikson, no moim zdaniem lepszy od Uche, choć trudno jednoznacznie powiedzieć ...no właśnie a jakby grał taki Melikson w ekipie Kasperczaka ? Panowie : Hugues (dla mnie słaby bramkarz), Jop, Strąg ...ale i Stolarczyk to raczej wirtuozi nie byli, a drużyna jednak fajną piłkę grała. Bo rzecz nie w artystach piłki tylko w zgraniu drużyny wraz z piłkarzami ponadprzecietnymi, a co do gwiazd ... Mieliśmy wówczas i gwiazdy...Żurawski, Kosowski, Szymkowiak i Uche i ... w sumie tyle. Ceniłem Baszcza i Głowę ale to nie oni konstruowali ofensywną grę, tylko tych 4 wymienionych przeze mnie piłkarzy. Teraz Melikson, Garguła, Iliew, Nunez, powinni próbować grać razem, a jeśli już nam brakuje to ... max 2 lub 3 nowych piłkarzy, tyle że nie 11-stu. Bez przesady. Ławkę mamy notabene aktualnie dużo silniejszą niż w czasach Kasperczaka. Dwa lub trzy transfery i tych co mamy koniecznie …zgrywać ... no właśnie tylko czy ten trener da radę, cóż pożyjemy zobaczymy.
PS. Choć ze 3 wzmocnienia tez by się przydały, ale to inny temat ...i co więcej myśle że są one konieczne.
Ostatnio edytowane przez milosz : 02.09.2011 o godz. 01:05.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Stary 02.09.2011, 01:29
spirit napisał(a):Wyświetl post
Skandal. Biegnij szybciutko i poskarż mamie.
A zebys wiedzial, bo jesli czlowiek, ktory ma tutaj wladze i ktory ma pilnowac porzadku, uzywa takich sformulowan, to rece opadaja. Twoj komentarz jest tez dziwny wlasnie z w/w wzgledu ...bo to moderator skarzy innych ;-), wiec rozumiem ze masz cos do niego? Logika godna pozazdroszczenia .

Jeszcze slowko o Maaskancie i podwojnych standardach. Skorza szukal wysokiego napastnika, to pol forum sie z niego smialo...Robert szuka i sprowadza wysokiego napastnika - jest geniuszem . Druzyna Skorzy wygrywa mecz za meczem, zdobywa MP, ale podobno nie ma stylu - pol forum zwalnia Macieja. Druzyna Maaskanta nie ma stylu, ale przeciez sa wyniki (i te same osoby teraz sa zadowolone). Skorza ma rozne konferencje prasowe - zlotousty, Maaskant zaklamujacy rzeczywistosc - positive thinking ;-). Byli reprezentanci Polski, zawodowi pilkarze(ktorzy cos osiagneli) dziwia sie, a my poklepujemy po plecach. Wiecie dlaczego obcokrajowcy sie rozpuszczaja i po roku gry w naszym kraju zapominaja, jak to sie robi? Bo sa rozpieszczani wlasnie w ten sposob. Zamiast od nich wymagac 2 razy wiecej, to taki ktos ma miejsce z automatu w skladzie. I nie mam nic przeciwko pilkarzom innych narodowosci, ale na Boga, stosujmy standardy takie, jak w profesjonalnych ligach(tzn. obcokrajowiec musi gryzc trawe).
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 02.09.2011, 05:54
Milosz - wybacz, ale byłbym dużo spokojniejszy o naszą lewą obronę, gdyby grał na niej ktoś klasy Stolarczyka z tamtych czasów...
Odpowiedz cytując
bomba
Member

Stary 02.09.2011, 06:14
Dobry post For_FuN_. Też (?) jestem zwolennikiem Skorży. Wziął drużynę z 8 miejsce i w 3 kolejnych latach zdobył 3* mistrzostwa, choć praktycznie nie było żadnych transferów za większą gotówkę w tamtym okresie.
Natomiast co do Maaskanta to choć z początku nie miałem do niego przekonania, to mnie miło zaskoczył bo potrafił po bardzo kiepskim początku sezonu 2010/2011 pozbierać team i coś z nim ugrać. W tym sezonie początek podobny, zobaczymy jak się skończy, ale mam nadzieję, że nie będzie żadnych nerwowych ruchów, a wręcz przeciwnie, że nawet po porażce/remisie z Amicą zarząd da jasny sygnał, że pozycja Roberta jest niepodważalna (przynajmniej do końca sezonu)
Odpowiedz cytując
omen69
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 02.09.2011, 07:40
Spokojnie panie Bomba proszę tutaj nie dorabiać ideologii. Skorża zdobył DWA mistrzostwa a nie TRZY. Czy zdobyłby trzecie, tego nie wiemy i już się nie dowiemy. Gdybać można w obie strony, zarówno na korzyść Maaskanta jak i na korzyść Skorży ALE trzymajmy się faktów.

Po drugie Wisła rzeczywiście przed przyjściem Skorży zajęła 8 miejsce ale nie była to drużyna, dla której 8 miejsce to normalna pozycja. Mając to na uwadze z podobnego pułapu startował Maaskant otrzymując drużynę z 2 miejsca... tyle że z tej drużyny zostało niewiele bo skład został gruntownie zmieniony.

Po trzecie, Skorża miał dużą kasę na transfery. Łobodziński, Niedzielan, Matusiak, Garguła, Jirsak, Beto, Marcelo, Dudu i wielu innych nie grało za grosze. Albo ktoś dużo zarabiał albo trochę kosztował, bądź prowizję pokaźną dostał menadżer. Za Maaskanta transfery są bardziej przemyślane. Bo piłkarze, którzy mogą nie wypalić dostają, krótkie kontrakty, a ci naprawdę dobrzy ściągani są za niewielkie pieniądze, jak Melikson, Chavez, Jovanovic.

Żeby było jasne, też nie podoba mi się obecna sytuacja w klubie, szczególnie nasza gra... ale w każdej dyskusji starajmy trzymać się faktów.
Odpowiedz cytując
rafal777
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 02.09.2011, 08:18
Odejście Maaskanta w tym momencie to byłaby tragedia. Zespól praktycznie by się rozpadł, jestem tego pewien. Już teraz jest cięzko ale licze, że jakoś to poukłada. Niech do końca seonu będzie trenerem. Ja nie zdobędzie mistrzostwa, zwolnić. Takie jest moje zdanie. Dwa lata na zrobienie swojego stylu i wygrywanie ze słabeuszami w polskiej lidze przekonująco, zdecydowanie wystarczy. Jeśli sie tego nie uda zrobić znaczy, że trzeb nam kogoś innego. Na chwilę obecną, czy ze Skonto czy z Apoelem gramy ta sama piłkę, oczekiwanie na to co zrobi rywal. I to jest mój największy zarzut do Maaskanta. Litex gdyby miał choć jednego dobrego napastnika dowaliłby nam 5 goli u siebie. Obrona nie polega na tym, że na 20 metrze czeka cała druzyna i dopuszcza do strzałów. Świetna obrona jest wtedy gdy po meczu 0:0 zobaczysz statystyki a tam w strzałach będzie np. 5:2. To jest obrona na poziomie. Dopuściła do 5 uderzeń ale żaden nie trafił do siatki. A nie 15:2, czyli modlenie sie o farta cały mecz.
Odpowiedz cytując
kolend
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 02.09.2011, 08:23
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Ok.
Rozumiem, że podnieca was to, że w meczu o nic, grając w polowie trzecim składem
Nie przeginajmy w drugą stronę:
Wisła: Jovanić - Jovanović, Bunoza, Chavez (46 min - Stanek), Paljić - Sobolewski (46 min - Brud), Nunez, Iliew, Garguła, Jirsak – Biton

Do trzeciego składu to można zaliczyć dwóch zmienników + może na upartego Jirsaka, choć jak ktoś regularnie siedzi na ławce, to chyba jednak drugi skład, a nie trzeci + 5 nazwisk z pierwszego składu który gra w lidze...
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes

Od: 11.2002

Stary 02.09.2011, 08:31
Skład nie był zły, nie szukajmy na siłę usprawiedliwień tam, gdzie ich być nie może.
Mogę zrozumieć obawę przed kontuzjami, czy brak zaangażowania spowodowany rangą meczu, choć przychodzi mi to z trudem, wszak niech piłkarze pamiętają, jakie barwy mają na sobie.
Ale nie gadajcie o trzecim składzie, bo się kompromitujecie.
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Odpowiedz cytując
flamengista
Piknik

Od: 03.2004

Stary 02.09.2011, 08:41
Problem w tym, że Pabloo i FraMat mają sporo racji. To co się dzieje w tym wątku przekracza granice absurdu.

Najgorsze jest to, że takie narzekanie działa jak samonapędzający mechanizm. Wylewanie pomyj na forum na ogół kończyło się eskalacją nagonki medialnej na: Petrescu, Kasperczaka, Engela, Skorżę i innych.

O ile w przypadku niektórych wyżej wymienionych zarzuty były uprawnione, o tyle teraz nagła zmiana trenera byłaby bardzo szkodliwa.

Ludzie, mamy wreszcie jako-taką stabilizację. Dobrego dyrektora sportowego, sprowadzającego niezłych jak na nasze warunki piłkarzy. Młodego trenera z Holandii, który już w pierwszym roku pracy zdobył MP. A wy chcecie to wszystko rozwalić. Banda cwaniaków, kręcąca się wokół naszego Bossa tylko czeka na taką okazję, by znowu "zamieszać" w klubie i ponownie dorwać się do władzy.

Rozumiem, że zamiast Valcxsa i Maaskanta chcecie Rogalę i Janasa?

Trzeba zrozumieć jedno: Maaskant to ciągle młody, uczący się trener. A każdy trener popełnia błędy. Nawet Guardiola i Mourinho. Nawoływanie do radykalnych posunięć i ostra krytyka naszego trenera przy pierwszym kryzysie, który się pojawił - jest dowodem na brak dojrzałości i brak znajomości realiów piłkarskich.

Drużyna jest w kryzysie i tyle. Wcześniej też tak było - za każdego trenera trafiał się dołek formy. Teraz zbiegło się to nieszczęśliwie ze słabszą dyspozycją naszego lidera. Melikson miał kontuzję i nie mógł "pociągnąć" zespołu w trudnych chwilach. Wisła pierwszego Kasperczaka miała takich liderów kilku (Kosowski, Szymkowiak, Uche, Żurawski). Liczę jednak, że nasz trener coś wymyśli i z kryzysu wyjdziemy.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 02.09.2011, 08:59
rafal777 napisał(a):Wyświetl post
Odejście Maaskanta w tym momencie to byłaby tragedia. Zespól praktycznie by się rozpadł, jestem tego pewien. Już teraz jest cięzko ale licze, że jakoś to poukłada. Niech do końca seonu będzie trenerem. Ja nie zdobędzie mistrzostwa, zwolnić. Takie jest moje zdanie. Dwa lata na zrobienie swojego stylu i wygrywanie ze słabeuszami w polskiej lidze przekonująco, zdecydowanie wystarczy. Jeśli sie tego nie uda zrobić znaczy, że trzeb nam kogoś innego. Na chwilę obecną, czy ze Skonto czy z Apoelem gramy ta sama piłkę, oczekiwanie na to co zrobi rywal. I to jest mój największy zarzut do Maaskanta. Litex gdyby miał choć jednego dobrego napastnika dowaliłby nam 5 goli u siebie. Obrona nie polega na tym, że na 20 metrze czeka cała druzyna i dopuszcza do strzałów. Świetna obrona jest wtedy gdy po meczu 0:0 zobaczysz statystyki a tam w strzałach będzie np. 5:2. To jest obrona na poziomie. Dopuściła do 5 uderzeń ale żaden nie trafił do siatki. A nie 15:2, czyli modlenie sie o farta cały mecz.
Na razie jeszcze nie mieliśmy okazji zmierzyć się ze słabeuszami w tym sezonie (cracovia, łks, podbeskidzie, bełchatów), więc może, jak zagramy zwycięstwa będą przekonujące?
Odpowiedz cytując
kolend
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 02.09.2011, 09:04
@flamengista
ale nie przesadzajmy też w drugą stronę - ja zwracam tylko uwagę na to, ze pisanie o w połowie trzecim składzie jest dalsze od prawdy niż pisanie o w połowie pierwszym składzie

i jak chce się być wielkim mentorem forum, to można obiektywnie pisać we wszystkich punktach swojej wypowiedzi
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 02.09.2011, 09:10
jest jeszcze jedna bardzo ciekawa kwestia ..

jak już wszyscy zauważyli Maskaant zaczął grać bardzo defensywnie po meczu ze Śląskiem i Górnikiem, kiedy to przegraliśmy oba mecze prowadząc grę ..

ale wcześniej, kiedy to my graliśmy swoją piłkę, mieliśmy w każdym meczu ogromną przewagę w posiadaniu piłki, sięgającą czasem 65-35 nawet.. ( 7 zwycięstw z rzędu bodajże - nie straciliśmy ani jednej bramki !! ) grając w parze Bunoza - Chavez, a teraz to na papierze wygląda lepiej Jaliens - Chavez, aoe oddajemy pole i czekamy co przeciwnik zrobi ..
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 02.09.2011, 09:12
Śmieszne jest to że mi się już tego trenera nawet nie chce krytykować. Robiłem to wcześniej, teraz już jestem przyzwyczajony do niego i nawet zaczynacie mnie denerwować tą ciągłą nagonką.

Takiego trenera chcieliście, klepaliście po plecach to teraz wypijmy to piwo, które już nawet Robert dobrze nagazował ze swojego saturatora.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 02.09.2011, 09:38
flamengista napisał(a):Wyświetl post
Problem w tym, że Pabloo i FraMat mają sporo racji. To co się dzieje w tym wątku przekracza granice absurdu.

Najgorsze jest to, że takie narzekanie działa jak samonapędzający mechanizm. Wylewanie pomyj na forum na ogół kończyło się eskalacją nagonki medialnej na: Petrescu, Kasperczaka, Engela, Skorżę i innych.

O ile w przypadku niektórych wyżej wymienionych zarzuty były uprawnione, o tyle teraz nagła zmiana trenera byłaby bardzo szkodliwa.

Ludzie, mamy wreszcie jako-taką stabilizację. Dobrego dyrektora sportowego, sprowadzającego niezłych jak na nasze warunki piłkarzy. Młodego trenera z Holandii, który już w pierwszym roku pracy zdobył MP. A wy chcecie to wszystko rozwalić. Banda cwaniaków, kręcąca się wokół naszego Bossa tylko czeka na taką okazję, by znowu "zamieszać" w klubie i ponownie dorwać się do władzy.

Rozumiem, że zamiast Valcxsa i Maaskanta chcecie Rogalę i Janasa?

Trzeba zrozumieć jedno: Maaskant to ciągle młody, uczący się trener. A każdy trener popełnia błędy. Nawet Guardiola i Mourinho. Nawoływanie do radykalnych posunięć i ostra krytyka naszego trenera przy pierwszym kryzysie, który się pojawił - jest dowodem na brak dojrzałości i brak znajomości realiów piłkarskich.

Drużyna jest w kryzysie i tyle. Wcześniej też tak było - za każdego trenera trafiał się dołek formy. Teraz zbiegło się to nieszczęśliwie ze słabszą dyspozycją naszego lidera. Melikson miał kontuzję i nie mógł "pociągnąć" zespołu w trudnych chwilach. Wisła pierwszego Kasperczaka miała takich liderów kilku (Kosowski, Szymkowiak, Uche, Żurawski). Liczę jednak, że nasz trener coś wymyśli i z kryzysu wyjdziemy.
Wisła nie jest w kryzysie. Co to za kryzys, w którym po 3 remisach, zwycięstwie i porażce, mamy tylko 4 punkty straty do lidera, który sam stracił już 5 punktów? Po prostu w meczach ligowych nasi piłkarze grali do tej pory z mniejszym zaangażowaniem. Powiedzmy, iż była to cena, którą zapłaciliśmy za udział w eliminacjach LM.

To nie jest, jednak podstawowy problem naszych kibiców, bo krytyka pojawiała się również po zwycięstwach w poprzednim sezonie. Drugim aspektem sprawy jest brak mitycznego "stylu" i łatwych i przekonujących zwycięstw. Zastanawiam się jak łatwe one powinny być i właściwie czego kibice oczekują? Czy takiej przewagi nad konkurentami, jak w pierwszej erze Kasperczaka czy też podobnej gry jak w erze Skorży. Zresztą nieważne. Wysuwając swoje żądania, jednocześnie pozostają ślepi na fakt, iż jakość gry nie zależy tylko od Wisły, ale w takiej samej mierze od "tła". A świat, nasza ekstraklasa nie stoi w miejscu. W ciągu ostatnich kilku lat zatarły się w ekstraklasie różnice "finansowe" a co za tym idzie "sportowe". To naturalna kolej rzeczy. Należy się liczyć zatem z tym, że być może nigdy już nie będzie tak, jak kilka lat temu, że mecze, będą bardziej wyrównane, zacięte, nieprzewidywalne. Przynajmniej do czasu, gdy któraś z drużyn nie "ucieknie" finansowo pozostałym i nie zacznie sprowadzi nie jednego piłkarza z pensją 500 tys EUR a 5 i w dodatku dwóch za 700 tys EUR. Mam oczywiście na myśli piłkarzy, których klasa będzie odpowiadała zarobkom, a nie niewypały transferowe.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów