The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.11.2019, 22:47
Słabo to wygląda.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
SlawekS
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 21.11.2019, 23:09
Cycu napisał(a):Wyświetl post
Nareszcie jest odpowiedź TSu, wywiad z Rafałem Wisłockim i Tomaszem Ordysem:

https://sport.tvp.pl/45439585/wislac...s-wisla-krakow
bla, bla, bla

Nie powiem bo nie mogę - tajemnica
Trochę pozornych ustępstw
Zdziwienie że ktoś w rozmowach może określić warunki brzegowe, granicę której nie można przekroczyć. Dla TS-u prawdziwie negocjacje to "wicie, rozumiecie może byśmy tak krakowskim targiem ..."

Jeżeli to prawda to trochę mnie dziwi, że trójka odmawia wglądu w papiery SA nawet w ograniczonym stopniu. Wszak to TS jest wciąż właścicielem spółki. Ale diabeł tkwi w szczegółach, nie wiemy jak się dokładnie wcześniej umówili.

No i totalna ignorancja - brak planu B. Zwłaszcza w obecnej sytuacji. No chyba, że kłamią mówiąc że z nikim nie rozmawiają.

Cienko to widzę
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 21.11.2019, 23:23
Zważywszy na to, że życzę naszej trójce właścicielskiej jak najlepiej i jestem im ogromnie wdzięczny za wkład w klub, a do TS'u mam bardzo ambiwalentny stosunek (żeby nie powiedzieć negatywny) to po przeczytaniu przekazu medialnego uważam, że to nasze trio z SA się dziwnie zachowuje.

To co proponuje TS jest rozsądne, zarówno w przypadku logotypów i praw do nazwy klubu jak i samej akademii. Co do sklepu - to TS go zakładał i go prowadzi - SA mając prawo do logotypów i nazwy może otworzyć swój - nie rozumiem dlaczego TS po zainwestowaniu w niego miałby go oddawać SA niestety i wcale się nie dziwię, że TS oczekuje opłacalnej dla nich oferty.

Mam nadzieję, że się dogadają. Ja bardzo nie lubię jak ktoś stawia ultimata i pędzi do prasy z takimi rzeczami, także bardzo duży (żeby nie powiedzieć zajebisty) minus dla naszego trio, a konkretnie dla Jażdżyńskiego. Jeśli trio nie zależy żeby się dogadać i nie okażą jakiejkolwiek elastyczności w negocjacjach to będzie tylko i wyłącznie ich wina, jeśli to pierdyknie z hukiem.
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Od: 01.2019

Stary 21.11.2019, 23:30
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Całe struktury AP TS chce przekazać do SA. Chcą sobie zostawić szkółkę, gdzie szkolą się dzieciaki 7-12, chcą zostać klubem partnerskim SA. Oczywistym jest, że w AP będzie ograniczona ilość miejsc, trafią tam najsilniejsi. Słabsi tafią do szkółki TS... Jeśli to jest zła propozycja, to ja już nie wiem czego Wy oczekujecie... Już pominę, że bez szkolenia prawdopodobnie TS straci dofinansowanie na budowę boiska, które może służyć szkółce, AP a nawet seniorom SA.

Jak rozumiem, że ktoś kręci nosem na propozycję TS w sprawie znaków, tak czepiania się propozycji w sprawie szkolenia młodzieży już serio zrozumieć nie potrafię.
Ale czego tu można nie rozumieć. Grupa 18 chłopaków to 3600 miesięcznie. Minus trener to 2500. Całą resztę w tej szkółce pokrywają rodzice. 12 grup (dwie na rocznik) to 30.000. 360.000 rocznie. Do tego jakiś sponsor/drobni sponsorzy na dychę miesięcznie i mamy prawie pół bańki. Dlaczego SA ma rezygnować z tych pieniędzy?

No i jeśli dobrze rozumiem co Jażdżyński miał na myśli to chodzi też o to, żeby nie było wątpliwości gdzie jest na Wiśle piłka.

Ja to czytam tak że TS się tego trzyma z dwóch powodów. Po pierwsze stracą tą kasę, a po drugie nie będzie już opcji żeby opowiadać że kupując gadżety u nich wspierasz (młodzieżową) piłkę. I może tutaj jest ukryte dno.
Trzeci powód może być osobisty. Zgoda na podział likwiduje sekcję której szefem jest Rafał Wisłocki...
Odpowiedz cytując
krzywy
Senior Member

Stary 21.11.2019, 23:47
Panowie BKJ dajcie sobie już spokój, Zostawcie to wszystko. Niech ta farsa się wreszcie skończy. W Wiśle nie ma warunków aby tworzyć wielką piłkę. Niech te mendy za worek srebrników wykończą się nawzajem.
od kołyski, aż po grób zawsze ukochany klub WISŁA KRAKÓW
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 21.11.2019, 23:49
Piknik1906 napisał(a):Wyświetl post
Ale czego tu można nie rozumieć. Grupa 18 chłopaków to 3600 miesięcznie. Minus trener to 2500. Całą resztę w tej szkółce pokrywają rodzice. 12 grup (dwie na rocznik) to 30.000. 360.000 rocznie. Do tego jakiś sponsor/drobni sponsorzy na dychę miesięcznie i mamy prawie pół bańki. Dlaczego SA ma rezygnować z tych pieniędzy?

No i jeśli dobrze rozumiem co Jażdżyński miał na myśli to chodzi też o to, żeby nie było wątpliwości gdzie jest na Wiśle piłka.

Ja to czytam tak że TS się tego trzyma z dwóch powodów. Po pierwsze stracą tą kasę, a po drugie nie będzie już opcji żeby opowiadać że kupując gadżety u nich wspierasz (młodzieżową) piłkę. I może tutaj jest ukryte dno.
Trzeci powód może być osobisty. Zgoda na podział likwiduje sekcję której szefem jest Rafał Wisłocki...
Przecież SA jeśli tylko chce, to sobie może rekrutować i 1500 dzieciaków, o czym Ty piszesz? Jest jednak jakaś granica, której przekroczyć nie będą w stanie i tu sobie TS będzie po prostu słabszych chłopaczków szkolił do 12 roku życia, będąc do tego klubem partnerskim. To może w ogóle zerwijmy umowy także z klubami partnerskimi, bo one też potencjalnie zabierają nam sponsorów. Strata dofinansowania rozumiem tez Cię nie interesuje, co tam, przecież mamy super infrastrukturę.

Reszta to już w ogóle bzdury zważywszy na to, że TS rozważa oddanie sklepu spółce... Wstawkę o Wisłockim pominę milczeniem.
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Od: 01.2019

Stary 22.11.2019, 00:08
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Przecież SA jeśli tylko chce, to sobie może rekrutować i 1500 dzieciaków, o czym Ty piszesz? Jest jednak jakaś granica, której przekroczyć nie będą w stanie i tu sobie TS będzie po prostu słabszych chłopaczków szkolił do 12 roku życia, będąc do tego klubem partnerskim. To może w ogóle zerwijmy umowy także z klubami partnerskimi, bo one też potencjalnie zabierają nam sponsorów. Strata dofinansowania rozumiem tez Cię nie interesuje, co tam, przecież mamy super infrastrukturę.

Reszta to już w ogóle bzdury zważywszy na to, że TS rozważa oddanie sklepu spółce... Wstawkę o Wisłockim pominę milczeniem.
Nie ma się co obruszać. Trochę w tej młodzieżowej piłce siedzę więc te fragmenty czytam ze szczególną uwagą. I z tego wywiadu tak to zrozumiałem. SA nie chce konkurencyjnej sekcji piłki nożnej w Wiśle. Nie chce, żeby za parę lat ktoś stwierdził, że jednak sobie rozszerzy szkolenie do U19, bo czemu nie. Nie chce konkurencji. Kluby partnerskie to inna bajka. Tam nikt nie ma wątpliwości, że trenuje w/sponsoruje LKS Wolanka czy Orbicie Bukowno.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 22.11.2019, 00:29
Przecież to wszystko obwarujesz umowami, nikt tu nie chce robić konkurencji - wymyślasz pod swoją tezę problemy po prostu. Budowę boiska wolisz przemilczeć, a to jak na warunki Wisły duża inwestycja, która pomoże i SA i TS.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 22.11.2019, 01:45
TSWojtas napisał(a):Wyświetl post
Mylisz się. Do AP idą najlepsi, do SP ci co nie złapali się do AP. To żadna konkurencja tylko uzupełnienie oferty.
Nie uzupełnienie oferty a odbieranie najbardziej dochodowej części szkółki.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Aalcman
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 22.11.2019, 02:30
Przeczytałem wywiad i szczerze jestem rozczarowany postawą TS.
O ile kwestię akademii rozumiem, chociażby ze względu na dotację na boisko, to jednak TS nie garnie się aby zagwarantować SA, że w przyszłości nie będzie chciał rozbudowywać swojej szkółki/akademii o kolejne roczniki (tak jak napisał Piknik1906)
W pozostałych punktach zauważam podejście "działaczowskie"
- generalnie zawarliśmy umowę do końca roku, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trio dalej robiło w Wiśle dobrą robotę o pół roku dłużej, a potem pogadamy - serio?
- jesteśmy zniesmaczeni faktem, że oferent przychodzi do nas i stawia nam warunki - panowie chyba nie ogarniają, że piłka nożna, to poważny biznes. Gdyby TS miał drugiego chętnego, to rozumiem oburzenie. Ale poza trio, nie ma innego zainteresowanego piłkarską Wisłą, a jednocześnie wyjście trójki ratowników spowoduje (najprawdopodobniej) upadek SA, bo TS nie ma planu B. Jedyny plan TS jest taki: hej chłopaki, zajmijcie się Wisłą jeszcze przez pół roku, a potem może się dogadamy.
- herb i nazwa - jako zarząd damy wam darmową licencję na sześć lat. Na 30 lat może wam dać tylko walne. Pytanie, jakie zadałbym na miejscu tria, to czy Rafał Wisłocki i obecny zarząd jest w stanie zagwarantować, że walne udzieli zgody na licencję na 30 lat? Co jeśli tak się nie stanie? Czy w takim wypadku, następny zarząd przedłuży umowę? Podane przykłady z Niemiec są średnie, bo przecież nasze prawo nie jest takie samo jak za zchodnią granicą. Podobnie z przykładem Orlenu i Wisły Płock. Dla Orlenu oryginalne logo WP to jeden z zalegających w szafie dokumentów, tymczasem dla naszej Wisły to bardzo poważna sprawa.
- Co do sklepu, to rozważamy oddanie go SA, ale najpierw musimy się zastanowić Damy znać w grudniu, jaka jest nasza decyzja - czyli TS, po raz kolejny chce kupić sobie czas kosztem SA.
- kontrola nad długiem - poprzedni zarząd był w stanie wymóc na TF przekazanie kontroli przebierańcom. My, jako uczciwy zarząd tego nie potrafimy/chcemy, bo wygodniej jest nam patrzeć
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 22.11.2019, 02:40
Dla mnie po ukazaniu się wywiadów z dwóch stron barykady staje się powoli jasne że próba ratowania piłki nożnej w wydaniu ekstraklsowym przy Reymonta dobiega powoli końca. Mamy koniec roku, drużyna sportowo wygląda dramatycznie, negocjacje TS z BJK idą jak po grudzie na ten czas można w ogóle mówić że ich nie ma i nie będzie gdyż wczytując się w to co piszą obie strony o kompromis w tych okolicznościach będzie trudno by nie powiedzieć że na takowy się nie zanosi wcale. Pytanie czy Wisła rozegra sezon do końca bo jeżeli widmo spadku będzie przesadzone po tych kilku spotkaniach do końca roku to zakładam że drużyna pod TSem nie przystąpi do rundy wiosennej.
Ostatnio edytowane przez Merkury : 22.11.2019 o godz. 02:44.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 22.11.2019, 06:28
Rok temu wiślacy z krwi i kości kręcili klub z podstawionymi frajerami. W tym roku walczymy już między sobą.
Dzielcie się hajsem, stołkami, wpływami i chvj wie czym tam jeszcze. Mam na was szczerze wyjebane. Karma kiedyś wróci.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 22.11.2019, 06:39
Ludzie, kończmy wreszcie ten cyrk. Ludzie z TS mają przeświadczenie, że tylko oni są gwarantem przetrwania klubu "Wisła." Łącząc to przekonanie z ich zdolnościami biznesowymi nie sposób dojść do wniosku innego jak ten, że tym razem to naprawdę koniec.

Zapewne w przyszłym sezonie zaczniemy od okręgówki. Co gorsza, na plecach będzie bagaż w postaci całej hałdy "działaczy." Serdecznie zachęcam do wyjazdów w tym sezonie, bo na następne na poziomie E-klasy poczekamy pewnie z 10-15 lat.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 22.11.2019, 07:39
Arkadiusz.Czerepach znalazł w internetach jakis wyciąg ze sprawozdania na którym pisze że jest hipotek na gruntach na rzecz Platinium na 25 dużych baniek i napisał(a):Wyświetl post

znowu wam coś umyka
wiesniak842 drwiąco napisał(a):Wyświetl post
Wez czerepach daj linka do tego sprawozdania najlepiej

przemszar na twitterze napisał(a):Wyświetl post
tego na 25 mln już nie ma. Platinium się zabezpieczało jak przejmowało siłownię. Ustanowiono 11.03, zmieniano 18.03 i bodajże 21.05 wykreślono. Na Wawrę też było już [?] wykreślone, ale nie widziałem na własne oczy wpisu w eKW.

mariusz92abg napisał(a):Wyświetl post

Najwidoczniej było to jakieś zabezpieczenie na wypadek prób zerwania umowy najmu ze strony TS.

a tymczasem:

Rafał Wisłocki napisał(a):Wyświetl post
Nie możemy na ten temat mówić, bo obowiązuje nas klauzula poufności, ale patrząc na kwotę można uświadomić sobie skalę planowanej inwestycji. Musimy poczekać, aż swoje plany ogłosi Platinium.

Leniwy Karcz z GK/DP nawet w tytule wywiadu napisał(a):Wyświetl post
TS Wisła ... ma też tajemniczy projekt z Platinium wart 25 milionów złotych
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 22.11.2019, 07:57
Ja dalej chetnie bym prosil o link do tego sprawozdania
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 22.11.2019, 07:58
Największy problem to moim zdaniem obsługa tego długu.Panowie zasłaniają się jakąś tajemnicą i nabierają wody w usta.Tam muszą być niezłe kwiatki zważywszy że umowę sporządzali słynni prawnicy TF którzy przegrywali prawie wszystko jak leci z niemniej słynnymi prawnikami czy tam radcami prawnymi którzy mają jednoliterowe nazwiska
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 22.11.2019, 08:16
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Ja dalej chetnie bym prosil o link do tego sprawozdania
znalazlem jedynie tego screena, nie udaje strażnika wiedzy tajemnej jak Ty
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 22.11.2019, 08:27
Ja .......e Normalnie o linka juz zapytac nie mozna. Pytam, bo sam ostatnio przegladalem sprawozdanie z 2017 roku (a raczej z 2018 za rok 2017) i ciekaw jestem skad pochodza zaktualizowane dane. Tylko tyle i az tyle.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 22.11.2019, 08:27
krzywy napisał(a):Wyświetl post
Panowie BKJ dajcie sobie już spokój, Zostawcie to wszystko. Niech ta farsa się wreszcie skończy. W Wiśle nie ma warunków aby tworzyć wielką piłkę. Niech te mendy za worek srebrników wykończą się nawzajem.
Cóż za kibic Wisły, który życzy jej upadku. Świetnie. Jeśli większość negocjatorów w biznesie pochodziłaby w ten sposób nikt by nie doszedł do konsensusu.

Gdzieś tam kiedyś Królewski mówił że proces przekazania klubu to są miesiące, tymczasem czytam że sprawa utknęła na 2 spotkaniu. Serio to miało tak krótko trwać? Skoro TS zdaje sobie sprawę że pewne rzeczy muszą się wydarzyć (przekazanie akademii, unormowanie kwestii loga, sklepu, kwestia długu) to Panowie muszą się w końcu spotkac. Tym bardziej że w całym bilansie więcej ma do stracenia TS, niż JKB.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 22.11.2019, 08:47
Ja to w ogóle nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego TS w ogóle pozwolił na przejmowanie klubu trio? Mieli takie same możliwości na starcie co każdy więc sami (TS) mogli ratować klub. Skoro sa tacy mocni i chcą rządzić to czemu szukają inwestora?
Druga kwestia, że oni chcą aby frajer zajmował się klubem, dawal kasę a oni z tylnego fotela będa stawiać warunki i kosić kasę. Żenada.

Trzecia sprawa, co to za przejęcie klubu skoro najwazniejsze tematy i najbardziej dochodowe mają być dalej w rękach TS? Jak chca klub sprzedać to chyba cały a nie tylko długi... Żenada w ....

Czwarta sprawa, wyobraźmy sobie, że trio szuka inwestora. Pierwsze spotkanie i już leci na nim do potencjalnego inwestora "no wiecie, przejmiecie zadłużony klub, bez swojego stadionu, z pojebanym urzedem miasta, z TSem, ktory bedzie brał kasę z tego i tego i nie odda wam tego i tego". No już widzę te zadowolone miny ludzi, ktorzy mają wlożyć w klub kilkadziesiąt milionów i nawet nie miec pełni władzy i własności hehe

PS I z tego tytułu, że ten klub to tarapaty, długi, zjebane miasto i jeszcze TS robi problemy to śmiać mi się chce jak ktoś wyżej tutaj mówił, że trio powinno dać za Wislę kilkadziesiąt mln a jak nie to niech spada skoro chce bez wkładu to wziąć (chociaż te 4,5 mln to byłby ten wkład przeciez).
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 22.11.2019, 09:39
Jeszcze jedno mi się rzuciło w oczy po tym wywiadzie.Wszyscy mówią że Wisłocki z Królewskim powinni się dogadać bo są dobrymi znajomymi a ja odniosłem wrażenie że Wisłocki ma jakiś żal do całej SA za to że z niego zrezygnowali.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 22.11.2019, 09:47
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Jeszcze jedno mi się rzuciło w oczy po tym wywiadzie.Wszyscy mówią że Wisłocki z Królewskim powinni się dogadać bo są dobrymi znajomymi a ja odniosłem wrażenie że Wisłocki ma jakiś żal do całej SA za to że z niego zrezygnowali.
Tylko jeśli faktycznie ten żal jest, to skąd on się wziął, skoro od początku było mówione, że to chwilowo sprawowana funkcja...? On sam się deklarował, że, jak pożar zostanie opanowany to potem wraca do szkolenia, a dogaszaniem zajmą się "menadżerowie".
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 22.11.2019, 09:49
Przeczytałem wywiad z Wisłockim i niestety jestem załamany. Niestety ta kropla nadzieii wlana przez serka (że niby są nowi ludzie i coś się zmieni w zarządzaniu) błyskawicznie wyparowała...

Ale po kolei.

Zacznę może od Pana Ludwika Mięty Mikołajewicza, którego kultu w naszym klubie nigdy nie mogłem zrozumieć. Piszę tu o jego działalności jako prezesa, nie trenera.

TS Wisła pod jego zarządem leży i kwiczy od 20 paru lat. Infrastruktura jest dramatyczna, trenerzy zarabiają grosze, gdyby nie Can-Pack i TF (które to chyba bardziej same przyszły do klubu, niż zostały ściągnięte) to byłaby pustynia w sportach drużynowych.

Zawsze zastanawiało mnie jak to jest, że małe kluby siatkarskie/koszykarskie/piłki ręcznej, z małych miasteczek, na halach od wuefu potrafią znaleźć sponsora i grać o MP a TS od dziesiątek lat nie...

Dlaczego mając tereny w tak zajebistym miejscu przez dwadzieścia lat nie potrafią znaleźć inwestora, aby zbudować tam hotel z hala, zrobić restauracje z prawdziwego zdarzenia, może jakieś korty, nowy basen zewnętrzny, cokolwiek...

Wytłumaczenie jest proste: niekompetencja do kwadratu. Plus kombinactwo i złodziejstwo u części dzialaczy... Jak bowiem wytłumaczyć :

Cytat:
Z tego miejsca mogę podziękować Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej i Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodno-Kanalizacyjnemu, że wspierają nas w trudnej sytuacji.
Mogę zrozumieć długi ssa - są skazani na kosmiczny czynsz za stadion, w pilce kontrakty są mega wysokie.

Ale jak można wytłumaczyć długi TSu? Rachunków za wodę nie są xw stanie opłacić? ....a darmowe tereny między miasteczkem AGH, Błonia i a parkiem Jordana. Hala na której regularnie rozgrywane są koncerty, kabarety itd. Siłownia, basen, restauracje... Jak można na tym tracić w takim miejscu? Przecież każda nie dochodowa sekcja powinna być zamykana, ew. utrzymywana z powyższych źródeł.

Na samym parkingu z dnia meczowego maja kilka tysięcy złotych. Ile takich spotkań było przez ostatnie 20 lat.

Odpowiedz dlaczego są wiecznie na minusie i nie potrafią znaleźć nikogo kto by zainwestował choćby w głupiego Maka czy remont tego badziewia zwanego hotelem, znajduje się w tym wywiadzie :

Cytat:
Takie rozwiązanie poparł też honorowy prezes Ludwik Miętta-Mikołajewicz, który był obecny na spotkaniu. Podparł to wiedzą uzyskaną od Henryka Kasperczakiem, od którego dowiedział się, że we Francji zanim chłopcy w wieku 14 lat trafią do profesjonalnych klubów, są szkoleni przez stowarzyszenia.
Ja .......e, ....a...

Pan LMM za dwa miesiące kończy 88 lat! Tymczasem nasz prezes, bierze go na spotkanie i prosi o radę w sprawie szkolenia młodzieży. Ten nie wiedząc nic o piłce, pyta o zdanie kolege Henia...

I jeszcze Wislocki się tym chwali w wywiadzie...
Cytat:
My nie możemy przekraczać własnych uprawnień statutowych. Jako zarząd możemy takie uprawnienia udzielić do sześciu lat. Natomiast, jeśli walne zgromadzenie delegatów podejmie decyzję, że taką licencję możemy udzielić na 30 lat, to tak zrobimy. I tego właśnie chcemy
To w czym problem zwołać na jutro walne i dać prawa na 30 lat? W czym problem zmienić szybko statut i dać je na lat 100?

Tak wygląda rozmowa z TSem... Dlatego tyle inwestycji na Reymonta mamy, żuraw na żurawiu przez 30 lat prezesa LMM.

Wyobraźcie sobie, że macie trochę siana, umawiacie się na rozmowę z prezesem i wygląda to tak :
Cytat:
- Panie prezesie, chcę zbudować pięć kortow na waszych terenach. Mam gotówkę, wy tereny, dymamy studenciakow na gruby hajs, fifty-fifty. Co prezes na to?
- Wydaje mi się to ciekawa koncepcja, aczkolwiek nie posiadamy w naszym statusie sekcji tenisa, musimy ją najpierw uchwalić na walnym. Następne jest za miesiąc, ale już nie ma miejsca w planie obrad bo mamy ważne rzeczy do umówienia - Pan Heniek chce pomalować toalety, a potem pani Halinka zaprasza na 50 urodziny! Jej mąż Pan Stefek robi genialna cytrynowke! Chcę Pan przepis? (prezes wyciąga telefon i dzwoni do Stefka)
Zresztą od tego powinienem zacząć i skończyć :
Cytat:
– Nie mamy w tej chwili planu B.
Jeżeli obecny zarząd od 11 miesiący nie ma nawet pomysłu na jakiś plan B (i jeszcze się c tym chwalą w wywiadzie) to gdzie tu miejsce na negocjacje?

===

Jeszcze tak ostatnim zdaniem, bo nie mam nerwów tego wszystkiego komentować:
Cytat:
– Chcemy prowadzić tę szkółkę zgodnie z tradycją, którą zapoczątkował trener dr Stanisław Chemicz w 1987 roku.
To kolejny kult, którego nie mogę pojąć. Doktor Chemicz odpowiadał za szkolenie młodzieży w latach 1987-2012. Jakie mamy efekty tego szkolenia? W klubie do którego rodzice w latach 98-2015 masowo wypychali dzieciaki?

Żadne. Jakiś Gwarek czy inna Jagiellonia na sto razy lepsze wyniki w szkoleniu piłkarzy...
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 22.11.2019, 10:15
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Przeczytałem wywiad z Wisłockim i niestety jestem załamany. Niestety ta kropla nadzieii wlana przez serka (że niby są nowi ludzie i coś się zmieni w zarządzaniu) błyskawicznie wyparowała...
Niestety muszę się z Tobą zgodzić.
Nikt sensowny nie przejmie Wisły SA wiedząc, że jest to podmiot, który musi mieć zgodę TS na używanie herbu. Argument, że na Zachodzie to stowarzyszenia mają prawa do herbu mnie nie przekonuje. Przede wszystkim dlatego, że na Zachodzie nie jest możliwa sytuacja, gdzie kilku dyletantów bez szkoły przejmuje takie stowarzyszenie posługując się zastraszaniem.

Mam wrażenie, że wśród działaczy TS panuje błędne przekonanie, że to TS jest nośnikiem stabilności i tradycji "Wisły" podczas gdy fakty mówią zupełnie co innego...
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
BigLeb
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 22.11.2019, 10:17
To, że nam się trafił Królewski, to jest fart nie z tej ziemi. W styczniu Wisłocki przytakiwał i wodził przerażonym wzrokiem szukając czegokolwiek, żeby utrzymać się nad wodą. Królewski dogadał się z Błaszczykowskim i Jażdżyńskim, gościem który się zna na zarządzaniu, jakiego Wisełka nie miała i mogła tylko pomarzyć bo jej na takich magików nie stać, a on, za dziękuję pomaga wyciągać spółkę z gówna. No to jak jakoś idzie, jak są efekty ekonomiczne bo sportowych brak, to odlazły strupy od dupy panu Wisłockiemu i można się znowu ustawiać w pozycji pasożyta, skoro dawcę odłączyli od respiratora to można doić.
Będzie Wisłocki rządził od stycznia razem z socios, serek zawsze twierdzi, ze w TSie jest wszystko spoko.
Miałeś chamie złoty róg...
Ostatnio edytowane przez BigLeb : 22.11.2019 o godz. 10:45.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 22.11.2019, 10:24
krysztal napisał(a):Wyświetl post
A czy Wisłocki czasami od stycznia nie powtarza że woli szkolić dzieci niż zarządzać spółka? On nie jest urodzonym menagerem i raczej sobie z tego zdaje sprawę. Niestety przy tej okazji to też wychodzi.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 22.11.2019, 10:38
Po przeczytaniu wywiadu Wisłockiego jakoś entuzjazm mi spadł co do tego, że Panowie się dogadają. Takie starcie dwóch światów, współczesny biznes spotkał się z prl'em.
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 22.11.2019, 10:45
No niestety wygląda to na koniec wielkiej przygody ratowania klubu.
Wszystko rozbije się jak zwykle o działaczy z "Wisłą w sercu"
Co do AP rozumiem podejście Wisłockiego reszta to takie pitu pitu wiece rozumiecie może jakoś tam kiedyś coś tam wam damy jak się walne zbierze, a może nie damy, ale Wisłę w sercu mamy, a powoływanie się na LMM to już pominę bo nawet nie bardzo wiem jak to skomentować. Czy Damian D też doradza zarządowi TSu?

Smutne to strasznie i przerażające zarazem.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 22.11.2019, 10:47
Konrad. napisał(a):Wyświetl post

Ale po kolei.

Zacznę może od Pana Ludwika Mięty Mikołajewicza, którego kultu w naszym klubie nigdy nie mogłem zrozumieć. Piszę tu o jego działalności jako prezesa, nie trenera.

TS Wisła pod jego zarządem leży i kwiczy od 20 paru lat. Infrastruktura jest dramatyczna, trenerzy zarabiają grosze, gdyby nie Can-Pack i TF (które to chyba bardziej same przyszły do klubu, niż zostały ściągnięte) to byłaby pustynia w sportach drużynowych.

Zawsze zastanawiało mnie jak to jest, że małe kluby siatkarskie/koszykarskie/piłki ręcznej, z małych miasteczek, na halach od wuefu potrafią znaleźć sponsora i grać o MP a TS od dziesiątek lat nie...

Dlaczego mając tereny w tak zajebistym miejscu przez dwadzieścia lat nie potrafią znaleźć inwestora, aby zbudować tam hotel z hala, zrobić restauracje z prawdziwego zdarzenia, może jakieś korty, nowy basen zewnętrzny, cokolwiek...

Wytłumaczenie jest proste: niekompetencja do kwadratu. Plus kombinactwo i złodziejstwo u części dzialaczy... Jak bowiem wytłumaczyć :

Mogę zrozumieć długi ssa - są skazani na kosmiczny czynsz za stadion, w pilce kontrakty są mega wysokie.

Ale jak można wytłumaczyć długi TSu? Rachunków za wodę nie są xw stanie opłacić? ....a darmowe tereny między miasteczkem AGH, Błonia i a parkiem Jordana. Hala na której regularnie rozgrywane są koncerty, kabarety itd. Siłownia, basen, restauracje... Jak można na tym tracić w takim miejscu? Przecież każda nie dochodowa sekcja powinna być zamykana, ew. utrzymywana z powyższych źródeł.

Na samym parkingu z dnia meczowego maja kilka tysięcy złotych. Ile takich spotkań było przez ostatnie 20 lat.

Odpowiedz dlaczego są wiecznie na minusie i nie potrafią znaleźć nikogo kto by zainwestował choćby w głupiego Maka czy remont tego badziewia zwanego hotelem, znajduje się w tym wywiadzie :

Ja .......e, ....a...

Pan LMM za dwa miesiące kończy 88 lat! Tymczasem nasz prezes, bierze go na spotkanie i prosi o radę w sprawie szkolenia młodzieży. Ten nie wiedząc nic o piłce, pyta o zdanie kolege Henia...

I jeszcze Wislocki się tym chwali w wywiadzie...
To w czym problem zwołać na jutro walne i dać prawa na 30 lat? W czym problem zmienić szybko statut i dać je na lat 100?

Tak wygląda rozmowa z TSem... Dlatego tyle inwestycji na Reymonta mamy, żuraw na żurawiu przez 30 lat prezesa LMM.

Wyobraźcie sobie, że macie trochę siana, umawiacie się na rozmowę z prezesem i wygląda to tak :

Zresztą od tego powinienem zacząć i skończyć :
Jeżeli obecny zarząd od 11 miesiący nie ma nawet pomysłu na jakiś plan B (i jeszcze się c tym chwalą w wywiadzie) to gdzie tu miejsce na negocjacje?

===

Jeszcze tak ostatnim zdaniem, bo nie mam nerwów tego wszystkiego komentować:To kolejny kult, którego nie mogę pojąć. Doktor Chemicz odpowiadał za szkolenie młodzieży w latach 1987-2012. Jakie mamy efekty tego szkolenia? W klubie do którego rodzice w latach 98-2015 masowo wypychali dzieciaki?

Żadne. Jakiś Gwarek czy inna Jagiellonia na sto razy lepsze wyniki w szkoleniu piłkarzy...

Można uzupełnić o to:
Cytat:
– Szymon Jadczak napisał, że w TS nadal są zatrudnione rodziny Sharksów. Badaliście ten temat?
RW: – Były pewne osoby co do których mamy wątpliwości. Zgadnijcie, co się stało, gdy się zmienił zarząd?

– Poszli na L4?
TO: – Zrobimy wszystko, by to rozwiązać, więc pewnie wdamy się w spory prawne, ale trzeba to zrobić z głową.
RW: – Chcemy doprowadzić do tego, by TS Wisła była kojarzona głównie z sukcesami sportu młodzieżowego. Są sprawy, z którymi nie poradzimy sobie od razu, ale ciągle nad tym pracujemy.
To wyczerpuje paranoję sytuacji w TS.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 22.11.2019, 10:59
TS zostanie grabarzem SA, rozłoży przy tym rączki i zagra od stycznia kartą ofiary bo "strasznie trio ratowników postawiło stowarzyszenie pod ścianą" ja się generalnie zastanawiam, czy w ogóle istnienie stowarzyszeń sportowych działających tak topornie jak TS ma jeszcze sens w dzisiejszych czasach, gdzie dynamika podejmowania działań musi być o wiele szybsza a ludzie na stanowisakch są trzymani dzięki kompetencjom a nie "za zasługi". LMM ma 88 lat, dlaczego jeszcze nie jest na emeryturze?!?!?!?! I ZARZĄD TS SIĘ GO W CZYMŚ RADZI?!?!?!? w tym wieku ludzie maja problemy z obsługą telefonu a on jest wyrocznią w sprawie istnienia piłkarskiej spółki.... kabaret. Stowarzyszenia sportowe to przeżytek i TS nim jest, powinien się zreorganizować i powydzielać wszsytkie sekcje jako osobno funkcjonujące prywatne spółki, o ile takie rozwiązanie byłoby możliwe... niestety to będzie kula u nogi która ostatecznie utopi piłkarską Wisłę, wstyd!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów