The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 29.10.2019, 12:58
Kurde, naprawdę nie mam żadnego interesu w negowaniu osiągnięć Sobolewskiego, życzę mu mistrzostwa Polski z Płockiem i przejęcia reprezentacji, wysoko oceniam to, co zrobił ostatnio w Płocku i chciałbym, żeby było tylko lepiej, ale... no... może chociaż trochę jakiegoś realizmu zachowajmy.

Jeśli był aż tak dobrym taktykiem, to dlaczego nic z tego, czego nauczył Wiślaków przez ostatnie lata w nich nie zostało już jakiś miesiąc po jego odejściu?
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 29.10.2019, 13:20
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Kurde, naprawdę nie mam żadnego interesu w negowaniu osiągnięć Sobolewskiego, życzę mu mistrzostwa Polski z Płockiem i przejęcia reprezentacji, wysoko oceniam to, co zrobił ostatnio w Płocku i chciałbym, żeby było tylko lepiej, ale... no... może chociaż trochę jakiegoś realizmu zachowajmy.

Jeśli był aż tak dobrym taktykiem, to dlaczego nic z tego, czego nauczył Wiślaków przez ostatnie lata w nich nie zostało już jakiś miesiąc po jego odejściu?
Może dlatego że 07 forsował swoje wizje? Masz jakąś większą wiedzę jak nasz sztab szkoleniowy funkcjonował? Ja nie mam, ale to jednak 07 był szefem i On mógł sie zgodzic lub nie na pomysły Sobolewskiego.

Arked napisał(a):Wyświetl post
Jeśli ktoś wierzy, że odejście Sobolewskiego na stanowisko trenera w Płocku mogło mieć tak natychmiastowy wpływ na wyniki obu drużyn to... No cóż. Nie jest to zbyt rozsądne.
Lepiej z góry nie wyrokować. Bo jakoś dziwnie zbiegło sie w czasie odejście Sobola i zjazd z naszą grą. Nierozsądne to jest własnie a priori przyjmować za pewnik że tak nie jest. Ja nie wiem jak jest, ale hipoteza jest jak najbardziej racjonalna.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 29.10.2019 o godz. 13:31.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 29.10.2019, 13:22
Jeśli ktoś wierzy, że odejście Sobolewskiego na stanowisko trenera w Płocku mogło mieć tak natychmiastowy wpływ na wyniki obu drużyn to... No cóż. Nie jest to zbyt rozsądne.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 29.10.2019, 13:50
Po prostu korelacja nie oznacza przyczynowości. Klasę trenera poznaje się po przynajmniej jednym okresie przygotowawczym. Seria dobrych wyników Płocka to w połowie był przypadek (zwycięstwa mimo kiepskiej gry), a w połowie posiadanie zawodnika, który robi różnicę (Furman). Prawdopodobne również, że fizycznie zespół z Płocka był na fali wznoszącej. Sobolewski oczywiście nie mógł mieć na to wpływu. Natomiast mógł mieć teoretycznie wpływ na zbliżający się ogromny spadek formy fizycznej naszej Wisły. Byłbym więc ostrożny w daleko idących wnioskach.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 29.10.2019, 15:12
Dokładnie.Forma Płocka to trochę przypadek ale wynika z tego że była całkiem nieźle przygotowana przez poprzednika no i ma prawdziwego lidera. Sobol zmienił trochę ustawienie i okazało się że jest dobrym motywatorem.

My tak na prawdę graliśmy słabo od początku, pewnie kontuzje i odejście Sobola odegrało tu rolę no ale problem był od dawna.
Moim zdaniem podstawowym problemem jest słaba kadra. Wiadomo że z kasą było krucho ale jednak Stolar przyklepał te letnie transfery, które na dziś są po prostu fatalne.

Największy teraz problem to to że do końca rundy jeszcze sporo gier i możemy grubo osiąść na dnie a liczyć że zimowe okienko, oraz przygotowania do wiosny diametralnie coś zmienią...ciężka sprawa.

ps, ja mam tylko nadzieje że panowie nie chcą przejść do historii jako tacy co tylko o rok przesunęli upadek Wisły.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 29.10.2019 o godz. 15:16.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 29.10.2019, 15:25
Sobolewski na pewno ich poukładał taktycznie, co Rzeźniczak przyznał w wywiadzie. Cytując "absolutny TOP taktyczny".
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 29.10.2019, 15:33
odnoszę wrażenie, że ludzie popadają za szybko w skrajne opinie... i nie do końca rozumiem czemu... Przywoływany Berg odszedł z Legii gdy przestał odnosić zadowalające wyniki... Faktem jest, że wcześniejsza jego praca była imponująca, tym bardziej z dzisiejszej perspektywy, gdy przez dłuższy czas nie przegrał żadnego meczu w pucharach europejskich...

Przechodząc zaś do Sobolewskiego i Stolarczyka... osądy są przesadzone w obie strony, tj. trzeba doceniać wyniki Sobolewskiego ale pamiętajmy, że to nie on przygotowywał zespół Wisły Płock do sezonu... poczekajmy na kolejną rundę i oceniajmy grę Wisły Płock z dłuższej perspektywy. Przypominam jedynie nieśmiało, że w każdym sezonie w Eklapie pojawia się cudowny trener, który osiąga wyniki ponad stan!
W poprzednich dwóch rundach takim trenerem był Stolarczyk... Chyba każdy się zgodzi, że graliśmy ponad stan... i w sumie wtedy każdy spodziewał się takich oklepów jak teraz... a wtedy graliśmy fajnie mając w składzie młodych graczy.. Niestety obecnie wyczerpała się formuła złotego trenera Stolarczyka i jego cudownych zdolności odbudowywania kolejnych zawodników... Niestety np. taki Janicki jak grał słabo tak teraz gra totalne dno...
Odpowiedz cytując
krzywy
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 29.10.2019, 15:50
raindog napisał(a):Wyświetl post
1 celny strzał na mecz. Od kilku spotkań.
SFG. Od kilku spotkań.
Brak schematów, brak pomysłu na grę. To w zasadzie od kilkunastu spotkań, ale regularnie się pogłębia, choć teoretycznie zawodnicy powinni się zgrywać.
Obrona, choć personalnie dostępne te same osoby, kompletnie zdemontowana.

Piast z nami wygrał na stojąco; Legia wygrała z nami na stojąco.
Całkowita racja. Im później Stolarczyk wyleci tym większa będzie strata do bezpiecznego miejsca. Ludzie we władzach Wisły opamiętajcie się póki nie jest za późno.
od kołyski, aż po grób zawsze ukochany klub WISŁA KRAKÓW
Odpowiedz cytując
lucker
Member

Od: 08.2018

Stary 29.10.2019, 15:57
Zarząd Wisły Kraków udzielił poparcia trenerowi Stolarczykowi.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 29.10.2019, 16:29
raindog napisał(a):Wyświetl post
1 celny strzał na mecz. Od kilku spotkań.
SFG. Od kilku spotkań.
Brak schematów, brak pomysłu na grę. To w zasadzie od kilkunastu spotkań, ale regularnie się pogłębia, choć teoretycznie zawodnicy powinni się zgrywać.
Obrona, choć personalnie dostępne te same osoby, kompletnie zdemontowana.

Piast z nami wygrał na stojąco; Legia wygrała z nami na stojąco.
Kilka luźnych uwag.

Już to słyszałem (niekoniecznie od ciebie). Rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu, cztery... Co więcej widziałem. Pamiętam Wisłę, która nie potrafiła oddać żadnego strzału w czasie meczu, pamiętam Wisłę, nie potrafiącą wykonywać stałych fragmentów gry. Pamiętam również inne kwestię. To co się teraz dzieje nie jest niczym nowym. Wisła to sinusoida, od czasów Smudy do dzisiaj. Bardzo dobre okresy (trwające czasami pół rundy) przeplatane bardzo słabymi. Gdybyśmy przeżywali to po raz pierwszy szukałbym innych wytłumaczeń, ale to dzieje się ciągle, mimo zmian trenerów. Weźmy na przykład Wdowczyka i problemy z elektryczną obroną. Wykonał ciężką pracę i jakoś wszystko poukładał. Wydawało się, że demony odeszły. Co się dzieje potem. 7 spotkań przegranych i zabawa zaczyna się od nowa, bo zawodnicy wyglądają, jakby po raz pierwszy spotkali się na boisku.

Ogólnie od sześciu lat co roku powtarza się ta sama historia. Teraz jednak sportowo zjechaliśmy jeszcze bardziej. Dzisiejsza Wisła jest słabsza od tej z poprzedniego sezonu, a ta z poprzedniego sezonu była słabsza od Wisły Carrillo. Należy więc spodziewać się jeszcze większych problemów.

Nie bez powodu piszę o formie kluczowych zawodników. Nie mieliśmy w tym czasie szerokich kadr, więc wszystko zależało od garstki, 4-5, którzy ciągnęli ten cyrk. Cała ta sinusoida, o której wspominam, zależała tylko i wyłącznie od ich dyspozycji. Gasł Brożek, Stilić i jeszcze paru, gasła Wisła. Gasł Brożek, Wolski i jeszcze paru, gasła Wisła.

Gdyby ktoś mnie zapytał przed sezonem na kogo najbardziej liczę w Wiśle, powiedziałbym, że na Vullneta, Vukana, Kubę oraz to, że wypali jakiś transfer. Teraz już wiem, że transfery (na tym etapie) to pomyłka. Więc... Gdyby ktoś powiedział mi przed sezonem, że Kuby, Vukana i Vullneta nie będzie, a transfery nie wyjdą, to powiedziałbym, że walczymy o utrzymanie. Dlatego wyniki, które nam się przytrafiają, ani mnie nie dziwią, ani nie bolą. Wszystko co się dzieje teraz jest, niestety, aż do bólu logiczne i przewidywalne.

Na temat dostosowywania taktyki do przeciwnika już pisałem. Nie mamy zawodników, żeby się na przykłąd cofnąć i czekać na kontry. Z tymi ludźmy, gdy oddajemy inicjatywę, zaczyna się tragedia.

Trener, z ambicjami, który byłby dla nas wartością dodaną nie przyjdzie tutaj, bo nie ma po co. Tym bardziej, że zaciskamy pasa i przez najbliższe 2 lata staramy się po prostu przetrwać.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 29.10.2019, 19:48
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Wszystko co się dzieje teraz jest, niestety, aż do bólu logiczne i przewidywalne.
Doprawdy piękne usprawiedliwienie ... jest sinusoida .. no tak, ale w żadnym z tych okresów ta sinusoida nie zrobiła takiego odchyłu jak w niedzielę.

Tej hańby nic nie zmyje, zapisała się w historii , pół składu wyp... Kwiecień daje rade z Wieczysta, wole 100 bujanke po wsi niż takie gówno jak w niedzielę. WON szmaciarze - gówno mnie obchodzi, że takich mamy, wywalimy 5,6 to beda inni na ich miejsce i walka będzie, a tego szmaciarstwa nic nie jest w stanie załatać, tpfuuu

Ja na Wisłę się nie obrażam, ale na następnym meczu u siebie, każda łajzę biorąca w tym udział zwyzywam jak: Cabaja, Piecha, Grodzickiego, Sasina, Radovica i innych cweli, czym wy sie różnicie od nich?

HEH wsparcia oczekują? Wsparcie było po Płocku, po przegranych derbach, po amica i kilku innych, granica zostałą przekroczona. Ten syf można jedynie porównac do Wójcikowego zwycięstwa u nas w latach 90tych.

==========

Dwumecz z TBILISI to PIKUŚ w porównaniu do tego.

Legio dziękuję ci, że pokazałaś ile te patałachy są warte TPFUUUUUU
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 29.10.2019 o godz. 19:58.

Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 29.10.2019, 20:15
lucker napisał(a):Wyświetl post
Zarząd Wisły Kraków udzielił poparcia trenerowi Stolarczykowi.
Udzielili, by do reszty nie zdemotywować drużyny. Stolarczyk jest już dogadamy z Jagiellonią i od nowego roku będzie pracować w Białymstoku.
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 29.10.2019, 20:39
Przecież to durna plotka z Twittera.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 29.10.2019, 20:50
Ma_niek napisał(a):Wyświetl post
Przecież to durna plotka z Twittera.
Nie.

10 znaków.
Odpowiedz cytując
MMTS
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 29.10.2019, 21:18
Jeśli jest faktycznie dogadany to niezły gagatek z naszego Macka. Zostawi spalona ziemię ale sam już bezpieczny. Może piłkarze wiedząc że jego nie będzie sami chcą się stad zwinąć i dlatego tak to wygląda
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 29.10.2019, 21:44
MMTS napisał(a):Wyświetl post
Jeśli jest faktycznie dogadany to niezły gagatek z naszego Macka. Zostawi spalona ziemię ale sam już bezpieczny. Może piłkarze wiedząc że jego nie będzie sami chcą się stad zwinąć i dlatego tak to wygląda
Jestem przekonany, że to "dogadanie" działo się w wiedzy i za zgodą zarządu. Wszak nawet kontrakt Stolarczyk ma do końca roku.

Nie jest to jednak w 100% pewne. Nie raz już dogadane transfery upadały na ostatniej prostej. Albo nawet już po, jak Asmir Suljic w Wiśle.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 29.10.2019, 21:49
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
Udzielili, by do reszty nie zdemotywować drużyny. Stolarczyk jest już dogadamy z Jagiellonią i od nowego roku będzie pracować w Białymstoku.
Nie wyobrażam sobie tego, ale jeśli mam być szczery, to niech idzie. Każdy na tym tylko może skorzystać, a na pewno Wisła nie straci. Utwierdzam się w przekonaniu, że nam jest potrzebny trener, który umie grać słabszym składem. Maciek wydawał się idealny na czas kryzysu. Dopóki przestał być na ten czas idealny.

Niech przy okazji weźmie ze sobą Janickiego, bo to jest Mójta 2.

Ten sezon w ogóle bardzo przypomina drugą rundę Wdowczyka. Po obiecującej wiośnie stabilizacja latem, słabe wyniki w sparingach, testowanie nowego ustawienia, pechowiec jako uzupełnienie obrony, a potem pasmo porażek i problemy organizacyjne w klubie.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
konrad123
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 29.10.2019, 22:10
Żeby tylko za niego Mamrot nie przyszedł. Mi to się mimo wszystko marzy Nawałka, którego pamiętam z Górnika czy kadry. Finanse wiadomo nie ta półka, ale biorąc pod uwagę, że do Wisły mu blisko, że w Lechu mu nie wyszło to kto wie. Marzyć można
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 29.10.2019, 22:14
O ile to prawda w co jednak wątpię bo brzmi to jak niezłe sci-fi, ciekawy jestem ile wcześniej stolar się dogadał z jagą i jak bardzo pełne gacie mają aktualnie w białymstoku widząc co się z nami wyprawia pod jego wodzą
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Od: 08.2017

Stary 29.10.2019, 22:36
konrad123 napisał(a):Wyświetl post
Żeby tylko za niego Mamrot nie przyszedł. Mi to się mimo wszystko marzy Nawałka, którego pamiętam z Górnika czy kadry. Finanse wiadomo nie ta półka, ale biorąc pod uwagę, że do Wisły mu blisko, że w Lechu mu nie wyszło to kto wie. Marzyć można
Jasne, Nawałka nas uratuje, ten zgnuśniały i zepsuty przez pieniądze Dyzma 2 vel Smuda 2. Niski pressing a la Polska Japonia. Dziękuję.

Stelio napisał(a):Wyświetl post
O ile to prawda w co jednak wątpię bo brzmi to jak niezłe sci-fi, ciekawy jestem ile wcześniej stolar się dogadał z jagą i jak bardzo pełne gacie mają aktualnie w białymstoku widząc co się z nami wyprawia pod jego wodzą
Hahaha, w punkt! Szczerze to byłby cud boski jakby ten cały Mamrot tu trafił za Stolarczyka.
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 29.10.2019, 23:11
Nie nazwałbym Nawałki Smudą/Dyzmą, ale nie mamy na tego trenera czasu/pieniędzy/cierpliwości/limitu porażek aż zaskoczy, a przede wszystkim - szans.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
konrad123
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 29.10.2019, 23:49
Dlatego też wspomniałem o "starym" Nawałce.
Odpowiedz cytując
Franeklowcabramek
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 29.10.2019, 23:51
dokładnie. Adam Nawałka jest droższy od obcokrajowca. Musiałby porządnie zejść z ceny by się zgodzić teraz na Wisłę. Co do Stolara w Białymstoku to pokazał w Wiśle wynikami jakie miał rezultaty kiedy trenował Imaza, Arsenicia czy Kostala.
Odpowiedz cytując
Garret
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 30.10.2019, 06:04
Stolarczyk ma kontrakt do końca roku? Wg oficjalnej przedłużył umowę o kolejny sezon:
Cytat:
Trener Maciej Stolarczyk zostaje przy R22! Wspólną decyzją zarządu, dyrektora sportowego i szkolniowca uruchomiono klauzulę zawartą w kontrakcie, który został automatycznie przedłużony o kolejny sezon. Ten ruch pokazał, że trener zamierza kontynuować proces odbudowy Wisły Kraków.
https://www.wisla.krakow.pl/aktualno...j-z-wis-krakow
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 30.10.2019, 11:39
Nie ma co srać we własne gniazdo, zobaczymy co będzie w dwóch najbliższych meczach z Rakowem i arką. Raków to taki zagłębie sosnowiec, od którego dostaliśmy oklep w decydującej fazie kiedy walczyliśmy o górną ósemkę.

Trza się rozliczyć z janickim i spółką za niedzielę, a Stolarowi dac spokój. Nie wiem kto jeśli ma dojść do zmiany, ale pewnie ktoś pokroju Kulawika lub co najwyżej Moskala.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 30.10.2019 o godz. 11:41.

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 30.10.2019, 13:43
Odnośnie plotek o Stolarczyku w Jagielloni - nie jest tak że jako trener nie może prowadzić dwóch zespołów ekstraklasowych w jednyym sezonie?
Sama plotka wydaje mi się absurdalna...
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 30.10.2019, 13:55
Trener może w trakcie jednej rundy sezonu piłkarskiego świadczyć usługi trenerskie lub z nimi
związane tylko w jednym klubie występującym w tej samej grupie danej klasy rozgrywkowej,
chyba że rozwiązanie z nim kontraktu nastąpiło przed pierwszym meczem ligowym w danej
rundzie.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 30.10.2019, 19:42
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 30.10.2019, 21:55
Czy taki wykres sprzed meczu z Legia mozna gdzies zobaczyc? Tego spotkania do zadnych statystyk wliczac nie mozna, a wplyw na nie ma wiekszy niz 5 zwyklch...
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 31.10.2019, 07:15
W takim razie Stolar musi odejść po meczu z Arka żeby móc prowadzić Jagiellonię bo spotkanie ze Śląskiem jest zdaje się pierwszym kolejnej rundy.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów