The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 33 24,09%
osłabi 82 59,85%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 16,06%
Głosujących: 137. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
michalo28
Member

Od: 08.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.06.2012, 12:17
Wg informacji z profilu FB Ekstraklasa.tv Daniel Sikorski na 99% u nas. Ponadto blisko przejścia jest też Marko Suler.
Odpowiedz cytując
Wasiu
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 18.06.2012, 12:18
To, ze stracilismy stosunkowo malo bramek to jest zasluga bramkarza i tego, ze jak przeciwnik strzelil na 1-0 to sie skupial na obronie, wiedzac ze i tak nie wyrownamy bo jak slusznie zauwazyles nie mamy napadu. Ale brak ofensywy to osobny temat.

W Bunoze ciagle mimo wszystko wierze, tylko niech sie przestanie lamac w koncu. W tym sezonie za wiele sobie nie pogral.
A Czekaja za mecze ze Standardem i Korona to nie chce wiecej widziec i dlatego mam nadzieje, ze kazdy stoper wiecej to mniejsze prawdopodobienstwo wpuszczenia tego sabotazysty do skladu.
Odpowiedz cytując
JOSE 841
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 18.06.2012, 12:18
szprotson widocznie niektórzy w FMie tak ustawiają Łobodzińskiego ale niestety to nie ten dział a niektórzy widocznie o tym zapomnieli
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 18.06.2012, 12:20
Wasiu napisał(a):Wyświetl post
Nie widze powodow dla ktorych Dahan mialby narzekac na wspolprace z Wisla. 1 z jego zawodnikow sie tu wypromowal i poszedl do czolowego klubu w Belgii, drugi jesr gwiazda druzyny i zaczal grac w reprezentacji. Zarowno dla Wisly jak i menadzera wspolpraca jest korzystna i efektywna. A tez calkiem mozliwe, ze sprowadzajac kolejnego swojego zawodnika Dahan chce zeby Wisla troche opuscila żądaną kwotę za Maora.
No widzisz, niby nie ma powodu, a jednak mniej więcej od lutego regularnie ględzi w mediach. Najpierw o szokującym (dla niego) sadzaniu Bitona na ławce, później problemach finansowych Wisły. Nie wspominając już o intensywnym nakręcaniu sprawy transferu Maora.

Wasiu napisał(a):Wyświetl post
A ze kolejny stoper - w zeszlej rundzie ofensywa przeciwnikow robila z nami co chciala. W obronie grali nie pilkarze tylko pokraki. Przyszedl jeden Glowacki, ktory na dobra sprawa jest niewiadoma. Przyda sie kolejny, zwlaszcza, ze ten facet wyglada naprawde solidnie.
Ok, sformułuję to inaczej. W momencie, w którym Wisła dysponuje raczej niskimi funduszami na wzmocnienia informacja o zainteresowaniu zawodnikiem, którego wartość rynkowa wynosi circa bańkę Euro jest odrobinę kontrowersyjna biorąc pod uwagę fakt, że (pomimo tego co napisałeś) środek obrony nie jest pozycją, którą Wisła miałaby aż tak słabo obsadzoną. W porównaniu z innymi, oczywiście...
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 18.06.2012, 12:42
Po prostu Wiślak napisał(a):Wyświetl post
Chcesz liczb? To proszę: już zwolniono sześciu z ośmiu scoutów regionalnych. To też slogan?
Proszę o źródło informacji lub nazwiska, lub jakąkolwiek inną możliwość zweryfikowania tych danych.
Bednarz na przestrzeni ostatnich 10 lat wielokrotnie wypowiadał się przeciwko scoutingowi i sensowi utrzymywania go - jeden cytat z 2005 roku już przytoczyłem. Kup sobie okulary, jeśli go nie widziałeś.
Widziałem, tylko nie dałeś żadnej możliwości sprawdzenia go lub choćby zapoznania się z kontekstem wypowiedzi. Po wrzuceniu "Nie mam zamiaru rozwijać klubowego scoutingu, bo w dzisiejszych czasach w zupełności wystarczy współpraca z agencjami menadżerskimi" do googli jedyny wynik to Twój post... Wybacz, ale widząc jak manipulujesz faktami nie zamierzam wierzyć Ci na słowo.
Ty rzucasz faktami? No proszę... Który rok z ostatnich pięciu przed Valckxem przyniósł puchary wiosną?
Który rok przed Valckxem przyniósł tak fatalną sytuację finansową klubu, że nie dało się jej naprawić sprzedając piłkarzy?
O pucharach już się wypowiadałem. Dojście do grupy LE to w dużej mierze kwestia systemu rozgrywek, a wyjście z grupy to dziki fart i pomoc Duńczyków. Poziom zespołu wcale nie był wyższy niż np. w sezonie 08/09, ale drabinka pucharowa dużo łatwiejsza.
Nie zdarzył się też wówczas ani jeden sezon, w którym drużyna nie zbierałaby potężnej krytyki za styl gry.
sezon 08/09.
Transfery najważniejszych piłkarzy Valckx zwykle załatwiał już na początku danego okna, a nie na końcu. To też są fakty.
Zmieniłeś swoje stanowisko na sensowniejsze. Wcześniej twierdziłeś, że załatwiał "komplet transferów już na początku przygotowań, albo jeszcze przed otwarciem okna".
Mam wrażenie, ze tak ogólnikowe podsumowanie pracy dałoby się napisać o sporej części, jeśli nie większości, ligowych dyrektorów sportowych, ale OK, niech Ci będzie. Nie będę z tym polemizował.
Bednarz jako działacz nie sprawdził się nigdzie, nie odniósł z żadnym klubem pucharowego sukcesu - kolejny fakt. Valckx tak.
Zupełnie nie obchodzi mnie co obaj osiągali poza Wisłą. To, czy teraz Valckx będzie sprzedawał nieruchomości, czy załatwiał transfery dla Realu, nie wpłynie na moją ocenę jego pracy w Krakowie.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 18.06.2012, 13:11
jova napisał(a):Wyświetl post
Który rok przed Valckxem przyniósł tak fatalną sytuację finansową klubu, że nie dało się jej naprawić sprzedając piłkarzy?
No właśnie - który rok? Rok, w którym Valcx przychodził do Wisły nie było już co z tej drużyny sprzedawać. Wyjątkiem byli bracia Brożkowie, a poza nimi już nikt.

Więc ten zespół był już w totalnej rozsypce. Wisła, w momencie, gdy przychodził Valcx była totalnie rozsypana. MP w poprzednim roku bez jego transferów w rundzie wiosennej by nie było.

Dziwię się osobiście ludziom, którzy tak mocno krytykują Valcxa dając tak olbrzymi kredyt zaufania Bednarzowi, którego transfery czy to w Legii, czy to w Wiśle, były totalnymi niewypałami. Legia Bednarza - dosłownie - wyrzuciła, bo się definitywnie nie sprawdził i nie chce mieć z nim nic wspólnego.

Bednarz mógłby w naszym klubie pełnić jedynie rolę dyrektora do spraw finansowych i kontrolować finanse - nic poza tym. Obawiam się, że ekonomia będzie przedkładana nad jakość a skończy się to dołami tabeli w tym sezonie.

Poza tym - wracając do meritum - pojawia się pytanie czy jest tak naprawdę możliwość krytykowania Valcxa? On nie przepracował w rzeczywistości nawet ponad roku w tym klubie. Jego transfery to okienko zimowe i letnie z poprzedniego sezonu. Potem zablokowano mu już możliwość sprowadzania graczy.Nie pozwolono mu nawet sprzedać Meliksona, którego sprowadził do Wisły i być może sprzedałby go za solidne pieniądze do lig zagranicznych. W sporcie ogromną rolę odgrywają znajomości, a wartość piłkarza rośnie, jeśli oferuje go dyrektor sportowy ze znanym nazwiskiem a nie ktoś taki jak Bednarz. Ja jestem ciekaw ile wzięlibyśmy za Meliksona. Tylko że u nas wszyscy są w gorącej wodzie kąpani i nikt nie pozwolił Valcxowi nawet rozwinąć skrzydeł. U nas trzeba robić wszystko na już, na teraz. Nie da się nikomu spokojnie popracować. Nie wiem po co roztrząsać fakt dokonanych transferów przez Valcxa. Moim zdaniem w większości były to transfery udane. Wszyscy zapominają, że jak Lameya sprowadzono, to strzelił nam dwie bramki w kwalifikacjach do LM. Jaliens też na początku nie grał źle. Wszystko się posypało, jak zaczęliśmy przegrywać mecze, nie osiągnęliśmy głównego celu, czyli LM, atmosfera w klubie zrobiła się napięta, a od tego zależy sukces. Dobra atmosfera to dobre wyniki.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 18.06.2012, 13:14
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Z tym Sulerem to tylko plotka medialna bo nie wierzę żebyśmy ściągali ósmego stopera...

Stoperzy w kadrze Wisły:
1. Arkadiusz Głowacki
2. Osman Chavez
3. Gordan Bunoza
4. Michał Czekaj
5. Kew Jaliens
6. Michał Nalepa
7. Mateusz Kowalski

Do tego jeszcze trenujący z seniorami Uryga i Arian. Chyba, że wzmacniamy MESA...
Co za bzdura z tym Sulerem? No chyba że oddamy ze 4 z powyższej listy. A sorry - przecież Bunoza ma grać na LO...
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 18.06.2012, 13:24
omen69 napisał(a):Wyświetl post
Teraz te nieudane:
7) Branco, 8) Sivakov, 9) Nunez (za mecze na wiosnę w LE i PP), 10) Boukhari (jedna bramka w derbach - jesień i ZERO występów na wiosnę).
Tego fragmentu akurat nie rozumiem.

Zarówno Branco jak i Boukhari to były transfery dla szybkiego załatania dziur powstałych po decyzjach wczesniejszych pracowników Wisły. Z tego, co pamietam, to dokonano ich już po zamknięciu okienka, lub na jego koniec, a pilkarze przyszli za darmo.
Nie sa to więc transfery, ale pospieszne łatanie dziur. Zarzucanie Stanowi, że załatał dziury dwoma kołkami, bo nie miał wtedy czasu na szukanie niczego inengo, jest co najmniej chore....
Nunez to akurat był dość dobry transfer. Przyszedł po uzgodnieniu Stana z Robertem, ze takiego piłkarza było trzeba. Kiedy wyrzucono Maaskanta a potem Moskala, nowy trener nie za bardzo wiedział co zrobić z większością piłkarzy (bo nie ogarniał taktyki wprowadzanej przez Maaskanta) z Meliksonem, Ilievem, Jovanovicem i Nunezem. Stąd ich słabsza postawa. Obwiniajcie za te postawę Probierza (a raczej Cupiała, ktory w połowie wyścigu włożył kije między szprychy).
Co masz do Sivakowa? bardzo inteligentny piłkarz, ktory wiedział na czym polega gra środkowego pomocnika i łącznika między obroną a atakiem
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 18.06.2012, 13:48
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
No właśnie - który rok? Rok, w którym Valcx przychodził do Wisły nie było już co z tej drużyny sprzedawać.
Wiem. Celowo zadałem takie pytanie, bo uważam je za równie niesprawiedliwe, co pytanie o wcześniejszy sezon, który przyniósł sukcesy w pucharach. Kontekst jest ważny. W przypadku finansów praca Valckxa na pewno nie jest jedynym czynnikiem, przez który mamy obecnie problemy. Z kolei poziom drużyny zbudowanej przez Stana nie jest jedynym powodem, przez który osiągnęliśmy większy niż wcześniej sukces w pucharach. To, że przed Valckxem doszło do wyprzedaży, a drabinka pucharowa w ostatnim sezonie była sprzyjająca, jest ważne.
Ostatnio edytowane przez jova : 18.06.2012 o godz. 13:51.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 18.06.2012, 13:54
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Co masz do Sivakowa? bardzo inteligentny piłkarz, ktory wiedział na czym polega gra środkowego pomocnika i łącznika między obroną a atakiem
i po przygodzie w Krakowie został sprzedany do dosc sredniego Zulte.
Slabo jak na inteligentnego piłkarza, który w Wiśle nie pokazał nic.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
tommiyacht
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 18.06.2012, 14:01
z tego co pamietam to on raczej zostal niekupiony niz sprzedany. Wlosi za duzo za niego wolali?
Ostatnio edytowane przez tommiyacht : 18.06.2012 o godz. 14:03.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 18.06.2012, 14:09
tommiyacht napisał(a):Wyświetl post
z tego co pamietam to on raczej zostal niekupiony niz sprzedany. Wlosi za duzo za niego wolali?
Nie chciał zostać dłużej w Wiśle to raz. A Wisła jeśli już to dalej chciała go wypożyczyć za czapkę gruszek.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 18.06.2012, 14:17
Dziwię się osobiście ludziom, którzy tak mocno krytykują Valcxa dając tak olbrzymi kredyt zaufania Bednarzowi, którego transfery czy to w Legii, czy to w Wiśle, były totalnymi niewypałami. Legia Bednarza - dosłownie - wyrzuciła, bo się definitywnie nie sprawdził i nie chce mieć z nim nic wspólnego.
.. za to na naszym forum J.B. ma już swój fan klub i to jest dopiero zabawne

____
Następny mecz sparingowy gra Wisła z AEL Limassol (04-07-2012), ciekaw jestem jej składu personalnego na ten mecz.

Powtórzę też tezę do której jestem przekonany, że kadra jest i tak na czołówkę ligi, tylko należy ją scementować i stworzyć z niej rozumiejący sie kolektyw, ot drużynę. Choć rzecz jasna te minimum 2 czy 3 transfery na newralgiczne pozycje są ewidentnie wskazane.
Ostatnio edytowane przez milosz : 18.06.2012 o godz. 14:23.
Odpowiedz cytując
yoda79
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 18.06.2012, 14:33
arti napisał(a):Wyświetl post
Nie chciał zostać dłużej w Wiśle to raz. A Wisła jeśli już to dalej chciała go wypożyczyć za czapkę gruszek.
Trochę kluczysz - on się u nas nie sprawdził po prostu.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Stary 18.06.2012, 14:41
jova napisał(a):Wyświetl post
Wiem. Celowo zadałem takie pytanie, bo uważam je za równie niesprawiedliwe, co pytanie o wcześniejszy sezon, który przyniósł sukcesy w pucharach. Kontekst jest ważny. W przypadku finansów praca Valckxa na pewno nie jest jedynym czynnikiem, przez który mamy obecnie problemy. Z kolei poziom drużyny zbudowanej przez Stana nie jest jedynym powodem, przez który osiągnęliśmy większy niż wcześniej sukces w pucharach. To, że przed Valckxem doszło do wyprzedaży, a drabinka pucharowa w ostatnim sezonie była sprzyjająca, jest ważne.
Żeby nie było - nie jestem zwolennikiem samego Valcxa(można go krytykować) - sam styl jego pracy i kierunek, w którym klub powinien podążać uważam za słuszny, czyli tanio kupić i drogo sprzedać. Owszem, mogą być niewypały transferowe, ale jeden musi być takim hitem, który pozwalałby na sprowadzenie za niego dwóch kolejnych piłkarzy solidnej wartości. Spójrzmy spokojnie, jak pieniądze z transferów Brożków przed rundą wiosenną zostały spożytkowane - sprowadzono Genkova, Meliksona, Jaliensa, Pareikę i Sivakova - moim zdaniem wszyscy nie bez przyczyny się pojawili, co zresztą udowodnili na boisku. Miast Brożka, którego sprzedaliśmy za 2 miliony euro pojawiło się pięciu piłkarzy do pierwszego składu. Summa summarum transfer jednego piłkarza z klubu wyszedł nam na plus.

Pojawił się dopiero problem po sezonie. Nie było funduszy na transfery, bo nie sprzedano nikogo. Feralna kontuzja Meliksona w przerwie zimowej nie pozwoliła na transfer na zachód, a myślę, że spokojnie wówczas można było za niego wyciągnąć dobre pieniądze.

Powiem tak, gdyby był ktoś taki jak Valcx(niekoniecznie on), byłbym spokojny, że nawet gdybyśmy sprzedali tego Meliksona za 2 miliony euro(czyli w podobnej kwocie, co Brożka do Trabzonu), a niech nikt nie kpi, że on nie jest tyle wart, bo ma technikę użytkową i papiery na granie, to byłbym spokojny, bo za niego moglibyśmy mieć minimum dwóch wyselekcjonowanych piłkarzy podnoszących poziom drużyny. Kolejnych dwóch mogłoby przyjść z wolnego transferu.

Taki sposób prowadzenia drużyny umocniłby finalnie nasze finanse, i z pewnością mielibyśmy większe pole manewru. Jak się jednak stało, każdy widział.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 18.06.2012, 14:52
Cytat:
Zarówno Branco jak i Boukhari to były transfery dla szybkiego załatania dziur powstałych po decyzjach wczesniejszych pracowników Wisły.
Tylko dlaczego załatano te dziury piłkarzami fizycznie nie zdolnymi do uprawiania sportu ? Szczególnie zagadką jest tu Branko, który zdał testy. Boukhari wiadomo człowiek od atmosfery, piłkarsko niezły jednak również nie zdolny do gry w piłkę.

Cytat:
Nunez to akurat był dość dobry transfe
Piłkarsko oraz fizycznie na pewno niezły piłkarz, jednak na boisku idiota oraz frajer. Totalnie nie odpowiedzialny, zdolny do fauli wykraczających daleko poza granie gry fair, robi sobie z meczu jakieś prywatne rewanże tylko dlatego że ktoś gdzieś go kopnął, na jego twarzy zamiast chęci zwycięstwa malował się często ironiczny uśmieszek. Zarówno była tak za Maaskanta, Moskala czy Probierza. Myślałem że przełomowym momentem będzie dwu mecz ze Standardem który mógł nauczyć go pokory jednak on już się nie zmieni. Wstyd mi że usprawiedliwiałem jego frajerstwo w meczu z Fulham.

Cytat:
na naszym forum J.B. ma już swój fan klub i
Z całą obiektywnością stwierdzam, że takiego czegoś nie zauważyłem natomiast zabsorbowałem przejaskrawianie sukcesów Maaskanta oraz Valckxa. Jak już pisałem sukces był w postaci dobrej gry w eliminacjach do CL - cała reszta była słaba między innymi z racji tego że graliśmy doświadczonym składem oraz zawodnikami wyporzyczonymi. Z tego suckesu nie ma nic, bardzo nieliczni zebrali trochę doświadczenia, nie wypromowaliśmy też ŻADNEGO zawodnika do europy. Chciałbym aby to był Maor z racji tego że jest po prostu piłkarzem którego umiejętności są na tyle wysokie że mógłby sobie poradzić w lepszym kubie, uważam że jego mentalność jest również niebezpieczna dla Wisły w sensie ryzyka że możemy na nim już nie zarobić bo zachowywał się momentami dziwnie.

Byłem zwolennikiem pracy Vlacxka takiego pilkarza jak Melikson to my długo do naszego klubu nie ściągniemy, on powinien budować dalej tą drużynę. Jednak nie powinno przesadzać się wznosząc go na piedestał za np transfer Genkova bo to piłkarz kiepski, nieporównywalny nawet do Brożka.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 18.06.2012 o godz. 15:16.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 18.06.2012, 16:27
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Tylko dlaczego załatano te dziury piłkarzami fizycznie nie zdolnymi do uprawiania sportu ? Szczególnie zagadką jest tu Branko, który zdał testy. Boukhari wiadomo człowiek od atmosfery, piłkarsko niezły jednak również nie zdolny do gry w piłkę.
Odpowiedz sam sobie. Mielismy spore luki. Nie było czasu na poszukiwania i nie wydano zbyt dużych pieniędzy.
Tak czy owak uważam, ze ocenianie Stana przez pryzmat tych łat, jest chore. A jak się okazało, te dwa "nieudane" transfery spełniły swoje zadanie
Piłkarsko oraz fizycznie na pewno niezły piłkarz, jednak na boisku idiota oraz frajer. Totalnie nie odpowiedzialny, zdolny do fauli wykraczających daleko poza granie gry fair, robi sobie z meczu jakieś prywatne rewanże tylko dlatego że ktoś gdzieś go kopnął, na jego twarzy zamiast chęci zwycięstwa malował się często ironiczny uśmieszek. Zarówno była tak za Maaskanta, Moskala czy Probierza. Myślałem że przełomowym momentem będzie dwu mecz ze Standardem który mógł nauczyć go pokory jednak on już się nie zmieni. Wstyd mi że usprawiedliwiałem jego frajerstwo w meczu z Fulham.
Do czasu gdy prowadził go Maaskant, Nunez swietnie wywiązywał się z zadan na boisku. jak na gracza wypozyczego okazał się bardzo przydatny. Nie siedział na ławie jak Jirsak

Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Stary 18.06.2012, 16:34
westersyl - raz piszesz A, drugi raz piszesz B. Tobie jest wszystko jedno co piszesz - piszesz dla pisania, a z pisania nie żyjesz. Dla żadnej idei w związku z powyższym też nie piszesz. Więc po co piszesz?

Raz mówisz, Genkov cacy, teraz jest be, bo Wisła zagrała słaby sezon. Zdecyduj się. A poza tym porównujesz Genkova do Brożka, co jest dla mnie nieporozumieniem, bo to inne typy piłkarzy.

Pytanie - jak mieliśmy wypromować zawodnika do Europy, jak nam kadra się totalnie wykruszyła. Ostatnie resztki złotej jedenastki po sukcesach w sezonie 2002/2003 zostały sprzedane już dawno - nastąpiło to po odejściu Głowackiego, albo jak kto woli - po sprzedaży Brożków. Przez wiele lat nie zrobiono nic, by Wisła była silna, stabilna i grała dobrą piłkę. Nie patrzono w przyszłość. Jak można twierdzić, że sprowadzenie Bednarza jest naszym sukcesem, albo poczekać z osądami, bo może coś mu się uda. Przypomnę po raz wtóry - Bednarz nic nie robił na stanowisku dyrektora sportowego jak był tu po raz pierwszy, bo miał stabilną kadrę. Sprowadzenie Marcelo to fart, równie dobrze mógłby ktoś inny siedzieć za biurkiem i też byłby sprowadzony.

Mam nadzieję, że zauważysz też to co ja piszę - JA NIE PRZEJASKRAWIAM SUKCESÓW MAASKANTA I VALCXA - PISZĘ TYLKO, ŻE STYL PROWADZENIA POLITYKI TRANSFEROWEJ W POSTACI DUŻEJ PŁYNNOŚCI W SPRZEDAŻY I KUPOWANIU ZAWODNIKÓW BYŁ DOBRYM KIERUNKIEM! A to, że ktoś się zdecydował na taką politykę i w gruncie rzeczy wiedział w co się pakuje, by po dwóch latach powiedzieć pas, jest zwykłym nieporozumieniem.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 18.06.2012, 16:45
Cytat:
Odpowiedz sam sobie. Mielismy spore luki. Nie było czasu na poszukiwania i nie wydano zbyt dużych pieniędzy.
Tak czy owak uważam, ze ocenianie Stana przez pryzmat tych łat, jest chore. A jak się okazało, te dwa "nieudane" transfery spełniły swoje zadanie
Sam mam sobie odpowiedzieć ? To, że mieliśmy spore luki nie jest żadną argumentacją dla ściągnięcia obu zawodników.
Jeśli brak czasu jest usprawiedliwieniem dla ściągnięcia piłkarzy niezdolnych do gry w żadnej perspektywie czasowej to ja nawet nie podejmuję dyskusji.
Nie ma takiego takiego człowieka który byłby nie omylny w kwestiach transferowych, jednak nie zamierzam wybielać Valckxa oraz Maaskanta za te transfery bo Ci ludzie nie byli zdolni kompletnie do gry. Pomyłka to jednak normalna rzecz w tym fachu, kluby wykładają miliony z czego piłkarze się nie sprawdzają jak przykład Torresa. Dlatego nie podważam tymi transferami fachowisci Stana. Po prostu pomyłki których można było uniknąć.

Cytat:
Do czasu gdy prowadził go Maaskant, Nunez świetnie wywiązywał się z zadan na boisk
Nie neguję tego, że Nunez nie wywiązywał się z zadań na boisku, robił to za Maaskanta za Moskala i nawet za Probierza. Podobanie było z demonstracją jego idiotyzmu i frajerstwa na boisku. Albo ma się klasę na boisku albo jej nie ma. Tutaj trener nie ma nic do rzeczy.
Nunez to dobry piłkarz jednak znając jego boiskową mentalność trzymanie go na boisku w jakim kol wiek poważnym meczu to kuszenie losu. Kiedyś stosunek fanów w Argentynie do Nuneza usprawiedliwiłem mentalnościową tamtejszego środowiska oraz podejściu do piłki... jednak ja z perspektywy czasu i pobytu Nuneza w Wiśle już czuję dlaczego ta niechęć do niego miała tam miejsce.

Bonwentura nie chcę mi się nawet tego komentować. Mógłbym ci wymienić dlaczego Genkov jest gorszy od Brożka jedna widzę że wiesz nawet lepiej niż ja, więc po co dyskutować ?
Nigdzie też nie napisałem, że przejaskrawiasz transfery Valckxa, nie śledziłem Twoich postów uważnie.
Uważałem i nadal uważam Valckxa za dobrego fachowca jednak nie zamieram popierać takich bredni że dobrze zrobił bo ściągnął Boukhariego i Branko bo potrzebne było uzupełnienie kadry czy pisać o jakiś mega sukcesach w lidze europy.

Cytat:
Jego główną wadą są chwilowe braki w koncentracji, a nie "ironiczny uśmieszek".
Tylko że ten ironiczny uśmieszek skierowany do przeciwnika oznacza, że za chwilę dojdzie do rewanżu i tak często było. Nuenz gra, niby dobrze po czym wypier przeciwnikowi taką kosę że malo nogi nie urywa. Chyba faul na Wojtkowiaku w PP i to nie zdarzało się raz czy dwa. Byłem nawet za wykupieniem tego piłkarza jednak w obliczu tego że on się nie zmieniał mój stosunek do tego zawodnika również stał się inny.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 18.06.2012 o godz. 17:27.
Odpowiedz cytując
lazy
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 18.06.2012, 17:02
westersyl

Kuszenie losu to było wpuszczanie Czekaja na boisko o 1 minuty. Pokazały to pierwsze mecze w tym roku.
Nunez nie był idealnym piłkarzem bo tacy do nas rzadko przychodzą. Natomiast jako jeden z niewielu potrafił spinać w środku defensywę z atakiem. Dodatkowo był dość uniwersalny (tak jak i Diaz). Jego główną wadą są chwilowe braki w koncentracji, a nie "ironiczny uśmieszek". To taka sama argumentacja jakiej kiedyś doświadczył Lewandowski, po którego wyrazie twarzy rzekomo "nie było widać zaangażowania". Myślę że to by było do wyeliminowania - po prostu w Ameryce Południowej nie przykłada się takiej wagi do dyscypliny taktycznej jak w Europie.

Wracając jednak do rzeczywistości braki mamy wszędzie tylko nie na środku obrony, a tymczasem widać że nasz klub przebranżowił się na: Wisła Kraków - Środkowi Obrońcy - Import Export.
c.d.n.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 18.06.2012, 17:29
Mam nadzieję, że zauważysz też to co ja piszę - JA NIE PRZEJASKRAWIAM SUKCESÓW MAASKANTA I VALCXA - PISZĘ TYLKO, ŻE STYL PROWADZENIA POLITYKI TRANSFEROWEJ W POSTACI DUŻEJ PŁYNNOŚCI W SPRZEDAŻY I KUPOWANIU ZAWODNIKÓW BYŁ DOBRYM KIERUNKIEM! A to, że ktoś się zdecydował na taką politykę i w gruncie rzeczy wiedział w co się pakuje, by po dwóch latach powiedzieć pas, jest zwykłym nieporozumieniem.
i o tym stylu powinniśmy pisać (w tym wątku).

Z jednej strony chwalisz styl "dużej płynności" a z drugiej zaraz napiszesz że w drużynie nie ma ciągłości i co 2 lata mamy budowanie od nowa.
Może ja jestem nie z tej epoki ale wolałbym trzon drużyny oprzeć na zawodnikach związanych z Wisłą dłuższymi kontraktami i utożsamiających się z klubem.
Wolałbym żeby to byli Polacy ale oczywiście przykłady Cantoro czy Clebera pokazują że nie o narodowość tu chodzi.

Probierz jest typowym budowniczym który potrzebuje czasu i chyba włodarze Wisły obrali taką koncepcję długofalowego tworzenia ekipy.
Szkoda że sygnały o transferach są mało budujące ale ja czekam na koniec okienka.
Ostatnio edytowane przez Grantar : 18.06.2012 o godz. 17:34.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 18.06.2012, 17:52
Cytat:
Probierz jest typowym budowniczym który potrzebuje czasu i chyba włodarze Wisły obrali taką koncepcję długofalowego tworzenia ekipy.
Gdyby nie ta data w Twoim profilu to pomyślałbym, że kibicujesz Wiśle od czasów Djiby Falla.

O długofalowości można byłoby mówić, gdyby pozwolono majtkom nikozyjskim okrzepnąć, a nie po pierwszych nerwowych rzygach zmywać ich z pokładu. Teraz to są tylko pozory, będę zadowolony jeżeli przyjdzie chociaż jeden z zapowiadanych młodszych piłkarzy. Na razie tworzenie ekipy na lata wygląda tak, że kręgosłup odchodzi, to co dotychczas było ogonem do odganiania much ma być kręgosłupem, do którego łysa marionetka będzie doszywać losowe części ciała w losowych miejscach. Jak wstanie i pójdzie albo fiknie koziołka, to będzie dopiero sukces. Jak nie, to zakopie się do ziemi i jazda od nowa.

Tak będzie wyglądać cała Bednarzowa kadencja, stąd dla mnie nie ma najmniejszego sensu dyskusja o możliwościach i dokonaniach Kojaka. Cupiałowi znudziły się gwiazdy ekranu, więc zaczyna zatrudniać świadomych kaskaderów, którzy jak będą za pół albo za sezon uciekać stąd z płonącą dupą to jeszcze pocałują go w rączkę, że dał im zaistnieć w gazetach i telewizji.

Bednarz i Kapka są dla siebie stworzeni - pseudodyrektor i pseudoskaut, jeden większy sabotażysta od drugiego. Chciałbym, żeby swoją energię zamiast do wyszukiwania i ściągania niedojd na tygodniowe wakacje włożyli w negocjacje z tymi, których już moglibyśmy mieć na miejscu, bo jak się okazuje sprzed nosa zdupcają nam nawet Gajosy i inne Janoty. Zdzisiek to przynajmniej przywiezie czasami jakąś pokrakę i dziecko wojny domowej z Bałkanów, natomiast wątpię w umiejętności Bednarza. Bo choćby kogoś takiego jak Quioto nie zauważyłby nawet, gdyby tamten mu kukurydzę sprzedawał na plaży, jesteśmy skazani na podrzutków od menedżerów.

Grantar napisał(a):Wyświetl post
(...)
Ja z kolei podziwiam Twój optymizm w porównaniu do stażu i o to głównie mi chodzi. A Quioto to pewnie podrzutek Amadora, który teraz jak Dahan będzie naszym nadwornym dostarczycielem szrotu. O ile temu drugiemu raczej ufam, to ten pierwszy faktycznie może zgarniać piłkarzy z plaży.
Ostatnio edytowane przez Watts : 18.06.2012 o godz. 18:29.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 18.06.2012, 18:10
Watts napisał(a):Wyświetl post
Gdyby nie ta data w Twoim profilu to pomyślałbym, że kibicujesz Wiśle od czasów Djiby Falla.
Sorki oświeć mnie kto to ten Dżibi ...

Bo choćby kogoś takiego jak Quioto nie zauważyłby nawet, gdyby tamten mu kukurydzę sprzedawał na plaży, jesteśmy skazani na podrzutków od menedżerów.
Ale o co chodzi ?

Wesołek z ciebie a za grosz optymizmu ...
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 18.06.2012, 18:15

O długofalowości można byłoby mówić, gdyby pozwolono majtkom nikozyjskim okrzepnąć, a nie po pierwszych nerwowych rzygach zmywać ich z pokładu. Teraz to są tylko pozory, będę zadowolony jeżeli przyjdzie chociaż jeden z zapowiadanych młodszych piłkarzy. Na razie tworzenie ekipy na lata wygląda tak, że kręgosłup odchodzi, to co dotychczas było ogonem do odganiania much ma być kręgosłupem, do którego łysa marionetka będzie doszywać losowe części ciała w losowych miejscach. Jak wstanie i pójdzie albo fiknie koziołka, to będzie dopiero sukces. Jak nie, to zakopie się do ziemi i jazda od nowa.

Tak będzie wyglądać cała Bednarzowa kadencja, stąd dla mnie nie ma najmniejszego sensu dyskusja o możliwościach i dokonaniach Kojaka. Cupiałowi znudziły się gwiazdy ekranu, więc zaczyna zatrudniać świadomych kaskaderów, którzy jak będą za pół albo za sezon uciekać stąd z płonącą dupą to jeszcze pocałują go w rączkę, że dał im zaistnieć w gazetach i telewizji.

Bednarz i Kapka są dla siebie stworzeni - pseudodyrektor i pseudoskaut, jeden większy sabotażysta od drugiego. Chciałbym, żeby swoją energię zamiast do wyszukiwania i ściągania niedojd na tygodniowe wakacje włożyli w negocjacje z tymi, których już moglibyśmy mieć na miejscu, bo jak się okazuje sprzed nosa zdupcają nam nawet Gajosy i inne Janoty. Zdzisiek to przynajmniej przywiezie czasami jakąś pokrakę i dziecko wojny domowej z Bałkanów, natomiast wątpię w umiejętności Bednarza. Bo choćby kogoś takiego jak Quioto nie zauważyłby nawet, gdyby tamten mu kukurydzę sprzedawał na plaży, jesteśmy skazani na podrzutków od menedżerów.
gdybyśmy mieli taką ikonke na tym forum...

dostałbys ja ode mnie

Odpowiedz cytując
Teqcontroller
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 18.06.2012, 18:26
Straszne rzeczy się dzieją
"JEDNA WIARA JEDEN KLUB WISŁA KRAKÓW AŻ PO GRÓB"

Odpowiedz cytując
PlacekTSW
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 18.06.2012, 18:29
Nie oceniajcie go przez pryzmat tego pudła w polonii, przed przyjściem do polonii grał dobrze. Zobaczymy, bierzemy go raczej na rok z opcją przedłużenia.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Stary 18.06.2012, 18:47
Bonwentura nie chcę mi się nawet tego komentować. Mógłbym ci wymienić dlaczego Genkov jest gorszy od Brożka jedna widzę że wiesz nawet lepiej niż ja, więc po co dyskutować ?

Nigdzie też nie napisałem, że przejaskrawiasz transfery Valckxa, nie śledziłem Twoich postów uważnie.
Ile razy można pisać, że Genkov mógłby grać z Brożkiem w ataku w systemie 4-4-2? Ile razy można to mówić? Zawodnik typu Genkov byłby idealny do niegdysiejszej koncepcji Skorży o posiadaniu wysokiego napastnika do zgrywania piłek. Przy ustawieniu 4-5-1 to on pasuje na najbardziej wysuniętego napastnika. Wskaż mi lepszego gracza w polskiej lidze, który do tego systemu jako wysunięty napastnik bardziej by pasował. Niewielu się znajdzie, tak myślę.

O przejaskrawianiu zwróciłem uwagę, bo zbaczamy z tematu. Uważam, że nie powinniśmy tutaj przytaczać, kto jakie transfery sprowadził, tylko kwestię tego, za jaką polityką transferową się opowiadamy. Nie może być tak, że skaczemy z kwiatka na kwiatek i zmieniamy poglądy jak chorągiewka na wietrze.

Powiem wprost - przez długie lata byłem zwolennikiem koncepcji stabilizacji drużyny. Jednocześnie chciałem by Wisła była zespołem, który osiąga sukcesy w pucharach. Jednak po przyjściu Valcxa zmieniłem zdanie i na dzień dzisiejszy uważam, że musi być duża płynność transferowa - ktoś przychodzi i ktoś odchodzi. Najlepiej jest tak prowadzić taką politykę by może nie za każdym razem walczyć o Ligę Mistrzów, ale zawsze się w tych pucharach znajdować. PSV za czasów Valcxa święciło największe triumfy w Lidze Mistrzów. Gdyby ten mechanizm sprzedawania i kupowania wdrożyć w taki sposób, że to nam się względnie opłaca, czyli wskutek sprzedaży naszych najlepszych graczy znajdujemy innych mających podobną wartość, ba możemy sprowadzić za jeden transfer dwóch innych zawodników, zwiększając jakość naszego zespołu, to w pewnym momencie podnieślibyśmy poziom naszej drużyny, podnieślibyśmy poziom ligi, która może produkowałaby lepszych polskich piłkarzy.

Do Grantara - myślę, że większość piłkarzy nawet Polaków w gruncie rzeczy myśli o pieniądzach, a nie o dobru klubu. Piłkarzy, którzy by serce zostawiali dla Wisły można by mieć, gdyby powstała Akademia Piłkarska i tacy zawodnicy może mieliby większe przywiązanie do klubu. Nie mamy roku 1997, kiedy to Cupiał wchodził do Wisły i wszystkich wciągał nosem - sam po prostu nie wierzę, że jesteśmy w stanie zbudować taką Wisłę z nowymi Żurawskimi, Frankowskimi, Szymkowiakami, Kosowskimi, czy Głowackimi, bo mamy niewielu dobrych polskich piłkarzy.

Punktem zwrotnym mogłaby być Liga Mistrzów, 20 milionów euro, które dobrze zagospodarowane mogłoby zapewnić względną stabilność zespołu, pomogłoby zbudować Akademię piłkarską i rozbudować sieć skautów.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 18.06.2012, 18:54
Uważam, że nie powinniśmy tutaj przytaczać, kto jakie transfery sprowadził, tylko kwestię tego, za jaką polityką transferową się opowiadamy.
Z tym zdaniem zgadzam się w całej rozciągłości.
Jestem za polityką prezentowaną przez Valckxa. Częste transfery, promowanie dobrych piłkarzy, stałe podnoszenie w ten sposób poziomu sportowego drużyny.
Do tego jednak trzeba zgody właściciela, a nie po pierwszym drobnym sukcesie... (MP Maaskanta) robienie, na hurra, inwazji na LM bez żadnego przygotowania i zabezpieczenia i przy jednoczesnym zaburzeniu polityki transferowo-sportowej.

Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 18.06.2012, 19:27
FraMat;1258249 do Wattsa napisał(a):
gdybyśmy mieli taką ikonke na tym forum...

dostałbys ja ode mnie
Watts Framat i Miłosz.
Proponuję założyć Klub Pomarańczowa Gwiazda - ku pamięci złotego holenderskiego okresu sukcesów Wisły.
Popłaczecie sobie tam trochę za Stanem, powieszacie trochę psów na łysym ....
a i tak, jak was znam będziecie kibicować Wiśle ... a więc i ........ łysemu.
Ja nie będę miał tego problemu
Ostatnio edytowane przez Grantar : 18.06.2012 o godz. 19:29.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 18.06.2012, 19:36
PlacekTSW napisał(a):Wyświetl post
Nie oceniajcie go przez pryzmat tego pudła w polonii, przed przyjściem do polonii grał dobrze. Zobaczymy, bierzemy go raczej na rok z opcją przedłużenia.
http://www.youtube.com/watch?v=ohVMJJgIsac

tutaj gol Sikorskiego z ..Wisła.
Ku przypomnieniu polecam 1 gol dla Zabrza, szczególnie sposób przeprowadzenia akcji od "Piątki" do "piątki"
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów