The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 33 24,09%
osłabi 82 59,85%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 16,06%
Głosujących: 137. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.06.2012, 13:43
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Oboje jednak wiemy ze Cupial slucha podszeptow w sprawie zarzadzania klubem i mimo ze decyzje sa jego to jednak trzeba przyznac ze czesto sa niezrozumiale - to nie przypadek ze Wisla przez lata sie nie rozwija a Telefonika jednak jakos idzie od przodu
A co my tak naprawdę wiemy o tych decyzjach by uznać je za niezrozumiałe? Jakbyśmy wiedzieli tyle co np. Basałaj, to wtedy można by to jakoś sensownie ocenić. Tak naprawdę te nasze forumowe dyskusje o działaniu klubu to wymiana domysłów.
Ja uslyszalem ze Wisla moze miec problemy finansowe od pracownika klubu po raz pierwszy zaraz po meczu z Fulham w Londynie. Jezeli ja zwykly kibic slysze jakies plotki ze zrodla ktore jest w miare blisko to znaczy ze ci ktorzy sa w srodowisku wiedzieli o tym wczesniej. Anyway jak dla mnie dziwny zbieg okolicznosci ze sprawa ktora ciagla sie latami wlasnie "wyjasnila sie" w momencie kiedy jest to niezwykle na reke jak to ujales "GTW"
A czemu to byłoby komuś na rękę? Zakładasz, że Cupiał nie połapałby się, że straty związane z procesem ciągnącym się latami, to nie wina aktualnych pracowników? No bez przesady.
Po prostu Wiślak napisał(a):Wyświetl post
Kiedy Cupiał przez te 15 lat zarządzania Wisłą pokazał, że rozumie jak osiągnąć zysk finansowy w sporcie?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że rozumiesz to lepiej niż on?
Zdaje mi się, czy my jednak regularnie zmniejszamy zadłużenie względem TF, a nie stale zwiększamy?
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 03.06.2012, 13:59
jova napisał(a):Wyświetl post
A co my tak naprawdę wiemy o tych decyzjach by uznać je za niezrozumiałe? Jakbyśmy wiedzieli tyle co np. Basałaj, to wtedy można by to jakoś sensownie ocenić. Tak naprawdę te nasze forumowe dyskusje o działaniu klubu to wymiana domysłów.
Notoryczne rozsprzedawanie druzyn, brak sensownych wzmocnien w momencie kiedy byly potrzebne (chocby przed Anderlechtem), szopka z Kosowskim ktory moglby grac w Wisle te wszystkie lata, trzymanie w klubie Kapki, brak jakichkolwiek inwestycji w infrastrukture treningowa itp...

A czemu to byłoby komuś na rękę? Zakładasz, że Cupiał nie połapałby się, że straty związane z procesem ciągnącym się latami, to nie wina aktualnych pracowników? No bez przesady.
Zakladam ze Cupial nie sprawdza kazdej zaksiegowanej sumy i tego czy jest ona prawdziwa. Zakladam ze wykazanie strat bylo na reke pewnym ludziom ktorych interesuje tylko to aby trzymac reke (sorry za 2x reke ) na transfeach do klubu. przypominam ze ostatnie transfery przed SV to Palijic, Bunoza i Jovanic - wszyscy z balkanskim korzeniami.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że rozumiesz to lepiej niż on?
Zdaje mi się, czy my jednak regularnie zmniejszamy zadłużenie względem TF, a nie stale zwiększamy?
To nie do mnie ale odpisze nie uwazasz ze to co napisales to tylko domysly ?
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Stary 03.06.2012, 14:34
Notoryczne rozsprzedawanie druzyn, brak sensownych wzmocnien w momencie kiedy byly potrzebne (chocby przed Anderlechtem), szopka z Kosowskim ktory moglby grac w Wisle te wszystkie lata, trzymanie w klubie Kapki, brak jakichkolwiek inwestycji w infrastrukture treningowa itp...
Wymieniasz decyzje. Co wiesz o powodach, przez które te decyzje podjęto?
Zakladam ze Cupial nie sprawdza kazdej zaksiegowanej sumy i tego czy jest ona prawdziwa. Zakladam ze wykazanie strat bylo na reke pewnym ludziom ktorych interesuje tylko to aby trzymac reke (sorry za 2x reke ) na transfeach do klubu. przypominam ze ostatnie transfery przed SV to Palijic, Bunoza i Jovanic - wszyscy z balkanskim korzeniami.
To nie były ostatnie transfery przed SV. Jeśli dobrze pamiętam na końcu przyszli Wilk, Chavez i Rios. Na pewno nie ta wymieniona przez Ciebie trójka. Do tego jeszcze w międzyczasie pojawili się Żuraw i Cikos. Nom, sami z Bałkanów.
Nad finansami Wisły czuwają ludzie, którzy wcześniej byli związani z TF, a wiec po pierwsze: osoby, którym ufa właściciel, a nie jacyś przypadkowi goście, a po drugie: ludzie niezwiązani ze środowiskiem piłkarskim, a wiec nie mający wcześniej kontaktu z tą domniemaną GTW.

Serio nie zauważasz jak musisz naginać fakty, by to brzmiało choć odrobinę sensownie?
To nie do mnie ale odpisze nie uwazasz ze to co napisales to tylko domysly ?
Zacytuję sam siebie: "tak naprawdę te nasze forumowe dyskusje o działaniu klubu to wymiana domysłów."
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Stary 03.06.2012, 14:53
Wymieniasz decyzje. Co wiesz o powodach, przez które te decyzje podjęto?
Jak napisalem sa one dla mnie, przypuszczam ze dla wiekszosci niezrozumiale.

To nie były ostatnie transfery przed SV. Jeśli dobrze pamiętam na końcu przyszli Wilk, Chavez i Rios. Na pewno nie ta wymieniona przez Ciebie trójka. Do tego jeszcze w międzyczasie pojawili się Żuraw i Cikos. Nom, sami z Bałkanów.
Cikos, Rios, Chavez - wypozyczenia nie transfery. Jezeli ich odejmiesz zostaje Wilk i Zuraw. Gdzie ok Wilk fakt transfer i przyznaje ze w miare udany.
Fakt ci wypozyczeni (Cikos, Rios, Chavez) okazali sie lepsi od wykupionych (Palijc, Bunoza, Jovanic) ciekwae prawda?

Nad finansami Wisły czuwają ludzie, którzy wcześniej byli związani z TF, a wiec po pierwsze: osoby, którym ufa właściciel, a nie jacyś przypadkowi goście, a po drugie: ludzie niezwiązani ze środowiskiem piłkarskim, a wiec nie mający wcześniej kontaktu z tą domniemaną GTW.
Zgadzam sie ze Cupial ufa Kapce i Rogali jakkolwiek nie wiem gdzie pracowali w TF Kable.

Serio nie zauważasz jak musisz naginać fakty, by to brzmiało choć odrobinę sensownie?
Ostatnio edytowane przez AgresywnyChomik : 03.06.2012 o godz. 15:00.
Odpowiedz cytując
kot
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 03.06.2012, 15:04

jova sprowokował mnie do wypowiedzi w sprawie naszych miliarderów ( nie mylić z milionerami).

Kiedy Cupiał wszedł do Wisły, nikt nie wiedział co nas czeka, ale już na początku było widać, że będzie kasa i piłkarze. Nikt jednak mimo tej świadomości, nie marzył o 13 tytułach mistrzowskich, co chyba potem, przerosło nie tylko kibiców Wisły ( widać po Tobie i myslących do Ciebie podobnie) , jak i samego Cupiała. Wystarczyłoby zwykłe myślenie długotwerminowe i cierpliwość typowa dla każdego trwałego biznesu, aby Wisła stała się spółką na podobieństwo matki TF, czyli ugruntowaną marką na rynku krajowym i zagranicznym.
Dlaczego tak się nigdy nie stało ? Dlaczego TF odniosła sukces światowy a Wisła wyłącznie krajowy ?
Dlaczego ten sam biznesmen, rozumie zasady biznesu w TF, a nie rozumie i postępuje nieracjonalnie w Wiśle ? Dlaczego w TF są inwestycje i działania długofalowe, a w Wiśle są wieczne rewolucje i niestabilność ? Nieważne czy produkuje się kable czy wynik sportowy, to o sukcesie zawsze decyduje jakość produktu oraz wynik finansowy czyli marka firmy, na którą pracuje się systematyką i latami a nie skacze się co roku od sasa do lasa, na już, na teraz.

Cupiała niecierpliwość w Wisle, jest totalnym zaprzeczeniem rozwoju spółki i obliczona jest na wyłącznie sukces krajowy. Cupiał albo kłamie kibiców albo samego siebie, jeśli stawia przed Wisłą cele LM i przed jej rozgrywkami, redukuje a nie doinwestuje klub lub zamraża wszelkie działania, ograniczając szansę na sukces. To tak jakby w TF miał szansę na kontrakt stulecia, ale zamiast uzbroić firmę w celu realnego podołania kontraktowi, postanowił firmę zredukować i tym samym nawet przy podpisaniu kontraktu, zbankrutować z powodu braku szans na jego realizację. Dla Wisły kontraktem stulecia jest właśnie LM, którą Cupiał niby stawia jako swój cel, a tak naprawdę świadomie raczej, unika jej jak ognia, licząc najwyżej nie na realne szanse, lecz na cud nad Wisłą w wykonaniu kolejnego szamana cudotwórcy. Trzymanie Wisły w ryzach realiów krajowych, a nie europejskich, jest więc dla Cupiała celem strategicznym, porównując jego świadome działania w TF i Wiśle, ale dlaczego ? Pułap nakładów finansowych na sukces w krajowej piłce przestępczej oraz najniższy w europie jej poziom, pozwalają Cupiałowi na zabawę w polski "biznes" piłkarski bez nadmiernego ryzyka dla jego poziomu zaangażowania się w ten biznes.

I tutaj nie miałem do tej pory uwag, gdyż podobnie do Cupiała, uważałem ten pułap polskich celów sportowych, za i tak bardzo zadawalający dla Wisły. Mistrzostwo za mistrzostwem, było wręcz 100 % realizacją logicznych planów na ówczesną piłkę polską. Nie raz podziwiałem Cupiała, że wytrzymuje ten zaściankowy styl polskiej piłki, pełen przestępców, działań niesportowych lub kompletnej ignorancji prawdziwych zasad biznesu piłkarskiego. No bo płacić w ogromnych pieniądzach takich ludzi jak Łobodziński i jemu podobni, polscy pseudopiłkarze czy działacze, będący wręcz 99 % rzeczywistością krajową, to nielada samozaparcie w oczekiwaniu na nadejście normalnosci europejskiej. Sam w rozmowie z innymi kibicami, pytałem ich, jak byście postąpili na jego miejscu, patrząc, jak kowboje polskiej piłki, marnują wszelkie szanse i Wasze ogromne pieniądze, jakie takim partaczom, nigdy nie powinny się przydażyć. No i wlaśnie nadeszły czasy normalnosci europejskiej w polskiej piłce. Społeczeństwo poniosło ogromne koszty budowy przepięknych stadionów w całej Polsce. Powstały tym ogromnym wysiłkiem społecznym, warunki do rozwoju polskiej piłki. No i co się dzieje ? Nasi miliarderzy wyglądają na przerażonych i jeden po drugim chcą czmychać ze swoich klubów. Solorz, Walter, Cupiał. Nasi milionerzy Wojciechowski, Rutkowski i inni także. Do tej pory twierdzili, że bez infrastruktury nie będą inwestować w kluby, bo bez stadionów z prawdziwego zdarzenia, piłka jest bez szans na europejski rozwój. To wygląda tak, jakby każdego z tych polskich miliardero-milionerów, ci sami ich polityczni koledzy z przeszłości i teraźniejszości ( komuna i postkomuna) przymuszali do posiadania klubów piłkarskich i Ci z nich, którzy załapali bakcyla hazardu piłkarskiego, niecierpliwie żądają wygranych natychmiast po zainwestowaniu, bez planowego myślenia biznesowego, a wyłącznie w ramach myślenia hazardzisty.

Walter przycisnął miasto i to wybudowało mu nawet boiska treningowe. Cupiał raczej nie naciskał a dlaczego, trudno zrozumieć. Jawi się po jego ostatnich słowach o niechęci do inwestowania w bazę szkoleniową, raczej negatywny obraz jego chęci do dalszego zaangażowania w klub. Wisła nie ma nawet jednego boiska treningowego z prawdziwego zdarzenia. To nie tylko wstyd, ale prawdziwy obraz postawy Cupiała w Wiśle. To potwierdzenie rozdzielczego i świadomego traktowania przez niego TF jako biznesu i Wisły jako hazardowego hobby. Dlatego w Wiśle pojawiają się i znikają , takie persona jak Kapka czy ostatnio Bednarz. Ich kompetencje i ambicje, ograniczają się do PZPN a UEFA jest dla nich nieosiągalnym kosmosem.Tak Petrescu, jak i Valckx są przez Cupiała swiadomie usuwani, w ramach jakichkolwiek powodów, których na upartego, przecież nigdy nie brakuje nawet w Barcelonie, gdy w pierwszym sezonie nie uczynią cudu nad Wisłą w LM, a wiadomo, że w drugim zażądają spełnienia realnych warunków do wykonania zadania, a tego Cupiał nigdy nie miał w swoich rzeczywistych planach, o czym świadczą gotowe juz scenariusze rewolucji, podawane o wiele wcześniej przez prasę, zanim jeszcze, Wisła danej ekipy, potknęła się tu czy tam.

Reasumując, rozumiałem Cupiała gdy twierdził, że bez stadionu, wszelkie poważne inwestycje w klub nie mają sensu. Rozumiałem, gdy twierdził, że póki trwa budowa nie ma szans na powstanie boisk treningowych, obojętnie czy jego własnych, czy budowanych przez miasto, o co Wisła nie zabiegała, przynajmniej publicznie. Niestety, po ostatnich słowach o gwarancji zysku z bazy czy boisk treningowych, przestałem go rozumieć. Dopóki publicznie nie ogłosi zmiany swojego stanowiska w tej sprawie, moje postrzeganie Cupiała ulegnie zmianie, gdyż zawsze dotąd byłem jego ogromnym obrońcą, gdy zarzucano mu właśnie uwagi, podobne do obecnych moich. Owszem, dalsze trzymanie kursu mistrzowskiego w Wiśle metodą rzutów na taśmę i szarpaniny, a nie planowych działań biznesowo-sportowych, na krótką metę nadal przysłużą się Wiśle , ale z rozwojem klubu nie będzie to miało, nic wspólnego. Ja wierzyłem Cupiałowi, że z chwilą powstania warunków do rozwoju klubu ( stadion na poziomie europejskim ), ten dotrzyma słowa i rozpocznie budowę klubu na poziomie europejskim, a nie tylko krajowym. Dlaczego po nim sie tego spodziewałem ? Bo to on jest jednym z nielicznych polskich miliarderów, posiadającym klub piłkarski, który nazywa się Wisła Kraków i który podobno kocha ?. Wierzyłem, że gdy społeczeństwo da do ręki naszym miliarderom narzędzia za pól miliarda i więcej zł, Ci zechcą i potrafią dzięki nim, rozwinąć ten biznes piłkarski. Pobudują bazy i stworzą podstawy europejskiej egzystencji naszych topowych klubów, za raptem 5 % wysilku społecznego, danego im do ręki w postaci stadionów. Nie rozumiem, dlaczego Cupiał właśnie teraz odmawia rozwojowi Wisły ?. Dlatego zmieniam swój pogląd o nim samym.

Nadszedł czas na poważne myślenie o biznesie w Wiśle i tego po Cupiale oczekuje. Nie obrażę się na Wisłę, jeśli Cupiał wypnie na nią tyłek i nadal będzie inwestował w takie persona jak Bednarz, ale nie bedę go juz tak wychwalał, jak do tej pory to robiłem. Bez budowy drużyny na miarę nie tylko MP ale i pozycji europejskiej, nie nazwę Cupiała poważnym człowiekiem, żądajacym wygrania wyscigu F1 za pomocą teamu z malucha. Bez budowy podstaw biznesu w Wisle ( baza, skauting i boiska treningowe) nie nazwę od teraz Cupiała biznesmenem w Wisle, lecz miliarderem, żyjącym najczęściej gdzieś w świecie i traktującym Wisłę, jako wstydliwy swój produkt na świat. Dla mnie plan Basałaja był planem na przyszłość Wisły, a plan Bednarza jest planem do powrotu do przeszłości. Działania Valckxa, były namiastką , mniej lub bardziej udaną, wychodzenia ze skansenu polskiego do piłkarskiej Europy. Widocznie dla Cupiała i Bednarza, Wisła to tęskonota za dawnym skansenem, za swoją przeszłością, a nie przyszłością, w którym to świecie, persona jak Garguły, Bednarze czy kibice tęskniący za pradawną Wisłą komunistyczną bez wyników, wolą rajcować się w swoim małym, własnym sosie, bez szans na wyrwanie się do europejskiego funkcjonowania i pełnego stadionu. Czy oczekiwanie normalności, czyli profesjonalnego traktowania Wisły na podobieństwo TF, to coś ponad możliwości Cupiała ? Czy oczekiwanie bazy treningowej i szkoleniowej oraz skautingu na wzór reszty swiata, to coś niosiągalnego dla Wisły Cupiała Czy stabilizacja i planowe działania systematyczne, a nie rewolucyjne w Wiśle, to oczekiwania czegoś Cupiałowi nieznanego, zwłaszcza w kontekście jego umiejętności, profesjonalnych działań w TF

Czy kibice broniący obecnie polityki Cupiała wobec Wisły, aby na pewno są kibicami Wisły Kraków a nie TF
Bo tacy powinni mieć świadomość, że Cupiał , wiecznie Wisłą nie będzie szarpał mistrzowsko w Polsce i wtedy Wiśle zabraknie infrastruktury oraz profesjonalnych schematów pracy, pozwalających jej funkcjonować na poziomie ekstraklasy bez Cupiała. Czy kibice tęskniący za pradawną Wisłą spadkową, są kibicami Wisły Pewnie na 1906% tak, ale czy aby słusznie zajmują pozycję jedynie prawdziwych kibiców Wisły Kraków
Ostatnio edytowane przez kot : 03.06.2012 o godz. 18:33.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Stary 03.06.2012, 15:14
kot napisał(a):Wyświetl post
...
Kot wszystko ok
ale Co wiesz o powodach, przez które te decyzje podjęto
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 03.06.2012, 15:43
Po każdym przewrocie w Wiśle rozmawiamy o Cupiale i pytamy czy dobrze że mamy takiego właściciela czy nie.
Niby jest zarząd, sztab, trener ale tak naprawdę najwięcej zależy od właściciela.
Już parę razy stawałem w obronie bosa, gdy wylewano na niego kupę pomyj (wtedy też dostawało się i mnie).
Z jednej strony:
- to nasz "dobrodziej", daje kasę (zaksięgowaną jako dług w stosunku do Telefoniki)
- za ery Bogusława Wisła jest najlepszą drużyną w kraju.
z drugiej strony
Wisła to marka i kibice więc Cupiał nie płaci za nic

Czasem myślę sobie że zmiana właściciela byłaby dobrym rozwiązaniem (o ile nie trafi się jeszcze bardziej niecierpliwy np taki Wojciechowski).
W tym kontekście pytam zorientowanych ile trzeba mieć kasy by wykupić Wisłę ?
Czy konieczne byłoby wykupienie całego długu ?
Ile ten dług wynosi ?

Zakładam że jesteśmy zdani na Cupiała ale może się mylę.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 03.06.2012 o godz. 19:27.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Stary 03.06.2012, 15:46
Czy kibice broniący obecnie polityki Cupiała wobec Wisły, aby na pewno są kibicami Wisły Kraków
Chyba raczej nie. Bo tacy mają świadomość, że Cupiał , wiecznie Wisłą nie będzie szarpał mistrzowsko w Polsce i wtedy Wiśle zabraknie infrastruktury oraz profesjonalnych schematów pracy, pozwalających jej funkcjonować na poziomie ekstraklasy bez Cupiała. Czy kibice tęskniący za pradawną Wisłą spadkową, są kibicami Wisły Pewnie tak, ale czy aby słusznie zajmują pozycję jedynie prawdziwych kibiców Wisły Kraków
O Jezus... Nikt nie robi z siebie jedynego prawdziwego kibica Wisły.
Reszty nie chce mi się komentować.
Kolejne przemyślenia domorosłego prezesa, który wierzy, że rozumie działania klubu lepiej niż ludzie, którzy nim rządzą.
Chcecie wierzyć w spiski albo, że porzucono model działania przynoszący klubowi wielkie zyski albo, że używanie oszczędnego, ale samofinansującego się modelu działania jest złe dla długofalowego funkcjonowania klubu albo, że mogliśmy mieć właściciela, z którym osiągnęlibyśmy więcej, itd. itp. OK, wierzcie sobie. Ja mam serdecznie dość tej rozmowy.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 03.06.2012, 16:39
Cupiała niecierpliwość w Wisle, jest totalnym zaprzeczeniem rozwoju spółki i obliczona jest na wyłącznie sukces krajowy. Cupiał albo kłamie kibiców albo samego siebie, jeśli stawia przed Wisłą cele LM i przed jej rozgrywkami, redukuje a nie doinwestuje klub lub zamraża wszelkie działania, ograniczając szansę na sukces.
Fakt, masz rację bo brak w tym logiki.
Hmm, w sumie to myślę że B.Cupiał nie wierzy ani w LM dla Wisły Kraków, ani w zbudowanie w Krakowie europejskiego formatu klubu, ot sukcesy krajowe i czasem jakiś w pucharach europejskich, ale byle tanim kosztem i byle dług malał a nie wzrastał.

A My tu czekamy nadal na transfery ..
Cdn. ..
Ostatnio edytowane przez milosz : 04.06.2012 o godz. 22:04.
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 03.06.2012, 19:38
Pozwoliłem sobie edytować wasze posty, oraz usnąć waszą nic nie wnoszącą do rozmowy ''dyskusję''.
Najbardziej aktywni nagrody dostali, póki co są to ostrzeżenia ale następne takie bezsensowne cytowanie i rozmywanie tematu skończy się banem.

A jeżeli jeden z drugim zgłaszają prośbę o usunięcie posta/ wnioskują o ban, to patrząc po waszym stażu na forum powinniście wiedzieć gdzie takie kwiatki zgłaszać.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
Pażdzioch
Junior Member

Od: 05.2012

Stary 05.06.2012, 11:02
Dziś urodziny naszego kochanego wiceprezesa ds. sportowych, wszystkiego najlepszego Jacku ! Miłego urlopu !
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 05.06.2012, 13:11
Piotr i Paweł Brożek nie wrócą do Wisły ?
http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1...y_Krakow_.html

szkoda Pietji,póki co jesteśmy bez lewego obrońcy a i Paweł byłby konkurencją dla Genkova
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 05.06.2012, 14:16
Nie rozumiem AYALA dlaczego Brożek miałby być konkurencją dla Genkova? Przecież fizycznie to inni zawodnicy, którzy powinni pełnić zupełnie inne zadania na boisku. Brożek to piłkarz niesamowicie szybki, potrafi kreować sytuacje, po których padają bramki. Genkov to z kolei bardziej taki lis pola karnego, coś a'la Frankowski, z tym że gra jeszcze dobrze głową. Gdyby wykorzystać jego wszystkie atuty, nie mam wątpliwości, że miałby w Polsce koronę króla strzelców.

Co do Brożka można mieć jednak wątpliwości. Piłkarz dostał się do kadry bo ma bardzo duże zaufanie ze strony trenera Smudy. Jednak widać po jego grze, że jest w tragicznej formie i potrzebna byłaby ciężka praca by tą formę odbudować.

Brożek ma już swoje lata i choćby od nowa zacząłby grać dobrze na poziomie ligowym, to śmiem twierdzić, że za rok - dwa do polskiej ligi, w tym do Wisły będą trafiać zawodnicy podobnej jakości co on. Wprawdzie innej narodowości, ale jednak.

Myślę, że czas Brożka w Wiśle powinien być uznany definitywnie za zakończony. Należy rozbudować system szkolenia młodzieży i jak najszybciej pozyskiwać dobrych, młodych zawodników.

Dla mnie jak ktoś ma przyjeżdżać do Polski, jako piłkarz, który się nie sprawdził na przysłowiowym Zachodzie(co w przypadku Turcji jest dobrym określeniem), to lepiej by grał w drużynach nie takich jak Wisła, bo to urąga godności klubu sprowadzać tego samego piłkarza drugi raz.

Jeżeli ktoś tam na górze się szanuje, powinien znaleźć godnego następcę Brożka, Genkova i innych.
Odpowiedz cytując
borys
Banita

Od: 07.2010

Stary 05.06.2012, 14:32
Mysle, ze szczytem mozliwosci będzie Szewczyk. A kandydatow w typie Brozka, Kupisz, Dudu, mozna wlozyc ad acta.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 05.06.2012, 15:06
Przede wszystkim to my jeszcze nie sprzedaliśmy Meliksona w związku z tym skąd mamy mieć na transfery. Te testy, szukanie wśród zawodników wolnych (np. Sznaucner) są tym podyktowane.
Odpowiedz cytując
borys
Banita

Od: 07.2010

Stary 05.06.2012, 15:12
Druzyne mozna budowac na 3 sposoby, szkolac lub kupujac zawodnikow albo przez polaczenie obu dzialan. My wybieramy 4 droge, nie bedziemy szkolic ani kupowac, czesc strategii skad wziac zawodnikow nadal pozostaje zagadka nawet dla jej tworcow. Konkurencja zglupieje i zdominujemy T-ME a juz napewno w koncu awansujemy LM. Wezmiemy ich z zaskoczenia.

Merkury - oczywiscie. Tylko boli ze do obecnego miejsca poza oczywistymi sukcesami doprowadzil nas wlasciciel i teraz sie jeszcze obraza. Na kogo pytam?

Po Meliksona wbrew doniesieniom kolejki chyba nie ma, jak zostanie to transferow nie bedzie a on sam moze byc niezainteresowany gra u nas. I sprzedac go trzeba bedzie bo z niewolnika nie ma pracownika tylko, ze kasa to juz nie bedzie 3 mln. EUR tylko znacznie znacznie mniej. I bedziemy jeszcze bardziej w dupie bo Meliksona ani pieniedzy nie bedzie a sprzedawac kogo juz specjalnie tez.
Odpowiedz cytując
Teqcontroller
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 05.06.2012, 19:05
AYALA napisał(a):Wyświetl post
Piotr i Paweł Brożek nie wrócą do Wisły ?
http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1...y_Krakow_.html

szkoda Pietji,póki co jesteśmy bez lewego obrońcy a i Paweł byłby konkurencją dla Genkova
I bardzo dobrze,że nie wrócą
"JEDNA WIARA JEDEN KLUB WISŁA KRAKÓW AŻ PO GRÓB"

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 05.06.2012, 19:49
No super - w zamian dostaniesz na lewą stronę Burligę a do ataku Szewczyka... I będziesz miał alleluja i do przodu
Odpowiedz cytując
Teqcontroller
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 05.06.2012, 19:54
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
No super - w zamian dostaniesz na lewą stronę Burligę a do ataku Szewczyka... I będziesz miał alleluja i do przodu
No ale przynajmniej młodsi są od Brożków
"JEDNA WIARA JEDEN KLUB WISŁA KRAKÓW AŻ PO GRÓB"

Odpowiedz cytując
TRNKRN
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 05.06.2012, 20:01
Pytanie brzmi, po czym wnosisz kolego, że Paweł gwarantuje jakąkolwiek jakość? W tym sezonie zagrał całe 891 minut, strzelił trzy bramki, z czego tylko jedną w klubie, zaś dwie w kadrze. Brożek, który nie poradził sobie w Trabzonsporze (tak, wiem, że miał za rywala Buraka Yilmaza, który walnął 35 bramek) oraz w Celticu, gdzie w całej rundzie zagrał tylko 3 mecze (łącznie 90 minut) a w ostatnim meczu kadry, w którym wystąpił aż żal było na niego patrzyć... Paweł był jak na poziom polskiej ligi zawodnikiem dobrym, nie wybitnym (przez te jego wahania formy). Podkreślam był, gdyż tak na prawdę nikt z nas nie wie w jakiej jest formie. Tak samo Piotrek, już od dłuższego czasu po kontuzji, chyba nie będziemy zamieniać się w klub rehabilitanta dla zawodników, którym się nie udało? Wystarczy Głowa, który ma grubo ponad 30-stkę na karku. Jeśli nie mamy kasy, to lepiej dać szansę młodym, przynajmniej się czegoś nauczą, a i może ktoś z nich wypłynie na szersze wody.
29 MAJA 2012 - MECZ UNIA - WISŁA - WBIJAĆ!!!
Odpowiedz cytując
Charlie
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 05.06.2012, 20:09
Teqcontroller napisał(a):Wyświetl post
No ale przynajmniej młodsi są od Brożków
No i co z tego?

O ile za Pietią szczególnie płakać nie będę, to Paweł na pewno byłby w stanie zagwarantować powyżej 10 trafień w lidze i skutecznie uzupełniać się, lub rywalizować z Genkovem. Nie widze możliwości, żeby nagle zapomniał jak się gra w piłkę. Za granicą mu nie wyszło, miał trochę pecha, wyjechał w złym momencie, ale w naszym ligowych bagienku na luzie by sobie poradził.
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski,
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 05.06.2012, 20:44
Mogłoby być tak:

Wilk - Sobolewski
Iliew - Melikson
Brożek - Genkow

Czyli System 4-2-2-2 z dwójka defensywnych pomocników i parą napastników. Za Iliewa mógłby sie pojawiać na boisku i Małecki. Rzecz w tym że Genkow i Brożek, mogliby grać razem. Paweł Pokazał jednak nam już wiele razy swoje zalety czyli wady Genkowa, ot szybkość właśnie, zaś Genkow jest dużo bardziej waleczny i grałby na szpicy, a za nim nieco cofnięty Paweł Brożek. Wszystkich problemów to nam nie rozwiązałoby, ale jest to jakaś opcja poprawienia gry ofensywnej.

Tyle że z racji braku pewnych wiadomości to tylko spekulacje ...
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 05.06.2012, 21:02
Ja tam za Brozkami nie płaczę... Może znowu ściągną na wypożyczenie jakiegoś Bitona, który tez strzeli przynajmniej 10 bramek, aż do czasu naprostowania sytuacjii finansowej (czytaj: aż dowiemy się, że sytuacja finansowa wcale nie jest gorsza nż była przez ostatnie 10 lat) lub zmiany myslenia przez bossa, który ponownie (który już raz?) stwierdzi, że bez jakiejkolwiek inwestycji w dobrych, solidnych, profesjonalnych piłkarzy, lub dobre, profesjonalne szkolenie, niczego nie będzie.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Paweł
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 05.06.2012, 21:14
Z pewnością notes łysego jest pełen potencjalnych Bitonów.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 05.06.2012, 22:44
Raczej Beto(nów).
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 05.06.2012, 23:35
Paweł napisał(a):Wyświetl post
Z pewnością notes łysego jest pełen potencjalnych Bitonów.

albo Hristovov.....

a Zdzisek dalej pije na Seszelach.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 06.06.2012, 08:25
Dlatego dziwi mnie niechęć do sięgnięcia po Brożków. Najbardziej prawdopodobną alternatywą dla nich są właśnie zawodnicy o umiejętnościach porównywalnych do tych wspomnianych przez poprzedników... Co by o naszych bliźniakach nie mówić, to w naszej lidze byli na swoich pozycjach wśród dobrych (Piotr) i bardzo dobrych (Paweł) piłkarzy. Wiemy czego się po nich spodziewać i gwarantują nam jeszcze kilka ładnych sezonów gry.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 06.06.2012 o godz. 09:14.
Odpowiedz cytując
krasny
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 06.06.2012, 09:06
Trzeba niestety przyznac ze cięcie kosztów przyszło w najgorszym mozliwym momencie.
Akurat teraz, nie placąc zadnych pieniędzy innym klubom, z wolnych transferów moglibysmy zebrac naprawdę mocną ekipę.

Cała masa zawodników jest (bądz bedzie z końcem roku) dostępna z kartą na ręku.
Zdaje sobie oczywiscie sprawe ze niekiedy piłkarze i agenci żądają niewyobrażalnych pieniedzy za podpis, ale mysle ze to i tak mniej niz mielibysmy placic za transfery gotówkowe.

Odpowiedz cytując
pan Dudi
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 06.06.2012, 22:11
No to mamy drugie wzmocnienie tego okienka (które jeszcze nie ruszyło, przypominam)

Cytat:
Wisła Kraków wypożyczyła na rok napastnika z Hondurasu Romella Quioto - poinformował na swojej stronie internetowej klub piłkarza CDyS Vida. W umowie zawarto także opcję pierwokupu.

Romell Quioto urodził się 9 sierpnia 1991 roku w Río Esteban. Ma 180 cm wzrostu, waży 78 kg. Ostatnio grał w drużynie CDyS Vida (La Ceiba). Testy w Wiśle rozpoczął pod koniec maja.

Zawodnik ma na koncie jeden występ w reprezentacji Hondurasu. Występuje także w reprezentacji olimpijskiej swojego kraju, która zagra na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
Lis Pustyni piłkarzem Wisły. Ciekawe, czy Bednarz wynegocjował taką samą kwotę wykupu jak tutejszy idol- Valckx za Bitona. Liczę, że jest ona jednak osiągalna dla Wisły.

http://www.90minut.pl/news/190/news1...o-w-Wisle.html
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, a nie lewą

http://inicjatywa14.net/
Odpowiedz cytując
emjot
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 06.06.2012, 22:31
pan Dudi napisał(a):Wyświetl post
No to mamy drugie wzmocnienie tego okienka (które jeszcze nie ruszyło, przypominam)

Lis Pustyni piłkarzem Wisły. Ciekawe, czy Bednarz wynegocjował taką samą kwotę wykupu jak tutejszy idol- Valckx za Bitona. Liczę, że jest ona jednak osiągalna dla Wisły.

http://www.90minut.pl/news/190/news1...o-w-Wisle.html
jako że wg. zgodniej opinii wszystkich JB jest łysym leg... ch... i czort wie czym jeszcze
myślę że cena wykupu jest większa circa about o 1000% od ceny wykupu niejakiego Bitona D.
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów