The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
borys
Banita

Od: 07.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 27.07.2012, 15:46
BBudowniczy napisał(a):Wyświetl post
: "Pamiętam jaki był płacz ze Lech nam "podkupił" król strzelców 1 ligi Roberta Lewandowskiego. Gdzie jest teraz ten piłkarz?"
Czytasz w myslach czy jak
Odpowiedz cytując
pan Dudi
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 27.07.2012, 15:51
borys napisał(a):Wyświetl post
Czytasz w myslach czy jak
Macie w poście huntera zbicie tego argumentu. Lewandowski w Amice miał zapewnienie, że szybko wskoczy do pierwszego składu. W Wiśle mu Skorża takiej gwarancji dać nie mógł, bo byli Brożek, Niedzielan, Boguski (Dawidowskiego przemilczę). Finanse, czy sprawność działania dyr. sportowego w tym przypadku akurat nie miała nic do rzeczy. Oprócz Trzeciaka z Legii, który nie był zainteresowany Lewandowskim, bo "miał Arrubarrenę".

Co do "twardych faktów" Borysa- uważasz, że Wisła sama finansuje swoją działalność? Tzn. wydaje tyle, ile sama zarobi? I tak od X lat?
Ostatnio edytowane przez pan Dudi : 27.07.2012 o godz. 15:56.
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, a nie lewą

http://inicjatywa14.net/
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 27.07.2012, 16:07
pan Dudi napisał(a):Wyświetl post
Pazdan jako uzupełnienie? Strzelam, że dostał kontrakt na poziomie 100K € rocznie. On miałby być uzupełnieniem? Co wtedy z Urygą, który dobrze się prezentował wiosną? W nagrodę wrócić go do ME? Czy ma być uzupełnieniem uzupełnienia?

Jaki jest Burliga? W jego kwestii przychylam się do zdania Andrzeja Iwana (był gdzieś z nim wywiad ostatnio), że to materiał na dobrego piłkarza i już Probierza w tym głowa, żeby wydobyć z niego wszystko, co najlepsze.

Zgadzam się, że musimy mieć jeszcze lewego obrońcę, ale żeby rwać szaty, że nie mamy Pazdana, czy Gajosa? Bądźcie poważni.
Pazdan... - no to inaczej.
Tj. raczej ostatni sezon Sobola w Wiśle, po długiej przerwie-nie wiadomo jaka forma i ile sił, poza tym zawsze łapał sporo kartek = absencje
Wilk - dużo kartek = absencje
Uryga - jest już zdrowy? Trenuje na maksa? Jeśli nie to kiedy wróci i czy i kiedy się odbuduje?

Modelski...
Burliga - może i coś w nim jest, ale moim zdaniem jeśli już to na PP. No ale oby wyszło na Twoje i Iwana... nie mam nic przeciwko tym bardziej, że ile meczów zagra a ile opuści Jova... tego nie wie nikt.
Odpowiedz cytując
borys
Banita

Stary 27.07.2012, 16:07
Macie w poście huntera zbicie tego argumentu. Lewandowski w Amice miał zapewnienie, że szybko wskoczy do pierwszego składu. W Wiśle mu Skorża takiej gwarancji dać nie mógł, bo byli Brożek, Niedzielan, Boguski (Dawidowskiego przemilczę).

Co do "twardych faktów" Borysa- uważasz, że Wisła sama finansuje swoją działalność? Tzn. wydaje tyle, ile sama zarobi? I tak od X lat?
Nie zbiles argumentu bo szprotsno pisal o tym, ze nie warto sie podniecac Gajosem jako, ze nie wiadomo co zniego bedzie. Z lewandowskiego tez nie bylo wiadomo co bedzie. Nie poruszalismy kwesti dlaczego wybral jak wybral.

A jak sie ma druga czesc do tematu, czy Jaga sie samofinasuje, czy ktokolwiek w tej lidze sie samofinansuje.

Od poczatku moim zalozeniem był przekaz:

JAGA ZROBILA DOBRE PRZEMYSLANE TRANSFERY ZA ROZSADNE PIENIADZE. STOP. ZAKONTRAKTOWANI PILKARZE WZMOCNILI BY WISLE. STOP. NASZA POLITYKA TRANSFEROWA JEST tfu jaka polityka, to dzialania dorażne.

Wina za ten stan obarzam przede wszystkim wlasciciela, wydal krocie ale czy z sensem? Bednarza natomiast to slup. Kazali powiedziec powiedzial, kazali zrobic zrobil.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 27.07.2012, 16:09
Cytat:
Macie w poście huntera zbicie tego argumentu. Lewandowski w Amice miał zapewnienie, że szybko wskoczy do pierwszego składu.
W Amice był Rengifo oraz legenda klubu Reiss także nikt mu zapewnić miejsca nie mógł.
Zdaniem Bednarza Lewandowski chciał zarabiac tyle co Paweł Brożek dlatego go nie kupiliśmy.
W lidze + Robert się z tego śmiał, sam twierdził, że w Wiśle mógł grać ale to Lech był konkretniejszy.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 27.07.2012, 16:09
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Owszem na papierze to wyglada jak na Jage ciekawie, ale co my mamy brać kazdego kogo mozna kupic i wyglada ciekawie ? to jest Wisła Kraków tu jest presja inna niz w Bełchatowie. Już wiele razy przejechała sie na tym Legia, ale niektorzy dalej swoje.
Brud, Czekaj, Bunoza, Żemło, Chrapek, Sikorski, Quioto, Kamiński, Kocoń...
Nie no, same asy. Śmietanka, najlepsi z najlepszych wyselekcjonowani przez łysego legionistę i jego wesołą kompanię.

Masz nas za debili? Ustal jakąś wersję i się jej trzymaj. Albo Bednarz to ofiara braku pieniędzy, albo "to jest Wisła, za wysokie progi dla jakiegoś tam Gajosa". Bo to co teraz robisz dla mnie wygląda na schizofrenię.

Wiesz jak jest różnica między Jacusiem a gościami z Amiki, Jagi, Legii czy Zagłębia Lubin? Oni mają rozeznanie w niższych ligach, a łysemu jak młodego piłkarza nie przywiozą menedżerzy na testy, to on dla niego nie istnieje...

Jak chcesz grać w Wiśle to albo musisz być względnie znany (nie mylić z dobry - patrz Sikorski), albo ktoś Cię musi podwieźć na trening Wisły. Możesz nawet mieć piętnaście kilo nadwagi i liczyć, że nikt nie zauważy.

pan Dudi napisał(a):
Jaki jest Burliga? W jego kwestii przychylam się do zdania Andrzeja Iwana (był gdzieś z nim wywiad ostatnio), że to materiał na dobrego piłkarza i już Probierza w tym głowa, żeby wydobyć z niego wszystko, co najlepsze.
Kolejny prawdziwek...

Probierz kazał Brudowi szukać sobie klubu, chłopak jest teraz poza kadrą.

A Iwan rok temu majaczył coś o talencie Bunozy, prawdziwym diamencie przywiezionym za marne 400 K euro przez Uniwersalnego Zdzisia.

Myślę, że taki komentarz wystarczy.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 27.07.2012 o godz. 16:24.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
borys
Banita

Stary 27.07.2012, 16:12
@hunter

Natomiast Twoje info bazuje na... info telefoniczne.

Mocne slowa:

"99% forum" - pewnie nie znasz 98,9 z tej puli.
" O Gajosie soje wiesz"

I proszę Cie pokaz mi potwierdzenie informacji o tym, że " KLUB STANA NAD PRZEPASCIA".

Dodatkowo co najsmieszniejsze piszesz, ze nadprezes decyduje o wszystkim ale akurat Holendrzy zrobili po swojemu i malo sie Wisla nie zawinela.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 27.07.2012, 16:27
hunter napisał(a):Wyświetl post
Podziękujcie Waszemu holenderskiemu duetowi + BB, którzy dostali właśnie na rok sporą dowolność decyzyjną. Tak narobili, że klub stanął nad przepaścią finansową i o jakiejkolwiek autonomii decyzyjnej można zapomnieć na długo.
Ja mam takie drobne pytanie, sondaż - kto jeszcze tutaj wierzy w "holenderską przepaść finansową"? Bo jak zbierze się pokaźna grupa takich delikwentów, to może załatwię groupona na rabat w Kobierzynie.

Chłop, który już był prezesem i chłop, który pracował w klubie którego Wisła prawdopodobnie nie doścignie organizacyjnie i sportowo przez 100 lat. Narobili przepaści. Przy rekinach biznesu takich jak Kapka albo Bednarz, gdyby ich zostawił, to musielibyśmy prosić Unię o bailout.
Ostatnio edytowane przez Watts : 29.05.2013 o godz. 11:16.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 27.07.2012, 16:31
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Brud, Czekaj, Bunoza, Żemło, Chrapek, Sikorski, Quioto, Kamiński, Kocoń...
Nie no, same asy. Śmietanka, najlepsi z najlepszych wyselekcjonowani przez łysego legionistę i jego wesołą kompanię.

Masz nas za debili? Ustal jakąś wersję i się jej trzymaj. Albo Bednarz to ofiara braku pieniędzy, albo "to jest Wisła, za wysokie progi dla jakiegoś tam Gajosa". Bo to co teraz robisz dla mnie wygląda na schizofrenię.
Wolfy
przede wszystkim nie przekrecaj moich slow, napisalem ze w Wiśle jest inna presja niz w Belchatowie, a nie ze to za wysokie progi.
A to ze jest bieda to uwazam ja (Ty i reszta przeciez uwazacie ze to najlepszy sezon w pucharach, same zyski tylko Cupial wszystko zabral) wiec nie wiem o co CI chodzi skoro Ty masz inny poglad na te sprawy.

Tego mitycznego Gajosa widziales w ilu spotkaniach co ?Wymienienie Koconia hehe naprawde niezle, w ilu spotkaniach wg.Ciebie ten chlopak zagra? Tak samo Żemlo ? w Ilu badz ilunastu ?

p.s. Chwaliles sie wszedzie gdzie sie dalo jakim super nie jesteś programista, z szefem na Ty i inne, to powiedz mi czemu nei napisaleś Wiśle tej sprzedazy biletow? nie znam sie na tym, ale domniemuje ze "sprzedaz internetowa" z programowaniem jakis zwiazek ma. Ja gdybym potrafil to bym pomógl, ale sie nie znam, wiec slabo.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
pan Dudi
Senior Member

Stary 27.07.2012, 16:32
arti napisał(a):Wyświetl post
Pazdan... - no to inaczej.
Tj. raczej ostatni sezon Sobola w Wiśle, po długiej przerwie-nie wiadomo jaka forma i ile sił, poza tym zawsze łapał sporo kartek = absencje
Wilk - dużo kartek = absencje
Uryga - jest już zdrowy? Trenuje na maksa? Jeśli nie to kiedy wróci i czy i kiedy się odbuduje?

Modelski...
Burliga - może i coś w nim jest, ale moim zdaniem jeśli już to na PP. No ale oby wyszło na Twoje i Iwana... nie mam nic przeciwko tym bardziej, że ile meczów zagra a ile opuści Jova... tego nie wie nikt.
Jeśli dojdzie do zmiany taktyki w Wiśle (o czym mówił Probierz), to 3 defensywnych pomocników w kadrze będzie wystarczającą ilością, bo i tak grać mamy jednym. Jeśli nie, to zobaczymy. Tak, czy inaczej, dobrze, żeby Uryga wrócił do zdrowia.

Co do Lewandowskiego - odebrałem fragment o nim tak, jak hunter.

Cytat:
JAGA ZROBILA DOBRE PRZEMYSLANE TRANSFERY ZA ROZSADNE PIENIADZE. STOP. ZAKONTRAKTOWANI PILKARZE WZMOCNILI BY WISLE. STOP. NASZA POLITYKA TRANSFEROWA JEST tfu jaka polityka, to dzialania dorażne.
SKĄD WIESZ? STOP. Na początku napisałem- na czym polega wyższość piłkarzy zakontraktowanych przez Jagę nad piłkarzami zakontraktowanymi przez Wisłę? Napisz mi, posługując się racjonalnymi argumentami.

Działanie doraźne? Co Ci nie pasuje w polityce transferowej Wisły? Czym się różnią ruchy Wisły od ruchów Jagi, którą stawiacie za wzór. Serio, to wykracza poza moje pojmowanie. Albo nie wiem, że Jaga sprowadziła jakichś genialnych piłkarzy za półdarmo, albo wszyscy, którzy przyszli do nas, to szrot (tzn. o tym, że o prawdziwości drugiej części zdania część forumowiczów jest przekonana bez oglądania ich w meczach o stawkę, to ja wiem, w końcu przyszli za kadencji Bednarza, to musi być szrot ).
Ostatnio edytowane przez pan Dudi : 27.07.2012 o godz. 16:42.

Odpowiedz cytując
murray
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 27.07.2012, 16:33
Watts napisał(a):Wyświetl post
Bo jak zbierze się pokaźna grupa takich delikwentów, to może załatwię groupona na rabat w Kobierzynie.
Autopocisk.
Odpowiedz cytując
pan Dudi
Senior Member

Stary 27.07.2012, 16:36
Ja mam takie drobne pytanie, sondaż - kto jeszcze tutaj wierzy w "holenderską przepaść finansową"? Bo jak zbierze się pokaźna grupa takich delikwentów, to może załatwię groupona na rabat w Kobierzynie.

Chłop, który już był prezesem i chłop, który pracował w klubie którego Wisła prawdopodobnie nie doścignie organizacyjnie i sportowo przez 100 lat. Narobili przepaści. Oj, nasyrmatyr. Przy rekinach biznesu takich jak Kapka albo Bednarz, gdyby ich zostawił, to musielibyśmy prosić Unię o bailout.
Łoooo, jest głos rozsądku.

Nie będę pytał skąd masz dojścia na kupony grupowe do Kobierzyna, ale domyślam się po tym poście.

Czyli tak naprawdę Wisła ma masę pieniędzy, piłkarze nie byli przepłacani, a brak zakupów za dużą kasę, to wina...?

Czekaj, nie mów!

BEDNARZA?

Zgadłem?

Czy... CUPIAŁA?

Bo jak Cupiała, to może wiesz, że Wisła pod wodzą TF nie jest od 2 lat, ale trochę więcej.

Argument za SV: pracował w PSV. Trochę mało. Żurawski przed powrotem do Wisły grał w Celticu.
Ostatnio edytowane przez pan Dudi : 27.07.2012 o godz. 16:40.

Odpowiedz cytując
borys
Banita

Stary 27.07.2012, 16:47
Jeśli dojdzie do zmiany taktyki w Wiśle (o czym mówił Probierz), to 3 defensywnych pomocników w kadrze będzie wystarczającą ilością, bo i tak grać mamy jednym. Jeśli nie, to zobaczymy. Tak, czy inaczej, dobrze, żeby Uryga wrócił do zdrowia.

Co do Lewandowskiego - odebrałem fragment o nim tak, jak hunter.

SKĄD WIESZ? STOP. Na początku napisałem- na czym polega wyższość piłkarzy zakontraktowanych przez Jagę nad piłkarzami zakontraktowanymi przez Wisłę? Napisz mi, posługując się racjonalnymi argumentami.

Działanie doraźne? Co Ci nie pasuje w polityce transferowej Wisły? Czym się różnią ruchy Wisły od ruchów Jagi, którą stawiacie za wzór. Serio, to wykracza poza moje pojmowanie. Albo nie wiem, że Jaga sprowadziła jakichś genialnych piłkarzy za półdarmo, albo wszyscy, którzy przyszli do nas, to szrot (tzn. o tym, że o prawdziwości drugiej części zdania część forumowiczów jest przekonana bez oglądania ich w meczach o stawkę, to ja wiem, w końcu przyszli za kadencji Bednarza, to musi być szrot ).

Wiesz co to juz chyba nie zrozumiesz jak mam Ci tlumaczyć dlaczego Dwagaszwili na chwilę obecną jest lepszy od Sikorskiego/Quioto to ja nie mam tyle czasu.

Prównujemy jednego z najlepszych napastniŻow ligi do jednego z najgorszych i wielkiej niewiadomej.
Nawet na sile porownujac Pazdana do Glowy mimo, że to inne pozycje glowa jest u schylku kariery a Pazdan ma jeszcze sporo grania przed soba. A tu sie mialo budowac na przyszlosc...

Co mi nie pasuje, zmiany, ciagle zmiany. Brak planów dlugoterminowych. My ciagle chcemy do LM ale stawianie sprawy TERAZ jes dziecinne, przytakich nakladach. A jak sie nie uda to zrobimy zwrot o 180 stopni, przewiduje takowy już za rok.
Jaga ma mloda druzyne zlozona w wiekszosci z Polaków, nie wydaje wielkich pieniedzy a mimo to moga pochwalic sie mocnym jak na lige kregoslupem kregoslupem. U nas za rok znowu trzeba bedzie przemyslec co z pozycjami Sobola, Pareiki, Miskiewicza, Quioto, Jaliensa, Ilieva, Sikorskiego - konczace sie kontrakty, wypozyczenie. Czy tak sie buduje klub na lata jak to twierdzil Pan Bednarz?

Co do Pojmowania to pojmij, ze sprowadzilismy 1 pilkarza o którym wiemy co gra - Glowackiego.
Odwracajac Twoje pytanie spytam, co daje Ci przekonanie, że Quioto, Miskiewicz, Buras, Sikorski cokolwiek wniosą?
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 27.07.2012, 16:52
Chcecie Dwaliszwiliego to macie. Zacznijcie kibicowac Jadze, albo Legii wszak ma dobra akademie. I po krzyku.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
borys
Banita

Stary 27.07.2012, 16:56
No i zakonzylismy dyskusje: " biore foremki i ide do innej piskownicy"
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Stary 27.07.2012, 16:57
murray napisał(a):Wyświetl post
Autopocisk.
Wolałbym, żebyś w merytorycznej odpowiedzi postarał się skonstruować co najmniej jedno zdanie z podmiotem i orzeczeniem. Nie musi być złożone, ale niech chociaż zawiera jakąś informację wnoszącą cokolwiek do wymiany zdań.

---

Łoooo, jest głos rozsądku.
Czyli tak naprawdę Wisła ma masę pieniędzy, piłkarze nie byli przepłacani, a brak zakupów za dużą kasę, to wina...?Argument za SV: pracował w PSV. Trochę mało. Żurawski przed powrotem do Wisły grał w Celticu.
1) Nie mamy masy, ale klub i właściciel mają takie warunki, żeby zapewnić klubowi stabilny rozwój na wielu polach. Basałaj nie zakładał wpływów z LM w budżecie. Jednorazowa wpadka generuje stratę, ale rok później moglibyśmy do tej LM awansować. Albo dwa. Albo trzy.

2) Niestety nie rozumiem analogii, mógłbyś rozwinąć temat?

Cytat:
- Jeśli awansowalibyśmy do Ligi Mistrzów, to jesteśmy w stanie wyciągnąć około 10 mln euro [41 mln zł - red.]. To bardzo pomogłoby w rozwoju klubu. Mam na myśli budowę bazy treningowej, stworzenie akademii czy prace na stadionie - mówił w wywiadzie dla "Polski" prezes Wisły Bogdan Basałaj. Zaznaczając przy tym, że budżet (w tym wypadku wpływy z LM) zawsze szacuje się w wersji negatywnej.
Cytowany przeze mnie wywiad z Basałajem, który wkleiłem niżej świadczy o jednym - awans do LM miał być przejedzony na realizację celów - w krótkowzrocznej opinii BC - drugorzędnych. Akademii, choćby namiastki obiektów treningowych. Według jego słów (a raczej braku, bo zwyczajnie o tym nie wspomina), nie ma mowy o problemach w obsłudze bieżących kosztów. Cupiał dzięki sprawnej kampanii medialnej między odpadnięciem z LE a zatrudnieniem Bednarza w mediach roztoczył wizję, jakoby przy Reymonta grała wybiedzona Polonia Bytom albo Podbeskidzie.

---

Ze sprawozdania finansowego Wisły za rok obrotowy 2007 - czyli najgorszy okres, jeśli chodzi o sportowe wyniki klubu w tej dekadzie:
Cytat:
- wynik za rok 2006 - strata 5,34 mln zł netto (brutto 9,99 mln zł)
- wynik za rok 2007 - strata 6,25 mln zł netto (brutto 8,39 mln zł)
Dyrektor sportowy na konferencji twierdził*, że obecnie dysponuje budżetem w wysokości 40 milionów złotych (edit: "dysponuje" - w sensie klub, zanim jakiś rzep zarzuci mi myślenie, że to wszystko na zapiekanki, .....i i transfery).
Ostatnie zdanie to wielka niewiadoma - nikt oprócz osób posiadających wtyki w klubie nie jest w stanie twierdzić, ile BC dopompował w tym sezonie do budżetu klubu, żeby osiągnąć wyżej podany wynik. Biorąc pod uwagę fakt, że w zeszłym sezonie rzekomo mieliśmy do dyspozycji 50 milionów PLN, wynika z tego, że w jakiś sposób straciliśmy co najmniej 10 milionów złotych, lekką ręką licząc - 2,5 miliona euro. Trochę więcej niż to, co zarobiliśmy na samej grze w LE.

Jedną piątą budżetu. Czy to ta słynna "przepaść", "bieda"? Rozumiem, że miło było usprawiedliwić wyrzucenie Basałaja i Valckxa łzawymi popierdunkami o braku pieniędzy na programy meczowe i przysłowiową ciepłą wodę do prasy, ale myślałem, że ten etap mamy już za sobą i nikt nie wierzy w tzw. teorię wielkiej dziury. Jak widać, myliłem się, szkoda, że nikt nie próbuje odnieść się do tego merytorycznie tylko .......i kocopoły.

Jedynie na zdrowym rozsądku mogę opierać fakt, że nie mógł przecież asygnować kwoty rzędu 20 milionów złotych, tak jak daje się dziecku piątkę na loda. Oczywiście nie umieściłem domniemanej sumy pomocy w poście, bo nie ma sprawozdania finansowego. Chętnie bym zobaczył zeszłoroczne i tegoroczne.

* - http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=26962
** - http://www.polskatimes.pl/artykul/44...dzet,id,t.html

Nie znam się na ekonomii, ale nie czuję się gorszy od kreatywnych księgowych z tego forum, którzy łyknęli jak pelikany Cupiałowe bajki o tym, że jesteśmy na skraju przepaści przez Basałaja i Valckxa. Nie wiem nawet, który raz już o tym piszę.
Ostatnio edytowane przez Watts : 27.07.2012 o godz. 17:08.
Odpowiedz cytując
Bobek90
Senior Member

Od: 11.2011

Stary 27.07.2012, 17:01
W Legii grywaja Wolski, Zyro, Kosecki, Lukasik...
W Lechu grywaja Mozdzen, Kaminski, Drewniak...

A my co? Nico, czyli Czekaj level w... najlepszym wypadku Akademia i scauting Legii coraz lepiej funkcjonujace, na dodatek w Lechu tez chca isc droga Legii i mowia glosno o zwiekszeniu inwestycji w mlodziez, czyli o budowie akademii...

Przeciesz kazdy kolejny dzien tego marazmu w Wisle to kolejny dzien straty do wyzej wymienionej dwojki. Kiedy sie obudzimy? Jak Lech z Legia dorobia sie baz na poziomie i kilkunastoletniego doswiadczenia w szkoleniu? Wtedy sie obudzimy, jak beda zarabiali regularnie duza kase ze sprzedazy?

Ani szkolenia nie ma, ani normalnego scautingu (kolejna fundamentalna rzecz). Przeciesz my jako klub zmierzamy do nikad. Mozemy dziekowac losowi (podatnikom) za stadion. Gdyby nie on to... los Widzewa nie bylby wcale taki odlegly.
Bede brutalny, ale... za B.C to my juz w LM nie zagramy. Nie wierze w to.
Odpowiedz cytując
murray
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 27.07.2012, 17:09
Wolałbym, żebyś w merytorycznej odpowiedzi postarał się skonstruować co najmniej jedno zdanie z podmiotem i orzeczeniem. Nie musi być złożone, ale niech chociaż zawiera jakąś informację wnoszącą cokolwiek do wymiany zdań.

---

1) Nie mamy masy, ale klub i właściciel mają takie warunki, żeby zapewnić klubowi stabilny rozwój na wielu polach. Basałaj nie zakładał wpływów z LM w budżecie. Jednorazowa wpadka generuje stratę, ale rok później moglibyśmy do tej LM awansować. Albo dwa. Albo trzy.
Co do pierwszego:

Nie jesteś w pozycji, żeby decydować, jak ma wyglądać dyskusja. To raz.
Dwa, strzeliłeś sobie w stopę takim tekstem i powinieneś to przyznać.

Co do meritum:

Skąd wiesz, jaki wariant miałby być przygotowany dla budżetu?
Mówisz, że Basałaj już kiedyś tu pracował i to oznacza, że kwestia dziury budżetowej nie podlega dyskusji, po prostu jej nie ma. Takie osoby nie robią dziur budżetowych.

Idąc takim tokiem rozumowania, można stwierdzić dość prosto, że każdy, kto pracował kiedyś jako prezes banku lub jako wysoko postawiony bankier, nie doprowadzi do inwestycji w papiery śmieciowe lub wysoce ryzykowne.
Odpowiedz cytując
hunter
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 27.07.2012, 17:16
borys napisał(a):Wyświetl post
@hunter

Natomiast Twoje info bazuje na... info telefoniczne.

Mocne slowa:

"99% forum" - pewnie nie znasz 98,9 z tej puli.
" O Gajosie soje wiesz"

I proszę Cie pokaz mi potwierdzenie informacji o tym, że " KLUB STANA NAD PRZEPASCIA".

Dodatkowo co najsmieszniejsze piszesz, ze nadprezes decyduje o wszystkim ale akurat Holendrzy zrobili po swojemu i malo sie Wisla nie zawinela.
Po pierwsze polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Żeby było Ci łatwiej wklejam fragment mojej wypowiedzi do której się odniosłeś:

Cytat:
Podziękujcie Waszemu holenderskiemu duetowi + BB, którzy dostali właśnie na rok sporą dowolność decyzyjną. Tak narobili, że klub stanął nad przepaścią finansową i o jakiejkolwiek autonomii decyzyjnej można zapomnieć na długo.
Nie wiem czego nie rozumiesz, ale jak dla mnie jasno wynika że BB + holenderski dyr. sportowy dostali dużą autonomię decyzyjną. Uwierz mi, nikt dotychczas w Wiśle nigdy takiej nie miał. Pojechali na fantazji z transferami (głównie wynagrodzeniami) które skalkulowano na awans do LM. Skończyło się tak jak się skończyło.

Jeśli w klubie nie ma potężnego problemu z finansami, to weź mi na litość boską wytłumacz dlaczego nie stać nas na zatrudnienie średniej klasy zawodnika za umiarkowaną cenę (powiedzmy między 300 a 600 tys euro) i nie możemy zaoferować godziwych pieniędzy kontraktowych, jakich do niedawna nikt w polskiej lidze poza Wisłą nie płacił? Jeśli Ty też widzisz w tym tylko i wyłącznie destrukcyjną rolę JB, a nie wpływ czynników ekonomicznych to gratuluję. Nie będę już wspominał o apelowaniu wiosną, by kupować bilety i zabierać na stadion znajomych oraz choćby obecnej kampanii prowadzonej w związku ze sprzedażą karnetów.

Zarzucasz mi info telefoniczne? Skoro wiesz swoje to okej, Twoja sprawa. Miałem kiedyś okazję, będąc na zagranicznym zgrupowaniu Wisły, odbyć rozmowę z pewnym zagranicznym menedżerem. To były czasy pierwszego podejścia JB do Wisły. I tenże menedżer powiedział jasno i wyraźnie, że Bednarz odwala dobrą robotę i chciałby tu sprowadzić dobrych zawodników z którymi stale utrzymuje kontakt, ale jest blokowany finansowo odgórnie. To tak na potwierdzenie informacji, które Ty nazywasz "telefonicznymi", chociaż sam o Wiśle dowiadujesz się zapewne tylko z gazet...

Z kolegą Wattsem nawet nie dyskutuje, bo najwyraźniej nie ma zielonego pojęcia o podstawach ekonomii i nie zdaje sobie sprawy, że jak się ma w portfelu 10 zł, zainwestuje 100% tej kwoty i inwestycja okaże się porażką, to ma się 0 zł. I w takiej sytuacji jest teraz Wisła. A nawet gorszej, bo ma bieżące zobowiązania kontraktowe dla choćby takich tuzów jak Jaliens.
Ostatnio edytowane przez hunter : 27.07.2012 o godz. 17:19.
Odpowiedz cytując
pan Dudi
Senior Member

Stary 27.07.2012, 17:19
Cytat:
Nie mamy masy, ale klub i właściciel mają takie warunki, żeby zapewnić klubowi stabilny rozwój na wielu polach.
A co Tobie do kasy właściciela?

Co do samej jego kampanii medialnej. Zwariowałeś? Czy uważasz, że on serio potrzebuje Wisły do życia? Realia są takie, że Wisła jest tu, gdzie jest tylko i wyłącznie dzięki jego kasie. Taką ma wizję, opinię o budowie akademii ma wyrobioną i popartą choćby ściągnięciem przez nas Burasa, a wcześniej utratą Kokoszki, tego napastnika, o którym już nikt nie pamięta i pewnie kilku innych, o których ja nie pamiętam. Wszelkie wyliczenia możesz sobie schować do kieszeni, bo to zwyczajnie nie Twoja kasa, a prywatny biznes.

Faktem poza dyskusją jest to, że gdyby nie Cupiał, to by nie było takich "kibiców" jak większość aktywnych na tym forum, którzy nie wiedzą, że ich drużyna jest właśnie losowana do PP, ale za to wiedzą ile może zarabiać jakiś piłkarz w Bóg wie jakim klubie. Tzn. że nie byłoby kibiców SUKCESU, bo by SUKCESU nie było. Dlatego za teksty typu "Kablarz wszechmogący" ze zwykłej przyzwoitości, powinien być ban.

Analogia Żurawski- SV bardzo prosta. Obaj pracowali w dobrych klubach. Skoro piłkarz prezentował się fatalnie, to czy SV musi prezentować się równie dobrze, jak wcześniej?

Rozumiem frustrację, bo też bym chciał wielkich nazwisk, ale skoro raz na ileś tam lat Wisła nie wyrzyga iluśtamset tysięcy € w trakcie okienka, to uważam, że świat się nie zawali.

Tyle w kwestii użytkownika Watts.

Borys,

Pazdan przez większość swojej kariery grał jako środkowy obrońca. Na jakiej pozycji gra Głowacki?

Co do "Dwagaszwilego" (sprawdź pisownię jego nazwiska) i jego zestawienia z Quioto- poczekam na to, co pokaże nasz Lis Pustyni. Jeszcze nie oceniam, do czego już jakiś czas temu namawiałem wszystkich. Liczę (znowu, podobnie jak Iwan), że będzie z niego solidny piłkarz.

Cytat:
Jaga ma mloda druzyne zlozona w wiekszosci z Polaków, nie wydaje wielkich pieniedzy a mimo to moga pochwalic sie mocnym jak na lige kregoslupem kregoslupem. U nas za rok znowu trzeba bedzie przemyslec co z pozycjami Sobola, Pareiki, Miskiewicza, Quioto, Jaliensa, Ilieva, Sikorskiego - konczace sie kontrakty, wypozyczenie. Czy tak sie buduje klub na lata jak to twierdzil Pan Bednarz?
Jaga ma w ataku Franka, który niedługo będzie miał z 50 lat i "cudzego" Gruzina, który za pół roku może nie być ich (jak JW uzna, że sprzedaje komuś tam). To jest ta stabilność? No, ale wracając do Wisły.

Jaki masz pomysł, na wybrnięcie z tej sytuacji?

Podpisywać uzdolnionych reprezentantów swoich krajów na długoletnie umowy? Fajnie. Tylko za co? I czy to nie jest za duże ryzyko? Mieliśmy już Kowalczyków i Olków Kwieków. Nie dali rady.

Cytat:
Odwracajac Twoje pytanie spytam, co daje Ci przekonanie, że Quioto, Miskiewicz, Buras, Sikorski cokolwiek wniosą?
Nic. Nie mówię, że dadzą radę. Mówię, żeby wstrzymać się z ich oceną do momentu, kiedy dostaną szansę zamiast spędzać czas na użalaniu się.

Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 27.07.2012, 17:47
....

Nie znam się na ekonomii, ale nie czuję się gorszy od kreatywnych księgowych z tego forum, którzy łyknęli jak pelikany Cupiałowe bajki o tym, że jesteśmy na skraju przepaści przez Basałaja i Valckxa. Nie wiem nawet, który raz już o tym piszę.
Basałaja i Valckx niestety ponoszą za to odpowiedzialność. Szczęście nie było po ich stronie. Do tej pory nie rozumiem czemu się ugięli i walkę o LM skrócili o rok. No ale to nie na temat.

Ad rem. Warto zauważyć ze my taką 'dziurę' tak na prawdę mamy notorycznie co rok. Spółka jest niedochodowa, tylko raz czy dwa razy zbliżyła się do zera. Dopłaca do tego Cupiał. Wniosek z tego faktu wydaje się być prosty - dobił nas brak płynności finansowej którego nikt, łącznie z Bossem się nie spodziewał. O możliwych problemach z płynnością wiedzieliśmy już jesienią, tyle że mimo zakręcenia kurka z transferami, problemów tych nie udało się uniknać. UEFA wstrzymała wypłaty w związku z przegraną sprawą przez Wisłę, posypały się kary od za zachowanie podczas meczy, przeszacowaliśmy wpływy z biletów, brak sponsora....

Gdyby nie utrata płynności finansowej może udałoby się nam wyjść obronną ręka z opresji. Wtedy cięcie wydatków takie jakie mamy obecnie wykonywałby Vaalckx a nie Bednarz.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Stary 27.07.2012, 18:05
murray:

Nigdzie sobie nie strzeliłem. Trzeba być nie lada pelikanem, żeby otwarcie sugerować, że utrata 1/5 budżetu i zredukowanie go do poziomu, który zapewne i tak klasyfikuje nas w czołówce stawki ekstraklasowej to - cytuję! - "stanięcie nad przepaścią finansową".

Według tej samej Gazety Krakowskiej, awans do fazy grupowej LM gwarantowałby nam 36 milionów złotych. Zakładając brak awansu do niej, klub musiałby się liczyć ze stratą co najmniej 26 milionów. Który prezes na tej szerokości geograficznej zaryzykowałby utratę połowy budżetu bawiąc się w ruletkę, jakim był awans do rozgrywek do jakich nie awansowaliśmy nigdy? I w dodatku kłamał publicznie w mediach?

Idąc dalej - nigdzie nie napisałem, że dziury NIE MA. Jeżeli po roku z 50 robi się 40, to chyba nie znaczy, że nie ma dziury i nie ma straty. Czepiam się jedynie dramatyzowania całej sytuacji i powielanych komunałów w stylu wspomnianej wcześniej "przepaści". Zwracam uwagę na autorytet Basałaja i Valckxa, którzy nie są Wieśkami z LZSu i potrafią dysponować funduszami. Biorąc pod uwagę "holenderską" kampanię przed walką o LM, nie mówimy o nie wiadomo jakich zakupach - to byli piłkarze z przeceny. Nie dosyć, że i tak tnąc koszty zabrakło nam kilku minut do LM - w samych kwalifikacjach zarobiliśmy 8 milionów złotych, to jeszcze, psia mać, awansowaliśmy do LE, doszliśmy najdalej od... hm... 2003? I zgarnęliśmy tam 1,6 miliona euro*! Tragedia, przepaść, bieda, apokalipsa!

Ja swój punkt widzenia staram się podpierać choćby śladowymi cyferkami. Argumenty "za przepaścią" to zazwyczaj nieusystematyzowany jad wobec Valckxa i Basałaja.

Z kolegą Wattsem nawet nie dyskutuje, bo najwyraźniej nie ma zielonego pojęcia o podstawach ekonomii i nie zdaje sobie sprawy, że jak się ma w portfelu 10 zł, zainwestuje 100% tej kwoty i inwestycja okaże się porażką, to ma się 0 zł. I w takiej sytuacji jest teraz Wisła. A nawet gorszej, bo ma bieżące zobowiązania kontraktowe dla choćby takich tuzów jak Jaliens.
OK, mamy 0 zł budżetu, bo zainwestowaliśmy co najmniej 10 z 50 milionów, które straciliśmy. Beka. Jeśli ta słynna ekonomia polega na podciąganiu losowych cyferek pod własną, dość kulawą tezę to faktycznie, nie chcę mieć z tym nic wspólnego.
Dobrze. Mamy 40 zamiast 50, a Jaliens trenuje z drużyną i dalej będzie wypełniał kontrakt zamiast obijać się za pieniądze z kontraktu jak Maaskant, Kasperczak i inni beneficjenci gorącej krwi właściciela. Powtórzę pytanie - czy to przekłada się w języku poważnych ekonomistów na "stanie nad przepaścią finansową"?

(...)
W sumie nie wiem, co tu robię. Forum dyskusyjne służy jedynie do wklejania skrojonych flag i relacji z okładania się po mordzie albo wygrażania grupom społecznym bez napletka, niepotrzebnie marnuję czas dyskutując na temat polityki sportowo-finansowej klubu, któremu kibicuję. Ten temat ma 1477 stron dyskutowania o cudzych pieniądzach, więc twoje pretensje są - delikatnie mówiąc - spóźnione. Uznajmy na drodze kompromisu, że jak podatnicy mają prawo do dyskutowania o tym, na co się ich pieniądze wydaje, tak "klientów" "przedsiębiorstwa" Wisła Kraków SA może interesować to, w co mają jakiś tam wkład. Mam prawo do krytyki i korzystam z niego. Dziwi mnie trochę twoja wybiórczość, ciekawe, czy byłbyś tak przekonany o własności Cupiała kiedy zapragnąłby poniewierać nami jak Król albo Wojciechowski, co chyba nam nie grozi. No, ale dosyć filozofowania.

Odnosisz się do kosztownych transferów, ale zauważ, że oprócz dyskusji toczącej się akurat w tym temacie nie piszę tylko o transferach; moje pretensje ograniczają się do współpracowników, jakich dobiera Cupiał i do pracowników tego klubu, których błędnie rozlicza z działań i odbija się to czkawką całemu klubowi, a za jego problemy - wciąż małe w skali nawet tej ligi - obwinia się innych ludzi.
Nie wiem, jak prościej mogę to jeszcze napisać, żeby nikt nie oskarżał mnie o niewdzięcznictwo. Bo jeśli mamy być wdzięczni Cupiałowi za to, co kilkanaście lat temu było tylko kwestią wyłożenia dużej sumy pieniędzy, a nie jakiegoś błyskotliwego zarządzania powielonego ze świata biznesu, to można równie dobrze zamknąć to forum, a na trybunach ci ludzie, którym chociaż w małym stopniu zależy na wynikach i pozycji sportowej mogą posłusznie zdjąć portki i wiernopoddańczo wypiąć dupy.

Analogii Valckx-Żurawski dalej nie rozumiem - porównujesz umiejętności biznesowe do formy sportowej. To drugie chyba podlega większym wahaniom i trochę innym czynnikom niż to, czy ktoś jest kompetentnym dyrektorem sportowym. Nie będę się zagłębiał w inne aspekty, które poruszyłeś. Pocieszne jest twoje mieszanie świata kumatych do dyskusji stricte sportowych. To już tak chyba z braku laku.

Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Basałaja i Valckx niestety ponoszą za to odpowiedzialność. Szczęście nie było po ich stronie. Do tej pory nie rozumiem czemu się ugięli i walkę o LM skrócili o rok.
W przyszłości moglibyśmy powiedzieć tak o każdym, któremu dano rok na osiągnięcie wcześniej trudnego do wykonania celu i to spieprzył, co w sporcie jest prawdopodobne biorąc pod uwagę takie ponaglanie i tak mało czasu do dyspozycji. A z właścicielem, który co 2-3 sezony robi wietrzenie, jest jeszcze bardziej prawdopodobne. Ale, jak koniecznie chciał dowieść pan Dudi powyżej - jego pieniądze. Jeżeli bawi go tracenie pieniędzy cyklicznie na tym samym i powielanie tych samych metod walki z tym, to niech to robi. Wszystko mu wolno, on tu jest ślachcic, nie będzie przecież bawił się z ludźmi którzy mogliby, nie daj Boże, mówić JEMU jak ma zarządzać klubem piłkarskim z aspiracjami trochę większymi niż wygranie przeciętnawej ligi.

* - w poprzednich postach podawałem sumę 2,5 miliona euro, za co przepraszam
Ostatnio edytowane przez Watts : 27.07.2012 o godz. 18:56.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 27.07.2012, 18:46
Trzeba być nie lada pelikanem, żeby otwarcie sugerować, że utrata 1/5 budżetu .....
Niestety jałowość naszych dyskusji wynika z tego że dane które podałeś nie są pewne. Np informacje podawane przez Bednarza są sprzeczne. Nie wiadomo ile możemy wydać na transfery a to jest kluczowy element przy ocenianiu efektów transferowych.

Co do narzekania na te finanse. Oczywiście każdy ma prawo napisać Cupiał daje za mało i jest dziadostwo. Wisła to nie tylko drużyna, trener działacze i symbole. To także kibice bez nich nie byłoby tzw medialności Wisły a co za tym idzie pieniędzy z reklam. Kibic może więc wymagać a na pewno ponarzekać.
Ja akurat jestem optymistą i wierzę że ten dołek jest chwilowy i w pewnym sensie uzdrawiający podstawy finansowania klubu. Po nim powinno być coraz lepiej.
Oczywiście też widzę bidę i się z niej nie cieszę.
Po prostu przyjąłem to do wiadomości.
Zwracam tylko uwagę że 7/11 drużyny to skład z poprzedniego roku. Więc sportowo przepaści nie ma. A bida w całej ekstraklasie...
Ostatnio edytowane przez Grantar : 27.07.2012 o godz. 21:34.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 27.07.2012, 19:14
Zapominacie w swojej dyskusji o jednej kwestii. Dość ważnej. O frekwencji, z którą całkowicie się przestrzelił Basałaj. Liczył na 23 tysiące na każdym meczu, pełna stadion na szlagierach, a była bida.

Tutaj szukałbym powodów problemów finansowych.

LE była celem minimum, więc pewnie liczoną ją jaką "pewną". Wątpie, że kase z LM też tak traktowano. To byłoby samobójstwo.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 27.07.2012 o godz. 19:35.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
lorddavy
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 27.07.2012, 19:24
Grantar napisał(a):Wyświetl post
Zwracam tylko uwagę że 7/11 drużyny to skład z poprzedniego roku. Więc sportowo przepaści nie ma. A bida w całej ekstraklasie...
Tak naprawdę jedynym zawodnikiem, którego odejście można uznać za osłabienie był Junior Diaz. No doliczmy jeszcze Patryka Małeckiego w formie sprzed roku. Reszta gwiazdorów, którzy od nas odeszli to wzmocnienie. Te piłkarskie i wolicjonalne miernoty - Paljicie, Lameye i inne Nunezy. Nawet jak nikt więcej nie dojdzie to i tak wychodzimy na wielki plus w tym oknie transferowym.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 27.07.2012, 19:31
...

Nie wiem czego nie rozumiesz, ale jak dla mnie jasno wynika że BB + holenderski dyr. sportowy dostali dużą autonomię decyzyjną. Uwierz mi, nikt dotychczas w Wiśle nigdy takiej nie miał. Pojechali na fantazji z transferami (głównie wynagrodzeniami) które skalkulowano na awans do LM. Skończyło się tak jak się skończyło.

.....
Na spokojnie, bez zadnej szydery itd wytłumacz mi prosze
Jak Zdzichu scaignał Bunoze, Jovanica, Wilka za kilkaset tys E, Żurawia, Paljica z bardzo wysokimi kontraktami
+ wypozyczenia Cikosa, Riosa, Chaveza i odpadlismy z Karabachem to nie było dziury budżetowej
A Jak Stan ściągnał za darmo Lameya, Ilieva, wypożyczył Bitona, Diaza, Nuneza,i kupił Jovanovica ( pewnie za tyle co Bunoze) i wychodzimy z grupy LE grajac wczesniej w 4 rundzie el LM (2,1 mln E za sama LM) to stajemy na skraju przepaści finansowej
Jak to jest mozliwe?
Po ile oni zarabiali? 500 tys E podstawy? Bo nie bardzo wiem jak inaczej to racjonalnie wytlumaczyc
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 27.07.2012, 19:32
Analizując ostatnie strony tematu to podsumowywując można uznać ze według niektórych w marcu Cupiał zrobił sobie rachunek osiągnięć Valckxa i Basałaja i mu wyszło:

świetny wynik w pucharach i ciągłą szansa na mistrza i puchar polski (czyli sportowo ok),
klub wyszedł na plus finansowo poprzez gre w puchary i stosunkowo niskie koszty zbudowania drużyny (czyli finansowo ok),
są zawodnicy, których można sprzedać za dobra kase (czyli perspektywiczny zespół)

i tak bardzo przestraszył się tej perspektywy, że postanowił wywalić Basałaja i Valckxa (niby nie wywalił, ale był już tylko figurantem) i zatrudnił łysego niekompetentnego legioniste, żeby wszystko zniweczył. Sama myśl, że klub w końcu może zacząć na siebie zarabiać go przeraziła.

To ma sens.

Cytując klasyka: Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 27.07.2012 o godz. 19:34.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
stalsanok1946
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 27.07.2012, 20:21
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Na spokojnie, bez zadnej szydery itd wytłumacz mi prosze
Jak Zdzichu scaignał Bunoze, Jovanica, Wilka za kilkaset tys E, Żurawia, Paljica z bardzo wysokimi kontraktami
+ wypozyczenia Cikosa, Riosa, Chaveza i odpadlismy z Karabachem to nie było dziury budżetowej
A Jak Stan ściągnał za darmo Lameya, Ilieva, wypożyczył Bitona, Diaza, Nuneza,i kupił Jovanovica ( pewnie za tyle co Bunoze) i wychodzimy z grupy LE grajac wczesniej w 4 rundzie el LM (2,1 mln E za sama LM) to stajemy na skraju przepaści finansowej
Jak to jest mozliwe?
Po ile oni zarabiali? 500 tys E podstawy? Bo nie bardzo wiem jak inaczej to racjonalnie wytlumaczyc

Wkońcu ktoś napisał coś mądrego. Myślę, że kasę z LM i LE zabrał Cupiał to raczej pewne, bo gdybyśmy gospodarowali dalej tymi pieniędzmi to nie byłoby tych testów tylko siatka scoutingu pracująca cały rok i Stan Valcx. Mi osobiście szkoda Valxca, bo coś jak co, ale ściągnął do Wisły naprawdę dobrych zawodników, problem polega jednak na tym, że im się grać nie chciało, ale dlaczego? Pewnie kasę mieli, dobry stadion, miasto. Możliwe, że coś w środku w drużynie nie wypaliło, jakiś konflikt obcokrajowców z polakami, czy ch*j wie co

Każdy najeżdżał na Valxca bo ściągnął Lameya, Jaliensa czy Nuneza, ale popatrzcie, że jakby takiemu Jaliensowi się chciało to by nakrywał czapką każdego defensora w tej lidze, taki Nunez byłby królem środka pola. Problem jednak tkwił w mentalności zawodników i konfliktach które się zrodziły.

Ty byś się nie w....ił jak byś widział z ławki poczynania Jaliensa czy Lameya w obronie i dalej nie dostałbyś ani grosza szansy by się pokazać i wykorzystać słabą formę graczy pierwszego składu?

Taki Maaskant stawiał notorycznie na taką samą jedenastkę w LM, LE czy później w lidze. Biton nastrzelał 11 bramek w jesieni, ale i tak wiedział, że trener postawi na kalekę Genkova, więc mu się odechciało grać w takim klubie

Polski klub żyje nazwiskami, skoro obcokrajowiec to dajemy mu grać. Dawniej Cantoro czy Uche byli dwa razy lepsi niż ich zmiennicy polacy, dlatego grali w pierwszej 11-stce. Dziś takie miernoty jak Jaliens, Paljic, Lamey zabierają miejsce w 11stce utalentowanym polakom. Chyba się ze mną zgodzicie że wolicie oglądać na lewej stronie nowicjusza Żemło który się ogra i może być solidnym ligowcem za pare lat niż na wypalonego Paljicia. Kiedyś Beenhaker powiedział jedną mądrą rzecz "Wy polacy to uśpiony gigant, macie tyle młodych talentów, że spokojnie mogliby zostać graczami europejskiej klasy, wielu z nich pewnie grałoby w dobrych lub średnich klubach zagranicznych. Jednak zamiast stawiać na polaków wolicie serba czy brazylijczyka który do waszego zespołu wniesie 2 razy mniej niż polak, bo on przychodzi tu zarobić, a nie utożsamiać się z klubem i być lepszym"
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Odpowiedz cytując
najm
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 27.07.2012, 21:03
Wszystko zależy od tego ile kasy zakładali, że zarobią po sezonie, a ile w rzeczywistości zarobili.
Skoro opóźnili sie z wyplatami to chyba nie wyszli na plus. A przepasc finansowa to wymyslily media, Genkov kiedys mowil, ze tak zle nie ma.
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 27.07.2012, 21:06
stalsanok1946 napisał(a):Wyświetl post
Dziś takie miernoty jak Jaliens, Paljic, Lamey zabierają miejsce w 11stce utalentowanym polakom. Chyba się ze mną zgodzicie że wolicie oglądać na lewej stronie nowicjusza Żemło który się ogra i może być solidnym ligowcem za pare lat niż na wypalonego Paljicia.
Akurat to słaby przykład. Paljić wirtuozem piłki nie był i grał nie na swojej pozycji. Ale wypalony nie był i w każdym meczu grał bardzo ambitnie.

A mit o młodych ambitnych Polakach z pensją 5000 zł jako fundamencie Wisły jest piękny ale pryśnie szybciutko pomimo starannego pielęgnowania.
Mieliśmy sporo tych młodych i starych Polaków w ostatnich dziesięciu latach. Tylko ambicji i profesjonalizmu u nich nie było. I bardzo często umiejętności. O umieraniu za Wisłę nie wspominam. Oczywiście mówię o postawie na boisku.

Dlaczego teraz miało by być inaczej ?

A przy okazji dyskusji finansowej, mówiło się, ze w czerwcu wpłyną pieniądze z Uefa za poprzedni sezon o ile się pogodzą z mandziarą.
Wpłynęły ?
W sumie chodzi mi o fakt, bo co się stanie z forsą to nawet nie muszę się starać domyślać.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów