The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Baala
Senior Member

Od: 11.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.01.2011, 20:08
Cytat:
Krakowski klub jednak jeszcze nie zaczął transferowej ofensywy.
Hehe już lada dzień, już za chwileczke
Odpowiedz cytując
martonas
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 18.01.2011, 20:09
flamengista napisał(a):Wyświetl post

Przepraszam, zabrakło tradycyjnego:

Normalnie powinienem płakać, widząc to co się dzieje w Wiśle, ale jest grupa ludzi, którzy potrafią zapewnić nieustanny kabaret. Dziękuję.
Kabaretem to trzeba nazwać te wasze ciągłe jęczenia, zamiast poczekać co się wydarzy, to przy każdej okazji, każdym potknięciu horda znawców wykorzystuje okazję żeby sobie ponarzekać na własny klub.

Cytat:
Sprawa jest moim zdaniem dość jasna. Klub tryumfalnie awizował na oficjalnej stronie przyjście nowego zawodnika. Tak, dla mnie info o testach oznacza pewny transfer - tak było w przypadku Brożków, tak było w przypadku zawodników których pozyskiwaliśmy.
Lol tu to nie ma co komentować za bardzo, a jakby nie przeszedł testów medycznych to co też bys darł ryja że cię Wisła oszukała?

Cytat:
Skoro zawodnik nie przyjechał, to oczywiste jest że coś tu nie gra. Na razie wysłuchaliśmy bajeczkę o zagraniu "jeszcze jednego meczu". Jest to totalny kretynizm, szczyt amatorszczyzny nie spotykany nawet na naszym przaśnym, polskim poziomie. Wyobrażacie sobie, że Amika wynegocjowała transfer Ubiparipa, a potem pozwala mu zagrać jeszcze jeden mecz (o stawkę!) w składzie Spartaka? Bo ja nie. Ba, nie wyobrażam sobie czegoś takiego w Jagielloni, Górniku Zabrze a nawet (o zgrozo) w będącej praktycznie w II lidze Cracovii.
Ale powiedz mi co może Wisła w tej sytaucji poza odpuszczeniem goscia w ogóle? Czyim on jest póki co piłkarzem - Wisły czy Hapoelu? Wisła tutaj na nic nie pozwala, oni mogą co najwyżej nie robić z tego powodu problemu a nie pozwalać na cokolwiek.

Cytat:
A my pozwalamy na to w sytuacji, gdy mamy bolesne doświadczenia z Gargułą. Nie dogadaliśmy się i de facto nasz zawodnik zerwał więzadła. Zamiast super-wzmocnienia dostaliśmy rekonwalescenta.
To jest głupi przykład, bo transferów gdzie piłkarz podpisuje kontrakt pół roku przed zakończeniem poprzedniego jest mnóstwo w całej Europie, w czym tu Wisła zawiniła? co mieli nie podpisywać i przez te pół roku ktos by go sprzątnął nam sprzed nosa? Gosc nie był potrzebny na już i oczywiście oglądało się każdą złotówkę. A z Meliksonem nie mamy kontraktu, jak się chłopak połamie w sobotę to nie zagra u nas w ogóle i tyle

Cytat:
I teraz przychodzi facet, który odpowiadał za transfery w PSV i na coś takiego pozwala? Albo całkowicie oszalał, albo ma g. do gadania. Ja jednak zakładam, że to druga wersja jest bliższa prawdy.
Tu masz akurat pełną rację, tutaj ani Stan ani nikt z Wisły nie ma nic do gadania, bo to póki co jeszcze nie nasz piłkarz, kasy też jeszcze nie przelalismy, więc o losie Maora decyduje Hapoel a nie my.

Cytat:
Niestety, znane przysłowie mówi: jak nie wiadomo o co chodzi, to znaczy że chodzi o pieniądze. Najwyraźniej negocjacje w sprawie Meliksona wcale się nie zakończyły i możliwe, że zakończą się klapą.

A najlepsze jest to, że Melikson stał się genialnym tematem zastępczym, który zajmie przeciętnego kibica Wisły przez następny tydzień. Tymczasem w klubie jakby rządził Kononowicz: nie ma napastników, nie ma obrońców, nie ma bramkarza. Niczego nie ma, zero, null - żadnych wzmocnień.
Mam nadzieję że jak się okaże że jednak przyjedzie tak jak teraz zapowiada klub po weekendzie to będziesz się tu ładnie przyznawał jak to nie miałes racji.

I powtarzam raz jeszcze: tak jak nie można być od razu skrajnym optymistą co do naszej polityki transferowej, tak głupotą jest być skrajnym pesymistą i negować każde posunięcie, a zwłaszcza te o których nie ma się zielonego pojęcia (no chyba że ty masz 100% informacje z kim i od kiedy negocjowaliśmy do tej pory, kto odrzucił naszą ofertę, a nie tylko był wymysłem prasowym oraz z kim negocjujemy obecnie)

63.5 Kg napisał(a):Wyświetl post
Mielismy pol roku czasu na szukanie ...a my szukamy teraz zamiast podpisywac...
Oczywiscie taką możliwosc że mielismy wyszukanych kilku piłkarzy, którzy jednak wybrali inne oferty to pewnie w ogóle nie bierzesz pod uwagę.
Ostatnio edytowane przez martonas : 18.01.2011 o godz. 20:18.
Odpowiedz cytując
Martinus
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 18.01.2011, 20:15
"Takie rzeczy to u nas kupuje Mioduch" Kolejna informacja, która nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością.
Eppur si muove!
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 18.01.2011, 20:18
dodo19891989 napisał(a):Wyświetl post
"Kone jest po groźnej kontuzji kolana i ciężko jest mu się przebić do składu Sevilli..." Co to ku*wa będziemy grać w lidze lekarskiej, czy walczyc o Mistrzostwo Polski?!
dalej w cytowanym zdaniu jest " ... i ciężko jest mu się przebić do składu Sevilli, gdzie występuje kilku znakomitych napastników."
Abstrahując od prawdziwości news'a , pytam po co cytujesz tylko fragment, chyba tylko po to, żeby przyłączyć się do grona szukających taniej sensacji płaczków na tym forum... żenujące.
Niektórzy są jak redaktorzy Faktu... byle coś napisać.
Ostatnio edytowane przez Savik : 18.01.2011 o godz. 20:23.
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
jason wiślak
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 18.01.2011, 20:18
westersyl napisał(a):Wyświetl post

Najlepsze jest to "Po kilku dniach badań Melikson ma dołączyć do drużyny Wisły"
.
Będą go badać kilka dni, żeby stwierdzic ze jedną nogę ma krótszą o pół mm i odeślą go z powrotem.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 18.01.2011, 20:21
Czyli rozumiem że będziemy mieć w Wiśle kolejny "braterski" duet po Brożkach. Yousuf Kone i Arouna Kone. (To tak żartem.)

To nas Stan zaskoczy, dwóch Kone na raz

martonas napisał(a):Wyświetl post
Oczywiscie taką możliwosc że mielismy wyszukanych kilku piłkarzy, którzy jednak wybrali inne oferty to pewnie w ogóle nie bierzesz pod uwagę.
Ciekawe że z Tymi niebotycznymi problemami zmagają się Lech czy Jagiellonia i jakoś potrafią przemóc przeciwności.... tylko my się zawsze potykamy.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 18.01.2011 o godz. 20:29.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
christof20
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 18.01.2011, 20:24
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post

Pewnie w miejsce dwóch Brożków
Póki co w transfer Yossufa jestem w stanie uwierzyć. Arouna natomiast to IMO kolejny "sensacyjny transfer", taki jak Kluivert czy Tristan.
"Pałka się przegła" - F.Kiepski
Odpowiedz cytując
skeba
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 18.01.2011, 20:26
Cytat:
Wisła jednak bierze pod uwagę wielu kandydatów. - Przyznam szczerze, że szukamy ich dosłownie wszędzie - dodaje trener...
Pokazuje to rozpaczliwość naszych działaczy. Trafi do nas kolejny Branco, by uspokoić kibiców.

Cytat:
Krakowski klub jednak jeszcze nie zaczął transferowej ofensywy.
No, my czekamy, by pod koniec lutego uświadomić sobie: "O ku..a, kolejne okienko przespaliśmy"
Albo jak Skorża mawiał - "poczekamy, aż najlepsze transfery już będą miały miejsce, wtedy my się włączymy do akcji"

Myślałem, że takie rzeczy mogą się dziać w I, II ligowych klubach, ale nie na czołowym klubie polskiej piłki
Odpowiedz cytując
tedyy
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 18.01.2011, 20:30
Mielismy pol roku czasu na szukanie ...a my szukamy teraz zamiast podpisywac...

a może warto poczekać aż zamknie się okienko w lepszych ligach
Odpowiedz cytując
PODpalacz
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 18.01.2011, 20:31
Czyli rozumiem że będziemy mieć w Wiśle kolejny "braterski" duet po Brożkach. Yousuf Kone i Arouna Kone. (To tak żartem.)

widzę że media chcą zrobić na R22 Sanatorium_Ciechocinek

Odpowiedz cytując
martonas
Senior Member

Stary 18.01.2011, 20:36

Ciekawe że z Tymi niebotycznymi problemami zmagają się Lech czy Jagiellonia i jakoś potrafią przemóc przeciwności.... tylko my się zawsze potykamy.
Ty tak na serio? Lech jest obecnie o wiele bardziej korzystniejszym miejscem do gry niż Wisła w oczach zagranicznych piłkarzy (patrz przykład Ubiparipa) a Jagiellonia? Kogo oni już sprowadzili? To drewno Grzelaka i dwóch gosci z Czarnogóry? Jakby oni trafili do nas to dopiero byłby płacz że to jakis szrot...
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 18.01.2011, 20:42

No to jestesmy rzeczywiscie mega pechowym klubem bo u nas to takich zawodnikow trafila sie juz ze 100-ka...
Odpowiedz cytując
martonas
Senior Member

Stary 18.01.2011, 20:44
No to jestesmy rzeczywiscie mega pechowym klubem bo u nas to takich zawodnikow trafila sie juz ze 100-ka...
Oczywiście miałeś ochotę wymienić tą setkę potwierdzonych nazwisk ze 100% źródeł ale to za długo by trwało, prawda?
Odpowiedz cytując
czesiu
Senior Member

Nie rozumiem tej napinki z Maorem, jego klub aneksowal dotychczasową umowę i zawodnik będzie do dyspozycji Wisły od dniai 22 stycznia i tyle... A tu wielka mi tragednia - luzu trochę.
Odpowiedz cytując
flamengista
Piknik

Martonas,

Problem w tym, że na razie w kwestii naszego klubu to skrajni pesymiści okazali się realistami. Jak na razie spełniają się prognozy wolfy'ego, przy którym to ja jestem optymistą. Dla porównania: ja widzę jakiś potencjał w Pajlicu i Bunozie, a przed sprzedażą Brożków jeszcze łudziłem się, że przyjście duetu holenderskiego oznacza nowe otwarcie w Wiśle.

Wierz mi, z przyjemnością wyszedłbym na głupka na tym forum, na jęczącą babę szukającą dziury w całym. Z przyjemnością pokajałbym się za swoje błędy - w momencie, gdy Stan z Robertem awizowaliby przyjście 5-6 solidnych grajków. Tak się bowiem składa, że moja "pozycja" w wirtualnym, forumowym świecie nic mnie nie obchodzi, za to realne dobro Wisły Kraków - jak najbardziej.

Na razie jednak mamy kolejną wtopę - taką jest awizowanie na oficjalnej przyjazdu Meliksona na testy. Na razie mamy też nici z obiecywanych na początek przygotowań nowych piłkarzy, w tym tak potrzebnego napastnika.

Początek jest więc niezbyt obiecujący, a biorąc pod uwagę odejście jedynego sprawnego napastnika - bardzo kiepski. Ba, biorąc pod uwagę wyprzedaż z poprzedniego okienka - tragiczny.

To nie zaklinanie rzeczywistości przez maniakalnego pesymistę. Takie są niestety fakty. Na razie.

Powtarzam: z wielką przyjemnością przyznam się do wszystkich błędów i za nie przeproszę. Tylko niech Bogusław Cupiał i Stan Valcx dadzą mi do tego okazję

Co do nowych "plotek" transferowych:

Kew Jaliens - ciekawa kandydatura, ale skoro wypłynęła - obawiam się, że nieaktualna.
Aruna Kone - spore ryzyko, w dodatku mowa tu jedynie o wypożyczeniu. Czyli kolejna prowizorka, na pół roku - bez realnej szansy na wykupienie zawodnika. Casus Makinwy, który pewnie podobnie się skończy.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 18.01.2011, 20:50
Ty tak na serio? Lech jest obecnie o wiele bardziej korzystniejszym miejscem do gry niż Wisła w oczach zagranicznych piłkarzy (patrz przykład Ubiparipa) a Jagiellonia? Kogo oni już sprowadzili? To drewno Grzelaka i dwóch gosci z Czarnogóry? Jakby oni trafili do nas to dopiero byłby płacz że to jakis szrot...
Jagiellonia ma inny budżet i inne możliwości pomimo tego że są liderem. Mają 3 razy mniej pieniędzy niż my więc twój niby argument to lekkie nadużycie że Jaga sprowadza Szrot. Sprzedali szybko Grosickiego i pozyskali takich piłkarzy jakich zawsze pozyskiwali.

Albo piłkarze po przejściach - Grosicki (alkocholizm i hazard), Burchardt, Grzyb. Weteranów jak Frankowski czy Grzelak. Albo młodych jak Kupisz czy tych dwóch Czarnogórców. I zrobili to natychmiast! Nikt im nogi nie podłożył!

Lech owszem ma inną pozycje -ale jak kogoś chcą (na serio chcą) działają szybko i skutecznie. Często wręcz bezwzględnie. Dają kasę i nie oglądają wtedy pięć tysięcy razy każdej złotówki jak Krasnoludy swoje skarby a w czym My celujemy

Tak, ja tak na serio.....
Bo zazdrość mnie pali że inni (nasi rywale) mogą tylko my jakoś zawsze tylko te pieniądze oglądamy z każdej strony a inni oglądają nowe nabytki.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 18.01.2011, 20:52
MatMario napisał(a):Wyświetl post
03.01 Nie spoko, poczekajmy, Staszek na pewno nam załatwi jakiegoś wyjadacza
15.01 Spokojnie, jeszcze jest dużo czasu na dopinanie składu, wszyscy trochę żałujemy że na obóz jedziemy bez napastnika i bramkarza, ale damy sobie radę.
29.01 Abdul al Raham din Bin jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem i na pewno poprawi naszą grę w ataku gdyż ostatnio mamy problem ze zdobywaniem goli, na dojście do pełni kondycji fizycznej potrzebuje około 3 tygodni gdyż ostatnio pracował w pralni. Już dziś zaczynamy myśleć o letnim okienku transferowym, prosimy też nie zapominać że wielu bardzo dobrych zawodników nie podpisało jeszcze kontraktów, poszukamy również w śród nich...

Zamknijcie ten temat, coś takiego jak nasza polityka nie istnieje. Polityka powinna być dwustronna, a my jedynie sprzedajemy. Jest już Nibylandia i myślę że do póki nie sprowadzą choć jednego zawodnika, to ten temat powinnien być zamknięty. A przynajmniej przemianowany.

Przyszedł jakiś "staszek" i klękajcie do miecza, bo on jest pan holender i wie jak się piłkę robi. Dla mnie gość na dzień dzisiejszy jest zerem totalnym, jego transfery czyli Branco i Nordin, jeden klapa totalna, drugi mocno średni. Ja nie wiem na czym można opierać wiarę w tego człowieka...
Wiem że to mocno nie skromne ale co tam

Punkt pierwszy i drugi można sobie odptaszkować jako DONE

Punkt 3 musimy troszkę poczekać.

To co wyprawiają wokół transferu tego Meliksona to to są jakieś turbo jaja. Ktoś z nami pogrywa jak chce. Dajemy się popychać jakimś pajacom. Co to znaczy że my mu pozwalamy pograć tam jeszcze. ....a to jest człowiek na środek naszej pomocy! On potrzebuje zgrania z drużyną włączyć się w to wszystko a nie spaść jak ze spadochronem na obóz przygotowawczy. Pół składu wymienili, automatyzmów zero, a my dajemy na coś takiego zgodę.

Na dziś dzień powinni powiedzieć mu pędź chłopcze, a nas w dupę całuj. Nie ma tu miejsca dla ciebie i tyle w temacie. Jakie on ma podejście do nas, co to ....a jest ja się pytam. Skórokop trzęsie całym klubem, wybiera kiedy przyjdzie, w jakim meczu.

Jaja, to są jaja.

Podnoszę jeszcze raz, zamknąć temat, coś takiego jak polityka transferowa nie istnieje.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
emjot
Senior Member

Stary 18.01.2011, 20:54
Jagiellonia ma inny budżet i inne możliwości pomimo tego że są liderem. Mają 3 razy mniej pieniędzy niż my więc twój niby argument to lekkie nadużycie że Jaga sprowadza Szrot. Sprzedali szybko Grosickiego i pozyskali takich piłkarzy jakich zawsze pozyskiwali.

Albo piłkarze po przejściach - Grosicki (alkocholizm i hazard), Burchardt, Grzyb. Weteranów jak Frankowski czy Grzelak. Albo młodych jak Kupisz czy tych dwóch Czarnogórców. I zrobili to natychmiast! Nikt im nogi nie podłożył!

Lech owszem ma inną pozycje -ale jak kogoś chcą (na serio chcą) działają szybko i skutecznie. Często wręcz bezwzględnie. Dają kasę i nie oglądają wtedy pięć tysięcy razy każdej złotówki jak Krasnoludy swoje skarby a w czym My celujemy

Bo zazdrość mnie pali że inni (nasi rywale) mogą tylko my jakoś zawsze tylko te pieniądze oglądamy z każdej strony a inni oglądają nowe nabytki.
pod warunkiem że my w ogóle mamy jakiekolwiek pieniądze
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 18.01.2011, 20:56
. Weteranów jak Frankowski czy Grzelak.
Frankowski - ok, ale jaki znów z Grzelaka weteran? Jest tylko 2 lata starszy od Pawła Brożka, ma tyle lat co Garguła a od Sobola jest o 5 lat młodszy. Bez jaj, bo jak takie kryterium przyjmiemy, to się okaże, że sami weterani w tej lidze.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 18.01.2011, 21:00
Incognito2192 napisał(a):Wyświetl post
Frankowski - ok, ale jaki znów z Grzelaka weteran? Jest tylko 2 lata starszy od Pawła Brożka, ma tyle lat co Garguła a od Sobola jest o 5 lat młodszy. Bez jaj, bo jak takie kryterium przyjmiemy, to się okaże, że sami weterani w tej lidze.
Nie bądź taki czepliwy

Weteran w znaczeniu ileś sezonów pograł już w lidze, nie wiek a staż ligowy - trochę uprościłem, ale miało to tylko opisać politykę transferową Jagiellonii. Pomimo że pieniędzy maja sporo mniej od nas - to jak na swoje możliwości zawsze kogoś ciekawego pozyskają. I robią to błyskawicznie a nie jak my zazwyczaj, czyli z łapanki za pięć dwunasta.
Odpowiedz cytując
martonas
Senior Member

Stary 18.01.2011, 21:01

A gdzie ja mówię że to szrot, powiedziałem że niektórzy tu na forum by uznali ich za szrot gdyby przyszli do nas. I kto tu robi jakieś nadużycie? Po prostu wg mnie Wisła celuje w lepszych piłkarzy niż Jaga i takich piłkarzy jak oni to my będziemy brać jak już nikt do nas nie będzie chciał przyjsc. Co do szybkosci działań Lecha to już się nie zgodzę, najlepszy przykład Rudnevs.

I wytłumacz mi jeszcze jedną rzecz, bo powtarzałes to kilkukrotnie, skąd wiesz że my wciąż tak oglądamy każdą złotówkę (cały czas mówimy o ostatnim pół roku a nie jakiej tam amatorce w ciągu ostatnich lat), możesz podać przykład jakiegoś piłkarza który nie przyszedł do nas bo Cupiał poskąpił 50-100 tys.?

P.S. własnie wyczytałem na gazecie (chociaż polskiej prasie nie wierzę więc dodaje tylko jako ciekawostkę) że za Ubiparipa Wisła dawała 650 tys., podobna kwota ma isc na Meliksona, no to rzeczywiscie skąpimy groszem....
Powód: P.S.
Ostatnio edytowane przez martonas : 18.01.2011 o godz. 21:06.
Odpowiedz cytując
anthony09
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 18.01.2011, 21:03
Coś ten Melikson nie wydaję się być dla mnie grajkiem natychmiastowo potrzebnym za 700 tys. euro ;/ Za free oczywiście że go brać ale za kasę to się trochę dziwie, że Chaveza nie chcą wykupić za mniej niż 500 tys. a Melinkosa kupują za 700 tys., który nie jest nawet czołowym rep. Izraela. Coś te nasze transfery trochę dzikie ;/ Nie lepiej za 1 mln euro pozyskać kogoś z Portugalii w stylu Ntibazonkiza, bo tam właśnie grają taką techniczną piłkę ?

odnośnie tych Kone...

haha ładne jaja w tych serwisach piszą. Brothers Kone xD, jakbyśmy takich grajków pozyskali to normalnie wziąłbym na barana Stana i po rynku z nim chodził z radości ale to tylko Sci-fi.
Kiedyś w Wiśle grali reprezentanci Polski, kiedyś Reprezentacja Polski opierała się na zawodnikach Wisły, a teraz ? Teraz nastały czasy, że Reprezentacja opiera się na cudzoziemcach, a Wisła na piątym sorcie europejskim ...
-
1906 poparcia ikon Wisły Kraków
S.A.
Arek Głowacki
za 10 lat wspaniałych występów, z czego za 299 występy
Tomasz Frankowski
za 253 występy / 156 bramek
Paweł Brożek za 246/ 110 bramek
Marcin Baszczyński za 9 lat na R22 i 334 występy
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 18.01.2011, 21:06
A gdzie ja mówię że to szrot, powiedziałem że niektórzy tu na forum by uznali ich za szrot gdyby przyszli do nas. I kto tu robi jakieś nadużycie? Po prostu wg mnie Wisła celuje w lepszych piłkarzy niż Jaga i takich piłkarzy jak oni to my będziemy brać jak już nikt do nas nie będzie chciał przyjsc. Co do szybkosci działań Lecha to już się nie zgodzę, najlepszy przykład Rudnevs.

I wytłumacz mi jeszcze jedną rzecz, bo powtarzałes to kilkukrotnie, skąd wiesz że my wciąż tak oglądamy każdą złotówkę (cały czas mówimy o ostatnim pół roku a nie jakiej tam amatorce w ciągu ostatnich lat), możesz podać przykład jakiegoś piłkarza który nie przyszedł do nas bo Cupiał poskąpił 50-100 tys.?
Oglądanie każdej złotówki to ulubione sformułowanie naszych włodarzy klubowych z którego sobie robię jaja (tak łopatologicznie tłumaczę) Bynajmniej nie chcę obrazić. To taki slogan z cyklu - klub musi być samowystarczalny finansowo. Oglądamy każdą złotówkę z każdej strony zanim ją wydamy itd.... Ot taka bajeczka dla kibiców. Pełni rolę wytłumaczenia przed kibicami dlaczego nie wydajemy pieniędzy na transfery. Bo je oglądamy pięć tysięcy razy

A czasami trzeba coś wydać żeby móc zarobić np poprzez puchary itd Nie chodzi tu o wpadanie z skrajności w skrajność. Np. legendarna Amica nie jest rozrzutna, ale jak znajdzie takiego Rudnevsa, Lwandowskiego Ubaripapa - wydaje szybo kasę i kupuje. My tylko oglądamy..... oczywiscie swoje pieniądze oglądamy jak Krasnoludy swoje skarby

P.S. własnie wyczytałem na gazecie (chociaż polskiej prasie nie wierzę więc dodaje tylko jako ciekawostkę) że za Ubiparipa Wisła dawała 650 tys., podobna kwota ma isc na Meliksona, no to rzeczywiscie skąpimy groszem....

Jeśli Lech ma lepszą pozycje przetargową (gra z sukcesami w pucharach) - to żeby Ubaripap trafił do nas a nie do nich nie wystarczy niestety dawać tyle co Lech albo 50 tysięcy euro więcej ale trzeba dać 250 tysięcy euro więcej. Tyle kosztują wcześniejsze zaniedbania transferowe i oszczędności. Musimy podnosić swoją atrakcyjność transferową poprzez pieniądze. Dawać wyraźnie więcej niż Lech (niestety)
Pomijam czy warto, ale jak wiadomo co tanio to drogo. Kiedyś było tanio (brak transferów) - to były wpadki pucharowe. To teraz żeby pozyskać Ubaripapa jest drogo..... trzeba wyraźnie przebić ofertę Amici (przykładowo)
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 18.01.2011 o godz. 21:19.
Odpowiedz cytując
el Nuero
Senior Member

Od: 02.2009

Stary 18.01.2011, 21:07. Na obronę może być, tylko czy zechce?
flamengista napisał(a):Wyświetl post
Co do nowych "plotek" transferowych: Kew Jaliens - ciekawa kandydatura, ale skoro wypłynęła - obawiam się, że nieaktualna.
Pierwszy raz słyszę o gościu (pewnie nie tylko ja), więc trudno o nim coś konkretnego powiedzieć. Znalazłem w sieci info, że Kew gra w AZ Alkmaar na pozycji obrońcy, środkowego lub prawego (either centre back or right back), czyli byłby dla Wisły przydatny. 32 lata dla stopera to nie najgorzej. W dodatku Alkmaar przeżywa kłopoty finansowe, zatem transfer teoretycznie byłby możliwy. O ile nam ktoś go nie podp...li jak Amica - Vojo Ubiparipa.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Na onecie też już o tym piszą. Wydaje się, że nie ma na co czekać. Jeśli Valckx z nim rozmawiał, to Wisła powinna skonkretyzować swoją ofertę i postarać się go sprowadzić jak najszybciej. Ale czy się uda?
Odpowiedz cytując
gromaders
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 18.01.2011, 21:07
ja jestem w tej chwili już pewny że za parę dni będzie komunikat "Melikson nie dla Wisły" , znów pieprzenie głupot że za parę dni przyleci, choć miał już 2 dni być w Polsce, mydlenie oczu i tyle, pod koniec okienka na gwałt sprowadzą następny szrot, polityka transferowa nie istnieje w tym klubie, to jest totalna żenada!
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 18.01.2011, 21:09
własnym oczom nie wierze <szok> Jak Stan może godzić się na coś tak absurdalnego? Melikson ma zagrać mecz z Beitarem podczas gdy my mamy go zaraz testować... a jak złapie jakiś uraz? szczerze mówiąc tak by było chyba najlepiej... niech zostanie w tym Izraelu i niech nikt do nas nie przychodzi bo normalnie cyrk tu się zaczyna robić na kółkach... paranoja jakaś, tracę szacunek powoli do naszego dyra :/

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując
PODpalacz
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 18.01.2011, 21:17
anthony09 napisał(a):Wyświetl post
Coś ten Melikson nie wydaję się być dla mnie grajkiem natychmiastowo potrzebnym za 700 tys. euro ;/ Za free oczywiście że go brać ale za kasę to się trochę dziwie, że Chaveza nie chcą wykupić za mniej niż 500 tys. a Melinkosa kupują za 700 tys., który nie jest nawet czołowym rep. Izraela. Coś te nasze transfery trochę dzikie ;/ Nie lepiej za 1 mln euro pozyskać kogoś z Portugalii w stylu Ntibazonkiza, bo tam właśnie grają taką techniczną piłkę ?

odnośnie tych Kone...

haha ładne jaja w tych serwisach piszą. Brothers Kone xD, jakbyśmy takich grajków pozyskali to normalnie wziąłbym na barana Stana i po rynku z nim chodził z radości ale to tylko Sci-fi.
Melikson jak przyjdzie będzie kosztował co najwyżej 350tyś Euro a media swoją kasę nakręciły.Chaveza jak pokarze się z dobrej strony w tym sezonie to dostanie lepszą ofertę za granicy a Stach powie że jest wiele lepszych grajków i tańszych

Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 18.01.2011, 21:18
tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post
własnym oczom nie wierze <szok> Jak Stan może godzić się na coś tak absurdalnego? Melikson ma zagrać mecz z Beitarem podczas gdy my mamy go zaraz testować... a jak złapie jakiś uraz? szczerze mówiąc tak by było chyba najlepiej... niech zostanie w tym Izraelu i niech nikt do nas nie przychodzi bo normalnie cyrk tu się zaczyna robić na kółkach... paranoja jakaś, tracę szacunek powoli do naszego dyra :/
A co Valckx ma do powiedzenia w tej sytuacji? Melkinson jest piłkarzem Hapoelu i wcale nie musza go nam sprzedawać i jeśli zażyczyli sobie, że Melkninson ma zagrać jeszcze jeden mecz to Valckx nic na to nie poradzi.
Stolar OUT
Odpowiedz cytując
martonas
Senior Member

Stary 18.01.2011, 21:21
Oglądanie każdej złotówki to ulubione sformułowanie naszych włodarzy klubowych z którego sobie robię jaja (tak łopatologicznie tłumaczę) Bynajmniej nie chcę obrazić. To taki slogan z cyklu - klub musi być samowystarczalny finansowo. Oglądamy każdą złotówkę z każdej strony zanim ją wydamy itd.... Ot taka bajeczka dla kibiców. Pełni rolę wytłumaczenia przed kibicami dlaczego nie wydajemy pieniędzy na transfery. Bo je oglądamy pięć tysięcy razy

A czasami trzeba coś wydać żeby móc zarobić np poprzez puchary itd Nie chodzi tu o wpadanie w skrajności w skrajność. Np. legendarna Amica nie jest rozrzutna, ale jak znajdzie takiego Rudnevsa, Lwandowskiego Ubaripapa - wydaje szybo kasę i kupuje. My tylko oglądamy..... oczywiscie swoje pieniądze oglądamy jak Krasnoludy swoje skarby
Ja doskonale rozumiem co miałeś na myśli, tylko czemu miałoby tak niby być w nieskończoność? Czemu to że jeszcze nikogo nie kupiliśmy ma być zawsze spowodowane tym że nie chcemy wydawać kasy? Mógłbym znowu podać przykład Ubiparipa i Meliksona, na których rzekomo chcielismy wydać 650 tys, ale ile w tym prawdy to się nie dowiemy, tak samo jak się nie dowiemy na ile opiewały oferty na innych graczy którzy do nas nie przeszli. Twój argument o szybkosci Lecha już chyba obaliłem podając przykład Rudnevsa, o ile dobrze pamiętam to z Kriwcem też się ciągło, 3bamba też w jeden dzień nie poszedł, więc o czym ty mówisz? Pewnie, niektóre transfery mieli szybkie, ale jakbys się nad tym zastanowił w Wisle też nie zawsze to się ciągło tygodniami, więc o co chodzi?

Jeszcze co do tego oglądania... Ani ty ani ja nie wiemy ile Wisła wyda na transfery w tym okienku, więc jaki jest sens dyskutowania o tym teraz? Jak wydadzą miliony to się będziemy wszyscy cieszyć, jak nie wydadzą nic to będziemy wszyscy narzekać, ale powiedz mi jaki jest sens robienia tego już teraz?

Cytat:
Jeśli Lech ma lepszą pozycje przetargową (gra z sukcesami w pucharach) - to żeby Ubaripap trafił do nas a nie do nich nie wystarczy niestety dawać tyle co Lech albo 50 tysięcy euro więcej ale trzeba dać 250 tysięcy euro więcej. Tyle kosztują wcześniejsze zaniedbania transferowe i oszczędności. Musimy podnosić swoją atrakcyjność transferową poprzez pieniądze. Dawać wyraźnie więcej niż Lech (niestety)
Pomijam czy warto, ale jak wiadomo co tanio to drogo. Kiedyś było tanio (brak transferów) - to były wpadki pucharowe. To teraz żeby pozyskać Ubaripapa jest drogo..... trzeba wyraźnie przebić ofertę Amici (przykładowo)
No własnie wydaje mi się nie warto, powiedzmy że Lech będzie mu płacić z 300 tys. (kwota z kosmosu tak dla przykładu) czyli mniej więcej tyle na ile zasługuje, żeby przyszedł do nas to pewnie trzeba by mu dać z 450-500 tys. o ile nie więcej, czyli najzwyczajniej w świecie przepłacić...
Ostatnio edytowane przez martonas : 18.01.2011 o godz. 21:29.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 18.01.2011, 21:25
Kamson napisał(a):Wyświetl post
A co Valckx ma do powiedzenia w tej sytuacji? Melkinson jest piłkarzem Hapoelu i wcale nie musza go nam sprzedawać i jeśli zażyczyli sobie, że Melkninson ma zagrać jeszcze jeden mecz to Valckx nic na to nie poradzi.
wiem, że nie jesteśmy Barcą, ale powinniśmy się szanować i zerwać negocjacje, tyle... poważny klub nie powinien zgadzać się na takie żądania, albo przylatuje i badamy go i podpisujemy, albo wypad...jak Maor złapie uraz to zarząd wyjdzie na podwójnych amatorów...

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów