The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
dzollo
Senior Member

Od: 08.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.12.2018, 20:37
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
Stanowski podaje,że mamy 80 milionów zł.długu....
To misiek i kilku innych ustawili do końca życia w 2 lata. Powinni dostać nagrodę dla biznesmenów dekady...
Żałuję każdej złotówki która wydałem na bilety przez ostatnie dwa lata.
Ostatnio edytowane przez dzollo : 13.12.2018 o godz. 20:43.
Czy wygrywasz czy nie.... <3
Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 13.12.2018, 20:38
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
Stanowski podaje,że mamy 80 milionów zł.długu....
Strejlał twierdzi, że ponad 150 milionów.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 13.12.2018, 20:39
Zieloni 160!
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
Gercu
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 13.12.2018, 20:40
Wy sobie żartujecie, ale po ujawnieniu audytu faktycznie tyle może wyjść
Odpowiedz cytując
lorddavy
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 13.12.2018, 20:44
sepot napisał(a):Wyświetl post
A mnie zastanawia jedno. W jaki sposób Wisła przechodziła procesy licencyjne. Przecież takie zadłużenie nie zrobiło się w pół roku
To jest właśnie pytanie za sto punktów. Ktoś w tej jebanej ekstraklasie w ogóle to kontroluje czy tymi licencjami se można dupę wytrzeć. To jest kpina kompromitacja tej całej spółki.
Odpowiedz cytując
InQ
Member

Od: 05.2011

Stary 13.12.2018, 20:53
My tu śmiechy... a teraz na poważne bo widzę że ludzie już dolicytowali się 200mln długów.

Roczne przychody Wisły do ok 27 mln .pln. O ile w dług rzędu 20-30 mln można jeszcze uwierzyć o tyle 80 mln. pln długu wydaje się być kwotą nierealną. Dlaczego?
Gdyby nasz dług przekraczał 3krotnośc przychodu (nawet zakładając zerowe koszta uzyskania przychodu) wręcz nierealne jest to że istniejemy, a tym bardziej otrzymaliśmy licencję na grę w ESA. W przypadku upadku klubu zachęcałbym wierzycieli aby próbowali pociągnąć do odpowiedzialności nie tylko to co zostanie z klubu, ale również ESA (sytuacja wyraźnie wskazywałaby że do nieprawidłowości dochodziłoby już na tym szczeblu...)
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Member

Od: 05.2010

Stary 13.12.2018, 20:55
Ciekawe czy w tym wszystkim chodzi tylko o kasę. Przecież cała czwórka operuje łącznie pieniędzmi, gdzie to nawet domniemane 40 mln nie sprawia wielkiego wrażenia. Chyba, że to sarkastyczne 150mln długów z wpisów powyżej zaraz okaże sie prawdą... Co tam się naodpierdalało, że tak zapytam?
Odpowiedz cytując
grosz
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 13.12.2018, 20:55
Jeśli faktycznie dług to

- 20 milionów długu licencyjnego (do spłaty do końca roku)

- 20 milionów krótkoterminowych długów nielicencyjnych (można kręcić)

- ponad 40 milionów długów długoterminowych (najmniej ważne)
To tu nie ma czego ratować, może być tak że nasi inwestorzy w zamiana za pożyczki które udzielili wezmą klub z 4 ligi od TS, bo jeśli TS miałby cos budować z tym bandytami, miskami to życzę powodzenia.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 13.12.2018, 20:59
Stanowski wie od Iwana, a Iwan od jednego z inwestorów, także to raczej prawdziwe liczby.

Krótko:

Bednarz miał rację.
WisłaFan123 miał rację.
Jadczak miał rację.

Pewnie ten cały Stechert był tylko po to by zrobić audyt. Może wtedy nie byłoby z późno?
Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 13.12.2018, 21:03
Czyli zamiast ok 30 mln jest ok 80 mln. Niezły wzrost .... 50 mln więcej. Plus bagienko prawne.
Odpowiedz cytując
InQ
Member

Stary 13.12.2018, 21:04
grosz napisał(a):Wyświetl post
Jeśli faktycznie dług to

- 20 milionów długu licencyjnego (do spłaty do końca roku)

- 20 milionów krótkoterminowych długów nielicencyjnych (można kręcić)

- ponad 40 milionów długów długoterminowych (najmniej ważne)
To tu nie ma czego ratować, może być tak że nasi inwestorzy w zamiana za pożyczki które udzielili wezmą klub z 4 ligi od TS, bo jeśli TS miałby cos budować z tym bandytami, miskami to życzę powodzenia.
80 mln. Jest kwotą nierealną... biorąc pod uwaga że nasz przychód to zaledwie 27 mln. pln. (to nawet nie jest dochód!)
Te sumy wsadziłbym pomiędzy bajki (niemożliwe są aż tak wysokie malwersacje finansowe w takim okresie czasu bez wiedzy sądów, lokalnych polityków i całego zarządu ESA).
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 13.12.2018, 21:06
Ciężko cokolwiek napisać.

Szkoda pierd o tym, że zmniejszamy dług, szkoda pierd łącxznie z Junco, że kupujemy 3ligowych hiszpanów duzo taniej niż Polaków... to wszystko okazało się wielkim kłamstwem - daje głowę, że wszystko było przepłacane i robione wały na prowizjach.

Grabarzem Przecież grabarz nie jest tak negatywnym słowem jak ZŁODZIEJ czy HIENA, wygląda na to, że na grabarza trzeba sobie zasłużyć..

Wyszło na to, że zarządzanie klubem było tak żałosne, że tylko śmieszne okazuje się "TS URATOWAŁ" ... przejmując od Meresińskiego... przecież to tak słaby kit, że szok.

Przy audycie podpisali prawdopodobnie listy intencyjne, więc żadne liczby nie wyjdą.

Uj z 4 ligą skoro dalej będą te same osoby doić klub... Mecz z amicą będzie prawdopodobnie moim ostatnim na długi czas, karnetu już raczej nie kupię. Mam wątpliwości do kogo i na co ta kasa idzie.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 13.12.2018 o godz. 21:09.

Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 13.12.2018, 21:06
Ok. Jakie są możliwe scenariusze?

1. Czy dokończymy sezon? jeżeli wszyscy / większość piłkarzy odejdzie to kim będziemy grać?
2. Gdzie będziemy grali w 4 lidze?
3. Pod czyją egidą? właścicielem pozostaje TS? raczej chyba nie ma innego wyjścia..

Poza tym - piszecie o wyprowadzaniu kasy z Klubu, ktoś zna konkrety? Myślę, że prawdy nigdy nie poznamy, a powstanie tyle teorii spiskowych, że każdy będzie mógł sobie wybrać jedną.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 13.12.2018, 21:13
80 milionow jest razem z 40 milionowym dlugiem wzgledem TF, ktory rozlozony jest na x lat.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
InQ
Member

Stary 13.12.2018, 21:14
kbr napisał(a):Wyświetl post

1. Czy dokończymy sezon? jeżeli wszyscy / większość piłkarzy odejdzie to kim będziemy grać?
3. Pod czyją egidą? właścicielem pozostaje TS? raczej chyba nie ma innego wyjścia..

Poza tym - piszecie o wyprowadzaniu kasy z Klubu, ktoś zna konkrety? Myślę, że prawdy nigdy nie poznamy, a powstanie tyle teorii spiskowych, że każdy będzie mógł sobie wybrać jedną.
1. Jeżeli Wisła ma ogłosić upadłość absurdem jest dokańczać sezon (jedynym beneficjentem byłaby ESA, ale koszt zapłaciliby ludzie przychylni klubowi) - jeżeli mamy spadać do 4 ligi nie warto rozdrabniać środków tylko po to by dbać o reputację ESA. Tym bardziej że po sezonie byłoby zbyt mało czasu aby zaczynać zupełnie od zera.
2. Stadion Wawelu? (możliwe że część meczy w Myślenicach)
3. Jak ogłosimy upadłość najprawdopodobniej zostaną zlicytowane prawa do marki. (spodziewam się podziału kibiców - ktoś kupi te wszelkie prawa po spadku Wisły Kraków SA, ale TS nadal będzie miał prawa do własnych i założy klub podpinając się pod swoją markę)
Ostatnio edytowane przez InQ : 13.12.2018 o godz. 21:16.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 13.12.2018, 21:14
Jakby TS chciał ratować piłkarską spółkę, to mógłby ją uratować. Ma przecież grunty. Wyszło na to, że dbali tylko o interesy wąskiej grupy osób i to się raczej nie zmieniło. Wydoją Wisłę do końca.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 13.12.2018, 21:17
InQ napisał(a):Wyświetl post
80 mln. Jest kwotą nierealną... biorąc pod uwaga że nasz przychód to zaledwie 27 mln. pln. (to nawet nie jest dochód!)
Te sumy wsadziłbym pomiędzy bajki (niemożliwe są aż tak wysokie malwersacje finansowe w takim okresie czasu bez wiedzy sądów, lokalnych polityków i całego zarządu ESA).
Jest realne, jeśli się uwzględni, że ok. 40 mln zł z tego długu to dług wewnętrzny, właścicielski, przy sprzedaży przeniesiony z TF na TS.
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 13.12.2018, 21:19
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Jest realne, jeśli się uwzględni, że ok. 40 mln zł z tego długu to dług wewnętrzny, właścicielski, przy sprzedaży przeniesiony z TF na TS.
Czyli SA miałaby 40 mln zł długu względem TS?
Odpowiedz cytując
InQ
Member

Stary 13.12.2018, 21:20
Nawet przy 40 mln nierealne jest to że sam TS w tym uczestniczył (ESA i nasi lokalni politycy musieli wiedzieć...)
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 13.12.2018, 21:21
W IV lidze TS wlascicielem? A po co ? Aby kradli?
Najlepiej aby weszli w IV lige Kwiecien-Wlodarski.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 13.12.2018, 21:22
I o tym też od początku była mowa dodam, więc to akurat żaden szokujący news. To, o ile dobrze rozumiem, jest tylko pewien problem podatkowy, jeśli chciałoby się go umorzyć.
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 13.12.2018, 21:22
Poza tym - piszecie o wyprowadzaniu kasy z Klubu, ktoś zna konkrety?
Jak konkubina Miśka była zatrudniona w księgowości to sobie dopowiedz resztę do jakich dziwnych firm mogła wędrować kasa...

Konkrety? Może kiedyś prawda wyjdzie na jaw, jak ktoś nie będzie się bał, że mu spalą samochód albo go pobiją.
Ostatnio edytowane przez heoij : 25.03.2019 o godz. 14:22.
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 13.12.2018, 21:24
Ech, byłem jednym z tych, którzy stali murem za zarządem, nawet dostałem latem bana, bo kogoś zwyzywałem. Teraz jest mi głupio z tego powodu, ale nie mogę uwierzyć, że kibice okradali własny klub..
Co gorsza, spełniło się dosłownie wszystko co przepowiadał znienawidzony przez nas Jadczak. Twierdzi on też m.in., że ma twarde dowody z prokuratury, że Meresiński był podstawiony przez rekinów.
Zabijcie mnie, dajcie mi bana, ale ja teraz już wierzę Jadczakowi, mimo, że jeszcze parę dni temu bym sobie dał rękę odciąć, że to jedno z wielu jego kłamstw..
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 13.12.2018, 21:24
raindog wiesz, co stałoby się z tymi pieniędzmi ? Część znowu na konta Dukatów by poszła.
Odpowiedz cytując
InQ
Member

Stary 13.12.2018, 21:28
Teraz nikt nie chce TSu - ale niestety to oni będą rozdawać karty... i licytować się z tym kto kupi prawa do marki Wisla Krakow SA :(

Delgado napisał(a):Wyświetl post
Ech, byłem jednym z tych, którzy stali murem za zarządem, nawet dostałem latem bana, bo kogoś zwyzywałem. Teraz jest mi głupio z tego powodu, ale nie mogę uwierzyć, że kibice okradali własny klub..
Co gorsza, spełniło się dosłownie wszystko co przepowiadał znienawidzony przez nas Jadczak. Twierdzi on też m.in., że ma twarde dowody z prokuratury, że Meresiński był podstawiony przez rekinów.
Zabijcie mnie, dajcie mi bana, ale ja teraz już wierzę Jadczakowi, mimo, że jeszcze parę dni temu bym sobie dał rękę odciąć, że to jedno z wielu jego kłamstw..
Sportowo radzili sobie lepiej niż się spodziewaliśmy. Stąd nasze złudne wrażenie. (biorąc pod uwagę to co płacili piłkarzom, to w przeliczeniu na wynik sportowy było nieźle). Szkoda tylko że kibic nie widzi tego co jest za kulisami.
Ostatnio edytowane przez InQ : 13.12.2018 o godz. 21:31.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 13.12.2018, 21:30

Uważam , że jeśli nie zdarzy się cud i odejdzie 3/4 drużyny to trzeba ogłosić upadłość, bo jak dogramy jakimś cudem sezon i dopiero w kwietniu nam zawiesza licencję to nie ogarniemy się w 2 miesiące z nowym klubem w IV lidze. To będzie organizacyjnie nierealne...

Co więcej , kto ma nas chcieć z 40 (80) milionami długów . A te dodatkowe 40 to zapewne długoterminowy dług względem TF....
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 13.12.2018, 21:31
rav napisał(a):Wyświetl post
Czyli SA miałaby 40 mln zł długu względem TS?
Tak. Od samego początku tak jest i nie ma to wielkiego znaczenia, może poza tym, że "psuje" wygląd bilansu.

Inna sprawa, że nie zdziwiłbym się, gdyby TS właśnie za przeniesienie tego długu na nowego nabywcę oczekiwał jakiejś kasy i stąd były te plotki o nierealnych żądaniach TS.

Prawdziwy problem to to drugie 40 mln zł, przy czym pragnę zauważyć, że już na koniec 2017 r. SA miała 30 mln zł zobowiązań krótkoterminowych, które pewnie w tym roku nie zostały wykonane i doszły do nich nowe, stąd te 40 mln zł do spłacenia "na już".
Odpowiedz cytując
wordbatata
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 13.12.2018, 21:32
Garret napisał(a):Wyświetl post
Ja to się zastanawiam, czy się wszystko nie posypało jak Dunin odszedł. Biorąc pod uwagę, że tamten sezon, na koniec którego złożył dymisję, wyglądał chyba nie tak źle pod względem finansowym (przynajmniej tak oceniano tutaj na forum na podstawie sprawozdań)... To może to była ostatnia osoba, która trzymała to jeszcze jako tako w ryzach?

Pewnie się mylę i jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Ale z informacji wynika, że jazda bez trzymanko zaczęła się w zeszłym sezonie, więc jedno z drugim się zbiega (przypadkowo czy nie).
Bardzo rzadko się tu udzielam.Czasami wychodziło coś po pół roku (jest w moich postach z przed x lat)
Co do Pana Dunina on będąc w strukturach TS już swoje mówił ze jest żle (przed pozyskaniem SA z rąk Telefoniki) Gdy miał wgląd w dokumenty Spółki sam jeden nie mógł nic zrobić. To za co złożył dymisje było prozaiczne a przepraszam polityczne A tak naprawdę było koronacją jego w....ienia z racji ze nie można niektórych rzeczy odkręcić trzeba albo je akceptować albo zniknąć.

Mam tylko nadzieje ze jeśli dobijemy do 4 ligi to mam nadzieję ze klub zostanie przejęty przez "kogoś"

I druga moja ogromna nadzieja to taka że jeśli się stanie czarny scenariusz wypłynie troche wiecej kwiatków i bedziemy mieli wiekszą wiedze jak ludzie dla kasy moga rozjebać tak Wielki Klub.

I wiesz co jest najgorsze ? Że przez powiedzmy 10 lat przez struktury klubowe przewinęło się co najmniej 5-6 osób które z całego serca chciały pomoc a na koniec...Grupa która miała profity zaczęła ich oczerniać zagłuszać i ostatecznie eliminować.I tak w ciągle w kólko.

Można teraz pisać wkurzać się i obrażać danych ludzi to nic nie da.Jak politycznie tak i na tej płaszczyźnie my daliśmy się wrobić i im zaufać. Lepiej pomyśleć jak odciąć się od tego wszystkiego i zbudować klub na zdrowych zasadach i robić wszystko aby nie dopuścić do takiej sytuacji.Jeśli kitajec albo inny wynalazek nie wyskoczy załatać długów nie ma co się łudzić lepiej zacząć wszystko od nowa jak najszybciej a nie wierzyć że bedzię dobrze a za pól roku znowu to samo .....
Powód: Lit
Ostatnio edytowane przez wordbatata : 13.12.2018 o godz. 21:33.
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 13.12.2018, 21:33
Czyli możliwy byłby deal, że "krakowska czwórka" przejmuje akcje SA i SA miałaby z automatu dług wobec nich w sumarycznej wysokości 40 mln?
Odpowiedz cytując
Zwitter
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 13.12.2018, 21:36
Delgado napisał(a):Wyświetl post
Serio jeszcze ktoś wierzył w to, że Jadczak nazmyślał? Przecież ani Wisła ani Dukat mu nie wytoczyli procesu, który zapowiedzieli.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów