The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pan Dudi
Senior Member

Od: 01.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.05.2012, 16:16
jova napisał(a):Wyświetl post
Jeśli nikt nie przychodzi, to oznacza, że klub nic nie robi.
I nikomu nie przeszkadza fakt, że do rozpoczęcia okienka jeszcze miesiąc.
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, a nie lewą

http://inicjatywa14.net/
Odpowiedz cytując
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 17.05.2012, 17:28
Dlaczego Pazdan przechodzi do Jagi, a nie do Wisly ?
Chyba bardziej takich graczy powinnismy sprowadzac (bedacych jeszcze na fali wznoszacej tak jak C.Wilk gdy do nas przychodzil) niz Glowackiego czy takich Ukahow.

ciekawe czy Bednarz już wziął urlop
Przesłanie na nowy sezon para-ekstraklasy znalezione na innym forum po występach pucharowiczow:

Cytat:
Polscy piłkarze powinni być wyszydzani, poniżani i szmaceni za takie akcje na każdym meczu ligowym przez cały sezon. (...)
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 17.05.2012, 17:33
dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
Chyba bardziej takich graczy powinnismy sprowadzac (bedacych jeszcze na fali wznoszacej tak jak C.Wilk gdy do nas przychodzil) niz Glowackiego czy takich Ukahow.

A widzialesz zeby Pazdan przeszedl do Jagi...
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 17.05.2012, 17:37
To Pazdan przechodzi do Jagi? Ostatnie znane mi oficjalne info wyglądało tak: http://www.dziennikzachodni.pl/artyk....html?cookie=1
Odpowiedz cytując
Kamil_mchw
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 17.05.2012, 17:48
misiek_86 napisał(a):Wyświetl post
Ale o co chodzi z tym Paljicem i rozwiązaniem kontraktu? Przecież on i tak 31 czerwca by odszedł...
Pajlic miał umowę z opcją przedłużenia...
to tak jak z umową w sieci kom. masz umowę a jak się kończy to automatycznie jest przedłużana, chyba że złożysz wypowiedzenie co najmniej miesiąc wcześniej. Tak mi się przynajmniej wydaje :]
Działacze Wisły z tej opcji nie skorzystali :] i dobrze

Jeśli Ko Ko Korona zostanie zlikwidowana to można przyjrzeć się Malarczykowi. Solidny, pracowity, młody obrońca trochę już ograny w lidze, oraz w reprezentacji młodzieżowej. Z całym szacunkiem do Czekaja, ten człowiek powinien zostać wypożyczony... brak mu ogrania (błędy, kartki w najważniejszych meczach Wisły), oraz jest wolny. Mam nadzieje że zostanie drugim Arkiem G. ale dopiero przyjdzie na niego czas za min. rok.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 17.05.2012, 17:56
Cytat:
Tylko że Pazdan ostatnie mecze grał na środku pomocy i grając tam zaprezentował dobrą dyspozycje. Na środku obrony radził sobie w moim odczuciu śrendio i do poziomu Arka Głowackiego z ostatnich meczy Trabzonu się na pewno nie zbliży w najbliższej przyszłości. Jestem zwolennikiem jego kandydatury dlatego że jest darmowy i mógłby być alternatywą głównie dla Sobola oraz Wilka bo wiadomo że defensywnych pomocników często zmienia się z powodu kartek itp. W ostatnim meczu z nami miał chyba więcej odbiorów niż wszyscy nasi środkowi pomocnicy. Uważam, że byłaby ciekawa rywalizacja. Pazdan ma dużą zaletę w postaci gry w powietrzu co np nie jest dużym atutem Wilka czy Radka.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 17.05.2012 o godz. 18:07.
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 17.05.2012, 18:23
Jeżeli do tego dojdzie, to ja znam jeden świetny powód - Tomasz Hajto.

My musimy sprowadzać przede wszystkim graczy dobrych i graczy potrzebnych. Ze względów finansowych także tanich, a najlepiej darmowych. Jak zaczęliśmy dorzucać do tego czynnik młodości, to pojawiły się Bunozy i Jovanicie. A przecież chcemy jeszcze dorzucić klauzulę polskości...

Piłkarze na fali wznoszącej są zawsze w cenie, ale ich wartość staje się bardziej adekwatna do ceny, gdy wprowadzamy ich do już istniejącego organizmu drużyny. Na dziś w Wiśle nie ma nic. Najpierw zbudujmy fundamenty z czegoś solidnego, a potem martwmy się jakie do tego dobrać zasłonki.

Na pewno nie. Teraz może się jeszcze zasłaniać zastojem na rynku związanym z nadchodzącym turniejem (nie mówię, że to prawda, mówię, że może to robić). Czas na urlop przyjdzie po turnieju.
Odpowiedz cytując
pawelo84
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 17.05.2012, 18:24
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Tylko że Pazdan ostatnie mecze grał na środku pomocy i grając tam zaprezentował dobrą dyspozycje. Na środku obrony radził sobie w moim odczuciu śrendio i do poziomu Arka Głowackiego z ostatnich meczy Trabzonu się na pewno nie zbliży w najbliższej przyszłości. Jestem zwolennikiem jego kandydatury dlatego że jest darmowy i mógłby być alternatywą głównie dla Sobola oraz Wilka bo wiadomo że defensywnych pomocników często zmienia się z powodu kartek itp. W ostatnim meczu z nami miał chyba więcej odbiorów niż wszyscy nasi środkowi pomocnicy. Uważam, że byłaby ciekawa rywalizacja. Pazdan ma dużą zaletę w postaci gry w powietrzu co np nie jest dużym atutem Wilka czy Radka.
Pazdan ma dużą zaletę w postaci gry do przodu, bliżej mu do Murawskiego niż Sobola. Pazdan to jeden z większych błędów Smudy, który nie powołał go jako rezerwowego środkowego pomocnika na Euro. Gość naprawdę bardzo dobrze się rozwija, obecnie moim zdaniem jest najlepszym środkowym pomocnikiem w lidze. Głupio by było go nie wziąć do Wisły w obecnej formie.
Odpowiedz cytując
misiek_86
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 17.05.2012, 18:59
Kamil_mchw napisał(a):Wyświetl post
to tak jak z umową w sieci kom. masz umowę a jak się kończy to automatycznie jest przedłużana, chyba że złożysz wypowiedzenie co najmniej miesiąc wcześniej. Tak mi się przynajmniej wydaje :]
Mylisz opcję przedłużenia (na którą muszą się obie strony zgodzić - patrz Dolha) z opcją rozwiązania np. po roku wpisaną w czteroletni kontrakt.
Studiuję w Warszawie... ale w sercu wciąż WISEŁKA!!!!
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 17.05.2012, 19:16
pawelo84 napisał(a):Wyświetl post
Pazdan ma dużą zaletę w postaci gry do przodu, bliżej mu do Murawskiego niż Sobola. Pazdan to jeden z większych błędów Smudy, który nie powołał go jako rezerwowego środkowego pomocnika na Euro. Gość naprawdę bardzo dobrze się rozwija, obecnie moim zdaniem jest najlepszym środkowym pomocnikiem w lidze. Głupio by było go nie wziąć do Wisły w obecnej formie.
Ponadto mógłby się w ten sposób wykrystalizować naturalny następca Sobola, a w środku pola naprawdę nie mamy w kim przebierać. Wilk w dłuższej perspektywie jest moim zdaniem do odstrzału. Potrzeba nam zawodnika środka pola na lata, który byłby tytanem pracy a przy okazji konstruował akcje ofensywne.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 17.05.2012, 19:16
Pazdan raczej w Jadze. Info z dzisiaj.

- Praktycznie wszystkie szczegóły umowy z zawodnikiem są już ustalone. Pozostała kwestia przelania tego na papier - komentuje Cezary Kulesza, prezes białostockiego klubu.
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/...LASA/120519536

Ciekawe czy my chociaż się nim interesujemy czy doszło do tego, że przegrywamy rywalizacje. Podoba mi się w Pazdanie też, że myśli na boisku, często gra na jeden kontakt. Wiem że jedna jaskółka wiosny nie czyni ale widać ze potrafi strzelić na bramkę a nie w aut jak nie którym się u nas zdarzało:
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...dan__1_1_.html
Widać że on od razu widział, że chce strzelać bo przyjęcie piłki było właśnie typowe pod strzał. Podpisanie Pazdana wpasowałby się również w politykę sprowadzenia Polaków do Wisły a Pazdan podobno jest również sympatykiem tego klubu.

edit: Na Pazdanie może uda się kiedyś zarobić natomiast na Tomku Jirsaku nie za bardzo, chcialbym jednak obu mając na uwadze że Jirsak potrafi grać trochę lepiej do przodu.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 17.05.2012 o godz. 19:42.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 17.05.2012, 19:30
Wilk, Sobol, Brud, Jirsak - na dzień dzisiejszy to nasi środkowi pomocnicy. Pan Probierz ostatnio wspominał że chce żeby Wisła grała krótką piłką na jeden, dwa kontakty - który z wymienionych nadaje się do takiej gry. Pazdan powinien bez względnie przyjść w miejsce Czecha. Bednarz zamiast perspektywicznej drużyny skupił się na zawodnikach z odzysku to boli zważywszy na fakt, że nie są już młodzi a mając możliwość gry w europejskich pucharach dawali ciała.
Interesujemy się grajkiem z drugiego końca świata, który jak do nas w ogóle trafi będzie dostępny w połowie rundy jesiennej po Olimpiadzie i urlopie. Wiedząc że obrońcy środkowi w klubie mają problemy z kontuzjami i to równo wszyscy jak leci sprowadzamy Głowackiego - ja gościa szanuje ale jest wiecznym pechowcem ponadto powroty do Wisły mało komu wyszły na dobre a tych, którzy powinni wrócić Wisła olała.
Na kim ma Wisła zarabiać pieniądze za rok, dwa - w momencie kiedy będzie środek tabeli mając w składzie praktycznie samych wiekowych zawodników skazuje się klub na kolejną zapaść finansową - Cupiał nie jest wieczny podobnie jak pieniądze z Telefoniki - z czegoś będzie je trzeba oddać.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Stary 17.05.2012, 20:08
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Bednarz zamiast perspektywicznej drużyny skupił się na zawodnikach z odzysku to boli zważywszy na fakt, że nie są już młodzi a mając możliwość gry w europejskich pucharach dawali ciała.
Z tych około 40 spotkań, które Głowacki rozegrał z Wisłą w pucharach, które nazwałbyś dawaniem ciała? Chodzi konkretnie o postawę samego Głowackiego, a nie ogólnie, o złą grę drużyny.
Odpowiedz cytując
ociec Ciemka
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 17.05.2012, 20:12
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Komedia z Quioto nie wróży nic dobrego .
Jakby negocjacje o Chaveza się toczyły spokojnie, a nie wyglądały jak latynoski serial. Widać, że tam po prostu każdy gada swoje i pewnie niczego z innymi nie uzgadnia, a czy z naszej strony jest Stan czy legijny Jacek nie robi różnicy.
Panie, co wszystko wiedzą, w skrócie wszystkowiedźmy..
Odpowiedz cytując
Kamil_mchw
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 17.05.2012, 20:16

Ja bym wolał żeby w obwodzie był Chrapek, albo Uryga... oczywiście na pozycji defensywnego pomocnika. Trzeba wierzyć w naszą młodzież :]
Odpowiedz cytując
marcin19876
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 17.05.2012, 20:22
Mam pytanie: Czy wie ktoś na kiedy został zwołany zarząd Wisły w celu rozwiązania sprawy łukasza g.? Pytam bo Śląsk Wrocław dzisiaj rozwiązał kontrakt z dariuszem p. Co ma oznaczać zwłoka Wisły?
Ostatnio edytowane przez marcin19876 : 17.05.2012 o godz. 20:31.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 17.05.2012, 20:23
jova napisał(a):Wyświetl post
Z tych około 40 spotkań, które Głowacki rozegrał z Wisłą w pucharach, które nazwałbyś dawaniem ciała? Chodzi konkretnie o postawę samego Głowackiego, a nie ogólnie, o złą grę drużyny.
Nie wiem jak Merkury, ale jak dla mnie to świetnie pamietam mecz z Vittorią Guimares na wyjeździe: Głowacki w polu karnym przy stałym fragmencie łapie rywala, jeszcze przed gwizdkiem sedziego. Sedzia poucza Głowackiego, że za to może być kara. Głowacki kiwa głową i po minucie zapaśniczym chwytem powala Saganowskiego. Efekt? Karny dla Vittorii zamieniony na bramke przez ... Clebera
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 17.05.2012, 20:28
Krótko o powrotach:
Głowacki - z miejsca będzie najlepszym stoperem w naszej kadrze
Paweł Brożek - ostatnio nie grał, ale ja mam nadzieje związane z tym, że jak grał w kadrze to bardzo dobrze wyglądał, zawsze coś wnosił (np. gol z Węgrami, karny z Niemcami). W lidze nie ma lepszego napastnika niż on, bo niby kto jak ktoś wskaże np. Piecha to wybuchnę śmiechem.
Piotr Brożek - jego akurat nie widzę, słaby był przed odejściem, teraz po ciężkiej kontuzji. Licze że go odpuścimy.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 17.05.2012, 20:29
Cytat:
Bednarz zamiast perspektywicznej drużyny skupił się na zawodnikach z odzysku to boli zważywszy na fakt, że nie są już młodzi a mając możliwość gry w europejskich pucharach dawali ciała.
Z tego co wiem dajmy na to np Paweł Brożek strzelał gole Panathinaikosowi, był najlepszym strzelcem naszej grupy w Pucharze Uefa.( gole przeciwko Nancy, Feyenoordowi, 2Basel) To on był chyba najlepszym zapowiednik w Jerozolimie gdzie każdy jego atak był groźny a jeden wykop Piotrka sprawił że strzelił tam gola. Również on strzelił gola na 3:0 w rewanżu. Potem zagrał dobrze z Barceloną oraz strzelił Tottenhamowi.. Mogę doliczyć do tego że to on ukąsił Karabach . Głowacki osobiście mnie w pucharach nie zawiódł, np z Levadią grał Jop który na obronie zawalił, w Talinie grał już Głowa i z tego co się orientuję to nic nie zawalił. Karabach to sprawka Kowalskiego i Bunozy generalnie burdelu w klubie. Śmieszy mnie trochę gadki: Głowacki jeden z tych, który jest sprawcą ostaniach nieszczęść w pucharach bo do niego nie miałbym dużych pretensji.

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,75914,t...l?ticaid=1e774
Jestem dużym zwolennikiem tego chłopaka. Życzyłbym sobie aby udało się go sprowadzić.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 17.05.2012 o godz. 21:00.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 17.05.2012, 20:42
Piłkarsko, charakterologicznie bez zarzutu. Pytanie jak ze zdrowiem i formą.Nie obędzie się bez indywidualnego planu treningowego. Jak mocniej mu dać w kość to się sypie.
..
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Stary 17.05.2012, 20:47
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem jak Merkury, ale jak dla mnie to świetnie pamietam mecz z Vittorią Guimares na wyjeździe:
Do tego Tottenham u siebie. Coś jeszcze by się znalazło?
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Stary 17.05.2012, 21:00
To nie jest personalnie kwestia jedynie Głowackiego ale sensu sprowadzania do Wisły zawodników mało perspektywicznych, którzy jednak nie sprostali celowi stawianemu przed nimi będących częścią tego zespołu w kontekście europejskich pucharów. Tak na prawdę Bednarz idzie po najmniejszej linii oparu - powroty, powrotami tylko co dalej. Nie rozumiem czy nie da się poszukać utalentowanych zawodników na Węgrzech (np. Alves, który teraz strzela bramki dla Omonii), Rumunii - skupiamy się na rynku bałkańskim a prawda jest taka że najlepsi trafiają tam albo do drużyn z Belgradu bądź Zagrzebia gdzie Wisła nie ma szans z nimi konkurować.
Ja chce zobaczyć jakiś konkretny plan, strategię działania żeby za pół roku znowu nie było tak jak jest teraz. W Wiśle w podstawowym składzie powinni występować zawodnicy maksymalnie do 26 roku życia uzupełnieni 1-2 zawodnikami doświadczonymi wiekowo - klub musi na siebie zarabiać czy na takim Głowackim, Pareiko, Jirsaku, Sobolewskim, Brożku zarobimy - w kadrze mamy już nie tak młodych Genkova, który notabene też wielkim napastnikiem nie jest - Franek w tym wieku strzela więcej od niego albo niewiele mniej. Przyszedł Bednarz i znów zaczynamy testować zawodników z dvd - praktycznie każdy może do Wisły przyjechać na testy, a selekcja jest prawie żadna.

Głowacki grał z Dinamo Tibilisi i z Grekami?
Ostatnio edytowane przez Merkury : 17.05.2012 o godz. 21:04.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 17.05.2012, 21:09
Cytat:
Węgrzech (np. Alves, który teraz strzela bramki dla Omonii), Rumunii
Cytat:
W Wiśle w podstawowym składzie powinni występować zawodnicy maksymalnie do 26 roku życia uzupełnieni 1-2 zawodnikami doświadczonymi wiekowo
Andre ALves 28 lat. Pewnie dostał do tego mega kontrakt na Cyprze.

Co do Rumuni to ja nie wiem czy chcialbym się pchać do Polski mają do nie dawna dwa miejsca w Cl, w tym jeden bez eliminacji. Do tego Steua czy Rapid pewnie płacą więcej od Wisły. Dlatego młody utalentowany rumun będzie w pierwszej kolejności marzył o trafieniu do 9 lig w europie lepszych sportowo i finansowo niż polska, do tego raczej będzie wolał zarabiać dobre pieniądze u siebie w kraju( blisko rodziny itp) niż pchać się w nieznane. A zgodzisz się chyba że jeśli ktoś jest dobry to będzie miał oferty z innych klubów. Zgadzam się z Bednarzem że polityka Wisły powinna bazować na szukani okazji, tylko żeby niej bazować trzeba mieć jakie kol wiek rozeznanie w ligach a nie bazować na rekomendacjach managerów.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 17.05.2012 o godz. 21:22.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Stary 17.05.2012, 21:21
Odpowiedzmy więc sobie na pytanie w jaki sposób mamy zbudować silny zespół nie tylko pod kątem ligi bez zaplecza w postaci akademii piłkarskiej, bazy treningowej. Jeżeli tego nie ma to muszą znaleźć się pieniądze na transfery, jeżeli i tych nie ma to pora zamknąć ten biznes. Nie ma trzeciej drogi albo jedno albo drugie wszystkie inne drogi na skróty prowadzić nas będą donikąd.
Od 2004 roku stoimy w miejscu nic się na lepsze nie zmienia, co najwyżej pionki.
Ostatnio edytowane przez Merkury : 17.05.2012 o godz. 21:24.
Odpowiedz cytując
R33
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 17.05.2012, 21:24
Wisła to chyba najwięcej powrotów robi:

lato 2004 - Marcin Kuźba
lato 2007 - Kamil Kosowski
lato 2009 - Mariusz Jop
zima 2010 - Cleber (+ Henryk Kasperczak jako trener)
lato 2010 - Maciej Żurawski
lato 2011 - Junior Diaz
lato 2012 - Pa. Brożek, Arek Głowacki (+ Jacek Bednarz i ew. Piotrek Brożek)

Możliwe, że kogoś pominąłem. Można dodać do tego zainteresowanie Baszczyńskim.

Oprócz Kosy to żaden powrót raczej na dobre nie wyszedł (choć to też był jakby powrót z wypożyczenia, tak więc coś może w tym jest ).
Ostatnio edytowane przez R33 : 17.05.2012 o godz. 21:26.

orzeu napisał(a):
Wyrażanie radości poprzez śpiewanie o tym, ze inni są do dupy to jest nic innego jak kompleks. Tak robi tylko ktoś kto w głębi duszy uważa sie za gorszego.

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 17.05.2012, 21:29
Andre ALves 28 lat. Pewnie dostał do tego mega kontrakt na Cyprze.

Co do Rumuni to ja nie wiem czy chcialbym się pchać do Polski mają do nie dawna dwa miejsca w Cl, w tym jeden bez eliminacji. Do tego Steua czy Rapid pewnie płacą więcej od Wisły. Dlatego młody utalentowany rumun będzie w pierwszej kolejności marzył o trafieniu do 9 lig w europie lepszych sportowo i finansowo niż polska, do tego raczej będzie wolał zarabiać dobre pieniądze u siebie w kraju( blisko rodziny itp) niż pchać się w nieznane.
Ani Steaua ani Rapid, ani żadna inna drużyna w Rumunii nie płaci więcej.
Jest coś innego. Ten rynek jest penetrowany przez kluby włoskie i łatwiej do Włoch trafić z Rumunii niż z Polski

Odpowiedz cytując
Zwierze
Senior Member

Stary 17.05.2012, 21:30
Reksio33 napisał(a):Wyświetl post
Wisła to chyba najwięcej powrotów robi:

lato 2004 - Marcin Kuźba
lato 2007 - Kamil Kosowski
lato 2009 - Mariusz Jop
zima 2010 - Cleber (+ Henryk Kasperczak jako trener)
lato 2010 - Maciej Żurawski
lato 2011 - Junior Diaz
lato 2012 - Pa. Brożek, Arek Głowacki (+ Jacek Bednarz i ew. Piotrek Brożek)

Możliwe, że kogoś pominąłem. Można dodać do tego zainteresowanie Baszczyńskim.

Oprócz Kosy to żaden powrót raczej na dobre nie wyszedł (choć to też był jakby powrót z wypożyczenia, tak więc coś może w tym jest ).
99 Kazek Moskal
MISTRZ, MISTRZ, WISŁA MISTRZ!!!!!!!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 17.05.2012, 21:33
To nie jest personalnie kwestia jedynie Głowackiego ale sensu sprowadzania do Wisły zawodników mało perspektywicznych, którzy jednak nie sprostali celowi stawianemu przed nimi będących częścią tego zespołu w kontekście europejskich pucharów. Tak na prawdę Bednarz idzie po najmniejszej linii oparu - powroty, powrotami tylko co dalej.
Dokładnie jestem tego samego zdania. Sprowadzanie Głowackiego czy Brożka zdradza pewien brak pomysłu i pójście po najmniejszej linii oporu.
A Głowacki raz gra dobrze, raz tragicznie. W Trabzonie rzeczywiście miał świetny sezon. Jego gra w LM była naprawdę na wysokim poziomie. Obawiam się jednak, że to nie wróci, a Głowacki szybko się posypie

Odpowiedz cytując
przemek1902
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 17.05.2012, 21:35
Odpowiedzmy więc sobie na pytanie w jaki sposób mamy zbudować silny zespół nie tylko pod kątem ligi bez zaplecza w postaci akademii piłkarskiej, bazy treningowej. Jeżeli tego nie ma to muszą znaleźć się pieniądze na transfery, jeżeli i tych nie ma to pora zamknąć ten biznes. Nie ma trzeciej drogi albo jedno albo drugie wszystkie inne drogi na skróty prowadzić nas będą donikąd.
Od 2004 roku stoimy w miejscu nic się na lepsze nie zmienia, co najwyżej pionki.
Aby zbudować solidny klub potrzeba stałej plynnosci finansowej. Z raportu Deloitte za rok 2011 jasno wynika, ze Wisła nawet bez Lameyów i Bitonów znacząca przekraczała wskaźnik dotyczący pensji na przychody bez wpływów trasnferowych. U nas wynosił on coś ponad górną granicę 0,7. Dla przykładu w Widzewie ta granica osiągnęła astronomiczny wolumen na poziomie 3! Pokłosie tego stanu rzeczy widzieliśmy stosunkowo niedawno, gdy rozwiązano kontrakty z ich 5 kluczowymi zawodnikami.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 17.05.2012, 21:41
Cytat:
Dokładnie jestem tego samego zdania. Sprowadzanie Głowackiego czy Brożka zdradza pewien brak pomysłu i pójście po najmniejszej linii oporu.
Brak pomysłu czy może brak pieniędzy. To nie jest pójście po najmniejszej lin oporu lecz najbardziej racjonalne rozwiązanie jak na nasze możliwości. Naprawdę już pisałem wielu z was fruwa ostro nad ziemią gardząc Głowackim czy Brożkiem parząć na naszą obecną kadrę, sytuacje finansową oraz małą podaż dobry piłkarzy na polskim rynku. Zresztą żadnego z nich jeszcze nie podpisaliśmy. Jak przyszedł podstarzały napastnik z Bułgarii który analogicznie do Brożka strzelał tylko w Bułgari i miał nieudaną wojaż w Rosji oraz reprezentant Holandii to było święto jacy to magowie przychodzą. Sam zresztą byłem zwolennikiem tych transferów. Teraz wszyscy widzimy że było to pudło. Nie wiem za jaką łączną sumę wyszły trasnfery Bitona, Genkova, Jaliensa, Lameya, Ileiva, Pareiki itp Fakty są takie że nie mamy teraz zespołu a strzelam, że kosztowało to wiele i wszyscy widzimy że przyszłości to nie ma żadnej nawet tej najbliższej.

W pewnym okresie narodził się u nas taki pogląd że to co zagraniczne jest bardziej profesjonalne. Wszyscy widzieliśmy że 37 letni Sobol jest w lepszej formie po Kontuzji od o kilka lat młodszego Jaliensa czy Lameya. Nie wiem czy to się zrodziło wtedy kiedy Petrescu zjechał polskich piłkarzy w mediach czy to taka ogólna fascynacja tym co obce. Z automatu przyjmuje się, że doświadczony zawodnik z Holandi siedzący pól rundy na ławie jest lepszy od zawodnika z polski, który w ostatnim okresie grał więcej od niego.

Sam niestety też myślałem że piłkarze wychowani w zachodniej kulturze są bardziej profesjonalni... z rzeczywistością ma to nie wiele wspólnego. Tak na marginesie Petrescu pościnał kilku piłkarzy ale o Brożkach i Głowackim miał pozytywne zdanie.

edit: Vuko też uważa że Melikosn w przeciwieństwie do Genkova mógłby z Brożkiem zagrać kilka fajnych klepek do tego nareszcie mógłby podać komuś prostopadłą piłkę.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 17.05.2012 o godz. 22:22.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów