The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 27.10.2021, 14:45
Zróbmy krótki przegląd kadry.

Bramka
Biegański - będzie popełniać błędy, bo się uczy grać. Będzie można na niego liczyć za sezon-dwa.
Kieszek - na ten moment rezerwowy.

Lewa obrona
Hanousek - solidny obrońca jak na warunki ekstraklasy, latem pewnie nie będzie nas stać na wykupienie.
Sadlok - po tym sezonie wróżę przenosiny do Wieczystej i dalsze odcinanie kuponów, niemiłosierny zjazd.

Prawa obrona
Gruszkowski - będzie popełniać błędy, bo się uczy grać. Jest to potencjalny kandydat do transferu gotówkowego, jeśli tylko nie zatrzyma się w rozwoju.
Szot - na ten moment rezerwowy, musi się starać i walczyć, jest młody i będzie popełniać błędy tak samo jak Gruszkowski.

Środek obrony
Frydrych - stara się jak może, ale w pojedynkę nic nie zdziała. Do tego lata lecą, zjazd formy prędzej czy później przyjdzie.
Uryga - mecz ze Śląskiem obnażył jego słabe strony. Alan nigdy nie będzie naszym drugim Głowackim, to nie ten rozmiar kapelusza. Czy można wokół niego budować projekt pt. szczelna obrona Wisły na najbliższe 3-4 lata? Szczerze wątpię.
Szota - młody i cały czas się uczy, wolę oglądać jego popełniającego błędy niż Sadloka z wytrzeszczony oczami po kolejnym katastrofalnym błędzie.
Sadlok - jw.
Mehremić - chyba już został odstrzelony.

Środek pomocy
Mahdioui - wszyscy narzekają na jego kółeczka i podania do boku/do tyłu, jego brak w dwóch ostatnich meczach widzieli wszyscy. Na ten moment zawodnik nie do zastąpienia.
Zhukov - biega, stara się, ale już takiemu Llonchowi nie dorasta do pięt. Raczej mało produktywny z przodu.
Plewka - coś mi się zdaje, że kontuzje pogrzebią jego karierę. W szczycie formy na pewno wzmocnienie, na ten moment zawodnik szerokiej kadry.
Skvarka/Savić - zawodnicy po prostu słabi. Brakuje im kreatywności i umiejętności na pozycji, na której przyszło im grać w Wiśle. Ta pozycja jest kluczowa do obsadzenia w zimie, jeśli Wisła ma zacząć grać coś sensownego w ofensywie.

Skrzydła
Yeboah - potrafi zrobić róznicę, niestety często gra samolubnie. Na ten moment jedyny zawodnik ofensywny, który potrafi wykreować coś z niczego. Obawiam się, że w lecie już go u nas nie będzie.
Starzyński - jeśli myślimy o jego transferze, to po prostu musi grać. Na ławce cofnie się w rozwoju. Osobiście widzę w nim większy potencjał, niż w Młyńskim.
Młyński - pół roku w klubie kokosa w Arce dało mu się we znaki, mam nadzieję, że się jeszcze ogarnie. Na ten moment zasługuje co najwyżej na ławkę.

Napastnicy
Forbes - przy braku kreatywności linii pomocy jest totalnie bezproduktywny. Potrzebujemy po prostu lepszego napastnika, lepszego technicznie i pod względem szybkościowym. Samo przyjęcie piłki tyłem do bramki nie wystarczy.
Kliment - ja osobiście jestem nim rozczarowany, jeśli dodatkowo przegrywa walkę o skład ze słabym Forbsem, to o czymś to świadczy.

Reasumując - skład mamy co najwyżej przeciętny, natychmiastowych, solidnych wzmocnień wymaga pozycja ofensywnego, środkowego pomocnika oraz napastnika. Kolejna wymiana trenera to byłoby totalne szaleństwo, efekt miotły i powrót do punktu wyjścia. Boję się tylko, że bez transferów gotówkowych niewiele będzie można zdziałać w kwestii podniesienia poziomu sportowego.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 27.10.2021 o godz. 16:31.

[25/42]
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 27.10.2021, 15:35
@Patryko co to za przegląd kadry gdy nie wymieniasz 5-6 nazwisk?

Gdzie Hugi, Kuveljic, Sobol?

Skoro jest tak źle to może warto zapytać czemu 3/4 zawodników w ogóle u nas gra? Albo ktoś przeszacował ich potencjał, albo nie potrafi dopasować do systemu albo po prostu są beznadziejni.

Może się okazać że wymiana 10 ogniw czeka nas co roku, a jak jeszcze dodamy rotacje trenerów to będziemy mieć nie lada regularność.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 27.10.2021, 16:10
Dostaje się Skvarce a tak właściwie to co on może zrobić.Wiadomo chyba w szczycie formy nie jest ale coś tam próbuje. Zagra na skrzydło to nie wiadomo co Yeboah od.......i,da na drugą stronę-Młyński i Starzyński podobnie.
Do Forbesa to w ogóle .... wie jak zagrać.Górne piłki przegrywa,po ziemi mocno to przyjmuje na 5 metrów i ....a ciągle się przewraca a sędziowie nie daja się na to nabierać.Niby kawał chłopa a a wystarczy cień obrońcy i leży.Jak słyszę komentatorów podczas meczów którzy mówią że FBF gra dobrze ciałem to od razu mam przed oczami Sadloka który według nich potrafi uderzyć z dystansu
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 27.10.2021, 16:17
@Karherop

Co do Hugiego moja pomyłka, totalnie wypadł mi z głowy. Wydaje się on być rozczarowaniem porównywalnym do Klimenta, przychodził tutaj z kozackimi statystykami, na boisku poza dośrodkowaniami ze stałych fragmentów nie pokazał w zasadzie nic.

Sobol i Kuveljic? Nie wiem, czy oni się nadają na ławkę...

[25/42]
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 27.10.2021, 23:02
TSWojtas napisał(a):Wyświetl post
Drozd tylko pytanie dlaczego piłkarzyki chciałyby zwalniać Stolarczyka, Skowronka czy Gule ? To są trenerzy przyjaciele - co innego PH...
Ale oni nie chcą zwalniać Guli. Im się po prostu nie chce męczyć, stresować, angażować. Skoro klub nie ma żadnych ambicji dotyczących miejsca w tabeli. Raz wygrają trzy razy przegrają, a czy jedną bramką czy trzema to bez znaczenia.

Dopóki nie będzie "ciśnienia" na wynik czyli świadomości że w każdym meczu trzeba zapieprzać to nawet grajki z dużym potencjałem dorównają do miernoty która aktualnie u nas panuje.

Jak to osiągnąć? Na pewno nie głaskaniem się po fiutach niezależnie od sytuacji.

I analizy składów można sobie wsadzić w buty, jak w PP zagramy z takim zaangażowaniem jak ostatnio to dostaniemy w pałę...

I zaraz się okaże że mamy skład słabszy niż pierwszoligowcy. I to będzie racja. Tyle że nasza słabość nie wynika z umiejętności, a z faktu że mentalnie Wisła jest zeszmacona od lat.

W zeszłym roku była okazja się podnieść, ale klub nie był wstanie przyznać się do jakiego stopnia jest patologiczny. Rozbito termometr i kolejne pół roku patologii minęło. Wszyscy zadowoleni, a najbardziej klakierzy w mediach...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
universe
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 28.10.2021, 00:52
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Czy nikt nie rozumie, że trenera zwalnia szatnia? I to piłkarzyki decydują o wynikach, a nie trener.
Wiem, ze chodzi Ci o to, iz naszym sie po prostu nie chce ale tak przy okazji.

Z Viktorii Pilzno pogonili Gule pod koniec sezonu nie tylko za wyniki ale rowniez za beznadziejna gre zespolu (nie rokujaca na przyszlosc).

Teraz Pilzno jest na czele tabeli. Zatem ciekawe czy pilkarze zechcieli Gule zwolnlc czy moze jednak nie wiedzieli co maja grac; na dwoje babka wrozyla.
May the road rise up to meet you. May the wind be always at your back. May the sun shine warm upon your face. May the rain fall soft upon your fields,
and until we meet again, may God hold you in the palm of his hand (Gaelic blessing)
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.10.2021, 09:09
universe napisał(a):Wyświetl post
Z Viktorii Pilzno pogonili Gule pod koniec sezonu nie tylko za wyniki ale rowniez za beznadziejna gre zespolu (nie rokujaca na przyszlosc).

Teraz Pilzno jest na czele tabeli. Zatem ciekawe czy pilkarze zechcieli Gule zwolnlc czy moze jednak nie wiedzieli co maja grac; na dwoje babka wrozyla.
Na przykładzie Pilzna. Czy śledziłeś jak się kompromitowali w pucharach jeszcze 2-3 miesiące temu? Przegrana 0-3 z przeciętnymi Bułgarami, przegrana 2-4 (w było już 0-4) z New Saints .. finalnie odpadli z niżej notowanym rywalem w IV rundzie.

A teraz rządzą i dziela w lidze. To tylko pokazuje jak często potrzeba czasu aby zatrybilo.

Niemniej z tym składem osobowym oraz przy obecnych problemach to nie zatrybi. Do końca roku coś wygramy, więcej przegramy ale w zimie trzeba ściągnąć minim dwóch kreatywnych ludzi do pomocy/ataku. Bez tego bedziemy się kopać po czole.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 28.10.2021, 10:19
A jak nie ściągniemy, bo finanse na to nie pozwolą, nadal będziemy się kopać po czole, to zwalniamy Gulę, czy nie?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.10.2021, 10:33
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
A jak nie ściągniemy, bo finanse na to nie pozwolą, nadal będziemy się kopać po czole, to zwalniamy Gulę, czy nie?
To zejdźmy z kilku kontraktów, byleby dokonać wymiany.

Choć z wiadomym skutkiem zima 20/21 się to udało, zwolniło się 5 kontraktów, transfery do klubu były marne ale liczę że tego nie powtórzymy.

Jak nie będzie zmian to wyżej niż 12-13 miejsce nie podskoczymy. W tej chwili dwie kontuzje w środku pola nam rozwalają cały zespół i nawet o to może być do zimy trudno.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 28.10.2021, 10:37
A jaki jest sens trzymać trenera do określonego stylu gry na który nas nie stać?
Mam nadzieje, że w klubie ktoś o tym pomyślał. Bo chcąc nie chcąc piłkarze do pożądanego przez Trio stylu gry, mogą kosztować więcej od zwykłych wyrobników.
To tak jak wsadzić do Wisły Guardiolę i zostawić mu ten skład. Niby można ale po chuuj to robić?
Ostatnio edytowane przez Jagul : 28.10.2021 o godz. 10:46.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 28.10.2021, 10:41
Tak sobie myślę, że to sam Gula zmieni styl, jeśli nie dostanie wykonawców - miejmy jednak nadzieję, że powoli będziemy zespół wzmacniać i ogniwa, które nie pasują będą sukcesywnie wymieniane.

Ja sensu nie widzę w zwalnianiu trenera tak czy inaczej.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 28.10.2021, 11:27
Zwalnianie trenera nic nie da, mamy po prostu przeciętnych piłkarzy. Trzeba dać mu komfort pracy, żeby piłkarzyki nie myśleli sobie, że po dwóch, trzech słabszych meczach będzie zmiana trenera. Zmienić można, ale piłkarzy. Taka powinna być narracja, może wtedy te fajtłapy przynajmniej będą walczyć na boisku.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 28.10.2021, 11:55
To nawet chyba nie jest tak tylko, że mamy przeciętnych piłkarzy.

My nie mamy piłkarzy z genami zwycięzców, ale z genami wyrobników.
Tacy, owszem są przydatni, ale tylko wtedy gdy w stadzie (bo inaczej tego nie można nazwać) jest dwóch-trzech prawdziwych liderów, którzy zbudują pozytywną atmosferę rywalizacji i dążenia do sukcesu.

Teoretycznie piłkę ma rozprowadzać Aschraf, ale czy ma on jakikolwiek autorytet w drużynie?
Czy ktokolwiek ma jakikolwiek autorytet w tej drużynie?
Czy jest ktoś, kto w trakcie treningów nie tylko będzie wykonywał posłusznie, co mu trener każe, ale zbuduje taką atmosferę, żeby wszystkim się chciało zapieprzać (wiem... zbanowane słowo na tym forum) i przenosić wyniki treningów na mecze?
Czy jest ktoś, któ w czasie meczu weźmie na siebie jakąkolwiek odpowiedzialność i zachęci innych swoim przykładem, czy raczej autorytetem?

To niepolskie słówko: "autorytet".
Ktoś z piłkarzy ma autorytet w drużynie?

A może to raczej banda przypadkowych, niezłych grajków, którzy oglądają się tylko jeden na drugiego i żaden nie chce się wychylać?

Jeśli tak jest to żadna zmiana stylu nie pomoże: nadal będą się oglądali na innych, a po przegranym meczu wymienią piątki z rywalem i między sobą.

Owszem, jest jeden autorytet: to Kuba.
Ale jego na boisku nie ma.
I pewnie nie będzie.
Ktoś został?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 28.10.2021, 12:31
Panowie prawda jest taka: szybki przebojowy napastnik i jest inne granie. Wtedy i Skvarka odżyje, bo będzie miał komu prostopadłą puścić. A my kogo mamy na szpicy? Dwóch nieruchawych drągali, gdzie żaden nie potrafi ruszyć do prostopadłej piłki. Są OK do zamknięcia akcji głową, czy tej słynnej walki o górną piłkę i przytrzymaniu piłki. Ale nam potrzeba kogoś w stylu Turgemana, który dawał ruch i opcje pomocnikowi, który szukał gry swoim poruszaniem się. Jeśli preferujemy styl rozgrywania od tyłu, to przecież Mahdioui i Skvarka potrafią poklepać, ale problem robi się gdy wyjdziemy z piłką wyżej, a napastnik stoi jak kołek. Nie przyjmuje tłumaczenia, że Forbes czy Kliment mają mało sytuacji i stąd mało bramek. Oni powinni prosić się o sytuację swoim ruchem, wymuszać na pomocnikach zagrania prostopadłych piłek.
Wysoki drągal, który przytrzyma jest ok jak pod niego jest podwieszony drugi napastnik o innej charakterystyce (szybki zwinny), a my nie mamy takiej 10 podwieszonej, bo Skvarka to inny typ pomocnika, bardziej rozgrywający niż drugi napastnik. Więc jeśli gramy Forbesem z przodu to do niego wtedy Yeboaha lub Hugiego lub Starzyńskiego jako drugiego napastnika, tego który ruszy na prostopadłą. I wtedy w środku w pomocy zostaje 2 pomocników, Mahdioui i Skvarka, którzy będą mieć opcje zagrania prostopadle. A jak my mamy z przodu tylko drągala nieruchawego, to czemu dziwimy się, że pomocnicy grają wszerz zamiast do przodu?
Koniecznie potrzeba sprowadzić szybkiego, dynamicznego napastnika w zimie.
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 28.10.2021, 13:07
Cytat:
A jaki jest sens trzymać trenera do określonego stylu gry na który nas nie stać?
Nie jestem blisko klubu, więc tylko zgaduję: od początku jego pracy słyszymy, że jest to projekt na 2-3 lata. Może ktoś doszedł do wniosku, że lepiej jest płacić trenerowi już teraz (gdy nie mamy jeszcze odpowiednich zawodników do jego koncepcji gry) tylko po to, żeby się oswoił z naszymi realiami (sędziowanie, podejście zawodników do swoich obowiązków, poziom przeciwników, realia wyjazdów, wymagający kibice itd itp)?
A może ma przez ten rok czy dwa wybrać naszej obecnej mizerii jednostki, które do czegokolwiek mu się przydadzą?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 28.10.2021, 13:13
FraMat napisał(a):Wyświetl post
To nawet chyba nie jest tak tylko, że mamy przeciętnych piłkarzy.

My nie mamy piłkarzy z genami zwycięzców, ale z genami wyrobników.
Tacy, owszem są przydatni, ale tylko wtedy gdy w stadzie (bo inaczej tego nie można nazwać) jest dwóch-trzech prawdziwych liderów, którzy zbudują pozytywną atmosferę rywalizacji i dążenia do sukcesu.

Teoretycznie piłkę ma rozprowadzać Aschraf, ale czy ma on jakikolwiek autorytet w drużynie?
Czy ktokolwiek ma jakikolwiek autorytet w tej drużynie?
Czy jest ktoś, kto w trakcie treningów nie tylko będzie wykonywał posłusznie, co mu trener każe, ale zbuduje taką atmosferę, żeby wszystkim się chciało zapieprzać (wiem... zbanowane słowo na tym forum) i przenosić wyniki treningów na mecze?
Czy jest ktoś, któ w czasie meczu weźmie na siebie jakąkolwiek odpowiedzialność i zachęci innych swoim przykładem, czy raczej autorytetem?

To niepolskie słówko: "autorytet".
Ktoś z piłkarzy ma autorytet w drużynie?

A może to raczej banda przypadkowych, niezłych grajków, którzy oglądają się tylko jeden na drugiego i żaden nie chce się wychylać?

Jeśli tak jest to żadna zmiana stylu nie pomoże: nadal będą się oglądali na innych, a po przegranym meczu wymienią piątki z rywalem i między sobą.

Owszem, jest jeden autorytet: to Kuba.
Ale jego na boisku nie ma.
I pewnie nie będzie.
Ktoś został?
Pisałem gdzieś o tym - po odejściu ostatnich zawodników, pamiętających złote lata, takich jak Głowa czy Brozio (którzy taki autorytet mieli), po odejściu z drużyny gości z genem przywódcy, jak Ondrasek czy Wasilewski, ta drużyna nie ma "ducha". Tu nie chodzi o brak ambicji czy lenistwo, tylko właśnie o brak kogoś, kto by te nasze niemrawe piłkarzyny pociągnął za uszy, dodał pewności, animuszu.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 28.10.2021, 13:20
No tak, to już wiemy za co Wasyl zbierał taką kasę
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 28.10.2021, 13:27
A Kuba?hmm
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.10.2021, 13:28
Pisałem gdzieś o tym - po odejściu ostatnich zawodników, pamiętających złote lata, takich jak Głowa czy Brozio (którzy taki autorytet mieli), po odejściu z drużyny gości z genem przywódcy, jak Ondrasek czy Wasilewski, ta drużyna nie ma "ducha". Tu nie chodzi o brak ambicji czy lenistwo, tylko właśnie o brak kogoś, kto by te nasze niemrawe piłkarzyny pociągnął za uszy, dodał pewności, animuszu.
Abstrahując od legendy tych wszystkich gości o których mówisz to warto zobaczyć kto brał udział choćby w klęsce na Łazienkowskiej 0-7
Trochę bym tych autorytetów nie przecenial. Ważniejsza jest jakość piłkarska. Jakbyśmy mieli 11 autorytetów w postaci np Wasilewskiego to byśmy co najwyżej skończyli mecz w 8, a nie wydarli zwycięstwo.

Niestety ale w ostatnich 2 latach więcej mówiło się o szanowaniu legend niż o wzmacnianiu sportowym drużyny.

Można być skrytym człowiekiem jak Melikson czy Wolski i ciągnąć drużynę można być leniem jak Stillic i dawać asysty.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 28.10.2021, 13:32
tomytom napisał(a):Wyświetl post
Nie jestem blisko klubu, więc tylko zgaduję: od początku jego pracy słyszymy, że jest to projekt na 2-3 lata. Może ktoś doszedł do wniosku, że lepiej jest płacić trenerowi już teraz (gdy nie mamy jeszcze odpowiednich zawodników do jego koncepcji gry) tylko po to, żeby się oswoił z naszymi realiami (sędziowanie, podejście zawodników do swoich obowiązków, poziom przeciwników, realia wyjazdów, wymagający kibice itd itp)?
A może ma przez ten rok czy dwa wybrać naszej obecnej mizerii jednostki, które do czegokolwiek mu się przydadzą?
Ja nie kwestionuje pomysłu klubu. Po prostu zastanawiam się nad tym czy finansowo wyrobimy na jakościowych piłkarzy do tej koncepcji.
Załóżmy optymistycznie że z obecnego składu (odliczając potencjalne wytransferowanie niektórych piłkarzy) Gula stwierdzi że mamy 5 gości gotowych do tego, aby prezentować odpowiedni poziom. Co znaczy, że potrzebujemy 6 zawodników na wysokim poziomie. I tutaj rozchodzi się o finanse. Tacy zawodnicy bardzo rzadko są do wyciągnięcia za darmo.

pawlozm napisał(a):Wyświetl post
Koniecznie potrzeba sprowadzić szybkiego, dynamicznego napastnika w zimie.
No to myślę, że minimum 800 tys. euro.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 28.10.2021, 13:32
Levis88 napisał(a):Wyświetl post
A Kuba?hmm
Kuby nie ma na boisku...

Karherop napisał(a):Wyświetl post
Abstrahując od legendy tych wszystkich gości o których mówisz to warto zobaczyć kto brał udział choćby w klęsce na Łazienkowskiej 0-7
Trochę bym tych autorytetów nie przecenial. Ważniejsza jest jakość piłkarska.
I autorytet nie pomoże, jak ma obok siebie tragicznych piłkarzy - warto zerknąć na skład w tamtym meczu.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 28.10.2021 o godz. 13:36.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 28.10.2021, 13:40
Latem mowilo sie, ze chcemy wziac Emrelego. Wziela go Legia. I niestety, zgadzam sie z przedmowca odnosnie napastnika, ze wlasnie takiego goscia nam potrzeba. Szybkiego, z ciagiem na bramke, a nie patyczaka, ktorego przestawiaja obroncy.

Pamietajmy tylko, ze druzyna jest w przebudowie i ten proces bedzie trwal. Brak transferu Forbesa tez na pewno nie pomogl. Budzet nie jest z gumy.
A co do przedwczesnego zatrudnienia Guli. Pamietajmy, ze ten facet tez potrafi promowac mlodych i ich rozwijac. I mysle, ze taki glownie przyswiecal cel jego zatrudnienia juz teraz. Mamy w klubie grupe mlodych, dobrze rokujacych. Jesli Gula wytrenuje i wypromuje choc jednego z nich abysmy sprzedali za +2 mln euro to on sam sie zwraca poprzez taki transfer i to z nawiazka.

Niemniej tam musza byc powazne rozmowy motywacyjne. Bo 0-5 w derbach nikt nie wytrzyma.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 28.10.2021, 13:49
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Ja nie kwestionuje pomysłu klubu. Po prostu zastanawiam się nad tym czy finansowo wyrobimy na jakościowych piłkarzy do tej koncepcji.
Załóżmy optymistycznie że z obecnego składu (odliczając potencjalne wytransferowanie niektórych piłkarzy) Gula stwierdzi że mamy 5 gości gotowych do tego, aby prezentować odpowiedni poziom. Co znaczy, że potrzebujemy 6 zawodników na wysokim poziomie. I tutaj rozchodzi się o finanse. Tacy zawodnicy bardzo rzadko są do wyciągnięcia za darmo.

No to warto - niż kolejnych 3 Klimentów czy 2 Forbesów.
Kwestia jest i tak inna, mimo wydania takiej kasy nigdy nie masz gwarancji bramek, ale szukając w tym samym przedziale cenowym możesz szukać drągala kolejnego, lub kogoś szybkiego. Chodzi o typ napastnika. Za 800 tys Eurasów to również drągala można znaleźć lepszego niż wyżej wymienieni
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 28.10.2021, 17:46
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Latem mowilo sie, ze chcemy wziac Emrelego. Wziela go Legia. I niestety, zgadzam sie z przedmowca odnosnie napastnika, ze wlasnie takiego goscia nam potrzeba. Szybkiego, z ciagiem na bramke, a nie patyczaka, ktorego przestawiaja obroncy.

.
Mowilo sie haha kto co gdzie ×D w ten sam sposob Mowilo sie o Messim.

No a skonczylismy ze Skvarka haha.

Serio ja nie mam nic przeciwko bidowaniu na lata i naprawde chcialbym zeby Gula firmowal odrodzenie Wisly ale narazie blizej mu do grabaza (bo jak spadniemy to nie bedzie niczego) niz legendy.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 28.10.2021, 18:20
Mówiło się i rozmawiało w gabinetach klubowych, pojawiła się jednak na horyzoncie Legia, a że z Legią finansowo stawać w szranki nie jesteśmy w stanie, to obeszliśmy się smakiem.
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 28.10.2021, 20:43
Czy ten Emreli to przypadkiem nie ten czarodziej co w jednej akcji trafił i w lewy i w prawy słupek?
U nas by go "kibice" zjedli (przynajmniej w internecie) ;-)
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 28.10.2021, 22:40
Ten sam, ktory w 22 meczach strzelil 10 bramek, a ma za konkurenta Pekharta. Chcialbym takiego napastnika, nawet jak czasem w jednej akcji trafi w oba slupki. Na prawde. To i tak jest obecnie poziom sufitu dla naszych kopaczy.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 29.10.2021, 00:27
Moim zdaniem ważniejsza jest do obsadzenia pozycja nr 10. Kreatywni zawodnicy na tej pozycji są chyba jednak łatwiejsi do znalezienia i zakontraktowania niż dobry napastnik, a u nas moim zdaniem leży właśnie kreacja drugiej linii. Przecież jeśli w meczu zamiast 3 akcji podbramkowych jest ich 8-10, to z czasem i nabiją tego Forbesa i piłka wpadnie do bramki.
Mnie osobiście marzyłby się taki 25-letni Wolski (tylko wersja bez zrywających się więzadeł) - on miał to coś, ten zmysł do otwierających, niekonwencjonalnych zagrań do przodu. Taki Stilić z dużo lepszą motoryką. Tylko wiadomo, że gdyby Wolskiemu nie rozleciały się kolana, to by nie grał w Polsce...

[25/42]
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 29.10.2021, 01:16
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Jak dla mnie ważniejsze od 800tys. są: duża baza potencjalnych grajków+oko do piłkarzy. Carlitos, Llonch itp. byli za darmo. Z drugiej strony wyrzuciliśmy w błoto kilkaset tysięcy euro na Kuveljica. Mam nadzieję, że Pasieczny będzie w stanie się wykazać i wykorzystać jak najlepiej pieniądze na nowych kopaczy.
Ostatnio edytowane przez doktor granat : 29.10.2021 o godz. 01:26.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 29.10.2021, 08:43
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
Jak dla mnie ważniejsze od 800tys. są: duża baza potencjalnych grajków+oko do piłkarzy. Carlitos, Llonch itp. byli za darmo. Z drugiej strony wyrzuciliśmy w błoto kilkaset tysięcy euro na Kuveljica. Mam nadzieję, że Pasieczny będzie w stanie się wykazać i wykorzystać jak najlepiej pieniądze na nowych kopaczy.
Sugerujesz, że Pasieczny ma jakąś super tajną listę super grajków, którzy zaorają tę ligę z marszu i są do wyciągnięcia za darmo? Mam tylko nadzieje, że trzyma ją w sejfie.

Carlitos czy Llonch to były zwykłe przypadki wynikające tylko i wyłącznie z tego, że znał ich pracujący wtedy w Wiśle trener. Zresztą nie jest tajemnicą, że sprowadzenie Carlitosa do ostatniej chwili wisiało na włosku, ponieważ ówczesne władze nie miały do niego przekonania .

Nasz scouting z tego po przyjściu dyrektora, nie został rozbudowany, więc i jakiejś niesamowitej zmiany bym się nie spodziewał.

Jedyną realną opcją wzmocnienia drużyny jest wyłożenie odpowiedniej sumy pieniędzy lub szkolenie, które zapewni stały napływ zawodników o odpowiedniej jakości. Bazowanie na piłkarzach darmowych to zwykła ruletka, co dobitnie pokazują kolejna okienka transferowe Wisły.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów