The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.10.2021, 08:52
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
Nikt tego mezu nie ogladał,poza kibicami Górnika i Wisły,tymi na stadionie i przed TV

Przyczyna? Tych meczy nie da sie ogladać,temp jak wozy z węglem,niedokladnosć,itd.
Ja jakbym mial ogladac mecze ligi Polskiej pełne 90 minut np Warta-Termalica to musialbym zrobic sobie cysterne mocnej kawy ,+cysterne Redbulla ,zeby nie usnąć.
Ja sam ogladam tylko skróty ,bo ogladać całe mecze to masochizm,i jak juz pisałem tych meczy nie da sie ogladać.
no właśnie okazuje sie że ogladają i to nie tylko polscy masochiście z jakiegoś tam Piasta czy innej Pogoni , ale ....a jacyś Duńczycy , Norwegowie , Austraicy Izraelici itp

i to jest dla mnie niepojęte
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc...o-ekstraklasy/
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 18.10.2021, 11:05
nasza paździerzowa nie jest wcale taka zła i ogólnie ma bardzo fajną oprawę...
Mam akurat opcję praktycznie wszystkich telewizji europejskich w streamingu i co jakiś czas rzucam okiem na to, co dzieje się gdzie indziej. Pominąwszy najlepsze 5 lig europejskich (Anglia, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania) reszta to jest totalny paździerz i to kiepsko pokazywany.
Wczoraj, przykładowo oglądałem ligę rumuńską - mecz lidera CFR Cluj (Petrescu) z Rapidem.
W końcu drużyny, które mają bogatą przeszłość.
Pomijam aspekt wizualny - u nas też nie wszystkie stadiony są piękne.
Ale to, co oni odp..alali w rozgrywaniu piłki to była jakaś pomyłka, albo nasza III liga (no może czasami ogarniali dolne poziomy Cracovii i Probierza).
Gdyby coś takiego działo się na murawie przy Reymonta, pogoniono by wszystkich do domu po pierwszej połowie.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 18.10.2021, 11:20
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
no właśnie okazuje sie że ogladają i to nie tylko polscy masochiście z jakiegoś tam Piasta czy innej Pogoni , ale ....a jacyś Duńczycy , Norwegowie , Austraicy Izraelici itp

i to jest dla mnie niepojęte
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc...o-ekstraklasy/
Niepojęte jest że polacy emigrują m.in do w/w krajow i chcą mieć jakiś kontakt z Polska? Często to mężczyźni którzy mocno pasjonują się sportem.

Poza tym marketingowo/infrastrukturalnie nasza eklapa jest w top 10 w europie (powiedzmy 8-10) miejsc. Zresztą wartość praw medialnych kształtuje się mniej więcej na tym poziomie w europie. To że nie dogonimy nigdy Portugalii czy choćby Holandii to jasne, ale Czechy, Ukraina czy Szkocja? Kto wie.

To jednak ani nie miejsce ani nie temat na taką dyskusje
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 18.10.2021, 11:23
e tam nie miejsce , siłą forum sa wlasnie ciekawe dygresje , a nie bicie piany czy savic to wieksze drewno od skvarki czy jednak nie

fakt , nie pomyslalem o emigracji
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 18.10.2021, 11:58
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
e tam nie miejsce , siłą forum sa wlasnie ciekawe dygresje , a nie bicie piany czy savic to wieksze drewno od skvarki czy jednak nie
I wtedy wchodzi Kuveljic caly na biało...
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 18.10.2021, 15:09
Taka to nasza ekstraklasa jest....

Miał się przełamać Podolski, miał władować nam babola Janicki (sam właśnie taki przewidywałem los meczu)), a babola władował Frydrych, czy tam jakiś obrońca górnika

Ogromnie cieszy mnie bramka Frydrycha - bardziej, niż stadiony świata, dlaczego? Bo sami sobie takie strzelamy i wreszcie udało nam się odwrócić tendencję.

Mecz oglądałem na telefonie w trasie (1 połowa) i potem z 10 min drugiej, tak więc za wiele nie mogę ocenić, ale mimo to wydaje mi się, że SKVARKA zagrał pyte

Tak na poważnie to widziałem kilka jego zagrań... no i to samo czyli bryndza. Ktoś tam pisał, że on się star... pół biedy jakby się starał... on nawet tego nie robi. Starać to się stara Kliment, nie Skvarka...

No nic, cieszą 3 punkty,

Sylwus1988 napisał(a):Wyświetl post
No i wg mnie plusem był brak El MAhduiego, wiem że na forum i w opiniach to jest jakiś super grajek ale szczerze nie trawie jego gry. Super że nie było wczoraj zawodnika który cały czas spowalnia gra jakimiś bezsensownymi podaniami w poprzek i do tyłu, zawodnika który kończy nasze kontry zatrzymywaniem się i cyk podanko na alibi w bok, albo cofa do dwóch obronców którzy akurat są za nim gdy reszta zespołu jest w okolicach pola karnego i czeka na piłke, Potem te jego podania lądują w obronie a tamci znowu w poprzek i w poprzek i tak aż do straty i setki dla rywala. Dzięki temu było mniej podań, mniej posiadania i mniej kontr Zabrzan a nasze akcje kończyły się próbami strzałów a nie cofkami. Efekt widoczny w wyniku końcowym
heh, identyczne mam zdanie - w dodatku nie od dziś, a od drugiego spotkania El M. Smutne to, ale dokładnie tak to wygląda, spowolnienie , podanko w boczek i jest gitarka (niektórzy nazywają to kontrolowaniem tempa meczu )
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 18.10.2021 o godz. 20:04.

Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 18.10.2021, 19:24
Ja odnoszę wrażenie, że wy tutaj oczekujecie, że z dnia na dzień będzie piłka na poziomie top 3

Jakbyśmy nie zagrali to narzekanie i żale

Gula zmienił USTAWIENIE, nie taktykę, źle. Myśmy grali dokładnie to samo co wcześniej, różnica polegała na tym, że bardziej do przodu. Wygraliśmy mecz, ale fartem. Zawsze wszystko fartem, przypadkowo, szczęśliwie, jest słabo i paździerzowato, a jednak ten paździerz ogladają w połowie Europy

Ogarnijcie sie ludzie. Druzyna się rozwija. Może wolniej niżbysmy tego chcieli, ale się rozwija. Ma swoje problemy, jak każdy zespół, ale jest w fazie rozwojowej rozbudowy i tutaj nie będzie jeszcze długo regularności.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 19.10.2021, 10:52
O, to-to, panie Skarabeusu. Przy czym ja myślę, że rozwija się dokładnie w takim tempie jak myslałem, że będzie. Z punktu widzenia finansowego chyba nawet troszkę.szybciej niż zakładałem.

Dla mnie najważniejsze jest przygotowanie budżetowe i organizacyjne. Dopiero co Dawid powiedział, że mamy jakieś 13 baniek długu + podatki za umorzenie długu wewnętrznego, więc łącznie z 15-16 baniek. Nie zapowiada się na zamknięcia stadionów i nowe restrykcje (przynajmniej z perspektywy zagranicznej, może w Polsce sie.coś innego mówi), więc zakładam, że już pod koniec 2022 będzie raport, że mamy jakąś dość niską,.jednocyfrową liczbę długów (zgadywałbym, że jakieś 4-6 baniek na koniec kolejnego roku). Do tego cicho przeszedł tutaj artykuł o tym, że Wiśle coraz bliżej do 'planu B' ośrodka szkoleniowo-treningowego pod Zabierzowem, co byłoby wydarzeniem z mojej perspektywy fantastycznym. To wiązałoby się najpewniej z inwestycją i to dość mocną, zgaduję, że w okolicach 20-40 mln. Kto miałby to sponsorować to inna rozmowa, ale.mam wrażenie, że to jest do ogarnięcia. W tym kontekście za jakieś 5 lat moglibyśmy być na czysto i z ośrodkiem i ze stadionem. A do tego już z kadrą, która w międzyczasie powinna zacząć rywalizować w rozgrywkach o puchary.

I to jest clue. Żeby w przeciągu roku-dwóch zacząć się już ocierać o jakieś miejsca pucharowe. Ten sezon możemy skończyć na jakimś 7 miejscu, ale jednocześnie wyrabiać schematy gry i pomysł organizacji drużyny. Wprowadzać młodych. I sprzedawać – bo to przyśpieszy powyższe rozważania. Do tego trzymać takich chłopaków jak Szota czy Uryga i na nich opierać w przyszłości kręgosłup drużyny – o ile utrzymają.rozwój / formę.

Nie rozumiem dlaczego niektórzy wolą.na hurra-bura, żebyśmy za rok czy dwa skończyli jak inne drużyny z długami - uwiązani za nogę w podwyższającej się.wodzie.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.10.2021, 11:18
przy czym Gula zaorał ten wywiad na zamówienie Pasiecznego z przed kilku dni ciekawe co w klubie na to
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 19.10.2021, 12:12
Czerepach,
w jaki sposób Gula zaorał ten wywiad? Chyba mi coś umknęło.

Dzik.
Nie sądzę, że dług tak szybko stopnieje. Chyba, że kogoś sprzedamy za 2-3 mln euro. Bez spektakularnego transfery będziemy redukować dług o jakieś 3 mln rocznie w zależności od wpływów dnia meczowego może trochę więcej lub mniej.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Stary 19.10.2021, 12:23
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Czerepach,
w jaki sposób Gula zaorał ten wywiad? Chyba mi coś umknęło.

Dzik.
Nie sądzę, że dług tak szybko stopnieje. Chyba, że kogoś sprzedamy za 2-3 mln euro. Bez spektakularnego transfery będziemy redukować dług o jakieś 3 mln rocznie w zależności od wpływów dnia meczowego może trochę więcej lub mniej.
Ja myślę, że będziemy mieli co najmniej jeden transfer gotówkowy. Nie mam pojęcia czyj – zgaduję, że Yeboaha, Plewki lub Gruszkowskiego – ale te 1.5 bańki może wpaść.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 19.10.2021, 12:43
dziki napisał(a):Wyświetl post
I to jest clue. Żeby w przeciągu roku-dwóch zacząć się już ocierać o jakieś miejsca pucharowe. Ten sezon możemy skończyć na jakimś 7 miejscu, ale jednocześnie wyrabiać schematy gry i pomysł organizacji drużyny. Wprowadzać młodych. I sprzedawać – bo to przyśpieszy powyższe rozważania. Do tego trzymać takich chłopaków jak Szota czy Uryga i na nich opierać w przyszłości kręgosłup drużyny – o ile utrzymają.rozwój / formę.

Nie rozumiem dlaczego niektórzy wolą.na hurra-bura, żebyśmy za rok czy dwa skończyli jak inne drużyny z długami - uwiązani za nogę w podwyższającej się.wodzie.
Problem w tym, że wszystko, czyli spłacanie długów, promowanie i sprzedaż młodzieży, progress w grze, jest uzależniony w dużej mierze od wyniku. Gdy go nie ma to nawet najlepszy plan się nie spina. Patrz choćby co się działo gdy mieliśmy za Stolarczyka 11 porażek. Nerwowe ruchy, niepewność zawodników, nikt się nie pali do przedłużania kontraktu/transferu, frekwencja dołuje, transfery ponad stan.
Nawet nie chce sobie wyobrażać co by było gdybyśmy znowu zimowali w okolicach 13-14 miejsca.

Jeśli tej sezon skończymy na 7 miejscu to obiektywnie będzie to świetny wynik. Oznaczałby że przegramy tylko z Legią, Lechem, Rakowem, Pogonią, Lechia i powiedzmy Śląskiem. Zostawimy w polu wiele innych zespołów które od 2 lat są regularnie przed nami.

Natomiast nie wiem czy to realne. Biorąc pod uwagę naszą kadrę (szczególnie linie pomocy i napadu) to wątpliwe.

Tutaj trzeba dać czas pracować Guli ale jednocześnie wzmacniać kadrę. Powiem szczerze że nie wiem czy możemy sobie pozwolić na kolejny rok w okolicach 13 miejsca w ekstraklasie. To byłaby katastrofa na każdym polu. Może dlatego osobiście wolałbym aby jednak poza fajna gra (choć to dyskusyjne) poszły też wyniki.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Stary 19.10.2021, 13:01
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Problem w tym, że wszystko, czyli spłacanie długów, promowanie i sprzedaż młodzieży, progress w grze, jest uzależniony w dużej mierze od wyniku. Gdy go nie ma to nawet najlepszy plan się nie spina. Patrz choćby co się działo gdy mieliśmy za Stolarczyka 11 porażek. Nerwowe ruchy, niepewność zawodników, nikt się nie pali do przedłużania kontraktu/transferu, frekwencja dołuje, transfery ponad stan.
Nawet nie chce sobie wyobrażać co by było gdybyśmy znowu zimowali w okolicach 13-14 miejsca.

Jeśli tej sezon skończymy na 7 miejscu to obiektywnie będzie to świetny wynik. Oznaczałby że przegramy tylko z Legią, Lechem, Rakowem, Pogonią, Lechia i powiedzmy Śląskiem. Zostawimy w polu wiele innych zespołów które od 2 lat są regularnie przed nami.

Natomiast nie wiem czy to realne. Biorąc pod uwagę naszą kadrę (szczególnie linie pomocy i napadu) to wątpliwe.

Tutaj trzeba dać czas pracować Guli ale jednocześnie wzmacniać kadrę. Powiem szczerze że nie wiem czy możemy sobie pozwolić na kolejny rok w okolicach 13 miejsca w ekstraklasie. To byłaby katastrofa na każdym polu. Może dlatego osobiście wolałbym aby jednak poza fajna gra (choć to dyskusyjne) poszły też wyniki.
Z meritum się zgadzam, natomiast chyba jestem lekko bardziej optymistyczny niż Ty i dużo innych tu piszących. To dlatego, że ja na tym etapie rozgrywek przewidywałem jakieś plus minus 13/14 punktów, czyli w sumie tyle ile mamy. Zakładałem porażki z Lechem, Legią, Rakowem, Lechią, Pogonią, remis z Piastem/Górnikiem i wygrane ze Stalą, Niecieczą, Łęczną i Górnikiem/Piastem +/- jeden punkt za remis w tej grupie, z którą mieliśmy przegrać wszystkie mecze. Z czołówki ligi ostatnich lat została nam Jaga i ewentualnie Śląsk. Terminarz mieliśmy trudny.

Teraz do końca rundy mamy Śląsk, Płock, Cracovię, Jagę, Radomiak i Wartę. Ja zgaduję (słowo klucz), że będziemy mieli ze trzy wygrane (Warta, Radomiak, Płock), dwa remisy (Śląsk lub Jaga, Cracovia) i jedną przegraną (Śląśk lub Jaga). To daje nam +/- 24 punkty w połowie sezonu –.czyli na dobrą sprawę (bazując na poprzednich latach i uwzględniając poszerzenie ligi) mniej więcej pozycję 7 w tabeli – a potencjalnie może i lepiej jak się zacznie drużyna zgrywać i dokonamy jakichś transferów.
Powód: edyta
Ostatnio edytowane przez dziki : 19.10.2021 o godz. 13:29.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 19.10.2021, 13:07
dziki napisał(a):Wyświetl post
Dopiero co Dawid powiedział, że mamy jakieś 13 baniek długu + podatki za umorzenie długu wewnętrznego, więc łącznie z 15-16 baniek.
Wyszedł z tego offtop, ale się odniosę - podatku za umorzenie nie będzie w ogóle, bo chcemy to zrobić w procedurze restrukturyzacyjnej. Tyle że nie możemy jej zrobić teraz, bo musimy czekać aż upłynie odpowiedni czas od dotacji z PFR. Tylko tyle. Temat długu wewnętrznego jest czysto wirtualny na tę chwilę i nie ma co go wliczać gdziekolwiek. To tylko zapis księgowy przeznaczony do skasowania w przyszłości.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Stary 19.10.2021, 13:09
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Wyszedł z tego offtop, ale się odniosę - podatku za umorzenie nie będzie w ogóle, bo chcemy to zrobić w procedurze restrukturyzacyjnej. Tyle że nie możemy jej zrobić teraz, bo musimy czekać aż upłynie odpowiedni czas od dotacji z PFR. Tylko tyle. Temat długu wewnętrznego jest czysto wirtualny na tę chwilę i nie ma co go wliczać gdziekolwiek. To tylko zapis księgowy przeznaczony do skasowania w przyszłości.
O, to nawet lepiej. Niestety finanse to nie moja broszka, więc dziekuję za korektę!

Tym lepiej dla nas.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów