The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 31.07.2021, 20:42
Dzisiaj problem był taki że grajki chciały wygrać mecz na stojąco. Pierwsza połowa to spacerowanie czekanie aż sobie Nieciecza sama strzeli gola. W drugiej trochę się ruszyli ale też bez szału.

Słyszę pretensje do Starzyńskiego a przecież największy piach grał Yeboach, zaraz po nim Żukow mimo że strzelił bramkę. Drugi gol dla słoni to przecież jego zasługa i nie mówię o wolnym tylko o debilnej stracie kiedy zamiast oddać piłkę na bok komukolwiek to jak zwykle pobiegł na wprost jak koń dorożkarski i stracił piłkę. Biegać to może chłop biega walczy ale głupi jest w grze jak mało który. Na 10 min wszedł Kulewic i coś czuję że zmieni Żukowa, a jak wyleczy się Plewka to z taką grą jak dzisiaj Żukow będzie miał daleko do pierwszego skłądu.

Osobny temat to bramkarz. Podobno mamy fachowca od trenowania bramkarzy, to jak to możliwe że jego podopieczny niższy od Sadloka (choć na transfermarket ma 190) przy wolnym ustawia się piętami za linią własnej bramki? Szkoda, że nie stał metr za linią. To jest kompromitacja i jego i trenera bo ustawienia w takich sytuacjach uczą w trampkarzach starszych. O tym co zrobił przy pierwszej bramce nie ma co pisać. Może i chłop ma mocną psyche i choćby zajebał cztery bramki w meczu to za chwilę o tym zapomina (zdaniem komentatora to zaleta) to jednak dobrze by było żeby nie trenował tej swojej zalety w każdym meczu. Nie wiem co w nim widzą fachowcy, bo ja krótkie nogi dzięki którym wydaje się szybki, stosunkowo długie ręce które może rekompensują niski wzrost, ale to jak się przewraca na boki, czy ustawia w bramce to jest jakiś kabaret. Jak go podłapią to będą mu pakować po 3 w każdym meczu.

Szczęśliwy remis bo Sadlok niekryty mając pilkę na głowie 4 metry przed bramką gdzie trafia? Ano prosto w bramkarza który był tym faktem tak zaskoczony, że sam sobie wbił gola.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 31.07.2021, 21:12
Przy drugim golu to kto nie podskoczył w murze? 8?
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 31.07.2021, 21:23
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Krótko:
1. Biegański: komedia. "Wybronił" to co walili wprost w niego (uczciwie przyznam, że dobrze skrócił kąt bodaj w 20 minucie, ale w sumie strzał i tym razem był wprost w niego). Obydwie bramki na jego konto, przy czym druga trafia do kompilacji "piłkarskie jaja." I tak dobrze, że się do tego skoku nie ustawił w okolicach masztów oświetleniowych...
Oglądałem kilka jego spotkań w Skrze i naprawdę nie mogę zrozumieć, dlaczego uważany jest za AŻ taki talent. On dosłownie broni tylko i wyłącznie piłki, które lecą prosto w niego, w dodatku robi to zawsze w jakiś dziwnie przesadzony teatralny sposób. Ktoś mógłby powiedzieć, że lecą prosto w niego, bo potrafi się genialnie ustawić, ale dzisiaj ta teoria chyba (lekko mówiąc) nie sprawdziła się.

No wypisz, wymaluj Buchal, tylko mniej doświadczony. Nie no, co ja gadam - Buchal przynajmniej czasami wychodził do dośrodkowań i nie był przyspawany do linii.

A najbardziej to mi szkoda wypożyczenia Kamila Brody - to on powinien dostać szansę, a zamiast niego gra ten dziwny wynalazek "z potencjałem".
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 31.07.2021, 21:27
Cieszy chociaż 1 pkt przy tak chu.jowej grze. Ale obrona dziś to kryminał.

Co do obrony to niech jak najszybciej wracają Uryga i Mehremic - będzie wybór na stoperze. Frydrych jest widocznie pod formą i to bardzo. Sadlok to samo i tego wrażenia bramka nie zmieni.

Gruszkowski fajnie, że to młody byk i ma fizyczność - ale potrzebujemy naprawdę solidnego ligowego, doświadczonego prawego obrońcę. Chłopak niech wchodzi na zmiany i w PP.

Brawo dla Biegańskiego za uratowanie nam dziś w 1 połowie tyłka - ale dwie bramki na jego konto.
Fajnie, że jest młody i zdolny z potencjałem - ale finalnie liczą się punkty.
Raz, drugi każdy przymknie oko na to, że się uczy. Ale więcej czasu na naukę nie dostanie bo to Ekstraklasa i potrzebujemy punktów, a nie obozu dla zdolnych i młodych bramkarzy.

Z drugiej strony kto ma chłopaka zastąpić ? Buchal pewnie już na drugim brzegu i oby rozwiązali to jak najszybciej. Chyba, że przyjdzie ktoś ograny.

No i nasz brand new super napadzior.
Kliment to w ogóle grał ? Jak tak ma wyglądać nasz podstawowy napastnik, to dobrze że Forbes został. Ani to nie pressuje mocno bo chyba leniwy, ani strzela, a przepchać go łatwo.

Kubeł lodowatej wody i niech wracają jak najszybciej kontuzjowani.
Bez klasowego napastnika i bramkarza ciężko grać o coś więcej.
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 31.07.2021 o godz. 21:30.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 31.07.2021, 21:28
Ogólnie strzał był niezły, nawet dobrze ustawiony bramkarz miałby ciężko do tego zdążyć, bo piłka odchodziła, ktoś nie podskoczył ktoś sfaulował, wiadomo że wina się rozkłada. Mnie nie chodzi o to kto najbardziej zawalił. Bardziej chodzi mi o to kto popełnił najbardziej rażący i niewymuszony błąd. Bo ustawienie w bramce to 70% skuteczności obrony i zwłaszcza przy stałych fragmentach kiedy jest czas i spokój nie ma prawa być takich kompromitacji. Debiut, młodość to nie jest w tym przypadku żadne wytłumaczenie. Bo to tak jakby broniąc karnego stanąć tyłem do strzelającego i liczyć, że trafi w dupę albo potylicę... a potem tłumaczyć że to wina stresu.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Skawua
Member

Od: 02.2009

Stary 31.07.2021, 21:40
Nie będę wybrzydzał, w kontekście poprzedniego sezonu taki mecz pewnie byśmy przegrali a poprzednie spotkanie chyba trochę rozbudziło nadzieje, remis dla nas zasłużony.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 31.07.2021, 21:51
El'kabat napisał(a):Wyświetl post
Gramy o środek tabeli. Wszystko ponad to będzie miłą niespodzianką.

Nie wiem skąd ten żar w twojej głowie?
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 31.07.2021, 23:08
Czy ktoś wie kto spalił nieuznaną bramkę dla Wisły? Ze stadionu nie było widać.
To był emocjonujący mecz, który obie drużyny mogły wygrać. Termalica jeździła na dup.ach i grała na maksymalnym zaangażowaniu. Zminimalizowali nasze atuty i chęci grania kombinacyjną piłką po ziemi. To co było problemem, to zachowanie po stracie piłki. Gospodarze szybko się przemieszczali pod nasze pole karne, a nam brakowało zdecydowania w grze obronnej.
Biegańskiego bym rozgrzeszył. Debiut w ekstraklasie w tym wieku na pozycji bramkarza to trudne przeżycie, ale moim zdaniem ma papiery na grę. Wolę jego od Chudego.
Jak ktoś słusznie zauważył mamy wielu nowych piłkarzy, którzy naprawdę potrafią grać w piłkę. Dziś mnie zauroczył El Harroui. Kilku piłkarzy zagrało jednak poniżej możliwości. Moim zdaniem - bez napinki. Jak się nie da wygrać, to trzeba zremisować i jedziemy dalej. Liczę na transfer 10tki za Chucę jako zmiennika Śkvarki i czekam na powrót drugiego stopera obok Frydrycha.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
TroniC
Junior Member

Od: 12.2019

Stary 31.07.2021, 23:26
Adenalix napisał(a):Wyświetl post
Czy ktoś wie kto spalił nieuznaną bramkę dla Wisły?
Janek Kliment...
Odpowiedz cytując
Aalcman
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 01.08.2021, 00:16
Największy minus dzisiaj, to Yaw. Gula powinien z nim poważnie porozmawiać. Po fajnym meczu z ZL, dzisiaj włączył się "god mode" i pakował się chłop w dryblingi bez sensu. Zwłaszcza, że kukurydziarze go podwajali. W kilku sytuacjach widać było, jak wkurzeni byli inni zawodnicy, bo aż prosiło się o podanie, a on kiwał. Dodatkowo, zero asekuracji w obronie. jeśli chłopak chce jeszcze zaistnieć w poważnej piłce, to musi popracować nad głową.

W obronie, to aż chciałoby się zakrzyknąć, Adi wracaj! Niestety Frydrych i Sadlok, to nie demony szybkości i przy stylu jaki preferuje Gula, brak szybkiego stopera będzie problemem.

A co do stylu, to pamiętam, że kiedy Gula został naszym trenerem, kilka w miarę kumatych w czeską ligę osób zwracało uwagę, że o czyste konta to ciężko będzie. I tak też to wygląda. ZL miało swoje sytuacje, ale nie wykorzystało. Dzisiaj BBT akurat wykorzystało.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 01.08.2021, 03:18
zastanawiam sie czy osoby ktore narzekaja na bramkarza widzialy wogle mecz, tylko bramki (ktore faktycznie wpadlyczesciowo z winy jego zlego ustawienia)
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.08.2021, 07:37
El'kabat napisał(a):Wyświetl post
Cieszy chociaż 1 pkt przy tak chu.jowej grze. Ale obrona dziś to kryminał.

Co do obrony to niech jak najszybciej wracają Uryga i Mehremic - będzie wybór na stoperze. Frydrych jest widocznie pod formą i to bardzo. Sadlok to samo i tego wrażenia bramka nie zmieni.

Gruszkowski fajnie, że to młody byk i ma fizyczność - ale potrzebujemy naprawdę solidnego ligowego, doświadczonego prawego obrońcę. Chłopak niech wchodzi na zmiany i w PP.

Brawo dla Biegańskiego za uratowanie nam dziś w 1 połowie tyłka - ale dwie bramki na jego konto.
Fajnie, że jest młody i zdolny z potencjałem - ale finalnie liczą się punkty.
Raz, drugi każdy przymknie oko na to, że się uczy. Ale więcej czasu na naukę nie dostanie bo to Ekstraklasa i potrzebujemy punktów, a nie obozu dla zdolnych i młodych bramkarzy.

Z drugiej strony kto ma chłopaka zastąpić ? Buchal pewnie już na drugim brzegu i oby rozwiązali to jak najszybciej. Chyba, że przyjdzie ktoś ograny.

No i nasz brand new super napadzior.
Kliment to w ogóle grał ? Jak tak ma wyglądać nasz podstawowy napastnik, to dobrze że Forbes został. Ani to nie pressuje mocno bo chyba leniwy, ani strzela, a przepchać go łatwo.

Zapytam wprost - o czym Ty .......isz?!
Gramy o środek tabeli definiowany jako sukces.
Nie posadzimy najzdolniejszych juniorów na ławce bo musimy zarabiać na sprzedaży piłkarzy.
Nasz cel to utrzymanie i spłata długów, będzie coś więcej to super, ale na zasadzie miłej niespodzianki.
Na dużo lepszych piłkarzy niż mamy bym nie liczył, tacy kosztują pieniądze.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.08.2021, 08:51
Dobrze, że nie podniecałem się meczem z ZL. I niby nie płaczę po BB, bo taki nasz los średniaka ligowego, ale mecz z BB był do wygrania, a nam punkty są w tym sezonie bardzo potrzebne. Zlekceważyliśmy przeciwnika. Przesądził brak zaangażowania. Dobrze, że jest 1 pkt.

Moim zdaniem sytuacja z bramkarzem jest dla klubu kompromitująca. Biegański pewnie ma ten talent i fajnie, niech trenuje, za rok-dwa wskoczy do bramki, ale fakty są takie, że na dziś jeszcze się nie nadaje. Obie bramki straciliśmy po jego (ew. także po jego) błędach. Trzeba było nie skreślać Buchalika, jeśli transfer Lisa wciąż się ważył, a nie mieliśmy zaklepanego nikogo, kto nadaje się na ekstraklasę. Po co nam ten Rosa, wciąż nie wiem. Gdyby ta sytuacja wynikała z przemyślanej strategii - godzimy się na błędy, promujemy Biegańskiego, sprzedajemy i zarabiamy, ok. Ale tu zaraz pewnie ktoś przyjdzie, po prostu przespaliśmy temat.

Yeboah zagrał jak w poprzedniej rundzie - egoizm i nieskuteczność. Szkoda, gdyby więcej myślał, ładnie byśmy na nim zarobili. Gruszkowski sufit ma chyba jednak niżej niż myślałem, ale wciąż uważam, że przy naszym budżecie jest ok. Zawsze może go zmienić Szot. A Starzyńskiemu przydałaby się za tydzień ławka i odpoczynek. Natomiast to, co odstawił środek pomocy, to już kryminał. Zaraz za nim środek obrony, tam też popisy - i chyba jednak Sadlok wypadł lepiej od Frydrycha.

Niech już ten C+ traci prawa do Ekstraklasy, bo to jakiś koszmar.

Kuveljić się obudzil, jedyny plus. Może niech wskoczy za Żukowa za tydzień.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Senior Member

Od: 05.2013

Stary 01.08.2021, 09:16
Nie popieram komentarzy typu że Lis też potrzebował czasu żeby stać się bramkarzem na jako takim poziomie i po raz kolejny przez dwa lata musi stać u nas w bramce chłopaczek co się będzie uczył i będziemy tracić głupio punkty. Wydaje mi się że ściągnięcie solidnego bramkarza nie jest jakaś rzeczą ekstremalnie trudna i dziwię się że od kilku lat mamy z tym takim problem. Nie oczekuję jakiegos super kota na bramce. Niech puszcza co ma puszczać ale na litość boską czemu ja co mecz muszę się zastanawiać co zaraz nasz bramkarz odwali..

Kurde, ok wybronił kilka sytuacji ale jestem daleki od tego żeby się tymi interwencjami zachwycać bo te strzały były tragiczne. Raz bardzo przytomnie szybko wybiegł i skrócił kąt i to trzeba mu oddać że zrobił bardzo dobrze.

Natomiast takie bramki? Przecież nawet ja wiem że przy pierwszej bramce pilnuje krótkiego słupka i niech sobie gościu wrzuca te piłkę, są tam obrońcy.
Drugi gol to jeszcze bardziej nie mieści mi się w głowie. Nie rozumiem jak bramkarz który zakładam trenuje od 10lat nie potrafi dobrze ustawić się do rzutu wolnego. Przecież jak to zobaczyłem to sobie pomyślałem o .... tu chodzi.

Pewnie chłopak ma jakiś potencjał, ale jak sobie pomyślę że znowu przez cały sezon potracimy kilka- kilkanaście punktów przez babole bramkarskie to mną skręca. Dodatkowo moim zdaniem też będą mu przeszkadzać warunki które też nie są jego mocną stroną.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 01.08.2021, 11:02
Po takim meczu, gdzie część zawodników przechodzi obok spotkania, gracze przeciwnika mają autostradę w środku pola jak i na bokach winić bramkarza za stratę punktów?

Zobaczcie sobie na spokojnie chociaż skrót spotkania i to co robili z nami gracze Termaliki. 3-0 po pierwszej połowie to byłby sprawiedliwy wynik.

Popieram któregoś z przedmówców że Uryga i Adi niech wracają do zdrowia i formy bo w obronie mamy monopol na grę dwóch oldboyów.

Do tego Plewka również może się okazać że będzie miał co robić. Kuveljicia chyba też za wcześnie skreslilismy.
Hugi po wejściu pokazał że tanio skóry nie sprzeda. Z chęcią zobaczyłbym go od początku.

Pocieszenie tylko takie że wyciskamy z tego meczu remis. Wygrana pewnie by zamazala obraz mankamentów które wyszły w tym spotkaniu, a tak to dostaliśmy mocny kubeł zimnej wody.

Zabawniejsze jednak będzie jesli utrzymamy pozycję lidera po tej kolejce
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 01.08.2021, 11:27
Dużo tu przesadzonych analiz, tu jest polska liga, gdzie o powtarzalność trudno od kilkunastu lat.
A co dopiero przy totalnie przebudowanej ekipie wdrażającej nowy styl gry, w drugim meczu o punkty, z absencjami kilku zawodników.

Widać było zamęt taktyczny w fazie po stracie piłki - podobnie jak z Zagłębiem. Wielokrotnie ledwie jeden prosty przerzut piłki rywali tworzył bardzo niebezpieczne sytuacje pod naszą bramką - przewagi rywali na skrzydłach, czy o zgrozo wypady, gdzie dośrodkowywać mogli w pole karne, gdzie mieli więcej zawodników niż Wisła.

Ciężko spekulować jak to się rozwinie, bo zespoły Guli grają bardzo ofensywnie. Obecnie jednak dwójka dość powolnych stoperów w połączeniu z kiepsko ogarniającymi zamykanie przestrzeni w środku tercetem i mającymi problemy z powrotem skrzydłowymi może jakiś czas boleć. Ciekaw jestem jak to będzie dalej wyglądać jak chodzi o grę Aschrafa w defensywie, bo poważnie mówiąc to brakuje Plewki, który w pojedynkę łatał dziury Wisły w obronie. No, ale Patryk kontuzja, zanim wróci do formy to runda wiosenna raczej będzie.

Zhukov i Yaw to dwa antytaktyczne harpagany. Jak im idzie to wygląda to super efektownie (a i czasem efektywnie) raz na jakiś czas, ale ich ilość złych wyborów i złego ustawiania się na boisku przeraża.

Poznikał dziś w 1 połowie niemal cały zespół, błędy w ustawianiu w obronie i po stracie piłki dramatyczne. Pochwalić trzeba Gulę za zmianę taktyczną (plaster na Radwańskim) i odwagę w zmianach personalnych - Hugi de facto nam dał punkt. Nie wszystko oczywiście też wyszło (wejścia Forbesa i Sobola koszmarne).

Fajnie jakby Yeboah dołączył do Sadloka przy SFG - czyli z daleka od piłki. Jest Skvarka (dziś słabo, ale każdemu się zdarza), jest Hugi, niech Yaw i Maciek się trzymają od stojącej piłki z daleka.

Najwięcej dyskusji o Biegańskim, ze zdziwieniem czytam negatywne komentarze. Ludzie zapominają jak grał późny Buchalik, czy Lis poza ostatnim półroczem. Oni puszczali szmaty, źle grali nogami i nie wybraniali piłek extra.
Dziś Biegański miał udział w 2 golach dla rywali, ale wyciągnął naprawdę extra 3-4 piłki, pokazał dodatkowo rewelacyjne wyjścia do piłek przy naszych błędach obrony. Bramkarz rywali nic nie wyciągnął, a stracił 2 pkt Niecieczy puszczając strzał w siebie Sadloka. Tylko nie ma 19 lat

Przy 1 bramce błąd młodości - jak go w 20-25 minutach koledzy wbili wcześniej fatalnym kryciem na minę kilka razy tak, że musiał wyciągać strzały z piątki to starał się temu w tej akcji zapobiec przewidując ostro bitą wrzutkę. Oczywiście nie może tego robić tak szybko i był to błąd - na pewno jest to spokojnie do skorygowania. Przy 2 odpowiedzialność bym rozłożył (faul, brak wyskoku w murze), spóźniona reakcja przy dobrym strzale, więc szedł też źle technicznie próbując to naprawiać i wyglądało na gorszy błąd niż faktycznie jego wina.

Ale ogólnie występ na duży plus Biegańskiego, mi aż szkoda, że z tego co zorientowani ludzie mówią przyjdzie ktoś na miejsce 1 bramkarza na teraz, ja bym go ogrywał na pełnej w tym sezonie po odejściu Lisa.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 01.08.2021, 12:58
I taka ocena Biegańskiego mnie drażni. Co niby wyciągał? Raz strzał z 3 metrów instynktownie, dwa razy skrócił kąt, raz wyszedł do wrzutki. Jedno co dobrze mu wychodzi to skracanie pola gry. Jednak pisać że bramkarz na plus kiedy zawarła w dużym stopniu dwie bramki to jakaś paranoja . Odkąd przyszedł robią z niego gwiazdę a narazie zawarła coś jak tylko wchodzi do bramki
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 01.08.2021, 13:34
forthy napisał(a):Wyświetl post
Dużo tu przesadzonych analiz, tu jest polska liga, gdzie o powtarzalność trudno od kilkunastu lat.
A co dopiero przy totalnie przebudowanej ekipie wdrażającej nowy styl gry, w drugim meczu o punkty, z absencjami kilku zawodników.

Widać było zamęt taktyczny w fazie po stracie piłki - podobnie jak z Zagłębiem. Wielokrotnie ledwie jeden prosty przerzut piłki rywali tworzył bardzo niebezpieczne sytuacje pod naszą bramką - przewagi rywali na skrzydłach, czy o zgrozo wypady, gdzie dośrodkowywać mogli w pole karne, gdzie mieli więcej zawodników niż Wisła.

Ciężko spekulować jak to się rozwinie, bo zespoły Guli grają bardzo ofensywnie. Obecnie jednak dwójka dość powolnych stoperów w połączeniu z kiepsko ogarniającymi zamykanie przestrzeni w środku tercetem i mającymi problemy z powrotem skrzydłowymi może jakiś czas boleć. Ciekaw jestem jak to będzie dalej wyglądać jak chodzi o grę Aschrafa w defensywie, bo poważnie mówiąc to brakuje Plewki, który w pojedynkę łatał dziury Wisły w obronie. No, ale Patryk kontuzja, zanim wróci do formy to runda wiosenna raczej będzie.

Zhukov i Yaw to dwa antytaktyczne harpagany. Jak im idzie to wygląda to super efektownie (a i czasem efektywnie) raz na jakiś czas, ale ich ilość złych wyborów i złego ustawiania się na boisku przeraża.

Poznikał dziś w 1 połowie niemal cały zespół, błędy w ustawianiu w obronie i po stracie piłki dramatyczne. Pochwalić trzeba Gulę za zmianę taktyczną (plaster na Radwańskim) i odwagę w zmianach personalnych - Hugi de facto nam dał punkt. Nie wszystko oczywiście też wyszło (wejścia Forbesa i Sobola koszmarne).

Fajnie jakby Yeboah dołączył do Sadloka przy SFG - czyli z daleka od piłki. Jest Skvarka (dziś słabo, ale każdemu się zdarza), jest Hugi, niech Yaw i Maciek się trzymają od stojącej piłki z daleka.

Najwięcej dyskusji o Biegańskim, ze zdziwieniem czytam negatywne komentarze. Ludzie zapominają jak grał późny Buchalik, czy Lis poza ostatnim półroczem. Oni puszczali szmaty, źle grali nogami i nie wybraniali piłek extra.
Dziś Biegański miał udział w 2 golach dla rywali, ale wyciągnął naprawdę extra 3-4 piłki, pokazał dodatkowo rewelacyjne wyjścia do piłek przy naszych błędach obrony. Bramkarz rywali nic nie wyciągnął, a stracił 2 pkt Niecieczy puszczając strzał w siebie Sadloka. Tylko nie ma 19 lat

Przy 1 bramce błąd młodości - jak go w 20-25 minutach koledzy wbili wcześniej fatalnym kryciem na minę kilka razy tak, że musiał wyciągać strzały z piątki to starał się temu w tej akcji zapobiec przewidując ostro bitą wrzutkę. Oczywiście nie może tego robić tak szybko i był to błąd - na pewno jest to spokojnie do skorygowania. Przy 2 odpowiedzialność bym rozłożył (faul, brak wyskoku w murze), spóźniona reakcja przy dobrym strzale, więc szedł też źle technicznie próbując to naprawiać i wyglądało na gorszy błąd niż faktycznie jego wina.

Ale ogólnie występ na duży plus Biegańskiego, mi aż szkoda, że z tego co zorientowani ludzie mówią przyjdzie ktoś na miejsce 1 bramkarza na teraz, ja bym go ogrywał na pełnej w tym sezonie po odejściu Lisa.
Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę z tego, że przeciwko drużynom, które chcą grać do przodu, kreować, wielu ligowcom gra się się łatwiej. Tak było i wczoraj. I tu dochodzimy do sedna problemu. A mianowicie ile sensu ma ofensywny styl gry w przypadku średniaka ekstraklasy dysponującego "średniakowymi" piłkarzami?
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, ze w Wiśle trwa budowa, że za miesiąc, może dwa powinno być lepiej pod każdym względem. Ale czy wystarczająco lepiej?
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 01.08.2021, 13:56
Biegański nie pokazał żadnych dużych umiejętności w tym pierwszym meczu. Owszem, na plus szybkie skracanie pola do zawodnika rywali z piłką i zachowania w sytuacji sam na sam, niemniej w każdej z nich miał dużo szczęścia, bo okrutnie je psuli rywale z Niecieczy, strzelając bez pomysłu i techniki przed siebie, może nawet z zamkniętymi oczami, kto ich tam wie - po prostu typowi ligowcy, których trudno nawet nazwać mianem rzemieślników, bo rzemieślnik coś konkretnego jednak w swoim fachu umie. Uwidoczniły się bowiem też poważne minusy naszego bramkarza: błędy, które Biegański pokazał w ustawianiu się "na linii" były nawet nie juniorskie, a trampkarskie.

Przy takich sytuacjach jak na 1-0, bramkarz ma obowiązek pilnować krótkiego słupka, a nie antycypować, co mogą odstawić polscy ligowcy, zwłaszcza, że oni często sami nie wiedzą, jak im piłka zejdzie. Może w niższych ligach nikt nie strzelałby w "krótki róg", ale tu może być różnie, więc trzeba zachowywać się odpowiedzialnie i zgodnie ze standardami. Tak się ustawiać nie wolno. Również przy rzucie wolnym bramkarz nie ma prawa stać w bramce za linią, a nie przed, toż to jakieś kuriozum, co wówczas w ustawieniu Biegański pokazał.

Jeszcze jedna uwaga: jeśli przyjmiemy założenie, że młodzi mogą sobie popełniać błędy do woli i godzimy się na częste straty punktów z tego powodu, bo obowiązuje strategia ogrywania ich za wszelką cenę, to robimy krzywdę zarówno im jak i klubowi. Owszem, realia są oczywiste i stawianie na młodych w nadziei, że uda ich się odsprzedać z zyskiem ma swoje uzasadnienie, jest też nawet koniecznością, ale są tu pewne granice. Młody uczący się zawodnik również musi ponosić konsekwencje swoich błędów, musi wiedzieć, że będą go kosztować i w związku z tym nie może sobie na nie pozwalać, musi wyciągnąć wnioski i rywalizować o miejsce w składzie - a nie wychodzić na boisko ze świadomością, że nawet jak coś spieprzy, to nic się nie stanie i tak będzie grać w kolejnych meczach, bo polityka klubu i tak dalej. W ten sposób nie będzie się rozwijać, nie będzie miał presji popychającej go do postępów: w efekcie będziemy hodować jedynie nowych Strąków, Nawotczyńskich czy Brudów, z których nie będzie ani sportowej ani tym bardziej finansowej korzyści. Zabijemy tym natychmiast tą strategie klubu "stawiania na młodych".

Dlatego mam nadzieję, że w kolejnym meczu na przykład Starzyński odpocznie, a w jego miejsce zobaczymy kogoś, kto będzie w stanie dać więcej drużynie. Jest chociażby jeszcze Hugi. Nie uważam też, by trzymanie na siłę w składzie Gruszkowskiego, bo ktoś zauroczył się jego warunkami fizycznymi, działało korzystnie i na zespół i na niego. Na podobnej zasadzie na pewno nie będzie działał dobrze na Biegańskiego brak innego bramkarza do gry w podstawowym składzie. Niestety.
Ostatnio edytowane przez Markus : 01.08.2021 o godz. 14:04.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 01.08.2021, 13:59
Drozd napisał(a):Wyświetl post
I taka ocena Biegańskiego mnie drażni. Co niby wyciągał? Raz strzał z 3 metrów instynktownie, dwa razy skrócił kąt, raz wyszedł do wrzutki. Jedno co dobrze mu wychodzi to skracanie pola gry. Jednak pisać że bramkarz na plus kiedy zawarła w dużym stopniu dwie bramki to jakaś paranoja . Odkąd przyszedł robią z niego gwiazdę a narazie zawarła coś jak tylko wchodzi do bramki
Dokładnie, też mnie dziwią takie oceny. Nie przypominam sobie ani jednej jego interwencji, gdzie musiałby się refleksem wykazać. Z tych jego "obron" to na plus tylko skracanie kąta tak, że walili prosto w niego. Więcej tu partactwa piłkarzy Termalicy. Moim zdaniem przydałby się doświadczony bramkarz na cito.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 01.08.2021, 14:03
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie, też mnie dziwią takie oceny. Nie przypominam sobie ani jednej jego interwencji, gdzie musiałby się refleksem wykazać. Z tych jego "obron" to na plus tylko skracanie kąta tak, że walili prosto w niego. Więcej tu partactwa piłkarzy Termalicy. Moim zdaniem przydałby się doświadczony bramkarz na cito.
Biegański popełnił trochę błędów, ale rzekłbym, że w ostatnich latach zdarzały się takie i Lisowi i Buchalikowi. Istotne jest to, czy go czegoś nauczą. I czy będzie w stanie przekuć tę wiedzę na konkrety.

Nie on, jednak był głównym problemem we wczorajszym meczu.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 01.08.2021, 14:32
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Biegański popełnił trochę błędów, ale rzekłbym, że w ostatnich latach zdarzały się takie i Lisowi i Buchalikowi. Istotne jest to, czy go czegoś nauczą. I czy będzie w stanie przekuć tę wiedzę na konkrety.

Nie on, jednak był głównym problemem we wczorajszym meczu.
Powiedziałbym tak, na czym wczoraj "poległ" przy puszczonych bramkach Biegański?
Szmata między nogami? Spóźniona interwencja? Źle oceniony lot piłki? Słaby refleks?
No nie. Złe ustawienie i zla decyzja przy 1 bramce. Wszystko można zwalić na doświadczenie i przynajmniej wie nad czym pracować. Co robił wtedy w murze El Mahdioui oraz co przy 1 bramce robił Yaw z Hanouskiem? Sami raczą wiedzieć. O tym się już nie mowi.

Tymczasem wygrał sytuację 1 na 1 oraz bronil strzały z kilku metrów i dość pewnie wyłapywał dośrodkowania. Był też odważny w wyjściach do przodu. Gra nogami natomiast do poprawy.

Materiał na dobrego bramkarza, choć ciągle tylko materiał co trzeba podkreślić. Znalazłbym dziesiątki gorszych spotkań Lisa po których nie było tyle narzekania na jego postawę.
Odpowiedz cytując
DemekMaciek
Junior Member

Od: 02.2013

Stary 01.08.2021, 14:34
Mało kto zwrócił uwagę, jak zachował się Hanousek przy bramce na 1:0. Zamiast dobiec do Radwańskiego, wślizgiem zablokować strzał, to odpuścił, jakby jego udział w akcji obronnej miał się już zakończyć. Jest co najmniej tak samo winny straconej bramki co Biegański.
"Proszę Państwa, niesamowita sytuacja! Właśnie dostajemy informację - gol na 2-2 dla Odense i to oznacza, że jeśli tam się nic nie zmieni, ze Wisła będzie grać wiosną w europejskich pucharach!"
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 01.08.2021, 14:47
DemekMaciek napisał(a):Wyświetl post
Mało kto zwrócił uwagę, jak zachował się Hanousek przy bramce na 1:0. Zamiast dobiec do Radwańskiego, wślizgiem zablokować strzał, to odpuścił, jakby jego udział w akcji obronnej miał się już zakończyć. Jest co najmniej tak samo winny straconej bramki co Biegański.
Hanousek przy tej akcji w pojedynkę bronił lewej , pytanie co robił Yaw wtedy , powinien go asekurować a nie spacerować i obserwować.
Inna sprawa, że Hanousek kilka razy złamał linię spalonego wczoraj , oby wynikało to jeszcze z braku zgrania.
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Stary 01.08.2021, 15:31
Markus napisał(a):Wyświetl post
Biegański nie pokazał żadnych dużych umiejętności w tym pierwszym meczu. Owszem, na plus szybkie skracanie pola do zawodnika rywali z piłką i zachowania w sytuacji sam na sam, niemniej w każdej z nich miał dużo szczęścia, bo okrutnie je psuli rywale z Niecieczy, strzelając bez pomysłu i techniki przed siebie, może nawet z zamkniętymi oczami, kto ich tam wie - po prostu typowi ligowcy, których trudno nawet nazwać mianem rzemieślników, bo rzemieślnik coś konkretnego jednak w swoim fachu umie. Uwidoczniły się bowiem też poważne minusy naszego bramkarza: błędy, które Biegański pokazał w ustawianiu się "na linii" były nawet nie juniorskie, a trampkarskie.

Przy takich sytuacjach jak na 1-0, bramkarz ma obowiązek pilnować krótkiego słupka, a nie antycypować, co mogą odstawić polscy ligowcy, zwłaszcza, że oni często sami nie wiedzą, jak im piłka zejdzie. Może w niższych ligach nikt nie strzelałby w "krótki róg", ale tu może być różnie, więc trzeba zachowywać się odpowiedzialnie i zgodnie ze standardami. Tak się ustawiać nie wolno. Również przy rzucie wolnym bramkarz nie ma prawa stać w bramce za linią, a nie przed, toż to jakieś kuriozum, co wówczas w ustawieniu Biegański pokazał.

Jeszcze jedna uwaga: jeśli przyjmiemy założenie, że młodzi mogą sobie popełniać błędy do woli i godzimy się na częste straty punktów z tego powodu, bo obowiązuje strategia ogrywania ich za wszelką cenę, to robimy krzywdę zarówno im jak i klubowi. Owszem, realia są oczywiste i stawianie na młodych w nadziei, że uda ich się odsprzedać z zyskiem ma swoje uzasadnienie, jest też nawet koniecznością, ale są tu pewne granice. Młody uczący się zawodnik również musi ponosić konsekwencje swoich błędów, musi wiedzieć, że będą go kosztować i w związku z tym nie może sobie na nie pozwalać, musi wyciągnąć wnioski i rywalizować o miejsce w składzie - a nie wychodzić na boisko ze świadomością, że nawet jak coś spieprzy, to nic się nie stanie i tak będzie grać w kolejnych meczach, bo polityka klubu i tak dalej. W ten sposób nie będzie się rozwijać, nie będzie miał presji popychającej go do postępów: w efekcie będziemy hodować jedynie nowych Strąków, Nawotczyńskich czy Brudów, z których nie będzie ani sportowej ani tym bardziej finansowej korzyści. Zabijemy tym natychmiast tą strategie klubu "stawiania na młodych".

Dlatego mam nadzieję, że w kolejnym meczu na przykład Starzyński odpocznie, a w jego miejsce zobaczymy kogoś, kto będzie w stanie dać więcej drużynie. Jest chociażby jeszcze Hugi. Nie uważam też, by trzymanie na siłę w składzie Gruszkowskiego, bo ktoś zauroczył się jego warunkami fizycznymi, działało korzystnie i na zespół i na niego. Na podobnej zasadzie na pewno nie będzie działał dobrze na Biegańskiego brak innego bramkarza do gry w podstawowym składzie. Niestety.
Racja. Dawajmy mase szans Saviciom,Chucom,Silvom,Medvedom - grunt,ze nie sa z Polski. 18 letniego Starzynskiego po jednym slabym meczu,poprzedzonym wczesniejszym, w ktorym wywalczyl karnego i zszedl ze zgledu na kontuzje,a takze niezlej postawie w sparingach - tego Starzynskiego po jednym slabym meczu trzeba,zgodnie z logika roznych Markusow, posadzic na lawie.

Koniecznie posadzic na lawce tak samo Gruszkowskiego, bo przeciez to on jest winny. Tez w pierwszym meczu kluczowe podanie,teraz asysta,ale wiadomo - zawalal (reszta obroncow byla bezbledna) w defensywie, wiec natychmiast na lawke, bo punkty nam uciekaja. Co prawda mamy 4 po 2 meczach,a w tamtym sezonie tyle mielismy bodaj po 6-ciu,ale Markus juz znalazl winnych. To polityka klubu stawiania na beznadziejnych nastolatkow,ktorzy oczywiscie nie potrafia niwelowac bledow,ale dostaja bezustanne szanse. A powinni dostawac je gracze tylko z zagranicy. Polacy bledow nie maja prawa popelniac.
Ach,i jeszcze Bieganski,ktory przeciez nie byl mlodym obiecujacym bramkarzem, ktory do nas dolaczyl zeby sie uczyc. O nie ! To gotowy bramkarz z 2 ligowej wtedy Skry Czestochowa ( a wiec z 3 poziomu rozgrywek),ktory,co oczywiste,powinien byc lepszy od Lisa,lub chociaz polowy ligowych bramkarzy, bo tako rzecze Markus. I, obviously,nic nie pokazal. Taki pacholek na boisku.

Za to Yeboah czy Mlynski to zagrali w meczu z TBBN ze ho ho ! Niektorych przez wzgledu na wspomnienie ich wieku przez grzecznosc nie wymienie. Ale wiadomo- najmlodsi Polacy winni 1-go zle zagranego meczu. Istny skandal.
You'll never know...
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 01.08.2021, 16:05
Nie pamiętam czy już pisałem, że do utrzymania się potrzeba jeszcze tylko 33 punkty.

A w temacie frajerstwa to do Ległej dorzucamy dziś remis Pogoni, która od 11 minuty grała w przewadze. Warta wyrównała w 84 minucie!.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 01.08.2021 o godz. 16:07.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 01.08.2021, 16:27
wyar napisał(a):Wyświetl post
Racja. Dawajmy mase szans Saviciom,Chucom,Silvom,Medvedom - grunt,ze nie sa z Polski. 18 letniego Starzynskiego po jednym slabym meczu,poprzedzonym wczesniejszym, w ktorym wywalczyl karnego i zszedl ze zgledu na kontuzje,a takze niezlej postawie w sparingach - tego Starzynskiego po jednym slabym meczu trzeba,zgodnie z logika roznych Markusow, posadzic na lawie.

Koniecznie posadzic na lawce tak samo Gruszkowskiego, bo przeciez to on jest winny. Tez w pierwszym meczu kluczowe podanie,teraz asysta,ale wiadomo - zawalal (reszta obroncow byla bezbledna) w defensywie, wiec natychmiast na lawke, bo punkty nam uciekaja. Co prawda mamy 4 po 2 meczach,a w tamtym sezonie tyle mielismy bodaj po 6-ciu,ale Markus juz znalazl winnych. To polityka klubu stawiania na beznadziejnych nastolatkow,ktorzy oczywiscie nie potrafia niwelowac bledow,ale dostaja bezustanne szanse. A powinni dostawac je gracze tylko z zagranicy. Polacy bledow nie maja prawa popelniac.
Ach,i jeszcze Bieganski,ktory przeciez nie byl mlodym obiecujacym bramkarzem, ktory do nas dolaczyl zeby sie uczyc. O nie ! To gotowy bramkarz z 2 ligowej wtedy Skry Czestochowa ( a wiec z 3 poziomu rozgrywek),ktory,co oczywiste,powinien byc lepszy od Lisa,lub chociaz polowy ligowych bramkarzy, bo tako rzecze Markus. I, obviously,nic nie pokazal. Taki pacholek na boisku.

Za to Yeboah czy Mlynski to zagrali w meczu z TBBN ze ho ho ! Niektorych przez wzgledu na wspomnienie ich wieku przez grzecznosc nie wymienie. Ale wiadomo- najmlodsi Polacy winni 1-go zle zagranego meczu. Istny skandal.
Wczoraj zawiodła cała drużyna. I nie był to nowy problem. On się powtarza od lat. Jeśli nie idzie nam nasza gra, stajemy się nadzwyczaj łatwą ofiarą. Niestety, jak w tym dowcipie o policjantach, jesteśmy w stanie sprowadzać piłkarzy, którzy potrafią albo czytać albo pisać, ale nie obie rzeczy jednocześnie. Jeśli więc gra Yebo lub Starzyński musimy się liczyć z tym, że będzie ich brakowało z tyłu. Nie wiem na co stać w tym aspekcie Skvarkę i El Mahdioui'ego, ale wczoraj nie byli zbyt wielką przeszkodą dla Termaliki. I tu rodzi się pytanie. O ile lepiej będziemy w stanie realizować nasze założenia za miesiąc lub dwa, bo nie mam wątpliwości, że tak jak Termalika albo lepiej zagra z nami połowa ekstraklasy...
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Stary 01.08.2021, 16:46
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Wczoraj zawiodła cała drużyna. I nie był to nowy problem. On się powtarza od lat. Jeśli nie idzie nam nasza gra, stajemy się nadzwyczaj łatwą ofiarą. Niestety, jak w tym dowcipie o policjantach, jesteśmy w stanie sprowadzać piłkarzy, którzy potrafią albo czytać albo pisać, ale nie obie rzeczy jednocześnie. Jeśli więc gra Yebo lub Starzyński musimy się liczyć z tym, że będzie ich brakowało z tyłu. Nie wiem na co stać w tym aspekcie Skvarkę i El Mahdioui'ego, ale wczoraj nie byli zbyt wielką przeszkodą dla Termaliki. I tu rodzi się pytanie. O ile lepiej będziemy w stanie realizować nasze założenia za miesiąc lub dwa, bo nie mam wątpliwości, że tak jak Termalika albo lepiej zagra z nami połowa ekstraklasy...
Zgadza sie Kurz. Jedyne, czego sie czepiam,to Twoj brak watpliwosci. Zobaczymy,czy lepiej z nami zagra polowa Ekstraklasy,bo - wiem,banal - ale mecz meczowi nierowny. Oprocz tradycyjnie Legii nie widze jakichs niesamowitych skladow wiekszosci druzyn w Eklapie. Dzisiaj wlasnie Pogon grajac przez przewazajaca czesc meczu w 11-tu na 10-ciu zremisowala z Warta. My w tamtym roku jechalismy do Szczecina jak na pozarcie,a przypomnij sobie,jak Pogon ledwo uratowala z nami remis,a w tamtym sezonie z pucharowiczem jeszcze wygralismy. itd.,itp. Bez paniki - w dalszym ciagu brak nam Alana czy Patryka,a ustawienie pomocy Zukow-Ashraf nie jest dobrym ustawieniem. Ale to temat na inny poemat.

Jeszcze jedno.Oczywistym jest to,ze nie mamy swietnych pilkarzy,a takze,co najwazniejsze,KASY ZA KTORA MOZNA ICH KUPIC.nie mamy takze najbardziej utalentowanych mlodych w tym kraju. Ale to nie zwalnia z logiki, w mysl ktorej prowadzisz druzyne lub ten zespol oceniasz.

Jesli po jednym meczu ktos postuluje rezygnacje z 17-latka, to trudno to inaczej niz szyderczo komentowac. Tym bardziej,ze wychodzi spod klawiatury dojrzalego czlowieka,a nie - nomen omen - 17-latka.
You'll never know...
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 01.08.2021, 17:02
mam nadzieje ze po dzieciecym zachwytem i zwycistwem z jkims Lubinem- ktore n dzien dobry nie wykorzystuje krnego - to mam nadzieje ze fantasci Wielkiej Wisly juz oprzytomnieli ......po dziadostwe wysmytalismy remis z mega beznedziejna wiejska druzyna - sory za szcerosc ...czekam na hejt ...bedziemy niezli u siebie- i beznadziejni na wyjazdach , robcie screeny fachowcy
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 01.08.2021, 17:16
wyar napisał(a):Wyświetl post
Zgadza sie Kurz. Jedyne, czego sie czepiam,to Twoj brak watpliwosci. Zobaczymy,czy lepiej z nami zagra polowa Ekstraklasy,bo - wiem,banal - ale mecz meczowi nierowny. Oprocz tradycyjnie Legii nie widze jakichs niesamowitych skladow wiekszosci druzyn w Eklapie. Dzisiaj wlasnie Pogon grajac przez przewazajaca czesc meczu w 11-tu na 10-ciu zremisowala z Warta. My w tamtym roku jechalismy do Szczecina jak na pozarcie,a przypomnij sobie,jak Pogon ledwo uratowala z nami remis,a w tamtym sezonie z pucharowiczem jeszcze wygralismy. itd.,itp. Bez paniki - w dalszym ciagu brak nam Alana czy Patryka,a ustawienie pomocy Zukow-Ashraf nie jest dobrym ustawieniem. Ale to temat na inny poemat.

Jeszcze jedno.Oczywistym jest to,ze nie mamy swietnych pilkarzy,a takze,co najwazniejsze,KASY ZA KTORA MOZNA ICH KUPIC.nie mamy takze najbardziej utalentowanych mlodych w tym kraju. Ale to nie zwalnia z logiki, w mysl ktorej prowadzisz druzyne lub ten zespol oceniasz.

Jesli po jednym meczu ktos postuluje rezygnacje z 17-latka, to trudno to inaczej niz szyderczo komentowac. Tym bardziej,ze wychodzi spod klawiatury dojrzalego czlowieka,a nie - nomen omen - 17-latka.
Akurat stwierdzenie o tym, że podobnie zagra z nami połowa ekstraklasy, wynika z doświadczeń z poprzednich lat (i często największe problemy sprawiały nam drużyny nie z topu, jak teraz Termalika). Nie chodzi mi o dokładną kopię wczorajszego meczu. Wystarczy przecież stawianie autobusów i czekanie na nasze błędy, które zawsze popełniamy. Ale wszystko w mojej wypowiedzi było warunkowe. Nie wiem, gdzie jest sufit tej drużyny i o ile lepiej możemy grać za jakiś czas.

Jeśli chodzi na przykład o Starzyńskiego... Z jednej strony liczymy na to, że się rozwinie. Z drugiej może się zdarzyć, że przegra rywalizację. Normalna sprawa.

Nie boję się o Wisłę w tym sezonie. Miejsce 8-10 nie powinno być problemem, a czy coś więcej, okaże się już wkrótce, bo do 10 kolejki zagramy ze wszystkimi najlepszymi drużynami i będziemy o wiele mądrzejsi.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów