The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 34 24,29%
osłabi 84 60,00%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,71%
Głosujących: 140. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 11.07.2021, 18:32
Gazeta Krakowska napisał(a):
Również druga linia nabrała kolorytu. Najlepiej w tym gronie prezentuje się na ten moment Aschraf El Mahdioui i jak usłyszeliśmy, jeśli Holender marokańskiego pochodzenia w lidze będzie pokazywał to, co wyprawia na treningach, to błyskawicznie zapracuje na miano gwiazdy nie tylko w Wiśle, ale w całej ekstraklasie.
O Chuce też było takie głosy słychać. Choć sam liczyłem na to, że będzie wartościowym piłkarzem. W sumie szansa na to jeszcze jest.

Merkury napisał(a):
Podejrzewam że Ci co przyszli nie mieli lepszych propozycji
Podejrzewam, że dotyczy to każdego transferu w każdym klubie.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 11.07.2021, 19:24
Chuca przypomina mi Andraza Kirma.Cos tam potrafi, nie najgorszy technicznie , ale nie przeklada sie to na boisku.Sam nie wiem o co z nim chodzi.

Jeszcze napastnik i mozna zaczynać Lige ,w koncu z jakims nadziejami.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 11.07.2021, 20:17
Nie no, gdzie Chuca, a gdzie Kirm.

Słoweniec przychodził jako reprezentant kraju, ograny ligowiec, grał wszystko od deski do deski i poniżej pewnego poziomu nie schodził. A rzeklbym że w sezonie mistrzowskim odegrał kluczową rolę .

Chuca zaś przyszedł z rezerw Villarealu, niby talent, ale puszczony za darmo. Nikt go nie chciał już w Hiszpanii. 2 sezon z rzędu gra nie dlatego że wygrywa rywalizację, ale że nie ma kogo za niego wstawić

Teraz to będzie 3 jak nie 4 wyborem na pozycji ofensywnego pomocnika.

A co do El Mahdiouiego to nie ma co pompować balonika, niemniej wszystko wskazuje na to że od niego będzie się rozpoczynać ustalanie wyjściowego składu.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 12.07.2021, 07:54
Gdyby nie gol Kirma w meczu z Zagłębiem w końcówce spotkania to mistrzostwa za holendrów mogłoby nie być.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 12.07.2021, 09:07
Niektórzy to chyba potrzebują lodu na rozgrzane głowy Tak tylko przypominam jakby ktoś zapomniał, że wymieniliśmy w jednym okienku niemalże pół zespołu, od nowego sezonu będzie u nas w składzie co najmniej 6 nowych zawodników! Większość z nich ma potencjał na to by być wiodącymi postaciami zespołu. Duża teraz rola Guli, żeby ich odpowiednio zgrać. Ja nie oczekuję niewiadomo czego od pierwszych kolejek, wręcz przeciwnie może się zdarzyć tak, że w pierwszych 3 meczach nawet pkt nie zdobędziemy! Także weźcie się opanujcie i przestańcie snuć plany na podbój ligi Ja będę mega zaskoczony jak wszystko zatrybi od razu i będziemy w czubie tabeli
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 12.07.2021, 09:13
przydałby sie ktoś w stylu Harrego Kane'a
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 12.07.2021, 10:49
tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post
Niektórzy to chyba potrzebują lodu na rozgrzane głowy Tak tylko przypominam jakby ktoś zapomniał, że wymieniliśmy w jednym okienku niemalże pół zespołu, od nowego sezonu będzie u nas w składzie co najmniej 6 nowych zawodników! Większość z nich ma potencjał na to by być wiodącymi postaciami zespołu. Duża teraz rola Guli, żeby ich odpowiednio zgrać. Ja nie oczekuję niewiadomo czego od pierwszych kolejek, wręcz przeciwnie może się zdarzyć tak, że w pierwszych 3 meczach nawet pkt nie zdobędziemy! Także weźcie się opanujcie i przestańcie snuć plany na podbój ligi Ja będę mega zaskoczony jak wszystko zatrybi od razu i będziemy w czubie tabeli
Z jednej strony wymiana połowy drużyny, z drugiej wszystkie dotychczasowe transfery zamknęliśmy przed zgrupowaniem, 3 tygodnie przed ligą. Oczywiście ktoś pewnie jeszcze dojdzie ale należą się duże oklaski dla pionu sportowego...

Pamiętamy jak nie raz i nie dwa nowe nabytki wchodziły do gry wprost z samolot, co najczęściej kiepsko się konczylo

Co jednak ciekawe w pierwszym składzie:
Bramkarz - (na razie) constans
Obrona - 1 zmiana (Hanousek)
Pomoc 1 zmiana (El Mahdioui) + ew. Hugi/Skvarka, choć zakładam że Starzyński, Savic/Kuba mogą wyjść w 1 składzie.
Atak - 1 zmiana

Wiec jeśli nasz 1 skład wyjdzie z 3-5, zmianami to i tak nie będzie to na start wielka rewolucja.

PS. Pomimo że Gula ma duży kredyt zaufania to nie wiem czy sam chciałby zaczynać pracę od 3 porażek w tym 2 u siebie
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 12.07.2021, 12:17
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
przydałby sie ktoś w stylu Harrego Kane'a
I Messiego.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 12.07.2021, 13:09
Messi akurat jest wolnym piłkarzem, więc czemu nie?
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 12.07.2021, 13:48
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Messi akurat jest wolnym piłkarzem, więc czemu nie?
Może faktycznie by się ten Messi w Wiśle sprawdził, ale wolny nie jest
https://www.transfermarkt.pl/bruno-m...spieler/393581
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Stary 13.07.2021, 00:01
Proud napisał(a):
Gdyby nie gol Kirma w meczu z Zagłębiem w końcówce spotkania to mistrzostwa za holendrów mogłoby nie być.

Dlaczego tak twierdzisz? Przecież MP było zdobyte na 3 kolejki przed końcem (choć to bardziej słabość ligi pomogła) i to głównie transfery zimowe napędzały drużynę.

Wątpię też, że miałaby być rewolucja po utracie punktów, zwłaszcza, że to był moment gdzie zaczęły przychodzić zwycięstwa, przed tym meczem graliśmy z 3-ema ówcześnie mocnymi rywalami + derby. Derby wygrane rzutem na taśmę jednak derby to derby, duży minus to wysoka porażka w Poznaniu no ale już u siebie 2 efektowne zwycięstwa.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Stary 13.07.2021, 07:48
R33 napisał(a):Wyświetl post
Dlaczego tak twierdzisz? Przecież MP było zdobyte na 3 kolejki przed końcem (choć to bardziej słabość ligi pomogła) i to głównie transfery zimowe napędzały drużynę.

Wątpię też, że miałaby być rewolucja po utracie punktów, zwłaszcza, że to był moment gdzie zaczęły przychodzić zwycięstwa, przed tym meczem graliśmy z 3-ema ówcześnie mocnymi rywalami + derby. Derby wygrane rzutem na taśmę jednak derby to derby, duży minus to wysoka porażka w Poznaniu no ale już u siebie 2 efektowne zwycięstwa.
W moim odczuciu w tym meczu, to wyszarpane zwycięstwo napędziło mentalnie tę drużynę. Oczywiście derby były jeszcze ważniejsze, ale pamiętam, że jak Kirm strzelił tego gola to pomyślałem sobie, że mamy to mistrzostwo.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 13.07.2021, 09:05
Proud napisał(a):Wyświetl post
W moim odczuciu w tym meczu, to wyszarpane zwycięstwo napędziło mentalnie tę drużynę. Oczywiście derby były jeszcze ważniejsze, ale pamiętam, że jak Kirm strzelił tego gola to pomyślałem sobie, że mamy to mistrzostwo.
Nie chcę psuć wspomnień ale w tamtym momencie kończyła się runda jesienna która zimowalismy 3 pkt za Jagiellonia
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 13.07.2021, 09:29
W pewnym momencie mieliśmy chyba 10 pkt straty do jagi .Dla mnie kluczowym meczem były derby w kauflandzie.
Po łomocie w Poznaniu gol strzelony chyba w 94 minucie przez Bukhariego smakował nieziemsko.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 13.07.2021, 10:01
@_bmg_sport napisał(a):
Transfer Kacper Skrobański zawodnikiem Wisły Kraków

@ArkaGdyniaSA
Strzałka w prawo
@WislaKrakowSA

Kontrakt do 30.06.2024 ✍��

Powodzenia Kacper
https://twitter.com/_bmg_sport/statu...64967803842571
http://www.akademia.wisla.krakow.pl/...-wisle-krakow/
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 13.07.2021 o godz. 10:03.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Stary 13.07.2021, 20:57
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie chcę psuć wspomnień ale w tamtym momencie kończyła się runda jesienna która zimowalismy 3 pkt za Jagiellonia
Ale Jaga z tego co pamiętam traciła przewagę nad nami i tym meczem złapaliśmy kontakt.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 14.07.2021, 11:38
Piotrek Starzyński za pół roku kończy 18 lat. Wydaje mi się, że dobrze by było już teraz z nim negocjować nowy kontrakt.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.07.2021, 12:57
wściekłe pięści węża napisał(a):Wyświetl post
Piotrek Starzyński za pół roku kończy 18 lat. Wydaje mi się, że dobrze by było już teraz z nim negocjować nowy kontrakt.

On i Gruszkowski to powinny byc priorytety dla klubu, natomiast niech chlopaki jeszcze trochę zasłużą na nowe kontakty

Póki co Starzyński ma.do czerwca 2023, Gruszkowski do czerwca 2022 + 1 , więc myślę że jeśli najbliższą runda będzie udana to klub powinien negocjować nowe kontrakty.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 19.07.2021, 14:46
Wracając do dyskusji sprzed dwóch tygodni (nie chce mi się cytować) według mojej subiektywnej opinii przygodę Forbesa z nami oceniam na co najmniej dobrą. Owszem, nie strzelił kilku setek (jak większość napadziorów u nas), ale załądował kilka fajnych bramek i szkoda mi go w ujjj. Podobała mi się jego gra i walka. Początkowo byłem sceptycznie nastawiony jak do nas przychodził, ale zmieniłem zdanie.

Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 19.07.2021, 16:02
Ja się podpisuję pod tym obiema rękami i obawiam się, że tak solidnej 9 możemy jeszcze długo nie mieć.
I zupełnie nie dziwię się, że pomimo metryki sprzedajemy go za przyzwoite pieniądze.
Oczywiście, chwilami był rażąco nieskuteczny (oczywiste- gdyby tak nie było grałby od dawna w znacznie lepszej lidze). W każdym razie na jego grę patrzyło się naprawdę z przyjemnością: zawsze można było liczyć na to, że nawet przy zagraniu dzidy do przodu chłop powalczy ze stoperami i utrzyma się przy piłce, a potem nawet w tempo odegra do partnera. Naprawdę bez trudu mogę sobie wyobrazić, że w dobrej drużynie z naszej ligi mógłby załadować ze 20 bramek w sezonie.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 20.07.2021, 08:58
Też się zgadzam z przedmówcami. Teraz mając Kimenta na szpicy i FBF za Jego plecami byłoby ciekawie.............
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 21.07.2021, 19:59
https://www.meczyki.pl/newsy/wisla-k...-news/170100-n
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 21.07.2021, 23:13
Spoko, ale tylko gdyby Kliment udźwignął pierwszy skład.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 22.07.2021, 07:16
Podobno chłopaka chciała wcześniej Pogoń, więc coś w sobie musi mieć.

Niemniej kwota jaką chce PBB jest nieadekwatna do sytuacji.

Równie dobrze może być to zasłona dymna lub badanie terenu jako 4 czy 5 opcje
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 22.07.2021, 07:54
Podobno chłopaka chciała wcześniej Pogoń, więc coś w sobie musi mieć.
Pogoń podpisała też Silvę.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 22.07.2021, 12:39
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Pogoń podpisała też Silvę.
I znając życie zrobiliśmy im zawodnika. Kto by nie wziął Silvy pewnie będzie pokazywał więcej niż u nas.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 22.07.2021, 13:21
I znając życie zrobiliśmy im zawodnika. Kto by nie wziął Silvy pewnie będzie pokazywał więcej niż u nas.
Po czym tak kolega sądzi? czy raptem zacznie biegać, myśleć, rozglądać się? Życzę Mu jak najlepiej ale poziomu średniaka nie przeskoczy.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 22.07.2021, 18:33
Po tym, że aklimatyzacje już w Polsce odbył.

Patrząc na drużynę Hyballi, jakoś dziwnie zbiegła się nasza słaba postawa z wyrzuceniem Silvy z pierwszego składu.

Wcale bym się nie zdziwił jakby odpalił.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 22.07.2021, 19:42
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Po tym, że aklimatyzacje już w Polsce odbył.

Patrząc na drużynę Hyballi, jakoś dziwnie zbiegła się nasza słaba postawa z wyrzuceniem Silvy z pierwszego składu.

Wcale bym się nie zdziwił jakby odpalił.
Celna uwaga, zgadzam się z tym.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 22.07.2021, 20:30
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Celna uwaga, zgadzam się z tym.
Silva był tutaj 2 lata...

Pogoń i Wisła to ogień i woda. Może się zdarzyć, ze jakiś zawodnik, który nie daje rady u nas poradzi sobie lepiej w innym systemie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów