The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.05.2021, 15:16. Kto zostanie nowym trenerem Wisły Kraków ?
Wisła Kraków i Peter Hyballa uzgodnili zakończenie współpracy

Peter Hyballa nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny Wisły Kraków. Rozpoczęty w grudniu 2020 roku projekt nie zostanie kontynuowany, a obie strony podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy. Zawarte zostało porozumienie pozwalające na zakończenie współpracy na warunkach satysfakcjonujących zarówno klub, jak i szkoleniowca.

Peter Hyballa posadę trenera Białej Gwiazdy objął 2 grudnia 2020 roku, zastępując na tym stanowisku Artura Skowronka. Swój debiut na ławce trenerskiej zaliczył już dwa dni później, kiedy to poprowadził Wiślaków w derbowym spotkaniu z Cracovią, które zakończyło się remisem 1:1. Z kolei pierwsze zwycięstwo pod wodzą niemieckiego szkoleniowca Wisła odniosła 19 grudnia, pokonując w delegacji zespół poznańskiego Lecha 1:0. Opiekun krakowian zaszczepił wśród swoich podopiecznych styl gry polegający na wysokim pressingu, który można było zaobserwować w trakcie wiosennych zmagań drużyny z Reymonta. Biała Gwiazda pod jego wodzą na dwie kolejki przed końcem kampanii zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie.

Strony podjęły decyzję, że niemiecki szkoleniowiec nie poprowadzi już zespołu w meczu przeciwko Piastowi Gliwice. Umowa została rozwiązana 14 maja 2021 roku, a ostatnie spotkanie ligowe ma stanowić początek nowej drogi obranej przez Wisłę.

Ruszyła karuzela. Według tego, co się dowiedziałem, szkoleniowcem raczej nie zostanie Radosław Sobolewski. Wiśle odmówił również Waldemar Fornalik. Sondowany był również Adam Nawałka.
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
botulum
Member

Od: 12.2018

Stary 14.05.2021, 15:21
Od nowego sezonu będzie panowała komuna anarchistyczno-syndykalistyczna. Każdy zawodnik będzie trenerem przez tydzień, a na koniec sezonu zrobi się wybory.
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Od: 08.2017

Stary 14.05.2021, 15:23
No cóż, na rynku mamy:

1 Jerzy Brzęczek
2 Radosław Sobolewski
3 Marcin Brosz
4 Leszek Ojrzyński
5 Maciej Bartoszek
6 Ktoś spoza tej paczki (tylko kto?)
7 Zbłąkany wędrowiec zza granicy (ale czy szanuje legendy?)

Na kogo stawiam każdy wie. I nie jest to Tolek Banan.
Ostatnio edytowane przez Harcownik : 14.05.2021 o godz. 15:27.
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 14.05.2021, 15:24
Po cichu liczę, że nie wrócimy do naszego trenerskiego bagienka. Kto tam sensowny został?

Ojrzyńskich, Brzęczków i innych asów nie liczę. Skorża już jest w Amice, Brosz pewnie zostanie w Górniku.
Sobol jak dla mnie niech zostanie legenda tego klubu, ale w trenerkę to niech bawi się gdzie indziej
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 14.05.2021, 15:26
Nie jestem przekonany Sobolem. Mam nadzieje ze zarzad nie pojdzie tym krokiem. Juz chyba wolalbym Brzeczka.
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Stary 14.05.2021, 15:27
Pozwólmy legendom(Sobolewski, Moskal, Kmiecik, Błaszczykowski, Stolarczyk itd) pozostać legendom
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Stary 14.05.2021, 15:28
Operacja unthinkable: do Wisły wraca Probierz, do Cracovii idzie Hyballa. Dyrektorem sportowym Adam Pietrowski, prezesem honorowym pan Mats Hartling, który rzecz jasna się z tego śmieje.
Ostatnio edytowane przez Harcownik : 14.05.2021 o godz. 15:31.
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 14.05.2021, 15:32
Harcownik napisał(a):Wyświetl post
Operacja unthinkable: do Wisły wraca Probierz, do Cracovii idzie Hyballa.
No byłby niezły Cirkus - jak mawia chorwacki "klasyk"
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Padre1906
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 14.05.2021, 15:33
Mój stary. Obecnie na zasiłku, ale da radę.
SIARKA - WISŁA - JAGIELLONIA!!!
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Stary 14.05.2021, 15:34
Padre1906 napisał(a):Wyświetl post
Mój stary. Obecnie na zasiłku, ale da radę.
Zaraz zara - a jest orzeczenie o niepełnosprawności?
Odpowiedz cytując
Padre1906
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 14.05.2021, 15:42
Nie, ale zaświadczam że lubi się napić
SIARKA - WISŁA - JAGIELLONIA!!!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 14.05.2021, 16:36
Zdziwię się jeśli to nie będzie Sobolewski. Kogo innego z polskiego podwórka mieliby wziąć?
Albo nieopierzeni (Dariusz Dudek, Szulczyk, Jop) albo z typowej PMS (Urban, Zieliński itd) albo mocno już zardzewiale (Nawałka).

W zasadzie tylko Fornalika wziąłbym w ciemno. Cala reszta to loteria. Nawet Brosz to pewna niewiadoma.

Opcja zagraniczna? Chciałbym sie pozytywnie zaskoczyć, ale wątpię że tak będzie.
Odpowiedz cytując
botulum
Member

Od: 12.2018

Stary 14.05.2021, 16:38
Mam wrażenie, że nie ma znaczenia kogo teraz zatrudnimy, z tymi zawodnikami za rok wrócimy do tej samej rozmowy. O ile nie w grudniu.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 14.05.2021, 16:56
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Zdziwię się jeśli to nie będzie Sobolewski. Kogo innego z polskiego podwórka mieliby wziąć?
Albo nieopierzeni (Dariusz Dudek, Szulczyk, Jop) albo z typowej PMS (Urban, Zieliński itd) albo mocno już zardzewiale (Nawałka).

W zasadzie tylko Fornalika wziąłbym w ciemno. Cala reszta to loteria. Nawet Brosz to pewna niewiadoma.

Opcja zagraniczna? Chciałbym sie pozytywnie zaskoczyć, ale wątpię że tak będzie.
Do którego koszyka wrzuciłbyś Sobola odpalonego z Płocka za tragiczny styl i wyniki?

[24/42]
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 14.05.2021, 17:02
Jak nie ma znaczenia ? Nowy trener musi:
Przede wszystkim nie krzyczeć na Bogusia
Szanować legendy hmm
Nie wpierdalac się Kmiecikowi miedzy wódkę a zakąskę
Wykonywać polecenia piłkarza JB
Ciężki trening tylko jeden w okresie przygotowawczym
W tygodniu tylko zajęcia online
I oczywiście jajeczko z rana bo wkłady lubieją wstawać skoro świt o 12
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 14.05.2021, 17:09
nie ,mnie oceniać warsztat taktyczny sobola , (chyba go zweryfikowali w płocku) , ale jak już dobrze sie przekonaliśmy jednym z kluczowych elementów jest 'mental' a sobol nie sprawia na mnie wrazenie zbyt ciekawej osoby w tej kwestii
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 14.05.2021, 17:49
Ojrzyński czy Brzęczek to nie byłyby złe wybory. Podobnie Nawałka, chociaż on jest specyficzny i już mocno wiekowy Za stylem gry drużyn Brosza nie przepadam, więc wolałbym nie

Sobol - wiadomo szacunek, ale w Płocku wyniki miał słabe. Jak na razie nigdzie mu nie poszło dobrze (jak nas trenował też ta średnia punktowa była słaba). Jeśli zostałby trenerem to bym trzymał za niego kciuki, ale to chyba nie jest to z całym szacunkiem dla niego.

Chyba, że jeszcze jakieś nazwisko spoza naszej giełdy? Nie byłbym zaskoczony.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 14.05.2021, 17:54
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Ojrzyński czy Brzęczek to nie byłyby złe wybory. Podobnie Nawałka, chociaż on jest specyficzny i już mocno wiekowy Za stylem gry drużyn Brosza nie przepadam, więc wolałbym nie

Sobol - wiadomo szacunek, ale w Płocku wyniki miał słabe. Jak na razie nigdzie mu nie poszło dobrze (jak nas trenował też ta średnia punktowa była słaba). Jeśli zostałby trenerem to bym trzymał za niego kciuki, ale to chyba nie jest to z całym szacunkiem dla niego.

Chyba, że jeszcze jakieś nazwisko spoza naszej giełdy? Nie byłbym zaskoczony.
Czyli Sobola nie, ale Ojrzyńskiego, którego wyp*****o na zbity pysk ze Stali za dokładnie to samo co Sobola z Płocka, już tak?

[24/42]
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 14.05.2021, 17:55
No, ale przecież Wuja ma być trenerem Płocka. Myślicie że zapisał sobie klauzulę, że jak rodzina wzywa to kontrakt może unieważnić?
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 14.05.2021, 18:02
PAWEŁ napisał(a):Wyświetl post
Jak nie ma znaczenia ? Nowy trener musi:
Przede wszystkim nie krzyczeć na Bogusia
Szanować legendy hmm
Nie wpierdalac się Kmiecikowi miedzy wódkę a zakąskę
Wykonywać polecenia piłkarza JB
Ciężki trening tylko jeden w okresie przygotowawczym
W tygodniu tylko zajęcia online
I oczywiście jajeczko z rana bo wkłady lubieją wstawać skoro świt o 12
Co najgorsze w tym, to są prawdziwe i jedyne warunki na nowego trenera.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 14.05.2021, 18:15
nie prawdziwe!
od przyszelgo sezonu nie bedzie Bogusia
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 14.05.2021, 18:29
Ojrzyński w przeciwieństwie do Sobola ma historię osiągania wyników ponad stan.
Nie jestem jakimś wielkim jego fanem, ale z przytoczonych kandydatur wydawał się najbardziej sensowny.

W Stali też gra była lepsza niż wyniki, ale i tak jego 1,07 punkta na mecz jak na tak słabą ekipę nie jest złe. Gdyby osiągał taką średnią przez cały sezon Stal miałaby 32 punkty na koniec sezonu (pewne utrzymanie). Zwolnili go po to, żeby wstrząsnąć zespołem, a nie że sobie nie radził.

A przed tym :
1,64 pkt na mecz z Wisłą Płock, z którą Sobol miał jedynie 1,32 punkta na mecz.
1,30 pkt na mecz z Arką Gdynia (pewne utrzymanie)
1,44 pkt na mecz w Podbeskidziu czy 1,33 w Koronie to też były wyniki ponad stan wtedy.
Jedynie w Górniku mu nie poszło. Bardzo możliwe, że u nas też by nie dał rady - taki jest futbol, ale jakbym miał teraz wybierać między Radkiem a nim, to odpowiedź dla mnie jest oczywista.

Tak czy siak sądzę, że zarząd może wybrać kogoś zupełnie innego, nie przewidywanego na forum. Wyciągnąć kolejnego Hyballe z kapelusza

Do Koalika, Pawła i innych oszołomów :

A nie przyszło tobie i nnym patafianom do głowy, że Hyballa nie to, że raz kogoś przezwał tylko najprawdopodobniej notorycznie wyzywał m.in. Rafała od c...p i chu...w i w końcu Kmiecik nie wytrzymał i się za nim wstawił? To są faceci na pewno nikt by się za pojedynczą p.zdę czy ch.ja nie obraził. Sam fakt, że spokojny i wyważony miły facet jak Kmiecik wolał popaść w konflikt z Niemcem i stanął za Rafałem murem sprzeciwiając się trenerowi powinien dać oszołom z forum do myślenia o jakiej skali chamstwa była mowa.

Ja się wcale nie dziwię, że Kuba nie miał ochoty cieszyć się z burakiem, który okazał się......... no właśnie burakiem. A tu wielkie gównoburzę na forum tak jakby Kuba w przerwie meczu ogłosił, że wyp.ierdala Hyballę, bo go nie wystawił w pierwszym składzie. Litości.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 14.05.2021 o godz. 18:31.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.05.2021, 18:34
Brakuje podtytułu:
"I czy ma to jakiekolwiek znaczenie".
Nie ma ponieważ:
- żaden dobry trener tu nie przyjdzie
- i tak za pół roku go tu nie będzie
- największym problemem są piłkarze.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.05.2021 o godz. 18:36.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 14.05.2021, 18:36
Najważniejsze kryterium to żeby NIE był to:

- całkiem niezły byly piłkarz Wisły
- słaby trener

Kryteria spełniają: zarówno Sobolewski jak i Moskal (który gdyby nie bankrut Bełchatów spuścił by Sosnowiec z 1 ligi)

Oprócz tego jeszcze jest słaby piłkarz i jeszcze słabszy trener Jop.

Każdy wybór spoza tej trójki uznam za sukces.

Najlepszy byłby Brosz ale ponoć nie ma takich pomysłów wiec będziemy się zapewne bujać z kimś kto uczy się zawodu na Wiśle bo kiedyś w niej grał.
Odpowiedz cytując
ital
Member

Od: 05.2013

Stary 14.05.2021, 18:48
Nawałka też by się tu mógł pojawić nie dość że Wiślaków to legenda, z Kubą chyba się dogadywali na reprezentacji.
A i byle jaki skórokop mu nie podskoczy.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 14.05.2021, 19:08
Łukasz Piszczek
Oczywiście to lekka prowokacja ale rzygać mi się chce na samą myśl o kolejnym przedstawicielu PMS z karuzeli
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 14.05.2021, 19:11
Przecież Kuba obraził się na Nawałkę, o zabranie mu opaski kapitańskiej.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 14.05.2021, 19:21
Prawdopodobieństwo, że przyjdzie tu trener z jakimś dorobkiem, a jednocześnie ze świeżą wiedzą, kreatywny i nastawiony na rozwój - są bliskie zeru.

Kto zobaczy problemy kadrowe - m. in. swojego własnego szefa w szatni, który dopiero do pokazał swoją decyzyjność co do stanowiska trenera - ten będzie spier***ł z gabinetu zarządu w podskokach.

Z drugiej strony jak przyjdzie ktoś bez dorobku i niesprawdzony (np. Sobolewski) to za 1,5 roku możemy się bujać po Olsztynach, Niepołomicach i Kielcach.

Zatem sytuacja jest dość patowa. Moim zdaniem Kuba pokazówką z Kmiecikiem pogrzebał swoją szansę na jakiś sensowny kompromis pomiędzy rolą piłkarza a rolą właściciela klubu, i chyba jedynym rozwiązaniem jest zawieszenie butów na kołku.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 14.05.2021, 19:23
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Łukasz Piszczek
Oczywiście to lekka prowokacja ale rzygać mi się chce na samą myśl o kolejnym przedstawicielu PMS z karuzeli
ale on będzie "robił za Kube" w LKS Goczałkowice Zdrój

btw to też ciekawy temat do porównania , bo Łukasz zrezygnował w tym celu z przedłużenia kontraktu z Borussią , a Kuba ?
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 14.05.2021, 19:26
Marzyłem o Broszu, jedyny trener oprócz Magiery, którego widziałbym z polskich szkoleniowców..
ale podobno jest skonfliktowany z Płatkiem, którego chcemy na dyrektora.. już sam nie wiem

wg mnie będzie zaskoczenie i 1 trenerem zostanie Jop albo ktoś z CLJ
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów