The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.08.2020, 20:18
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Fajnie, ze Olek przedłuzyl kontrakt, dobrze ze mu dajemy szanse i go rozwijamy
Ale błagam, nie do pierwszego składu, poki co nie miał jednego udanego zagrania
Szybkosc słaba, siły zeby sie utrzymac przy pilce tez brakuje, zle ustawianie sie
Wieksza krzywde ma z forowania go niz pozytek, poki co to 20-30 minut w meczu jest odpowiedniejsza dawka
Kto ma grać jako obowiązkowy młodzieżowiec? Boguski?

Nie ma nikogo lepszego to gra Buksa. Pewnie jakbyśmy mieli napastnika pokroju Alona to moglibyśmy sobie pozwolić na osłabienie innych stref ale takiego ... nie mamy .
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 24.08.2020, 20:23
Cytat:
Kto ma grać jako obowiązkowy młodzieżowiec?

Pawłowski zamiast Chuci, o ile Skowronek mu wybaczu to, że żyje i oddycha. Ewentualnie Szot/(wyleczony Gruszkowski) na prawej obronie, bo tam mamy kabareton, więc gorzej nie będzie.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 24.08.2020, 20:40
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Kto ma grać jako obowiązkowy młodzieżowiec? Boguski?

Nie ma nikogo lepszego to gra Buksa. Pewnie jakbyśmy mieli napastnika pokroju Alona to moglibyśmy sobie pozwolić na osłabienie innych stref ale takiego ... nie mamy .
Szot na prawej obronie
a jak wyzdrowieje to Gruszkowski
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 24.08.2020, 21:36
Tez bym wlanie tam postawil na mlodziezowca. I Buksa z lawki kolo 70 minuty.
Pytanie czy Beqiraj jest gotowy na 70 minut...
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 24.08.2020, 23:36
Cytat:
Brozek wydawal sie na mega talent a kariery zagranica nie zrobil. Gdy Brozek jako nastolatek gral w Ekstraklasie w tym samym wieku Lewandowski gral dwa poziomy nizej.

A gdy Lewandowski jako 22-latek grał w Bundeslidze to Brożek grał w Polsce.

Problemem takich piłkarzy jak Brożek i Żurawski było to, że za późno wyjechali. Zarówno ze względu na to, że Cupiał ich nie chciał wtedy puszczać, a po drugie gdy np. taki Żurawski był w młodym wieku to Polska nie była w UE i tak łatwo nie było wyjechać.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 25.08.2020, 19:34
https://weszlo.com/2020/07/20/nie-ka...ce-do-rozwoju/

dopiero teraz trafiłem na ten wywiad

o ile nie autoryzował go w całości ojciec (bo że w jakimś stopniu autoryzowany był to nie ulega wątpliwości)
to jestem w szoku , nie spotkałem jeszcze tak dojrzałej osoby w tym wieku

o ile nikt mu nogi nie urwie , to nie zginie , tego jestem pewny
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 19.09.2020, 21:54
https://weszlo.com/2020/09/18/maciej...afisz-uderzyc/

TLDR: Sadlok w swojej karierze strzelił 2 gole z dystansu, które nie były przypadkowe - 1 z wolnego i 1 z gry. Na 474 godziny na boisku. Biorąc pod uwagę, że często to on wykonuje rzuty wolne i notorycznie podejmuje próby uderzeń z dystansu w trakcie gry to te statystyki są kompromitujące. Skoro on sam nie wie, że do strzelania się nie nadaje to szkoda, że nikt ze sztabu z nim o tym nie porozmawia. Szkoda tak oddawać piłki, szkoda wysiłku pozostałych graczy na puste przeloty.
Ostatnio edytowane przez royalmichael : 19.09.2020 o godz. 21:59.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 19.09.2020, 22:13
To jest dramat i sabotaż żeby zawodnik z takimi statystykami strzelał i bił te wolne. Tak jak w artykule, jest to strata wysiłku całej drużyny i strata szansy na potencjalne zagrożenie bramki czy też gola. I się dziwić, że przegrywamy skoro gramy jak 11 przeciwko 12. Ciezko się gra jak ktoś sabotuje grę. Rywale nas punktują ze stałych fragmentów gry, a my się staramy żeby miec taki fragment po czym wywalamy piłkę w niebo. To jak mamy wygrywać?
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 20.09.2020, 14:34
Juz od dluzszego czasu ze wzgledu na forme i nastawienie Sadlok powinien siedziec na lawce.

Moze to tez czynnik oslabiajacy ducha zespolu? Niektorzy pilkarze laduja na lawce bez wyraznego powodu, a inni, chociaz wala blad za bledem, plac maja pewny.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 20.09.2020, 15:07
Doszedł nowy obrońca, może wreszcie Abramowicz zacznie grać na swojej pozycji, Sadlok będzie mógł odpocząć.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 20.09.2020, 20:54
ja biłem na alarm od dawna , nie trzeba artykułu na weszło , wystarczy przejrzeć Maćka statystyki na transfermarkt
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 20.09.2020, 21:25
speedfashion napisał(a):Wyświetl post
Juz od dluzszego czasu ze wzgledu na forme i nastawienie Sadlok powinien siedziec na lawce.

Moze to tez czynnik oslabiajacy ducha zespolu? Niektorzy pilkarze laduja na lawce bez wyraznego powodu, a inni, chociaz wala blad za bledem, plac maja pewny.
Sadlok to sobie odpocznie, ale jak już mu się skończy kontrakt.

Na ten moment:
Klemenz fatalna forma
Janicki fatalna forma
Sadlok forma może nie tak fatalna, jak fakt że pozoruje swoją grę
Abramowicz - forma w ataku fatalna, w obronie znak zapytania
Hoyo - mecz z KSZO pokazał że forma jest słaba, w dodatku nie gral ostatnio w CLJ więc zapewne znowu jakaś kontuzja się przyplątała

Jedyna nadzieją we Frydrychu, ale obawiam się że dalej nasza obrona będzie bardzo źle grała jako cała formacja
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 20.09.2020, 22:02
Olek Buksa nie wyróżniał się w meczu CLJ na tle Gwarka Zabrze. Gwarka, nie Górnika.
Chłopak zaliczył straszny zjazd, nie on jeden w drużynie. Dodatkowo to zamieszanie z kontraktem wpłynęło na niego negatywnie, takie mam wrażenie.
Teraz potrzebuje lepszego trenera i pół roku spokojnej pracy.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 20.09.2020, 22:08
Może Sadlok potrzebuje trenera. Od czasu Wdowczyka z przerwą na Carillo nie było u nas doświadczonego trenera.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 21.09.2020, 12:02
Cytat:
Olek Buksa nie wyróżniał się w meczu CLJ na tle Gwarka Zabrze. Gwarka, nie Górnika.
Chłopak zaliczył straszny zjazd, nie on jeden w drużynie. Dodatkowo to zamieszanie z kontraktem wpłynęło na niego negatywnie, takie mam wrażenie.
Teraz potrzebuje lepszego trenera i pół roku spokojnej pracy.
|Może dwa lata spokojnej pracy?

Olek Buksa wszedł w ostatnim meczu na 11 minut i się wyróżniał. Zagrał jeden dobry przerzut, cały czas wychodził do piłek a nie stał jak kołek, w efekcie już po dwóch minutach na boisku dostał dobrą piłę, podjął dobrą decyzję o strzale z pierwszej piłki, strzelił celnie - bramkarz obronił z kłopotami. Dobijał Szot.

https://www.youtube.com/watch?v=YEh0jF5JBQk

Jeżeli to jest mało dla 17 letniego napastnika wpuszczanego na rozbity psychicznie zespół w 79 minucie, to ja nie wiem czego wy do ....y nędzy od młodego wychowanka oczekujecie...

To co zrobił Skowronek Buksie - to s....ysyństwo do entej potęgi. Niszczenie psychiczne młodego zawodnika.

Bo najpierw po miesięcznych przygotowaniach do sezonu - trener wystawia Olka do pierwszego składu. Daje mu jasno znać, że jest dla niego numerem 1 w ataku.

Po kiepskim meczu w jego wykonaniu, spada na pozycję numer 2. Ale Beciraj rozgrywa jeszcze gorsze zawody - mimo to, Buksa spada na pozycję numer 3 bo trener próbuję Silvę w ataku...

Mało tego w wywiadach wprost stwierdze: Beciraj jest jeszcze nie w pełni przygotowany, trenuje indywidualnie.

Innymi słowy pluje Buksie w twarz: "jeszcze trzy tygodnie temu byłeś u mnie numer 1, teraz jesteś słabszy od nie przygotowanego do sezonu 32 latka"...

W żadnym normalnym klubie trener mając na ławce 17 latka - wychowanka, reprezentanta Polski młodzieżowego, i 32 latka, bez formy, nie przygotowanego do sezonu - nie postawiłby na tego drugiego...
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
botulum
Member

Od: 12.2018

Stary 21.09.2020, 12:11
@sandomingo

A czy mecz z Gwarkiem widziałeś na żywo, czy po prostu zobaczyłeś, że Buksa nie strzelił bramki i na podstawie tego uznałeś, że sie nie wyróznia?
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 21.09.2020, 12:14
Swoja drogą to co odjebał Basha przy trzeciej bramce to jest kabaret.Mało tego że zaliczył kluczowe podanie to jeszcze Rasak tak naprawdę to był w tej akcji 5 metrów za Bashą przebiegł 3/4 boiska i strzelił bramkę
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 21.09.2020, 12:27
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Swoja drogą to co odjebał Basha przy trzeciej bramce to jest kabaret.Mało tego że zaliczył kluczowe podanie to jeszcze Rasak tak naprawdę to był w tej akcji 5 metrów za Bashą przebiegł 3/4 boiska i strzelił bramkę
Ja dopiero teraz obejrzałem skrót, szczerze mówiąc nie miałem ochoty na to patrzeć po wizycie na R22.

Basha dramat, ale Janicki i Sadlok przy 1 i 2 bramce? Ku.rwa podręcznikowe interwencje. W ogóle Janicki to ma jakiś problem ze stawami, że nie może wyskoczyć? W wielu sytuacjach można zauważyć, że ten kopacz albo odrywa się od ziemi na max 5cm, albo stoi obok z głupim wyrazem twarzy i przygląda się jak tracimy bramki.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 21.09.2020, 12:31
botulum napisał(a):Wyświetl post
@sandomingo

A czy mecz z Gwarkiem widziałeś na żywo, czy po prostu zobaczyłeś, że Buksa nie strzelił bramki i na podstawie tego uznałeś, że sie nie wyróznia?
Nie pisałbym opinii na podstawie informacji o składzie drużyny, czy strzelcach bramek
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 21.09.2020, 13:15
Wniosek prosty: skoro Buksa nie wyróżnia się w CLJ, a wyróżnie się w Ekstraklasie, to tam powinien grać...

No chyba, że ten fragment który wrzuciłem z 11 minutowego występu to dla Ciebie za mało...

Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 22.09.2020, 11:05
Nie widziałem już drugiej połowy meczu z Płockiem - pierwszy wyprowadziła mnie z równowagi i wróciłem do domu.
Natomiast w poprzednich meczach Olek nie pokazywał zbyt wiele - to i tak łagodne określenie.
Strzelił kilka bramek ale nie przesadzajmy - to jest póki co kandydat na dobrego grajka. Ma zadatki, ale szum wokół niego jest nieporównywalnie większy niż to, co pokazał.
To jest moja prywatna opinia.

Natomiast zdaje się że dość dawno nie grał w CLJ - ale jego ostatni występ nie rzucał na kolana. Widać, że aktualnie ma zapaść formy.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 22.09.2020, 11:16
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Widać, że aktualnie ma zapaść formy.
Tak jak wszyscy pozostali zawodnicy, więc nie wyciągałbym z tego powodu jakichś daleko idących wniosków dotyczących jego rzeczywistego potencjału.

Rzekłbym, że na tę chwilę więcej to mówi o umiejętnościach trenera niż zawodników.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 22.09.2020, 11:24
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Tak jak wszyscy pozostali zawodnicy, więc nie wyciągałbym z tego powodu jakichś daleko idących wniosków dotyczących jego rzeczywistego potencjału.

Rzekłbym, że na tę chwilę więcej to mówi o umiejętnościach trenera niż zawodników.
Zgadzam się z Tobą. AB przestał.się rozwijać i to jest z pewnością kamyczek do ogródka trenera.
Tylko nie rozumiem wciskania go aktualnie na siłę do składu - może wejść na 10 minut ale nic poza tym.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 22.09.2020, 12:56
Sandomingo - wrzuciłem linka w którym od 3:50 masz dwie akcje Buksy. Jak dla mnie to na 11 minutowy występ, nie zły wynik... Może oglądniesz, bo trochę nie poważne ferowanie wyników bez oglądania zawodnika...

Mówienie o 17 letnim napastniku, że się nie rozwija bo ma ile, 300 minut bez bramki? To tak dużo? Brożek nawet w dobrych sezonach zaliczał dużo poważniejsze kryzysy...

Czasami nie ogarniam tego toku myślenia... Dlaczego u nas, jak 30+ latek rozegra słaby mecz to dostaję kolejną szansę, potem kolejną, potem kolejną, potem jeszcze jedną... A jak jakiś młodzieżowiec rozegra słaby mecz - to bach, - nie nadaje się, trzeba szukać dalej...

Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 22.09.2020, 12:58
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Sandomingo - wrzuciłem linka w którym od 3:50 masz dwie akcje Buksy. Jak dla mnie to na 11 minutowy występ, nie zły wynik... Może oglądniesz, bo trochę nie poważne ferowanie wyników bez oglądania zawodnika...
Oglądałem wszystkie występy Buksy z ostatnich miesięcy nie licząc drugiej połowy z Płockiem. Także jakiś materiał do oceny jest...
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 22.09.2020, 13:02
Dobra, bo się nie doproszę abyś oglądnął i powiedział co ci się w tej akcji nie podoba...

Nie wiem czego wy chcecie od 17 latka, jeszcze nie dawno nikt z nas nie marzył o piłkarzu w tym wieku w składzie Wisły...

A dziś bramki w dwóch meczach nie strzelił i już "nie rozwija się".

Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 24.09.2020, 23:28
Miga: "Aleksander Buksa i Dawid Szot pojawili się w klubie z objawami choroby."
https://sport.tvp.pl/50027425/wisla-...tura-skowronka

Mieli objawy i przyjechali do ośrodka do drużyny?
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 25.09.2020, 12:51
https://wislakrakow.com/koronawirus-...qQ0Ckew6XKMb-g

Wiadomo kto?
Odpowiedz cytując
ramzes190
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 25.09.2020, 22:37
A co tam u naszego maestro #wojoNaBojo? Znalazł w końcu jakiś klub czy nikt go dalej nie chce?
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 26.09.2020, 06:03
ramzes190 napisał(a):Wyświetl post
A co tam u naszego maestro #wojoNaBojo? Znalazł w końcu jakiś klub czy nikt go dalej nie chce?
Nie ten temat, to już na szczęście nie nasz piłkarz, pan Kamil nie ma klubu.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów