The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.11.2019, 08:05. Artur Skowronek trenerem Wisły Kraków
Weszło napisał(a):Wyświetl post

Gdy Stal Mielec niespodziewanie sama zrezygnowała z usług Artura Skowronka, bo „nie mogła ciągle czekać, aż wreszcie sięgnie po niego ktoś z Ekstraklasy”, od razu było wiadomo, że trener na lodzie nie zostanie. Prędzej czy później ktoś z najwyższego szczebla musiał po niego sięgnąć. Nie przez przypadek przecież w bardzo krótkim okresie chciały go Wisła Płock i Zagłębie Lubin, a w tle pojawiał się temat Korony Kielce. No i teraz nadszedł ten moment, Skowronek wraca na ekstraklasową ławkę – zastąpi Macieja Stolarczyka w Wiśle Kraków!

Komfort pracy będzie miał mniejszy niż miałby w Płocku, Lubinie czy – sami nie wierzymy, że to piszemy – chyba nawet w Kielcach. Przejmuje drużynę będącą w totalnej rozsypce i to w każdym tego słowa znaczeniu. Weterani, od których postawy zależy najwięcej, ciągle mają mniej lub bardziej poważne kontuzje. Młodzi niedomagają, Kamil Wojtkowski gra, bo musi, alternatyw dla niego brakuje. Kilku zawodników, na przykład Vukan Savicević, z kolei znacznie obniżyło loty. Tak naprawdę dziś nikt w Wiśle nie znajduje się na fali wznoszącej. No ale właśnie dlatego dochodzi do zmiany szkoleniowca.

Coś czujemy, że odchodzący Maciej Stolarczyk w głębi serca rozumie sytuację. Doliczając Puchar Polski z drugoligowymi Błękitnymi, przegrał osiem meczów z rzędu. Mimo wszystko trudno wymagać, by w każdym klubie cierpliwość działaczy była równie duża jak w ŁKS-ie, zwłaszcza że sytuacja zawsze jest nieco inna, ma swoje własne okoliczności. Stolarczyk dostał czas na zrehabilitowanie się po 0:7 przy Łazienkowskiej, ale jeśli w meczach „o życie” z Rakowem i Arką nie udaje się zdobyć nawet punktu, niejako podpisuje się na siebie wyrok. Nie wolno zapomnieć, że w połowie ubiegłego sezonu, w najtrudniejszym momencie, potrafił utrzymać morale w szatni i poskładać zespół, ale tak jak piłkarz nie gra za zasługi, tak trener za zasługi nie pracuje. Są pewne granice.

A w tym przypadku nie sposób powiedzieć, że szkoleniowiec nie otrzymał kredytu zaufania. Jak wspominaliśmy, Wisła ma ogrom problemów kadrowych, ale jednak – gdy patrzyliśmy na jej skład w jednym czy drugim spotkaniu, to nie mieliśmy poczucia, że chodzi o ekipę skazaną na ciągłe zbieranie batów – zwłaszcza że przecież letnie transfery przechodziły również przez trenera, nie wciskano mu zawodników na siłę.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie uważamy, że zwolnienie teraz Stolarczyka było oczywistością, sami przecież dopiero co go broniliśmy. Dziś jednak taki ruch klubu łatwiej uznać za zrozumiały, tym bardziej, że od razu przychodzi następca, który zyskuje nieco czasu ze względu na przerwę reprezentacyjną. W tym roku przed Skowronkiem jeszcze mecze ze Śląskiem Wrocław (wyjazd), Lechią Gdańsk (dom), Górnikiem Zabrze (wyjazd), Pogonią Szczecin (dom) i ŁKS-em (wyjazd). Terminarz może nie jest wymarzony, ale na pewno mógł być znacznie gorszy.

Skowronek rzucając się na ratunek Wiśle ma sporo do wygrania, lecz też całkiem sporo do stracenia. Nie jest jeszcze trenerem z tak mocną pozycją, że jedno ewentualne niepowodzenia nie zmieni jego ogólnego statusu. Do pracy w Ekstraklasie wraca po ponad pięciu latach przerwy, gdy wiosną 2014 roku prowadził Widzew Łódź (nie zdołał go utrzymać), ma na tym poziomie sporo do udowodnienia. Skoro jednak podjął wyzwanie, zakładamy, że władze klubu obiecały mu należyte wsparcie w zimowym oknie transferowym. W innym przypadku możemy być świadkami skoku na główkę do brodzika.
powodzenia
Odpowiedz cytując
Armin
Member

Od: 07.2011

Stary 14.11.2019, 08:55. Zobaczymy
Zatrudnienie nowego trenera wiąże się z koniecznością wypłacenia poprzedniemu 400 tysięcy złotych. To będzie już czwarty trener na utrzymaniu klubu.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 14.11.2019, 09:06
Armin napisał(a):Wyświetl post
Zatrudnienie nowego trenera wiąże się z koniecznością wypłacenia poprzedniemu 400 tysięcy złotych. To będzie już czwarty trener na utrzymaniu klubu.
I tym Stolarczyk stracił mój szacunek. Rozumiem, że miał obowiązujący kontrakt. Jednak wyniki, za które był odpowiedzialny mogły przyczynić się nie tylko do strat finansowych, ale do istnienia klubu, a tym samym posiadania/lub nie posiadania pracy przez rzeszę jej pracownikowi.

Dostał budżet na poziomie 8-12. Nikt więcej od niego nie wymagał. Wpadł w kryzys? Dostał szansę z niego wyjść. Nie było to zwolnienie zaraz po kompromitacji w Błękitnymi, nie było to zwolnienie po 0:4 z Lechem czy 0:7 z Legią. Było to zwolnienie po 8 porażający z rzędu i bezpośrednich przegranych z innymi drużynami walczącymi o utrzymanie.

Jeśli w tym momencie Stolarczyk nie podał się do dymisji, to sorry ale nie wziął na siebie żadnej odpowiedzialności.
Odpowiedz cytując
GonzoNS
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 14.11.2019, 09:08
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
I tym Stolarczyk stracił mój szacunek. Rozumiem, że miał obowiązujący kontrakt. Jednak wyniki, za które był odpowiedzialny mogły przyczynić się nie tylko do strat finansowych, ale do istnienia klubu, a tym samym posiadania/lub nie posiadania pracy przez rzeszę jej pracownikowi.

Dostał budżet na poziomie 8-12. Nikt więcej od niego nie wymagał. Wpadł w kryzys? Dostał szansę z niego wyjść. Nie było to zwolnienie zaraz po kompromitacji w Błękitnymi, nie było to zwolnienie po 0:4 z Lechem czy 0:7 z Legią. Było to zwolnienie po 8 porażający z rzędu i bezpośrednich przegranych z innymi drużynami walczącymi o utrzymanie.

Jeśli w tym momencie Stolarczyk nie podał się do dymisji, to sorry ale nie wziął na siebie żadnej odpowiedzialności.
Tego jeszcze (chyba) nie wiemy. Ale jeśli to prawda to lepiej nie można tego napisać.
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 14.11.2019, 09:18
Dokładnie. Nie wiemy, więc wstrzymajmy się z takimi tekstami.

Może znajdzie robotę szybko i nam zejdzie z płac może w Jagiellonii tak jak pisali...
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 14.11.2019, 09:20
Chyba dobry wybór...
Stal Skowronka to była drużyna, która potrafiła atakować i bronić, 45 meczów - 72 strzelone bramki 40 straconych. Długie serie zwycięstw, jeżeli chodzi o serię porażek to najdłuższa 2 mecze z rzędu! 17 meczów z czystym kontem! Fajny bilans jeżeli weźmiemy pod uwagę drużynę, która w 1 lidze wcale nie była potentatem, a raczej wielką niespodzianką z tytułu osiąganych wyników ponad stan.
Życzę podobnych jak nie lepszych wyników w Wiśle Panie Arturze!

Bilans z tego roku, 23 mecze - 14 zwycięstw 4 remisy 5 porażek
8 meczów z czystym kontem, 41 strzelonych, 24 stracone bramki
Ostatnio edytowane przez tomasz_19 : 14.11.2019 o godz. 09:35.

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 14.11.2019, 09:26
GonzoNS napisał(a):Wyświetl post
Tego jeszcze (chyba) nie wiemy. Ale jeśli to prawda to lepiej nie można tego napisać.
Pulpet napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie. Nie wiemy, więc wstrzymajmy się z takimi tekstami.

Może znajdzie robotę szybko i nam zejdzie z płac może w Jagiellonii tak jak pisali...
Przecież macie informację na stronie oficjalnej: https://www.wisla.krakow.pl/aktualno...a-wisly-krakow - jest wyraźnie napisane, że trener "został zwolniony z obowiązku". Jest to jednoznaczne z pozostaniem na kontrakcie bez konieczności prowadzenia drużyny.
Odpowiedz cytując
fqqs
Member

Od: 12.2011

Stary 14.11.2019, 09:29
Cytat:
Chyba dobry wybór...
Stal Skowronka to była drużyna, która potrafiła atakować i bronić, 45 meczów - 72 strzelone bramki 40 straconych. Długie serie zwycięstw, jeżeli chodzi o serię porażek to najdłuższa 2 mecze z rzędu! 17 meczów z czystym kontem! Fajny bilans jeżeli weźmiemy pod uwagę drużynę, która w 1 lidze wcale nie była potentatem, a raczej wielką niespodzianką z tytułu osiąganych wyników ponad stan.

Oby tylko ekstraklasa go nie zweryfikowala. Wg mnie za mlody jest.
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 14.11.2019, 09:41
fqqs napisał(a):Wyświetl post
Wg mnie za mlody jest.
Dobrze, że taki Nagelssman z Lipska nie zna polskiego, bo jeszcze by się podał do dymisji.
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 14.11.2019, 09:42
fqqs napisał(a):Wyświetl post
Oby tylko ekstraklasa go nie zweryfikowala. Wg mnie za mlody jest.
Na co za młody jest? Trenerem jest już ok. dziesięciu lat.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 14.11.2019, 09:53
Pamiętam, że Skowronek zrobił awans Pogoni w 2012, całkiem nieźle mu tam z początku szło ale potem przyszła seria fatalnych spotkań na runde wiosenną i został wyrzucony. Wydaje mi się, że mimo wszystko przez te 7 lat nabrał doświadczenia, pytanie na ile jest w stanie sobie poradzić w naszych dość specyficzncych warunkach pracy no i czy kiedykolwiek musiał już na starcie gasić pożar takich rozmiarów, pożyjemy zobaczymy. Mimo wszsytko dziwi mnie zmiana trenera po ostatnich wpisach Królewskiego i spodziewanej nadchodzącej rewolucji właścicielskiej w grudniu/styczniu, ale i tak zmianę oceniam na plus, trzeba walczyć o każdy punkt do konca roku!
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 14.11.2019, 10:06
tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post
Chyba dobry wybór...

Bilans z tego roku, 23 mecze - 14 zwycięstw 4 remisy 5 porażek
8 meczów z czystym kontem, 41 strzelonych, 24 stracone bramki
Widocznie nie znasz realiów 1 ligi. Brak awansu w zeszłym roku był wielką porażka Stali i wcale nie uwazano tam że Skorwonek zrobił wynik ponad stan.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 14.11.2019, 10:15
Dokładnie.Stal jest klubem dobrze poukładanym i budowanym na zdrowych fundamentach.Taka też była drużyna którą Skowronek przejął po Zbigniewie Smółce
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 14.11.2019, 10:17
Powodzenia!

Na pewno jest to facet z ambicją, jeżeli tak bardzo wtedy wyrywał się z 1 ligi.
I faktycznie coś w nim musieli widzieć - jeżeli nie było tajemnicą, że Zagłębie czy Płock chciało go mieć u siebie.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Widocznie nie znasz realiów 1 ligi. Brak awansu w zeszłym roku był wielką porażka Stali i wcale nie uwazano tam że Skorwonek zrobił wynik ponad stan.
Ale awans był w zasięgu według zarządu czy możliwości klubu? Bo w Termalice też kiedyś uważali, że mają skład na pierwszą ósemkę Ekstraklasy. Zwolnili Michniewicza, skończyli sezon zasadniczy na 9 miejscu i spadli z ligi.
Ostatnio edytowane przez WHITE*STAR : 14.11.2019 o godz. 10:22.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Prześledź sobie wyniki Stali sprzed ery Skowronka. Stal była ligowym średniakiem, środek tabeli maks. Przyszedł Skowronek zaczęli się bić o awans. Zasięgnij info i potem dyskutujmy...

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Stary 14.11.2019, 10:23
Ale awans był w zasięgu według zarządu czy możliwości klubu? Bo w Termalice też kiedyś uważają, że mają skład na pierwszą ósemkę Ekstraklasy. Zwolnili Michniewicza, skończyli sezon zasadniczy na 9 miejscu i spadli z ligi.
Według wszystkich łącznie z ekspertami piszącymi o lidze czy bukmacherami. Nie byli "pewniakiem" do awansu, ale jednym z kilku zespołów, który miał o niego walczyć (obok Niecieczy, Tychów, Bielska czy Katowic () i może Rakowa). Nie mówię, że nie zrobił tam przyzwoitego wyniku, ale stwierdzenie że ponad stan jest bardzo wyolbrzymione.

Prześledź sobie wyniki Stali sprzed ery Skowronka. Stal była ligowym średniakiem, środek tabeli maks. Przyszedł Skowronek zaczęli się bić o awans. Zasięgnij info i potem dyskutujmy...
Taaa, i zobacz w której kolejce sezon wcześniej Smółka przegrał awans. Takim "średniakiem" byli. Ponadto zobacz na transfery, które zostały poczynione wraz z przyjściem Skowronka (Kiełpin, Janoszka, Nowak, Urbańczyk, Paluchowski, Prokić, Kuświk, de Amo)

Akurat 1 lige znam na wylot i jestem pewny tego co piszę. Prędzej Smółka zmienił status Stali ze średniaka na czub ligi niż Skorwonek.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 14.11.2019 o godz. 10:36.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 14.11.2019, 10:30
No to sprawdż .Ja nie muszę bo czuję sentyment do tej drużyny i śledzę ich wyniki na bieżąco .Tam Dobrą robotę zrobił Smółka i dzięki temu trafi ł do Arki
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 14.11.2019, 10:32
To do tomasza_19.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Stary 14.11.2019, 10:35
Dobra chłopy, rozumiem że Smółka jest super, Skowronek ble. Taką widzę przyjęliście retorykę. Choćbym się zesrał nie przekonam was do tego, że Skowronek zrobił dobrą robotę w Stali. Najważniejsze jest, żeby Wisła się utrzymała i tyle, a wg mnie ten trener rokuje i należy dać mu szansę. Pożyjemy zobaczymy.

Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 14.11.2019, 10:38
Przecież macie informację na stronie oficjalnej: https://www.wisla.krakow.pl/aktualno...a-wisly-krakow - jest wyraźnie napisane, że trener "został zwolniony z obowiązku". Jest to jednoznaczne z pozostaniem na kontrakcie bez konieczności prowadzenia drużyny.
Przy czym kontrakt ten można rozwiązać następnie za porozumieniem stron albo zawrzeć ugodę w zakresie należnego odszkodowania. Spokojnie.
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 14.11.2019, 10:38
Szybka decyzja i to cieszy bo jak zmieniać przed końcem rundy to właśnie teraz.Skowronek, nie znam człowieka, widzę że młody.
Teraz trza zdobyć jakieś punkty.Możemy ten rok skończyć na ostatnim miejscu, byle z małymi stratami.

Powodzenia!
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Stary 14.11.2019, 10:39
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Według wszystkich łącznie z ekspertami piszącymi o lidze czy bukmacherami. Nie byli "pewniakiem" do awansu, ale jednym z kilku zespołów, który miał o niego walczyć (obok Niecieczy, Tychów, Bielska czy Katowic () i może Rakowa). Nie mówię, że nie zrobił tam przyzwoitego wyniku, ale stwierdzenie że ponad stan jest bardzo wyolbrzymione.

Taaa, i zobacz w której kolejce sezon wcześniej Smółka przegrał awans. Takim "średniakiem" byli. Ponadto zobacz na transfery, które zostały poczynione wraz z przyjściem Skowronka (Kiełpin, Janoszka, Nowak, Urbańczyk, Paluchowski, Prokić, Kuświk, de Amo)

Akurat 1 lige znam na wylot i jestem pewny tego co piszę. Prędzej Smółka zmienił status Stali ze średniaka na czub ligi niż Skorwonek.
Dobra chłopy, rozumiem że Smółka jest super, Skowronek ble. Taką widzę przyjęliście retorykę. Choćbym się zesrał nie przekonam was do tego, że Skowronek zrobił dobrą robotę w Stali. Najważniejsze jest, żeby Wisła się utrzymała i tyle, a wg mnie ten trener rokuje i należy dać mu szansę. Pożyjemy zobaczymy.
Jak ty wywnioskowałeś, że Skorwonek ble to ja nie wiem. Ale tak to jest jak brakuje argumentów. Dla mnie koniec tematu.

Życzę Arturowi oczywiście jak najlepiej. Dodam jeszcze że z pośród dostępnych "polskich" opcji to była chyba najlepsza.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 14.11.2019, 10:40
Na nikogo z nazwiskiem nas nie stać, więc bierzemy gościa, który to nazwisko chce sobie wyrobić.
Nic o nim nie wiem ale skoro coś tam już trenował to wuefistą nie jest.
Że niby za młody? Aleksander Macedoński żył tylko 33 lata a coś tam udało mu się zrobić, więc spoko.

W każdym razie powodzenia! Gorzej być nie może, mam nadzieję, że będzie o tyle lepiej o ile to tylko możliwe.

Przychodzi z jakimś swoim sztabem czy dostaje w spadku to, co mamy?
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 14.11.2019, 10:41
Nareszcie, długo musieliśmy czekać. Powodzenia, chociaż łatwo nie będzie.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 14.11.2019, 11:00
Nie odbierajcie tego jako atak na Skowronka.Po prostu nie ma co porównywać sytuacji w Mielcu i u nas.Sam

pewnie nie do końca wie w co się pakuje.Nie ten poziom presji drużyna na dnie tabeli i dość specyficzna szatnia
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 14.11.2019, 11:10
Dla mnie pytaniem jest jak poradzi sobie z szatnią z Brożkiem, Kubą, Wasylem to zupełnie inna para kaloszy niż 1 liga.
Zmienić trzeba było bo z tego układu nic więcej już by się na pewno nie urodziło.
Powodzenia
Odpowiedz cytując
Armin
Member

Od: 07.2011

Stary 14.11.2019, 11:15. Nie bedzie lepiej
Trener Stolarczyk odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny - teraz niezależnie czy za porozumieniem czy inaczej bezkosztowo sie to nie obejdzie. Czwarty trener któremu musimy zapłacić. Niechby nawet zrezygnował z połowy tych 400 tysięcy. Zostaje 200. To sporo w obecnej sytuacji gdy klub liczy każdy grosz. sam Stolarczyk się nie podał do dymisji wiec zapłacić mu trzeba będzie.
Ja tam nie wierze w nowego trenera - za jego kadencji nie potrafił utrzymać w ekstraklasie Widzewa i tu też sobie może nie poradzić - poza tym nie ma kim grać i bez wzmocnień będzie spadek chociażby trenował tu sam Guardiola.
Odpowiedz cytując
Boracik86
Member

Od: 09.2013

Stary 14.11.2019, 11:33
Nowy terenr ma 5 spotkań do końca roku z tą samą kadrą co Stolar. Jeżeli problemy rzeczywiście były w warsztacie Stolarczyka, to nowy trener powinnien pozytywnie wpłynąć na grę zespołu od pierwszego meczu. Jeżeli Wisła przegrywała przez ustawienie i taktykę to również powinna zacząć punktować. To co Skowronek jest wart okaże, się po tych trudnych 5 spotkaniach. Jeżeli przegramy wszystkie to już raczej na 90% się nie utrzymamy.

Ze wstępną oceną Skowronka poczekam do końca roku.
Odpowiedz cytując
nowak
Member

Od: 12.2008

Stary 14.11.2019, 11:47
Moim zdanie z deszczu po rynnę . Zmiana była wskazana ale wybór nie trafny wiadome że nikt nie chce przyjść w obecnej sytuacji ale próbować można było Nawałka, Leńczyk, Smuda
Ostatnio edytowane przez nowak : 14.11.2019 o godz. 11:55.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów