The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 30.12.2018, 19:13
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Winnego nie ma, nikt się do odpowiedzialności nie posuwa, przedstawiciele kibiców - SKWK - siedzi cichutko i jeszcze kasuje 30 tys a może i więcej po meczu z Lechem.
Zero jechania po Sarapacie. No nic. Po prostu stało się, trudno, każdemu klubowi się może przydarzyć.

Przykre to ale prawdziwe. Jak ktoś tego nie widzi albo nie rozumie to nie wiem dlaczego. Nikt nic nie zrobił w kierunku tego aby chociażby potępić zarząd S.A., już nie mówię o tym, że ktoś miał zrobić bojkot taki żeby zmienić władze klubu. Tragedia

tez mi sie wydaje to niepojete.
Blond ....a w 2 lata zniszczyla klub ktory jakos 113 lat sobie radzil.I nic...zadnych artykulow ,mozna przejsc do innych tematow.Przeceiz to jest niepojete ,jak mozna bylo z topowego klubu Ekstraklasy zrobic trupa a na dzis pośmiewisko.
Jeden Filipski zauwaza ze problemem nie jest przelew a obecna sytuacja na Wisle.
Nawet ciezko o tym pisac,jako ktos kto 20 lat chodzi na mecze .Idioci z czatu wrzucja tweety i memy .ogolnie jest wesolo,no to zobaczymy gdzie na tym humorze zajedziemy ,moze na boiska Dalinu i KS Chełmek.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 30.12.2018 o godz. 19:18.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
lukaszsz86
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 30.12.2018, 19:15
TIR_DO_SŁUBIC napisał(a):Wyświetl post
https://twitter.com/zbymak1/status/1079430809554173952

TIR_DO_SŁUBIC czy te dwa wpisy można ze sobą łączyć?
Odpowiedz cytując
VanBasten
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 30.12.2018, 19:18
Rience napisał(a):Wyświetl post
Fajnie że się odniosłeś do tego, lepiej szydzić, ale chyba z twojej własnej głupoty
No...merytoryczna riposta .
A wracając do tematu to moim zdaniem spadaliśmy w przepaść już od dawna tyle , że my jako kibice tego nie wiedzieliśmy bo Sarapata sprytnie to ukrywała . Każda prośba o transparentność była nazywana atakiem na Wisłę a my głupi jeszcze jej przyklaskiwaliśmy . Sprawa się jeb...a dopiero jak miasto straciło cierpliwość . Kasa na jako taką bieżącą działalność poszła na spłatę stadionu . Tak się nie dało funkcjonować i wcześniej czy później to by się wywaliło . Przez stadion nastąpiło to błyskawicznie .
Odpowiedz cytując
Rience
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 30.12.2018, 19:22
VanBasten napisał(a):Wyświetl post
No...merytoryczna riposta .
A wracając do tematu to moim zdaniem spadaliśmy w przepaść już od dawna tyle , że my jako kibice tego nie wiedzieliśmy bo Sarapata sprytnie to ukrywała . Każda prośba o transparentność była nazywana atakiem na Wisłę a my głupi jeszcze jej przyklaskiwaliśmy . Sprawa się jeb...a dopiero jak miasto straciło cierpliwość . Kasa na jako taką bieżącą działalność poszła na spłatę stadionu . Tak się nie dało funkcjonować i wcześniej czy później to by się wywaliło . Przez stadion nastąpiło to błyskawicznie .
Dałem merytoryczną odpowiedź post nad tym, a odpowiedzi na ten post to była pseudo-szydera, na którą odpowiedziałem podobnie, czasem trzeba zejść do pewnego poziomu żeby potrafić się dogadać z co poniektórymi.
Odpowiedz cytując
Krotochwila
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 30.12.2018, 19:24
Rience napisał(a):Wyświetl post
Fajnie że się odniosłeś do tego, lepiej szydzić, ale chyba z twojej własnej głupoty
Wybacz, ale trudno poważnie traktować osobę, której w ponad dwa lata nie udało się zorientować, że okradają mu dom. Zwłaszcza w kontekście ostatnich kilku tygodni. Właśnie minąłeś się w drzwiach windy z gościem w kominiarce, który wynosił ostatni wartościowy przedmiot z Twojego salonu a Ty stoisz z zakupami w rękach i z nieprzytomnym wzrokiem rozmyślasz nad jego osobliwym doborem garderoby.
vel HatefulRespect
Odpowiedz cytując
dizzy
Member

Od: 05.2013

Stary 30.12.2018, 19:25
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście można się teraz bawić w adwokata i prawnika ale w ten sposób to by każdy miał coś na swoje usprawiedliwienie... Prawo jest tak rozbudowane i skomplikowane, że nawet mordercy się potrafią wywinąć od odpowiedzialności albo dostać minimalną karę jeśli mają dobrego adwokata ale chyba nie o to teraz chodzi żeby robić z WSH czy SKWK cnotki.

W dużym skrócie prawda jest taka, że Cupiał oddał Wisłę za darmo, dług był ale nie jakiś ogromny a do tego wpadło 15 baniek za Brleka i innych. Stery objęli kibice, czy to z WSH, czy Ultrasów, czy SKWK, czy TSu, nieważne, dosłownie kibice zaczęli rządzić Wisłą, na czele z Sarapatą czyli przedstawicielem kibiców i ziomkiem Miśka czy Dukatem.
Miała być transparentnośc, miało być zajebiście, my już z długów wychodziliśmy jak to mówił zarzad S.A. no i nagle się okazuje, ze kasy nie ma i jest zajebisty dług, nie wiadomo skąd. Przez cały czas zero reakcji SKWK. Doslownie zero.

Winnego nie ma, nikt się do odpowiedzialności nie posuwa, przedstawiciele kibiców - SKWK - siedzi cichutko i jeszcze kasuje 30 tys a może i więcej po meczu z Lechem.
Zero jechania po Sarapacie. No nic. Po prostu stało się, trudno, każdemu klubowi się może przydarzyć.

Tu nie ma co bronić. Wiadomo, ze gdyby klubem, SKWK i TSem nie rzadziła chuliganka czy ludzie wyznaczeni przez chuligankę, a nawet już nie chodzi o H, po prostu gdyby klubem nie rządzili kibice to by już od dawna było jechane po zarządzie i by Wisła była ratowana już dawno. Przypominam, że nawet w końcówce ery Cupiała pojawiały się artykuły, że czas odejść i on już Wiśle w żaden sposób nie pomoże. Jeśli coś pomyliłem to mnie poprawcie ale wydaje mi się, że na SKWK taki coś się pojawiało.
Smutna prawda jest taka, ze chuligani na spółkę z kibicami i swoimi ludźmi (tamci może byli jedynie wykorzystani w całej tej układance) rozkradli Wisłę i tyle. Może przez omyłkę, może myśleli, że na tyle moga sobie pozwolić a nagle się okazało, ze za dużo tego torta zajebali i mamy finansowego trupa przy R22.
Przykre to ale prawdziwe. Jak ktoś tego nie widzi albo nie rozumie to nie wiem dlaczego. Nikt nic nie zrobił w kierunku tego aby chociażby potępić zarząd S.A., już nie mówię o tym, że ktoś miał zrobić bojkot taki żeby zmienić władze klubu. Tragedia
Pełna zgoda.

Dlatego żeby ktokolwiek poważny chciał w Wisłę zainwestować trzeba te wszystkie niezdrowe wpływy usunąć z klubu. A dokładniej nie chodzi o całkowite odcięcie sie od kibiców, ale ułożenie wzajemnych relacji od nowa i na zdrowych zasadach. Na pewno kibice nie mogą zarządzać klubem.
Jeden krok już jest - nie ma starego zarządu. Prawda jest taka, że Marzena Sarapata była już tak skompromitowana, że z nią nikt nie chciałby rozmawiać. Zwyczajnie była niewiarygodna. Ani Ekstraklasa ani Miasto by z nią nie rozmawiały. To nie był partner.
Ale to musi iść dalej. Trzeba praktycznie wymienić wszystko. Zdecydowanie odciąć się od WSH, SKWK i uniezależnić od TSu.
Pytanie kto móglby przejąć klub? Liczę na lokalnych biznesmenów. Kwiecień, Włodarski, Ziętkowie... Przynajmniej nie byłoby żadnych wątpliwości dlaczego i po co to robią a i kibice z czystym sumieniem by się dołożyli do tego (choćby przez Socios).
Może to naiwne, ale wydaje mi się, że jeszcze nie wszystko stracone, że oni mogą przejąć Wisłę, że problemem były nie pieniądze ale sytuacja w klubie.
Odpowiedz cytując
VanBasten
Senior Member

Stary 30.12.2018, 19:28
@Rience
Wygłupiłeś się twierdząc , że kłamie w sprawie potrojonego zadłużenia ...to czego się spodziewałeś ? Próba zamiatania pod dywan faktu zatrudniania bandytów w klubie tez powoduje takie reakcje użytkowników . Nikt nie lubi jak ktoś Ci próbuje wmówić że czarne jest białe . To nie była merytoryczna odpowiedź . Z połową podanych przeze mnie faktów zresztą właściwie się zgodziłeś a drugiej połowy nie byłeś w stanie obalić sensownie .A potem zarzucasz nam , że słuchamy się dziennikarzy a nie rozmawiamy o faktach . Udowodnij nam , że się mylimy ale tak z sensem i niezbicie to pierwszy Cię przeproszę .
Odpowiedz cytując
Rience
Senior Member

Stary 30.12.2018, 19:29
Krotochwila napisał(a):Wyświetl post
Wybacz, ale trudno poważnie traktować osobę, której w ponad dwa lata nie udało się zorientować, że okradają mu dom. Zwłaszcza w kontekście ostatnich kilku tygodni. Właśnie minąłeś się w drzwiach windy z gościem w kominiarce, który wynosił ostatni wartościowy przedmiot z Twojego salonu a Ty stoisz z zakupami w rękach i z nieprzytomnym wzrokiem rozmyślasz nad jego osobliwym doborem garderoby.
Co Ty piszesz w ogóle człowieku, nikt nie wiedział jeszcze do nie dawna co się działo... Ty też nie, wymagasz od ludzi żeby posiadali zdolności do przewidywania przyszłości? Takim pisaniem bzdur, sam nie jesteś poważny. Albo weź zakręć swoją kulą i powiedz nam gdzie Wisła będzie w przyszłym roku, i jak sobie będzie radzić, skład, miejsce w tabeli. Dajesz, mamy tutaj wszechwiedzącego.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 30.12.2018, 19:31
@dizzy
Oj tak ja caly czas mam nadzieje ze klub wezma Ci ci chcieli mu na prawde pomóc.
Wtedy wydano komunikat ze oni nie dadza rady ,podano ze finansowo ale chyba tu nie o finanse sie rozchodzilo,ciezko Saraciape traktować jako osobę poważną
a czy oni na dzis nie byli by w stanie wplacic tych 12 mln zeby na poczatek choc splacic pilkarzy ?kto wie....
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 30.12.2018 o godz. 19:33.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Rience
Senior Member

Stary 30.12.2018, 19:32
VanBasten napisał(a):Wyświetl post
Wygłupiłeś się twierdząc , że kłamie w sprawie potrojonego zadłużenia ...to czego się spodziewałeś ? Próba zamiatania pod dywan faktu zatrudniania bandytów w klubie tez powoduje takie reakcje użytkowników . Nikt nie lubi jak ktoś Ci próbuje wmówić że czarne jest białe . To nie była merytoryczna odpowiedź . Z połową podanych przeze mnie faktów zresztą właściwie się zgodziłeś a drugiej połowy nie byłeś w stanie obalić sensownie .A potem zarzucasz nam , że słuchamy się dziennikarzy a nie rozmawiamy o faktach . Udowodnij nam , że się mylimy ale tak z sensem i niezbicie to pierwszy Cię przeproszę .
Edytowałem swój post, więc co kłamiesz, zerknij jeszcze raz na ten post a nie kłam. Obaliłem sensownie bo nikt merytorycznie na mój post już nie potrafi odpowiedzieć, tylko marnej jakości zaczepki, jedziemy dalej, każdy ma prawo do zatrudnienia, człowieku, na nikim wtedy wyrok nie ciążył. Nie rób ....y z logiki... Złapią cię z maryską posiedzisz 30 dni, albo złapiesz jakiś wyrok za totalną pierdołe, to wtedy nie masz prawa się już nigdzie zatrudnić bo masz nasrane w papierach? To jest twoje, i tobie podobnym rozumowanie. Niektórzy robią tu ....e z logiki, i takich ciężko traktować poważnie i z nimi dyskutować. Zombie społeczeństwo, dla takich wszystko jest czarno-białe, zero własnego myślenia i wyciągania wniosków.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 30.12.2018, 19:42
Komunikat Wisly
https://twitter.com/WislaKrakowSA/st...523127298?s=19
Generalnie pan Vanna zachorowal podczas lotu do NY

Juz dali by sobie spokoj.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 30.12.2018, 19:44
Hahahahahaa

Za chwilę będzie oświadczenie w stylu " Z powodu nagłej choroby i bardzo kosztownego leczenia, a co za tym idzie trudnej sytuacji życiowej, Pan Wanna jest zmuszony odwołac transakcję przejęcia klubu "

Naprawdę robicie idotów z kibiców.
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 30.12.2018 o godz. 19:46.
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 30.12.2018, 19:45
Może @Filipski się do tego odniesie? Taki obeznany w temacie...

Macie kibiców za idiotów?
Ostatnio edytowane przez heoij : 30.12.2018 o godz. 19:47.
Odpowiedz cytując
messu1906
Junior Member

Od: 12.2018

Stary 30.12.2018, 19:48
Cale dzialania klubu w ostatnich miesiacach, wliczajac to oswiadczenie wyglada jak jakis pieprzony sabotaz :(

robi sie z nas posmiewisko w Polsce
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

OMG.... to pewnie od tych postów na forum i tego, co tu wypisujecie....
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
filipski
Member

heoij napisał(a):Wyświetl post
Może @Filipski się do tego odniesie? Taki obeznany w temacie...

Macie kibiców za idiotów?
Nie odniosę się. Spokojnie poczekam. I nie odwołam ani jednego swojego słowa.
Odpowiedz cytując
kolarz90
Senior Member

Od: 04.2007

Boże to jest tak śmieszne że aż żałosne. Zostaliśmy wyruchani pięknie
A miss piggy nawet włos z głowy nie spadnie
Ostatnio edytowane przez kolarz90 : 30.12.2018 o godz. 19:55.

Odpowiedz cytując
Baryl
Member

Od: 06.2003

Stary 30.12.2018, 19:49
Nie udzielałem się zbytnio od czasów wojny bednarzowej. Teraz, skoro wchodzimy na etap ekstrapolacji i rzucania sucharami dodam swoje 3 grosze bo co to kogo i tak obchodzi...

Kilka takich zagadnień, dywagacji, teorii spiskowych od kibica piłki nożnej, który jest lata świetlne od kumatości i rozmaitych "info z wewnątrz".

1. Czy motylek siadający na główce włoskiego piłkarza to był akt debilizmu prymitywnego półgłówka, jak wtedy opisywały to media, czy kolejna runda negocjacji ze świeżym wtedy właścicielem, co śmierdział grubą bułą na kilometry?

Jak się nie poukładasz to w dupie będziesz a nie w pucharach. No i tak było, 2 lata.
A przypomnę, że pierwsza Wisła Cupiała to był dream-team. Jeszcze okienko wcześniej cudem było, że dołączył do nas Koniarek. Schyłkowy Marek Koniarek to było najgłośniejsze nazwisko w ówczesnej Wiśle biegającej z logo Unimil na koszulkach.
A potem historia jak z ówcześnie ogrywanego SWOSa (bo FM czy CM nie było): Bukalski, Kałużny, Czerwiec, Węgrzyn. Ludzie, których takie dzieciaki jak ja mogły oglądać w telewizorze, w grze na komputerze amiga albo na plakacie z Piłki Nożnej- w Wiśle. Kosmos. Rozmach.

Zatem chyba ciężko było pewnym kręgom nie dopomnieć się o "swoje" skoro niewyobrażalna kasa lała się strumieniami.

2. Za czasów Bednarza: jakieś szantaże emocjonalne. Nie godzisz się na złotówkę od biletu, nie chcesz pomnika Reymana? Co z ciebie za Wiślak? Wypier*alaj na drugą stronę Błoń.

Pozwoliłem sobie tutaj napisać, że co to taki pomnik. Jak wycenić pomnik- dzieło sztuki? Po materiałach plus robocizna? Ile? Zięć kolegi szwagra weźmie 10 tys albo 500 tys? Mamy w Wiśle kustosza sztuki żeby to wycenił?
edit: a to wtedy chyba zaczęły się masowe roszczenia piłkarzy, chyba nawet Kasperczaka jeszcze spłacaliśmy, ale mogę się mylić. Generalnie lista kosztów stałych była długa a od TF dochodziły sygnały, że epoka sugar-daddy się skończyła i Wisła albo będzie samodzielna albo..

No ale nie, pomnik musi być, bo Reyman, bo Wisła. Takie było wtedy rozumowanie. Nie szanujesz historii, tradycji, klubu- to po krakowsku powiem ci wyd*pcaj.

I tak zresztą jeszcze dziś mamy ostatnie podrygi trolli, "kumatych" siejących atmosferę oblężenia przez Warszawę w wiślackim internecie. Cynizm czy głupota? Na jedno wychodzi.

3. Cała historia z Cupiałem od początku do końca jest dziwna. Tyle lat... jeden wywiad.
A przecież to chłop o potencjale komediowym i medialnym równym Wojciechowskiemu. Od samego początku został w cieniu. Bo tak chciał? Może się czegoś obawiał?

Tak czysto teoretycznie.Wszyscy wiedzą jak wyglądasz ty i twoja rodzina, gdzie mieszkasz, gdzie i czym jeździsz. Możesz sobie szukać ochrony... ale gdzie? Sprowadzić Rusków, Ukraińców, Mossad czy kogo? Bo wszystkie misie w okolicy 200 km są niegodne zaufania, mogą być związane z grupą, która bardzo chce twojej kasy. Tak sobie luźno przy niedzieli wkręcam, że to nieciekawa sytuacja. 20 lat...

Potem ci odwala i sprzedajesz klub gówniarzowi, co nie umie poprawnie jeść nożem i widelcem i zarobił miliony na pierczarkach. Tak po prostu, z własnej woli, bo już ci się nie chce bawić w FM Live.

4. Z najnowszych wydarzeń: kilkukrotnie słyszałem, że "to piłkarze naciskali na tego konkretnego udziałowca".
No dowcip wyszedł przepyszny. Trzej królowie, gwiazdka, tercet egzotyczny. Nie wiem czy kucharza od sajgonek wynaleźli czy bezdomnego spod paryskiego dworca ogolili i kupili szelki.
Nie wiadomo, kto kogo naciągnął: czy forexowy budowniczy piramid finansowych ze Szwecji wynalazł tego przebierańca, czy odwrotnie. W każdym razie przekręt pierwsza klasa.

Ludzie zaczęli się specjalizować w ELIXIRach, w śledzeniu linii lotniczych, w obliczaniu napiwków. Chłop nawet trafił do Majchrowskiego.

Nikt nie pytał gdzie w tym czasie jest M. Sarapata, nikt się nie zainteresował co z kasą za bilety z Lecha, ludzie śledzili Vanne Ly.

Generalnie gratuluję. Przekręt stulecia. A nawet studwunastolecia. Epicka historia dla Guya Ritchiego ale znając życie, zainteresuje to co najwyżej Patryka Vagę, Vannę czy jak mu tam.

Najsmutniejsze jest to, że gdyby tak pomyśleć, podzielić, podrapać się po głowie to tej kasy wychodzi nie tak dużo. Może dużo dla kogoś, kto wciska przy ladzie płyn do spryskiwaczy ale dla gangsterskiego master-minda to drobne na tacę w niedziele.
Powód: styl.
Ostatnio edytowane przez Baryl : 30.12.2018 o godz. 19:52.
It's nothing four sticks of dynamite and a match can't fix
Odpowiedz cytując
Jery
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 30.12.2018, 19:50
Jak już ktoś słusznie zauważył, nie można mieć wielkich pretensji, że w klubie byli zatrudniani ludzie związani bezpośrednio z zarządem, znajomi itd. Choć oczywiście poziom nepotyzmu chyba znacznie przekroczył przewidywane oczekiwania. Inna sprawa to to komu i ile wypłacano np kosztem piłkarzy. Marzena, jeśli tak było, powinna za to beknąć. Ale myślę, że to szybko się wyjaśni tj na jaką skalę i co można uznać za działanie na szkodę spółki. A to, że bilety sprzedawał Pan X kolega Pana Y czy jacyś działający kibice pracują w sklepiku klubowym to jednak nic strasznego, tak zresztą było od dawana. Tak więc nie popadajmy już w skrajności bo to zrobił np. Jadczak, który juz wszystko podciągnął pod "mafijną ośmiornicę"...

Ktoś słusznie zauważył, gdyby sprzedali Carlitosa za 3 mln E, miasto poszłoby do sądu zamiast dogadać się z ESA i w tej rundzie pyknęły 2-3 transfery (Arsenic, Wojo) to klub mógłby działać dalej, może nawet wyjść z części długów. A większość Marzenę nosiłaby na rękach bo sportowo w końcu Wisła wygląda dobrze (ex piłkarze, ludzie związani z klubem od lat). Nie pykło, a pazerność okazała się za dużo i mamy to co mamy.

Ja tu czekam do jutra, widzę to tak (żeby móc zasnąć włączył mi się tryb "wierzę", w zasadzie wierzyłem do momentu kiedy Vanna przyjechał do Krk... Jutro wpada przelew na 12 baniek, wchodzi prokurator z zawiadomienia nowych właścicieli, Wisłocki z Matsem wydają wspólne oświadczenie, że wszystko jest cacy, a my wspólnie pijemy i śmiejemy się ze Stanowskiego ...

Jak nie i wleci jakiś "plan B", to się ze mną żona rozwiedzie bo ile można mieć męża poza światem...

Edit: ostatni akapit pisałem zanim zobaczyłem oświadczenie SA ... Moja wiara spada ...
Ostatnio edytowane przez Jery : 30.12.2018 o godz. 19:52.
Odpowiedz cytując
pikey
Senior Member

Od: 09.2008

Stary 30.12.2018, 19:50
No to pozostaje życzyć Panu Wanna zdrowia w Nowym Roku

Kto nam teraz pomoże, w sytuacji gdy np. miastu były zarząd pokazał jak poważnie traktuje deklaracje i zobowiązania "zapominając" przy okazji rozdysponowania kasy za mecz z Lechem o przelewie za stadion z powodu innych "pilniejszych" celów?
Odpowiedz cytując
JacekFan
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 30.12.2018, 19:53
Ha ha w SA zaczęli sylwestra... Najebani jak działa muszą być. Co oni do cholery odpierdalają? Przecież to jest żenujące.
Odpowiedz cytując
raf2
Junior Member

Od: 08.2016

Stary 30.12.2018, 19:54
po prostu pietrowski ma dostep do klubowego twittera
Odpowiedz cytując
konrad123
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 30.12.2018, 19:55
Może to przez te flesze
Odpowiedz cytując
Virusman
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 30.12.2018, 19:58
Vanna Ly... Na zawsze w naszych sercach!
ABG ABG ABG
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 30.12.2018, 20:00
Odpowiedz cytując
Paweł
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 30.12.2018, 20:01
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 30.12.2018, 20:01
Baryl napisał(a):Wyświetl post
Nie udzielałem się zbytnio od czasów wojny bednarzowej. Teraz, skoro wchodzimy na etap ekstrapolacji i rzucania sucharami dodam swoje 3 grosze bo co to kogo i tak obchodzi...

Kilka takich zagadnień, dywagacji, teorii spiskowych od kibica piłki nożnej, który jest lata świetlne od kumatości i rozmaitych "info z wewnątrz".

1. Czy motylek siadający na główce włoskiego piłkarza to był akt debilizmu prymitywnego półgłówka, jak wtedy opisywały to media, czy kolejna runda negocjacji ze świeżym wtedy właścicielem, co śmierdział grubą bułą na kilometry?

Jak się nie poukładasz to w dupie będziesz a nie w pucharach. No i tak było, 2 lata.
A przypomnę, że pierwsza Wisła Cupiała to był dream-team. Jeszcze okienko wcześniej cudem było, że dołączył do nas Koniarek. Schyłkowy Marek Koniarek to było najgłośniejsze nazwisko w ówczesnej Wiśle biegającej z logo Unimil na koszulkach.
A potem historia jak z ówcześnie ogrywanego SWOSa (bo FM czy CM nie było): Bukalski, Kałużny, Czerwiec, Węgrzyn. Ludzie, których takie dzieciaki jak ja mogły oglądać w telewizorze, w grze na komputerze amiga albo na plakacie z Piłki Nożnej- w Wiśle. Kosmos. Rozmach.

Zatem chyba ciężko było pewnym kręgom nie dopomnieć się o "swoje" skoro niewyobrażalna kasa lała się strumieniami.

2. Za czasów Bednarza: jakieś szantaże emocjonalne. Nie godzisz się na złotówkę od biletu, nie chcesz pomnika Reymana? Co z ciebie za Wiślak? Wypier*alaj na drugą stronę Błoń.

Pozwoliłem sobie tutaj napisać, że co to taki pomnik. Jak wycenić pomnik- dzieło sztuki? Po materiałach plus robocizna? Ile? Zięć kolegi szwagra weźmie 10 tys albo 500 tys? Mamy w Wiśle kustosza sztuki żeby to wycenił?
edit: a to wtedy chyba zaczęły się masowe roszczenia piłkarzy, chyba nawet Kasperczaka jeszcze spłacaliśmy, ale mogę się mylić. Generalnie lista kosztów stałych była długa a od TF dochodziły sygnały, że epoka sugar-daddy się skończyła i Wisła albo będzie samodzielna albo..

No ale nie, pomnik musi być, bo Reyman, bo Wisła. Takie było wtedy rozumowanie. Nie szanujesz historii, tradycji, klubu- to po krakowsku powiem ci wyd*pcaj.

I tak zresztą jeszcze dziś mamy ostatnie podrygi trolli, "kumatych" siejących atmosferę oblężenia przez Warszawę w wiślackim internecie. Cynizm czy głupota? Na jedno wychodzi.

3. Cała historia z Cupiałem od początku do końca jest dziwna. Tyle lat... jeden wywiad.
A przecież to chłop o potencjale komediowym i medialnym równym Wojciechowskiemu. Od samego początku został w cieniu. Bo tak chciał? Może się czegoś obawiał?

Tak czysto teoretycznie.Wszyscy wiedzą jak wyglądasz ty i twoja rodzina, gdzie mieszkasz, gdzie i czym jeździsz. Możesz sobie szukać ochrony... ale gdzie? Sprowadzić Rusków, Ukraińców, Mossad czy kogo? Bo wszystkie misie w okolicy 200 km są niegodne zaufania, mogą być związane z grupą, która bardzo chce twojej kasy. Tak sobie luźno przy niedzieli wkręcam, że to nieciekawa sytuacja. 20 lat...

Potem ci odwala i sprzedajesz klub gówniarzowi, co nie umie poprawnie jeść nożem i widelcem i zarobił miliony na pierczarkach. Tak po prostu, z własnej woli, bo już ci się nie chce bawić w FM Live.

4. Z najnowszych wydarzeń: kilkukrotnie słyszałem, że "to piłkarze naciskali na tego konkretnego udziałowca".
No dowcip wyszedł przepyszny. Trzej królowie, gwiazdka, tercet egzotyczny. Nie wiem czy kucharza od sajgonek wynaleźli czy bezdomnego spod paryskiego dworca ogolili i kupili szelki.
Nie wiadomo, kto kogo naciągnął: czy forexowy budowniczy piramid finansowych ze Szwecji wynalazł tego przebierańca, czy odwrotnie. W każdym razie przekręt pierwsza klasa.

Ludzie zaczęli się specjalizować w ELIXIRach, w śledzeniu linii lotniczych, w obliczaniu napiwków. Chłop nawet trafił do Majchrowskiego.

Nikt nie pytał gdzie w tym czasie jest M. Sarapata, nikt się nie zainteresował co z kasą za bilety z Lecha, ludzie śledzili Vanne Ly.

Generalnie gratuluję. Przekręt stulecia. A nawet studwunastolecia. Epicka historia dla Guya Ritchiego ale znając życie, zainteresuje to co najwyżej Patryka Vagę, Vannę czy jak mu tam.

Najsmutniejsze jest to, że gdyby tak pomyśleć, podzielić, podrapać się po głowie to tej kasy wychodzi nie tak dużo. Może dużo dla kogoś, kto wciska przy ladzie płyn do spryskiwaczy ale dla gangsterskiego master-minda to drobne na tacę w niedziele.
dodam jeszcze do tego akcję z "pobiciem" piłkarzy Arki w ostatnim meczu sezonu (nei pamiętam którego,nie chce mi się szukać)... wiem od PO prezesa,że to był pokaz siły bo Wisła nie chciała sie zgodzic na oddanei cateringu w ręce kumatych.dostawali jakąś pulę biletów,gadżety i kasę za "sprzątanei stadionu".chcieli jeszcze opanowac kiełbaski.
Ostatnio edytowane przez picasso : 30.12.2018 o godz. 20:03.
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
martinho04051993
Junior Member

Od: 06.2009

Stary 30.12.2018, 20:03
bódyń napisał(a):Wyświetl post
Komunikat Wisly
https://twitter.com/WislaKrakowSA/st...523127298?s=19
Generalnie pan Vanna zachorowal podczas lotu do NY

Juz dali by sobie spokoj.
To już przestaje być zabawne. I nie zapomnijcie, wszystkiemu winien Stanowski.
Odpowiedz cytując
WSSL
Junior Member

Od: 12.2018

Stary 30.12.2018, 20:05
Macki Miśka dosięgnęły Wanna Be nawet w Niu Jorku
Odpowiedz cytując
JacekFan
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 30.12.2018, 20:08
Nosz....a dosłownie szopka noworoczne dwa dni przed terminem.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów