The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Awe
Senior Member

Od: 01.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.07.2018, 19:50
https://twitter.com/fan_tsw/status/996476549816823808 Dyskusja z połowy maja
Po burzy słońce wychodzi zza chmur,
i nad Krakowem zaświeci znów.
O jednym marzę, o jednym wciąż śnię,
Mistrzem będzie Wisełka, na pewno to wiem.
Życie bym dał, za krakowską Wisłę
O jakże bym chciał, by znów była mistrzem
O jakże bym chciał

Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 12.07.2018, 20:46. Dobre rady
Według mojej opinii, działacze klubowi powinni w najbliższych dniach a najpóźniej przed meczem z Arką zorganizować konferencje i jak zapowiedzieli transparentnie przedstawić następujące problemy:

Po pierwsze zarząd powinien przygotować aktualny raport dotyczący finansów klubu. Ile jest zadłużenia, komu zalegamy i jaką kwotę, jakie podmioty nam zalegają w jakiej wysokości. Określić procentowo jaki udział w budżecie na chwile obecną stanowią kontrakty zawodników.

Po drugie powinno być podsumowanie 2 lat działalności zarządu. Co udało się zrobić, czy udało obniżyć się zadłużenie i o ile?

Po trzecie przedstawić plan restrukturyzacji spółki piłkarskiej na najbliższe lata tak, żeby było wiadome, jaki budżet jest przewidywany na ten sezon + 2 sezony do przodu, jaki udział w budżecie będą miały wynagrodzenia piłkarzy, plan spłaty zadłużenia oraz innych kosztów operacyjnych.

Po czwarte przedstawić krok po kroku plan na doskonalenie pionu sportowego, szkoleniowego i filozofie odnośnie tego jak będzie zarządzana drużyna w najbliższych latach.

Poza tym, jeśli zarząd chce sobie zjednać ludzi, to proponuje zrobić coś pod publiczkę, prostą rzecz np: zadeklarować, że kwota przeznaczona na wynagrodzenia zarządu zmniejszy się o teraz o np. 20%. Tutaj pokażą dobrą wole, na pewno zostanie to odebrane z entuzjazmem.

Sory ale jeśli klub ma być transparentny co zostało ponoć zapowiedziane na spotkaniu o 19.06, to rządzący mając dobrą wolę powinni wyjść do ludzi i o tym wszystkim opowiedzieć bez ściemniania i opowieściach o rzeczach których nie ma(Bargiel , mityczna strona internetowa itp). Żadnych pierdół, bzdur i rzeczy nieistotnych, natomiast Fakty + wizje + oczekiwania + filozofia. To chce wiedzieć kibic, żeby mieć świadomość na czym stoi klub w obecnej sytuacji. Jeśli klub będzie unikał takich tematów i spotkań z kibicami to niech się potem nie dziwi, że jest brak zaufania do zarządu, że ludzie nie chcą angażować się w działalność klubową i wymyślają Bóg wie co na forach i pewnych portalach

Klub musi być transparentny, ale nie w takiej formie, kto ile zarabia, ale w takiej, żeby uświadamiać kibiców co zostało zrobione a co jest jeszcze do zrobienia, jakie mamy zagrożenia a jakie szanse.

Ja siedząc w temacie szczerze mówiac nie mam pojęcia co sądzić o sytuacji w jakiej znajduje się klub. Nie wiem tego, bo KOMUNIKACJA na linii klub - kibice NIE ISTNIEJE

p.s Pani rzecznik pracuje w klubie, czy jest na urlopie?
Odpowiedz cytując
Aalcman
Member

Od: 06.2008

Stary 12.07.2018, 21:02
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
To czy miasto traktuje Wisłę poważnie wyjdzie podczas negocjacji czynszu do nowej umowy. Jeśli dalej będą stać na stanowisku że taniej się nie da, to umowa na starych warunkach na rok tylko wydłuży naszą agonię. Stadion jest bublem i to jest niestety fakt. Bez dofinansowania miasta - kosztów jego utrzymania sama Wisła nie udźwignie.

A co do Majchrowkiego, jak ktoś pisał - wybory wybory - no to zrobił sobie dobry PR jako ten co uratował Wisłę (na rok, no ale zawsze).

Dlaczego nasz Zarząd siedział cicho? Może tak właśnie miało być - miał to być teatr jednego aktora - Jacka.
Zapewne była to szopka urządzona na potrzeby JM. I nie, nie chodziło o głosy kibiców, ale głównie o tych, którzy w kibicach i krakowskiej piłce (sąsiadka i My) widzą zło, kiboli, prochy itd...

Dziwiło mnie, dlaczego na konfie we wtorek, Gołda nie rzucił w twarz Kowalowi jego "warunkowej promesy". Przecież w sytuacji, w jakiej byliśmy, jeśli mielibyśmy grać na innym stadionie, utopienie kolejnego urzędasa z obozu JM byłoby dla niego samego ciosem, a nam i tak nie zależałoby już i czekalibyśmy na nowego prezydenta. A tak, to królowa niedopchnęcja się wykrzyczała, a Kowal wyszedł na wzorowego gospodarza, który po błędzie z LED-ami po drugiej stronie Błoń, wie teraz, co to znaczy dbałość o środki miejskie. Dlatego pewnie, my wysłaliśmy Gołdę.

Ciekawe jest też to, że wcześniej na rozmowy z JM udał się Tadeusz Czerwiński, który na pewno został potraktowany poważniej i być może wtedy deal był dograny.

Mam wrażenie, że JM odwalił tą szopkę, bo czuje, że bardzo niska wartość stadionu w operacie, idzie na konto miasta (prezydenta i urzędasów) i zapewne stanowiłaby ciężki dowód przeciwko wyliczeniom czynszu przez miasto. Stąd zostało zagrać mocnego w kampanii, a potem, być może po cichu się dogadać na mniejszą sumę.

Nawet jeśli istotą tego układu było znaczne obniżenie czynszu lub ustalenie niższej stawki za bycie operatorem stadionu, to i tak należy o tym przypominać Jackowi, bo politycy bardzo szybko o takich obietnicach (o ile coś takiego miało miejsce) zapominają.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
Guzik
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 12.07.2018, 21:47
Snow napisał(a):Wyświetl post
Jedna rzecz wlala ociupinke nadzieji w moje serce.

Przeanalizowałem oficjany komunikat ze strony http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...y_krakow_sa_2/ oraz wcześniejsze wypowiedzi D.Gołdy na oraz po wtorkowej konferencji, twitty Maksa Michalczaka oraz Migi - doszedłem do wniosku, że ta sprawa była już rozgrywana w ten sposób w kuluarach conajmniej od tygodnia.

Moim zdaniem dokładnie to samo proponował D.Gołda na spotkaniu z miastem, gdy ta idiotka Król darła mordę. Po spotkaniu mowił, że nie moze udzielić publicznie szczegołów, ale na stole jest realna propozycja spłaty zadłużenia. W ogóle tłumaczy to zachowanie naszego dyrektora wykonawczego na tej posiadówie. Tam nie było sensu się o nic kłócić. Możliwe, że mieli już nawet potwierdzenie od Majchra, że jak przyjedzie to podpisze.

Ogólnie nie rozumiem teraz sensu tej całej hucpy we wtorek. Ktos wypuscił wściekła babę, a wszystkie dyskusje toczone byly w kuluarach. Jeśli dodamy do tego, że piłkarze zostali poinformowani już wtedy, że na pewno bedziemy grali na Reymonta to wszystko składa sie w jedną całość.

Może to rozwiązać także zagadkę wpłaty okrągłego miliona. Ekstraklasa nie chciała dać więcej, więc wpłacono tyle ile trzeba.

Dlaczego ta nadzieja na wstępie? Bo skoro to klub sam zabiegał o takie rozwiązanie - może nie jest tak aż tak tragicznie. Jeśli nadal w grze jest opcja, że sąd może obniżyć nasze zoobowiązania, może okazać się, że tylko 1 transza od ekstraklasy będzie konieczna.
Stąd też taka niska kwota za Carlitosa. Legia dostaje cynk co się święci, daje Wiśle ofertę, ESA daje do zrozumienia, że nie ma czasu na negocjacje- bierzecie tyle ile dają albo nie ma tematu wykupu długu od miasta.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 12.07.2018, 23:40
To wciąż tylko odroczenie wyroku. Mocno ograniczone zostają wpływy z ESA, część i tak idzie do TFK. 130k przed każdym meczem za stare długi + rozumiem, że bieżące rozliczenia. Spłacenie obecnych piłkarzy, żeby nie dopuścić do rozwiązywania kontraktów, do tego UFA i Serbowie. Nie wiem czy jeszcze coś.

1. Przychodzi inwestor, który spłaca długi, ale nie wiadomo, na kogo się trafi
2. Sprzedajemy wszystkich, kogo się da: Arsenić, Wojtkowski, Velez, Imaz - bierzemy 4mln euro, płacimy najpilniejsze długi i wstajemy z kolan, na złość wszystkim wokół.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 12.07.2018, 23:49
jendrus napisał(a):Wyświetl post
Tam jest w umowie ze ekstraklasa zobowiaxuje sie wyplacać pieniadze do 1 kwartału 2020 r. A co się stanie jak Wisła spadnie do 1 ligi.... ? Teoretycznie.
Gdzieś czytałem, że Ekstraklasa ma bodajże od przyszłego sezonu wprowadzić solidarity payment jak w Premier League. Jak się mylę, proszę poprawcie.

PS Ktoś mi powie dlaczego u nas nie można postawić ciekawej oferty z pamiątkami? Legia podobno fajne pieniądze z tego wykręca a u nas co wchodzę na sklepik oficjalny to chyba to samo. Brak pomysłów. Dochody trzeba dywersyfikować a tutaj z pamiątkami oddajemy chyba mecz walkowerem
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 13.07.2018 o godz. 00:04.
Odpowiedz cytując
KuKoC
Member

Od: 05.2008

Stary 13.07.2018, 00:19
Jam55 napisał(a):Wyświetl post
Priorytet to powinien mieć ten kto ma.pomysl i pieniądze na działalność klubu. Argument że TS ma mieć priorytet na Wisle bo jest TS jest z dupy wzięty. Zarząd już pokazał jak potrafi rządzić. Miał na to 2 lata. Klub jest na krawędzi upadku ale co po nie którzy nie zauważają tego. Jeśli tak ma wyglądać zarządzanie klubem że w momencie jak wszyscy do okola walczą o klub a prezes jedzie na wczasy to ja dziękuję bardzo.
Bądź obiektywny i przyznaj że start mieli z pozycji nie za ciekawej. Jeżeli by startowali bez zadłużenia, bez Ufa, bez splacania TFK bez spraw w UEFA z byłymi piłkarzami itd, śmiem twierdzić by sobie poradzili. Błędy popełnili napewno ale trupów w szafie było wiele.
Najwspanialszy klub na świecie...
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Banita

Od: 09.2012

Stary 13.07.2018, 04:13
Sory ale MS i DD są do wymiany te osoby kompletnie sobie nie radzą, brakuje im przedewszystkim wizji a PR-owo wszystko maja w dupie byle by wziasc okrągłą sumkę. Tak to postrzegam Ja i myślę, że wielu kibiców
"Sukcesy" tego zarządu to:
- czy się stoi czy się leży 30 tysi się należy
- strony i sklepu brak
- rzecznika praktycznie nie mamy, tylko teoretycznie
- zatrudnianie kolejnych trenerów podczas gdy nie ma na papier toaletowy
- niezrozumiałe decyzje transferowe. Z jednej strony Lis a z drugiej CL
- zatrudnianie osób które powinny byc persona non grata w klubie. I nie piszcie ze trzeba ratować klub
bo wypierdalajac w błoto na różne dziwne historie kilka baniek w ostatnim czasie to można śmiało
mowic i niegospodarności.
- trzymanie wokół siebie osób zresocjalizowanych (teoretycznie)
- robienie z nas kibiców idiotów i obrażanie przynajmniej mojej inteligencji. Przecież MS tak lawiruje
aż jej dym z dupy leci.
- brak komunikacji na lini klub kibic

I tak można pisać i pisać, a teraz dobre strony tego teoretycznego zarządu:
- YETI wszyscy słyszeli nikt nie widział
Odpowiedz cytując
GBO
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 13.07.2018, 09:02
Skoro kryzys tymczasowo zażegnany to chciałbym zadać pytanie.

Ilu z obecnych na forum kibiców, zwłaszcza tych krytykujących zarząd z każdej strony, uderzyło się w piersi i pomyślało że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem przyczyniło się do zaistniałej sytuacji?

Kiedy TS przejmowało Wisłę był jasno nakreślony plan na najbliższe lata.

Zatrudniamy tanich piłkarzy, wyszukiwanych na obrzeżach piłkarskiego świata. Piłkarzy, którzy zapewnią w miarę bezpieczne granie w środku tabeli, do tego kilku młodych, nie sprawdzonych, ale rokujących, do ewentualnego wypromowania i odsprzedania. Do tego zatrudniamy taniego trenera. Najlepiej takiego, który jest w stanie ściągnąć tanich grajków z peryferii. W tym czasie powoli wychodzimy z długów.

Jednym zdaniem. Miało być ubogo, ale stabilnie i bez patologicznych zachowań.

Wszystko fajnie działało do czasu aż przyszło klika porażek i dała o sobie znać ambicjonalność kibiców, dla których styl i miejsce w tabeli było nie do zaakceptowania.

Zaczęło się darcie ryja, że piłkarze to paralitycy, trener wuefista, że na grę nie można patrzeć i w ogóle to z takim składem to nie tylko o puchary ale i o pierwszą ósemkę będzie trudno.

No to nasz "kibicowski" zarząd postanowił się kibicom przypodobać i spełnić ich życzenia.

Całą resztę już wszyscy znają...

Niech ta sytuacja będzie przestrogą i nauczką dla forumowych malkontentów.

Wisła jest na tyle medialna że często wystarczy kilkanaście wpisów na różnych portalach żeby rozpocząć lawinę. Najpierw temat podłapują lokalni "dziennikarze", potem temat kopiują inni, a na koniec w świat idzie informacja że kibice ( a nie kilkunastu forumowych krzykaczy ) chce zmian.

Dlatego chciałbym żeby część ludzi uświadomiła sobie że nie tylko Cupiał, zarząd i miasto, ale także i oni są odpowiedzialni za obecny kryzys.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 13.07.2018, 09:15
GBO napisał(a):Wyświetl post
Skoro kryzys tymczasowo zażegnany to chciałbym zadać pytanie.

Ilu z obecnych na forum kibiców, zwłaszcza tych krytykujących zarząd z każdej strony, uderzyło się w piersi i pomyślało że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem przyczyniło się do zaistniałej sytuacji?

Kiedy TS przejmowało Wisłę był jasno nakreślony plan na najbliższe lata.

Zatrudniamy tanich piłkarzy, wyszukiwanych na obrzeżach piłkarskiego świata. Piłkarzy, którzy zapewnią w miarę bezpieczne granie w środku tabeli, do tego kilku młodych, nie sprawdzonych, ale rokujących, do ewentualnego wypromowania i odsprzedania. Do tego zatrudniamy taniego trenera. Najlepiej takiego, który jest w stanie ściągnąć tanich grajków z peryferii. W tym czasie powoli wychodzimy z długów.

Jednym zdaniem. Miało być ubogo, ale stabilnie i bez patologicznych zachowań.

Wszystko fajnie działało do czasu aż przyszło klika porażek i dała o sobie znać ambicjonalność kibiców, dla których styl i miejsce w tabeli było nie do zaakceptowania.

Zaczęło się darcie ryja, że piłkarze to paralitycy, trener wuefista, że na grę nie można patrzeć i w ogóle to z takim składem to nie tylko o puchary ale i o pierwszą ósemkę będzie trudno.

No to nasz "kibicowski" zarząd postanowił się kibicom przypodobać i spełnić ich życzenia.

Całą resztę już wszyscy znają...

Niech ta sytuacja będzie przestrogą i nauczką dla forumowych malkontentów.

Wisła jest na tyle medialna że często wystarczy kilkanaście wpisów na różnych portalach żeby rozpocząć lawinę. Najpierw temat podłapują lokalni "dziennikarze", potem temat kopiują inni, a na koniec w świat idzie informacja że kibice ( a nie kilkunastu forumowych krzykaczy ) chce zmian.

Dlatego chciałbym żeby część ludzi uświadomiła sobie że nie tylko Cupiał, zarząd i miasto, ale także i oni są odpowiedzialni za obecny kryzys.
Pomijając fakt, że ten post jest bez sensu. Bo kto mógł narzekać na grę chyba tylko grupa januszy, która w porównaniu do sektora C ma gówno do powiedzenia.
To jeżeli na każdej konferencji prasowej prezes klubu mówi Ci jak to nie jest zajebiście i jak to sytuacja finansowa się nie poprawiła, to chyba można oczekiwać większych nakładów na drużynę? Idąc Twoim tokiem rozumowania to zarząd sam sobie w stopę strzelił mówiąc o poprawionych finansach.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 13.07.2018, 09:22
Zrucanie winy za obecny kryzys na kibiców uważam za kretynizm najwyższych lotów, coś ohydnego i niegodnego. W dodatku piszesz coś takiego w momencie, gdy kibice robią już po raz kolejny ekstra zrzutkę na klub. Od MS i DD należny oczekiwać czegoś więcej niż tylko bycie rozemocjonowanym kibicem.

A co do Dukata... zapożyczając popularne słowa
- Jego należy dyscyplinarnie wypier.dolić
Odpowiedz cytując
rafaello56
Senior Member

Od: 06.2015

Stary 13.07.2018, 09:28
Mam nieodparte wrażenie, że cały kryzys jaki się rozpętał ze stadionem miał związek z opublikowaniem za 2017r rocznego sprawozdania finansowego w KRS. Po tym fakcie wszystko ruszyło i negatywna opinia na temat finansów spółki, oraz sposobu zarządzania rozlała się w mediach, więc nic dziwnego, żę miejscy urzędnicy odbierając takie sygnały zaczęli tak twardo walczyć o odzyskanie długu. Tu na pewno zabrakło Pani Sarapacie cwaniactwa, bo mogła ten raport złożyć dzisiaj, tak jak to robi gorsza strona błoń czekając na ostateczny termin tj 15.07.2018, albo się spóźnią i złożą po terminie, ale w tedy należy zadać pytanie prezydentowi JM o takie olewanie sobie prawa przez spółkę po części miejską
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Od: 04.2014

Stary 13.07.2018, 09:36
Dzień dobry ,
Parę lat temu odszedłem z tego forum , dalej go czytałem ale teraz , w sytuacji kryzysu mojego ukochanego klubu postanowiłem "dać głos"
Czytam powyżej GBO który pisze że kibice też są odpowiedzialni za kryzys. Bo wywierali presję na zarząd że chcą pucharów . No i zarząd się ugiął i mamy to co mamy. Rany boskie . Zarząd jest od tego żeby podejmował RACJONALNE decyzje , przede wszystkim oparte na wielkości portfela . Jeśli w rodzinie jeździ się Skodą a dzieci krzyczą -ojciec to wstyd , kupuj Porsche ! I ten ojciec to robi , zadłuża się a potem komornik zajmuje mieszkanie to jest to wina dzieci? Nie , to skrajnie nieodpowiedzialna postawa ojca do tego doprowadziła !
Kibic zawsze będzie roszczeniowy i pragnący zwycięstw oraz sukcesów typu mistrzostwo czy puchary.
Ale zarząd musi być odpowiedzialny .
A wracając do kibiców to mimo ich zrozumiałej roszczeniowości oraz mimo podziałów jakie istnieją przez ostatnie dni zaobserwowałem ogromną aktywność , najczęściej w pozytywnym tego słowa znaczeniu . I dobrze , tak trzymać . Ale całkowicie zgadzam się z wczorajszym postem Regana . Drogi Zarządzie , przedstaw nam prawdę , jak jest . Od siebie dodam że chciałbym usłyszeć następujące rzeczy:
-jaki był bilans otwarcia przy przejęciu Wisły przez TS , jaka była wartość zobowiązań (z podziałem na wymagalne i w terminie) wobec zawodników , pracowników , czynszu za stadion , inne ( jeśli w innych znajdą się znaczące kwoty to poproszę o ich rozbicie i przypisanie do odpowiedniej kategorii)
-jaki jest stan na dziś , proszę o podanie zestawienia zobowiązań wg takich samych kategorii jak przy bilansie otwarcia
-ile wynoszą tzw zobowiązanie wewnętrzne , wynikające z rozliczeń z Telefoniką

Jak otrzymamy taką informację to będziemy mieli jasność sytuacji . Tak , będziemy mieli JASNOŚĆ.
Mimo że ta jasność najprawdopodobniej będzie BARDZO CZARNA .
Ale wtedy wszyscy ludzie dobrej wiślackiej woli się zmobilizują . I jeśli ta jasność będzie to jestem przekonany że ci roszczeniowi kibice przyjdą z pomocą !!! Ja sam deklaruję wpłatę paru tysięcy
Bo to kibice są jedynym pewnym aktywem Wisły . Pieniędzy z C+ w niższych ligach nie ma . Sponsorzy są niepewni . Nowego , wiarygodnego inwestora nie widać.
Więc drogi Zarządzie , zmień politykę komunikacyjną , stań przed nami , kibicami w prawdzie bo ta prawda wszystkim pomoże .
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 13.07.2018, 09:43
Po tym, co Pan Dukat odjebal (vamos a la playa) w takim czasie... moze lepiej niech przed nikim nie staje, niech sobie poprostu da spokoj.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
szczepans21
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 13.07.2018, 09:45
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Dzień dobry ,
Parę lat temu odszedłem z tego forum , dalej go czytałem ale teraz , w sytuacji kryzysu mojego ukochanego klubu postanowiłem "dać głos"
Czytam powyżej GBO który pisze że kibice też są odpowiedzialni za kryzys. Bo wywierali presję na zarząd że chcą pucharów . No i zarząd się ugiął i mamy to co mamy. Rany boskie . Zarząd jest od tego żeby podejmował RACJONALNE decyzje , przede wszystkim oparte na wielkości portfela . Jeśli w rodzinie jeździ się Skodą a dzieci krzyczą -ojciec to wstyd , kupuj Porsche ! I ten ojciec to robi , zadłuża się a potem komornik zajmuje mieszkanie to jest to wina dzieci? Nie , to skrajnie nieodpowiedzialna postawa ojca do tego doprowadziła !
Kibic zawsze będzie roszczeniowy i pragnący zwycięstw oraz sukcesów typu mistrzostwo czy puchary.
Ale zarząd musi być odpowiedzialny .
A wracając do kibiców to mimo ich zrozumiałej roszczeniowości oraz mimo podziałów jakie istnieją przez ostatnie dni zaobserwowałem ogromną aktywność , najczęściej w pozytywnym tego słowa znaczeniu . I dobrze , tak trzymać . Ale całkowicie zgadzam się z wczorajszym postem Regana . Drogi Zarządzie , przedstaw nam prawdę , jak jest . Od siebie dodam że chciałbym usłyszeć następujące rzeczy:
-jaki był bilans otwarcia przy przejęciu Wisły przez TS , jaka była wartość zobowiązań (z podziałem na wymagalne i w terminie) wobec zawodników , pracowników , czynszu za stadion , inne ( jeśli w innych znajdą się znaczące kwoty to poproszę o ich rozbicie i przypisanie do odpowiedniej kategorii)
-jaki jest stan na dziś , proszę o podanie zestawienia zobowiązań wg takich samych kategorii jak przy bilansie otwarcia
-ile wynoszą tzw zobowiązanie wewnętrzne , wynikające z rozliczeń z Telefoniką

Jak otrzymamy taką informację to będziemy mieli jasność sytuacji . Tak , będziemy mieli JASNOŚĆ.
Mimo że ta jasność najprawdopodobniej będzie BARDZO CZARNA .
Ale wtedy wszyscy ludzie dobrej wiślackiej woli się zmobilizują . I jeśli ta jasność będzie to jestem przekonany że ci roszczeniowi kibice przyjdą z pomocą !!! Ja sam deklaruję wpłatę paru tysięcy
Bo to kibice są jedynym pewnym aktywem Wisły . Pieniędzy z C+ w niższych ligach nie ma . Sponsorzy są niepewni . Nowego , wiarygodnego inwestora nie widać.
Więc drogi Zarządzie , zmień politykę komunikacyjną , stań przed nami , kibicami w prawdzie bo ta prawda wszystkim pomoże .
1906% racji.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 13.07.2018, 09:53
W najbliższym czasie - jak poinformowano na spotkaniu zorganizowanym przez SKWK - ma odbyć się spotkanie z zarządem (do dwóch tygodni, być może uda się to zrobić jeszcze przed spotkaniem z Arką).

Mam nadzieję, że wszyscy, którzy mają tak wiele pytań (to nie zarzut panowie, sam mam ich mnóstwo) zjawią się w tym dniu.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 13.07.2018, 10:06
Nie wygląda to dobrze:

http://weszlo.com/2018/07/12/rycerz-...ratowal-wisle/

Weszło napisał(a):
Mało tego – wygląda na to, że klamka zapadła niejako z wyłączeniem zarządu Wisły, który został postawiony publicznie przed faktem dokonanym i mógł się tylko zgodzić, albo doszczętnie skompromitować. Legitymacja prezes Sarapaty i reszty ferajny została zdruzgotana. Ich oświadczenia wyglądają teraz kuriozalnie.

Czyniąc długą historię krótką – pozostał rok na znalezienie inwestora. Trójstronne porozumienie z miastem i Ekstraklasą to tylko odroczenie wyroku. Wisłę w obecnym kształcie czeka wyłącznie upadek.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Stary 13.07.2018, 10:23
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Nie wygląda to dobrze:

http://weszlo.com/2018/07/12/rycerz-...ratowal-wisle/
Bzdury pisane z perspektywy warszawskiej.

Wszystko wskazuje, że to nasz zarząd był inicjatorem tego trojstronnego porozumienia. Swiadczy o tym ten dziwny spokoj przez caly tydzien i ta pewnosc ze sie dogadaja a także olanie tego środowego cyrku na komisji, wiedzac ze wszystko jest dograne w gabinecie JM. I to wszystko Tak to widze. Mowienie że zarzad zostal odstawiony to pobożne życzenia ludzi mu źle źyczących i złosliwych
.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 13.07.2018, 10:26
Tu jeszcze a propos:

"Jeszcze jedną kwestię chcę poruszyć: jeśli komuś się wydaje, że Zarząd Klubu oraz http://m.in . @danielgoldakr nie pracowali nad kwestią rozwiązania tej sytuacji, czy też nie byli w kontakcie z Ekstraklasą SA, to jest w dużym błędzie."

https://twitter.com/MaksMichalczak/s...49704340951040
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 13.07.2018, 10:44
Sprawa nie wygląda najlepiej.

O to, jak wygląda klub z punktu widzenia osoby z zewnątrz.

Miasto, wraz z Ekstraklasą - dogadało się poza plecami Wisły Kraków S.A o przeniesieniu należności z jednego podmiotu, miasta Kraków, na drugi podmiot spółkę akcyjną Ekstraklasa. Wisła na dobrą sprawę nie miała nic do powiedzenia, bowiem dalsza wojna - tym razem z Ekstraklasą skazywała klub na porażkę.

Wiceprezes spółki Damian Dukat w najbardziej gorącym dla klubu okresie wyjechał sobie na wakacje. Jedni mówią o Majorce, drudzy o kierunku tureckim. To tak naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia, jedyne po co może wrócić Dukat, to po resztę rzeczy, spakować i już nigdy więcej nie plamić honoru Wisły. Dla takiego zachowania nie ma najmniejszego szacunku i wytłumaczenia. Nic nie tłumaczy ucieczki z tonącego statku na wakacje. W dodatku pojawiają się pogłoski, że jego wypłata z pieniędzy, którzy wszyscy na ten klub kładą, sięga kwot pięciocyfrowych.

Za co v-ce prezes Dukat jest odpowiedzialny w klubie ? Przed kim jest rozliczany, jaki ma nad sobą nadzór ?

Kolejną sprawą jest to, co zostało zaprezentowane wczoraj na spotkaniu SKWK. Stanowcze przesłanie, że Łukasz Surma nie będzie pracował w tym klubie. Abstrahując od tego, kim jest Łukasz Surma i co zrobił, a czego nie zrobił dla naszego klubu - to kto do jasnej cholery decyduję o kadrach w tym klubie ? Dyrektor sportowy - czy słynne "krótkie spodenki" ?

Po takich wydarzeniach NIKT poważny, albo nawet i niepoważny nie dołoży złotówki do tego interesu. Nikt nie da swoich ciężko zarobionych pieniędzy na klub, w którym zarząd to figuranci, a głównym rządzącym klubem są kibice z tylnego siedzenia. ( Za dużo Jarosława!)

Zarząd nie ma już najmniejszej legitymacji do rządzenia. Trzeba nowego rozdania, ludzi do rządzenia z zewnątrz.

Wisła Kraków SA podmiot autonomiczny jednocześnie nie ma żadnych argumentów do tego by nim być.
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Stary 13.07.2018, 10:55
Ja jeszcze dwie kwestie.
Po pierwsze , wszyscy doskonale sobie zdajemy że w naszej wiślackiej rodzinie są "różne rachunki krzywd , obca dłoń ich też nie przekreśli" ale ... na pewien czas o nich zapomnijmy .
Po drugie , oczekuję od Zarządu jasnego ustosunkowania się do tego co wyrabiano na konferencji w magistracie .
Przecież to co wyczyniała niejaka Król przechodzi wszelkie dopuszczalne granice , radny Komarowski (?) z propozycją upadłości , dyr. Kowal delikatnie rzecz ujmując mijający się z prawdą . A potem prezydent Jacek na białym koniu...
Liczę że zarząd subiektywnie , dosadnie acz kulturalnie przedstawi swój pogląd na temat tego zamieszania .
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Stary 13.07.2018, 11:08
DeadOrAlive napisał(a):Wyświetl post
... .
Już zaczyna się pisanie bajek, produkowanie fejków
Cel oczywiście zawsze ten sam czyli uderzyć w klub i dzielić kibiców

Czy wy serio myślicie, że ekstraklasa sama wyszla z inicjatywą splaty zadluzenia Wisle?

Jaki niby mialaby miec interes w tym? Tym bardziej że to wszystko i tak idzie z kasy ktora jest klubu. To Wisla musiala taki pomysł zainicjować bo nikt za Wisle nie bedzie myslal i działał. To zarzad taki pomysł zainicjował dzieki czemu doszlo do spotkania trójstronnego. Zostało to nawet potwierdzone na Twitterach. Ale to sie wydaje po prostu logiczne

Pisanie ze ktos sie w tej sprawie za plecami Wisly dogadywal jest dziecinne. Akurat tutaj włodarze Wisły nie mieli wyjścia i musieli coś wykombinować, by przedłużyć żywot i wykombinowali takie porozumienie. Lepsze to niż upadek wiec nie narzeekac tylko brac sprawy w swoje rece i wspierac klub a nie bezczelnie w niego uderzać posługując się zmyślonymi informacjami.

Skończcie dzielić kibiców i produkować niepotwierdzone fejki!
Ostatnio edytowane przez regan : 13.07.2018 o godz. 11:17.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 13.07.2018, 11:11
regan napisał(a):Wyświetl post
!
Uczą się od najlepszych....
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 13.07.2018, 11:11
My w ogóle mamy nawet te 130 koła na pierwszy mecz ?
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 13.07.2018, 11:13
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Ja jeszcze dwie kwestie.
Po pierwsze , wszyscy doskonale sobie zdajemy że w naszej wiślackiej rodzinie są "różne rachunki krzywd , obca dłoń ich też nie przekreśli" ale ... na pewien czas o nich zapomnijmy .
Po drugie , oczekuję od Zarządu jasnego ustosunkowania się do tego co wyrabiano na konferencji w magistracie .
Przecież to co wyczyniała niejaka Król przechodzi wszelkie dopuszczalne granice , radny Komarowski (?) z propozycją upadłości , dyr. Kowal delikatnie rzecz ujmując mijający się z prawdą . A potem prezydent Jacek na białym koniu...
Liczę że zarząd subiektywnie , dosadnie acz kulturalnie przedstawi swój pogląd na temat tego zamieszania .
Przecież pisałem o tym, że umowa Zarządu z Majchrowskim była uzgodniona i nagle Pani Król zrobiła samowolkę podczas jego urlopu. Serio wszystko było dogadane, dlatego pojawiał się temat ŚRODY. Majchrowskiemu nie wiem, czy nagle, czy po diable wypadł temat wyjazdu do Wiednia i dlatego przesunęło się to o dzień.

Wierzcie lub nie, w UMK też ścierają się różni ludzie z różnych frakcji z jeszcze bardziej różnymi brudnymi i brudniejszymi interesami.

Do rozliczenia tej sytuacji jesteśmy my, mamy na to moment jesienią.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 13.07.2018, 11:16
El'kabat napisał(a):Wyświetl post
My w ogóle mamy nawet te 130 koła na pierwszy mecz ?
Moze sie uzbiera ze sprzedazy plakatow i wplat na SKWK.
Ale to jeden mecz.dalej to nie wiem co bedzie.
W klubie juz chyba nikt tego nie kontroluje.a od nas wielu nie zdaje sobie sprawy w co my sie wj.ebali z ta umowa i ugoda
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Stary 13.07.2018, 11:21
aNouc napisał(a):Wyświetl post
Moze sie uzbiera ze sprzedazy plakatow i wplat na SKWK.
Ale to jeden mecz.dalej to nie wiem co bedzie.
W klubie juz chyba nikt tego nie kontroluje.a od nas wielu nie zdaje sobie sprawy w co my sie wj.ebali z ta umowa i ugoda
Idź czarnowidzu stąd i płacz nad swoją garbatą dolą gdzie indziej.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Stary 13.07.2018, 11:22
Może i ścierają sie różne frakcje ale NIE WIERZĘ że Król i reszta działają bez uzgodnień z JM . Bo oni wiedzą że bez JM nie znaczą nic !!!! Popatrzcie jaki był lament jak parę miesięcy temu JM ogłosił że nie będzie kandydować . I co się stało potem ? Naciski , lamenty , płacze no co ty Jacek , przecież pójdziemy na bruk bo żadna Wasserman czy Gibała nas nie wezmą ! I co , JM jednak kandyduje .
Moja hipoteza jest taka że była to zaplanowana ustawka wyborcza . A efekt medialny tego był fatalny dla Wisły . Więc zarząd musi/powinien przedstawić swoje stanowisko .
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 13.07.2018, 11:25
regan napisał(a):Wyświetl post
Cel oczywiście zawsze ten sam czyli uderzyć w klub i dzielić kibiców

Czy wy serio myślicie, że ekstraklasa sama wyszla z inicjatywą splaty zadluzenia Wisle?

Jaki niby mialaby miec interes w tym? Tym bardziej że to wszystko i tak idzie z kasy ktora jest klubu. To Wisla musiala taki pomysł zainicjować bo nikt za Wisle nie bedzie myslal i działał. To zarzad taki pomysł zainicjował dzieki czemu doszlo do spotkania trójstronnego. Zostało to nawet potwierdzone na Twitterach. Ale to sie wydaje po prostu logiczne

Skończcie dzielić kibiców i produkować niepotwierdzone fejki!
@ Regan - jakie produkowanie fejków ? W którym momencie napisałem coś nieprawdziwego ?

Czy nie doszło do spotkania Ekstraklasa SA z Miastem ? Czy nie doszło do przerzucenia wierzytelności z jednego podmiotu na drugi ? Czy nie doszło do słów, które wypowiedziało SKWK wczoraj o Surmie ?

Czy nie doszło do sytuacji, w które v-ce prezes jest na wakacjach, podczas gdy sytuacja w klubie wymaga poświecenia więcej, niż 8 godzin dziennie do odklepania ?
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Stary 13.07.2018, 11:29
DeadOrAlive napisał(a):Wyświetl post
@ Regan - jakie produkowanie fejków ? W którym momencie napisałem coś nieprawdziwego ?

Czy nie doszło do spotkania Ekstraklasa SA z Miastem ? Czy nie doszło do przerzucenia wierzytelności z jednego podmiotu na drugi ? Czy nie doszło do słów, które wypowiedziało SKWK wczoraj o Surmie ?

Czy nie doszło do sytuacji, w które v-ce prezes jest na wakacjach, podczas gdy sytuacja w klubie wymaga poświecenia więcej, niż 8 godzin dziennie do odklepania ?
Napisałeś, że doszło do tego poza plecami Wisły, a to jest bzdura, która de facto dyskwalifikuje czytanie twoich wypocin dalej.

@stary dziad - oczywiście, że się boją, bo klika jaka się w mieście zrobiła przy ewentualnej porażce Majchrowskiego oznacza 100% zmianę 99% urzędasów. Dlatego się boją.
Ale że walczą o swoje wpływy, także takimi zagrywkami - jestem pewien.

Ilu wyborców zyskał wczoraj Majchrowski? Wskażesz mi? Ci z żydowni wczoraj się raczej podłamali, bo przecież Majchrowski powinien był udupcyć Wisłę, a tego nie zrobił.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów