The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
filemon
Senior Member

Od: 08.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 11.02.2018, 11:33
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
Nie jestem pewien, czy to sprawka Carrillo co działo się przy 90 minucie. Za Cywkę wpuścił KOLARA- to raczej nie jest gra na remis.
Wpuścił Kolara za Cywkę, bo parę min wcześniej wszedł Halilović za Boguskiego. Ustawienie zostało to samo, wykonawcy inni. Faktycznie w ogólnym rozrachunku szczyptę ofensywniej, ale spłycanie tego do „Kolar za Cywkę” to już przesada
Nie masz racji.
Odpowiedz cytując
barto
Junior Member

Od: 07.2017

Stary 11.02.2018, 11:42
W swoim poście o meczu zapomniałem jeszcze wspomnieć o obronie przy stałych fragmentach gry. Za Kiko każda taka sytuacja śmierdziała bramką, byliśmy jak dzieci we mgle we włąsnym polu karnym. Wczoraj bardzo dobrze broniliśmy przy rzutach rożnych Lechii.
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 11.02.2018, 11:46
Obiektywnie patrząc to był to słaby mecz. W ofensywie mieliśmy 3 sytuacje:
- bramka Carlitosa przy której bardzo duży udział miał bramkarz Lechii
- sytuacja Boguskiego, który się przestraszył i zamiast strzelać..hmm właściwie nie wiem co myślał
- sytuacja całkowicie przypadkowa Imaza

Moim zdaniem to za mało żeby myśleć o zwycięstwie. Martwiło mnie wczoraj zachowanie bocznych obrońców, którzy zostawiali bardzo dużo miejsca na bokach. Oboje w sumie przyczynili się do straty bramki. Sadlok nie zdążył za Stolarskim a Bartkowski odpuścił krycie Peszki.

Cieszy to, że drużyna stara się utrzymywać przy piłce grając krótkimi podaniami po ziemi. To jest jedyna rzecz która daje mi optymizm przed kolejnymi meczami.

Przed nami seria teoretycznie łatwiejszych spotkań: u siebie Arka, na wyjeździe Piast, u siebie Korona. Mam nadzieję, że w tych meczach uda się ugrać komplet punktów.

Jeśli Jagiellonia dzisiaj straci punkty to do 3 miejsca będziemy tracili tylko 4 punkty - także nie jest źle. Gorzej, że podobnie ma kilka innych drużyn z miejsc 5-9.
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 11.02.2018, 11:49
Pominąłeś sytuacje Małeckiego, gdy mu spadła piłka na 10 metrze i przypieprzył w trybuny.

Moim zdaniem mieliśmy troszkę lepsze sytuacje niż Lechia, więc to był taki remis ze wskazaniem na nas. A Lechia chce wrócić do ósemki i wcale bym się nie zdziwił jakby po tym meczu zaczęła ostro punktować.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 11.02.2018, 11:56
filemon napisał(a):Wyświetl post
Wpuścił Kolara za Cywkę, bo parę min wcześniej wszedł Halilović za Boguskiego. Ustawienie zostało to samo, wykonawcy inni. Faktycznie w ogólnym rozrachunku szczyptę ofensywniej, ale spłycanie tego do „Kolar za Cywkę” to już przesada
Ok, to rozważmy to w ten sposób:
Halilović za Cywkę-10 za 6/8
Kolar za Boguskiego- Klasyczny napastnik za skrzydłowego

Mimo wszystko śmiałe zmiany.

Co do krytyki Mitrovicia, to przecież jest w pełni zasłużona. Chciałbym przypomnieć, że piszemy w temacie MECZOWYM, nikt go raczej nie chce z Wisły wyrzucać.
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 11.02.2018, 11:57
heoij napisał(a):Wyświetl post
Co jeszcze uświadomił mi wczorajszy mecz? To, że bez Carlitosa ta drużyna praktycznie nie istnieje, gdyby nie jego gole, nie wiem czy nie bylibyśmy na ostatnim miejscu, jesteśmy uzależnieni od niego. Jego sprzedaż to byłby dla nas strzał w kolano.

Przed meczem bylem sceptycznie nastawiony co do powrotu Brleka, jednak po meczu zmieniłem zdanie, jeżeli będzie możliwość wypożyczenia chłopaka to dołączyć go do drużyny jak najwcześniej i nawet się nie zastanawiać.
Słysze głosy, że ogramy im piłkarza i w lecie oddamy. No i co z tego! Chłopak nam może pomóc wyśrubować dobrą lokatę na koniec sezonu. Przy tym systemie gry ktoś taki jak Brlek jest nam potrzebny jak tlen.
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 11.02.2018, 12:02
Ja bylem przeciwny Brleka do nas ale po tym co wczoraj widzialem w srodku boiska to niech on tu wraca. A trzeba pamietac ze kazda wyzsza lokata na koniec sezonu to dodatkowa kasa.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 11.02.2018, 12:11
Wczoraj nie mogłem oglądać meczu.
Za W: http://weszlo.com/2018/02/11/kuciak-...wanie-gdansku/

Tylko Małecki 4 i Imaz 3. Co oznacza, że większość sobie poradziła, choć na 6 to tylko Carlitos, Sadlok i Arsenic.
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Stary 11.02.2018, 12:15
Te noty sa totalnie z dupy.
Odpowiedz cytując
Charlie
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 11.02.2018, 12:19
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Wczoraj nie mogłem oglądać meczu.
Za W: http://weszlo.com/2018/02/11/kuciak-...wanie-gdansku/

Tylko Małecki 4 i Imaz 3. Co oznacza, że większość sobie poradziła, choć na 6 to tylko Carlitos, Sadlok i Arsenic.
Bartkowski to na więcej niz 4 na pewno nie zasłużył. Z kolei Llonchowi dałbym co najmniej 6. Imaz nie grał tragicznie, więc ta trójka wynika ze zmarnowanej okazji. Przy okazji nie przykładałbym dużej wagi do not z weszlo

Małą ilosć okazji to pokłosie bardzo defensywnego ustawienia drugiej linii. W kolejnym meczu zamiast Mitrovica, lub Cywki powinien wejść Tibor, a za Patryka jednak dałbym Imaza, który moze sie zamieniać pozycjami z Carlitosem (który btw całą drugą połowe spędził bliżej skrzydła niż na 9).
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski,
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 11.02.2018, 12:32
Jeszcze był fajnie rozegrany rożny i główka Wasyla - to tak w kwestii naszych okazji.

Podobała mi się wczoraj gra Buchalika. Bardzo dobrze asekurował obronę, niemal wszystkie wybicia były celne (kilka do bocznej linii na głowę Bartkowskiego - chyba takie było założenie?)
Carlistos jakby trochę ociężały.
Mały jakby bardziej ociężały.
Bardzo mądrze grał Cywka. Podobnie Mirtrovic, ale tylko bez piłki.
A z ciekawostek: zwrócił ktoś uwagę, że największą prędkość u nas w drużynie osiągnął Boguski?

Tak ogólnie, to wczoraj było kilka iskier, z których za kilka tygodni może powstać płomień
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 11.02.2018, 12:46
Charlie napisał(a):Wyświetl post

Małą ilosć okazji to pokłosie bardzo defensywnego ustawienia drugiej linii. W kolejnym meczu zamiast Mitrovica, lub Cywki powinien wejść Tibor, a za Patryka jednak dałbym Imaza, który moze sie zamieniać pozycjami z Carlitosem (który btw całą drugą połowe spędził bliżej skrzydła niż na 9).
I to wszystko w tym temacie. Po tym co wczoraj zobaczyliśmy Cywka zasluguje na kolejny mecz w podstawowym składzie. Imaz również ma łatwość w wygrywania pojedynków i jak pamiętamy na jesień ma duże umiejętności.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 11.02.2018, 12:54
grzesiek632 napisał(a):Wyświetl post
Przed nami seria teoretycznie łatwiejszych spotkań: u siebie Arka, na wyjeździe Piast, u siebie Korona. Mam nadzieję, że w tych meczach uda się ugrać komplet punktów.
Rzekłbym, że jest odwrotnie. Szczególnie w przypadku Arki i Korony. O ile Lechia ogólnie nam leży, Arka i Korona są dla nas wyjątkowo niewygodne. Jeśli obie drużyny zagrają rozsądnie i skupią się na przesadzaniu oraz wyczekiwaniu na nasze błędy, spodziewam się o wiele większych problemów niż w meczu z Lechią, szczególnie, jeśli mecze zostaną sprowadzone do poziomu "fizyczności".
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 11.02.2018, 13:02
Karherop napisał(a):Wyświetl post
I to wszystko w tym temacie. Po tym co wczoraj zobaczyliśmy Cywka zasluguje na kolejny mecz w podstawowym składzie. Imaz również ma łatwość w wygrywania pojedynków i jak pamiętamy na jesień ma duże umiejętności.
Jeśli nie ma się zawodników, którzy świetnie bronią i jednocześnie świetnie konstruują, balans jest zawsze problemem. Każda decyzja trenera sprawia, ze zyskujemy coś kosztem innego aspektu. W tym momencie, przynajmniej w zamyśle, mieliśmy mieć większą kontrolę nad poczynaniami przeciwnika, co odbiło się na naszej kreacji.Trudno przesądzać czy bardziej ofensywne ustawienie zakończyłoby się dla nas sukcesem, czy też porażką.
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 11.02.2018, 14:19
Fakt. Jednak liczę na to, że na własnym boisku jednak zagramy o wiele lepiej i że wreszcie uda się przerwać tą serię porażek przy Reymonta.
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 11.02.2018, 14:47
Czy ktoś zwrócił uwagę, że dalej tradycyjnie po zdobytej bramce cofamy się i dajemy przeciwnikowi przejąć inicjatywę? No ileż można...

Na pewno widać postęp w organizacji gry, stałych fragmentach. Brakuje na pewno szybszej gry piłką - przeciwnicy nadążali z przesuwaniem. Stąd imo wynika brak sytuacji, bo umówmy się, że ani ta Imaza ani bramkowa Carlitosa to nie była zasługa piłakrzy, a szczęścia/błędu przeciwnika.

Z tygodnia na tydzień powinno być lepiej. Jeśli dobrze kojarzę tabele, to po tym meczu możemy spaść na 9. miejsce, ale już za tydzień mamy spotkanie o przeskoczenia/odskoczenie Arce.
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 11.02.2018, 14:56
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
Czemu? Jak ktoś jest dobry to to po prostu widać. I tyle. Przecież takie rzeczy jak technika, kiwka, dynamika, szybkość, jakość rozegrania, podania, dogrania, dryblingi, to widać odrazu czy się to ma czy nie się ma. Tak jak Melikson w pierwszym meczu zaorał wszystkich. Tak ten gość nie pokazał nic. A to daje mu marne szanse żeby coś pokazał w kolejnych meczach. Naprawdę wyróżniającego się piłkarza od co najwyżej przeciętnego można odróżnić po jednym meczu.
Jasne i jeszcze dodaj że po 1 meczu Brleka wedziales że to będzie asior i zarobimy na nim duże pieniądze.
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 11.02.2018, 14:59
Nie ma co się sugerować weszło, bo oni tam chyba nawet meczów nie oglądają. Od chwili wejścia na boiska Imaza gra wyglądała o niebo lepiej- Jesus nie potrzebuje 5 kontaktów z piłką, żeby zacząć myśleć do kogo podać w przeciwieństwie do Patryka. Ta jedna zmarnowana 'setka' niewiele zmienia w jego ocenie.
Odpowiedz cytując
filemon
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 11.02.2018, 15:14
Zgadzam się.
W kolejnym meczu, jako że gramy u siebie z Arką, poproszę: Buchalik - Palcic, Wasilewski, Arsenić, Sadlok - Cywka, Halilović, Llonch - Boguski, Carlitos, Imaz

Jeszcze raz podkreślę dobre zawody Cywki - pomyśleć, że miał już się żegnać.
Nie masz racji.
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Stary 11.02.2018, 15:18
Widząc gre naszych "skrzydłowych" pozostaje sie modlić żeby Videoton puścił Suljicia. Mam wrażenie, że to może być to brakujące ogniwo w naszym zespole.
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 11.02.2018, 15:37
Druzyna dobrze ustawiona i cos tam probuja ale forma piłkarzy daleka od optymalnej. Potrzeba wiecej zawodnikow ktorym pilka nie przeszkadza w jedenastce dlatego podoba mi sie gra Halilowicia i Imaza bardziej niz Maleckiego i Mitrovicia
..
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 11.02.2018, 17:27
piotek napisał(a):Wyświetl post
Czy ktoś zwrócił uwagę, że dalej tradycyjnie po zdobytej bramce cofamy się i dajemy przeciwnikowi przejąć inicjatywę? No ileż można...
To akurat nieprawda.
nadal utrzymywaliśmy się przy piłce i graliśmy do przodu
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 11.02.2018, 17:54
heoij napisał(a):Wyświetl post
Co jeszcze uświadomił mi wczorajszy mecz? To, że bez Carlitosa ta drużyna praktycznie nie istnieje, gdyby nie jego gole, nie wiem czy nie bylibyśmy na ostatnim miejscu, jesteśmy uzależnieni od niego. Jego sprzedaż to byłby dla nas strzał w kolano.

Przed meczem bylem sceptycznie nastawiony co do powrotu Brleka, jednak po meczu zmieniłem zdanie, jeżeli będzie możliwość wypożyczenia chłopaka to dołączyć go do drużyny jak najwcześniej i nawet się nie zastanawiać.
A dla mnie oprocz bramki byl prawie bezproduktywny, dopiero w koncowce z Imazem cos sie zazebialo ale wczesniej duzo kiwania i strat duzo zlych decyzji zamiast grac z ķolegami to kiwki i niepotrzebne przytrzymywanie pilki do tego szybkosci brak i sily również. Duzo pojedynkow z tym czarnuchem przegranych.

To nie byl jego wybitny mecz.

Poza tym takich zawodnikow w rezerwach czolowych klubow hiszpanskich do wyrwania jest podejrzewam na pęczki. Jak dadza za niego 3 banki to sprzedawac i sie nie zastanawiać. Zastepca sie znajdzie
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 11.02.2018, 18:06
Odnośnie pretensji do braku skrzydłowych, to nie jest czasem tak, ze w taktyce 4-3-3 mniejsza wagę przykłada się do gry skrzydłami, a większa do operowania piłka przez środek? Wydaje mi się ze skrzydłowy grali bliżej środka niż w systemie gry 442 czy 451
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 11.02.2018, 18:13
regan napisał(a):Wyświetl post

Poza tym takich zawodnikow w rezerwach czolowych klubow hiszpanskich do wyrwania jest podejrzewam na pęczki. Jak dadza za niego 3 banki to sprzedawac i sie nie zastanawiać. Zastepca sie znajdzie
Zastepca sie znajdzie po czym następcy Frankowskiego /Żurawskiego szukamy 10 lat zastępcy Kosowskiego / Uche tez 10 lat.

3 mln ok za 1 mln nie warto.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
GBO
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 11.02.2018, 18:47
Nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków po jednym meczu. Mam wrażenie, że niektórzy patrzą na wczorajszy mecz przez różowe okulary. Gra wyglądała może lepiej i widać było próbę szybszej gry na jeden kontakt. Niestety tylko krótkimi momentami. Niech te momenty nie przysłaniają tego, że jeżeli chodzi o efektywność, mecz nie różnił się szczególnie od tego co oglądaliśmy w zeszłym sezonie. Fakt jest taki że oddaliśmy jeden! celny strzał na bramkę. W drugiej połowie nie oddaliśmy żadnego celnego strzału. Po strzelonej bramce oddaliśmy inicjatywę co skończyło się szybkim wyrównaniem. Tu też się nic nie zmieniło.

Ja rozumiem że większość zachwyciła się trenerem i zespołem "po Kiko" ale na dzień dobry dostaliśmy Moskalowe klepanie dla samego klepania + statystyki strzałów jak za najgorszych spotkań zeszłej rundy ( po jednym celnym strzale oddaliśmy w meczu z Koroną i Płockiem ).

Pozytyw po wczorajszym meczu jest taki że, mam głęboką nadzieję, Carrillo wyleczył się z wystawiania Małeckieg kosztem Imaza.
Powód: Lit.
Ostatnio edytowane przez GBO : 11.02.2018 o godz. 18:49.
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 11.02.2018, 19:28
Wczoraj momentami gra wyglądała całkiem znośnie. Potwierdziło się to, co mówił w jednym z wywiadów Buchalik, że musi częściej grać nogami i wychodzić do dalekich dośrodkowań. Rozumiem, że nowa formacja wymaga pewnych ryzykownych zachowań ale to jak momentami wyglądały boki naszej defensywy zakrawa o kryminał.
Punkt zdobyty. Zobaczymy co będzie dalej. Natomiast bardzo żałuje tego, że nie wyszliśmy bardziej ofensywnie. Słuchając dosyć odważnych zapowiedzi Carillo spodziewałem się zobaczyć z przodu trójke Carlitos-Kolar- Imaz. Gorzej niż z Małeckim i Boguskim na pewno by to nie wyglądało. Dobrego skrzydłowego potrzebujemy na wczoraj.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 11.02.2018, 19:46
Kamson napisał(a):Wyświetl post
Widząc gre naszych "skrzydłowych" pozostaje sie modlić żeby Videoton puścił Suljicia. Mam wrażenie, że to może być to brakujące ogniwo w naszym zespole.

Mam to samo,tu brakuje jednego elementu.Bez tego nie da sie.

Brakuje Kogoś komu sie zagra na srodek boiska .on popatrzy ,poda do przodu albo rozrzuci.Tylko tyle i az tyle ,ale jak juz pisalem bez tego nie da sie.

P.S Pamietajcie ze nawet ten Zurawski czy Frankowski mieli Szymkowiaka.i jego prostopadłe piłki,z tego żyli.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 11.02.2018 o godz. 19:49.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 11.02.2018, 22:30
Piąty raz oglądam powtórkę straconej bramki i nie mogę uwierzyć jak Bartkowski mógł sobie tak truchtac spokojnie, jest moment tuż przed podaniem jak zerka na Peszke i zamiast sprintem go pokryć to na co on liczył? Ze podanie nie dojdzie?
Poza tym na duży plus Cywka.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 11.02.2018, 23:00
Pewnie cytując sławnego Wojciecha - zajebany już był

Też mnie ta sytuacja ubodła - albo zbagatelizował zagrożenie albo nie miał siły biec szybciej. Może był po sprincie w drugą stronę?

Jak dla mnie spieprzył i tyle. Bo jakby ciut szybciej truchtał to by tą piłkę wybił.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów