The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 11.03.2019, 09:48
Dobrze ktoś zwrócił uwagę na SB. Jeśli Drzazga nie miał szans dojść do piłki (a przecież był przed obrońcą!) to tym bardziej obrońca nie miał szans tej piłki wybić! Czyli według Stempniewskiego jeśli nie ma w okolicy piłki to można z całym impetem machać nogami w polu karnym w powietrze a jeśli się nawinie zawodnik drużyny przeciwnej to jest jego faul!

To jak niektórzy robią ....ę z logiki jest niepojęte.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 11.03.2019, 10:13
Eee, wcale nie.
To jest pewna logika, tylko bardzo szczególna.

Pamiętacie jak Stanisław Tym z jakimś żydowskim mądralą grał w dupaka w Rejsie? To jest na tej samej zasadzie. Ktoś kogoś solidnie kopnął w polu karnym, wszyscy widzieli, nie da się zaprzeczyć. Było ich tam tylko dwóch. Kopniętym nie mógł być Drzazga, bo to by oznaczało karnego, a karnego być nie mogło i już. Więc zostaje tylko jedna ewentualność: to Krzysiek faulował, eureka!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 11.03.2019, 11:16
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
niby zawsze wina kierowcy , ale jednak jest roznica czy wjedziemy w czlowieka na pasach , czy z przyczajki nam jakis samobojca wskoczy pod maske
Mam podobne odczucia, ale decydować powinny przepisy i ich subsumpcja, a nie nasze poczucie sprawiedliwości. Jaka w tym wypadku jest właściwa wykładnia przepisów, nie wiem - ale to podobnie jak większość forumowiczów, którzy się tu oburzają. Nie zdziwiłby mnie karny, ale i nie dziwił mnie jakoś szczególnie brak karnego. Mimo wszystko opowiadanie, że to Drzazga faulował to już odjazd.

Dobrze, że Drzazga później nastrzelał tych bramek, bo zapamiętałbym jego występ z wykłócania się z sędzią o tego karnego aż do rozpoczęcia 2. połowy (jakby to miało coś zmienić...). Pod tym względem wolałem podejście Brleka: wstajesz i grasz dalej, niezależnie od tego, czy decyzja słuszna czy nie.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 11.03.2019, 11:16
Wytłumaczenie o wiele bardziej kuriozalne niż decyzja sędziego. W końcu się przejadą na tym malowaniu trawy na zielono i próbach robienia z ludzi debili.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 11.03.2019, 16:23
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Wytłumaczenie o wiele bardziej kuriozalne niż decyzja sędziego. W końcu się przejadą na tym malowaniu trawy na zielono i próbach robienia z ludzi debili.
Ano. O ile jeszcze można było od biedy dzielić włos na czworo nad tym, jaka była siła kopnięcia (czy tylko kontakt) albo czy kopnięcie spowodowało upadek Drzazgi (czy był tylko kontakt, do którego Drzazga dołożył teatr) i czy obraz z kamery przesądzał tutaj sprawę, o tyle wytłumaczenie "pana Sławka" żywcem przypominało późne tłumaczenia Wita Ż. w stylu "wprawdzie przy wyniku 2-3 nie podyktowano 2 karnych oraz dano dwie niesłuszne czerwone kartki dla przegranych, ale to nie wypaczyło wyniku meczu, bo karny to nie bramka, a w osłabieniu też można strzelić bramkę" a poza tym "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi"...

I w ogóle kto to widział, żeby nagradzać piłkarza za to, że został kopnięty?
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 11.03.2019, 16:28
Ja tylko jedno zdanie... Co by było w sytuacji gdyby Dzago włożymy by nie mogę przed obrońca a głowę i Żurakowski by go w nią kopnął Też bym by faul napastnika? Pytam jak najbardziej poważnie bo taka sytuacja jest do wyobrażenia.
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 11.03.2019, 17:16
error...................................do kasacji
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 11.03.2019 o godz. 17:21.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 11.03.2019, 17:21
głowę z reguły do kolan mało kto wsadza, w okolicach klatki to raczej za wysoko noga i faul.
sędzia pewnie przerwał by akcje w trosce o zdrowie zawodnika i tyle.
Odpowiedz cytując
markowywislak
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 11.03.2019, 17:30
Przecież tego matoła wyśmiali w lidze plus jak mówił o tym faulu na Krzyśku
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 11.03.2019, 18:21
Pamiętacie na jesień, jak w Białymstoku nie odgwizdali faulu na Zdenku, gdy składał się do strzału, zawodnik Jagi włożył nogę, Ondrasek kopnął w jego podeszwę - w konsekwencji tracimy piłkę, idzie kontra i tracimy bramkę.

Co tam wtedy Pan Sławek mówił?

Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 11.03.2019, 18:54
Kilka lat temu:
https://youtu.be/6WAwdttmcYw?t=451

Tydzień temu:
https://ekstraklasa.tv/bramki/wisla-...ebowal/tp3vlhf

Nie chce mi się szukać więcej podobnych wydarzeń w meczach Wisły.
W obydwu przypadkach sędziowie podyktowali karnego. W obydwu przypadkach nasi obrońcy próbowali wybić piłkę.

Sam fakt, że zawodnik nie miał szansy dojść do zagranej piłki nie ma żadnego znaczenia. Tutaj też przypomina mi się nasz mecz z wiosny 2006 i faul naszego obecnego trenera:
https://youtu.be/w9vh-NI0B5g?t=356

Czy w przypadku karnych dyktowanych przeciwko Wiśle obowiązuje inna interpretacja?

A wypowiedź Stempniewskiego to po prostu kompromitacja.. Warto w tym miejscu wspomnieć jego poprzednika - Wita Żelazkę. Młodsi kibice zapewne nie pamiętają poprzedniego "eksperta" Canal+, który podobnie jak pan Sławek co tydzień wciskał telewidzom kit i bronił najgłupszych decyzji sędziów. Później się okazało, że pan Ż. został zatrzymany w sprawie Fryzjera i być może jego wypowiedzi niekoniecznie były obiektywne A w Canal+ nikt nie miał odwagi przeprosić widzów, że do rozstrzygania kontrowersji zaprosili gościa, który był mocno umoczony w ustawianie spotkań.
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 11.03.2019, 19:01
TommyTSW napisał(a):Wyświetl post
głowę z reguły do kolan mało kto wsadza, w okolicach klatki to raczej za wysoko noga i faul.
sędzia pewnie przerwał by akcje w trosce o zdrowie zawodnika i tyle.
No nie gadaj że piłkarz nie może mieć głowy na wysokości pasa Szczupakiem też nie może piłki zagrać?
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 11.03.2019, 19:16
Ja wogle dopiero z tej dyskusji się dowiedziałem , że poczciwy "Pan Sławek" nie jest żadnym poczciwcem , a działaczem futbolowym (z Radomiaka) w tej sytuacji średnio etyczne że robi za bezstronnego dobrodusnego eksperta, niech sie lepiej zajmie swoja w takim razie dzialałnością , a do kontrowersji dadzą jakiegoś młodego obiektywnego człowieka
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 11.03.2019, 19:54
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Ja wogle dopiero z tej dyskusji się dowiedziałem , że poczciwy "Pan Sławek" nie jest żadnym poczciwcem , a działaczem futbolowym (z Radomiaka) w tej sytuacji średnio etyczne że robi za bezstronnego dobrodusnego eksperta, niech sie lepiej zajmie swoja w takim razie dzialałnością , a do kontrowersji dadzą jakiegoś młodego obiektywnego człowieka
Pff, żadna nowość. Dodam, że w owym Radomiaku działa wspólnie z byłym sędzią piłkarskim, któremu prokuratura przedstawiła zarzuty korupcji i byl zatrzymywany przez CBA...
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 11.03.2019, 20:08
Dzisiejszy karny dla Lechii. Śmiech na sali

https://twitter.com/MCH_1906/status/1105175938873077760

Na górze jest faul, na dole nie ma:

https://twitter.com/paandaa92/status...40049163268096
Ostatnio edytowane przez heoij : 11.03.2019 o godz. 20:17.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 11.03.2019, 20:57
A ja powiem ... że karnego nie powinno być. Żubrowski stara się trafić w piłkę, Drzazga nie atakuje piłki, a stara się jedynie uniemożliwić kopnięcie jej Żubrowskiemu, wstawiając w ostatniej chwili nogę. Gdyby to było w polu naszym polu karnym, to byłby to karny dla Korony. Gdyby było inaczej, to każde potknięcie się napastnika na nodze obrońcy byłoby faulem napastnika.
W większości innych przykładów niby-podobnych sytuacji jakie tu widziałem, to napastnik zagrywa lub ma szansę zagrać piłkę i jest kopany, w efekcie czego mamy faul obrońcy.
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 11.03.2019, 22:57
Adasss napisał(a):Wyświetl post
A ja powiem ... że karnego nie powinno być. Żubrowski stara się trafić w piłkę, Drzazga nie atakuje piłki, a stara się jedynie uniemożliwić kopnięcie jej Żubrowskiemu, wstawiając w ostatniej chwili nogę. Gdyby to było w polu naszym polu karnym, to byłby to karny dla Korony. Gdyby było inaczej, to każde potknięcie się napastnika na nodze obrońcy byłoby faulem napastnika.
W większości innych przykładów niby-podobnych sytuacji jakie tu widziałem, to napastnik zagrywa lub ma szansę zagrać piłkę i jest kopany, w efekcie czego mamy faul obrońcy.
Zgodziłbym się gdybym nie widział odgwizdanych karnych w tej kolejce w meczu na kauflandzie i dzisiaj na Lechii. Nie pamietam który to był mecz z Ruchem ale chyba Borski odgwizdał karnego bo Zieniu chcąc kopnąć piłkę kopnął w blokującego go Wilka albo tez ktoś z Ruchu padł w polu karnym jak rażony gromem bo Wislak dotknął go w ramie. Gdyby nie te sytuacje to pewnie tez stwierdziłbym ze karnego nie było. Ale tak się dziwnie składa ze sporo karnych przeciwko Wiśle jest gwizdanych w podobnych sytuacjach co sytuacja Drzazgi
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2006

Stary 12.03.2019, 10:23
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Czyli mowisz ze Zubrowski probuje kopnac pilke a Drzazga wychodzac przed Zubrowskiego pilki owej nie atakuje/ nie ma szans jej zagrac? Czyzbys dostal oferte z Canal plus?
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 12.03.2019, 10:46
sanderuss napisał(a):Wyświetl post
Czyli mowisz ze Zubrowski probuje kopnac pilke a Drzazga wychodzac przed Zubrowskiego pilki owej nie atakuje/ nie ma szans jej zagrac? Czyzbys dostal oferte z Canal plus?
Nie tyle Canal + ,bo Ci widzieli karnego, co pewnie jest z rodziny p.Sławka.
Zaraz dorzuci ,ze to w zasadzie Drzazga faulował.
Rzeczywiście piłka była rzucona za plecy Drzazgi,ale ten może liczył na kiks Żurkowskiego,który kopnął Drzazgę i tyle.
Ostatnio edytowane przez Griszka30KR : 12.03.2019 o godz. 11:59.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 12.03.2019, 11:30
grając na pozycji obrońcy, czy to środkowego czy bocznego nie spotkałem się z interpretacją, że to napastnik fauluje w takiej sytuacji. dla mnie karny jak Big Ben
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 16.03.2019, 10:53
Tutaj jeszcze analiza przez dłuższą chwilę absurdalnej decyzji sędziego:
https://ekstraklasa.tv/szczesny-o-ko...skiego/0c8j41k

Oby jutro gwizdali uczciwie...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.03.2019, 06:44
a co z w koncu z sytuacją przy pierwszej bramce ?
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 19.03.2019, 08:37
A co ma być? Prawidłowa bramka i 1-0 dla nas.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 19.03.2019, 09:02
luke1906 napisał(a):Wyświetl post
A co ma być? Prawidłowa bramka i 1-0 dla nas.
Szczerze? Gdyby sędzia chciał być aptekarzem to by nie uznał, ale myślę że spokojnie się z tej decyzji wybroni.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 19.03.2019, 09:17
Udupcą nas z Legią i suma szczęścia się wyrówna. Niestety.
Odpowiedz cytując
adfurle
Member

Od: 09.2018

Stary 19.03.2019, 09:27
Jedynym wytłumaczeniem /uwaga!teoria spiskowa/, że akurat Kwiatkowski uznał tę bramkę jest to, że przygotowuje się podwaliny pod ewentualny kontrowersyjny werdykt za 2 tygodnie w Krakowie /tak na wszelki wypadek/. Wisła w opinii publicznej dostaje kontrowersyjnego gola, to niech teraz zamknie japę jak Legia dostanie prezent może nawet coś w stylu Jarzębaka
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 19.03.2019, 09:50
Zdecydowanie najprostsze wytłumaczenie jest takie, że tam była pewna dynamika zdarzeń: początek spotkania obfitował w stykowe sytuacje, gwizdane raczej na korzyść sąsiadki, trybuny były w związku z tym już trochę podminowane. Potem był ten fantastyczny strzał Drzazgi i szał radości, a tu mu nagle VAR gada do słuchawki, że jakiś faul przy wyskoku do główki, którego zdarzenia może nawet nie widział.. Trzeba było mieć strasznie twardą dupę, żeby nie uznać bramki, bo przecież 99% ludzi na trybunach nie wiedziałoby w ogóle o co chodzi. A tu jeszcze Ogrodnik drze japę jak szalony, że spalony i spalony
A że jakiś tam cień wątpliwości jednak był, że to tylko tzw ciepła dłoń, więc wskazał na środek boiska, tyle.. ;P
Ostatnio edytowane przez masada : 19.03.2019 o godz. 09:57.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.03.2019, 10:49
a z kolei w drugą strone:

https://twitter.com/wislakrakow/stat...174310918?s=20

przychylam się do teorii , że Kwiatkowski nie drukuje

on jest po prostu kiepski
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 19.03.2019, 10:53
Bardziej bym się skupił na Wojtkowskim, on po prostu ma jakiś defekt i podejmuje często złe decyzje. Nie zdziwiłbym gdyby w szatni był dziwakiem, bo na boisku gra pod siebie niż pod druzynę, jakby ciągle chciał coś udowodnić.
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 19.03.2019, 10:54
Jeżeli nie było faulu na Lisie w drugiej sytuacji, to nie było go też przy pierwszej bramce.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów