The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Czy tu można "kibicować""innym polskim druzynom w Europie?
Tak. Bo chodzi o polskie druzyny 117 31,97%
Nie. Bo na tym forum liczy sie tylko Wisła 249 68,03%
Głosujących: 366. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Mocny
Senior Member

Od: 08.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 09.08.2011, 15:01. Czy tu "kibicujemy" innym polskim dużynom w Europie?
co wy chcecie od gmocha , przeciez on byl wiele lat trenerem apoelu to czemu ma za nimi nie byc

przeciez my tez nie kibicujemy lechowi w pucharach ani legii (bo polskie)

a jakby tak maaskant za 20 lat powiedzial ze kibicuje wisle a nie jakiemus tam ajaxowi tez uwazalibyscie ze jest bez honoru ?

wlasnie ma honor i lojalny jest wobec klubu dla ktorego zrobil wiele

ja wogle nie rozumiem smiania sie z gmocha , to jeden z najlepszych polskich trenerow wszechczasow jesli chodzi o dokonania miedzynarodowe
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 09.08.2011, 15:09
Mocny napisał(a):Wyświetl post

a jakby tak maaskant za 20 lat powiedzial ze kibicuje wisle a nie jakiemus tam ajaxowi tez uwazalibyscie ze jest bez honoru ?
a czemu my mielibyśmy uważać że nie ma honoru?To Holendrzy mogli by tak uważać.Dla mnie to śmieszne że polski trener któremu powinno chodzić o dobro polskiej piłki, kibicuje Cyprowi a czy to honor czy brak - nie mi oceniać.Na plus że powiedział co myśli

Romuald napisał(a):Wyświetl post
To po chu. Gmoch w polsacie mówił,że życzy Wiśle awansu (po losowaniu) a teraz ten wywiad na Cyprze.
jeśli tak to cofam ten plus
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 09.08.2011 o godz. 15:13.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Romuald
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 09.08.2011, 15:11
To po chu. Gmoch w polsacie mówił,że życzy Wiśle awansu (po losowaniu) a teraz ten wywiad na Cyprze.Nikt mu nie broni być za Cyprem ale niech nie ........ w polskich mediach jednego a w cypryjskich czegoś innego.
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 09.08.2011, 15:13
Romuald napisał(a):Wyświetl post
To po chu. Gmoch w polsacie mówił,że życzy Wiśle awansu (po losowaniu) a teraz ten wywiad na Cyprze.Nikt mu nie broni być za Cyprem ale niech nie ........ w polskich mediach jednego a w cypryjskich czegoś innego.
ludzie z wiekiem zaczynają zapominac pewne rzeczy
Odpowiedz cytując
fcb4
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 09.08.2011, 15:30
Albo w gaziecie w HU**** lecą ?
Odpowiedz cytując
dobra_bestia
Member

Od: 05.2005

Stary 09.08.2011, 17:10
Gmoch musi to rozrysować aby było jasne
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 09.08.2011, 17:52
Mocny napisał(a):Wyświetl post
co wy chcecie od gmocha , przeciez on byl wiele lat trenerem apoelu to czemu ma za nimi nie byc

przeciez my tez nie kibicujemy lechowi w pucharach ani legii (bo polskie)

wlasnie ma honor i lojalny jest wobec klubu dla ktorego zrobil wiele

ja wogle nie rozumiem smiania sie z gmocha , to jeden z najlepszych polskich trenerow wszechczasow jesli chodzi o dokonania miedzynarodowe
1)Proste BO JEST POLAKIEM, a teraz jest Judaszem czyli można go kupić za 5 srebrników, czym to się różni od targowiczan ? Ano niczym.

2)Ano kibicujemy (mów za siebie i podobnych małych zakompleksionych zaściankowców) Lechowi i Legii w europejskich pucharach (nazwy klubów z dużych liter !)

3)Odpowiedz sobie na jedno pytanie która lojalność jest ważniejsza do tego co kiedyś dawał pieniądze czy do własnej ojczyzny... , rozumiem że jak Cię zasponsoruje jakiś przedstawiciel Łukaszenki i da odpowiednio dużo kasy to Polskę już masz w DUPIE , … no to sie POWAŻNIE RÓŻNIMY.

4)Nie rozumiesz pojęcia honor.

5)Maaskant powinien mieć sentyment do Wisły za 20 lat, ale wówczas kibicować powinien drużynom z Holandii.

6) Jedynym wyjątkiem jest tak zwany konflikt interesów. Jeśli ktoś jest OFICJALNIE ZATRUDNIONY (tak jak w Legii Cudzoziemskiej we Francji, liczy sie lojalność wobec pracodawcy czyli w tym przypadku Francji) to służy pracodawcy, tyle że ten Judasz Pan Gmoch (nazwisko Gmoch też z dużej litery, ech może ta moja polemika po poziomie twojego wpisu tak w treści jak i w formie chyba jednak nie ma sensu...) nie jest zatrudniony aktualnie w tym konkretnym cypryjskim klubie a obywatelstwa polskiego się na razie nie zrzekł. I jako Polak niezatrudniony w cypryjskim klubie powinien wspierać i kibicować WSZYSTKIM polskim drużynom. Aktualnie postępuje jak polski volksdeutsch i do tego jeszcze co innego mówi w TV cypryjskiej a co innego w polskiej. Sorry ale to zakłamany Judasz.

PS. I żeby niebyło wątpliwości wysoko cenię jego dokonania trenerskie i to od lat 70-tych, bo mam tyle lat na karku że je nieźle pamiętam.
Ostatnio edytowane przez milosz : 09.08.2011 o godz. 18:11.
Odpowiedz cytując
rafaltwsd
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 09.08.2011, 18:08
NJIech sobie kibicuje komu chce, Jego wybór, nam taki kibic niepotrzebny. Tylko moim zdaniem najgorsze jest właśnie to że tu mowi tak a u nich coś innego, to jest nie fair, jak chce się im podlizywać to jego sprawa. Trener dobry ale my bez jego kibicowania miejmy nadzieje że damy sobie radę prawda:d
Odpowiedz cytując
0 22
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 09.08.2011, 18:21
Miłosz - muszę Cię strasznie rozczarować, ale obawiam się że co tydzień, gdy jakakolwiek poważna polska drużyna gra w pucharach to w Polsce aż roi się od 'targowiczan', 'volksdeutschów', 'zakłamanych Judaszy' (chociaż tutaj mam problem, bo skoro Judasz był zły, to 'zakłamany zły' jest chyba dobry ).
Habemus Dubletum

LEG14

White Star Awards w kategorii:

Innowierca roku 2009
Innowierca roku 2011

Odpowiedz cytując
jachting
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 09.08.2011, 18:37
milosz napisał(a):Wyświetl post
1)Proste BO JEST POLAKIEM, a teraz jest Judaszem czyli można go kupić za 5 srebrników, czym to się różni od targowiczan ? Ano niczym.

2)Ano kibicujemy (mów za siebie i podobnych małych zakompleksionych zaściankowców) Lechowi i Legii w europejskich pucharach (nazwy klubów z dużych liter !)

3)Odpowiedz sobie na jedno pytanie która lojalność jest ważniejsza do tego co kiedyś dawał pieniądze czy do własnej ojczyzny... , rozumiem że jak Cię zasponsoruje jakiś przedstawiciel Łukaszenki i da odpowiednio dużo kasy to Polskę już masz w DUPIE , … no to sie POWAŻNIE RÓŻNIMY.

5)Maaskant powinien mieć sentyment do Wisły za 20 lat, ale wówczas kibicować powinien drużynom z Holandii.
a może to ty , spaczyłeś pojęcie "honor"
Tu nie trzeba walczyć o życie.

Ja też kibicuje wszystkim polskim klubom , ale też niema takiego obowiązku ,kogoś może to w ogóle nie interesować , można być całkowicie neutralnym , ktoś inny ma prawo kibicować ukochanemu zagranicznemu klubowi - nie ma tu powinno albo nie powinno (to jest tylko twoje powinno - twoja zasada )
Niektórzy żle życzą pozostałym polskim klubom , ale to też nie ma większego znaczenia , poza tym że jest to głupie - bo i tak wygrywa ten który wygrywa , zazwyczaj lepszy a poza tym ta osoba robi sobie konflikt wewnętrzny , podsyca negatywne emocje .

Jeszcze tak apropo honoru , większość samurajów była honorowa , ale też widać na ich przykładzie że ten honor jest i był w niektórych przypadkach głupi albo śmieszny , ja tam wolę świadomość - bo coś co dzisiaj jest dobre jutro może byc złe i na odwrót , zaś zasady nie mogą się odnieść i byc wlasciwie w stosunku do każdej sytuacji .
Ostatnio edytowane przez jachting : 09.08.2011 o godz. 18:44.
"Wspaniałość przejawia się nie w tym, gdzie jesteśmy, ale w jakim kierunku się poruszamy. Musimy żeglować czasem z wiatrem, czasem pod wiatr, ale żeglować, nie dryfować ani stawać na kotwicy."
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 09.08.2011, 18:41

Nie kibicujemy. Wisła reprezentuje Wisłę, niech sie janusze z mazowieckiego, czy podkarpackiego nie cieszą z sukcesów Wisły, bo one ich nie dotyczą tylko nas.

Zaściankowość wychodzi z ciebie i tobie podobnym. Polskie kluby do tej pory miały tak żenujące wyniki, że gdy tylko jakiś klub odniesie sukces, to jest on sukcesem polskiej piłki i wszystkich Polaków. Nic podobnego. W Europie myślisz, że kibica Ajaxu kibicują PSV dla dobra holenderskiej piłki? Albo że jakiś Rzymianin cieszył się ze zwycięstw Interu?

Nie, bo to nie są narodowe zespoły.

Tak samo jak nie wstydzę się tego, że Cracovia i jej podobne sprzedawały mecze - Wisły to nie dotyczyło (w tym okresie, bo pamiętamy wszyscy co działo się w meczu z Legią choćby). A skoro nie utożsamiam się z wałkami innych klubów, to czemu miałbym utożsamiać się z ich sukcesami?

To takie typowe - sukces jest wszystkich, porażka nikogo. Jakoś nie słyszałem aby dziennikarze/kibice w papciach, przejmowali się w ubiegłym roku naszą wpadką z Karabachem. Nie - był to obiekt żartów, a "kibicowano" Lechowi.

Ewentualny sukces Wisły powstanie dzięki właścicielowi i pracownikom jakich zatrudnił, oraz kibicom przychodzącym na mecze przez te wszystkie lata. Tyle, Polacy jako naród nie wiele do tego mają.

Cytat:
Co ma lojalność do ojczyzny do kibicowania Wiśle? O czym ty w ogóle mówisz?

Po to jest reprezentacja Polski, aby jej kibicować i to ona reprezentuje naszą siłę na świecie.

Dlatego np. od dziesięcioleci Brazylia jest piłkarską potęgą, mimo że jej kluby były w cieniu europejskich...
Cytat:

A w meczu dwóch holenderskich drużyn komu powinien kibicować?

A jeśli właścicielem Ajaxu zostanie jakiś arab, to również dla dobra Holandii powinien kibicować Ajaxowi?

A jeśli kibice Ajaxu na meczu będą wyzywać go od ch**i, prezes napluje Maaskantowi w twarz, to również ma obowiązek im kibicować, bo jak nie to zdradzi ojczyznę?

Cytat:
6) Jedynym wyjątkiem jest tak zwany konflikt interesów. Jeśli ktoś jest OFICJALNIE ZATRUDNIONY (tak jak w Legii Cudzoziemskiej we Francji, liczy sie lojalność wobec pracodawcy czyli w tym przypadku Francji) to służy pracodawcy, tyle że ten Judasz Pan Gmoch (nazwisko Gmoch też z dużej litery, ech może ta moja polemika po poziomie twojego wpisu tak w treści jak i w formie chyba jednak nie ma sensu...) nie jest zatrudniony aktualnie w tym konkretnym cypryjskim klubie a obywatelstwa polskiego się na razie nie zrzekł. I jako Polak niezatrudniony w cypryjskim klubie powinien wspierać i kibicować WSZYSTKIM polskim drużynom. Aktualnie postępuje jak polski volksdeutsch i do tego jeszcze co innego mówi w TV cypryjskiej a co innego w polskiej. Sorry ale to zakłamany Judasz.
Wszystkim powinien kibicować. Dobrze, że tak jak Włosi nie mamy ośmiu drużyn w pucharach, bo by się nie połapał szaliki zmieniać...

PS: Rozumiem, że jako prawdziwy Polak, muszę kibicować Legii? I jeśli Wisła odpadnie z grupy, a Legia awansuje to mam się cieszyć z jej sukcesów bo jak nie to jestem zdrajcą?
Ostatnio edytowane przez Konrad. : 09.08.2011 o godz. 18:50.
21312
Odpowiedz cytując
rafaltwsd
Senior Member

Stary 09.08.2011, 18:52
sory ale ja np mieszkam na pograniczu woj lubelskiego i mazowieckiego a i tak kibicowalem i kibicuje Wiśle choć mam bliżej no do LEgii czy POlonii. nie możesz mowić że skoro ty mieszkasz koło Krakowa czy w Krakowie to
tylko TY możesz być kibicem Wisły. NO ale cóż takie jest Twoje zdanie ja i tak uwarzam się za kibica Wisły i nadal będę to robił choć pewnie mam częściej doczynienia z kibicami LEgii czy POloni.
Odpowiedz cytując
jachting
Senior Member

Stary 09.08.2011, 18:55
większość pisząc "kibicować" innym , pewnie mysli o postawie neutralnej albo sympatii , bo nawet nie możliwe jest równie mocne kibicowanie wszystkim klubom .
"Wspaniałość przejawia się nie w tym, gdzie jesteśmy, ale w jakim kierunku się poruszamy. Musimy żeglować czasem z wiatrem, czasem pod wiatr, ale żeglować, nie dryfować ani stawać na kotwicy."
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 09.08.2011, 18:58
rafaltwsd napisał(a):Wyświetl post
sory ale ja np mieszkam na pograniczu woj lubelskiego i mazowieckiego a i tak kibicowalem i kibicuje Wiśle choć mam bliżej no do LEgii czy POlonii. nie możesz mowić że skoro ty mieszkasz koło Krakowa czy w Krakowie to
tylko TY możesz być kibicem Wisły. NO ale cóż takie jest Twoje zdanie ja i tak uwarzam się za kibica Wisły i nadal będę to robił choć pewnie mam częściej doczynienia z kibicami LEgii czy POloni.
Widzisz, mylisz pojęcia - ty możesz być co najwyżej sympatykiem Wisły. I chwała ci za to, może kiedyś przyjedziesz do Krakowa i zostaniesz kibicem.

Bo aby nazywać się kibicem Wisły - to uwaga! - trzeba Wiśle kibicować. A ty siedząc w domu przed telewizorem, tego nie robisz... No chyba, że okazjonalnie pojawiasz się na stadionie...

To tak jakbym nazywać się piłkarzem Wisły, mimo że się nigdy nie grało w Wiśle. Albo bym pisał, że jestem bokserem, mimo że nigdy nie boksowałem. Itd.

Nagle się okaże, że w tym kraju każdy jest nie tylko trenerem i politykiem, ale jeszcze kibicem...
21312
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 09.08.2011, 19:02
jachting napisał(a):Wyświetl post
większość pisząc "kibicować" innym , pewnie mysli o postawie neutralnej albo sympatii , bo nawet nie możliwe jest równie mocne kibicowanie wszystkim klubom .
Dokładnie - właśnie większość w tym sensie "kibicuje" i powinna kibicować, sam tak robię, ale emocje rosną tylko wtedy, gdy gra Wisła. Mówiąc wprost życzę im jak najlepiej w pucharach(europejskich) - bo to się przydaje też dla stosownych rankingów, ale w lidze wszyscy kibicują Wiśle. Zresztą co tutaj tłumaczyć - jak ktoś życzy źle polskim klubom w pucharach, źle życzy(pośrednio) też takiemu polskiemu klubowi jak Wisła.
Odpowiedz cytując
bartekj
Junior Member

Stary 09.08.2011, 19:03
dzizas fakyn krajst, kazdy kibicuje komu chce, to wolny kraj, nie macie innych problemow? Gmoch chce kibicowac Apoelowi niech kibicuje, nic nikomu do tego. skupmy sie lepiej na merytorycznym watku tej opowiesci. Ja osobiscie walcze z samym soba, po meczu w Atenach i ilosci fatalnych zbiegow okolicznosci jakie tam nasatapily mam wrazenie ze wisi nad nami i polskimi klubami jakies fatum, nie wazne jaki rywal LM nie dla nas, Polakow. Nadzieje, znajduje w tym ze malo Polakow w Wisle a i mysl przewodnia holenderska wiec moze jakos to fatum oszukamy! Oby!
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 09.08.2011, 19:15
0 22 napisał(a):Wyświetl post
Miłosz - muszę Cię strasznie rozczarować, ale obawiam się że co tydzień, gdy jakakolwiek poważna polska drużyna gra w pucharach to w Polsce aż roi się od 'targowiczan', 'volksdeutschów', 'zakłamanych Judaszy' (chociaż tutaj mam problem, bo skoro Judasz był zły, to 'zakłamany zły' jest chyba dobry ).
Nie kombinuj za bardzo bo cię głowa rozboli, Judasz był człowiekiem który nazywał się ..Judasz. I był jaki ...zakłamany. Tak jak ...Gmoch jest jaki ...zakłamany. Co innego mówi w TV cypryjskiej, a co innego w TV polskiej. Pełna wzorcowa hipokryzja.

Co do obyczajów, no cóż dla mnie lojalność wobec Polski jest najważniejsza, że już w niektórych kręgach niemodna, to wybacz nie mój problem. Będąc kibicem Wisły życzę w europejskich rozgrywkach dobrze wszystkim polskim drużynom, choć na pierwszy miejscu od ponad 35 lat jest u mnie Wisła Kraków i tak zostanie.

PS. Wybacz Konrad ale to co napisałeś to stek bzdur.
"Wisłą reprezentuje Wisłę", znaczy rzekę Wisłę no popatrz a Ja myślałem że P-O-L-S-K-Ę. no to się nie dogadamy.
Ostatnio edytowane przez milosz : 09.08.2011 o godz. 19:24.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 09.08.2011, 19:25
PS. Wybacz Konrad ale to co napisałeś to stek bzdur.
"Wisłą reprezentuje Wisłę", znaczy rzekę Wisłę no popatrz a Ja myślałem że P-O-L-S-K-Ę. no to się nie dogadamy.
Polskę reprezentuje - REPREZENTACJA POLSKI.

Rozumiesz?

Przeczytaj tą nazwę po raz kolejny: REPREZENTACJA POLSKI. Zwróć uwagę na pierwszy człon. Na słowo REPREZENTACJA.
21312
Odpowiedz cytując
domenica90
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 09.08.2011, 19:36
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Nie kibicujemy. Wisła reprezentuje Wisłę, niech sie janusze z mazowieckiego, czy podkarpackiego nie cieszą z sukcesów Wisły, bo one ich nie dotyczą tylko nas.
Będąc januszem z podkarpackiego i aktualnie z (o zgrozo!), mazowieckiego, nie mam prawa cieszyć się z sukcesów Wisły?

Prawdą jest, że nigdy nie będę mogła nazwać się fanatyczką, bo nie bywam na stadionie na każdym meczu, nie mogę czuć tego, czego doświadczają kibicie w młynie, ale na Boga, czy to znaczy, że nie mogę mieć Wisły w sercu? I cieszyć się jak głupia z jej sukcesów?
Odpowiem za Ciebie: mogę, bo dokładnie to robię.

Z resztą się zgadzam. Jako Polak nie muszę trzymać kciuków za żaden inny polski zespół, bo to nie jest reprezentacja. Legia np. reprezentuje samą siebie, co najwyżej jeszcze Warszawę. I tyle! Już widzę, jak Milaniści cieszą się z sukcesów Interu
A żeby być zupełnie szczerą, to naszą reprezentację OBYWATELSKĄ też mam już gdzieś i marzę o spektakularnych wtopach. Trudno... Polanski przelał czarę goryczy
No i przyszło mi zmienić podpis, "dzięki", Kubuś...
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 09.08.2011, 19:41
Polskę reprezentuje - REPREZENTACJA POLSKI.

Rozumiesz?

Przeczytaj tą nazwę po raz kolejny: REPREZENTACJA POLSKI. Zwróć uwagę na pierwszy człon. Na słowo REPREZENTACJA.
Konrad nie pisz już lepiej nic po się trochę kompromitujesz...
Wisła była losowana jako reprezentant polskiej piłki. O czymś takim jak ranking polskich drużyn pewnie nie słyszałeś. Każdy sukces Legii jest w interesie Wisły i odwrotnie.
I prośba nie unoś sie tak bo zaczniesz lewitować .
Ostatnio edytowane przez milosz : 09.08.2011 o godz. 23:19.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 09.08.2011, 19:43
domenica90 napisał(a):Wyświetl post
Będąc januszem z podkarpackiego i aktualnie z (o zgrozo!), mazowieckiego, nie mam prawa cieszyć się z sukcesów Wisły?

Prawdą jest, że nigdy nie będę mogła nazwać się fanatyczką, bo nie bywam na stadionie na każdym meczu, nie mogę czuć tego, czego doświadczają kibicie w młynie, ale na Boga, czy to znaczy, że nie mogę mieć Wisły w sercu? I cieszyć się jak głupia z jej sukcesów?
Nie zrozumieliśmy.

Nie mówię, że trzeba być na każdym meczu. Bo zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma warunki, kto wie może i ja na parę lat kiedyś wyjadę za granicę. Kiedyś pewnie będę miał 80 lat i być może na stadion w ogóle nie będzie mi się chciało chodzić...

Chodzi mi o przykładową osobę, która teraz gdy pojawił się sukces, twierdzi że kibicuje Wiśle. A za rok gdy Cupiał zbankrutuje i będziemy grać w trzeciej lidze, to wzruszy ramionami i "kibicować" będzie Koronie, Śląskowi, Jagiellonii...

Cytat:
Z resztą się zgadzam. Jako Polak nie muszę trzymać kciuków za żaden inny polski zespół, bo to nie jest reprezentacja. Legia np. reprezentuje samą siebie, co najwyżej jeszcze Warszawę. I tyle! Już widzę, jak Milaniści cieszą się z sukcesów Interu
A żeby być zupełnie szczerą, to naszą reprezentację OBYWATELSKĄ też mam już gdzieś i marzę o spektakularnych wtopach. Trudno... Polanski przelał czarę goryczy
Z reprezentacją to inna sprawa, też powoli mam na nią wy... Jeszcze tylko niech Arboledę zatrudnią to już w ogóle podziękuję...
21312
Odpowiedz cytując
rnandez
Member

Stary 09.08.2011, 19:44
Konradzie, głosisz nieprawdopodobne głupoty.
Wisła, Legia , Śląsk REPREZENTUJĄ POLSKĄ LIGE aka T-Mobile Ekstraklasa.
To, że nie kibicujesz innym klubą w europejskich pucharach - twój problem, twoje zdanie. Na zwycięstwie Legii w europejskich pucharach możemy tylko zyskać (no chyba, że uważasz , że jakieś grosze co wpadną nawet za faze grupową mogą sie równać z majątkiem Iti czy czego tam) Więc mów za siebie , że nie kibicujesz polskim klubom w europejskich pucharach, bo , na szczęście, większość kibicuje , a jak kiedyś zabraknie punktów do rozstawienia , to możesz sobie powiedzieć " no, ale Legia przegrała, czuje się lepszy"
Ja, jak większość normalnych kibiców licze na pokazanie się Legi i Śląska, czy chociażby miało by tam grać Podbeskidzie czy Pogoń, do czego mogło dojść.
Co do Szczęk (Jacusia)i - "gwiazdka musi zrobić wokół siebie szum bo prawie zgasła"
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 09.08.2011, 19:47
Konrad nie pisz już lepiej nic po się trochę kompromitujesz...
Wisła była losowana jako reprezentant polskiej piłki. O czymś takim jak ranking polskich drużyn pewnie nie słyszałeś.
I prośba nie unoś sie tak bo zaczniesz liwitować .
Zajebiście.

Wytłumacz mi tylko to zdanie:
Cytat:
Każdy sukces Legii jest w interesie Wisły i odwrotnie.
Jeśli Legia odpadnie ze Spartakiem, to dlaczego kibic Legii musi trzymać kciuki za awans Wisły, gdyż jest to w jego interesie. Wytłumacz mi tą myśl, dlaczego Legia powinna się cieszyć, że Wisła zarobi esktra 10 milionów euro (wg Basałaja) za awans, gdy w tym czasie warszawska drużyna zarobia równe zero zł.

To mi wyjaśnij i zaraz zamawiam jakiś szalik Legii. Bo przecież jak Wisła przegra z APOELem, to może Legia zrobi Wiśle niespodziankę i wyeliminuje Spartak?
Cytat:
Na zwycięstwie Legii w europejskich pucharach możemy tylko zyskać (no chyba, że uważasz , że jakieś grosze co wpadną nawet za faze grupową mogą sie równać z majątkiem Iti czy czego tam
Bardzo proszę kolejną mądrą osobę o wytłumaczeni mi tego zdania
Cytat:
to możesz sobie powiedzieć " no, ale Legia przegrała, czuje się lepszy"
Nie na tym kibicowanie polega, aby drużyna której kibicujesz była lepsza od rywala?

Cytat:
Ja, jak większość normalnych kibiców licze na pokazanie się Legi i Śląska, czy chociażby miało by tam grać Podbeskidzie czy Pogoń, do czego mogło dojść.
Na jakim stadionie kibicujesz tym drużyną?

Tu masz definicję z wikipedii:

Kibic - osoba zainteresowana jakąś publiczną dyscypliną, najczęściej sportową. Uczestniczy w zdarzeniach związanych z jego ulubioną dyscypliną. Do kibiców zalicza się widzów widowisk sportowych na stadionach którzy w sposób aktywny dopingują daną drużynę bądź sportowca. Istnieją specjalne "kluby kibica" (nieformalne lub o charakterze stowarzyszeń), tworzone zazwyczaj przy klubach sportowych, a także przez osoby prywatne. Rolą prawdziwego, wiernego kibica powinna być próba wsparcia swojej drużyny zarówno w sytuacjach dobrych, jak i złych.

Nie jesteś kibicem. Zrozum.
Ostatnio edytowane przez Konrad. : 09.08.2011 o godz. 19:52.
21312
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 09.08.2011, 19:47
Podsumowywując, za 10 lat jak będzie mecz Cracovia - Borussia Dortmund to taki Kuba Błaszczykowski ma obowiązek kibicować Pasom inaczej będzie Judaszem i będzie to znaczyło, że sprzedał ojczyzne za pare srebrników.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
jachting
Senior Member

Stary 09.08.2011, 19:49
domenica90 napisał(a):Wyświetl post

/
ja też to robię

Cytat:
A żeby być zupełnie szczerą, to naszą reprezentację OBYWATELSKĄ też mam już gdzieś i marzę o spektakularnych wtopach. Trudno... Polanski przelał czarę goryczy:-
nie musisz trzymać kciuków ale jaki sens ma życzenie żle polskiemu klubowi ?
Co do reprezentacji to ja uważam że jak na wojnie liczy się tylko zwycięstwo bądz przetrwanie , nie ważne kto walczy dla Polski,walka idzie o chwale Polski - w tym przypadku prestiz , pieniadze , polityka swiatowa , radosc . Niemcy przygarneli teraz do siebie Ligocką i bardzo mądrze - nie liczy się ideologia. Gdybym w dawnych czasach był królem , to bym przygarniał każdego kto coś potrafi .
Odpowiedz cytując
domenica90
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 09.08.2011, 19:52
Nie zrozumieliśmy.
Faktycznie, pisaliśmy chyba o czymś innym.
Ale są też osoby nieprzypadkowe, które nie mogą być "prawdziwymi kibicami", jednak nie można napisać, że nie zależy im na Wiśle.
A kibice sukcesu byli, są i będą, czemu też trudno się dziwić. Ważne, że są tacy, którzy pozostaną na dobre i złe.

rnandez napisał(a):Wyświetl post
Więc mów za siebie , że nie kibicujesz polskim klubom w europejskich pucharach, bo , na szczęście, większość kibicuje ,
Post nie do mnie, ale muszę się odnieść:
Zajrzyj na forum Legii albo Amici, zobaczysz, jak wszyscy rodacy kibicują polskim klubom

Jeżeli wy mówicie o zwykłych ludziach, którzy oglądają piłkę dla piłki, to fakt, ich cieszą sukcesy Wisły, Legii, Amici itp. I w sumie nie ma w tym nic złego.
Ale nie wmawiajcie innym, że muszą patriotycznie trzymać kciuki za inne teamy, bo nasze rozstawienie będzie zależało od nas samych, i tyle.

jachting napisał(a):Wyświetl post
nie musisz trzymać kciuków ale jaki sens ma życzenie żle polskiemu klubowi ?
Co do reprezentacji to ja uważam że jak na wojnie liczy się tylko zwycięstwo bądz przetrwanie , nie ważne kto walczy dla Polski,walka idzie o chwale Polski - w tym przypadku prestiz , pieniadze , polityka swiatowa , radosc . Niemcy przygarneli teraz do siebie Ligocką i bardzo mądrze - nie liczy się ideologia. Gdybym w dawnych czasach był królem , to bym przygarniał każdego kto coś potrafi .
Ogromny ma sens, bo RANKING KRAJOWY NIE MA NIC DO NASZEGO ROZSTAWIENIA! Dopiero od miejsca 15. jest gwarantowany udział w LM, a do tego miejsca brakuje nam lat świetlnych, musielibyśmy mieć co sezon drużynę grającą w grupie pucharów, i to grającą dobrze! I musiałoby minąć ładnych parę lat... Jak nie wierzysz, to zajrzyj do tematu o rozstawieniach.
Dlatego właśnie zwycięstwa innych drużyn nie dają nam prawie nic. 0,1 pkt. do naszego rankingu? Wolne żarty

A co do Twojej wypowiedzi o reprezentacji... Cóż, mamy inne pojęcia NARODU. Dla mnie chwała Polski to ludzie walczący o nią do ostatka sił, czy to na wojnie, czy w sporcie, a nie najemnicy. Skoro Ciebie będą radować bramki faceta, który jeszcze miesiąc temu, mówiąc kolokwialnie, miał wyjebane na nasz kraj, to pogratulować.
O prestiż, pieniądze itp. walczą kluby
Ostatnio edytowane przez domenica90 : 09.08.2011 o godz. 20:06.
No i przyszło mi zmienić podpis, "dzięki", Kubuś...
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 09.08.2011, 19:56
Jest wspólny ranking polskich klubów i to zamyka temat kogo reprezentują polskie kluby. I dlaczego w interesie Wisły są też sukcesy innych klubów. Jak ktoś tego nie rozumie to dalszy dyskurs nie ma sensu.
Choć rzecz jasna bardzo bym chciał aby to Wisłą osiągnęła najwięcej sukcesów również na arenie międzynarodowej .
Odpowiedz cytując
CH.
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 09.08.2011, 19:56
To nie reprezentacja, jak Legia się błażni w pucharach to nie błażni się tym samym Wisła czy Start Otwock.
jak Wisla się błażni to nikt przecież w europie nie mówi że to Legia się zbłażniła bo jej gówno do tego co Wisła robi w pucharach. I tak dalej.. Wisła reprezentuje samą siebie, Kraków, stadion przy Reymonta , Cupiała, nas kibiców. Nie Polskę, rodaków, Legię, Waltera i Żyletę.
Każdy gra o swoje. Lech grał w LE (kupa kasy, nowi sponsorzy, zajebista frekwencja) i jaką korzyść z tego Wisła ma? żadną, jedynie straciła. Sukces wroga to nasza porażka. to o Lechu się mówiło, pisało.. nic nie było o Wiśle.
Niektórym chodzi o ten ranking punktowy.. za mało by mnie miało przekonać. I na tym zakończmy bo wiemy że to zamknięte koło. Jest grono osób która liczy tylko sukcesy i jakieś punkty rankingowe. I dla nich bez znaczenia jest że Cracovia awansowałaby do Ligi Mistrzów i zepchała Wisłę na boczny tor w lidze.
Legia już powinna skończyć swoją przygodę na 1 rundzie. Nasze zwycięstwo, ich porażka (zawirowania z trenerem, mniej kasy w budzecie klubowym, zgrzyty pomiędzy piłkarzami, nagłe ruchy działaczy i zwolnienia, aż w końcu w....ienie Waltera). O to właśnie chodzi. Bo sukcesy w pucharach przekładają się na Polską ligę, tak samo porażki. A jeśli chcemy dobrze Wiśle to nie możemy życzyć dobrze Legii, Lechow i reszcie w pucharach bo to jest zaprzeczanie samemu sobie.
Ostatnio edytowane przez CH. : 09.08.2011 o godz. 20:03.
Odpowiedz cytując
wiślak 86
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 09.08.2011, 19:57
Sobotnia prowokacja policji na meczu z Lechią doczekała się również reakcji klubu. We wtorek o godzinie 13:30 w siedzibie przy ulicy Legionowej w Białymstoku, obyła się konferencja, na której odczytano oświadczenie Zarządu Jagiellonii Białystok SSA. Na spotkaniu, oprócz mediów, pojawili się także kibice. Przedstawiamy zatem nasze stanoiwsko.

Wielu kibiców może być nieusatysfakcjonowanych po konferencji, jako że spodziewali się większych konkretów. Pamiętajmy jednak, że klub nie jest zależny tylko od nas, ale i od organów, które mają od niego większą władzę. Najważniejsze teraz jest to, iż skrytykował i przeciwstawił chorym działaniom. Miejmy świadomość, że to nie klub zgadza się na obecność policji na stadionie, a jest ona tam z przesłanek własnych i ich zwierzchnika - wojewody Macieja Żywno. Ponadto w przyszłości podjęte zostaną kolejne prawne kroki wobec wydarzeń na meczu z Lechią. Na następnym spotkaniu przy Słonecznej zostanie też wzmożona kontrola działań policji, która ostatnio nie poczuwała się do tego, by informować organizatora imprezy masowej o planowanych ruchach.

Długo zastanawialiśmy się, jakie kroki mają podjąć kibice. Czy należy skorzystać z propozycji zwrotu karnetów na Łuk, co wobec ostatnich wydarzeń umożliwił klub? Stwierdziliśmy jednak, że opuszczając stadion policja dostanie to, do czego usilnie dąży prowokacjami. Wobec tego na mecz z Koroną przybywamy normalnie, nie zwracamy żadnych karnetów, przygotowujemy mobilizację i wspaniały doping. Podejdziemy do tego tak, jak przeciwnicy kibiców nie chcą - z jajem. Na meczu nie zabraknie zabawy. Stadion to nasze miejsce, zatem nie dajmy go opanować agresywnym i bezkarnym funkcjonariuszom.

Może policja zabawi się w kolejną prowokację przytaczając jako argument wyimaginowane wulgaryzmy gniazdowego lub inne zmyślone powody. Będziemy jednak mieli świadomość, że nie porzuciliśmy łatwo tego, co kochamy - stadionowej atmosfery, którą my - oddani kibice Jagiellonii - tworzymy najlepiej.

Zarząd Jagiellonii-Białystok S.S.A. pragnie ustosunkować się do wydarzeń, które miały miejsce podczas meczu Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk, rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Białymstoku dnia 06.08.2011 roku.

Mecze Jagiellonii rozgrywane na Stadionie Miejskim mają charakter imprez masowych. Ich organizatorem jest Klub, który działając w ramach prawnych jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo ich uczestników. Klub ze środków własnych zapewnia udział w imprezie służb ochrony posiadających odpowiednie kwalifikacje. Zarząd Klubu podczas meczu nie wystąpił do Policji o udzielenie pomocy, ponieważ uważał, iż działania służby porządkowej zapewniały porządek i bezpieczeństwo uczestników.

Odnosząc się do komunikatu Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku dotyczącego podsumowania meczu zarząd wyjaśnia, iż na ostatnim meczu liczebność służby porządkowej wynosiła 130. funkcjonariuszy ochrony i 30. członków służby informacyjnej. Wymogi ustawowe nakładały na organizatora obowiązek zapewnienia służb w liczebności zaledwie 61. funkcjonariuszy. W trosce o bezpieczeństwo liczba ta została zwiększona prawie trzykrotnie. Dodatkowo zapewniono pełną identyfikację wszystkich osób uczestniczących w imprezie, zgodnie z wymogami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Zdaniem zarządu, interwencja funkcjonariuszy policji była nieuzasadniona. Używanie wulgaryzmów nie stanowi realnego zagrożenia bezpieczeństwa uczestników meczu. Klub ze swojej strony dokłada wszelkich starań w celu wyeliminowania wulgaryzmów ze stadionu, jednak jest to proces długofalowy.

Kolejnym niezrozumiałym dla zarządu działaniem, była próba wylegitymowania jednego z kibiców, który jak już wcześniej zostało wspomniane, został zidentyfikowany tak jak wszyscy pozostali uczestnicy imprezy. Zdaniem zarządu, zachowanie funkcjonariuszy policji było nieproporcjonalne do sytuacji i mogło spowodować realne zagrożenie bezpieczeństwa, doprowadzając do aktów przemocy i agresji. Zastanawiające jest również, dlaczego o planowanej akcji nie poinformowano organizatora imprezy.

Ponadto, w opinii zarządu, do podobnych naruszeń dochodziło na sektorze kibiców gości, którzy to już przed meczem podczas prezentacji zawodników Jagiellonii wykrzykiwali niecenzuralne słowa pod ich adresem. Pomimo tego, ich zachowanie nie spotkało się z taką reakcją policji, jak w przypadku fanów Jagiellonii.

Zarząd Jagiellonii-Białystok S.S.A. informuje, iż można zwracać karnety zakupione na sektor ŁUK. Aby tego dokonać, należy zgłosić się do POK-u „Błękitny wieżowiec” mieszczącego się na ulicy Legionowej 28 (parter, w hallu budynku). Zwrócone pieniądze będą równowartością ceny karnetu.
Dumny po zwycięstwie
Wierny po przegranej

Zbanowany za napisanie "matoł", "jeba*y złamas", "3 kretynów" o ludziach dla których flaga Polski do góry kołami to coś normalnego na twarzy
Odpowiedz cytując
rnandez
Member

Stary 09.08.2011, 20:01
Nie chodziło mi o kibiców Legii czy tam Wronek, tylko o kibiców Wisły, gdy pojawił się wpis o awansie Legii na pewnej znanej stronie Wisły, w komentarzach prawie wszyscy się cieszyli.
A co do rozstawienia - gdyby na przestrzeni 5 lat Lech i Legia przegrały wszystkie swoje mecze jakie grały w europejskich pucharach, nie bylibyśmy rozstawieni i kto wie czy byśmy nie trafili na Kopenhage i szykowali się do 4 rundy o LE (broń boże nie uważam Kopenhagi za mocarstwo, jednak na forum panuje przekonanie, że to klub nie do przejścia)
Tak więc nie ma nic złego w kibicowaniu Polskim drużyną w europejskich pucharach, no chyba że chcecie być chorymi pseudo-lokalno-patriotami jak te bałwany z Legii co na meczu Polska-Litwa między sobą się biją

@UP
Mylisz się, wszystkie kluby w europejskich pucharach reprezentują T-Mobile Ekstraklase i kompromitując się kompromitują poziom naszej ligi, tak jak redaktorzyny grzmiał jaka to Ekstraklasa słaba , bo Jagiellonia która bez Grosickiego nie grała nic, odpadła za jakimiś Irysem dla którego sukces to 2 runda el. LE
A no i rzeczywiście twój argument o sukcesach w pucharach przekładających się na lige, całe szczęście , że jako przykład nie podałeś Lecha bo byś uciszył wszystkich tych niemądrych ludzi, co im do głowy przyszło kibicowanie polskim klubom.
Ostatnio edytowane przez rnandez : 09.08.2011 o godz. 20:06.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów