The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.02.2019, 06:30
donecki napisał(a):Wyświetl post
Mówię o tekstach Stanowskiego od lat. Zawsze źle pisał aż do grudnia 2018
Niech zgadne. Czytales tylkoo Wisle.A na weszlo wysmiewal iwszystko Tak, nawet Legie.
I jak widac texty wysmiewajace Wisle w ciagu ostatnich 2 lat to moze byly zbyt malo wysmiewajace polityke Sarapaty-Czekaj.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 04.02.2019, 07:37
Połączył, bo przekazał namiary, czy wydzwaniał i mówił "słuchaj Wiśle trzeba pomóc, Pana X już wstępnie namówiłem, a teraz czas na Ciebie" ?

Prawda jest taka, że nawet po reportażu SJ niewiele się zmieniło, a dopiero poleciało wszystko z hukiem jak brakło kasy, a do tego musiało w końcu dojść. Dlatego nie róbcie z nich bohaterów, bo oni działali we własnym interesie.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 04.02.2019, 07:57
Awe napisał(a):Wyświetl post
Królewski właśnie na TT wypisuje, że trzeba podkreślić wielkie zasługi Jadczaka.

Możecie zakłamywać dalej rzeczywistość ale Jadczak i Stanowski to jest para, która uratowała klub ruszając lawinę pomocy
Na logikę, zakłamywać rzeczywistości to mogą tylko CI którzy mieli profity z tego całego procederu, badz uwazają sie za samozwańczych właścicieli klubu. (no albo sa po prostu totalnymi ....a debilami)

master17 napisał(a):Wyświetl post
Połączył, bo przekazał namiary, czy wydzwaniał i mówił "słuchaj Wiśle trzeba pomóc, Pana X już wstępnie namówiłem, a teraz czas na Ciebie" ?

Prawda jest taka, że nawet po reportażu SJ niewiele się zmieniło, a dopiero poleciało wszystko z hukiem jak brakło kasy, a do tego musiało w końcu dojść. Dlatego nie róbcie z nich bohaterów, bo oni działali we własnym interesie.
Działali we własnym interesie to miśki i zielaki, wraz ze swoimi słupkami.
a jaki interes miał w Wiśle Stanowski ? Wytłumacz mi głupkowi (znaznaczam, ze wiem ze znienawidzony tutaj Stanowski to własciciel chyba najbardziej popularnego serwisu sportowego jak i radia. wiem w sumie nie wiem co on miał na Wiśle wygrac?)
Ostatnio edytowane przez szprotson : 04.02.2019 o godz. 08:02.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Porter
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 04.02.2019, 08:56
Ja całkowicie inaczej odbieram motywacje Stanowskiego i Jadczaka. Stanowski wiadomo tendencyjny wobec Legii, ale poczuł "powołanie". Może nie, by nas kibiców uszczęśliwić, tylko żeby społeczność piłkarska nie straciła... po prostu piłka to jego pasja. Uznał, że dla dobra "widowiska", Wisła powinna istnieć. Pewnie, gdyby Leśnodorski był nastawiony anty to by na siłę go nie namawiał. Po prostu zachciało się obu Panom coś dobrego dla sportu zrobić. Jadczak to zupełnie inna para butów, szukał medialnego tematu, który nie narazi go na kopniaki i posądzenie o stronniczość. Tematu oczywistego moralnie (bo kto o zdrowych zmysłach będzie bronił bandytów), który szybko się sprzeda... Jego reportaż był o bandytach, którzy mieli swoje słupy w klubie. A same słupy były na ówczesny czas szanowane w mieście. To nie był reportaż z cyklu "widzę zło, zwalczajmy je bo Wisła upadnie", tylko "widzę zło, a inni o tym wiedzą, ale nic nie robią". Dla mnie to nie ma wspólnego z tematem ratowania, bez jego reportażu i tak by to wszystko wyszło na jaw.
Porter
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 04.02.2019, 09:16
Jeśli miałbym wyróżnić osobiscie Jadczaka to jego zasługa będzie, że przyczynil się (oby) do usunięcia w cień kumatych z klubu. Dukat pewnie też dłużej by ciągnął pieniądze z klubu gdyby nie material i tego można być pewnyn. Obstawiam ze prokuratura raczej by nie weszła do klubu początkiem styxznia , wszak jego materiał odbił się szerokim echem i też był pewna cegiełka . Od samego początku tak jak i Stanowski trwał również przy swoim stanowisku co do Vanny i Hartlinga.
Nie zachowywał się jak chorągiewka Bialonski czy Miga który w zależności skąd powieje wiatr to to odpisze, w tym bardziej brednie Pietrowskiego o akademiach i milionach. Na pewno to zresztą panowie czytacie bo wiedzę również czerpiecie stąd

Nie wiem jakie do końca pobudki miał Jadczak w tworzeniu tych materiałów, ale wiem jedno - ryzykowal bardzo dużo, dużo więcej niż mogl przynieść mu splendoru ten materiał.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 04.02.2019, 09:26
Jadczak jako dziennikarz śledczy miał pobudki proste wg. mnie - chęć pokazania się w mediach, większy rozgłos itd, medialnośc, fejm, spelendor, - on robił to dla kasy.
A Stanowski to wszystko ma...
Donecki napisał ze wielokrotnie źle pisano o Wiśle. I do końca tego nie rozumiem, co to znaczy źle? Wisła super grała, a oni pisali ze jestesmy chuja warci czy jak ?
Ostatnio edytowane przez szprotson : 04.02.2019 o godz. 09:31.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Boracik86
Member

Od: 09.2013

Stary 04.02.2019, 09:27
Ludzie. Stanowski i zarobił, i pomógł. Myślicie, że tak się nie da? Kto śledził na bieżąco sytuację na TT i ma trochę oleju w głowie, to łatwo stwierdzi, iż Stanowski się w całą sprawę zaangażował. Takie rzeczy, jakie się działy przez ostatni miesiąc w Wiśle, dają niezłego kopa i pewnie większość zaangażowanych właśnie na tym jedzie lub jechała. Poza tym ja nie uważam go za jakiegoś stronniczego dziennikarza. Raczej po prostu pisze z dystansem i nie ma problemu z wyśmianiem głupoty jaka, i tutaj chyba się każdy zgodzi, panowała w naszym klubie przez ostatnie 2 lata.

Co do Jadczaka to wdzięczny jestem mu, iż ujawnił tą całą patologiczną sytuację w Wiśle, ale moim zdaniem facet ma jakiś osobisty problem z Wisłą i nagminnie wrzuca wszystkich kibiców Wisły do jednego koszyka. Jak ktoś mu zwróci na to uwagę, co też zrobiłem, to go banuje. Dlatego nie mam do niego szacunku.
Odpowiedz cytując
GBO
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 04.02.2019, 09:45
Niesamowite jak zabetonowane potrafią być umysły ludzi. Po tych wszystkich wydarzeniach dalej uważać że SJ i Stanowski to ( tu podstawcie wszystkie przewijające się przez forum epitety ), które chciały upadku Wisły...

A kiedy ta narracja nie jest do obronienia, uderzyć w nuty własnych korzyści, obsesji i chęci zaistnienia kosztem Wisły.

Może by tak jeden z pięćdziesiątym zrobili rachunek sumienia i przeprosili za inwektywy rzucane pod adresem w/w osób na przestrzeni ostatnich miesięcy?

Najlepiej cytując swoją wypowiedz. Może wtedy dotrze?

Co do negatywnych tekstów o Wiśle na Weszło. Jakby ktoś zadał sobie trud przeczytania artykułów nie dotyczących Wisły to by zobaczył,że tam "drą łacha" z każdej drużyny po równo. Taka formuła portalu.
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 04.02.2019, 09:52
@GBO o Jadczaku to skończ pisać, bo to jest żałosne. teraz trochę zaczął się wybielać a wcześniej co robił? lizał się po fiucie z ojcem Miłoszka, wydzwaniał do potencjalnych sponsorów, pisał rzeczy, które prawdą nie były. także zbastujcie trochę z robieniem świętego z niego. tyle ode mnie.
Odpowiedz cytując
M.Scofield
Junior Member

Od: 01.2019

Stary 04.02.2019, 09:55
GBO napisał(a):Wyświetl post
Niesamowite jak zabetonowane potrafią być umysły ludzi. Po tych wszystkich wydarzeniach dalej uważać że SJ i Stanowski to ( tu podstawcie wszystkie przewijające się przez forum epitety ), które chciały upadku Wisły...

A kiedy ta narracja nie jest do obronienia, uderzyć w nuty własnych korzyści, obsesji i chęci zaistnienia kosztem Wisły.

Może by tak jeden z pięćdziesiątym zrobili rachunek sumienia i przeprosili za inwektywy rzucane pod adresem w/w osób na przestrzeni ostatnich miesięcy?

Najlepiej cytując swoją wypowiedz. Może wtedy dotrze?

Co do negatywnych tekstów o Wiśle na Weszło. Jakby ktoś zadał sobie trud przeczytania artykułów nie dotyczących Wisły to by zobaczył,że tam "drą łacha" z każdej drużyny po równo. Taka formuła portalu.
Takich ludzi należałoby banować ale niestety na tym forum banowane są osoby które swoimi opiniami nie sprzyjają WSH i całej tej bandzie złodziei, znamienne jest, że teraz przy zmasowanej krytyce ludzi którzy doprowadzili klub do upadku nie udzielają się użytkownicy najbardziej na forum rozpoznawalni.

Szacunek należy się Jadczakowi i Stanowskiemu, gdyby nie artykuły Jadczaka nie włączyłaby się tak duża kontrola społeczna i drążenie co się tam naprawdę dzieje.
Ktoś tu już napisał - wystarczyłoby żeby Stanowski odpisał Leśnemu żeby się w to lepiej nie pakował a Wisły już teraz by nie było bo bez Leśnego wielu ludzi którzy nam pomogli w ogóle by się w to nie zaangażowało.

Nie wyobrażam sobie powrotu na środek trybuny transparentu WSH czy Misiek Trzymaj Się, jeśli takowe się pojawią to każdy kto pozostanie wtedy na tym sektorze będzie przyczyniał się do spuszczania nas do kibla.
Odpowiedz cytując
Putin2000
Member

Od: 02.2008

Stary 04.02.2019, 09:59
Widzę że za tydzień największym wyzwaniem będą trybuny. Cała Polska będzie na nas patrzeć. Ponieważ wiadome środowisko już nie ma za bardzo możliwości wywierania wpływu na klub poprzez władze spółki, to będzie chciało o sobie przypomnieć na stadionie. Ich metody już znamy więc nie oczekuję jakiejś szczególnej finezji w tym względzie. Powstrzymać ich będzie trudno więc powinniśmy przynajmniej jakoś zareagować, żeby pokazać, że nie akceptujemy tej bandy ortalionów.
Odpowiedz cytując
szczepans21
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 04.02.2019, 09:59
jak ktoś popiera $winkę, (D)kuta$a i resztę to ma .....

ludzie wypłacali sobie cięzkie pieniadze a nie płacili nikomu oprócz swoim, kradli, kłamali i manipulowali ludźmi. Jak w Mafii albo w Sekcie.
dla mnie Stanowski to legijny s....el**n ale jakby nie on i jego wpisy, budowanie atmosfery zmiany i wspierania Leśnego to byśmy byli w IV lidze bez niczego.

$winka jest zapisana w histoirii jako najgorszy Prezes Klubu i prawie grabaż.
Do zoabczenia na R22.

Ludzie, wyjdźcie z sekty i zacznijcie myśleć.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2019, 10:02
PSYCHOLTSW napisał(a):Wyświetl post
@GBO o Jadczaku to skończ pisać, bo to jest żałosne. teraz trochę zaczął się wybielać a wcześniej co robił? lizał się po fiucie z ojcem Miłoszka, wydzwaniał do potencjalnych sponsorów, pisał rzeczy, które prawdą nie były. także zbastujcie trochę z robieniem świętego z niego. tyle ode mnie.
Zatrważające jest to że mimo iż to kibice okradli własny klub i praktycznie świadomie doprowadzili do upadku to i tak tematem głównym jest dziennikarz.
Tak jak mowilem, nie wiem jakie pobudki miał ten facet ale naczytał się w tym temacie więcej obelg niż Sarapata Misiek i Dukat razem wzięci. I to jest niesamowite.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 04.02.2019, 10:04
Co do Stanowskiego - zrobił wystarczająco dużo, aby powiedzieć po prostu dzięki Krzychu.

Co do Jadczaka - tutaj nazywanie go zbawcą Wisły czy najważniejszym człowiekiem 2018 roku w Wiśle to trochę jakby komuś prąd odcięło. Kiedy szły dociekania dotyczące "gangu Olsena" zanim ta trójka takowym gangiem się okazała..... Jadczak wcale nie okazał sie "nieoceniony" (cyt. Stanowski) tak jak był przy sprawie z Meresińskim. Natomiast cały jego materiał nie przedstawiał wielu rzeczy, o których wiadomo dziś takich jak oficjalne stwierdzenie KS o wypływaniu kasy z klubu przy transferach - słynne zaginione 650 tys euro za różnego rodzaju prowizje, których część zgarnęła kosmetyczka i zagini9ona kasa z transferu Brleka (raty zawsze łatwiej poupychać kradnąc niż jednorazowo zajumać całe 2 mln euro)....O dochodach zarządu DD i MS było wiadomo po sprawozdaniu za 2017 rok - wówczas było to ponad 700 tys zł. Wszyscy mieli nadzieję, że biorąc pod uwagę stan finansowy klubu, zarząd ograniczy swoje zapędy względem klubu.....jak wiemy tak się nie stało. Natomiast kiedy wypłynęły kwoty za 2018 rok, i jeszcze dodatkowo w czasie gdy ani piłkarze ani sztab szkoleniowy ani Akademia, ani zwykli pracownicy klubu !!!! A Zarzad sobie kasę wypłacił......
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
rzodkiewka
Member

Od: 07.2013

Stary 04.02.2019, 10:08
Jeżeli ktoś twierdzi,że Stanowski nic nie pomógł,to proponuję przypomnijcie sobie jaką mieliśmy pozycję w mediach na przełomie grudnia/stycznia.Stanowski był pierwszym który pozytywnie o nas pisał,wtedy gdy byliśmy upodleni medialnie,taki Stanowski był na wagę złota.Gość ma niesamowity autorytet co pokazała sytuacja chociażby z Leśnym który radził się Stanowskiego czy nam pomóc.Pewnie w przyszłości napisze o nas coś co nam się nie spodoba(taka jego rola dziennikarza),ale nie można odbierać mu tego,że był nam bardzo pomocny w trudnym dla nas czasie.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 04.02.2019, 10:19
ytat:
Cytat:
Cytat:
Jeśli kogoś powinieneś nazwać Sępem to Dukata, Sarapata i resztę kwity. Jeśli jeszcze tego się nie przekonałes to już nigdy nie przekonasz.
aha to mam ich uważać za świętych zbawicieli Wisły bo inaczej popieram dukata z marzenką i mam się kierować pod cele Miśka?czy o co konkretnie chodzi?

Cytat:
Cytat:
Cytat:
Jak się postarasz to nadal masz szansę zacząć używać swojego rozumu, musisz się tylko skupić i zacząć myśleć - pamiętaj że na to nigdy nie jest za późno

Cytat:
Cytat:
Cytat:
A teraz, przeczytaj swoją wypowiedź i zobacz jak bez sensu ona jest. Rozumiesz że tych 4 milionów by nie było gdyby nie pewien zbieg wydarzeń w którym Stanowski także miał swój udział ? Nie to nie jest nasz wybawca ale umożliwił on rozpoczęcie pewnego rodzaju cykl następujących po sobie przypadkowych spotkań / rozmów / decyzji dzięki którym mogło się wydarzyć wiele dalszych rzeczy. Każda z nich ma równie
ważną wartość.
wykonała się tam jakaś robota przez pewne ruchy, decyzje, okoliczności, nie znaczy że by do tego nie doszło w innych okolicznościach może w trochę inny sposób,być może z pomocą innych ludzi.a ten koleś pitoli że gdyby nie narty, twit czy śnieg w zakopanem do by Wisły nie było.historyjki dla dzieci i naiwniaków takich jak ty.
Stanowskiego szanowałem do czasu aż się nie zaczął sobą zachwalać gdzie ludzie co na prawdę robią tu sporo nie chcą świecić tyłkami.

Na pewno szacun dla Leśnego i jego postawę od startu do końca.
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 04.02.2019 o godz. 10:25.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 04.02.2019, 10:36
Tommy ty .......isz. Walka szla o zycie, sporo okolicznosci zlozylo sie tak, ze sie poprostu udalo, a Ty twierdzisz, ze gdzies w blizej nieokreslonej rzeczywistosci rownoleglej z innymi ludzmi, innymi okolicznosciami czy decyzjami to by tez moglo sie udac. Na takiej zasadzie mozna rozpatrywac kazde zdarzenie historyczne, nazywamy to gdybaniem.

Ciekawy przyklad, piloci na symulatorach cwicza sytuacje krtyczne, m.in na podstawie scenariuszy, ktore faktycznie mialy miejsce. Jest kilka takich historii, ktore skonczyly sie dobrze a nikt do tej pory nie jest w stanie tego powtorzyc... . Dlaczego bo jest czynnik ludzki tak jak I z Wisla, odpowiedni ludzie w odpowiednim czasie.

Dlatego miejmy na tyle jaj aby poprostu podziekowac.

Co do Jadczaka, tutaj moj odbior jest troche inny, on otworzyl puszke Pandory. Nie oszukujmy sie wykonywal swoja prace liczac na dobry material(to nie altruism). Natomiast wracajac do odpowiedniego czasu i miejsca, gdyby go nie opublikowal sytyacja mogla by sie rozwinac inaczej I moglo zabraknac czasu aby sie uratowac.
Natomiast ma ego wielkosci planet i parcie na szklo co jest ogromna przeszkoda w odbiorze jego osoby.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2019, 10:53
TommyTSW napisał(a):Wyświetl post
ytat: aha to mam ich uważać za świętych zbawicieli Wisły bo inaczej popieram dukata z marzenką i mam się kierować pod cele Miśka?czy o co konkretnie chodzi?
Nie. Po prostu uważam że już historia dowiodła że skupiając swoją uwagę (w tym przypadku nienawiść), na niewłaściwych osobach umykają nam najważniejsze sprawy. Zaraz po materiale SzJ również uważałem że materiały zostały zmanipulowane, przekierowane, są sprzed dobrych kilku lat a zarówno Sarapata jak i DD nie chcą okraść Wisly. I myliłem się.
Zamiast skupić swoją uwagę na patrzeniu na ręce rządzącym dyskutowaliśmy o tematach zastępczych.

I tak, szczerze mówiąc przejrzałem Twoje ostatnie posty i nie znalazłem w nich linczu na Sarapacie i Dukacie, a na Stanowiskom i SzJ już tak. Nie twierdzę, że ich nie potępiasz (i zapewne jest dokładnie przeciwnie), ale uważam że energię włożona w jechanie po Stano i SzJ można spożytkować trochę lepiej
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Stary 04.02.2019, 11:02
Cytat:
Tommy ty .......isz. Walka szla o zycie, sporo okolicznosci zlozylo sie tak, ze sie poprostu udalo, a Ty twierdzisz, ze gdzies w blizej nieokreslonej rzeczywistosci rownoleglej z innymi ludzmi, innymi okolicznosciami czy decyzjami to by tez moglo sie udac. Na takiej zasadzie mozna rozpatrywac kazde zdarzenie historyczne, nazywamy to gdybaniem.
No ale to pan Stanowski stwierdził w swoim artykule że gdyby nie pewne okoliczności, w tym śnieg w Zakopanem to by już Wisły nie byłoCzyż to nie jest tym samym gdybaniem?

Oczywiście dziękuję za angaż bo jednak miał, co nie znaczy że będą na wszystko przymykał oko.

zgadzam się w 100%
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 04.02.2019, 11:05
Gdybanie? Wisla istnieje.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member

Stary 04.02.2019, 11:09
Nie wiesz do czego piję czy tylko udajesz?
Nasza sytuacja na tyle się poprawiła że ogarnięto syf po Wanni jeśli chodzi o samą licencję, reszta to angaż ludzi takich jak Kuba, Królewski, kibice a sporo przed nami żeby wyjść na jakąś prostą
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 04.02.2019 o godz. 11:19.
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 04.02.2019, 11:39
Nasza sytuacja na tyle się poprawiła że ogarnięto syf po Wanni jeśli chodzi o samą licencję, reszta to angaż ludzi takich jak Kuba, Królewski, kibice a sporo przed nami żeby wyjść na jakąś prostą
A ta licencja się sama ogarnęła?
Nawet gdyby ktoś włożył 50 mln, to trzeba było pomocy z zewnątrz ludzi typu Leśny, bo jak napisał Stano - na początku stycznia w Wiśle było jak u Kononowicza - nie było niczego.
Ani licencji, ani osób reprezentujących klub, ani struktur, ani wiedzy kto jest właścicielem. Że o pieniądzach nie wspomnę.
Samo włożenie kasy by nic nie dało, trzeba było ogarnąć papiery i umocowania formalne. Wiedzieć z kim i jak rozmawiać.
Myślisz, że jakby to robiła jakaś inna kancelaria (nawet za free), to udałoby się jej dogadać z Bońkiem, żeby wpłynął na KL odnośnie licencji? Czy gdyby nie uderzenie Jadczaka w wiadome środowisko, otwarcie oczu u wielu i lepszy klimat do ratowania Wisły, dziś byłaby taka mobilizacja? Śmiem wątpić.

Może Stanowski lekko podkoloryzował niektóre rzeczy, ale pisanie, że tacy dziennikarze jak Stanowski czy Jadczak właściwie nic nie zrobili w tej sprawie, to tak jakby napisać, że Sarapata i Dukat to prawdziwi Wiślacy.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 04.02.2019, 11:46
Dlatego napisałem Wisla istnieje. Teraz czas dorosnąć i zaczac sobie samemu radzic.
Odpowiedz cytując
Gercu
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 04.02.2019, 11:48
Nie syf po Wannie, tylko syf po Marzence, Dukaciku i Szarksach. I nie, do ogarnięcia tego syfu jeszcze jest bardzo daleko.
Odpowiedz cytując
GBO
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 04.02.2019, 11:51
Jeżeli ktoś nie chce lub nie potrafi docenić roli w/w dziennikarzy w, odpowiednio, otwarciu oczu opinii publicznej i ratowaniu Wisły to niech po prostu weźmie przykład ze swoich bardziej rozgarniętych kolegów ( jak np Wolfy ) i ograniczy udzielanie sie w sprawach dotyczacych okreslonej kwestii.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.02.2019, 11:51
Taka mała szpilka co do rzetelności pewnych oskarżeń. Już w paru miejscach spotkałem się z wymienianiem jako jednego z głównych zarzutów płacenia za wydawanie "Magazynu R22". Pomijając już to, że samo płacenie za usługę, która była wykonywana, naganne nie jest (zwłaszcza, że efektem niepłacenia za nią mogłoby być zaprzestanie jej wykonywania), to do pełni wiedzy wypadałoby zadać inne pytania, bez których jednoznaczna ocena takiego działania możliwa nie jest.
Magazyn był płatny. Czy klub osiągał z tego tytułu przychody/korzyści i czy przewyższały one koszty? Czy poniesione koszty były racjonalne, czyli czy nie przepłacano za usługę?
Bez odpowiedzi na te pytania to ten zarzut wygląda tak, jakby kierownika sklepu spożywczego oskarżono o działanie na szkodę właściciela, bo kupował za pieniądze sklepu alkohol i fajki od firmy szwagra. Tyle, że bez zająknięcia się o tym, że owszem, kupował, ale w ramach normalnego obrotu handlowego sklepu i bez podania, czy ceny zakupu były konkurencyjne ...

P.S. To nie jest próba obrony byłego zarządu, tylko oczekiwanie, by jego rozliczenie było robione rzetelnie i uczciwie. Żeby potem przykładowo jakieś oszołomy nie dziwiły się, że sąd nic z tym nie zrobił, skoro "dowody" były tak "oczywiste".
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.02.2019, 12:00
Wnioskując po cenie w jakiej był magazyn i to jak zapychano nim każda akcję (czytaj rozdawano za darmo) wnioskuję że bardziej niż o zarobek na jego sprzedaży chodziło o maksymalizację nakładu (czytaj zarobku ikropki) i ogólnie pojętym splendorze. Na pewno nie chodziło o wygenerowanie maksymalnego zysku i oszczędności. A już wydawanie go w momencie w którym z klubem było źle świadczyło o tym że Sarapacie niekoniecznie chodzi o zarobek.
Poza tym, czy tylko ja nie potrafiłem dostrzec punktu dystrybucji magazynu na piętrze trybuny D?
Odpowiedz cytując
Aalcman
Member

Od: 06.2008

Stary 04.02.2019, 12:08
Zrzucenie odpowiedzialności za syf na kambodżańskiego księcia to jest wyższa szkoła logiki.

Cały artykuł pokazuje chronologicznie co się wydarzyło i że spory udział miały korzystne zbiegi okoliczności, co zresztą potwierdzają sami uczestnicy. Można wierzyć lub nie, ale fakty są raczej jasne.

Fakt, że mało wspomniane jest o akcji kibiców, o udziale Socios w ratowanie klubu i o tym, że tak potencjał kibicowski mobilizował kluczowe osoby do działania (chociaż napomyka o tym Leśny mówiąc o spotkaniach z kibicami w Zakopcu)

Przy okazji, to laurkę Stanowskiemu wystawił jeden z niewielu pracowników Wisły, który ogarniał burdel. Przeczytaj list Czwartkiewicza. Uważasz, że osoba widząca, jak beznadziejna jest sytuacja w klubie pisze taki list dla kurtuazji?

Piszesz o innych okolicznościach i ludziach... Tylko, że tych ludzi nie było. Myślisz, że Kwaśniewski czy Michlowicz też by ogarnęli sytuację? O Czerwińskim nawet nie wspominam...
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
Przybyszewski
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 04.02.2019, 13:06
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Taka mała szpilka co do rzetelności pewnych oskarżeń. Już w paru miejscach spotkałem się z wymienianiem jako jednego z głównych zarzutów płacenia za wydawanie "Magazynu R22". Pomijając już to, że samo płacenie za usługę, która była wykonywana, naganne nie jest (zwłaszcza, że efektem niepłacenia za nią mogłoby być zaprzestanie jej wykonywania)
Tylko ze to możesz odnieść do każdej usługi za jaka Wisła nie płaciła. Dlaczego z tych wszystkich faktur (piłkarze trenerzy etc) Wisla na czas opłacała działalność wydawnicza ? Nie ma co tego wybielać.

Taka logikę można by zastosować do siłowni. Ile za wynajem płacił do tego czasu Mr Misiek a ile będzie płaciło teraz Platinum ?
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 04.02.2019, 13:18
Mimo wszystko uważam, że socios zrobiło dla Wisły SA niepomiernie więcej niż SZJadczak i tyle, dlatego twierdzenie, że chłop był man of the year 2018 w Wisła Kraków jest śmieszne. To miejsce należy się Mackowi Stolarczykowi, który zmontował grupę ludzi, grających bez kasy i poświęcających się na maxa ......

Gdyby Szymon Jadczak w swoim materiale oraz okołomateriałowych wypowiedziach wyłożył konkretnie to co Stanowski w swoim wczorajszym artykule - nie byłoby o czym gadać.

Natomiast materiał p. Jadczaka był zdecydowanie niższych lotów: typu zatrudnianie skazanych na kasach biletowych, wykopywanie trupów, Sarapata obrońcą Miśka (podczas gdy ona w sprawach karnych nie występowała) - to wszystko czyniło ten materiał delikatnie rzecz ujmując średnio wiarygodnym..........

Współpraca większości biznesmenów, np. KTargosz padła po ujawnieniu sprawozdania finansowego, z którego wynikało, że Zarząd otrzymał ponad 700 tys zł wynagrodzenia za 2017 rok, pozostały jedynie pożyczki pp. Kwietnia i Ziętka, które były udzielane także po emisji materiału Jadczaka...
Ponadto dziwnie sobie nie przypominam ustaleń Jadczaka dotyczących gangu Olsena sprzed świąt, i o ile z Meresiem wykonał świetną robotę, to tutaj wiele ustaleń dotyczących Hartlinga mam wrażenie, że dokonały inne osoby, a nie bezpośrednio Jadczak ......
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów