The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.05.2018, 07:22
Jakbym już to gdzieś czytał.

Niestety ale mam wrażenie, ze to kolejny wywiad na zasadzie - w klubie dzieje się cokolwiek średnio (transfery, kasa, Bragiel), to dajmy wywiad, że w sumie jest spoko.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
szczepans21
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 28.05.2018, 07:48
Coglin napisał(a):Wyświetl post
Jakbym już to gdzieś czytał.

Niestety ale mam wrażenie, ze to kolejny wywiad na zasadzie - w klubie dzieje się cokolwiek średnio (transfery, kasa, Bragiel), to dajmy wywiad, że w sumie jest spoko.
Dokładnie takie same wrażenie mm po tym wywiadzie.
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 28.05.2018, 07:53
Prasa i Kibice oczekują konkretów w wywiadach, ale co tak naprawdę p. Prezes powiedzieć może? Szczegóły dotyczące niemal wszystkiego są tajne. Obietnice są bardzo ryzykowne. Szczera prawda jest niedyplomatyczna.
Pozostają suche, niegroźne fakty i standardowe ogólniki.
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 28.05.2018, 08:07
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Tymczasowy zator finansowy w związku z napaleniem się na grę w pucharach zostanie odetkany przez sprzedaż Carlitosa - mam nadzieję, że każdy zdaje sobie z tego sprawę
Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na fakt spłacenia upierdliwego długu wobec serbów, co pozwoliło uzyskać licencję na puchary....ta sprawa też się długo za Wisłą ciągnęła, ale jak rozumiem z wywiadu jest to temat zamknięty już.
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 28.05.2018, 08:22
Oczywiście, że wywiad z Panią Prezes zasadniczo niczego nowego nie wnosi.
Problemy finansowe są - bo ze względów szczegółowo opisanych chociażby przez @MaLK muszą być.
Sprzedaż Carlitosa jest tutaj koniecznością ale wiadomo, że Pani Prezes tego wprost w wywiadzie powiedzieć nie może.

W to stawianie na młodych Polaków też jakoś bardzo nie wierzę - skąd nagle taka zmiana? Na jakiej podstawie klub uznał, że po dwóch latach kończymy projekt "hiszpański" i zaczynami inny? Tym bardziej mając na ławce Carillo?!
Ok, facet powtarza, że z żadnych zawodnikiem nie brał ślubu ale nie wygląda na gościa, który postawi na młodzież.
To się w ogóle nie składa w logiczną całość.
Także bardziej obstawiałbym, że ostatecznie na skutek nieudanych negocjacji z młodymi zdolnymi Polakami zrobimy kolejny hiszpański zaciąg.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 28.05.2018, 08:39
Obawiam się tej "zmiany polityki kadrowej" szczególnie, że projekt hiszpański wypalił, do końca walczyliśmy o puchary. Dobrze to funkcjonowało, nie sądzę żeby zmiana popchnęła nas na przód. Spodziewam się raczej lekkiego zjazdu w dół ligowej tabeli.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 28.05.2018, 10:37
silver03 napisał(a):Wyświetl post
Obawiam się tej "zmiany polityki kadrowej" szczególnie, że projekt hiszpański wypalił, do końca walczyliśmy o puchary. Dobrze to funkcjonowało, nie sądzę żeby zmiana popchnęła nas na przód. Spodziewam się raczej lekkiego zjazdu w dół ligowej tabeli.
ja spodziewam sie akcji typu za Carlitosa przychodzi Kuswik, i kibice powinni sie cieszyc
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 28.05.2018, 10:57
"Lekkiego" byłoby jeszcze akceptowalne.
Na razie to bardziej wygląda na "ścieżkę Górnika".
Nie obecnego, ale tego, który spadł z e-sy.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 28.05.2018, 10:58
Może być i zjazd, ale nie czarujmy się - Carlitosa co sezon raczej za darmo nie znajdą w 3 lidze, a bez niego też byłby ostry zjazd raczej w tym sezonie. A przykład Lloncha pokazał, że nikt z takich zawodników nie traktuje Wisły poważnie (może Ivan Gonzales trochę, ale to też pytanie na ile to PR). Potrzebni są zawodnicy, z którymi będzie można się identyfikować, a za wyjątkiem Wasyla, Sadloka i mimo wszystko Bogusia takich brak. Za sezon zostanie więc sam Sado (chyba że Bartkowski się aż tak wkręci). Zarząd zapewne to widzi i cos w tym kierunku chce zrobić. Wg mnie, jeżeli Wisła będzie średniakiem (a tak najpewniej będzie niezależnie czy przyjdą Polacy czy np Hiszpanie), to może się przekładać na frekwencje. Część ludzi nie przyjdzie, bo nie będą odczuwali żadnych emocji względem zagranicznego zaciągu. Tak mi się wydaje.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 28.05.2018, 11:10
Sam klub nie traktuje poważnie zawodników oferując im na starcie kontrakty 0,5+1 albo 1+1. Jest u nas problem z ocenieniem czy zawodnik będzie faktycznie wzmocnieniem, gdyby ktoś dobrze ich ocenił Llonch na starcie biegałby z 2 letnim kontraktem, a Lopez pewnie z 3 letnim.

Taka mała dygresja.
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Od: 06.2008

Stary 28.05.2018, 11:11
Cytat:
Potrzebni są zawodnicy, z którymi będzie można się identyfikować, a za wyjątkiem Wasyla, Sadloka i mimo wszystko Bogusia takich brak.

Ja piehdolę... Jak mnie wkuhwia to podejście wielu kibiców. Aż musiałem się podzielić bólem czterech liter. Wasyl dopiero od sezonu w Wiśle, już niemal emerytowany - spoko, bez dopisku. Sadlok - fakt, materiał na kolejnego kapitana przy obecnej bryndzy, ale z Wisłą niczego nie wygrał, a ma na koncie odwalanie akcji z próbą ucieczki do Legii - spoko, bez dopisku. Boguś - ponad 350 spotkań, blisko 150 punktów w kwalifikacji kanadyjskiej, kilka mistrzostw z Wisłą, na dobre i na złe z nami, żadnych fochów - a chvj, dopisek, że można, ale powtarzam to "można" się z nim "mimo wszystko" identyfikować. LOL

A co do zmiany strategii na budowanie kadry Wisły to nie wiem skąd to przekonanie, że porzuciliśmy kierunek hiszpański na rzecz podążania drogą Górnika. Przypominam, że:
1) podobno przegraliśmy walkę o wszystkich kluczowych zawodników 1 ligi, czyli Łabojko, Banaszewski i inni trafią gdzie indziej, czyli został nam tylko Lis z Polaków i raczej nikogo więcej bym się tu nie spodziewał (oprócz wynalazków typu Grabowski z juniorów Lecha)
2) podobno na celowniku jest 30 letni hiszpański obrońca, a dwóch kandydatów do zastąpienia Lloncha też jest z kierunku hiszpańskiego

Spokojnie, hiszpańsko-chorwacko-polskiego projektowi nic nie grozi
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 28.05.2018, 11:16
Trzeba się z pewnymi faktami pogodzić. Nie wrócą już czasy gdy jeden zawodnik bedzie gral 10 lat w naszym klubie. Świadczyło by to wtedy o jego przeciętność. 99% zawodników szuka swojej szansy za granicą. Przypadki Boguskiego, Sadloka czy Bartkowskiego sa o tyle znamienne że to pilkarze po przejsciach, ciężkich kontuzjach. Jeśli teraz ściągniemy "Polaków" to mogę iść o zakład że jeśli będą prezentować dobry poziom to spędzi 2-3 lata to max w naszej drużynie.

A czy obcokrajowiec Carlitos przyciągał "tlumy" na stadion? Może tłumów nie, ale paru januszy pewnie swoją gra przyciągnął.

Optymalnie wg mnie jest kadra w 50% Polska i zagraniczna. O jakość w przypadku obcokrajowca (relatywnie do ceny) łatwiej. Z tym że jak mamy kogos przeciętnego trzymać na ławce to wolę tam widzieć Polaka.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 28.05.2018, 11:36
Hives4 napisał(a):Wyświetl post
Ja piehdolę... Jak mnie wkuhwia to podejście wielu kibiców. Aż musiałem się podzielić bólem czterech liter. Wasyl dopiero od sezonu w Wiśle, już niemal emerytowany - spoko, bez dopisku. Sadlok - fakt, materiał na kolejnego kapitana przy obecnej bryndzy, ale z Wisłą niczego nie wygrał, a ma na koncie odwalanie akcji z próbą ucieczki do Legii - spoko, bez dopisku. Boguś - ponad 350 spotkań, blisko 150 punktów w kwalifikacji kanadyjskiej, kilka mistrzostw z Wisłą, na dobre i na złe z nami, żadnych fochów - a chvj, dopisek, że można, ale powtarzam to "można" się z nim "mimo wszystko" identyfikować. LOL

A co do zmiany strategii na budowanie kadry Wisły to nie wiem skąd to przekonanie, że porzuciliśmy kierunek hiszpański na rzecz podążania drogą Górnika. Przypominam, że:
1) podobno przegraliśmy walkę o wszystkich kluczowych zawodników 1 ligi, czyli Łabojko, Banaszewski i inni trafią gdzie indziej, czyli został nam tylko Lis z Polaków i raczej nikogo więcej bym się tu nie spodziewał (oprócz wynalazków typu Grabowski z juniorów Lecha)
2) podobno na celowniku jest 30 letni hiszpański obrońca, a dwóch kandydatów do zastąpienia Lloncha też jest z kierunku hiszpańskiego

Jakieś źródło? Czy "info własne, pewne"?
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 28.05.2018, 11:53

A co, mam pisać trzeba zamiast można? Dla mnie on jest jak najbardziej z nami, ale jak posłuchasz wielu kibiców to niekoniecznie chcą się z Rafałem identyfikować, a z Głową czy Brożkiem problemu nie mieli. Stąd tak napisałem - ja mam do niego dużo szacunku w kwestii wyjaśnienia. Natomiast co do Wasyla nie pisze, że jest urodzonym Wiślakiem, tylko że można się z nim identyfikować - ma odpowiedni charakter, sukcesy, szacunek w całym środowisku, bierze odpowiedzialność za drużynę, wydrze się jak trzeba itd, Sadlok całkiem podobnie, tyle że na mniejsza skalę i sukcesów mniej.
No właśnie, to wszystko jest podobno a jak będzie to się okaże. I ja nigdzie nie pisałem, że liczę na zmianę kierunku i chce to mieć górnika. Po prostu moim zdaniem, w szatni Wisły podstawowym językiem powinien być polski, a za najdalej za sezon będzie problem, żeby Sadlok czy Wojtkowsi zostali przez kogoś zrozumieni. Wiadomo że będą transfery z zagranicy i nic do tego nie mam. Odniosłem się do proporcji, o których wspominała prezes - i one faktycznie trochę powinny się zmienić. I wcale nie chodzi o to, że akceptowalny transfer to tylko Polak. Może się mylę, może żyję historią, ale ja wole identyfikować się choćby z "sezonowym" Wasylem niż z Carlitosem czy Imazem.
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 28.05.2018, 11:58
Cytat:
ale jak posłuchasz wielu kibiców to niekoniecznie chcą się z Rafałem identyfikować

I właśnie ci "kibice" mnie denerwują. Rafał jest "be", bo nie pije i nie rzuca ku*wami. A z drugiej strony Misiek jest spoko, mimo, że rzucał nożem z trybun. Moralność dzikusów, szacun dla agresji, a olewka na innych.

Cytat:
Jakieś źródło? Czy "info własne, pewne"?

Nigdy nie mam "własnego". Czytam co piszą na twitterach i innych stronach. Co do Łabojko, Banaszewskiego i innych to głownie nielubiany tutaj janekx.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 28.05.2018, 13:23
I właśnie ci "kibice" mnie denerwują. Rafał jest "be", bo nie pije i nie rzuca ku*wami. A z drugiej strony Misiek jest spoko, mimo, że rzucał nożem z trybun. Moralność dzikusów, szacun dla agresji, a olewka na innych.

Nigdy nie mam "własnego". Czytam co piszą na twitterach i innych stronach. Co do Łabojko, Banaszewskiego i innych to głownie nielubiany tutaj janekx.
Ten dam janexx od Mereeia, Stecherta i nie przedłużenia Boguskiego?
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 28.05.2018, 13:31
"Chcemy aby Wisla byla bardziej Wislacka" - ciecia trzeba jakos nazwac?
"Nie miala bym Pretensji gdyby Bragiel zrezygnowal" - czyzby przygotowanie pod jego znikniecie?

Tak tylko glosno mysle.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 28.05.2018, 13:50
MB1906 napisał(a):Wyświetl post
"Chcemy aby Wisla byla bardziej Wislacka" - ciecia trzeba jakos nazwac?
"Nie miala bym Pretensji gdyby Bragiel zrezygnowal" - czyzby przygotowanie pod jego znikniecie?

Tak tylko glosno mysle.
Jednocześnie: " opcja hiszpańska byla dobra w tamtym momencie", czyli w rozumowaniu Pani Prezes teraz mamy możliwości wejścia na wyższy poziom sportowy nie grzebiąc w "pilkarskim śmietniku". Fakt faktem że wyszło nam to na ogromny plus. Można interpretować jej wypowiedź w różnym kontekście.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Od: 11.2002

Stary 28.05.2018, 15:09
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Jednocześnie: " opcja hiszpańska byla dobra w tamtym momencie", czyli w rozumowaniu Pani Prezes teraz mamy możliwości wejścia na wyższy poziom sportowy nie grzebiąc w "pilkarskim śmietniku". Fakt faktem że wyszło nam to na ogromny plus. Można interpretować jej wypowiedź w różnym kontekście.
....lub nizszy.

Wtedy nas bylo stac na Hiszpanow, dzis na nieopierzonych malolatow z drugiej ligi.

Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 28.05.2018, 15:25
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
....lub nizszy.

Wtedy nas bylo stac na Hiszpanow, dzis na nieopierzonych malolatow z drugiej ligi.

Inaczej - wtedy było nas stać tylko na Hiszpanów, teraz jest nas stać dodatkowo na nieopierzonych małolatów z drugiej ligi
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 28.05.2018, 16:01
Ja bym powiedzial, ze "hiszpanski smietnik" jest dosc ekskluzywny skoro znalezlismy takiego Carlitosa, Lloncha, Veleza, Gonzaleza, Imaza, Bashe "za darmo".

Nie bardzo rozumiem, ze bedziemy bardziej Wislaccy jesli sciagniemy mlodych Polakow. Mlodzi Polacy maja naprawde malo oddania klubom, jak ten nasz co to juz mlody nie jest.

Na koniec, mamy problem z takimi podstawami jak placenie na czas wiec jak mamy kupic kogos porzadnego w PL?

Dla mnie to troche taka korpo gadka.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 28.05.2018, 16:47
oczywiscie ze bedziemy bardziej wiślaccy biorac Polakow, szczegolnie odpady z Lecha czy Legii....
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 28.05.2018, 17:53
Ano właśnie. Mało udolny PR. Jesteśmy biedni jak mysz kościelna i skaczemy od jednego pomysłu do drugiego. Teraz zauroczylismy się Górnikiem.
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 28.05.2018, 18:04
U nas koncepcje prowadzenia klubu szybko sie zmiania. Moda na Holendrów pozniej Hiszpanów i teraz bedzie na mlodych Polakow na ktorych nas nie stac.I co roku rewolucja i kolejny sezon przejsciowy.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 28.05.2018, 18:09
Ale o czym wy piszecie? Jaka koncepcja się zmienia? Po jednym Mateuszu Lisie? A jak przyszedł Wojtkowski w zeszłym sezonie to się nie zmieniła?

Czy leci z nami pilot?

To że Junco stwierdził że coś jest w Lisie nic nie zmienia. Po prostu co najwyżej będzie w kadrze kilku młodych jak kogoś dołoży do Lisa. Równocześnie szuka przecież piłkarzy do gry i podobno w większości są to Hiszpanie.

No chyba że są tu tacy co chcieliby kadrę 23 Hiszpanów i mają ból dupy że Junco jednego Polaka planuje zakupić.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 28.05.2018, 18:26
Jak to? Polaków sciagaja a nie Hiszpanów? Przecież to skandal rasizm, uprzedzenia rasowe i ksenofobia! A kto wie czy nie antysemityzm!
łukasza
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 28.05.2018, 18:31
W lecie Hiszpanie, w zimie Chorwaci, w lecie Hiszpanie, w zimie Chorwaci. W międzyczasie co okienko co najmniej po jednym w miarę młodym Polaku.

Żadna koncepcja się nie zmieniła, cały czas jest realizowany ten sam projekt. Dojdzie Lis i Grabowski, a do tego zaciąg Hiszpanów. A w zimie pewnie kolejny Chorwat.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 28.05.2018, 18:37
Ogryzek, nie po jednym Lisie. Wszak że strony zarządu płyną informacje, że mamy być bardziej made in PL. Tylko... co się takiego wydarzyło, że nagle nas stać? Junco zgodnie z prawdą mówił, chciałbym Polaków ale nas nie stać. Chyba, że poprzeczką poszła w dół jeśli chodzi o potencjał i umiejętności. Utopia jest, że nasciagany perspektywucznych Polaków ewentualnie możemy liczyć na okazję typu Wojtkowski. Dla mnie dotychczasową polityka szukania w Hiszpanii i Bałkanach była ok. Plus chów własny, na który trzeba poczekać.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 28.05.2018, 19:52
MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Ogryzek, nie po jednym Lisie. Wszak że strony zarządu płyną informacje, że mamy być bardziej made in PL. Tylko... co się takiego wydarzyło, że nagle nas stać? Junco zgodnie z prawdą mówił, chciałbym Polaków ale nas nie stać. Chyba, że poprzeczką poszła w dół jeśli chodzi o potencjał i umiejętności. Utopia jest, że nasciagany perspektywucznych Polaków ewentualnie możemy liczyć na okazję typu Wojtkowski. Dla mnie dotychczasową polityka szukania w Hiszpanii i Bałkanach była ok. Plus chów własny, na który trzeba poczekać.
Stać nas.. żeby dookoptować paru młodzieżowców do szerokiej kadry i w ten sposób stanie się ona bardziej Wiślacka. Wszystko się zgadza..
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 28.05.2018, 19:58
Mlodziezowcow skąd? Junco sam mówił, że do rocznika 2003 jak dobrze pamiętam jest pustynia. Dzięki młodzieży, której nie chciał Lech bardziej Wisła cy nie będziemy.

Lis, hgw kto to, pol banki.
Ostatnio edytowane przez MB1906 : 28.05.2018 o godz. 20:01.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów