The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Czy masz ochote kopac jeszcze w tym roku
Tak bardzo chetnie (Liga rzadzi Liga radzi Liga nigdy Cie nie zdradzi) 490 57,11%
Prawdopodobnie tak, ale jeszcze nie wiem na 100% 94 10,96%
Wolalbym nie, chyba ze pod partyjnym przymusem 36 4,20%
Nie ma ch.... wole wpierdalac karpia 181 21,10%
Decyzje zostawiam innym i dostosuje sie do niej 57 6,64%
Głosujących: 858. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
saklak1906
Senior Member

Od: 06.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 31.03.2009, 08:12
Jak dla mnie to srodowy mecz moga przegrac i odpasc z mundialu. Przynajmniej za rok sobie czlowiek oszczedzi rozczarowania po kolejnej kompromitacji.
I przynajmniej bede mial satysfakcjie i przyjemnosc z ogladania pilki noznej, bo nawet jak jakims cudem przejdziemy dalej to bedzie jak zawsze pojedzie ten ktorego menago jest bardziej obrotny albo ktory bardziej posmarowal.
Gazety beda sie rozpisywaly jacy to swietni jestesmy ba nawet czarnym koniem jestesmy, a jak sie skonczy jak ostatnie dwa wyjazdy na taka impreze bedzie wylewanie pomyj i szukanie winnego.

A i tak najbardziej po dupie dostanie kibic
,
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 31.03.2009, 08:21
Prezes Lecha: Smuda bedzie prowadził Lecha nie kadre!!
http://www.sport.pl/sport/1,65025,64...ic_Lecha_.html

szkoda, bo to jego bym widział na stanowisku selekcjonera.Znajac nasze realia to pewnie za Leo bedzie Majewski albo Engel.Heńka też bardzo szanuje ale ostatnio jakoś mu w kratke idzie w Górniku.
Odpowiedz cytując
ToTylkoJa
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 31.03.2009, 11:12
darotsok73 napisał(a):Wyświetl post
...
a czym różni się Leo od Janasa i Engela w osiągnięciach kadry? Niczym, poza jednym małym szczegółem- zarobkami (któe idą między innymi z Twoich i moich podatków). No może jeszcze tym, że za kadencji Jerzego i Pawłą jechaliśmy ogórków i średniaków jak chcieliśmy, a teraz Kazachstan i San Marino się nas nie boją. Wg Ciebie Leo ma zostać, bo ma w Europie wyrobione jaka tako nazwisko? A tyle razy krytykuje się treneró, że za bardzo przywiązują się do nazwisk piłkarzy, mimo iż Ci są bez formy. Nie podobna sytuacja?

Ja tak samo jak AYALA- dałbym szansę Smudzie poprowadzić kadrę. To jest trener, któy umie dobierać sobie zawodników, a w reprezentacji wybór miałby spory.
Ostatnio edytowane przez ToTylkoJa : 31.03.2009 o godz. 11:20.
Odpowiedz cytując
Krissu
Militaris

Od: 01.2006

Stary 31.03.2009, 11:20
Zamiana Beenhakkera na Kasperczaka czy Smudę to zamiana jednego starszego pana na innego starszego pana.

Nam potrzeba młodego trenera. Czterdziestolatka. Dla mnie ideałem byłby Slaven Bilić ale niestety to Science Fiction.

Natomiast nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Smuda prowadzi jednocześnie Lechia i Reprezentację.
Pro Fide, Rege, Lege et WISŁA.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 31.03.2009, 11:21
ToTylkoJa napisał(a):Wyświetl post
a czym różni się Leo od Janasa i Engela w osiągnięciach kadry? Niczym, poza jednym małym szczegółem- zarobkami (któe idą między innymi z Twoich i moich podatków). No może jeszcze tym, że za kadencji Jerzego i Pawłą jechaliśmy ogórków i średniaków jak chcieliśmy, a teraz Kazachstan i San Marino się nas nie boją.

Ja tak samo jak AYALA- dałbym szansę Smudzie poprowadzić kadrę. To jest trener, któy umie dobierać sobie zawodników, a w reprezentacji wybór miałby spory.
tym sie różni że wygrał z Portugalia i Czechami pokaż mi równe znaczące wyniki naszych trenerskich magików

a piłkarzy mamy na poziomie Słowacji czy Słowenii taka jest prawda
Odpowiedz cytując
ToTylkoJa
Senior Member

Stary 31.03.2009, 11:27
Lemoniadowy Joe napisał(a):Wyświetl post
tym sie różni że wygrał z Portugalia i Czechami pokaż mi równe znaczące wyniki naszych trenerskich magików

a piłkarzy mamy na poziomie Słowacji czy Słowenii taka jest prawda
i to jest właśnie ten mit wielkiego Leo-wygrane z Czechami i Portugalią(czemu tego poziomu nie utrzymali 3 dni później ze Słowcją? A no dlatego, że były to tylko wyskoki). I to wszystko. A co Polska pokazuje z takimi zespołami jak Walia, Irlandia Płn, San Marino (gdyby nie Fabian to nie wiem jak by się skończyło), Słowacją, Słowenią, Austrią. Takie zespoły za Engela i Janasa kosiliśmy jak chcieliśmy. Armenia przegrywała z nami 4-0, a teraz męczymy się z nimi. Azerowie byli pojechani 8-0, a teraz Kazachstan i San Marino się nas nie boją.

A co Ci takiego Leo pokazał, bo nie rozumiem? Na euro wyszedł z grupy? Polska grała świetny futbol i nadal gra? Ale tak, niech zostanie, bo wygraliśmy z Portugalią i Czechami. To może warto postawić na Piechniczka, bo ten zdobył 3 miejsce na świecie? Leo przy nim to pryszcz, nie sądzisz?

Nasi magikowie może lepsi nie są, ale osiągają z tą kadrą takie same wyniki, jak Leo. Więc skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?
Ostatnio edytowane przez ToTylkoJa : 31.03.2009 o godz. 11:38.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 31.03.2009, 11:43
i to jest właśnie ten mit wielkiego Leo-wygrane z Czechami i Portugalią(czemu tego poziomu nie utrzymali 3 dni później ze Słowcją? A no dlatego, że były to tylko wyskoki). I to wszystko. A co Polska pokazuje z takimi zespołami jak Walia, Irlandia Płn, San Marino (gdyby nie Fabian to nie wiem jak by się skończyło), Słowacją, Słowenią, Austrią. Takie zespoły za Engela i Janasa kosiliśmy jak chcieliśmy. Armenia przegrywała z nami 4-0, a teraz męczymy się z nimi. Azerowie byli pojechani 8-0, a teraz Kazachstan i San Marino się nas nie boją.
bo poziom gry zależy także od rywala i wielkie widowiska można stworzyć z wielkimi drużynami a nie z przeciętniakami

Polska ma piłkarzy na poziomie Słowacji Słowenii itd...

zgadzam sie że mecze z Portugalia czy Czechami to wyskoki tylko powiedz mi kiedy ostatnio mielismy takie wyniki i taka gre prezentowaliśmy

A co Ci takiego Leo pokazał, bo nie rozumiem? Na euro wyszedł z grupy? Polska grała świetny futbol i nadal gra? Ale tak, niech zostanie, bo wygraliśmy z Portugalią i Czechami. To może warto postawić na Piechniczka, bo ten zdobył 3 miejsce na świecie? Leo przy nim to pryszcz, nie sądzisz?

jakich piłkarzy miał Piechniczek a jakich ma Leo, zobacz że kazdy pilkarz który wyjedzie z naszej ligii po najwyżej roku staje sie pilkarskim wrakiem , kim wygrał Janas eliminacje pilkarzami Wisły który w niej grali albo nie dawno z niej odeszli i jeszcze sie dobrze prezentowali

Nasi magikowie może lepsi nie są, ale osiągają z tą kadrą takie same wyniki, jak Leo. Więc skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?
a kto płaci wkońcu Leo, bo nie wiem?
Odpowiedz cytując
ToTylkoJa
Senior Member

Stary 31.03.2009, 11:52
Lemoniadowy Joe napisał(a):Wyświetl post
bo poziom gry zależy także od rywala i wielkie widowiska można stworzyć z wielkimi drużynami a nie z przeciętniakami

Polska ma piłkarzy na poziomie Słowacji Słowenii itd...

zgadzam sie że mecze z Portugalia czy Czechami to wyskoki tylko powiedz mi kiedy ostatnio mielismy takie wyniki i taka gre prezentowaliśmy

jakich piłkarzy miał Piechniczek a jakich ma Leo, zobacz że kazdy pilkarz który wyjedzie z naszej ligii po najwyżej roku staje sie pilkarskim wrakiem , kim wygrał Janas eliminacje pilkarzami Wisły który w niej grali albo nie dawno z niej odeszli i jeszcze sie dobrze prezentowali

a kto płaci wkońcu Leo, bo nie wiem?
to czemu na euro z Niemcami i Chorwacja nie pokazali tego widowiska?

I brawo dla Janasa, że wiedział kogo powołać. A Leo nie brał takich piłkarzy jak Paweł Brożek, Jeleń czy Wichniarek, mimo iż Ci byli w formie. Sam strzela sobie samobója. Ma problem z lewą stroną obrony? Seweryn Gancarczyk, który zbiera dobre noty na Ukrainie. Dlaczego nie chce dać mu szansy? Lepiej było dać pograć Zahorskiemu i Pazdanowi. Swoją drogą, to Janas jest niedocenianym trenerem. A wyniki ma i to dobre- mistrzostwa i 1/4 LM z Legią. Awans na mundial. Dobra gra GKSu B.

Leo płaci chyba część pieniędzy PZPN (czyli z naszych podatków) i chyba Tyskie (ale to również idzie z naszych pieniędzy, bo Polacy piją to piwo i za nie płacą).
Ja nie widzę żadnego stylu w tej reprezentacji. 2 bardzo dobre mecze i to wszystko.
Ja Leo popierałem do zakończenia euro. Pokazał tyle co jego poprzednicy, a nawet wypadł jeszcze gorzej. Więc czemu ma nie podzielić ich losu? Są równi i równiejsi?
Ostatnio edytowane przez ToTylkoJa : 31.03.2009 o godz. 11:54.
Odpowiedz cytując
Luissss81
Senior Member

Stary 31.03.2009, 12:07
Przyznam, że Leo na początku wywarł na mnie dobre wrażenie.Cieszyłem się, że to on będzie trenerem.Miałem nadzieje, że rozbije klikę piłkarską naszej reprezentacji i powoła ludzi, którzy na prawdę mogą coś zdziałać i przede wszystkim chcą tego.Na początku tak było.Ale patrząc co on teraz wyrabia to brak słów po prostu.Ktoś tu wyżej napisał , że Smuda i Kasperczak to poziom równy Leo.Nie zgadzam się.Nie wydaje mi się by Ci trenerzy byli równie ślepi co Leo.Bo po cholerę powoływać zawodników ,którzy nie grają w klubach?Ludzie ,już to było kiedyś przerabiane.Jak na tym wychodzimy ?Każdy wie.Nie sądzę by Smuda, czy Kasperczak nie powołali Brożkow, Jelenia, czy innych zawodników których powołać trzeba ze względu na formę jaką prezentują.Kolejne brawa dla Leo ,który wg mnie dobitnie pokazuje, że ma nas głeboko to fakt jego współpracy z Feyenordem, wyjazdy na mecze, zamiast obserwować naszych zawodników i interesować się przede wszystkicm kadrą.Mam nadzieje, że go zwolnią.A mecz z San Marino spacerkiem nie będzie.
WISŁA TO MY
Odpowiedz cytując
darotsok73
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 31.03.2009, 12:17
Niewątpliwą zaletą odróżniającą Benhauera od "tradycyjnej polskiej myśli szkoleniowej" jest fachowość, bez względu na okoliczności ,aktualną sytuację (dramatyczne wyniki)czy też powszechną krytykę.
Z resztą my Polacy w krytykowaniu wszystkiego jesteśmy mistrzami. Wyników nie ma bo najlepsi polscy kopacze HU...grają tak w kraju jak i za granicą .Płakanie że "czabyło tego a nie tamtego powołać " jest niepoważne. Poczytajcie sobie(i tak to wiecie) jak wygląda szkolenie dzieci i młodzieży w 10 razy biedniejszych i mniejszych krajach niz Polska. Jest masowe i systemowe.
Co winien Benhaker że przykładowy Wawrzyniak gra piach , Ebi nawet murawy nie powącha itd.
Mamy lepszych ? Mamy, tylko że są wiecznie kontuzjowani albo źli trenerzy na ławce ich trzymają.

Ps. Nie upieram się przy bezterminowym trzymaniu Holendra ale przydałaby się ciągłośc i logika a nie układziki przy zatrudnianiu następców. Widzicie tu Engela ,Majewskiego albo Janasa ?
Odpowiedz cytując
Luissss81
Senior Member

Stary 31.03.2009, 12:25
Niewątpliwą zaletą odróżniającą Benhauera od "tradycyjnej polskiej myśli szkoleniowej" jest fachowość, bez względu na okoliczności ,aktualną sytuację (dramatyczne wyniki)czy też powszechną krytykę.
Z resztą my Polacy w krytykowaniu wszystkiego jesteśmy mistrzami. Wyników nie ma bo najlepsi polscy kopacze HU...grają tak w kraju jak i za granicą .Płakanie że "czabyło tego a nie tamtego powołać " jest niepoważne. Poczytajcie sobie(i tak to wiecie) jak wygląda szkolenie dzieci i młodzieży w 10 razy biedniejszych i mniejszych krajach niz Polska. Jest masowe i systemowe.
Co winien Benhaker że przykładowy Wawrzyniak gra piach , Ebi nawet murawy nie powącha itd.
Mamy lepszych ? Mamy, tylko że są wiecznie kontuzjowani albo źli trenerzy na ławce ich trzymają.

Ps. Nie upieram się przy bezterminowym trzymaniu Holendra ale przydałaby się ciągłośc i logika a nie układziki przy zatrudnianiu następców. Widzicie tu Engela ,Majewskiego albo Janasa ?
Częściowo się zgadzam ale:
Jeleń,Brożek,Seweryn Gancarczyk,Piotrek Brożek -chyba kontuzjowani nie byli i grali cały czas z tego co wiem.Fachowość?- no tak wystawianie zawodników na nie swoich pozycjach to rzeczywiście jest fachowość.W krytykowaniu jesteśmy mistrzami napisałeś.My w wielu dziedzinach jesteśmy mistrzami, ale to nie znaczy ,że na to czy owo nie można spojrzeć krytycznie.Mamy lepszych?To niech on i ten Ulatowski znajdą lepszych ,tylko nie bo oni przecież czasu nie mają.Jeden Feyenordem się zajmuje , a drugi Gks'em.Do roboty panowie
WISŁA TO MY
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 31.03.2009, 12:37

Ja też się nie upieram ale myślę(tak jak i po euro) że najlepszy wyjściem to dać mu pracować
a) do czasu kiedy stracimy szanse na awans
b)jak awansujemy to do końca mistrzostw - gdzie oczywistym jest że zagramy jak zawsze chujnie.

Pomijając już nawet fakt że dziady chcą wpuścić lisa do kurnika - Engela, bo Majewski robi tu za statyte - no nawet gdyby mieli dobre intencje czyt.Smuda, bądź Kasper - to u nas 'od wieków' jest tak jest tak ze trener się szybko zużywa.
Nowy trener teraz to 90% szans że wszystko zacznie się z nim .......ić tak koło 2011 roku i albo na siłę będą go trzymać albo zrobią roszadę tuz przed euro - dlatego im później zmiana tym lepiej - chyba że rzeczywiście ma to być ktoś z postu darotsok73 - wtedy najlepiej zrobić to dziś by poleciał jak najszybciej.\

I jedno zdanie co do meczu - wszyscy robią z tego nie wiadomo jaką tragedie zapominając że Irlandia Północna już dawno przestała być kelnerami....dowody?

Zeszłe eliminacje do euro

Irlandia - Hiszpania 3-2
Irlandia - Szwecja 2-1
Irlandia - Dania 2-1
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
darotsok73
Senior Member

Stary 31.03.2009, 12:43
Luissss :
Przypomnę Ci tylko że Holender nie jest trenerem tylko selekcjonerem , w przypadku kadry narodowej są to dwie różne rzeczy. Gancarczyk ? był powoływany i guano grał , Piotrek Brożek (z całym szacunkiem bo NASZ ) na kadrę jest za cieńki . Wspomnę jeszcze Wichniarka o którego często płaczą chłopcy z Cafe Futbol i Faktu . Wichniar to taki współczesny K. Warzycha, w kadrze NIGDY się nie sprawdził.

Ratunkiem dla nnas tylko ..Obraniak , Manuel Marmolada i ..afrykańska polonia.

1q2 , dobrze że przypomniałeś wyniki Irlandczyków bo to symptomatyczne , goście poszli do przodu ,wygrywają z najlepszymi, podobnie jak np. Cypr (a jak polski kopacz idzie tam grac to wszyscy wyśmiewają co to za liga, wczasy a nie futbol.)
Ostatnio edytowane przez darotsok73 : 31.03.2009 o godz. 12:48.
Odpowiedz cytując
martinius028
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 31.03.2009, 12:55
Nie powiesz mi chyba że Wawrzyniak jest lepszym lewym obrońcą od Brożka .Widziałeś jaką on maniane odpierdziela .Niby kolesia kryje a ma go metr od siebie.
Odpowiedz cytując
w0lno.
Senior Member

Stary 31.03.2009, 13:04
Warto przeczytać. Zgadzam się z Nim w 100% ...
http://www.weszlo.com/blog/3/343
Odpowiedz cytując
darotsok73
Senior Member

Stary 31.03.2009, 13:08
Prawda jest taka że cała nasza linia obrony to były "dzieci we mgle" , włącznie z lansowanym wszędzie Wasylem.
Przypomnę Ci jeszcze że zanim Wawrzyniak trafił do Legii i Grecji przymierzała się do niego ...Wisełka .
Zawsze to lzej na sercu mówić że Wiślacy w tak nędznym meczu ciała nie dali .
Odpowiedz cytując
ToTylkoJa
Senior Member

Stary 31.03.2009, 13:11
takie wspominanie meczów jest złudne. I co z tego, że Irlandczycy wygrali z tymi zespołami? Mecz meczowi nierówny. Skoro oni wygrali tamte mecze, to my możemy przytoczyć Polska 2-1 Portugalia i Polska 2-1 Czechy.

A tak poza tym Irlandczycy grali gówno z nami. Ale jeszcze większe gówno graliśmy my. Jeśli niektórzy na siłę chcą usprawiedliwać Leo i ta padlinę- cóż, każdy ma do tego prawo. Ale z takim tokiem myślenia daleko nie zajedziemy. To taka właśnie polska mentalność- a bo wygraliśmy dwa mecze z silnymi zespołami, a bo Irlandia poszła o szczebel wyżej. A San Marino i Kazachstan też podskoczyły o kilka poziomów wyżej, że mamy z nimi problemy? Jeśli do tego ma nas prowadzić ta myśl szkoleniowa Leo i jego doświadczenie, to ja dziekuje.

Przecież ta kadra nie ma żadnego stylu. Leo powołuje niechcianych zawodników pod naciskiem mediów, gdy widzi już, że jego pomysły zawiodły. Śmiech na sali
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Stary 31.03.2009, 13:22
Ja nie usprawiedliwiam tej gry i tego wyniku, tylko niektórzy myślą że graliśmy z jakimiś patałachami a to co się stało to największa kompromitacja od lat 100 przynajmniej.
A że graliśmy bez składu i ładu - jasne że tak ale nie tak dawno zagraliśmy świetnie z Czechami.
Trochę dystansu panowie bo ja czasami się zastanawiam czy mówimy o polskiej reprezentacji, gdzie zawodników co grają w przyzwoitych klubach europejskich można policzyć na palcach jednej ręki , czy o drużynie złożonej z gwiazd światowego formatu.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
martinius028
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 31.03.2009, 13:26
Graliśmy wogóle bez skrzydeł Krzynówek co chwile do środka schodził a Lewandowski na skrzydle to nieporozumienie.Ogólnie zagraliśmy słabo.jeleń dobrze zapełnił luke po Brożku.Sagan też z ławy nieźle pograł.obrona miała być zgrana a wyszło tak jakby nie dość że ze sobą nie grali to jakby nigdy nie grali w obronie.

Dudka gra w Auxere na lewej obronie.Mam jedno pytanie do tych co sie orientują Wawrzyniak w anatinaikosie gra na lewej bo przed transferem były informacje że ma grać na środku?
Ja bym teraz widział tak że Dudka zagrałby na lewej obronie a w jego miejsce Bosacki na stoperze.
Fabiański teraz gra więcej w reprezentacji niż w klubie ja wolałbym żeby Leo Boruca zostawił na San Marino żeby ten nabrał pewności siebie bo to musiało go podłamać.
Odpowiedz cytując
ToTylkoJa
Senior Member

Stary 31.03.2009, 13:32
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Ja nie usprawiedliwiam tej gry i tego wyniku, tylko niektórzy myślą że graliśmy z jakimiś patałachami a to co się stało to największa kompromitacja od lat 100 przynajmniej.
A że graliśmy bez składu i ładu - jasne że tak ale nie tak dawno zagraliśmy świetnie z Czechami.
Trochę dystansu panowie bo ja czasami się zastanawiam czy mówimy o polskiej reprezentacji, gdzie zawodników co grają w przyzwoitych klubach europejskich można policzyć na palcach jednej ręki , czy o drużynie złożonej z gwiazd światowego formatu.
i co się dzieje, że z Czechami gramy dobrze, a potem ze Słowacją kicha? Z San Marino kicha. Z Kazachstanem, Irladnią czy Słowenią kicha? Nie wymagam od nich niewiadomo jakich cudów, typu jechania z Niemcami czy Anglikami po 3-0. Wymagam od kadry i Leo jakiegoś pomysłu na grę, ambicji, zaangażowania. W tej chwili nic nie dostrzegam. Naprawdę uważasz Polskę za taki zaścianek Europy, że nie mogę wymagać od tej reprezentacji wygranych z Irlandią Płn, Słowacją, Słowenią? O San Marino i Kazachstanie już nie wspomnę (w ładnym stylu) Przecież nie piszemy tu o Anglii, Francjii czy Hiszpanii. Do tego nie potrzeba piłkarzy o formacie światowym, wystarczą soldni zawodnicy dobrze poukładani przez trenera.

Ciągle pojawia się argument, że nie mamy zawodników. No to jak awansowaliśmy na MŚ i ME? Leo już nie ma pomysłu na reprezentację i to widać gołym okiem, dlatego powinien odejść. Zamiast iść poziom wyżej (jak to piszecie zrobili to Irlandczycy), to my się staczamy z meczu na mecz w dół. Chyba nie tego oczekujemy od Leo i jego wybrańców? O i znów przytoczony mecz z Czechami. Skoro z nimi mogliśmy zagrać świetnie, to skąd teza, że nie mamy dobrych zawodników? To się wyklucza samo przez siebie.

Wawrzyn w PAO na początku grał na środku obrony. Ale teraz już coraz częściej występuje na lewej stronie.
Ostatnio edytowane przez ToTylkoJa : 31.03.2009 o godz. 13:45.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 31.03.2009, 13:37
Bierzmy pod uwage kogo mamy w grupie, a patrzac na to chyba powinnismy jednak oczekiwac lepszych wynikow, przede wszystkim lepszej gry i jakiejkolwiek koncepcji. Widze tez, ze niektorzy zakochani w Beenhakkerze beda powtarzac za nim, ze nie ma kim grac...a ja tylko przypomne, ze jest swietny Wichniarek(jak to nie sprawdzil sie kadrze?! Ile spotkan dal mu Beenhakker, a ile dal Zahorskiemu czy takiemu Rogerowi? Badzmy powazni...zostal powolany po to, zeby dziennikarze sie odczepili), Zurawski(stary "zuraw" powrocil w pelnej krasie), Jelen(w koncu zagral po roku przerwy), Gancarczyk(zdecydowanie najlepszy polski lewy obronca, a Leo go ani razu nie ogladal i twierdzi, ze nie nadaje sie do kadry), Marcin Kowalczyk(swietny prawy obronca, ktory gra w silnej lidze w dobrym klubie), Kosowski(gra regularnie i na dzisiaj ma juz chyba powyzej 10 asyst i kilka goli w lidze cypryjskiej, ktora jest mocniejsza od naszej), Glowacki(wielki pechowiec, ale jednoczesnie klasowy pilkarz), Piotr Brozek(nie mowie, ze do pierwszego skladu, ale napewno jest w wyzszej formie od Wawrzyniaka). Dostaja za to powolania przedziwni pilkarze, jak Bandrowski, Bosacki czy Wojtkowiak(dwoch pierwszych ma problemy z regularna gra w polskim klubie!).
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Stary 31.03.2009, 13:44
To się wyklucza samo przez siebie.
To się nie wyklucza bo piłka jest na tyle skomplikowaną gra, przy całej prostocie - że nie wystarczy mieć lepszych grajków by ciągle wygrywać, gdzie rozumiem Cię o tyle że w sobote przy tak grającej Irlandii powinniśmy ten mecz spokojnie wygrać ,gdybyśmy zagrali choćby na przyzwoitym poziomie.

Jestem jednak za tym by mimo wszystko zostawić Benhałera do jesieni - z powodów o których pisałem wyżej.
Natomiast jestem prawie pewien że dziady wywalą go po San Marino i najpewniej zatrudnią Jurusia E a na ta mordę to ja patrzyć nie mogę , może dlatego instynktowna próba jakiejś tam obrony obecnego trenera - gdzie ciężko go bronić , bo facet się pogubił.

Ale za to za co dziś go się m.innymi krytykuje czyli totalny zlew leśnych dziadów - ode mnie zawsze będzie miał plusa dużego - od razu się na tych mendach poznał.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 31.03.2009 o godz. 13:46.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member

Stary 31.03.2009, 13:51
i co się dzieje, że z Czechami gramy dobrze, a potem ze Słowacją kicha? Z San Marino kicha. Z Kazachstanem, Irladnią czy Słowenią kicha? Nie wymagam od nich niewiadomo jakich cudów, typu jechania z Niemcami czy Anglikami po 3-0. Wymagam od kadry i Leo jakiegoś pomysłu na grę, ambicji, zaangażowania. W tej chwili nic nie dostrzegam.

Ciągle pojawia się argument, że nie mamy zawodników. No to jak awansowaliśmy na MŚ i ME? Leo już nie ma pomysłu na reprezentację i to widać gołym okiem, dlatego powinien odejść. Zamiast iść poziom wyżej (jak to piszecie zrobili to Irlandczycy), to my się staczamy z meczu na mecz w dół. Chyba nie tego oczekujemy od Leo i jego wybrańców? O i znów przytoczony mecz z Czechami. Skoro z nimi mogliśmy zagrać świetnie, to skąd teza, że nie mamy dobrych zawodników? To się wyklucza samo przez siebie.

Wawrzyn w PAO na początku grał na środku obrony. Ale teraz już coraz częściej występuje na lewej stronie.
ToTylkoJa - z całym szacunkiem dla Ciebie, ale jesteś "chorągiewkowaty". Moim zdaniem szkoda, że nie gramy teraz z Irlandią Płn. u siebie - bo chciałbym zobaczyć jak Ci nasi piłkarze (a także i tamci) poradzą sobie na boisku, a nie klepisku (wiem, że grać trzeba umieć wszędzie, nawet na Syberii i na szczycie pięciotysięcznika - ale to są w końcu el. do MŚ, jakiejś minimalnej dbałości można od organizatorów oczekiwać, chyba że... Ktoś specjalnie przygotowuje murawę pod siebie).

A jak awansujemy na MŚ i ME? W ten sam sposób od lat, mamy trochę więcej szczęścia od innych, bo trochę lepiej to graliśmy tylko w kilku meczach za Engela oraz w pamiętnych u Leo. Przyglądnij się, ile zespołów narodowych tak naprawdę jest w formie? Gdy ktoś spoza naszych krajów spojrzy na tabelę (nie znając wyników) to powie, że Czesi jadą wszystkich równo z trawą, Polska i Słowacja walczą o drugie miejsce, razem z Irlandią Płn. która u siebie łoi każdego, a Słowenia z San Marino zbierają baty. A jak jest?

I jeszcze raz powtórze, mecz ze Słowacją to był wygrany mecz, styl był mało ważny, mieliśmy zwycięstwo w garści i wygralibyśmy, gdybyśmy sobie sami bramki nie strzelili (Dudka, Boruc). W Irlandii postanowiliśmy sobie po prostu wcześniej te bramki strzelić (pierwsza i trzecia). W tym momencie brakuje nam po prostu obrony - i o to do Leo można mieć pretensje, że nie "złożył" po Słowacji czegoś innego, bo gdyby nie obrona - to byśmy tych Irlandczyków powieźli 2:1. I tak jak mówiłem już wcześniej, dawno już oduczyłem się pięknych porażek, wolę mierny styl, brak zaangażowania - ale w tabeli ma się wszystko zgadzać (na razie się nie zgadza, ale i tak najważniejszy jest efekt końcowy, a szanse na jego realizacje są wciąż większe niż mniejsze), cudotwórców widziałem już wielu z Wójcikiem na czele, oddawanie teraz komukolwiek kadry (kto nie ma nazwiska porównywalnego do Hiddinka) to jest błąd.
Odpowiedz cytując
ToTylkoJa
Senior Member

Stary 31.03.2009, 14:00
eye63 napisał(a):Wyświetl post
ToTylkoJa - z całym szacunkiem dla Ciebie, ale jesteś "chorągiewkowaty". Moim zdaniem szkoda, że nie gramy teraz z Irlandią Płn. u siebie - bo chciałbym zobaczyć jak Ci nasi piłkarze (a także i tamci) poradzą sobie na boisku, a nie klepisku (wiem, że grać trzeba umieć wszędzie, nawet na Syberii i na szczycie pięciotysięcznika - ale to są w końcu el. do MŚ, jakiejś minimalnej dbałości można od organizatorów oczekiwać, chyba że... Ktoś specjalnie przygotowuje murawę pod siebie).

A jak awansujemy na MŚ i ME? W ten sam sposób od lat, mamy trochę więcej szczęścia od innych, bo trochę lepiej to graliśmy tylko w kilku meczach za Engela oraz w pamiętnych u Leo. Przyglądnij się, ile zespołów narodowych tak naprawdę jest w formie? Gdy ktoś spoza naszych krajów spojrzy na tabelę (nie znając wyników) to powie, że Czesi jadą wszystkich równo z trawą, Polska i Słowacja walczą o drugie miejsce, razem z Irlandią Płn. która u siebie łoi każdego, a Słowenia z San Marino zbierają baty. A jak jest?

I jeszcze raz powtórze, mecz ze Słowacją to był wygrany mecz, styl był mało ważny, mieliśmy zwycięstwo w garści i wygralibyśmy, gdybyśmy sobie sami bramki nie strzelili (Dudka, Boruc). W Irlandii postanowiliśmy sobie po prostu wcześniej te bramki strzelić (pierwsza i trzecia). W tym momencie brakuje nam po prostu obrony - i o to do Leo można mieć pretensje, że nie "złożył" po Słowacji czegoś innego, bo gdyby nie obrona - to byśmy tych Irlandczyków powieźli 2:1. I tak jak mówiłem już wcześniej, dawno już oduczyłem się pięknych porażek, wolę mierny styl, brak zaangażowania - ale w tabeli ma się wszystko zgadzać (na razie się nie zgadza, ale i tak najważniejszy jest efekt końcowy, a szanse na jego realizacje są wciąż większe niż mniejsze), cudotwórców widziałem już wielu z Wójcikiem na czele, oddawanie teraz komukolwiek kadry (kto nie ma nazwiska porównywalnego do Hiddinka) to jest błąd.

chorągiewkowaty? To, że ktoś po jakimś czasie zmienia zdanie to znaczy, że jest chorągiewką? To Ty już zawsze będziesz popierał Leo? Bez względu na wszystko? No chyba tak, skoro nie chcesz być 'chorągiewkowaty'? Ja do Euro popierałem Leo. Euro mineło i osiągnał tyle samo, co jego poprzednicy. Więc czemu miał dostać szansę? Nawet podczas dobrego meczuz Czechami pisałem, że to tylko wyskok. I sprawdziło się. Więc raczej nie uważam się za chorągiewkę, nie podniecałem się Leo po meczu z 'pepiczkami'. On jest 'równiejszy' od Janasa i Engela?
Widzisz, napisałeś, że ze Słowacją styl się nie liczył. A dla mnie styl się liczy i to bardzo. Ta kadra miała mieć swój kształt, tak przecież mówił Leo.Więc po co te wygrane i awans, gdy zespół nie ma stylu? Pojedziemy, znów dostaniemy w dupę na MŚ. Ciebie to zadowala? Bo mnie nie. Jeśli ta reprezentacja nie ukształtuje swojego stylu grania, to ja nie chce, żeby fartem wygrywali w eliminacjach. Bo potem są tylko rozczarowania. Pamiętam jak za Engela miała wyrobioną taktykę- byliśmy bardzo mocni w kontrach i na tym opierała się nasza siła. A teraz? Ani atak pozycyjny, ani kontry a nie nic nam nie wychodzi.

aha i wg Ciebie nie mamy tylko obrony? To chyba inne mecze oglądamy innych reprezentacji. Bo jeśli dla Ciebie jedna czy dwie 100% sytuacje w meczu z Irlandią (ze Słowacją było to samo, nawet z San Marino nie mieliśmy dużo sytuacji) to tylko wina złej obrony, to naprawdę, Ty dużo od tego zespołu nie oczekujesz.
Ostatnio edytowane przez ToTylkoJa : 31.03.2009 o godz. 14:05.
Odpowiedz cytując
Luissss81
Senior Member

Stary 31.03.2009, 14:32
panowie hit dnia http://sport.wp.pl/kat,30562,title,F...l?ticaid=17c47
Fabiański nas też uratuje!Do bramki go
WISŁA TO MY
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member

Stary 31.03.2009, 15:36
chorągiewkowaty? To, że ktoś po jakimś czasie zmienia zdanie to znaczy, że jest chorągiewką? To Ty już zawsze będziesz popierał Leo? Bez względu na wszystko? No chyba tak, skoro nie chcesz być 'chorągiewkowaty'? Ja do Euro popierałem Leo. Euro mineło i osiągnał tyle samo, co jego poprzednicy. Więc czemu miał dostać szansę? Nawet podczas dobrego meczuz Czechami pisałem, że to tylko wyskok. I sprawdziło się. Więc raczej nie uważam się za chorągiewkę, nie podniecałem się Leo po meczu z 'pepiczkami'. On jest 'równiejszy' od Janasa i Engela?
Widzisz, napisałeś, że ze Słowacją styl się nie liczył. A dla mnie styl się liczy i to bardzo. Ta kadra miała mieć swój kształt, tak przecież mówił Leo.Więc po co te wygrane i awans, gdy zespół nie ma stylu? Pojedziemy, znów dostaniemy w dupę na MŚ. Ciebie to zadowala? Bo mnie nie. Jeśli ta reprezentacja nie ukształtuje swojego stylu grania, to ja nie chce, żeby fartem wygrywali w eliminacjach. Bo potem są tylko rozczarowania. Pamiętam jak za Engela miała wyrobioną taktykę- byliśmy bardzo mocni w kontrach i na tym opierała się nasza siła. A teraz? Ani atak pozycyjny, ani kontry a nie nic nam nie wychodzi.

aha i wg Ciebie nie mamy tylko obrony? To chyba inne mecze oglądamy innych reprezentacji. Bo jeśli dla Ciebie jedna czy dwie 100% sytuacje w meczu z Irlandią (ze Słowacją było to samo, nawet z San Marino nie mieliśmy dużo sytuacji) to tylko wina złej obrony, to naprawdę, Ty dużo od tego zespołu nie oczekujesz.
Nie, nie Tylko krowa nie zmienia poglądów - i nie odbieraj tego jako atak na siebie (bo ja tam nic do Ciebie nie mam, a że piszesz składnie i argumentujesz- to można powiedzieć, że nawet Cię lubię), to bardziej coś co zaobserwowałem. "Chorągiewkowaty" może rzeczywiście źle się kojarzyć, chodzi mi bardziej o kogoś kto narzuca emocjonalny tok myślenia ponad racjonalny. Za szybko chcesz coś zmieniać, nie bacząc na konsekwencje, a nie zawsze wziąć, zaorać, postawić od nowa - to jest najlepsze rozwiązanie.
Styl ta reprezentacja ma od dawna, problem pojawia się wtedy, gdy drużyna przeciwna potrafi być na tyle mocna, aby sprawić, byśmy go nie potrafili narzucić (nie mówię tu o Euro). Ta kadra ma swój kształt i założenia ma jasne, grać dużo piłką, wymieniać jak najwięcej podań i nie ma się co oszukiwać, tego nauczył Polaków Leo. Wcześniej, odkąd pamiętam, mogliśmy liczyć tylko na kontry - zawsze gdy przychodziło do konstruowania prostego ataku pozycyjnego to były cholerne problemy - a już niemal zawsze w meczach z silnymi rywalami (Szwecja, Anglia) kluczowe bramy wpadały po tym, jak zgubiliśmy piłkę w środku pola.
U nas dominuje takie myślenie, to co jest teraz, do czego doprowadzono teraz (w ramach sukcesu) - to każdy by to zrobił, a ja uważam, że nie każdy. Gdyby nie Lozano, to siatkówka nadal byłaby sportem niszowym, a już najlepszy przykład to Bońka przygoda z reprezentacją.
I tak, uważam, że najpoważniejszym problemem jest teraz obrona (w niej są największe braki - trzeba to przeorganizować, przede wszystkim z dala od pierwszego składu trzymać Dudkę i Wawrzyniaka).

Co do moich oczekiwań od reprezentacji, to jak byłem mały to oczekiwałem wspaniałego stylu, pięknych akcji, bramek itd. Po wyczekiwaniu od IO'92 - na jakiś sukces i po tylu honorowych porażkach, oduczyłem się patrzeć na styl, nauczyłem się patrzeć na wynik. Awans do Mistrzostw Europy do mnie w zupełności przemawia (styl tam średnio, ale to inny temat), teraz przemówi do mnie awans na MŚ.

Leo jest "równiejszy" od Janasa i Engela o tyle, o ile zrobił go PZPN - dał mu taki kontrakt, więc niech go wypełni. Jeśli chciano z niego zrezygnować, trzeba było to zrobić po Euro, teraz Leo ma za zadanie awansować do MŚ i właśnie to ma zrealizować (a szanse, i to całkiem spore, wciąż ma). Jeśli teraz się skapnie, że warto brać Jelenia zamiast Krzynówka (a może dojdzie jeszcze Obraniak, wyzdrowieje Kuba, wyzdrowieje Brożek, będą Murawski, Roger, Smolarek zacznie grać) - to naprawdę potencjał ofensywny jest i to duży, gorzej niestety z defensywnym - i tutaj jest rola selekcjonera, aby wyselekcjonował dobrych zawodników, a przynajmniej takich, którzy nie będą sobie strzelać bramek.

Jeszcze słowo co do taktyki Wąsacza. Engel akurat jest(był) mądrzejszy niż to co obecnie pokazuje, bo dostosował taktykę do zasobów - miał cholernie szybkiego napastnika, niemal nie do zatrzymania, dużo pił szło do niego - miał perfekcyjnie opracowane stałe fragmenty gry oraz gościa, który potrafił je wykorzystywać (Ma. Żewłakow). W środku pola pakował dwóch defensywnych pomocników, na skrzydłach było nieźle - obrona bardzo dobra, ogółem zrobił to co do niego należało, a później to rozpieprzono przed MŚ (nie mówiąc o Sibikach w miejce Iwana itd.).
Ostatnio edytowane przez eye63 : 31.03.2009 o godz. 15:39.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.04.2009, 16:50
Kibicuję Reprezentacji od lat, wiem czego się spodziewać. Jestem gotów nawet przełknąć klasyczne już "przeciwnicy byli lepsi piłkarsko, a sędzia nas oszukał". Ale jak mi któryś "reprezentant" wypali po meczu "Prima aprilis", to się, k. , żarty skończą.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.04.2009 o godz. 17:01.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 01.04.2009, 17:17
Krzynowek na lewej obronie? To panie Beenhakkera, jak pan powolywal, ze nie ma pan kogo ustawic na tej pozycji ? Gdzie Gancarczyk czy Piotr Brozek? Zupelne zagubienie... Juz nie mowie o Saganowskim na lawce, a Lewandowskim w I-szej jedenastce.

Nie wiem, czemu Kokoszka nie gra? Powolywal go, kiedy nie gral w klubie, a kiedy gra nie daje mu grac...a to akurat dobre przetarcie dla tego pilkarza, rozegralby 90 minut w eliminacjach.
Ostatnio edytowane przez For_FuN_ : 01.04.2009 o godz. 17:22.
Odpowiedz cytując
piter116
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 01.04.2009, 17:18
Fabiański - Wasilewski, Dudka, Bosacki, Krzynówek - Jeleń, Mariusz Lewandowski, Roger, Smolarek - Boguski - Robert Lewandowski

Sagan oczywiście na ławce. Debiut Boguskiego w Eliminacjach?
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 01.04.2009, 17:36
z tego wynika ze Boguski w ataku a Jelen na pomocy ?

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów