The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Czy masz ochote kopac jeszcze w tym roku
Tak bardzo chetnie (Liga rzadzi Liga radzi Liga nigdy Cie nie zdradzi) 490 57,11%
Prawdopodobnie tak, ale jeszcze nie wiem na 100% 94 10,96%
Wolalbym nie, chyba ze pod partyjnym przymusem 36 4,20%
Nie ma ch.... wole wpierdalac karpia 181 21,10%
Decyzje zostawiam innym i dostosuje sie do niej 57 6,64%
Głosujących: 858. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Aro1234
Senior Member

Od: 07.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 15.06.2008, 11:09
Zobaczycie - Szkopy wdupią z Austrią i jeszcze my wyjdziemy z tej grupy W sumie patrząc po boiskowym zaangażowaniu trzech drużyn walczących o awans w naszej grupie to tenże awans należałby się Austrii bo chyba najbardziej walczy. Jutro będą jaja... coś czuję po kościach, że Pan Loew jutro zakończy karierę trenera niemieckiej kadry... a jeśli nie jutro to nie dalej jak do 19 czerwca potrenuje... Bo Portugalia ich rozp.. bardziej niż Holandia Francję...;]
Odpowiedz cytując
unpredictable_wislaczka
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 15.06.2008, 11:09
A słyszeliście,że podobno Kuba chce zwołać jakąś konferencję po meczu z Chorwacją i podać prawdziwy powód jego odesłania do domu? Nie wiem,ile jest w tym prawdy,ale tak przynajmniej na stronie Borussi jest napisane. Jak ktoś cos więcej wie,to niech pisze.

Moim zdaniem jeżeli Leo popełnił już jakieś błędy w składzie,to na pewno z napastnikami. Bo tam nie ma kto strzelać,a już tymbardziej jak Żurawski ma kontuzję,bo nigdy nic nie wiadomo,a mógłby coś pokazać. Nie można liczyć ciągle tylko na 2 (Ebi i Krzynówek), bo przecież nigdy nie wiadomo,kiedy któryś złapie zadyszzkę.
Powód: literówka:)
Ostatnio edytowane przez unpredictable_wislaczka : 15.06.2008 o godz. 11:10.
M. Skorża:"Głowackiego,Sobolewskiego,czy odchodzących z klubu Baszczyńskiego oraz Zieńczuka,ale i braci Brożków zazdrościć mi mogą nie tylko inni trenerzy.Sam jestem wdzięczny losowi, że mogłem z nimi pracować."

M. Szymkowiak:"Radek Sobolewski,Marcin Baszczyński, Paweł Brożek,Marek Zieńczuk czy Patryk Małecki.Oni daliby się za Wisłę pokroić."

Niektórym wydaje się,że stadiony piłkarskie to wyspy.Nie wiedzą,że są one raczej lustrami,w których odbija się obraz świata,do którego wszyscy należymy
Odpowiedz cytując
<Crasch>
Senior Member

Od: 09.2006

Stary 15.06.2008, 11:19
Ci co to podają długie arykuły a temat "nieudacznika Leo"
Skoro sami jesteście tacy zejbiści znawcy, wiecie co zrobić sami pójdźcie prowadzić kadre.
jestem pewny że jak by nie pojechał Krzynówek, Żurawski a zamiast nich Brożek i Zieńczuk a nasi by dostali w dupe to pisaliście by to samo tyle że o Krzynówku i Żurawskim.
Zawsze najbardziej krytykują ci co najmniej wiedzą o co chodzi a uważają że wiedzą najlepiej.
Błędem było wyjebanie po MŚ Engela, czemu nie dali mu naprawić własnych błędów? Janas słusznie nie powinien dostać szansy za jego gdburowatość, ale czemu nie może tej szansy dostać Leo? zdecydowanie najlepszy z tej trójki?
Bo wy wiecie lepiej, i tak naprawde nie jesteście lepsi od PZPN-u 6 lat temu.

Defensywe zabrał jaką zabrał bo aż dwóch podstawowych zawodnikó było bez formy, Bronowicki, Radomski (pikarzy którzy pokonali Portugalie) Nie miał Błaszczykowskiego (także pokonał)
Zabrał Jopa bo Mariusz grając w eliminacjach i innych meczach nie popełniał takich błędów, nie jego wina że zeżarły go emocje. ciekawe kto z was nie zabrałby Bąka ktorego tak krytykujecie?
Uważam że zabrał najleopszą defensywę jaką mógł za wyjątkiem Kokoszki, ale kiedy on grał w repsze prezentował ie lepiej od Głowackiego. Liga to inna bajka.
Jelen nie pojechał bo był w tym samym przypadku co Bronowicki i Radomski, prze cały sezon leczył jkontuzje i strelił zaledwie 4 gole w sezonie.
Atak, tu tylko brak Brożka ALE pokazał że jego wybory nie były złe Saganowski jest jedneym z najlepszyh piłkarzy polskich na EURO.
Nie oceniajcie Pazdanów i Zahorskich bo nie zagrali
, a mogą się zaprezentwać lepiej od Brożków.

odkąd Leo obiął kadre zmiany były na lepsze, ale jeśli chcecie by te zmiany były lepsze cały czas trzeba CIERPLIWIE zaczekać, bo z gówna od razu nie da się zrobić BMW.
Zmiany te zaprocentują dopiero w RPA.

ps. podajcie link o artykułu w którym Leo rzekomo powiedział że gdy Listkiewicz odejdzie on także to zrobi.
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 15.06.2008, 11:34
Awe napisał(a):Wyświetl post
Gdyby Beenhaker nie nazywał się Beenhaker, to by tu po nim wszyscy jechali. W sumie to Leo został uratowany przez Kaczyńskiego (Roger w ekspresowym tempie) i Webba (jest na kogo zwalić winę).
.
Ja do Webba pretensji żadnej nie mam. Uznal nam bramkę ze spalonego,poza tym mileliśmy mnóstwo szczęscia,że nie przegrywaliśmy co najmniej 3 do jaj w w pierwszych 20 minutach. I tak wynik jest lepszy od gry,bez względu na to czy Webb popełnił błąd czy nie wyszliśmy na papierze z twarzą. Ale tylko na papierze.

Dwoma poniższymi zdaniami, przypadkowo czy nie, sam sobie odpowiedzialeś na pytanie kim jest Leo?
Na tym Euro popełnił bardzo dużo błędów. Po pierwsz nieprawdą jest, że nie mógł wiedzieć jak zagra Krzynówek. Jacek już drugi raz odwala numer z siedzeniem na ławce i graniem przez to padaki.
Nie rozumiem tego, jak tak doświadczony i uznany szkoleniowiec może popełnić takie błędy przed Euro
A ja nie rozumiem jak można tak olać gościa, ktory jest w życiowej formie i gra caly sezon,a co dotknie to wpada do siaty - Zieńczuk mu na imię. TAk wiem,że to tylko polska liga, ale przynajmniej kondycyjnie i wydolnościowo o niebo lepszy jest taki Zieńczuk od siedzącego na lawie Krzynówka. No ale tego nasz Mag nie wie. To młody trener. Wybaczcie mu.

Poza tym tak coś mnie zastanawia czy Holenderowi, który był na banicji trenerskiej na Trynodadzie i Tobago, gdzie udawał wielkiego tenera, coś w główkę nie przygrzało. Nie miał kogo wybrać? A co on nas ma za debili, że zapytam wprost?

Atak. Widzialem slaniającego się na nogach Zurwawskiego i Saganowksiego z Southampton, ktory ledwo co utrzymal się w I lidze. Rzeczywiście nie ma z kogo wybrać, tym bardziej,że w domu zostali, Brożek,Sikora,Jeleń, Wichniarek. Z tym ostatnim to już są jaja. W calej światłosci i nieomylności Holendra, nie wzięlismy na Euro gościa,który w solidniej niemieckiej lidze ładuje gole i jest wyróżniającą się postacią zespołu.Ale my to wszystko wiemy. Zagadką poliszynela jest czemu wybitny trener nie wziął tych chłopców? Pewnie brak doświadczenia, bo to mody szkoleniowiec. Postawil na tych co mu wygrali eliminacjeBo to mlody trener podkreślam jeszce raz, ktory w dodatku nie przywiązuje się do nazwisk

Głowacki. Dom. W Austrii natomiast gra Jop,ktory ma być lepszywg naszego iluminatora. Śmiech na sali. Ci co oglądali trenasmisję meczu na BBC...kończyć nie będe. A teraz najlepsze. Skoro nasz wybitny trener uważa,że siedzący w FK Moskwa Jop jest lepszy od grajacego regularnie Glowackiego, bo ten gra tylko w lidze polskiej, to ja się pytam czemu nie wziął Gorawskiego. Tak panowie,taki chłopak gra w lidze rosyjskiej, w Sziniku Jarosław. Gra i byłby takze o niebo lepszy od jakiś Piszczków z urlopu wziętych czy naszego biednego Lobodzińskiego. No ale może nasz trener, który jak wiemy ma na oku naszych wszytkich reprezentantow nie wie,że taki gość istnieje. Pewnie De Zeuuw pracujący za darmo, bo przeciez bez profitów pracuje w reprezentacji mu nie powiedział. To ciekawe po co tam pracuje?Nie rozumiem tego. Przynajmniej umowe ****a zlecienie by z nim podpisali.

Panowie jak widzimy, same sprzeczności są odnośnie Holenda. Albo nie dokonywał powołań najlepszych,bo nie mógł, albo nie wiedział kto jest najlepszy i przywiązal się do nazwisk, co jest domeną przeciętnych trenerów. Gość,który jak sam o osbie mówi,jest profesjonalistą nie może ****a nie wiedzieć,że jak sięsiedz cały seon na lawie to sięsily nie ma.

Teraz będziecie slyszeć,że lepszego od Holendra nie ma i lepszy trener nigdy nie przyjdzie. A to jest już bardzo naciągane. Niech nie robią z nas Trynidadu i Tobago. Bardzo dobry trener z zagranicy przyszedlby prowadzć naszą reprezentację spokojnie. No ale musłby to być ktoś komu zalezy na sukcesach a nie na emeryturze i który sam sobie nie zaprzecza.

Bennhaker.Gość popełnił rażące błędy za ktore powinien wylecieć,laurkę mu dac czy tam medal jak to u nas w zwyczaju i cześć. Dodtakowo obraża naszą inteligencję wmawiając na,że nie mialz kogo wybrać.

Serbowie. Camacho wywalili zaraz po eliminacjach. W czasie ich trwania tez im mowił,że nie ma z kogo wybierać itd. Wg mnie powstała taka kasta trenerów szarlatanów, którzy kiedyś cos tam osiagnęli i jeżdża z mitem przeszlości i co więksi naiwniacy dają się nabrać. Dopiero w praniu wychodzi kim oni są. Leśne Dziaki zawsze znajda wspólny język bez względu na kraj pochodzenia. Lody są jedne.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Od: 09.2003

Stary 15.06.2008, 11:54
<Crasch> napisał(a):Wyświetl post
.. ale czemu nie może tej szansy dostać Leo? zdecydowanie najlepszy z tej trójki?
Bo jest godny następca?

Cytat:
Atak, tu tylko brak Brożka ALE pokazał że jego wybory nie były złe Saganowski jest jedneym z najlepszyh piłkarzy polskich na EURO.
Nie oceniajcie Pazdanów i Zahorskich bo nie zagrali
, a mogą się zaprezentwać lepiej od Brożków.
Zaraz zaraz - co to za "gdybologia"?

Mogą, nie oceniajcie..

Wziął ich, nie ma kim grać - a oni nadal na ławie, coś tu chyba nie gra - nieprawdaż?

Cytat:
odkąd Leo obiął kadre zmiany były na lepsze, ale jeśli chcecie by te zmiany były lepsze cały czas trzeba CIERPLIWIE zaczekać, bo z gówna od razu nie da się zrobić BMW.
Zmiany te zaprocentują dopiero w RPA.
A tak, zaprocentują - tylko najpierw trzeba awansować.. zapominasz o jednym reprezentacja to nie klub - powołuje się najlepszych i nimi gra, od trenowania są kluby i wybór jest wśród wszystkich z polskim paszportem - nie ma ograniczeń finansowych, czy polityką sportową klubu.

To że Leo zniszczył swoją prace obecnymi powołaniami to jest fakt. Jakby miał po meczu z Niemcami dostęp do powiedzmy 40 zawodników - szczególnie mowa o tych pominiętych, to dziś nie pisalibysmy o konieczności jego zwolnienia, lecz liczylibysmy ile bramek musimy strzelić Chorwatom aby wyjść z grupy.

Live is brutal, kandydat na jego miejsce jest - i nie ma się co zastanawiać.

Problem w tym że Listek nie dopuści Kasperczaka do kadry, bo to wielka postać która mogłaby rozpirzyć ten PZPNowski syf, mając olbrzymie poparcie po sukcesach z reprezentacją..

ps.

Marszałek - ogólnie zgoda poza:

Marszałek napisał(a):Wyświetl post
A ja nie rozumiem jak można tak olać gościa, ktory jest w życiowej formie i gra caly sezon,a co dotknie to wpada do siaty - Zieńczuk mu na imię. TAk wiem,że to tylko polska liga, ale przynajmniej kondycyjnie i wydolnościowo o niebo lepszy jest taki Zieńczuk od siedzącego na lawie Krzynówka. No ale tego nasz Mag nie wie. To młody trener. Wybaczcie mu.

.. Wichniarek.

Trzeba było jeszcze wspomnieć o Rasiaku..

Tristan, Scytowie, Niniwa 2, Prawicowe czytanki, St. Michalkiewicz, NSZ, Keine Grenzen
Lew Dawidowicz Bronstein vel Trocki: ''Należy wysunąć hasło rewolucyjnego unicestwienia państwa narodowego. Domowi wariatów kapitalistycznej Europy, trzeba przeciwstawić program Socjalistycznych Stanów Zjednoczonych Europy, jako etap na drodze do Zjednoczonych Stanów całego świata''.
Odpowiedz cytując
vote-for-mikey
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 15.06.2008, 11:57
kandydatów jest dwóch: Skorża i Heniek tylko, że oni tego nie chcą.
.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 15.06.2008, 12:02
vote-for-mikey napisał(a):Wyświetl post
kandydatów jest dwóch: Skorża i Heniek tylko, że oni tego nie chcą.
Z jakiej parafii Skorża?

I co to znaczy nie chcą?

Tristan, Scytowie, Niniwa 2, Prawicowe czytanki, St. Michalkiewicz, NSZ, Keine Grenzen
Lew Dawidowicz Bronstein vel Trocki: ''Należy wysunąć hasło rewolucyjnego unicestwienia państwa narodowego. Domowi wariatów kapitalistycznej Europy, trzeba przeciwstawić program Socjalistycznych Stanów Zjednoczonych Europy, jako etap na drodze do Zjednoczonych Stanów całego świata''.
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 15.06.2008, 12:10
Z tymi piłkarzami więcej nie dało się osiągnąć i sam awans do Mistrzostw Europy jest olbrzymim
osiągnięciem Leo Beenhakkera i Jego podopiecznych. Oglądając wszystkie mecze na tym turnieju
nie widziałem gorzej prezentującej się ekipy niż Polska. Nie można mieć pretensji do Naszych piłkarzy,
bo ambicji odmówić im nie można ale niestety Polska i Austria dysponują najmniejszym potencjałem ze
wszystkich 16 drużyn na EURO.

Żaden Kasperczak, żaden Mourinho, żaden Maciej Skorża nie osiągnąłby więcej niż to co mamy.
Zostawić Beenhakkera, bo to powiew profesjonalizmu. Ja dziękuję za trenerów jak Janas, Wójcik, Engel, itd.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
<Crasch>
Senior Member

Od: 09.2006

Stary 15.06.2008, 12:17
Wojtek_Lok napisał(a):Wyświetl post
Z tymi piłkarzami więcej nie dało się osiągnąć i sam awans do Mistrzostw Europy jest olbrzymim
osiągnięciem Leo Beenhakkera i Jego podopiecznych. Oglądając wszystkie mecze na tym turnieju
nie widziałem gorzej prezentującej się ekipy niż Polska. Nie można mieć pretensji do Naszych piłkarzy,
bo ambicji odmówić im nie można ale niestety Polska i Austria dysponują najmniejszym potencjałem ze
wszystkich 16 drużyn na EURO.

Żaden Kasperczak, żaden Mourinho, żaden Maciej Skorża nie osiągnąłby więcej niż to co mamy.
Zostawić Beenhakkera, bo to powiew profesjonalizmu. Ja dziękuję za trenerów jak Janas, Wójcik, Engel, itd.
w końcu ktoś mądrze napisał
prawda jest taka że każdy ostatnio każdy trener potrzebował ok 3-4 lata by coś osiągnąć z reprezentacją polski, Beenhakker zrobił to w niecałe dwa lata.
po za tym na tych mistrzostwach zauważyłem że każdy pilkarz każdej reprezentacji gra podobnie jak się ogląda mecze nie widać wielkiej różnicy w koszulkach i stylu gry zawpdników jednego kraju (no chyba że jest to zawodnik wybitny) A w Polsce? na pierwszy rzut oka, że jeden szybszy od drugiego jeden ma kompletnie siadłą technikę drugi ma tylko to itd.
Prawda jest taka że cały problem leży u podstaw czyli w szkoleniu, a to jest już wina klubów, które chcą by ich juniorzy wygrywali nie zas grali lepiej. Stawiają główną wage nawynik a nie na jakość prezentowanej piłki.
trener zamiast robić roszady w składzie MUSI wystawiać najlepszych obecnie nie zaś utalentowanych.

Heban

Poslki na EURo nigdy nie było, co byś teraz mówił?
Artykuł zobaczyłem i nie bede już prowadził na ten temat dyskusji.

Z kąd wiesz zę Leo zachowywałby sie gorzej od Janasa? Nie wiesz i nie wmawiaj nikomu jakim to on jest gburem.

Po za tym ocena selekcjonrea powinna być PO mistrzostwach nie w trakcie. jeszcze nie odpadł.

Dlaczego już zakładasz że polski nie będzie w RPA?
żadnemu poslkiemu trenerowi się nie udał awans do EURO nawet legendom, jeśli Leo awansował to w RPA powinniśmy wyjść z grupy.
(to jest tylko teoria)
Polska zrobiła wielki postęp prze te dwa lata, i niewątpliwie pod wodzą Beenhakkera zrobi jeszcze większy.
po za tym jak zwolnią Leo to jestem niemal pewny że selekcjonerem zostanie ich kumpel Stefan Majewski, a to dopiero będize krok w tył.
Ostatnio edytowane przez <Crasch> : 15.06.2008 o godz. 12:27.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 15.06.2008, 12:19
Wojtek_Lok napisał(a):Wyświetl post
Tak? - a skąd to wiesz?

Ja chciałbym zobaczyć Kasperczaka na ławce, zasługuje na to jak nikt inny.
I albo cos osiągnie albo po prostu pokaże że ta "legenda" jest nic nie warta. Do tego miałby do dyspozycji zawodników których trenował (na MŚ, bo na ME już się nie załapią) lub których doskonale zna jako rywali własnych.

<Crasch> napisał(a):Wyświetl post
Polska zrobiła wielki postęp prze te dwa lata, i niewątpliwie pod wodzą Beenhakkera zrobi jeszcze większy.
po za tym jak zwolnią Leo to jestem niemal pewny że selekcjonerem zostanie ich kumpel Stefan Majewski, a to dopiero będize krok w tył.
Tak - bez watpienia, wywołując spazmy smiechu wśród zagranicznych komentatorów swoją grą obronną podczas meczu z małymi Adolfami..

Choć jesli Majewski ma być kandydatem - to dziękuje i wolę tak jak jest.

Heban napisał(a):Wyświetl post
znaleziony pierwszy z brzegu artykuł w sprawie obrony Listkiewicza - http://www.dziennik.pl/sport/article...kiewiczem.html - Beenhakker za abolicją i Listkiewiczem.........................

I ten wywiad pokazuje że nie liczy się dobro polskiej piłki, a prywata Beenhakkera. Nawet powiedzmy że chłop jest słabo zorientowany w tym o czym mówi (wierzy w to ktoś?) - ale mimowolnie wspiera ten syf. A ten syf uniemożliwia sensowne budowanie czegokolwiek.
Ostatnio edytowane przez Wilku : 15.06.2008 o godz. 12:40.

Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 15.06.2008, 12:20
No to po tym artykule w dzieniku widać jasno,że jest sprzężenie zwrotne między nimi. Ja bronię ciebie, a ty mnie. Jedziemy razem i kasujemy forsę. Bronimy korupcji bo za nią kryje się duża kasa i ludzie, którzy dadzą pozyć jak się nie będziemy ich czepiać za mocno.
Odpowiedz cytując
Gabri
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 15.06.2008, 12:47
Nie wiem czy ktoś tu już to podawał, bo to info z wczoraj, ale na wszelki wypadek wkleję:

http://www.sport.pl/sport/1,89344,53...odwazalna.html

W sumie dyskusja o tym, czy Leo powinien zostać czy nie przestaje mieć sens odkąd Listek zadeklarował, że i tak Leo zostanie. Dyskusje tego nie zmienią bo PZPN zawsze opinię kibiców miał w tyłku. Ja bym wolał Kasperczaka, ale tylko jego. Leo ciągle uważam za profesjonalistę i nie oceniam tak czarno naszego występu na tym Euro, mimo ewidentnych błędów trenera w selekcji drugiej jedenastki. Może coś jeszcze z drużyną zrobić jeśli przetasuje skład, tylko pytanie czy będzie skłonny do uczenia się na własnych błędach, bo na razie to odstawia Engela, czyli &quot;jestem genialny i nieomylny&quot;.

To czego się obawiam to, że jeśli się w mundialowych eliminacjach lub w RPA zagramy jak patafjany to już nie będzie wiele czasu by przygotować zespół do EURO 2012, a to chyba dla nas wszystkich powinien być już teraz priorytet bo nie wyjścia z grupy w historycznym pierwszym turnieju w naszym kraju chyba nie chce nikt.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 15.06.2008, 13:21
Powiem wprost - Benhacker wypowiedzią na temat Głowackiego skompromitował się w moich oczach. Słoma wyszła z butów wielkiemu Leo kiedy przyszło mu uzasadniać, dlaczego Arek jest gorszy od Kokoszki i Jopa.
Głowacki za wolny? To co powiedzieć w takim wypadku o Jopie?
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Bartosz
JLB

Od: 01.2006

Stary 15.06.2008, 13:43
Cytat:
Menedżerowie piłkarscy huczą od plotek – kto stoi za powołaniami do reprezentacji Polski i czy czasem kadra nie zaczęła służyć handlowaniu piłkarzami. Podajemy jedną bardzo zastanawiającą informację, której nie odważą się opublikować gazety – menedżerem Michała Pazdana, Tomasza Zahorskiego i Adama Kokoszki jest ten sam człowiek, tajemniczy Marcin Kubacki z Wiednia. Tajemniczy, ponieważ to bardzo młody mężczyzna, którego w futbolowym świecie nikt nie zna. Mało tego – najsilniejsi polscy menedżerowie próbowali podpisać umowę z Radosławem Majewskim, ale ten odrzucał wszelkie propozycje. Zgodził się tylko dać upoważnienie na reprezentowanie w kilku krajach właśnie Kubackiemu. Czy ten człowiek jest gwiazdą menedżerki czy... przykrywką?

Wnioski każdy może wysnuć sobie sam. Pazdan, Zahorski i Kokoszka to trzy najbardziej szokujące powołania (jak pokazały mistrzostwa – bezsensowne) do kadry Leo Beenhakkera. Jaki jest klucz, którym kierował się selekcjoner? Czy dyrektor reprezentacji Jan de Zeeuw nie bawi się dalej w menedżerkę? Raz po raz słychać plotki jak – poprzez osoby trzecie, ale też do spółki z Bogusławem Kaczmarkiem – próbował wytransferować zawodników. Łobodzińskiego do Rosji, wcześniej Kolendowicza. Swego czasu Franciszek Smuda mówił wprost, że to de Zeeuw stoi za transferem Wasilewskiego do Anderlechtu Bruksela. Przypomnijmy, że znajomość tych panów zaczęła się od transferów Dudka i Małkowskiego do Feyenoordu...

Oczywiście, Kubacki być może jest wschodzącą gwiazdą polskiej menedżerki. Może ma taki dar przekonywania, że równać nie może się z nim nikt. Może... Ale jeszcze nikt nigdy nie miał takiego nosa, jak on. Gdyby tyle znaków zapytania pojawiło się przy decyzjach Pawła Janasa, wszyscy trudne pytania stawiali na głos.

Daje do myślenia też wspomniana sprawa Majewskiego. – Podchodzili do niego najwięksi. Każdy liczący się menedżer chciał podpisać z nim umowę. Ale ktoś chłopakowi zabraniał wiązać się z którymkolwiek z najpoważniejszych menedżerów. I nagle znów ten Kubacki. Majewski podpisał mu upoważnienie na kilka krajów – opowiada nam dobrze zorientowana osoba.

- Sam Kubacki nie wygląda za poważnie - dodaje kto inny.

Oczywiście, można powiedzieć – to tylko bzdury, to Leo powołuje piłkarzy, po co miałby się bawić w dziwne układziki. Z zamieszczonych niżej odpowiedzi jedna jest prawidłowa:
- Nie ma żadnych układzików, tylko zbiegi okoliczności, Leo powołuje najlepszych
- Leo musi odwdzięczyć się de Zeeuwowi, że ten załatwił mu świetnie płatną pracę w Polsce
- Im ktoś ma więcej pieniędzy, tym więcej chce

Za czym głosujecie?
Ciekawy arytkuł z weszlo.com
Malvivente napisał(a):Wyświetl post
Nie bądź gejem, rzuć na spreje!
Odpowiedz cytując
Aro1234
Senior Member

Stary 15.06.2008, 13:46
Jakie 2 lata? Leo przyszedł w sierpniu 2006 do Polski a w listopadzie 2007 świętował awans do ME. Czyli yyy.. 16 miesięcy... Wielkie słowa uznania dla niego i nie ma innej opcji jak dalsze prowadzenie repry przez Beenhakkera.
Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 15.06.2008, 13:48
Gdyby przyszedl: Guss Hiddink (Felipe Scolari, Moournho( na ktorych oczywiscie nas nie stac!!!!) czy inny NAJLEPSZY TRENER (wg co niektorych to Heniek Kasperczak haha.Zapomnialy woly jak staly u wrot stodoly) to NIE ZMIENI to obrazu. Mozecie sobie wylac wszytskie zale na jedTS, tyle ze wlasnie w kazdym momencie mam racje. MAMY KOPACZY! A NIE MAMY PILKARZY> Szkolenie u nas lezy... No tez mi odkrycie ! Ile razy juz o tym pisalem?Nie ma na czym trenowac nawet. Ze mamy dziialaczy z dupy to niby od roku czy 2och? I do kolegoi ktory pisze ze nasi kopacze sa niegorsi od Czechow...Chlopcze! Ogarnij sie. Oni graj w zespolach: MILanu, Juventusu, Chelsea, Arsenalu...A gdzie niby nasi kopia? Wiem wiem...Maja lepszych managerow hhahaha. Rumuni nie maja niby problemow z dzilaczami? Z korupcja Maja. ALe maja DOBRYCH PILKARZY. I to conajmniej od 1990 roku. Nie wierze w zadne sukces polskiej reprezentacji. Jak sie uda to potrafia zagrac( dobrze sie mecz ulozy, przeciwnik ma slabszy dzien). Ale wystraczy ze jad ana mecz wroli faworyta i juz sa problemy. Nie umieja grac i tyle.Sa SLABI.

PS. Benhaaker nie musi sie zaslaniac Glowackim. Ktos sie spytal akurat o Glowe to odniosl sie do niego i tyle. Poza tym jest selekcjonerem i wybiera sklad pod siebie. A nie pod upodobania dziennikarzy oraz forumowiczow.
Ostatnio edytowane przez Pan Jotka : 15.06.2008 o godz. 13:54.
Odpowiedz cytując
pzkwr
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 15.06.2008, 13:49
Proponuję używać w postach poprawnej pisowni nazwiska Leo: BEENHAKKER. Bez napinki - ja sam mam z tym problemy, o portalach internetowych nie wspominając.
rrr
Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member

Stary 15.06.2008, 13:56
Mam taka sama refleksje jak wolfy. Sloma z pantofli Holendra wycharnknela z nie mniejsza sila, niz Kaczmarkowi z tenisowek, gdy ten obcalowywal nieomylnego trenera po rekach.

Tak dla kontrastu mozna przypomniec zachowanie Janasa, ktory otwarcie dziekowal Wisle i Kasperczakowi za dostarczenie mu wielu swietnie przygotowanych i zgranych pilkarzy, po tym jak ci wywalczyli dla niego awans na finaly MS.
Jaki byl ten mysliwy, taki byl, ale do Wisly i jej pilkarzy szacunek mial i nigdy by mu przez mysl nie przeszlo, publiczne (a w dodatku niesluszne) dyskredytowanie ktoregos z jej pilkarzy. Zachowal zimna krew, nawet wtedy, gdy bez pardonu ublizal mu Frankowski.

Mam nadzieje, ze to juz koniec dowalania Arkowi ze strony pana trenera, przynajmniej dopoki nie da mu szansy debiutu w swoim zespole, a co za tym idzie - szansy na potwierdzenie tezy, ze Glowacki to nieudacznik.
Odpowiedz cytując
Replay73
Member

Stary 15.06.2008, 13:57
Lepiej myśleć wolniej ale z sensem, niż gadać szybko bez sensu. Kompletnie się facet pogubił w tym uzasadnieniu, (zresztą nie tylko chyba w tym). Chyba, że rzeczywiście myśli, że Jop jest szybszy od Głowy, to w takim razie ma coś z oczami jeśli mówi to po meczu z Austrią.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 15.06.2008, 14:03
Bartosz - artykuł wygląda na opisujący fakty.

Czyli ładny mamy smród w związku z "wspaniałym Leo", jakoś to poparcie dla Listka w tym kontekście już nie dziwi.

Cytat:
PS. Benhaaker nie musi sie zaslaniac Glowackim. Ktos sie spytal akurat o Glowe to odniosl sie do niego i tyle. Poza tym jest selekcjonerem i wybiera sklad pod siebie. A nie pod upodobania dziennikarzy oraz forumowiczow.
Słuszna uwaga.

I nazywając rzeczy po imieniu - spieprzył na całej lini.

ps.
Oświecisz mnie jak mając trzy latka "przezywałes" MŚ w 82?
Ostatnio edytowane przez Wilku : 15.06.2008 o godz. 14:10.

Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member

Stary 15.06.2008, 14:14
Czyzby prawda wyszla na jaw ? W kazdym razie cos chyba musi byc na rzeczy, bo to nie pierwszy i nie drugi raz, kiedy coraz wiecej ludzi zaczyna pisac o tym samym.

Pewnie w zyciu nie dochodzilyby do nas takie sluchy, gdyby nie to, ze to jest srodowisko menadzerow pilkarskich, a jak wiadomo w tym wypadku w gre wchodza ogromne pieniadze.
Jesli rzeczywiscie ktos zaplanowal sobie mniejszy czy wiekszy monopol na kadrowiczow Leo, to chyba raczej moze byc pewien, ze inni menadzerowie temu monopolowi beda sie sprzeciwiac.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 15.06.2008, 14:17
Wilku napisał(a):Wyświetl post

Tak - bez watpienia, wywołując spazmy smiechu wśród zagranicznych komentatorów swoją grą obronną podczas meczu z małymi Adolfami..
.
i antidotum na lepszą gre w obronie ma być Kasperczak bez jaj Wilku , dajesz przykład Kasperczaka na selekcjonera a wyśmiewasz sie że przez 20 minut gubiliśmy sie w obronie gdy tym czasem każdy kto widział mecz Schalke w Krakowie czy Brukseli miał taki sam ubaw z naszej obrony a i w innych meczach mieliśmy szczęścia nie mniej niż Leo z Austria.

co do Głowackiego to nie podoba mi sie ta wypowiedz , Brożka czy Jelenia mógł zabrać ale z Zieńczukiem to nie żartujcie to już Łobodziński jest lepszy

a kto jest menedżerem Dudka?
Ostatnio edytowane przez Lemoniadowy Joe : 15.06.2008 o godz. 14:21.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 15.06.2008, 14:28
Lemoniadowy Joe napisał(a):Wyświetl post
i antidotum na lepszą gre w obronie ma być Kasperczak bez jaj Wilku , dajesz przykład Kasperczaka na selekcjonera a wyśmiewasz sie że przez 20 minut gubiliśmy sie w obronie gdy tym czasem każdy kto widział mecz Schalke w Krakowie czy Brukseli miał taki sam ubaw z naszej obrony a i w innych meczach mieliśmy szczęścia nie mniej niż Leo z Austria.
Lemoniadowy - nie. Przykład z obroną ilustrował tylko postęp jakiego dokonalismy za kadencji Beenhakkera, co Crash usilnie stara się wmówić.

Co zrobi Kasperczak gdy dostanie szanse - to już jego zmartwienie i z tego byłby rozliczony, wiem tyle że mając w Wiśle przeciętnego Jopa zrobił z niego kadrowicza. Tu bedzie miał wiekszy wybór i chciałbym aby nie popełnił takich błedów jak "wspaniały Leo" - ale bez dania mu kadry tego wiedzieć nie bedziemy.

Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 15.06.2008, 14:43
Wilku napisał(a):Wyświetl post
Lemoniadowy - nie. Przykład z obroną ilustrował tylko postęp jakiego dokonalismy za kadencji Beenhakkera, co Crash usilnie stara się wmówić.

Co zrobi Kasperczak gdy dostanie szanse - to już jego zmartwienie i z tego byłby rozliczony, wiem tyle że mając w Wiśle przeciętne Jopa zrobił z niego kadrowicza. Tu bedzie miał wiekszy wybór.
bo dokonaliśmy postępu aczkolwiek nie odmawiam Janasowi zasług bo co by złego nie powiedzieć to z rywalami słabszymi od nas wygrywał regularnie a w sumie to jest najważniejsze w eliminacjach, Janas skorzystał z pracy Kasperczaka ale i polityce Cupiała który nie sprzedawał najlepszych graczy przez co Ci byli w dobrej formie.

tylko wątpię w to że Janas byłby zdolny wygrać z Portugalią czy zremisować na wyjeździe a Beenhakker tego dokonał i wcale nie było tak że Portugalii tylko sie broniliśmy , nie było żadnej obrony Częstochowy
a mecz u siebie z Portugalia to najlepszy jak kiedykolwiek widziałem w wykonaniu nasze narodowej a już parę lat ją oglądam.

Kasperczak mógłby być selekcjonerem tylko nie widzę absolutnie podstaw aby twierdzić że byłby lepszy od Holendra bo niby w czym ?

Jop mimo wszystko zrobił postęp dopiero jak trafił do Moskwy chyba jako jedyny z tamtej drużyny po wyjeździe podniósł swoje umiejętności ale to nie jest piłkarz klasy Głowackiego.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member

Stary 15.06.2008, 14:51
Lemoniadowy Joe napisał(a):
Kasperczak mógłby być selekcjonerem tylko nie widzę absolutnie podstaw aby twierdzić że byłby lepszy od Holendra bo niby w czym ?
Wystarczyloby, zeby byl lepszy w powolaniach.
Ja jak najbardziej mam wdziecznosc do Beenhakkera za awans na ME, ale mysle ze teraz trzeba juz stawiac przed soba dwoch Beenhakkerow - tego z eliminacji i tego z finalow. I kazdego rozliczac indywidualnie.
A najbardziej boje sie, ze w nadchodzacych eliminacjach mozemy miec do czynienie z Beenhakkerem nr.3, ktory pod wzgledem powolan bedzie gorszy od dwoch wczesniejszych i tak jak pisal Heban, zbanuje na amen wielu wartosciowych pilkarzy, zastepujac ich kolejnymi "talentami" od Kubackiego.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 15.06.2008, 14:52
bo dokonaliśmy postępu aczkolwiek nie odmawiam Janasowi zasług bo co by złego nie powiedzieć to z rywalami słabszymi od nas wygrywał regularnie a w sumie to jest najważniejsze w eliminacjach, Janas skorzystał z pracy Kasperczaka ale i polityce Cupiała który nie sprzedawał najlepszych graczy przez co Ci byli w dobrej formie.
Ale chyba nie dyskutujemy teraz ile zasług Janasa, Kasperczaka i.. Frankowskiego, sprzed kilku lat?

Cytat:
tylko nie wątpię w to że Janas byłby zdolny wygrać z Portugalią czy zremisować na wyjeździe a Beenhakker tego dokonał i wcale nie było tak że Portugalii tylko sie broniliśmy , nie było żadnej obrony Częstochowy
a mecz u siebie z Portugalia to najlepszy jak kiedykolwiek widziałem w wykonaniu nasze narodowej a już parę lat ją oglądam.
Dobrze, tylko piszesz teraz o Janasie i tu sie moge zgodzić. Rzecz w tym że Kasperczak byłby zdolny, i zdania nie zmienie póki nie zobacze jak bedzie grała jego kadra.

Cytat:
W większej odporności na uleganie wpływom menadzerskich? I zdecydowanie lepszym rozeznaniem wśród polskich zawodników?

Poza tym teraz jest ostatnia chwila aby mógł wycisnąc cos dla reprezentacji z zawodników których sam trenował.
Za dwa lata bedzie za późno..

Cytat:
Jop mimo wszystko zrobił postęp dopiero jak trafił do Moskwy chyba jako jedyny z tamtej drużyny po wyjeździe podniósł swoje umiejętności ale to nie jest piłkarz klasy Głowackiego.
Ja sie bede upierał że to Kasper zrobił z niego obrońce, a to ze nie zaliczył natychmiastowego regresu, co jest normą u wiekszosci naszych kopaczy - tylko dobrze swiadczy o jego charakterze.

Odpowiedz cytując
spirit
Senior Member

Stary 15.06.2008, 14:58
każdy kto widział mecz Schalke w Krakowie czy Brukseli
O ile jeszcze z Schalke w Krakowie jestem w stanie się zgodzić (Hugues - Baszczyński, Jop, Głowacki, Stolarczyk), to z Anderlechtem w Brukseli Twój argument jest "lekko"nietrafiony. Od formacji defensywnej w składzie Piekutowski - Baszczyński, Nawotczyński, Jop, Paszulewicz ciężko było wymagać przy najlepszym trenerze skutecznej gry w obronie przeciwko bardzo silnemu w tamtym czasie Anderlechtowi.

Abstrahując od zarzutów o wpływie menadżerki na powołania do reprezentacji, uważam, że Leo powinien zostać, mimo że za wypowiedź o Głowackim i niepowołanie właśnie Głowy, Brożka czy Jelenia (a pamiętajmy jeszcze o sprawie i konferencji Błaszczykowskiego po meczu z Chorwacją), ma u mnie ****a minusa jak Howard za karnego.
Feci quod potui faciant meliora potentes
Odpowiedz cytując
carpenter
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 15.06.2008, 15:08
ZAl. Placz sie podniosl, nasze polaczkowe gdybanie, nastroje podsycane na codzien przez tych ktorzy na naszej glupocie i pasji robia fortuny.Tak jak mialo byc tak jest. Wroci Polak, wroca stare uklady i znow kasiore bedzie mozna trzepac.Zwroccie tylko uwage na jedno, dawniej plakalismy razem z reprezentantami pikarskiej Europy klasy B. Teraz razem z nami placza Francuzi, Wlosi, Czesi a Anglikom zaplakac razem z nami nie bylo nawet dane...
Odpowiedz cytując
magowski
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 15.06.2008, 15:09
spirit napisał(a):Wyświetl post
Abstrahując od zarzutów o wpływie menadżerki na powołania do reprezentacji, uważam, że Leo powinien zostać, mimo że za wypowiedź o Głowackim i niepowołanie właśnie Głowy, Brożka czy Jelenia (a pamiętajmy jeszcze o sprawie i konferencji Błaszczykowskiego po meczu z Chorwacją), ma u mnie ****a minusa jak Howard za karnego.

Myślimy podobnie amigo.

Leo teraz myśli że jest Bogiem. Nie powołuje króla strzelców ligi Polskiej , nie powołuje Jelenia, nie powołuje najskuteczniejszego Polaka w Bundeslidze, najlepszego obrońcy w Polsce a w zamian jedzie jego zmiennik! Po meczu z Portugalia nas selekcjonejro poczuł się chyba odrobinie zbyt pewnie. Również drażni mnie stawianie na prawej obronie Wasilewskiego kosztem Golańskiego.

Przed mistrzostwami wypowiada się że ma kłopot bogactwa, że w Polsce jest mnóstwo talentów itd itp. W trakcie mistrzostw żali się ze nie ma kim grać. Coś tu delikatnie mówiąc śmierdzi
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 15.06.2008, 15:17
carpenter napisał(a):Wyświetl post
ZAl. Placz sie podniosl, nasze polaczkowe gdybanie, nastroje podsycane na codzien przez tych ktorzy na naszej glupocie i pasji robia fortuny.Tak jak mialo byc tak jest.
Pisz za siebie niepolaczku.

Ja nie jestem minimalistą, Ty tak - co pokazałeś w ostatnim zdaniu.

Cytat:
Wroci Polak, wroca stare uklady i znow kasiore bedzie mozna trzepac.
Piszesz to o Kasperczaku?

Jak rozumiem przy Leo nikt kasy nie trzepie? - aaa.. to robi Holender więc tak powinno być.

Cytat:
Zwroccie tylko uwage na jedno, dawniej plakalismy razem z reprezentantami pikarskiej Europy klasy B. Teraz razem z nami placza Francuzi, Wlosi, Czesi a Anglikom zaplakac razem z nami nie bylo nawet dane...
Pocieszające ze mamy z kim płakać, choć... zaraz chyba sam się wzrusze..

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów