The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 07.12.2019, 18:29
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Opieram się na tym, co usłyszałem od Wisłockiego - że zaświadczenia zostały w odwołaniu dostarczone. Nie piszę, że nas PZPN uwalił na złość, być może jeśli chodzi o zaświadczenia był jakiś nieprzekraczalny termin? Dowiemy się jak klub otrzyma uzasadnienie.
Nieprzekraczalnym terminem jest zwykle termin złożenia wniosku. To, o czym wcześniej pisałeś, czyli "donoszenie papierów", odbywa się w formalnych (państwowych) procedurach w ramach wezwania do uzupełnienia braków formalnych, nie w odwołaniach. Odwołania to już kolejny etap, gdzie takich rzeczy się nie uzupełnia. Tak czy inaczej, certyfikacja była zorganizowana wg wewnętrznych regulaminów PZPN i one były wiążące, a nie to, jak wyglądają procedury sądowe czy administracyjne.

Z tych zasad wynika, że (aktualne) zaświadczenia o niekaralności (każdego) z trenerów miały być przygotowane do wglądu podczas (zapowiedzianej) wizyty kontrolnej. Miały być też umieszczone w pdf-ach w extranecie. Dla ułatwienia dodam, że - jak wynika z relacji w mediach i przecieków - Wisła nie miała nie jednego, a trzech rodzajów z dokumentów do kontroli (zaświadczeń o niekaralności, umowy z fizjoterapeutą, umowy z lekarzem). Nie wiadomo oczywiście na ile to prawda, a jeżeli tak, to czy to były wszystkie uchybienia, jakie wystąpiły. Z regulaminu wynika też, że jeśli wizyta kontrolna nie potwierdzała spełnienia wszystkich kryteriów, to PZPN odrzucał wniosek. Kryteria miały być spełnione w terminie do 14 września. Nie było nic o późniejszym spełnieniu kryteriów na etapie odwoławczym, w tym o tym, żeby kryterium była niekaralność sama w sobie, a nie przedłożenie samych zaświadczeń.

I tak dalej, nie chce mi się analizować wszystkich dokumentów dotyczących tej certyfikacji. W sądzie zaświadczenia dostaje się "od ręki", jeśli dana osoba jest rzeczywiście niekarana. Z wymogiem tym poradziły sobie na poziomie złotej gwiazdki takie tuzy szkolenia jak Staniątki, Radziszowianka, Pobiedr Paszkówka czy LKS Naroże Juszczyn. O brązowych nawet nie wspominam...

rafkur napisał(a):
W każdej normalnej większej firmie musisz takie coś przedstawić przed zatrudnieniem.
W większości firm jest to własny wymóg dodatkowy. Problem polega na tym, że w przypadku szkolenia sportowego dla trenerów i instruktorów jest także wymóg prawny niekaralności za konkretne przestępstwa, więc (zwłaszcza w przypadku szkolenia dzieci i młodzieży), każda szanująca się szkółka i akademia powinna to po prostu regularnie sprawdzać we własnym dobrze pojętym interesie, niezależnie od certyfikacji.
Odpowiedz cytując
BigLeb
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 07.12.2019, 18:32
Manhunt. napisał(a):Wyświetl post
Za obecny poziom sportowy odpowiada Stolarczyk z Obidzinskim na czele (pomijam BJK w tej kwestii). Transfery w 2019 to jakaś patologia. Za bardzo zaufano miernemu trenerowi jakim był Stolarczyk. A na resztę patałachów szkoda słów.
Jasne, natomiast absolutnie żadnego wpływu na poziom sportowy nie miały odejścia piłkarzy za darmo, kolosalne długi i pusta kasa.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 07.12.2019, 23:55
Jasne zamiast ściągnąć 2-3 piłkarzy. Wypożyczenie w naszej sytuacji finansowej tez nie było by złym posunięciem. Bo takie zawsze można by skrócić. To masz wuefista „07 wypierdalaj” ściągnął tabun mocno wybrakowanych wyrobników którzy i w 2 lidze kopaliby się po czołach. No ale nie będziemy tworzyli kominów płacowych. Dlaczego mamy płacić 2 czy 3 piłkarzom po bańce jak można 5 czy 6 dać po 500 tysi. Po huj nam dyrektor sportowy. Jesteśmy ewenementem, że klub sięga po zewnętrzny audyt odnośnie przygotowania fizycznego. To tylko pokazuje, że między naszym trio nie ma współpracy a słodkie pierdzenie w social mediach to tylko przykrywka. Efekt będzie taki, że trio z końcem roku zwinie manatki i bye bye. Po to był ten konflikt z TS nagłośniony by kibice mieli inny temat zastępczy i nie zadawali pytań pt. kto przy zdrowych zmysłach trzymał tak długo „07 wypierdalaj” a naszej trójce otwiera drogę odwrotu. Żeby nie było nie jestem obrońcom TS. Ale tych naszych 2 aligatorów( Kuby nie liczę bo moim zdaniem ma czyste intencje) stosują tanie i proste chwyty PR-owe jak budowa cepa a potem się dziwią że Majcher nie chce z nimi rozmawiać .TF a w zasadzie Cupiał tez nie ma ochoty na rozmowę. A co Oni ....a myślą ? Starego misia na sztuczny miód chcą nabrać ? Generalnie to jest hujnia z patatajnią
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 08.12.2019, 07:28
Dlaczego zarząd TS przez rok czasu prawie nie szukał żadnej alternatywy dla obecnej ekipy ratunkowej? Ja również uważam że niektóre z wrzutek medialnych są tylko po to żeby znaleźć sobie usprawiedliwienie do tego by z końcem roku odejść. Pod względem sportowym jest taka hujnia że zwyczajnie nikt w tych okolicznościach nie zainwestuje w ten klub złamanego grosza także ekipa ratunkowa przedłużyła o rok jedynie to co stanie się w tym sezonie ba pod względem sportowym notując kompromitację.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 08.12.2019, 08:10
MaLk napisał(a):Wyświetl post
W większości firm jest to własny wymóg dodatkowy. Problem polega na tym, że w przypadku szkolenia sportowego dla trenerów i instruktorów jest także wymóg prawny niekaralności za konkretne przestępstwa, więc (zwłaszcza w przypadku szkolenia dzieci i młodzieży), każda szanująca się szkółka i akademia powinna to po prostu regularnie sprawdzać we własnym dobrze pojętym interesie, niezależnie od certyfikacji.
Do tego zmierzałem. Firmy sprawdzają to zatrudniając magazyniera czy sprzątaczkę bo wolą mieć na przyszłość święty spokój a tu, gdzie mamy do czynienia ze szkoleniem dzieci jest to niezbędne. Jak można tego nie dopilnować? Organizacyjny dramat....
Odpowiedz cytując
nieznajomy
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 08.12.2019, 12:44
Mam pytanie, Tomasz Ordys, który wypowiadał się w artykule razem z Wisłockim to kto to jest ?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 08.12.2019, 12:46
Prawnik, od czerwca członek zarządu TS Wisła.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 08.12.2019, 13:29
Stelio napisał(a):Wyświetl post
To teraz sobie wyobraźcie, że po upadku do IV ligi (nieuniknionym już niestety) te patałachy z TSu najprawdopodobniej wezmą się za "odbudowę" drużyny. Szykuje się poważny przeciwnik w III lidze dla Hutnika na najbliższe 10 lat
Ekipa prowadzaca Hutnika jest o 1000% bardziej kompetentna niz ktokolwiek z TS. Nie tylko nie mieli problemu dostac certyfikat ale tez maja duza szanse na awans do 2 ligi w tym sezonie.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 08.12.2019, 13:46
No tak, wszyscy są bardziej kompetentni, bo dostali gwiazdkę... To porównaj sobie obie akademie (naszą i Hutnika) i przestań przez jedną wpadkę oceniać całość pracy ludzi, którzy naszą AP stworzyli w zasadzie od podstaw.

Wykonano naprawdę kolosalną pracę, stworzono dobrze funkcjonujący podmiot, nie przekreślajcie wysiłku tych ludzi przez pryzmat jednego zdarzenia. Mamy akademię, która jest bardzo dobrze oceniana. Zdarzyła się rzecz, która nie powinna mieć miejsca, ale to nie niweczy wszystkiego, co zrobiono do tej pory. Wyciągnąć konsekwencje, wnioski na przyszłość i działać dalej (najprawdopodobniej już niedługo pod skrzydłami SA).
Odpowiedz cytując
Kamil
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2006

Stary 08.12.2019, 13:52
rafkur napisał(a):Wyświetl post
Do tego zmierzałem. Firmy sprawdzają to zatrudniając magazyniera czy sprzątaczkę bo wolą mieć na przyszłość święty spokój a tu, gdzie mamy do czynienia ze szkoleniem dzieci jest to niezbędne. Jak można tego nie dopilnować? Organizacyjny dramat....
janek z golkowic ci sprawdzi a mars najwieksza prywatna spolka na swiecie nie sprawdza.
jak zyc?
TYLKO WISŁA
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 08.12.2019, 14:23
Kamil napisał(a):Wyświetl post
janek z golkowic ci sprawdzi a mars najwieksza prywatna spolka na swiecie nie sprawdza.
jak zyc?
Gwarantuję Ci, że na określonych stanowiskach sprawdza.

Jedna z firm konkurencyjnych dla mojej zatrudniła/"podkupiła" sobie dyrektora z kolejnej konkurencji ( są całe 3 liczące się na rynku )))) - po miesiącu po typa przyjechała pod dom policja bo miał wyrok za alimenty. Cała branża miała z tego polew. Od tego czasu wszyscy sprawdzają. Sprawa sprzed 5-6 lat )))
Ostatnio edytowane przez rafkur : 08.12.2019 o godz. 14:29.
Odpowiedz cytując
Kamil
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2006

Stary 08.12.2019, 14:39
rafkur napisał(a):Wyświetl post
Gwarantuję Ci, że na określonych stanowiskach sprawdza.

Jedna z firm konkurencyjnych dla mojej zatrudniła/"podkupiła" sobie dyrektora z kolejnej konkurencji ( są całe 3 liczące się na rynku )))) - po miesiącu po typa przyjechała pod dom policja bo miał wyrok za alimenty. Cała branża miała z tego polew. Od tego czasu wszyscy sprawdzają. Sprawa sprzed 5-6 lat )))
jedni sprawdzaja a wiekszosc nie.
TYLKO WISŁA
Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2006

Stary 08.12.2019, 15:15
"Zgodnie z treścią art. 221a§ 1 Kodeksu pracy w nowym brzmieniu, przetwarzanie danych dotyczących wyroków skazujących i naruszeń prawa, w tym danych zawartych w szczególności w zaświadczeniu o niekaralności, nie będzie dopuszczalna nawet za zgodą pracownika. Przetwarzanie tej kategorii danych przez pracodawcę będzie dopuszczalne jedynie, gdy będzie to niezbędne do wypełnienia obowiązku pracodawcy nałożonego przepisem prawa. Wobec powyższego, przetwarzanie danych o karalności pracownika będzie dopuszczalne wyłącznie, jeżeli wymóg niekaralności pracownika będzie wynikał z przepisów powszechnie obowiązującego prawa. Ustawowy wymóg niekaralności jest wymagany np. od osób wykonujących czynności agencyjne, agentów celnych czy też osób, które w ramach wykonywania obowiązków służbowych mają dostęp do materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego."

zrodlo: https://gigacon.org/czy-pracodawca-m...niekaralnosci/
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 08.12.2019, 20:36
Skoro jednym z wymogów otrzymania dotacji były zaswiadczenia o niekaralności wszystkich trenerów, to Wisłocki powinien powiedzieć trenerom: kto nie doniesie tego papierka może sobie za 3 dni szukać nowej pracy.
Ile na tym straciliśmy? 100 tysięcy? Aż tak dobrze stoimy finansowo?
Wyciągnięto chociaż z tego jakieś konsekwencje poza ubolewaniem?
Odpowiedz cytując
SlawekS
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 08.12.2019, 21:54
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Wyciągnięto chociaż z tego jakieś konsekwencje poza ubolewaniem?
Józek, czemu nie doniosłeś tego zaświadczenia co?
Aaaaa zimówki musiałeś zmienić i sąd zamknęli?
Donieś następnym razem, dobra?
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 08.12.2019, 22:07
Powiem tak, sprawa z tymi zaświadczeniami jest tak śmieszna, że pokazuje tylko jacy ludzie pracują w Towarzystwie Sportowym. Kompletne 0, nieudacznicy i banda dyletantów. Dlatego polski sport jest tam gdzie jest (szczególnie piłka) bo takich mamy "menedżerów". Ci ludzie nadają się conajwyzej do tarcia chrzanu a nie rządzenia klubem.
Odpowiedz cytując
tomytom
Member

Od: 11.2014

Stary 08.12.2019, 22:08
Jeśli TS zwróci się kiedyś do Socios o jakąś pomoc finansową, to koniecznie trzeba dodać jako ostatnią opcję:
1. .......
2. .......

3. Jestem przeciw, ponieważ TS spuścił w kiblu ~100.000 PLN, więc widać, że nie potrzebuje pieniedzy.

W zasadzie pozostaje tylko ustalić, czy to czyjaś głupota/nieudolność/olewajnictwo/niekompetencja czy celowe ukrywanie faktu, że wśród trenerów pracujących z dziećmi są kryminaliści ...

Myślę, że dla wielu kibiców czara goryczy się przelała.
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 09.12.2019, 09:44
tomytom napisał(a):Wyświetl post
Jeśli TS zwróci się kiedyś do Socios o jakąś pomoc finansową, to koniecznie trzeba dodać jako ostatnią opcję:
1. .......
2. .......

3. Jestem przeciw, ponieważ TS spuścił w kiblu ~100.000 PLN, więc widać, że nie potrzebuje pieniedzy.

W zasadzie pozostaje tylko ustalić, czy to czyjaś głupota/nieudolność/olewajnictwo/niekompetencja czy celowe ukrywanie faktu, że wśród trenerów pracujących z dziećmi są kryminaliści ...

Myślę, że dla wielu kibiców czara goryczy się przelała.
I to jest sprawa warta wyjaśnienia. Każdy piszę "zapomnieli", "przeoczenie", prezes idzie do gazety i robi z siebie kretyna "że przeoczyli". Każdy ma z tego bekę, a może prawda jest inna. Może od początku było wiadomo, że tych zaświadczeń nie uda się zdobyć od wszystkich... a co jeżeli, któryś z trenerów siedział za molestowanie nieletnich? Mamy teraz pewność, że tak nie było !!

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie,
a przejdziesz na aukcję allegro.

SPRAWDŹ - NOWA NISKA CENA!

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 09.12.2019, 10:35
Dobra, ja się serio z tej żenującej dyskusji wyłączam.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 09.12.2019, 11:45
nero napisał(a):Wyświetl post
a co jeżeli, któryś z trenerów siedział za molestowanie nieletnich? Mamy teraz pewność, że tak nie było !!
Na pewno. Jeszcze na dodatek był księdzem!

Stężenie absurdu faktycznie zaczyna przekraczać granice.
Odpowiedz cytując
tomytom
Member

Od: 11.2014

Stary 09.12.2019, 13:07
@MaLk: nie bardzo wiem jak Twoją wypowiedź można traktować?
Uważasz, że nic się nie stało? Nie widzisz problemu? Serio?

Dasz sobię rękę uchlastać za trenerów z akademii?

"Stężenie absurdu faktycznie zaczyna przekraczać granice" - tu się zgadam, jak pewnie większość kibiców - poziom absurdu w TS jest niewyobrażalny!
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 09.12.2019, 13:39
niektórzy piszą swoje mądrości tylko w celu pisania czegokolwiek. uważacie, że trenerzy są skazani za molestowanie dzieci czy inne przestępstwa, które dyskwalifikują je do pracy z dziećmi? nie chce mi się w to wierzyć, tak zwyczajnie, bo gdyby tak było, to już mielibyśmy o tym medialną burzę i nagonkę. poza tym pisanie coś o konkubinach czy innych wymysłach jest żenujące i nie mam zamiaru dyskutować z kimś takim. nie bronię TSu, bo zawalili ale nie szukajmy drugiego dna w czymś co go nie ma. także proszę o więcej myślenia, mniej komentowania
Odpowiedz cytując
Laszi
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2006

Stary 09.12.2019, 13:41
Ile wam trzeba powtarzać, że te zaświadczenia już dosłali? Więc nie ma w Akademii ludzi z zarzutami.
Powód: interpunkcja
Ostatnio edytowane przez Laszi : 09.12.2019 o godz. 13:42.
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Stary 09.12.2019, 14:41

Absurdem jest to, że ludzie pracujący z nieletnimi podczas ich zatrudniania nie wymagają od nich zaświadczeń o niekaralności w momencie żeby być k.urwa sprzątaczką w korpo trzeba w zębach ten papier przynieść przed złapaniem pierwszego mopa w firmie. Ale oczywiście sprowadźcie każde pytanie do absurdu. Jesteśmy zajebiści, prezes Wisłocki jest najlepszy, a gwiazdka nam nie potrzebna bo akademia jest przecież świetna bo tak na forum napisał serek.

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 09.12.2019, 14:46
No tak, jeśli Ty tyle z mojej wypowiedzi wywnioskowałeś, to szacun... Jak masz sobie wyciągać z moich postów tylko to, co Ci pasuje, to proszę Cię nie powołuj się na moje słowa, bo nic takiego o czym piszesz z moich "ust" nie padło.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 09.12.2019 o godz. 14:48.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 09.12.2019, 15:07

Jeszcze 1.5 roku temu wiele rzeczy które są niewyobrażalne wydawały się absurdem, gdy wychodzily pierwsze przecieki co się dzieje...
Mnie już nic nie zdziwi.
Ludzie którzy puścili 100 000 w taki sposób powinni zostać pociągnieci do odpowiedzialnosci.
Zastanawia mnie czy jakieś służby lub urzędy przygladaja się temu co tam się dzieje?
Ostatnio edytowane przez regan : 03.05.2020 o godz. 23:13.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Stary 09.12.2019, 15:26
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
No tak, jeśli Ty tyle z mojej wypowiedzi wywnioskowałeś, to szacun... Jak masz sobie wyciągać z moich postów tylko to, co Ci pasuje, to proszę Cię nie powołuj się na moje słowa, bo nic takiego o czym piszesz z moich "ust" nie padło.
Wypowiedź zrozumiałem dobrze, trochę niefortunnie wyszła interpunkcja w moim poście.
Chyba taki zapis odzwierciedla bardziej to co miałem na myśli.

Jesteśmy zajebiści, prezes Wisłocki jest najlepszy, a gwiazdka nam nie potrzebna. Do tego akademia jest zajebista bo tak na forum napisał serek.

Co prawda zdanie wyszło o zabarwieniu lekceważącym i braku szacunku do Ciebie, a nie to miałem być moim celem. Więc by być już w 100% dobrze odebrany zamieniam zdanie na takie

Jesteśmy zajebiści, prezes Wisłocki jest najlepszy, a gwiazdka nam nie potrzebna. Do tego akademia jest zajebista bo tak na forum piszą użytkownicy.

Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 09.12.2019, 15:28
"Zawalił pan jako prezes. Nie wyobrażam sobie, aby jakiś szef nie sprawdził aplikacji przed jej wysłaniem czy spełnia wymogi merytoryczne. Trenerzy nie są od kompletowania dokumentacji i nawet jak o czymś zapomnieli, to należało im odpowiednio wcześniej o tym przypominać."
https://twitter.com/WojtowiczG/statu...37891160784902
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 09.12.2019, 15:46
nero napisał(a):Wyświetl post
Jesteśmy zajebiści, prezes Wisłocki jest najlepszy, a gwiazdka nam nie potrzebna. Do tego akademia jest zajebista bo tak na forum piszą użytkownicy.
Nie, nie taki był mój przekaz. Myślisz, że mnie nie zirytowała informacja o braku gwiazdki (jest nam potrzebna, bo za nią idą całkiem spore jak na naszą sytuację finansową środki)? Sytuacja z zaświadczeniami jest kuriozalna i nie powinna mieć miejsca (z czego w AP doskonale zdają sobie sprawę), ale to zwyczajnie nie przekreśla pracy, którą wykonano wcześniej. Wcześniej Ci sami ludzie, których tu nazwano kretynami, pozyskali milion zł dotacji na budowę boiska, zwiększyli znacznie budżet Akademii, rozbudowali struktury, zadbali o lepsze warunki treningowe, zbudowali siatkę klubów partnerskich... Tego w ogóle nie zauważacie? Wiele rzeczy można robić lepiej, pewnie do poprawy jest cała masa spraw, nikt nie twierdzi, że jest inaczej. Patrzcie jednak na całość, a nie na mały wycinek.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 09.12.2019, 15:47
Widzę, że ludzie którzy namiętnie bronili Sarapaty, Dukata i TSu wcześniej dalej nie zmienili śpiewki(aa i Jadczak kłamie z tych samych ust tutaj ) i opowiadają swoje brednie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów