The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 29.11.2019, 22:27
pan_premier napisał(a):Wyświetl post
Uważam ze akcja "stadion" z lata ubiegłego roku nie była przypadkiem.
Miasto musiało mieć dobre info co do sytuacji klubu i wbrew pozorom takim chamskim ruchem mogli nas ...uratowac.

Najdalszy jestem od chwalenia Majchra, ale ratujac swoje dochody przyspieszyli upadek MS. Mam jednak wątpliwosci czy pare głupich baniek było własciwym celem tej akcji

Ciekawe spostrzeżenie. Z perspektywy czasu faktycznie tak to trochę wygląda. Jest to tym bardziej możliwe, że sprawy w klubie (wyprowadzanie kasy) było prowadzone w tak nieudolny sposób, że nawet szeregowi pracownicy księgowi musieli przeczuwać ten syf. Łatwo zatem o jakiś wyciek informacji na zewnątrz.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 30.11.2019, 07:43
Eee, nie no, w to nie uwierzę..
"Jam częścią tej siły, które wiecznie zła pragnąc dobro czyni" - ewentualnie tylko na tej zasadzie to się mogło stać
A realnie to wydaje mi się, że te decyzje były efektem następujących rzeczy: które tradycyjnie leżą u podstaw urzędniczych decyzji: czyli po pierwsze żeby mieć podkładkę i dupochron i nie brać za nic odpowiedzialności, plus żeby się broń Boże nie narobić i nie musieć myśleć, ewentualnie przyprawione odrobiną małej złośliwości, jeśli akurat żona rano za coś od.......iła ;D
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 30.11.2019, 08:18
pan_premier napisał(a):Wyświetl post
Uważam ze akcja "stadion" z lata ubiegłego roku nie była przypadkiem.
Miasto musiało mieć dobre info co do sytuacji klubu i wbrew pozorom takim chamskim ruchem mogli nas ...uratowac.

Najdalszy jestem od chwalenia Majchra, ale ratujac swoje dochody przyspieszyli upadek MS. Mam jednak wątpliwosci czy pare głupich baniek było własciwym celem tej akcji
Również nad tym myślałem na początku tego roku i wg mnie ona była kompletnie przypadkowa. Co trzeba przyznać Majcher niechcący zrobił dużo dobrego bo ta właśnie akcja ze stadionem zapoczątkowała burzę i tornado w grudniu. Gdyby nie upomnienie się w ostatnim momencie o kasę magistratu, bandyci w postaci naszych byłych rządzących dalej by doili co się da z Wisły i pół roku bądź rok później mogłoby już nie być co ratować bo długi wymagalne przekroczyłyby 50 mln albo więcej.

Chciał zrobić na złość, a w dużej mierze przyczynił się do uratowania Wisły Kraków - paradoks
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 30.11.2019, 08:33
Gdyby chcieli uwalić poprzedni zarząd tylko, to nie robiliby teraz problemów ze spłatą długu. Zwykły przypadek, a raczej już wkur...
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 30.11.2019, 11:04
Ja zastanawiałem się nad tym co mówił Obidziński o spadku.No sory ale myślę że KBJ muszą brać taką ewentualność pod uwagę i mieć plan B.Jest to w końcu bardzo realny scenariusz i nie można do tego podchodzić tak bez alternatywnie .Jeśli już TS ma stawiać teraz jakieś warunki to powinien zażądać właśnie przedstawienia rozwiązań na wypadek spadku do pierwszej ligi.Całą resztę można olać jeśli utrata ekstraklasowego bytu będzie się równać z upadłością
Powód: Błąd
Ostatnio edytowane przez krysztal : 30.11.2019 o godz. 11:06.
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 30.11.2019, 11:05
halo halo, przeciez to nie było w naszym biznesie.
Miasto gra dalej, w co trudno powiedziec, wg mnie pośrednio w ujebanie Wisły. I w to samo grali 1,5 roku temu, przypadkowo nam pomagając.
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 01.12.2019, 20:11
Nie lubię siebie cytować ale po Pogon(10.08.2019)i wyskrobałem coś takiego....'Na ten moment uważam że mamy najsłabiej grający zespół od czasu przejęcia Wisły przez Cupiała'

Tragedii punktowej nie było, 4 w 4 meczach, potem przyszło 4-0 z ŁKS-em, czyli 7 pkt w 5 a potem......4 punkty w 12 meczach+ kompromitacja w PP.

Mamy jeszcze trochę meczów do przegrania, jak nie będzie cudów to je przegramy, szczególnie z ŁKS.....Zostaniemy z tylko 4 punktami ale już w 15 meczach.
Reszta odjedzie nam tak że jeśli faktycznie spadek oznacza upadek, to trio grubo się zastanowi czy warto cokolwiek inwestować, jak 'sprawa' jest przegrana.

Ogólnie wygląda na to że 'spadamy aooo, spadamy aejao'
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
SlawekS
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 01.12.2019, 20:25
Trzeba zastanowić się na poważnie nad planem B czyli co będzie po spadku do I ligi.
Jak wtedy będzie wyglądał budżet?
Jak będzie wyglądał skład? - kto może zostać a kto na pewno odejdzie?
Czy jest jakaś kasa za telewizję w I lidze?
Co ze sponsorami - kto może zostać a kto odejdzie?
Zakładam, że w takim razie negocjujemy moratorium na spłatę długów w stosunku do WSZYSTKICH dłużników do czasu powrotu do ekstraklasy. Jak się wtedy zachowa miasto? Gdzie i za ile będziemy grali?
Zakładam, że pomimo I ligi 7-10 tysięcy na meczu będzie.

Ktoś się podejmie stworzenia jakiejś sensownej analizy?
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 01.12.2019, 20:38
Parafrazując byłego polityka z Krakowa - "Ekstraklasa albo śmierć". Nie wierzę w cuda a tym bardziej że nagle ktoś się zjawi na białym koniu i sypnie kasą na transfery (wzmocnienia). Ratowanie klubu spóźnione o 3 lata a szkoda tej nie tak odległej przyszłości gdzie drużyna grała jak z nut.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 01.12.2019, 21:00
SlawekS napisał(a):Wyświetl post
Trzeba zastanowić się na poważnie nad planem B czyli co będzie po spadku do I ligi.
Jak wtedy będzie wyglądał budżet?
Jak będzie wyglądał skład? - kto może zostać a kto na pewno odejdzie?
Czy jest jakaś kasa za telewizję w I lidze?
Co ze sponsorami - kto może zostać a kto odejdzie?
Zakładam, że w takim razie negocjujemy moratorium na spłatę długów w stosunku do WSZYSTKICH dłużników do czasu powrotu do ekstraklasy. Jak się wtedy zachowa miasto? Gdzie i za ile będziemy grali?
Zakładam, że pomimo I ligi 7-10 tysięcy na meczu będzie.

Ktoś się podejmie stworzenia jakiejś sensownej analizy?
Nie mając dostępu do kluczowych danych, jak choćby kontrakty piłkarzy? Pewnie nikt...

Pierwsza rzecz do zrobienia w przypadku ewentualnego spadku do I ligi to pewnie wniosek restrukturyzacyjny do sądu.
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Stary 01.12.2019, 21:17
Należałoby się skupić na planie ratowania klubu po spadku do I ligii... ale ego binarnego i żeglarza tego nie zakłada, królewicz będzie znów się napinał z randomowymi żydami na tt, a człowiek z żeglarską fryzurą znowu zapoda jakąś korpogadką, albo pojedzie na rowerze .... wie gdzie w barwach i wrzuci to na insta
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 01.12.2019, 21:20
wg mnie taki scenariusz..
spadamy .. podejmujemy rekawice ( wbrew wszystkich zapowiedzią o 4 lidze )
ale na pokładzie zostaje stara gwardia.. czyli Brożek, Bury, Boguski, Błaszczykowski, Wasilewski, którzy będą grali za frytki.. i po awansie przejdą już na emeryture.. będą wspierani przez młodych czyli Bukse, Pawłowski, Hoyo itp.
a cała reszta, która jest coś warta czyli Basha, Savicevic, Sadlok itp zostaną sprzedani zeby ogarnąć budżet

jeśli bysmy nie awansowali w 1 roku to ogłaszamy upadłość
wg mnie taki scenariusz jest bardzo realny, ale mam nadzieję, że nie będziemy musieli go sprawdzać
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 01.12.2019, 21:22
Już widzę Wasyla grającego za frytki.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie,
a przejdziesz na aukcję allegro.

SPRAWDŹ - NOWA NISKA CENA!

Odpowiedz cytując
lucker
Member

Od: 08.2018

Stary 01.12.2019, 22:03
Myślę, że to jest ostatni sezon w karierze Wasyla. Swoje osiągnął. Dziś głównie grzeje ławę przegrywając walkę o skład z Janickim. Myślę, że został tylko dlatego że dostał kontrakt na jaki liczył. W 1 lidze nikt mu takich pieniędzy nie da.
Oczywiście, to jest tylko hipoteza. Bo nie spadniemy do 1 ligi.
Odpowiedz cytując
Turecki Rożek Lodowy
Junior Member

Od: 10.2019

Stary 01.12.2019, 22:17
W Chorzowie pewnie myśleli podobnie. Że zagrają wychowankami, utrzymają się w 1 lidze i jakoś to będzie. Czas pokazał jak to w takich przypadkach bywa.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Stary 01.12.2019, 22:21
Nie wiem, czy jest jakiś plan B.

W przypadku spadku tak naprawdę wszystko zalezy od wierzycieli. Musieliby zgodizć się na dalsze odroczenie spłaty długów, w przeciwnym wypadku spółka musi ogłosić upadłość.

Jakoś mi się nie widzi, żeby Majcher miał nam długi odroczyć.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 01.12.2019, 22:29
Dobra elo gaście światło, dzisiaj ostatecznie przestałem wierzyć w utrzymanie, lepsza gra tu nic nie zmieni, za dużo już przewalilismy i jesteśmy najgorsza drużyna w lidze, o 3 pkt zdystansowal nas nawet ŁKS.
Odpowiedz cytując
Colin
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 01.12.2019, 22:45
A ja właśnie po dzisiejszym meczu mimo wyniku jestem optymistą. Paradoksalnie strata gola odblokowała jakoś (też mentalnie co paradoksalne) wielu naszych piłkarzy i w końcu wielu z nich zaczęło brać ciężar rozegrania na swoje barki i momentami dominować nad rywalem w trudniejszym ataku pozycyjnym, akcje zaczęły się zazębiać: dwójki, trójkąty. Przed stratą gola to Lechia nas dominowała, nie pozwalała spokojnie wyjść z piłką z własnej połowy czy pola karnego a Wiślacy byli jakby nerwowi i sparaliżowani. Z czasem to minęło. Po stracie bramki mieliśmy parę fajnych sytuacji, zabrakło trochę szczęśćia. Podobała mi się gra Pawłowskiego, Chuki, Bashy. I po dzisiejszym meczu mimo, że punktów nie ma to mam więcej zaufania i nadziei co do pracy trenera Skowronka niż jeszcze 24h wcześniej. Po dzisiejszym meczu mam wrażenie, że nam potrzeba otwierającego mecz gola i my możemy wygrać mecz nawet 3-0 czy 4-0. Nie może być inaczej: przełamanie na dobre dla Wiślaków będzie w Mikołajki
Colin McRae[*] Żegnaj Mistrzu. Teraz pewnie ścigasz się z Ryśkiem i Januszem pilotowany przez "Beefa" po niebiańskich OSach...

"Heroes don't die, they just move on to the next stage"
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 01.12.2019, 22:53
Delgado napisał(a):Wyświetl post
Należałoby się skupić na planie ratowania klubu po spadku do I ligii... ale ego binarnego i żeglarza tego nie zakłada, królewicz będzie znów się napinał z randomowymi żydami na tt, a człowiek z żeglarską fryzurą znowu zapoda jakąś korpogadką, albo pojedzie na rowerze .... wie gdzie w barwach i wrzuci to na insta
To może się skup i przestań pier...
Odpowiedz cytując
zgrywus
Junior Member

Od: 08.2017

Stary 02.12.2019, 17:27
Delgado napisał(a):Wyświetl post
Aha, jasne. Zabawne, że złego słowa nie powiesz o dwóch takich, co na odchodnym zatrudnili w TS kilka/naście konkubin i tym podobnych.

Gdybyś za każde swoje forumowe jojczenie wrzucał do kasy 50pln to byśmy byli potentatem ligi.
Odpowiedz cytując
sl@y
Senior Member

Od: 10.2014

Stary 02.12.2019, 17:38
@zgrywus przecież nie będzie kąsał ręki która karmi
Odpowiedz cytując
tomytom
Member

Od: 11.2014

Stary 02.12.2019, 17:38
@Delgado: byłeś w jakimś stanie hibernacji ostatnio?
W co najmniej kilku wywiadach nasi Ratownicy mówili wprost: NIE MA OPCJI na funkcjonowanie klubu po spadku do I ligi - długi jakie mamy i wynikające z nich zobowiązania nas po prostu zabiją. Nie jestem ekonomistą, ale też nie słyszałem choćby jednej opinii podważającą tę tezę i nie widzę podstaw, żeby Im nie wierzyć.

A jeśli masz jakiś konkretny pomysł to nie trać czasu na forum, tylko kontaktuj się z kimś z Trio lub choćby naszym Prezesem.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 02.12.2019, 17:58
Lubię czosnek! Wręcz kocham! Bo kocham kuchnię śródziemnomorską a tam to wszędzie w.......ą.
Ale żeby na naszym forum?
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 02.12.2019, 19:45
JEŚLI kogoś np. użytkownika Delgado podejrzewał bym, że pisze w imieniu "kogoś innego" to zamiast TS/WSH itd zaryzykowałbym i postawił na ... Kwietnia
Odpowiedz cytując
SlawekS
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 02.12.2019, 21:36
tomytom napisał(a):Wyświetl post
W co najmniej kilku wywiadach nasi Ratownicy mówili wprost: NIE MA OPCJI na funkcjonowanie klubu po spadku do I ligi - długi jakie mamy i wynikające z nich zobowiązania nas po prostu zabiją. Nie jestem ekonomistą, ale też nie słyszałem choćby jednej opinii podważającą tę tezę i nie widzę podstaw, żeby Im nie wierzyć.
A co Trio ma mówić? Dogadują się z wierzycielami, rozkładają spłaty w czasie i nagle między wierszami mają powiedzieć: jak spadniemy to jeszcze dłużej będziecie czekać na kasę? Wierzyciele od razu usztywnili by stanowiska (przynajmniej niektórzy) i chcieliby kasy już i teraz póki jesteśmy w eklapie.
Dywagować to my możemy na forum a nie oni publicznie.
Odpowiedz cytując
mariusz92abg
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 03.12.2019, 22:40
Nie wierzę, że nie mają planu B na wypadek nieszczęścia. W każdym razie, na meczu z Lechią widać było poprawę w grze. Jak dla mnie, nie ma opcji na spadek. Wierzę, że się utrzymamy. Ważne, żeby wywalczyć kilka punktów do końca grudnia, potem się sensownie wzmocnić i wiosna będzie nasza Szczególnie ważne, żeby znaleźć bramkostrzelnego napastnika i wzmocnić obronę. Pomoc mamy obsadzoną w postaci Żukowa (mam na myśli zimowe wzmocnienia) ale pasowałoby jeszcze kogoś zakontraktować na wypadek kontuzji.
Powód: doprecyzowane przemyślenia w nawiasie
Ostatnio edytowane przez mariusz92abg : 03.12.2019 o godz. 22:41.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 03.12.2019, 22:55
Ale jaki wtedy miałby być plan B? I liga to całkowity brak kasy, mniej sponsorów, mniej widzów, nawet by nas nie było stac na grę przy R22 więc nawet gdyby chciało na mecze chodzić 20 tys ludzi to gdzie by mieli przyjść? Mniejsza kasa z praw telewizyjnych itd A długi by nadal były, one by nie zmalały i trzeba by spłacać długi a dochodów byłoby w sumie zero... I co dalej? Zwijać interes czy liczyć na jakieś przetrwanie tego i awans za rok do ekstraklasy? I liga to jest droga do przepaści i przerobiło to już wiele klubów zadłużonych. Jak masz długi i spadasz to idziesz po równi pochyłej.
My już byliśmy nad przepaścią i tylko dzięki temu, że Bóg nam zesłał trio to dalej możemy grać w ekstraklasie i ten dług maleje. Daję sobie rekę uciąć, że jest niewielu ludzi, którzy by tak sprawę poprowadzili jak oni bo już było wielu biznesmenów w łodzi, Chorzowie czy Warszawie na Polonii, którzy dosłownie przeszli to samo co my (ale z mniejszymi długami) i pozarzynali te kluby finansowo do końca. I taki by był scenariusz gdyby Wisłą się zajmowało WSH, TS, miętta, Czerwiński czy inne gagatki, które wolały kraść i trzymać się stołka dobrze płatnego niż ratować tonący statek.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 04.12.2019, 10:12
mariusz92abg napisał(a):Wyświetl post
Nie wierzę, że nie mają planu B na wypadek nieszczęścia.
Obawiam się, że nawet najbardziej wytrawni managerowie i biznesmeni nie byliby w stanie przygotować skutecznego planu "B" na wypadek spadku. Bądźmy szczerzy, w jaki sposób bez wpływów z Ekstraklasy, poradzić sobie na zapleczu, gdzie zamiast meczów określanych mianem klasyków, byłyby starcia z potęgami pokroju Odry Opole czy Puszczy Niepołomnice.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 04.12.2019, 10:25
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
Obawiam się, że nawet najbardziej wytrawni managerowie i biznesmeni nie byliby w stanie przygotować skutecznego planu "B" na wypadek spadku. Bądźmy szczerzy, w jaki sposób bez wpływów z Ekstraklasy, poradzić sobie na zapleczu, gdzie zamiast meczów określanych mianem klasyków, byłyby starcia z potęgami pokroju Odry Opole czy Puszczy Niepołomnice.
No, rzeczywiście, Wisła jest teraz mega potęgą. Teraz klasyki z udziałem Wisły są klasykami tylko i wyłącznie dlatego, że kiedyś tak je nazywano.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
zuko1234
Senior Member

Od: 01.2008

Stary 04.12.2019, 10:48
TIR_DO_SŁUBIC napisał(a):Wyświetl post
No, rzeczywiście, Wisła jest teraz mega potęgą. Teraz klasyki z udziałem Wisły są klasykami tylko i wyłącznie dlatego, że kiedyś tak je nazywano.

i może dlatego też, że przychodzi na nie średnio (strzelam nie pamiętam dokładnie statystyk) ponad 20tys ludzi.
WISŁA KRAKÓW
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów